О внесении изменений в решение Сырымского районного маслихата от 24 декабря 2015 года № 33-2 "О районном бюджете на 2016-2018 годы"
Решение Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 8 августа 2016 года № 5-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 12 августа 2016 года № 4514. Утратило силу решением Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 10 марта 2017 года № 12-4
Сноска. Утратило силу решением Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 10.03.2017 № 12-4 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сырымского районного маслихата от 24 декабря 2015 года №33-2 "О районном бюджете на 2016-2018 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №4230, опубликовано в газете "Сырым елі" 18 февраля 2016 года) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 850 267 тысяч тенге:
налоговые поступления – 367 574 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 5 783 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 578 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 472 332 тысячи тенге;
2) затраты – 3 861 215 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 31 316 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 44 541 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 13 225 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 42 264 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 42 264 тысячи тенге;
поступление займов – 44 541 тысяча тенге;
погашение займов – 21 559 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 19 282 тысячи тенге.".
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Учесть в районном бюджете на 2016 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского, областного бюджета в общей сумме 1 408 329 тысяч тенге:
1) трансферты из республиканского бюджета в сумме – 700 371 тысяча тенге:

Сырым аудандық мәслихатының 2015 жылғы 24 желтоқсандағы № 33-2 "2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 2016 жылғы 8 тамыздағы № 5-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 12 тамызда № 4514 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 2017 жылғы 10 наурыздағы № 12-4 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 10.03.2017 № 12-4 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сырым аудандық мәслихатының 2015 жылғы 24 желтоқсандағы № 33-2 "2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №4230 тіркелген, 2016 жылғы 18 ақпанда "Сырым елі" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2016 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 3 850 267 мың теңге:
салықтық түсімдер – 367 574 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 783 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 578 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 472 332 мың теңге;
2) шығындар – 3 861 215 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 31 316 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 44 541 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 13 225 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 42 264 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 42 264 мың теңге;
қарыздар түсімі – 44 541 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 21 559 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 19 282 мың теңге.".
3 - тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. 2016 жылға арналған аудандық бюджетке бөлінетін нысаналы республикалық, облыстық трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 1 408 329 мың теңге көлемінде қарастырылсын:
1) республикалық бюджет трансферттер сомасы – 700 371 мың теңге:

на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 11 390 тысяч тенге;
на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния – 1 627 тысяч тенге;
на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов – 171 тысяча тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 3 363 тысячи тенге;
на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам – 498 658 тысяч тенге;
на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих – 48 000 тысяч тенге;
на содержание подразделения местного исполнительного органа агропромышленного комплекса – 5 366 тысяч тенге;
на обеспечение экономической стабильности – 42 746 тысяч тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 89 050 тысяч тенге.
2) трансферты из областного бюджета в сумме – 663 417 тысяч тенге:
на обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению – 7 593 тысячи тенге;
на государственную поддержку по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях – 1 022 тысячи тенге;
на установку систем видеонаблюдения в организациях образования – 1 600 тысяч тенге;
на приобретение компьютеров для общеобразовательных школ – 12 192 тысячи тенге;
на дополнительное образование для детей и юношества по спорту – 26 330 тысяч тенге;
на газификацию социальных объектов села Аралтобе – 22 124 тысячи тенге;
на газификацию социальных объектов села Жамбыл – 14 243 тысячи тенге;
на газификацию социальных объектов села Каракудык – 1 000 тысяч тенге;
на газификацию социальных объектов села Коздикара – 7 762 тысячи тенге;
на газификацию социальных объектов села Кызылагаш – 10 112 тысяч тенге;
на газификацию социальных объектов села Тамды – 10 549 тысяч тенге;
на газификацию социальных объектов села Булдырты – 64 674 тысячи тенге;
на газификацию социальных объектов села Когерис – 6 800 тысяч тенге;
на газификацию социальных объектов села Коныр – 23 543 тысячи тенге;
на газификацию социальных объектов села Булан – 58 181тысяча тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги по улице Каратаева села Жымпиты – 18 902 тысячи тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги по улице Датова села Жымпиты – 41 153 тысячи тенге;

мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 11 390 мың теңге;
азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімінің штат санын ұстауға – 1 627 мың теңге;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға – 171 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын көбейтуге – 3 363 мың теңге;
жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге – 498 658 мың теңге;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбек ақысының деңгейін арттыруға – 48 000 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органының бөлімшесін ұстауға – 5 366 мың теңге;
экономикалық орнықтылықты қамтамасыз етуге – 42 746 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға – 89 050 мың теңге.
2) облыстық бюджет трансферттер сомасы – 663 417 мың теңге:
балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсетуге – 7 593 мың теңге;
жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдауға – 1 022 мың теңге;
білім беру ұйымдарында бейнебақылау жүйесін орнатуға – 1 600 мың теңге;
жалпы білім беретін мектептерге компьютер сатып алуға – 12 192 мың теңге;
балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беруге – 26 330 мың теңге;
Аралтөбе ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға – 22 124 мың теңге;
Жамбыл ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға – 14 243 мың теңге;
Қарақұдық ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға – 1 000 мың теңге;
Көздіқара ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға – 7 762 мың теңге;
Қызылағаш ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға – 10 112 мың теңге;
Тамды ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға – 10 549 мың теңге;
Бұлдырты ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға – 64 674 мың теңге;
Көгеріс ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға – 6 800 мың теңге;
Қоңыр ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға – 23 543 мың теңге;
Бұлан ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға – 58 181 мың теңге;
Жымпиты ауылының Қаратаев көшесінің автомобиль жолын орташа жөндеуге – 18 902 мың теңге;
Жымпиты ауылының Датов көшесінің автомобиль жолын орташа жөндеуге – 41 153 мың теңге;

