О внесении изменений в решение Сырымского районного маслихата от 24 декабря 2015 года № 33-2 "О районном бюджете на 2016-2018 годы"
Решение Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 21 декабря 2016 года № 9-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 29 декабря 2016 года № 4639. Утратило силу решением Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 10 марта 2017 года № 12-4
Сноска. Утратило силу решением Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 10.03.2017 № 12-4 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сырымского районного маслихата от 24 декабря 2015 года №33-2 "О районном бюджете на 2016-2018 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №4230, опубликованное в информационно-правовой системе "Әділет" 29 января 2016 года) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 849 406 тысяч тенге:
налоговые поступления – 375 508 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 6 183 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 578 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 463 137 тысяч тенге;
2) затраты – 3 860 354 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 31 316 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 44 541 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 13 225 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 42 264 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 42 264 тысячи тенге;
поступление займов – 44 541 тысяча тенге;
погашение займов – 21 559 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 19 282 тысячи тенге.";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Учесть в районном бюджете на 2016 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского, областного бюджета в общей сумме 1 399 134 тысячи тенге:
1) трансферты из республиканского бюджета в сумме – 702 927 тысяч тенге:

Сырым аудандық мәслихатының 2015 жылғы 24 желтоқсандағы № 33-2 "2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 9-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 29 желтоқсанда № 4639 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 2017 жылғы 10 наурыздағы № 12-4 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 10.03.2017 № 12-4 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сырым аудандық мәслихатының 2015 жылғы 24 желтоқсандағы № 33-2 "2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтық құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №4230 тіркелген, 2016 жылғы 29 қаңтарда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2016 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 849 406 мың теңге:
салықтық түсімдер – 375 508 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6 183 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 578 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 463 137 мың теңге;
2) шығындар – 3 860 354 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 31 316 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 44 541 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 13 225 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 42 264 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 42 264 мың теңге;
қарыздар түсімі – 44 541 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 21 559 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 19 282 мың теңге.";
3 - тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. 2016 жылға арналған аудандық бюджетке бөлінетін нысаналы республикалық, облыстық трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 1 399 134 мың теңге көлемінде қарастырылсын:
1) республикалық бюджет трансферттер сомасы – 702 927 мың теңге:

на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 11 390 тысяч тенге;
на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния – 1 627 тысяч тенге;
на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов – 171 тысяча тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 3 363 тысячи тенге;
на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам – 498 658 тысяч тенге;
на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих – 47 000 тысяч тенге;
на содержание подразделения местного исполнительного органа агропромышленного комплекса – 5 366 тысяч тенге;
на обеспечение экономической стабильности – 42 746 тысяч тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 77 230 тысяч тенге;
на создание цифровой образовательной инфраструктуры – 15 376 тысяч тенге.
2) трансферты из областного бюджета в сумме – 651 666 тысяч тенге:
на обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению – 7 593 тысячи тенге;
на государственную поддержку по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях – 1 022 тысячи тенге;
на установку систем видеонаблюдения в организациях образования – 1 600 тысяч тенге;
на приобретение компьютеров для общеобразовательных школ – 12 192 тысячи тенге;
на дополнительное образование для детей и юношества по спорту – 26 330 тысяч тенге;
на газификацию социальных объектов села Аралтобе – 22 124 тысячи тенге;
на газификацию социальных объектов села Жамбыл – 14 243 тысячи тенге;
на газификацию социальных объектов села Каракудык – 1 000 тысяч тенге;
на газификацию социальных объектов села Коздикара – 7 762 тысячи тенге;
на газификацию социальных объектов села Кызылагаш – 10 112 тысяч тенге;
на газификацию социальных объектов села Тамды – 10 549 тысяч тенге;
на газификацию социальных объектов села Булдырты – 64 674 тысячи тенге;
на газификацию социальных объектов села Когерис – 6 800 тысяч тенге;
на газификацию социальных объектов села Коныр – 23 543 тысячи тенге;
на газификацию социальных объектов села Булан – 58 181 тысяча тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги по улице Каратаева села Жымпиты – 18 606 тысяч тенге;

мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 11 390 мың теңге;
азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімінің штат санын ұстауға – 1 627 мың теңге;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға – 171 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын көбейтуге – 3 363 мың теңге;
жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге – 498 658 мың теңге;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбек ақысының денгейін арттыруға – 47 000 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органының бөлімшесін ұстауға – 5 366 мың теңге;
экономикалық орнықтылықты қамтамасыз етуге – 42 746 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға – 77 230 мың теңге;
цифрлық білім беру инфрақұрылымын құруға – 15 376 мың теңге.
2) облыстық бюджет трансферттер сомасы – 651 666 мың теңге:
балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсетуге – 7 593 мың теңге;
жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдауға – 1 022 мың теңге;
білім беру ұйымдарында бейнебақылау жүйесін орнатуға – 1 600 мың теңге;
жалпы білім беретін мектептерге компьютер сатып алуға – 12 192 мың теңге;
балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беруге – 26 330 мың теңге;
Аралтөбе ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға – 22 124 мың теңге;
Жамбыл ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға – 14 243 мың теңге;
Қарақұдық ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға – 1 000 мың теңге;
Көздіқара ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға – 7 762 мың теңге;
Қызылағаш ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға – 10 112 мың теңге;
Тамды ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға – 10 549 мың теңге;
Бұлдырты ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға – 64 674 мың теңге;
Көгеріс ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға – 6 800 мың теңге;
Қоңыр ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға – 23 543 мың теңге;
Бұлан ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға – 58 181 мың теңге;
Жымпиты ауылының Қаратаев көшесінің автомобиль жолын орташа жөндеуге – 18 606 мың теңге;

