О внесении изменений в некоторые приказы Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 января 2017 года № 34. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 февраля 2017 года № 14810. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 25 мая 2020 года № 181
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 25.05.2020 № 181 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в некоторые приказы Министра сельского хозяйства Республики Казахстан следующие изменения:
1) в приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 12 декабря 2014 года № 4-2/664 "Об утверждении Правил субсидирования развития семеноводства" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10190, опубликованный 1 апреля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
Правила субсидирования развития семеноводства, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) в приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 мая 2015 года № 4-2/419 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Субсидирование развития семеноводства" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11455, опубликованный 23 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в стандарте государственной услуги "Субсидирование развития семеноводства", утвержденном указанным приказом:
подпункт 1) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"1) с момента сдачи документов услугодателю, в Государственную корпорацию – 8 (восемь) рабочих дней.
При обращении в Государственную корпорацию день приема не входит в срок оказания государственной услуги;";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Услугополучатель, (либо его представитель по доверенности) представляет услугодателю или в Государственную корпорацию:
1) для получения субсидий за фактически произведенные объемы оригинальных семян заявку на получение субсидий на возмещение затрат по производству оригинальных семян по форме, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) для получения субсидий за фактически приобретенные оригинальные семена заявку на получение субсидий на приобретенные оригинальные семена по форме, согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги;

Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 27 қаңтардағы № 34 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 17 ақпанда № 14810 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 25 мамырдағы № 181 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 25.05.2020 № 181 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрiнiң кейбір бұйрықтарына мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) "Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 4-2/664 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10190 болып тіркелген, 2015 жылғы 1 сәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау қағидалары осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2) "Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 4-2/419 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11455 болып тіркелген, 2015 жылғы 23 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
4-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) көрсетілетін қызметті берушіге, Мемлекеттік корпорацияға құжаттарды тапсырған сәттен бастап – 8 (сегіз) жұмыс күні.
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді;";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Көрсетілетін қызметті алушы (немесе сенімхат бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге немесе Мемлекеттік корпорацияға мынадай құжаттарды:
1) бірегей тұқымдардың нақты өндірілген көлемдеріне субсидиялар алу үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бірегей тұқымдарды өндіру жөніндегі шығындарды өтеуге субсидиялар алуға арналған өтінімді;
2) нақты сатып алынған бірегей тұқымдарға субсидиялар алу үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сатып алынған бірегей тұқымдарға субсидиялар алуға арналған өтінімді;

3) для получения субсидий за фактически использованные для посева оригинальные семена собственного производства, в случае, если элитно-семеноводческое хозяйство (далее – элитсемхоз) является одновременно производителем оригинальных семян (далее – оригинатор), заявку на получение субсидий за использованные для посева оригинальные семена собственного производства по форме, согласно приложению 5 к настоящему стандарту государственной услуги;
4) для получения субсидий за фактически приобретенные элитные семена заявку на получение субсидий на приобретенные элитные семена по форме, согласно приложению 6 к настоящему стандарту государственной услуги;
5) для получения субсидий за фактически использованные для посева элитные семена собственного производства, в случае, если семеноводческое хозяйство (далее – семхоз) является одновременно элитсемхозом, заявку на получение субсидий за использованные для посева элитные семена собственного производства по форме, согласно приложению 7 к настоящему стандарту государственной услуги;
6) для получения субсидий за фактически приобретенные семена первой репродукции масличных культур, многолетних и однолетних трав, ячменя, риса, картофеля и хлопчатника (далее – семена первой репродукции) заявку на получение субсидий на приобретенные семена первой репродукции по форме, согласно приложению 8 к настоящему стандарту государственной услуги;
7) для получения субсидий за фактически приобретенные семена гибридов первого поколения кукурузы, сахарной свеклы, рапса, подсолнечника и хлопчатника (далее – семена гибридов первого поколения) заявку на получение субсидий на приобретенные семена гибридов первого поколения по форме, согласно приложению 9 к настоящему стандарту государственной услуги;
8) для получения субсидий за фактически приобретенные элитные саженцы плодово-ягодных культур и винограда (далее – элитные саженцы) заявку на получение субсидий на приобретенные элитные саженцы плодово-ягодных культур и винограда по форме, согласно приложению 10 к настоящему стандарту государственной услуги;
9) для получения причитающихся субсидий за приобретенные элитные семена или семена первой репродукции и гибридов первого поколения (в случае предоставления права получения субсидий элитсемхозу или семхозу) сводную заявку, сформированную на основании заявок сельскохозяйственных товаропроизводителей, поданных через элитно-семеноводческое или семеноводческое хозяйство, по форме, согласно приложению 11 к настоящему стандарту государственной услуги.
Сведения о документе, удостоверяющем личность услугополучателя, о регистрации юридического лица работник Государственной корпорации и услугодателя получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
Услугодатель и работник Государственной корпорации получают согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законодательством Республики Казахстан.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов подтверждением принятия заявки:

3) элиталық тұқым өсіру шаруашылығы (бұдан әрі – элиттұқымшар) бір уақытта бірегей тұқым өндіруші (бұдан әрі – оригинатор) болып табылған жағдайда, нақты егіске пайдаланылған өзі өндірген бірегей тұқымдарға субсидиялар алу үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша егіске пайдаланылған өзі өндірген бірегей тұқымдарға субсидиялар алуға арналған өтінімді;
4) нақты сатып алынған элиталық тұқымдарға субсидиялар алу үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сатып алынған элиталық тұқымдарға субсидиялар алуға арналған өтінімді;
5) тұқым өсіру шаруашылығы (бұдан әрі – тұқымшар) бір уақытта элиттұқымшар болып табылған жағдайда, нақты егіске пайдаланылған өзі өндірген элиталық тұқымдарға субсидиялар алу үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша егіске пайдаланылған өзі өндірген элиталық тұқымдарға субсидиялар алуға арналған өтінімді;
6) майлы дақылдардың, көпжылдық және біржылдық шөптердің, арпаның, күріштің, картоптың және мақтаның нақты сатып алынған бірінші көбейтілген тұқымдарына (бұдан әрі – бірінші көбейтілген тұқымдар) субсидиялар алу үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сатып алынған бірінші көбейтілген тұқымдарға субсидиялар алуға арналған өтінімді;
7) жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың және мақтаның нақты сатып алынған бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарына (бұдан әрі – бірінші ұрпақ будандарының тұқымдары) субсидиялар алу үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сатып алынған бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарына субсидиялар алуға арналған өтінімді;
8) нақты сатып алынған жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің элиталық көшеттеріне (бұдан әрі – элиталық көшеттер) субсидиялар алу үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сатып алынған элиталық көшеттерге субсидиялар алуға арналған өтінімді;
9) сатып алынған элиталық тұқымдарға немесе біріші көбейтілген тұқымдарға және бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарына тиесілі субсидиялар алу үшін (элиттұқымшарға немесе тұқымшарға субсидиялар алу құқығы берілген жағдайда) осы мемлекеттік көрсетілген қызмет стандартына 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша элиталық тұқым шаруашылығы немесе тұқым шаруашылығы арқылы берілген ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің өтінімдері негізінде қалыптастырылған жиынтық өтінімді ұсынады.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны тіркеу туралы мәліметтерді Мемлекеттік корпорацияның және көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзы арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алынуы мүмкін құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
Көрсетілетін қызметті беруші мен Мемлекеттік корпорацияның қызметкері мемлекеттік қызметті көрсету кезінде ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше көзделмесе, келісімін алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды:

1) услугодателю – на бумажном носителе является отметка на копии его заявки о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты, времени приема пакета документов, фамилии, имени, отчества (при его наличии) ответственного лица, принявшего документы;
2) в Государственную корпорацию – услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов.
В Государственной корпорации выдача готовых документов услугополучателю осуществляется его работником на основании расписки, при предъявлении документа, удостоверяющего личность (либо его представителя по нотариальной доверенности, юридическому лицу – по документу, подтверждающему полномочия).
Государственная корпорация обеспечивает хранение результата в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения. При обращении услугополучателя по истечении одного месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. В случае представления услугополучателем неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявки и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме, согласно приложению 12 к настоящему стандарту государственной услуги.";
приложения 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 к указанному стандарту государственной услуги изложить в новой редакции согласно, приложениям 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 к настоящему приказу.
2. Департаменту производства и переработки растениеводческой продукции Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в печатном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;

1) көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған кезде өтінімнің көшірмесінде құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақыты, құжаттарды қабылдаған лауазымды түлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) көрсетіле отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркелгені туралы қағаз жеткізгіштегі белгі өтінімнің қабылданғанын растайтын дәлел болып табылады;
2) Мемлекеттік корпорацияға тапсырған кезде көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі;
Мемлекеттік корпорацияда көрсетілетін қызметті алушыға дайын құжаттарды беруді жеке басын куәландыратын құжатты көрсеткен кезде (не нотариалды расталған сенімхат бойынша оның өкіліне, өкілдігін растайтын құжат бойынша заңды тұлғаға) қолхат негізінде оның жұмыскері жүзеге асырады.
Мемлекеттік корпорация нәтижені бір ай бойы сақтауды қамтамасыз етеді, одан кейін оларды одан әрі сақтау үшін көрсетілетін қызметті берушіге береді. Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өткеннен кейін жүгінсе Мемлекеттік корпорацияның сұратуы бойынша көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде дайын құжатттарды көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін Мемлекеттік корпорацияға жолдайды.
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда Мемлекеттік корпорацияның қызметкері өтінімді қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.";
көрсетілген мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12-қосымшалар осы бұйрыққа 2, 3, 4, 5, 6, 7 , 8, 9, 10, 11-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру мен қайта өңдеу департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі баспа және электрондық түрдегі көшірмесінің ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберілуін;

4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мырзахметов
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
______________ Б. Султанов
30 января 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр информации и коммуникаций
Республики Казахстан
_______________ Д. Абаев
" " ___________ 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
______________ Т. Сулейменов
31 января 2017 года
Приложение 1
к приказу Заместителя Премьер-
Министра Республики Казахстан –
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 27 января 2017 года № 34
Утверждены
приказом Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2014 года № 4-2/664
Правила субсидирования развития семеноводства
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила субсидирования развития семеноводства (далее – Правила) определяют порядок субсидирования развития семеноводства за счет и в пределах средств, предусмотренных в местном бюджете на соответствующий финансовый год (далее – субсидии).
2. В приоритетном порядке субсидируются семена сортов и гибридов, имеющих наилучшие показатели по урожайности и другим хозяйственно-ценным признакам (информация по характеристикам сортов и гибридов размещена на сайте: http://www.mgov.kz).
Глава 2. Получатели субсидий
3. Субсидии предназначаются для:
1) частичного возмещения затрат производителей оригинальных семян (далее – оригинатор) за фактически произведенные объемы оригинальных семян;
2) частичного возмещения затрат элитно-семеноводческих хозяйств (далее – элитсемхоз) за фактически приобретенные оригинальные семена;
3) частичного возмещения затрат элитсемхозов за фактически использованные для посева оригинальные семена собственного производства, в случае, если элитсемхоз является одновременно оригинатором. При этом частичное возмещение затрат производится элитсемхозу с учетом научно-обоснованной потребности оригинальных семян для обеспечения планового объема производства элитных семян;
4) частичного возмещения затрат семеноводческих хозяйств (далее – семхоз) и сельскохозяйственных товаропроизводителей (далее – сельхозтоваропроизводители) за фактически приобретенные элитные семена;
5) частичного возмещения затрат семхозов за фактически использованные для посева элитные семена собственного производства, в случае, если семхоз является одновременно элитсемхозом. При этом частичное возмещение затрат производится семхозу с учетом научно-обоснованной потребности элитных семян для обеспечения планового объема производства семян первой репродукции;

