О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 25 мая 2015 года № 401 "Об утверждении регламента государственной услуги "Обучение субъектов частного предпринимательства в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 18 мая 2017 года № 204. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 июня 2017 года № 15249. Утратил силу приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 26 октября 2022 года № 75.
Сноска. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 26.10.2022 № 75 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 25 мая 2015 года № 401 "Об утверждении регламента государственной услуги "Обучение субъектов частного предпринимательства в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11436, опубликованный 30 июня 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в регламенте государственной услуги "Обучение субъектов частного предпринимательства в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020", утвержденном указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Государственная услуга "Обучение субъектов частного предпринимательства в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020" (далее – Государственная услуга) оказывается по инструменту "Деловые связи" и компоненту "Бизнес-школа" Национальной палатой предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен", по компоненту "Обучение топ-менеджмента малого и среднего предпринимательства" – на базе автономной организации образования "Назарбаев Университет" (далее – Услугодатель) на основании стандарта государственной услуги "Обучение субъектов частного предпринимательства в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020", утвержденного приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 352 (далее – Стандарт) (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11181).";
пункт 7 изложить в следующей редакции:

"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлік субъектілерін оқыту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 25 мамырдағы № 401 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2017 жылғы 18 мамырдағы № 204 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 22 маусымда № 15249 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2022 жылғы 26 қазандағы № 75 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық экономика министрінің 26.10.2022 № 75 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Бизнестің жол картасы 2020" бизнесі қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлік субъектілерін оқыту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 25 мамырдағы № 401 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тізілімінде № 11436 болып тiркелген, 2015 жылғы 30 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Бизнестің жол картасы – 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлік субъектілерін оқыту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. "Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлік субъектілерін оқыту" мемлекеттік қызмет "Іскерлік байланыстар" құралы және "Бизнес-мектеп" құрамдауышы бойынша "Атамекен" Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасы көрсетеді, "Шағын және орта кәсіпкерлік топ-менеджментін оқыту" құрамдауышы бойынша "Назарбаев Университеті" дербес білім беру ұйымының базасында (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 352 бұйрығымен бекітілген "Бизнестің жол картасы 2020" бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлік субъектілерін оқыту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі - Стандарт) негізінде көрсетіледі (Нормативтiк құқықтық актілердің мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 11181 болып тiркелген).".
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"7. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав оказания Государственной услуги, длительность его выполнения:
по обучению в рамках инструмента "Деловые связи":
1) работник Услугодателя принимает и регистрирует документы Услугополучателя в течение 20 (двадцати) минут в день обращения и передает документы ответственному работнику Услугодателя в день обращения Услугополучателя;
2) ответственный работник Услугодателя рассматривает и проводит отбор документов Услугополучателя согласно Единой программе поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020" (далее – Программа), в течение 10 (десяти) рабочих дней;
3) ответственный работник Услугодателя направляет сводную заявку в уполномоченный орган на согласование;
4) уполномоченный орган направляет Услугодателю одобренные списки Услугополучателей для оказания государственной услуги;
по обучению в рамках компонента "Бизнес-школа":
1) работник Услугодателя принимает и регистрирует документы Услугополучателя в течение 20 (двадцати) минут в день обращения и передает документы ответственному работнику Услугодателя в день обращения Услугополучателя;
2) Услугодатель ежеквартально до 10 числа месяца до отчетного квартала составляет график курсов обучения на предстоящий квартал с указанием даты и места проведения обучения, его периода и сроков сдачи заявок, который после его составления в течение 10 рабочих дней подлежит размещению в СМИ;
по обучению в рамках компонента "Обучение топ-менеджмента малого и среднего предпринимательства":
1) работник канцелярии Услугодателя в лице региональных филиалов акционерного общества "Фонд развития предпринимательства "Даму" (далее – АО "ФРП "Даму") принимает и регистрирует документы Услугополучателя в течение 20 (двадцати) минут в день обращения и передает документы ответственному работнику Услугодателя в лице региональных филиалов АО "ФРП "Даму" в день обращения Услугополучателя;
2) ответственный работник Услугодателя в лице региональных филиалов АО "ФРП "Даму" рассматривает и проводит отбор документов Услугополучателя согласно Программе, в течение 10 (десяти) рабочих дней;
3) ответственный работник Услугодателя в лице АО "ФРП "Даму" направляет сводную заявку в уполномоченный орган на согласование;
4) уполномоченный орган направляет согласованный перечень Услугополучателей в автономную организацию образования "Назарбаев Университет".";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
по обучению в рамках инструмента "Деловые связи":

"7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
"Іскерлік байланыстар" құралы шеңберінде оқыту бойынша:
1) Қызмет берушінің жұмыскері Көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын жүгінген күні 20 (жиырма) минут ішінде қабылдайды, тіркейді және құжаттарды Көрсетілетін қызметті алушы жүгінген күні Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты жұмыскеріне береді;
2) "Бизнестің жол картасы – 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасына (бұдан әрі – Бағдарлама) сәйкес Қызмет берушінің жауапты жұмыскері құжаттарды 10 (он) жұмыс күні ішінде қарастырады;
3) Қызмет берушінің жауапты жұмыскері жиынтық өтінімді уәкілетті органға келісуге жібереді;
4) уәкілетті орган мемлектік қызметті көрсету үшін мақұлданған Көрсетілетін қызметті алушылар тізімдерін Көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды;
"Бизнес-мектеп" құрамдауышы шеңберінде оқыту бойынша:
1) көрсетілеін қызметті берушінің жұмыскері Көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын жүгінген күні 20 (жиырма) минут ішінде қабылдайды, тіркейді және құжаттарды Көрсетілетін қызметті алушы жүгінген күні Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты жұмыскеріне береді;
2) көрсетілетін қызметті беруші тоқсан сайын, есепті тоқсанға дейінгі айдың 10 күніне дейін оқыту өткізілетін күні мен орнын, оның кезеңі мен өтінімдерді беру мерзімін көрсете отырып, алдағы тоқсанға арналған оқыту курстарының кестесін жасайды, жасалғаннан кейін ол 10 жұмыс күні ішінде бұқаралық ақпарат құралдарында орналастырылуы тиіс;
"Шағын және орта кәсіпкерлік топ-менеджментін оқыту" құрамдауышы шеңберінде оқыту бойынша:
1) "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамының (бұдан әрі – "Даму" КДҚ" АҚ) өңірлік филиалы атынан Көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің жұмыскері көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын жүгінген күні 20 минут ішінде қабылдайды, тіркейді және құжаттарды Көрсетілетін қызметті алушы жүгінген күні "Даму" КДҚ" АҚ өңірлік филиалы атынан Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты жұмыскеріне береді;
2) "Даму" КДҚ" АҚ өңірлік филиалы атынан Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты жұмыскері Бағдарламаға сәйкес құжаттарды 10 (он) жұмыс күні ішінде қарайды және іріктейді;
3) "Даму" КДҚ" АҚ атынан Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметкері жиынтық өтінімді уәкілеті органға келісу үшін жібереді;
4) уәкілетті орган Көрсетілетін қызметті берушілерінің келісілген тізімін "Назарбаев Университеті" дербес білім беру ұйымына жолдайды";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдың) нәтижесі:
"Іскерлік байланыстар" құралы шеңберінде оқыту бойынша:

1) прием и регистрация документов работником канцелярии Услугодателя и передача ответственному работнику Услугодателя;
2) рассмотрение документов ответственным работником Услугодателя;
3) направление сводной заявки уполномоченному органу на согласование;
4) направление уполномоченным органом Услугодателю одобренных списков Услугополучателей для оказания государственной услуги;
по обучению в рамках компонента "Бизнес-школа":
1) прием и регистрация документов работником канцелярии Услугодателя и передача ответственному работнику Услугодателя;
2) составление ежеквартально до 10 числа месяца до отчетного квартала графика курсов обучения на предстоящий квартал с указанием даты и места проведения обучения, его периода и сроков сдачи заявок, который после его составления в течение 10 рабочих дней подлежит размещению в средствах массовой информации;
по обучению в рамках компонента "Обучение топ-менеджмента малого и среднего предпринимательства":
1) прием и регистрация документов работником канцелярии Услугодателя в лице региональных филиалов АО "ФРП "Даму" и передача ответственному работнику Услугодателя в лице региональных филиалов АО "ФРП "Даму";
2) рассмотрение документов ответственным работником Услугодателя в лице региональных филиалов АО "ФРП "Даму";
3) направление сводной заявки уполномоченному органу на согласование.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
по обучению в рамках инструмента "Деловые связи":
1) работник канцелярии Услугодателя принимает и регистрирует документы Услугополучателя в течение 20 (двадцати) минут в день обращения и передает документы ответственному работнику Услугодателя в день обращения Услугополучателя;
2) ответственный работник Услугодателя рассматривает документы согласно Программе в течение 10 (десяти) рабочих дней;
3) ответственный работник Услугодателя направляет сводную заявку в уполномоченный орган на согласование;
4) уполномоченный орган направляет Услугодателю одобренные списки Услугополучателей для оказания государственной услуги;
по обучению в рамках компонента "Бизнес-школа":
1) работник Услугодателя принимает и регистрирует документы Услугополучателя в течение 20 (двадцати) минут в день обращения и передает документы ответственному работнику Услугодателя в день обращения Услугополучателя;

1) Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі жұмыскерінің құжаттарды қабылдауы, тіркеуі және Қызмет берушінің жауапты жұмыскеріне беруі;
2) Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты жұмыскерінің құжаттарды қарауы;
3) жиынтық өтінімді уәкілетті органға келісуге жолдау;
4) уәкілетті органның мемлекеттік қызмет көрсету үшін Көрсетілетін қызметті алушылардың мақұлданған тізімдерін Көрсетілетін қызметті берушіге жолдауы;
"Бизнес-мектеп" құрамдауышы шеңберінде оқыту бойынша:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі жұмыскерінің құжаттарды қабылдауы, тіркеуі және Қызмет берушінің жауапты жұмыскеріне беруі;
2) көрсетілетін қызметті беруші тоқсан сайын, есепті тоқсанға дейінгі айдың 10 күніне дейін оқыту өткізілетін күні мен орнын, оның кезеңі мен өтінімдерді беру мерзімін көрсете отырып, алдағы тоқсанға арналған оқыту курстарының кестесін жасайды, жасалғаннан кейін ол 10 жұмыс күні ішінде бұқаралық ақпарат құралдарында орналастырылуы тиіс;
"Шағын және орта кәсіпкерлік топ-менеджментін оқыту" құрамдауышы шеңберінде оқыту бойынша:
1) "Даму" КДҚ" АҚ өңірлік филиалы атынан Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі жұмыскерінің құжаттарды қабылдауы, тіркеуі және "Даму" КДҚ" АҚ өңірлік филиалы атынан Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты жұмыскеріне ұсынуы;
2) "Даму" КДҚ" АҚ атынан Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты жұмыскерінің құжаттарды қарауы;
3) жиынтық өтінімді уәкілетті органға келісуге жіберу.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
"Іскерлік байланыстар" құралы шеңберінде оқыту бойынша:
1) Көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің жұмыскері көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын жүгінген күні 20 (жиырма) минут ішінде қабылдайды, тіркейді және құжаттарды Көрсетілетін қызметті алушы жүгінген күні Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты жұмыскеріне береді;
2) Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты жұмыскері Бағдарламаға сәйкес құжаттарды 10 (он) жұмыс күні ішінде қарайды;
3) Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты жұмыскері жиынтық өтінімді уәкілетті органға келісуге жолдайды;
4) Көрсетілетін қызметті берушіне мемлектік қызметті көрсету үшін мақұлданған уәкілетті орган Көрсетілетін қызметті алушылардың тізімдерін жолдайды;
"Бизнес-мектеп" құрамдауышы шеңберінде оқыту бойынша:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскері Көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын жүгінген күні 20 (жиырма) минут ішінде қабылдайды, тіркейді және құжаттарды Көрсетілетін қызметті алушы жүгінген күні Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты жұмыскеріне береді;

