О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 13 августа 2010 года № 359 "Об утверждении Правил выдачи и оснований для отказа в выдаче разрешений на выполнение международных нерегулярных полетов"
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 мая 2017 года № 287. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 июня 2017 года № 15242
В соответствии с пунктом 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 13 августа 2010 года № 359 "Об утверждении Правил выдачи и оснований для отказа в выдаче разрешений на выполнение международных нерегулярных полетов" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6463, опубликованный 5 октября 2010 года в газете "Казахстанская правда" № 262 (26323) и следующие изменения и дополнения:
в заголовок внесено изменение на государственном языке, текст на русском не меняется;
в пункт 1 внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
в Правилах выдачи и оснований для отказа в выдаче разрешений на выполнение международных нерегулярных полетов, утвержденных указанным приказом:
в заголовок Правил, внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 1 внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Нерегулярные международные полеты гражданских воздушных судов иностранных эксплуатантов в воздушном пространстве Республики Казахстан выполняются на условиях, определенных в разрешениях Комитета гражданской авиации.";
абзац четырнадцать пункта 10 изложить в следующей редакции:
"наличие на борту опасного груза, воинских формирований, вооружений и военной техники;";
дополнить главой 5-1 следующего содержания:

"Халықаралық тұрақты емес ұшуларды орындауға арналған рұқсаттарды беру ережесін және беруден бас тарту негіздерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 13 тамыздағы № 359 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 23 мамырдағы № 287 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 21 маусымда № 15242 болып тіркелді.
2016 жылғы 6 сәуірдегі "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 50-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Халықаралық тұрақты емес ұшуларды орындауға арналған рұқсаттарды беру ережесін және беруден бас тарту негіздерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 13 тамыздағы № 359 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6463 болып тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінде 2010 жылғы 19 қазандағы № 429-432 (26275) жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтіні өзгермейді:
"Халықаралық тұрақты емес ұшуды орындауға рұқсаттар беру және оны беруден бас тарту негіздерінің қағидаларын бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтіні өзгермейді:
"1. Халықаралық тұрақты емес ұшуды орындауға рұқсаттар беру және оны беруден бас тарту негіздерінің қағидалары осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Халықаралық тұрақты емес ұшуларды орындауға арналған рұқсаттарды беру ережесін және беруден бас тарту негіздерінде:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қағидалар тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтіні өзгермейді:
"Халықаралық тұрақты емес ұшуды орындауға рұқсаттар беру және оны беруден бас тарту негіздерінің қағидалары";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтіні өзгермейді:
"1. Осы Халықаралық тұрақты емес ұшуды орындауға рұқсаттар беру және оны беруден бас тарту негіздерінің қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) жолаушылардың, багаждың және жүктердің тасымалдарын жүзеге асыру үшін Халықаралық тұрақты емес ұшуды орындауға рұқсаттар беру және оны беруден бас тарту негіздерінің тәртібін белгілейді.".
6-тармаққа өзгеріс орыс тілінде енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді;
10-тармақтың он төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"бортта қауіпті жүктің, әскери құралымдарын, қару-жарағын және әскери техникасының бар болуы;";
мынадай мазмұндағы 5-1-тараумен толықтырылсын:

"Глава 5-1. Порядок предоставления предварительных уведомлений о выполнении полетов, выполняемых без посадки
20-1. Международные нерегулярные полеты гражданских воздушных судов иностранных эксплуатантов в воздушном пространстве Республики Казахстан, выполняемых без посадки на территории Республики Казахстан, выполняются при предоставлении предварительного уведомления о выполнении полетов в органы обслуживания воздушного движения.
20-2. Предварительное уведомление о выполнении полетов, выполянемых без посадки направляется в аэронавигационную организацию Республики Казахстан по установленным каналам связи, которые опубликованы в документах аэронавигационной информации не позднее чем за 1 день до даты выполнения полета.
20-3. Предварительное уведомление о выполнении полетов содержит следующие данные:
наименование, полный почтовый адрес эксплуатанта и контактные данные;
код ИКАО и номер рейса;
тип и регистрационный номер воздушного судна;
максимальная взлетная масса воздушного судна;
государство регистрации воздушного судна;
цель полета;
дата, полный авиамаршрут и график движения воздушного судна, с указанием воздушных трасс на маршруте полета по территории Республики Казахстан, точек входа/выхода в/из воздушного пространства Республики Казахстан;
наличие на борту опасного груза, воинских формирований, вооружений и военной техники;
предполагаемая форма оплаты аэронавигационных услуг.";
дополнить пунктом 23 следующего содержания:
"23. Предоставляемые предварительные уведомления о выполнении полетов без посадки хранятся в течении одного года.";
приложение 2 к Правилам изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету гражданской авиации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на бумажном носителе и в электронной форме на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;