на средний ремонт автомобильной дороги по улице Амангельды села Жымпиты – 43 965 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги по улице Сейфуллина села Жымпиты – 63 457 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги по улицам Есенжанова и Абая села Жымпиты – 56 996 тысяч тенге;
на текущий ремонт и содержания автомобильных дорог районного значения – 26 000 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документаций на строительство водоснабжения села Жымпиты из месторождения подземных вод "Кенащы" и инженерно-геодезические, инженерно-геологические исследования – 12 284 тысячи тенге;
на капитальный ремонт школы-сада села Кособа – 24 281 тысяча тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 1 000 тысяч тенге;
на оплату услуг по использованию комплекса виртуального обучения по программе подготовки к единой национальной тестирование, "iTest", "BilimLand", "iMektep" – 190 тысяч тенге;
на реализацию проекта превенции суицида среди несовершеннолетних – 575 тысяч тенге;
на внедрение полиязычия в школах района – 4 741 тысяча тенге;
на внедрение в учебный процесс общеобразовательных школ элективного курса "Робототехника" – 14 821 тысяча тенге;
на дополнительную потребность в связи с повышением нормы питания по организациям спорта – 2 049 тысяч тенге;
на возмещение владельцам 50 процентов стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека – 29 461 тысяча тенге;
на определение мест неустановленных сибиреязвенных захоронений и на проведение лабораторных исследований – 14 620 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги по улицам Кажмухан и Мухита села Жымпиты – 41 197 тысяч тенге.
3) бюджетные кредиты в сумме – 44 541 тысяча тенге:
бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов – 44 541 тысяча тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению.
3. Главному специалисту аппарата Сырымского районного маслихата (А.Орашева) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в средствах массовой информации и в информационно-правовой системе "Әділет".

Жымпиты ауылының Амангельді көшесінің автомобиль жолын орташа жөндеуге – 43 965 мың теңге;
Жымпиты ауылының Сейфуллин көшесінің автомобиль жолын орташа жөндеуге – 63 457 мың теңге;
Жымпиты ауылының Абай және Есенжанов көшелерінің автомобиль жолдарын орташа жөндеуге – 56 996 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын ағымдағы жөндеу және күтіп ұстауға – 26 000 мың теңге;
Жымпиты ауылына "Кенащы" жер асты су-кен орнынан сумен қамту жүйесінің құрылысына жобалық-сметалық құжаттама жасақтауға және инженерлік-геодезиялық, инженерлік-геологиялық ізденістер жүргізуге – 12 284 мың теңге;
Қособа ауылының мектеп-балабақшасын күрделі жөндеуге – 24 281 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға – 1 000 мың теңге;
ұлттық біріңғай тестілеуге, "iTest", "BilimLand", "iMektep" дайындық бағдарламасы бойынша виртуалды білім берудің кешенін пайдалануға қызмет ақысын төлеуге – 190 мың теңге;
кәмелеттік жасқа толмағандар арасындағы суицидтың алдын алу жобасын жүзеге асыруға – 575 мың теңге;
аудандағы мектептерде көптілдікті енгізуге – 4 741 мың теңге;
жалпы білім беретін мектептердің оқу үдерісіне "Роботтық техника" элективтік бағам енгізуге – 14 821 мың теңге;
спорт ұйымдары бойынша тамақтану нормасының өсуіне байланысты қосымша қажеттілікке – 2 049 мың теңге;
жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнының 50 пайызын иелеріне өтеуге – 29 461 мың теңге;
анықталмаған сібір жарасы көмiнділері орындарын анықтауға және зертханалық зерттеулер жүргізуге – 14 620 мың теңге;
Жымпиты ауылының Қажымұқан және Мұхит көшелерінің автомобиль жолдарын орташа жөндеуге – 41 197 мың теңге.
3) бюджеттік кредиттер сомасы – 44 541 мың теңге:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттер – 44 541 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1 - қосымшасы осы шешімнің 1 - қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Сырым аудандық мәслихат аппаратының бас маманы (А.Орашева) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның бұқаралық ақпарат құралдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

910
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
31 117
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
4 027
3
Информационное пространство
90 607
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
9 700
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
9 700
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
80 907
006
Функционирование районных (городских) библиотек
80 907
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
60 210
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
31 095
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
16 258
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
14 837
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
29 115
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
13 815
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
15 300
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
172 468
1
Сельское хозяйство
110 417
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
13 386
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
13 386
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
77 826
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
12 930
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
16 420
006
Организация санитарного убоя больных животных
1 500
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
2 100
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
12 823
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
2 592
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
29 461
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)

910
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
31 117
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
4 027
3
Ақпараттық кеңiстiк
90 607
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
9 700
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
9 700
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
80 907
006
Аудандық (қалалық) кітапханалардың жұмыс істеуі
80 907
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістікті ұйымдастыру жөніндегі өзге де қызметтер
60 210
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
31 095
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16 258
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
14 837
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
29 115
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13 815
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
15 300
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
172 468
1
Ауыл шаруашылығы
110 417
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
13 386
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
13 386
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
77 826
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 930
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
16 420
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
1 500
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
2 100
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
12 823
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
2 592
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
29 461
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі