О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 27 августа 2010 года № 428 "Об утверждении Правил применения и требования к изготовлению средств идентификации"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 15 февраля 2017 года № 104. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 марта 2017 года № 14861. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 15 марта 2018 года № 374 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 15.03.2018 № 374 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 27 августа 2010 года № 428 "Об утверждении Правил применения и требования к изготовлению средств идентификации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6498, опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 11 ноября 2010 года № 303-305 (26364-26366) следующие изменения и дополнения:
в заголовок внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 1 внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
в Правилах применения и требования к изготовлению средств идентификации, утвержденных указанным приказом:
в заголовок внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 1 внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. В качестве средств идентификации для таможенных целей признаются пломбы, печати или иные средства идентификации, наложенные таможенными органами иностранных государств в соответствии с международными договорами Республики Казахстан, а также отправителями товаров, перевозчиками и декларантами.";
абзац второй части первой пункта 26 изложить в следующей редакции:
"внешний вид Пакета оформляется по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;";
дополнить главой 4 следующего содержания:
"4. Особенности идентификации иностранных товаров
27. При идентификации иностранных товаров, помещаемых (помещенных) под таможенную процедуру свободной таможенной зоны (далее - СТЗ) или свободного склада применяются способы, определенные пунктом 1 статьи 20 Соглашения по вопросам свободных (специальных, особых) экономических зон на таможенной территории таможенного союза и таможенной процедуры свободной таможенной зоны, ратифицированного Законом Республики Казахстан от 30 июня 2010 года (далее – Соглашение СТЗ), пунктом 1 статьи 17 Соглашения о свободных складах и таможенной процедуре свободного склада, ратифицированного Законом Республики Казахстан от 30 июня 2010 года (далее – Соглашение о свободных складах).

"Сәйкестендіру құралдарын қолдану қағидасы мен оларды дайындауға қойылатын талаптар" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 27 тамыздағы № 428 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 15 ақпандағы № 104 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 2 наурызда № 14861 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 15 наурыздағы № 374 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 15.03.2018 № 374 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Сәйкестендіру құралдарын қолдану қағидасы мен оларды дайындауға қойылатын талаптар" 2010 жылғы 27 тамыздағы № 428 Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6498 болып тіркелген, "Казахстанская правда" газетінде 2010 жылғы 11 қарашада № 303-305 (26364-26366) жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
бұйрықтың такырыбы мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"Сәйкестендіру құралдарын қолдану қағидаларын және дайындауға қойылатын талаптарын бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"1. Қоса беріліп отырған Сәйкестендіру құралдарын қолдану қағидалары және дайындауға қойылатын талаптары.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Сәйкестендіру құралдарын қолдану қағидасы мен оларды дайындауға қойылатын талаптарда:
такырыбы мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"Сәйкестендіру құралдарын қолдану қағидалары және дайындауға қойылатын талаптары";
1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"1. Осы Қағидалар сәйкестендіру құралдарын қолдану тәртібі және дайындауға қойылатын талаптарды айқындайды.";
3-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Кедендік мақсаттар үшін сәйкестендіру құралдары ретінде Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарына сәйкес шетел мемлекеттерінің кеден органдары, сондай-ақ тауарларды жөнелтушілер, тасымалдаушылар мен декларанттар салған пломбалар, мөрлер немесе сәйкестендірудің өзге де құралдары танылады.";
26-тармақтың бірінші бөлігінің екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Пакеттің сыртқы түрі осы Қағидаға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресімделеді;";
мынадай мазмұндағы 4-тараумен толықтырылсын:
"4. Шетелдік тауарларды сәйкестендірудің ерекшеліктері
27. Еркін кедендік аймақ (бұдан әрі – ЕКА) немесе еркін қойма кедендік рәсімдерімен орналастырылатын (орналастырылған) шетелдік тауарларды сәйкестендіру кезінде, Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 30 маусымдағы Заңымен ратификацияланған, Кеден одағының кедендік аумағындағы еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтар және еркін кедендік аймақтың кедендік рәсімі мәселелері жөніндегі келісімінің 20-бабы 1-тармағымен (бұдан әрі – ЕКА Келісім), Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 30 маусымдағы Заңымен ратификацияланған, Еркін қоймалар және еркін қойманың кедендік рәсімі туралы келісімнің 17-бабы 1-тармағымен (бұдан әрі – Еркін қоймалар туралы келісім) айқындалған тәсілдер қолданылады.