4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Мырзахметов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
______________ Б. Сұлтанов
2017 жылғы 30 қаңтар
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақсатан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар министрі
___________________ Д. Абаев
2017 жылғы "__" ___________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
___________ Т. Сүлейменов
2017 жылғы 31 қаңтар
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары–
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2017 жылғы 27 қаңтардағы
№ 34 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2014 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 4-2/664 бұйрығымен бекітілген
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) жергілікті бюджетте тиісті қаржы жылына көзделген қаражат есебінен және шегінде тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау (бұдан әрі – субсидиялар) тәртібін айқындайды.
2. Өнімділік және басқа да шаруашылық бағалы белгілері бойынша ең жақсы нәтижелері бар сорттардың және будандардың тұқымдары басым тәртіппен субсидияланады (сорттардың және будандардың сипаттамасы жөніндегі ақпарат http://www.mgov.kz сайтында орналастырылған).
2-тарау. Субсидия алушылар
3. Субсидиялар:
1) бірегей тұқым өндірушілердің (бұдан әрі – оригинатор) бірегей тұқымдардың нақты өндірген көлемдеріне жұмсалған шығындарын ішінара өтеуге;
2) элиталық тұқым өсіру шаруашылықтарының (бұдан әрі – элиттұқымшар) нақты сатып алған бірегей тұқымдарына жұмсалған шығындарды ішінара өтеуге;
3) элиттұқымшар бір уақытта оригинатор болып табылған жағдайда, элиттұқымшардың егіске нақты пайдаланған өзі өндірген бірегей тұқымдарына кеткен шығындарын ішінара өтеуге. Бұл ретте, элиттұқымшардың шығындарын ішінара өтеу элиталық тұқымдардың жоспарлы өндіру қөлемін қамтамасыз ету үшін бірегей тұқымдардың ғылыми негізделген қажеттілігін есепке ала отырып жүргізіледі;
4) тұқым өсіру шаруашылықтарының (бұдан әрі – тұқымшар) және ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің (бұдан әрі – ауылшартауарөндiрушiлер) нақты сатып алған элиталық тұқымдарына жұмсалған шығындарын ішінара өтеуге;
5) тұқымшар бір уақытта элиттұқымшар болып табылған жағдайда, тұқымшарлардың егіске нақты пайдаланған өзі өндірген элиталық тұқымдарына кеткен шығындарын ішінара өтеуге. Бұл ретте, тұқымшардың шығындарын ішінара өтеу элиталық тұқымдардың жоспарлы өндіру көлемін қамтамасыз ету үшін элиталық тұқымдардың ғылыми негізділген қажеттілігін есепке ала отырып жүрізіледі;

6) частичного возмещения затрат сельхозтоваропроизводителей за фактически приобретенные семена первой репродукции масличных культур, многолетних и однолетних трав, ячменя, риса, картофеля и хлопчатника (далее – семена первой репродукции);
7) частичного возмещения затрат сельхозтоваропроизводителей за фактически приобретенные гибриды первого поколения кукурузы, сахарной свеклы, рапса, подсолнечника и хлопчатника (далее – семена гибридов первого поколения);
8) частичного возмещения затрат сельхозтоваропроизводителей за фактически приобретенные элитные саженцы плодово-ягодных культур и винограда (далее – элитные саженцы).
Глава 3. Условия получения субсидий
4. Субсидии выдаются при условии наличия на праве землепользования и (или) частной собственности земельных участков сельскохозяйственного назначения соответствующей площади, засеваемой семенами, подлежащими субсидированию (в совокупности).
5. Субсидии, указанные в подпункте 1) пункта 3 настоящих Правил, выплачиваются при подаче оригинатором в отдел сельского хозяйства района или города областного значения (далее – отдел) или в некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) заявки на получение субсидий на возмещение затрат по производству оригинальных семян по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
6. Субсидии, указанные в подпункте 2) пункта 3 настоящих Правил, выплачиваются при подаче элитсемхозом в отдел или в Государственную корпорацию заявки на получение субсидий на приобретенные оригинальные семена по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
7. Субсидии, указанные в подпункте 3) пункта 3 настоящих Правил, выплачиваются при подаче элитсемхозом в отдел или в Государственную корпорацию заявки на получение субсидий за использованные для посева оригинальные семена собственного производства по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
8. Субсидии, указанные в подпункте 4) пункта 3 настоящих Правил, выплачиваются при подаче семхозом или сельхозтоваропроизводителем в отдел или в Государственную корпорацию заявки на получение субсидий на приобретенные элитные семена по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
9. Субсидии, указанные в подпункте 5) пункта 3 настоящих Правил, выплачиваются при подаче семхозом в отдел или в Государственную корпорацию заявки на получение субсидий за использованные для посева элитные семена собственного производства по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
10. Субсидии, указанные в подпункте 6) пункта 3 настоящих Правил, выплачиваются при подаче сельхозтоваропроизводителем в отдел или в Государственную корпорацию заявки на получение субсидий на приобретенные семена первой репродукции по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам.