2) Услугодатель ежеквартально до 10 числа месяца до отчетного квартала составляет график курсов обучения на предстоящий квартал с указанием даты и места проведения обучения, его периода и сроков сдачи заявок, который после его составления в течение 10 рабочих дней подлежит размещению в средствах массовой информации;
по обучению в рамках компонента "Обучение топ-менеджмента малого и среднего предпринимательства":
1) работник канцелярии Услугодателя в лице региональных филиалов АО "ФРП "Даму" принимает и регистрирует документы Услугополучателя в течение 20 (двадцати) минут в день обращения и передает документы ответственному работнику Услугодателя в лице региональных филиалов АО "ФРП "Даму" в день обращения Услугополучателя;
2) ответственный работник Услугодателя в лице региональных филиалов АО "ФРП "Даму" рассматривает документы согласно Программе в течение 10 (десяти) рабочих дней;
3) ответственный работник Услугодателя в лице АО "ФРП "Даму" направляет сводную заявку в уполномоченный орган на согласование;
4) уполномоченный орган направляет согласованный перечень Услугополучателей в автономную организацию образования "Назарбаев Университет" для организации обучения.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Ответственный работник Услугодателя в лице АО "ФРП "Даму" направляет сводную заявку уполномоченному органу на согласование.".
2. Департаменту развития предпринимательства Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан, а также в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта приказа.

2) көрсетілетін қызметті беруші тоқсан сайын, есепті тоқсанға дейінгі айдың 10 күніне дейін оқыту өткізілетін күні мен орнын, оның кезеңі мен өтінімдерді беру мерзімін көрсете отырып, алдағы тоқсанға арналған оқыту курстарының кестесін жасайды, жасалғаннан кейін ол 10 жұмыс күні ішінде бұқаралық ақпарат құралдарында орналастырылуы тиіс;
"Шағын және орта кәсіпкерлік топ-менеджментін оқыту" компоненті шеңберінде оқыту бойынша:
1) "Даму" КДҚ" АҚ өңірлік филиалы атынан Көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің жұмыскері Көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын жүгінген күні 20 (жиырма) минут ішінде қабылдайды, тіркейді және құжаттарды "Даму" КДҚ" АҚ өңірлік филиалы атынан Көрсетілетін қызмет алушының жүгінген күні Көрсетілетін қызмет берушінің жауапты жұмыскеріне береді;
2) "Даму" КДҚ" АҚ өңірлік филиалы атынан Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты жұмыскері Бағдарламаға сәйкес құжаттарды 10 (он) жұмыс күні ішінде қарайды.;
3) "Даму" КДҚ" АҚ атынан Қызмет берушінің жауапты жұмыскері жиынтық өтінімін келісу үшін уәкілетті органға жолдайды;
4) уәкілетті орган оқытуды ұйымдастыру үшін Көрсетілетін қызметті берушілердің келісілген тізімін "Назарбаев Университеті" дербес білім беру ұйымына жолдайды.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. "Даму" КДҚ" АҚ атынан көрсетілетін қызметті берушінің жауапты жұмыскері жиынтық өтінімді уәкілетті органға келісуге жібереді.".
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Кәсіпкерлікті дамыту департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдерінде қағаз және электрондық түрдегі көшірмесін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жариялауға және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберуді, сондай-ақ осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін ресми жариялауға мерзімді баспасөз басылымдарына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне бұйрықтың осы тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр национальной
экономики Республики Казахстан
Т. Сулейменов

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
Т. Сүлейменов