28. В целях идентификации иностранных товаров, в продукте переработки помещаемых (помещенных) товаров под таможенные процедуры СТЗ или свободного склада до завершения действий таких процедур, декларантом в орган государственных доходов подается заявление об идентификации иностранных товаров, помещаемых (помещенных) под таможенные процедуры свободной таможенной зоны или свободного склада, в продуктах переработки в бумажном или электронном виде, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее - Заявление).
29. При подаче Заявления указываются следующие сведения:
1) полное наименование лица, БИН/ИИН, адрес, телефон;
2) о способах идентификации иностранных товаров, помещаемых (помещенных) под таможенные процедуры СТЗ или свободного склада указанных в пункте 1 статьи 20 Соглашения СТЗ и в пункте 1 статьи 17 Соглашения о свободных складах;
3) о полном наименовании товара (продукта переработки), (вид, тип, модель, марка, бренд и так далее);
4) о коде товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (далее - ТН ВЭД ЕАЭС) товаров сырья, материалов, комплектующих, использованных в продукте переработки;
5) о видах операций, совершенных с товаром при переработке;
6) иные сведения, по которым заявитель проводит идентификацию иностранных товаров, помещенных (помещаемых) под таможенные процедуры СТЗ или свободного склада;
7) об обязательстве перед органами государственных доходов по предоставлению достоверных сведений в Заявлении;
8) о документах для подтверждения сведений, указанных в настоящем пункте.
30. Заявление подается на каждый вид продукции переработки отдельно.
31. Срок действия одного Заявления не может превышать 3 (три) месяца.
32. Поданное Заявление в бумажном или электронном виде подлежит незамедлительной регистрации должностным лицом органов государственных доходов в журнале по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
33. При заполнении декларации на товары в графе 44 (под кодом 08999) указывается регистрационный номер Заявления.
В случае не указания в графе 44 декларации на товары регистрационного номера Заявления, идентификация иностранных товаров, помещенных под таможенные процедуры СТЗ или свободного склада, считается не подтвержденной.
34. Орган государственных доходов при наличии зарегистрированного Заявления идентификацию сырья, материалов в готовой продукции, помещаемой под таможенную процедуру выпуска для внутреннего потребления на этапе таможенной очистки, не осуществляет, за исключением случаев, установленных системой управления рисками в органах государственных доходов.

28. ЕКА немесе еркін қойма кедендік рәсімдерімен орналастырылатын (орналастырылған) тауарларды қайта өңдеу өнімдерінде, шетелдік тауарларды сәйкестендіру мақсатында, осындай рәсімдердің әрекеттері аяқталғанға дейін декларант осы Қағидаға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қағаз немесе элетронды түрде мемлекеттік кірістер органына еркін кедендік аймақ немесе еркін қойма кедендік рәсімдерімен орналастырылатын (орналастырылған) шетелдік тауарларды сәйкестендіру туралы өтініш (бұдан әрі - Өтініш) береді.
29. Өтінішті беру кезінде мынадай мәліметтер көрсетіледі:
1) тұлғаның толық атауы, БСН/ЖСН, мекен-жайы, телефоны;
2) ЕКА немесе еркін қойма кедендік рәсімдерімен орналастырылатын (орналастырылған) шетелдік тауарларды ЕКА Келісімнің 20-бабының 1-тармағында және Еркін қоймалар туралы келісімнің 17-бабының 1-тармағында көрсетілген сәйкестендірудің тәсілдері туралы;
3) тауарлардың (қайта өңдеу өнімінің) толық атауы (түрі, типі, моделі, маркасы, бренді және тағы басқалары) туралы;
4) Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасының (бұдан әрі – ЕАЭО СЭҚ ТН) қайта өңдеу өніміндерінде пайдаланылған шикізат тауарларының, материалдар, жинақтауыш коды туралы;
5) тауарларға қайта өңдеу кезінде жасалған операциялардың түрлері туралы;
6) өтініш беруші ЕКА немесе еркін қойма кедендік рәсімдерімен орналастырылатын (орналастырылған) шетелдік тауарлардың сәйкестендіруін жүргізу бойынша өзге де мәліметтер;
7) мемлекеттік кірістер органдары алдында Өтініштегі дұрыс мәліметтерді ұсыну бойынша міндеттеме туралы;
8) осы тармақта көрсетілген мәліметтерді растауға арналған құжаттар туралы.
30. Өтініш қайта өңдеу өнімдерінің әр түріне жеке беріледі.
31. Бір Өтініштің қолданылу мерзімі 3 (үш) айдан аспайды.
32. Қағаз немесе элетронды түрде ұсынылған Өтініш осы Қағидаға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша журналда мемлекеттік кірістер органдары лауазымды тұлғасының дереу тіркеуіне жатады.
33. Тауарларға арналған декларациясын толтыру кезінде 44-бағанда (08999 кодында) Өтініштің тіркеу нөмірі көрсетіледі.
Тауарларға арналған декларацияның 44-бағанында Өтініштің тіркеу нөмірі көрсетілмеген жағдайда, ЕКА немесе еркін қойма кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарларды сәйкестендіру расталмаған болып саналады.
34. Мемлекеттік кірістер органдарында тәуекелдерді басқару жүйесімен белгіленген жағдайларды қоспағанда, мемлекеттік кірістер органы тіркелген Өтініш болған кезде ішкі тұтыну үшін шығару кедендік рәсімімен орналастырылатын дайын өнімдердегі шикізаттың, материалдардың сәйкестендіруін кедендік тазарту кезеңінде жүзеге асырмайды.

35. Таможенный контроль достоверности идентификации товаров, проводимой декларантом по Заявлениям, осуществляется в соответствии с главами 21, 23 Кодекса Республики Казахстан от 30 июня 2010 года "О таможенном деле в Республике Казахстан".";
правый верхний угол приложения изложить в следующей редакции:
"Приложение 1 к Правилам применения
и требования к изготовлению средств
идентификации";
дополнить приложениями 2 и 3 согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Тенгебаев А. М.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в печатном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его на официальное опубликование в периодическое печатное издание;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан от
15 февраля 2017 года № 104
Приложение 2 к Правилам
применения и требования к
изготовлению средств
идентификации
Форма
Заявление об идентификации иностранных товаров, помещаемых (помещенных) под
таможенные процедуры свободной таможенной зоны или свободного склада, в
продуктах переработки
№ 00000 _______________ 20__ г.
(регистрационный номер заявления)      (дата подачи заявления)
В _________________________________ от _____________________________
(наименование органа государственных доходов)      (заявитель)
БИН/ИНН___________________________; Адрес__________________________ ;
Телефон___________________
Прошу Вас разрешить проводить идентификацию иностранных товаров, помещаемых
(помещенных) под таможенную процедуру свободной таможенной зоны или свободного
склада, по следующим готовым продуктам переработки в период с "__" " " года до "__" " "
года:
1) Наименование товара (готовой продукции)
_______________________________________________________________________________;

35. Декларант Өтініш бойынша жүргізетін тауарларды сәйкестендірудің дұрыстығын кедендік бақылау "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" 2010 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасының Кодексінің 21, 23-тарауларына сәйкес жүзеге асырады.";
қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Сәйкестендіру құралдарын қолдану
қағидалары және дайындауға
қойылатын талаптарына 1-қосымша";
осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаға сәйкес 2 және 3-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (А.М. Теңгебаев) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның баспа және электронды түрдегі көшірмесін қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу және ресми жариялау үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдануын;
3) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялануға жолдануын;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы Қаржы
министрінің 2017 жылғы
15 ақпандағы № 104 бұйрығына
1-қосымша
Сәйкестендіру құралдарын
қолдану қағидалары және
дайындауға қойылатын
талаптарына
2-қосымша
Нысан
Еркін кедендік аймақ немесе еркін қойма кедендік рәсімдерімен орналастырылатын (орналастырылған) шетелдік тауарларды сәйкестендіру туралы өтініш
№ 00000 _______________ 20__ ж.
(өтініштің тіркелген нөмірі) (өтініш берген күні)
Қайда_________________________________ кімнен______________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы) (өтініш беруші)
БСН/ЖСН__________________________; Мекен-жайы__________________________;
Телефон___________________
Сізден еркін кедендік аймақ немесе еркін қойма кедендік рәсімімен орналастырылатын
(орналастырылған) шетелдік тауарларды сәйкестендіруді өткізуге қайта өңдеудің мынадай
дайын өнімдері бойынша "__" " " жылдан бастап "__" " " жылға дейін рұқсат беруді
сұраймын:
1) Тауардың атауы (дайын өнім)
_________________________________________________________________________;