6) ауылшартауарөндiрушiлердің майлы дақылдардың, көпжылдық және біржылдық шөптердің, арпаның, күріштің, картоптың және мақтаның нақты сатып алынған бірінші көбейтілген тұқымдарына (бұдан әрі – бірінші көбейтілген тұқымдар) жұмсалған шығындарын ішінара өтеуге;
7) ауылшартауарөндiрушiлердің жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың және мақтаның нақты сатып алынған бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарына (бұдан әрі – бірінші ұрпақ будандарының тұқымдары) жұмсалған шығындарын ішінара өтеуге;
8) ауылшартауарөндiрушiлердің жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің элиталық көшеттерін (бұдан әрі – элиталық көшеттер) нақты сатып алуға жұмсаған шығындарын ішінара өтеуге арналады.
3-тарау. Субсидияларды алу талаптары
4. Субсидиялар субсидиялауға жататын тұқымдар егілген тиісті алаңда жер пайдалану және (немесе) жеке меншiк құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелері бар болған жағдайда беріледі (жиынтықта).
5. Осы Қағидалардың 3-тармағы 1) тармақшасында көрсетілген субсидиялар оригинатор ауданның немесе облыстық маңызы бар қаланың ауыл шаруашылығы бөліміне (бұдан әрі – бөлім) немесе "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамына (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бірегей тұқымдарды өндіру жөніндегі шығындарды өтеуге субсидиялар алуға арналған өтінім берген жағдайда төленеді.
6. Осы Қағидалардың 3-тармағы 2) тармақшасында көрсетілген субсидиялар элиттұқымшар бөлімге немесе Мемлекеттік корпорацияға осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сатып алынған бірегей тұқымдарға субсидиялар алуға арналған өтінім берген жағдайда төленеді.
7. Осы Қағидалардың 3-тармағы 3) тармақшасында көрсетілген субсидиялар элиттұқымшар бөлімге немесе Мемлекеттік корпорацияға осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша егіске пайдаланылған өзі өндірген бірегей тұқымдарға субсидиялар алуға арналған өтінім берген жағдайда төленеді.
8. Осы Қағидалардың 3-тармағы 4) тармақшасында көрсетілген субсидиялар тұқымшар бөлімге немесе Мемлекеттік корпорацияға осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сатып алған элиталық тұқымдарға субсидиялар алуға арналған өтінім берген жағдайда төленеді.
9. Осы Қағидалардың 3-тармағы 5) тармақшасында көрсетілген субсидиялар тұқымшар бөлімге немесе Мемлекеттік корпорацияға осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша егіске пайдаланылған өзі өндірген элиталық тұқымдарға субсидиялар алуға арналған өтінім берген жағдайда төленеді.
10. Осы Қағидалардың 3-тармағы 6) тармақшасында көрсетілген субсидиялар ауылшартауарөндiрушi бөлімге немесе Мемлекеттік корпорацияға осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сатып алған бірінші көбейтілген тұқымдарға субсидиялар алуға арналған өтінім берген жағдайда төленеді.

11. Субсидии, указанные в подпункте 7) пункта 3 настоящих Правил, выплачиваются при подаче сельхозтоваропроизводителем в отдел или в Государственную корпорацию заявки на получение субсидий на приобретенные семена гибридов первого поколения по форме, согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
12. Субсидии, указанные в подпункте 8) пункта 3 настоящих Правил, выплачиваются при подаче сельхозтоваропроизводителем в отдел или в Государственную корпорацию заявки на получение субсидий на приобретенные элитные саженцы плодово-ягодных культур и винограда по форме, согласно приложению 8 к настоящим Правилам.
13. Сельхозтоваропроизводитель может подать заявку об оплате причитающихся ему субсидий через элитсемхоз или семхоз, у которого он приобрел по удешевленной стоимости элитные семена, семена первой репродукции и гибридов первого поколения или элитные саженцы по форме, согласно приложению 9 к настоящим Правилам. В таком случае субсидии выплачиваются элитсемхозу или семхозу, который представляет в отдел или в Государственную корпорацию сводную заявку, сформированную на основании заявок сельхозтоваропроизводителей, поданных через элитсемхоз или семхоз, по форме, согласно приложению 10 к настоящим Правилам.
14. Элитсемхозы, семхозы и сельхозтоваропроизводители приобретают оригинальные и элитные семена, семена первой репродукции и гибридов первого поколения, подлежащие субсидированию (далее – семена), и элитные саженцы соответственно у оригинаторов, элитсемхозов, семхозов, реализаторов семян, иностранных компаний и их официальных представителей в Республике Казахстан.
Глава 4. Порядок расчета субсидий
15. Субсидии, указанные в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5) и 8) пункта 3 настоящих Правил, выплачиваются в пределах установленных местным исполнительным органом области квот.
16. Выплата субсидий осуществляется в зависимости от включения (невключения) сорта или гибрида в Государственный реестр селекционных достижений, рекомендуемых к использованию в Республике Казахстан, утвержденный приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 июля 2009 года № 434 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5759) (далее – Госреестр). При этом субсидии не должны превышать нормативы субсидий на семена и элитные саженцы плодово-ягодных культур и винограда (далее – нормативы субсидий), указанные в приложении 11 к настоящим Правилам.
Нормативы субсидий установлены из расчета:
1) 70 % от полной стоимости семян и элитных саженцев – для сортов, включенных в Госреестр;