"5-1-тарау. Қонбай орындалатын ұшуды орындауға алдын ала хабарлама беру тәртібі
20-1. Қазақстан Республикасының әуе кеңістігінде шетел пайдаланушылары азаматтық әуе кемелерінің халықаралық тұрақты емес Қазақстан Республикасы аумағында қонуды жүзеге асырмайтын ұшулар әуе қозғалысына қызмет көрсету органдарына ұшуды орындау туралы алдын ала хабарламаны ұсынған кезде орындалады.
20-2. Қонуды жүзеге асырмайтын ұшуларды орындау туралы алдын ала хабарлама ұшуды орындау күніне дейін 1 күннен кешіктірмей Қазақстан Республикасының аэронавигациялық ұйымына аэронавигациялық ақпарат құжаттарында жарияланған белгіленген байланыс арналары бойынша жіберіледі.
20-3. Ұшуларды орындау туралы алдын ала хабарлама мынадай деректерді қамтиды:
пайдаланушының атауы, толық пошталық мекенжайы және байланыс деректері;
ИКАО коды және рейс нөмірі;
әуе кемесінің типі және тіркеу нөмірі;
әуе кемесінің ең ауыр ұшу салмағы;
әуе кемесінің тіркелген мемлекеті;
ұшу мақсаты;
Қазақстан Республикасының аумағы бойынша ұшу бағытындағы әуе трассаларын, Қазақстан Республикасының әуе кеңістігіне/кеңістігінен кіру/шығу нүктелерін көрсете отырып, әуе кемесі қозғалысының күні, толық бағыты және кестесі;
бортта қауіпті жүктің, әскери құралымдарын, қару-жарағын және әскери техникасының бар болуы;
аэронавигациялық көрсетілетін қызметтерді төлеудің болжамды нысаны.";
мынадай мазмұндағы 23-тармақпен толықтырылсын:
"23. Қонуды жүзеге асырмайтын ұшуларды орындау туралы ұсынылатын алдын ала хабарламалар 1 (бір) жыл ішінде сақталады.".
Қағидаларға 2-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Азаматтық авиация комитеті:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеу күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз тасығыштағы және электрондық нысандағы көшірмелерін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберуді;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;

5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, согласно подпунктам 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Ж. Қасымбек
Приложение
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 23 мая 2017 года № 287
Приложение 2
к Правилам выдачи и оснований
для отказа в выдаче разрешений
на выполнение международных
нерегулярных полетов
Перечень
государств и их порядковые номера, используемые при выдаче разрешений на выполнение международных нерегулярных полетов иностранными воздушными судами
код
Государство
код
Государство
код
Государство

5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларына сәйкес іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрі
Ж. Қасымбек
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрінің
2017 жылғы 23 мамырдағы
№ 287 бұйрығына
қосымша
Халықаралық тұрақты емес
ұшуларды орындауға арналған
рұқсаттарды беру және беруден
бас тарту ережесіне
2-қосымша
Шетел әуе кемелерімен халықаралық тұрақты емес ұшуларға берілетін рұқсаттардағы беру кезінде қолданылатын мемлекеттердің тізбесі және олардың реттік нөмірлері
код
Мемлекет
код
Мемлекет
код
Мемлекет