2) Код ТН ВЭД ЕАЭС (сырья материалов,
комплектующих)________________________________________________________________;
3) Способ идентификации (отметить нужное):
проставление декларантом или должностными лицами органа государственных
доходов печатей, штампов, цифровой и другой маркировки на иностранные товары;
подробное описание, фотографирование, изображение в масштабе иностранных
товаров;
сопоставление предварительно отобранных проб, образцов иностранных товаров и
товаров;
использование имеющейся маркировки товаров, в том числе в виде серийных
номеров;
иные способы, которые могут быть применены исходя из характера товаров, и
совершаемых операций по переработке, в том числе путем исследования представленных
подробных сведений об использовании иностранных товаров, в технологическом процессе.
4) вид операций, совершенных с товаром при
переработке_____________________________________________________________________;
5) иные сведения, по которым заявитель проводит идентификацию иностранных
товаров, помещенных (помещаемых) под таможенные процедуры СТЗ или свободного
склада__________________________________________________________________________;
6) Перечень документов подтверждающих идентификацию иностранных товаров в
продукте переработки по выбранному способу идентификации;
Настоящим подтверждаю достоверность сведений и данных, указанных выше
_________________________________________________________________ _____________
Фамилия, имя, отчество уполномоченного лица заявителя (при его наличии) Подпись
Орган государственных
доходов
______________________
Фамилия, имя, отчество
при его наличии)
________
подпись      М.П.
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан от
15 февраля 2017 года № 104
Приложение 3 к Правилам
применения и требования к
изготовлению средств
идентификации
Форма
Журнал регистрации заявлении об идентификации иностранных товаров, помещаемых
(помещенных) под таможенные процедуры свободной таможенной зоны или свободного
склада, в продуктах переработки*
Регистрационный номер
Заявитель
БИН/ИНН
Наименование продукта переработки
Способ идентификации
Примечание
* Журнал прошивается, пронумеровывается, опечатывается и скрепляется подписью
руководителя органа государственных доходов, либо лица его замещающего. С первого
января каждого последующего года нумерация журнала начинается с единицы."

2) ЕАЭО СЭҚ ТН коды (шикізат материалдар, жинақтағыш)
___________________________________________________________________;
3) Сәйкестендіру тәсілі (керегін белгілеу):
декларанттың немесе мемлекеттік кірістер органдары лауазымды тұлғаларының
шетелдік тауарларға мөрлерді, мөртаңбаларды, цифрлық және басқа да таңбалауды қоюы;
шетелдік тауарлар ауқымында егжей-тегжейлі сипаттау, суретке түсіру, бейнелеу;
шетелдік тауарлардың алдын ала іріктеп алынған сынамаларын, үлгілерін салыстыру;
тауарларда бар таңбалауды, оның ішінде сериялық нөмірлер түрінде пайдалану;
тауарлардың сипаттамасына және қайта өңдеу бойынша жасалатын операцияларға
негізделіп, соның ішінде технологиялық процессте шетелдік тауарларды қолдану туралы
ұсынылған егжей-тегжейлі мәліметтерді зерттеу жолымен қолданылуы мүмкін өзге де
тәсілдер.
4) тауарларға қайта өңдеу кезінде жасалған операциялар түрлері
туралы_________________________________________________________________________;
5) өтініш беруші ЕКА немесе еркін қойма кедендік рәсімдерімен орналастырылатын
(орналастырылған) шетелдік тауарларды сәйкестендіруді өткізу бойынша өзге де
мәліметтер______________________________________________________________________;
6) Таңдалған сәйкестендіру тәсілі бойынша қайта өңдеу өнімдеріндегі шетелдік
тауарларды сәйкестендіруді растайтын құжаттар тізбесі_______________________________;
Осы жоғарыда көрсетілген мәліметтер мен деректердің дұрыстығын растаймын
_______________________________________________________________ ________
Өтініш берушіге уәкілетті тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)      (Қолы
Мемлекеттік кірістер органы
_____________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
_____________
Қолы            М.О.
Қазақстан Республикасы Қаржы
министрінің 2017 жылғы
15 ақпандағы № 104 бұйрығына
2-қосымша
Сәйкестендіру құралдарын
қолдану қағидалары және
дайындауға қойылатын
талаптарына
3-қосымша
Еркін кедендік аймақ немесе еркін қойма кедендік рәсімдерімен орналастырылатын (орналастырылған), қайта өңдеу өнімдеріндегі шетелдік тауарларды сәйкестендіру туралы өтініштерді тіркеу журналы*
Тіркеу нөмірі
Өтініш беруші
БСН/ ЖСН
Қайта өңдеу өнімінің атауы
Сәйкестендіру тәсілі
Ескертпе
* Журнал тігілген, нөмірленген, мөрленген және мемлекеттік кірістер органы басшысының не оны алмастыратын адамның қолымен бекітілген. Әрбір келесі жылдың бірінші қаңтарынан бастап Журналдың нөмірленуі бірден басталады."