11. Осы Қағидалардың 3-тармағы 7) тармақшасында көрсетілген субсидиялар ауылшартауарөндiрушi бөлімге немесе Мемлекеттік корпорацияға осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сатып алынған бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарына субсидиялар алуға арналған өтінім берген жағдайда төленеді.
12. Осы Қағидалардың 3-тармағы 8) тармақшасында көрсетілген субсидиялар ауылшартауарөндiрушi бөлімге немесе Мемлекеттік корпорацияға осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сатып алынған жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің элиталық көшеттеріне субсидиялар алуға арналған өтінім берген жағдайда төленеді.
13. Ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші өзіне тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтінімді осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша элиталық, бірінші көбейтілген тұқым және бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарын немесе элиталық көшеттерді арзандатылған құны бойынша сатып алған элиттұқымшар немесе тұқымшар арқылы бере алады. Бұл жағдайда, субсидиялар осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің элиттұқымшар және тұқымшар арқылы берген өтінімдері негізінде қалыптастырылған жиынтық өтінімді бөлімге немесе Мемлекеттік корпорацияға ұсынатын элиттұқымшарға немесе тұқымшарға төленеді.
14. Элиттұқымшарлар, тұқымшарлар және ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлер субсидиялауға жататын бірегей, элиталық, бірінші көбейтілген және бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарын (бұдан әрі – тұқымдар) және элиталық көшеттерді тиісінше оригинаторлардан, элиттұқымшарлардан немесе тұқымшарлардан, тұқым өткізушілерден, шетелдік компаниялардан және олардың Қазақстан Республикасындағы ресми өкілдерінен сатып алады.
4-тарау. Субсидияларды есептеу тәртібі
15. Осы Қағидалардың 3-тармағы 1), 2), 3), 4), 5) және 8) тармақшаларында көрсетілген субсидиялар облыстың жергілікті атқарушы органы белгілеген квоталар шегінде төленеді.
16. Субсидияларды төлеу сорттың немесе буданның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2009 жылғы 30 шілдедегі № 434 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасында пайдалануға ұсынылатын селекциялық жетiстiктердiң мемлекеттiк тiзiлiмiне (бұдан әрі – Мемлекеттік тізілім) енгізілгендігіне (енгізілмегендігіне) байланысты жүзеге асырылады. Бұл ретте, субсидиялар осы Қағидаларға 11-қосымшада көрсетілген тұқымдардың және жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің элиталық көшеттеріне арналған субсидиялар нормативтерінен (бұдан әрі – субсидиялар нормативі) аспауы тиіс.
Субсидиялар нормативі:
1) Мемлекеттiк тiзiлiмге енгізілген сорттарға - тұқымдардың және элиталық көшеттердің толық құнының 70%-ы;

2) 30 % от полной стоимости семян и элитных саженцев – для сортов, невключенных в Госреестр.
В случае если стоимость семян и элитных саженцев ниже стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, расчет субсидий производится от их фактической стоимости с учетом размеров субсидий, указанных в абзацах третьем и четвертом настоящего пункта.
В случае если стоимость семян и элитных саженцев выше стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, субсидия равна нормативу субсидий.
Глава 5. Порядок выплаты субсидий и отчетность по субсидированию
17. Отдел обеспечивает публикацию на интернет-ресурсе акимата района (города областного значения) и в местных средствах массовой информации объявления о начале приема заявок для участия в программе субсидирования с указанием сроков приема документов на получение субсидий.
18. Отдел в течение трех рабочих дней с момента представления заявителем (оригинатором, элитсемхозом, семхозом, сельхозтоваропроизводителем) или Государственной корпорацией соответствующей заявки на получение субсидий проверяет их на предмет соответствия формам, указанным в пунктах 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 и 13 настоящих Правил, и полноты их заполнения.
В случае предоставления права получения субсидий элитсемхозу или семхозу отдел составляет реестр элитсемхозов и семхозов, через которые поданы заявки об оплате причитающихся субсидий по форме, согласно приложению 12 к настоящим Правилам, и направляет его в управление сельского хозяйства области (далее – управление области).
19. Отдел в течение двух рабочих дней после окончания проверки заявки:
в случае положительного решения в предоставлении субсидии заявителю – включает его в список одобренных заявок об оплате причитающихся субсидий по форме, согласно приложению 13 к настоящим Правилам;
в случае отрицательного решения – письменно уведомляет заявителя или Государственную корпорацию с указанием основания отказа в выдаче субсидий и составляет перечень заявителей, по которым принято отрицательное решение в предоставлении субсидий, с указанием основания отказа в выдаче субсидий, по формам, согласно приложению 14, 15 к настоящим Правилам;
направляет в управление области список одобренных заявок об оплате причитающихся субсидий и перечень заявителей, по которым принято отрицательное решение в предоставлении субсидий.
20. Управление области в течение трех рабочих дней после поступления списка одобренных заявок об оплате причитающихся субсидий представляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате и (или) счет к оплате для перечисления причитающихся субсидий на счет заявителя.
При этом управление области проверяет факты самостоятельной подачи сельхозтоваропроизводителем заявки на субсидирование семян или элитных саженцев, и подачи этим же сельхозтоваропроизводителем заявки через элитсемхоз или семхоз.
В случае выявления фактов подачи сельхозтоваропроизводителем заявки об оплате причитающихся субсидий управление области отказывает элитсемхозу или семхозу, через которое подана заявка сельхозтоваропроизводителя. В этом случае сельхозтоваропроизводитель доплачивает элитсемхозу или семхозу разницу между рыночной стоимостью семян или элитных саженцев и оплаченной им суммой.
В случае наличия фактов реализации элитсемхозами или семхозами семян или элитных саженцев сельхозтоваропроизводителям другой области, представившим заявки об оплате причитающихся субсидий указанным элитсемхозам или семхозам, управление области, на территории которой находятся элитсемхоз или семхоз, составляет сводный реестр элитсемхозов и семхозов, реализовавших семена или элитные саженцы сельхозтоваропроизводителям другой области, на выплату субсидий по форме, согласно приложению 16 к настоящим Правилам, и направляет его в управление области, на территории которой расположены посевные площади сельхозтоваропроизводителей, с целью недопущения выплаты субсидий данным сельхозтоваропроизводителям.

2) Мемлекеттiк тiзiлiмге енгізілмеген сорттарға - тұқымдардың және элиталық көшеттердің толық құнының 30%-ы есебінен белгіленген.
Тұқымдардың және элиталық көшеттердің құны есептелген субсидиялар нормативі есептелген құннан төмен болған жағдайда, субсидиялардың есебі нақты құн бойынша осы тармақтың үшінші және төртінші абзацтарында көрсетілген субсидиялар көлемдерін есепке ала отырып жүргізіледі.
Тұқымдардың және элиталық көшеттердің құны субсидиялар нормативі есептелген құннан жоғары болған жағдайда, субсидия субсидиялар нормативіне тең.
5-тарау. Субсидияларды төлеу тәртібі және субсидиялау жөніндегі есептілік
17. Бөлім аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігінің интернет-ресурсында және жергілікті бұқаралық ақпарат құралдарында субсидиялар алуға арналған құжаттарды қабылдау мерзімін көрсете отырып, субсидиялау бағдарламасына қатысу үшін өтінім қабылдаудың басталғаны туралы хабарландыру жариялауды қамтамасыз етеді.
18. Бөлім өтінім беруші (оригинатор, элиттұқымшар немесе тұқымшар, ауылшартауарөндіруші) немесе Мемлекеттік корпорация субсидия алуға тиісті өтінім ұсынған сәттен бастап үш жұмыс күні ішінде оларды осы Қағидалардың 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 және 13-тармақтарында көрсетілген талаптарға сәйкестігі және олардың толық толтырылуы тұрғысынан тексереді.
Элиттұқымшарға немесе тұқымшарға субсидиялар алуға құқық берілген жағдайда, бөлім осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтінімдер берілген элиттұқымшарлар және тұқымшарлар тізілімін жасайды және оны облыстың ауыл шаруашылығы басқармасына (бұдан әрі – облыс басқармасы) жолдайды.
19. Өтінімді тексеру аяқталғаннан кейін екі жұмыс күні ішінде, бөлім:
өтініш берушіге субсидиялар беруге оң шешім қабылданған жағдайда – осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша оны тиесілі субсидиялар төлеу туралы мақұлдаған өтінімдердің тізіміне енгізеді.
теріс шешім қабылданған жағдайда – субсидиялар беруден бас тарту негіздерін көрсете отырып, өтініш берушіні немесе Мемлекеттік корпорацияны жазбаша хабардар етеді және осы Қағидаларға 14, 15-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша субсидиялар беруден бас тарту негіздерін көрсете отырып, субсидиялар беруге теріс шешім қабылданған өтініш берушілердің тізбесін жасайды;
облыс басқармасына тиесілі субсидиялар төлеу туралы мақұлдаған өтінімдердің тізімін және субсидиялар беруге теріс шешім қабылданған өтініш берушілердің тізбесін жолдайды.
20. Облыс басқармасы тиесілі субсидиялар төлеу туралы мақұлдаған өтінімдердің тізімі келіп түскеннен кейін үш жұмыс күні ішінде қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне өтініш берушілердің шотына тиесілі субсидияларды аудару үшін төлем шоттары тізілімін және (немесе) төлем шотын ұсынады.
Бұл ретте, облыс басқармасы ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің тұқымды немесе элиталық көшеттерді субсидиялауға арналған өтінімді өздігінен беруі және осы ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің өтінімді элиттұқымшар немесе тұқымшар арқылы беруі фактілерін тексереді.
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтінімдер беруі фактілерін анықтаған жағдайда, облыс басқармасы элиттұқымшар және тұқымшар арқылы берілген ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің өтінімін қабылдаудан бас тартады, бұл жағдайда ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші элиттұқымшарға немесе тұқымшарға тұқымдардың немесе элиталық көшеттердің нарықтық құны мен оларға төленген сома арасындағы айырмашылықты қосымша төлейді.
Элиттұқымшардың немесе тұқымшардың көрсетілген элиттұқымшарға және тұқымшарға тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтінім ұсынған басқа облыстың ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілеріне тұқым өткізуі фактілері болған жағдайда, аумағында элиттұқымшар және тұқымшар орналасқан облыс басқармасы осы Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидия төлеуге басқа облыстың ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілеріне тұқым өткізген элиттұқымшарлардың және тұқымшарлардың жиынтық тізілімін жасайды және аталған ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге субсидия төлеуге жол бермеу мақсатында оны аумағында ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің егіс алаңдары орналасқан облыс басқармасына жолдайды.

Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел №__ некоммерческого акционерного
общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация), (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание
государственной услуги "Субсидирование развития семеноводства" ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) ___________________________________________________;
2) ___________________________________________________;
3) ___________________________________________________.
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
Работник Государственной корпорации ________________________________________
_________      ____________________________________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющем
личность))
Исполнитель ________      ____________________________________________
(подпись)      (фамилия, имя, отчество (при наличии в документе,
удостоверяющем личность))
Телефон __________
Получил: _________            ____________________________________________
(подпись)            (фамилия, имя, отчество (при наличии в документе,
удостоверяющем личность) услугополучателя)
"___" _________ 20__ года

"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) №____бөлімі (мекенжайы көрсетілсін) Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбауыңызға, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:
1)________________________________________;
2)________________________________________;
3)________________________________________;
ұсынылмауына байланысты "Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау" мемлекеттік қызметін көрсетуге құжаттар қабылдаудан бас тартады.
Осы қолхат 2 данада, әр тарап үшін бір-бір данадан жасалды.
Мемлекеттік корпорацияның
жұмыскері
______ _______________________ ____________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар болса))
Орындаушы____ _____________________________________________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар болса))
Телефоны __________
Алдым ___________ _________________________________________________
қолы (көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын
куәландыратын құжатта бар болса))
20__ жылғы "___" _________