на средний ремонт автомобильной дороги по улице Датова села Жымпиты – 40 901 тысяча тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги по улице Амангельды села Жымпиты – 43 597 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги по улице Сейфуллина села Жымпиты – 62 890 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги по улицам Есенжанова и Абая села Жымпиты – 56 436 тысяч тенге;
на текущий ремонт и содержания автомобильных дорог районного значения – 26 000 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документаций на строительство водоснабжения села Жымпиты из месторождения подземных вод "Кенащы" и инженерно-геодезические, инженерно-геологические исследования – 12 284 тысячи тенге;
на капитальный ремонт школы-сада села Кособа – 24 281 тысяча тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 272 тысячи тенге;
на оплату услуг по использованию комплекса виртуального обучения по программе подготовки к единому национальному тестированию, "iTest", "BilimLand", "iMektep" - 190 тысяч тенге;
на реализацию проекта превенции суицида среди несовершеннолетних – 575 тысяч тенге;
на внедрение полиязычия в школах района – 4 741 тысяча тенге;
на внедрение в учебный процесс общеобразовательных школ элективного курса "Робототехника" - 14 821 тысяча тенге;
на дополнительную потребность в связи с повышением нормы питания по организациям спорта – 2 049 тысяч тенге;
на возмещение 50 процентов стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека – 29 461 тысяча тенге;
на определение мест неустановленных сибиреязвенных захоронений и на проведение лабораторных исследований – 10 433 тысячи тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги по улицам Кажмухан и Мухита села Жымпиты – 20 100 тысяч тенге;
на приобретение и доставку учебников – 1 304 тысячи тенге.
на реконструкцию водосбросного сооружения на реке Шолаканкаты – 15 000 тысяч тенге;
3) бюджетные кредиты в сумме – 44 541 тысяча тенге:
бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов – 44 541 тысяча тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

Жымпиты ауылының Датов көшесінің автомобиль жолын орташа жөндеуге – 40 901 мың теңге;
Жымпиты ауылының Амангельді көшесінің автомобиль жолын орташа жөндеуге – 43 597 мың теңге;
Жымпиты ауылының Сейфуллин көшесінің автомобиль жолын орташа жөндеуге – 62 890 мың теңге;
Жымпиты ауылының Абай және Есенжанов көшелерінің автомобиль жолдарын орташа жөндеуге – 56 436 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын ағымдағы жөндеу және күтіп ұстауға – 26 000 мың теңге;
Жымпиты ауылына "Кенащы" жер асты су-кен орнынан сумен қамту жүйесінің құрылысына жобалық-сметалық құжаттама жасақтауға және инженерлік-геодезиялық, инженерлік-геологиялық ізденістер жүргізуге – 12 284 мың теңге;
Қособа ауылының мектеп-балабақшасын күрделі жөндеуге – 24 281 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға – 272 мың теңге;
ұлттық біріңғай тестілеуге, "iTest", "BilimLand", "iMektep" дайындық бағдарламасы бойынша виртуалды білім берудің кешенін пайдалануға қызмет ақысын төлеуге – 190 мың теңге;
кәмелеттік жасқа толмағандар арасындағы суицидтың алдын алу жобасын жүзеге асыруға – 575 мың теңге;
аудандағы мектептерде көптілдікті енгізуге – 4 741 мың теңге;
жалпы білім беретін мектептердің оқу үдерісіне "Роботтық техника" элективтік бағам енгізуге – 14 821 мың теңге;
спорт ұйымдары бойынша тамақтану нормасының өсуіне байланысты қосымша қажеттілікке – 2 049 мың теңге;
жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнының 50 пайызын иелеріне өтеуге – 29 461 мың теңге;
анықталмаған сібір жарасы көмiнділері орындарын анықтауға және зертханалық зерттеулер жүргізуге – 10 433 мың теңге;
Жымпиты ауылының Қажымұқан және Мұхит көшелерінің автомобиль жолдарын орташа жөндеуге – 20 100 мың теңге;
оқулықтарды сатып алуға және жеткізуге – 1 304 мың теңге;
Шолақаңқаты өзенінің су жіберу құрылғысын қайта жаңартуға – 15 000 мың теңге;
3) бюджеттік кредиттер сомасы – 44 541 мың теңге:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттер – 44 541 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1- қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

1 520
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
12 823
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
2 592
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья
животных и человека
29 461
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
19 205
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и земельных отношений
19 205
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
63 024
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
63 024
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
63 024
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
12 556
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
12 556
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
12 556
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
12 556
12
Транспорт и коммуникации
293 456
1
Автомобильный транспорт
293 456
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
293 456
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
48 272
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
245 184
13
Прочие
36 313
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
11 506
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
11 506
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
11 506
9
Прочие
24 807
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
17 526
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
17 526
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
3 318
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
3 318
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)

1 520
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
12 823
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
2 592
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
29 461
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
19 205
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19 205
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
63 024
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
63 024
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
63 024
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
12 556
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
12 556
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
12 556
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
12 556
12
Көлiк және коммуникация
293 456
1
Автомобиль көлiгi
293 456
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
293 456
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
48 272
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
245 184
13
Басқалар
36 313
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
11 506
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
11 506
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 506
9
Басқалар
24 807
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
17 526
040
"Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
17 526
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
3 318
040
"Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
3 318
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі