О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 13 августа 2015 года № 528 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере образования и науки"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 8 июня 2017 года № 267. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 июля 2017 года № 15322. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 18 мая 2020 года № 209.
Сноска. Утратил силу приказом Министра образования и науки РК от 18.05.2020 № 209 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 13 августа 2015 года № 528 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере образования и науки" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12066, опубликованный в Информационно-правовой системе нормативных правовых актов "Әділет" 22 октября 2015 года) следующие изменения:
в Регламенте государственной услуги "Апостилирование документов об образовании (оригиналов)", утвержденном указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Государственная услуга "Апостилирование документов об образовании (оригиналов)" (далее – государственная услуга) оказывается территориальными департаментами по контролю в сфере образования Комитета по контролю в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан (далее – услугодатель), в соответствии со стандартом государственной услуги "Апостилирование документов об образовании (оригиналов)", утвержденным приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 16 апреля 2015 года № 212 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11260) (далее – Стандарт).";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Результат оказания государственной услуги в Государственной корпорации – выдача готовых документов со штампом "апостиль" на бумажном носителе.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – бумажная.
Сроки оказания государственной услуги с момента сдачи пакета документов для Государственной корпорации и на портале – 15 (пятнадцать) рабочих дней.
При обращении в Государственную корпорацию день приема не входит в срок оказания государственной услуги.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Содержание каждой процедуры прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия).

"Білім және ғылым саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 13 тамыздағы № 528 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2017 жылғы 8 маусымдағы № 267 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 11 шілдеде № 15322 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 18 мамырдағы № 209 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Білім және ғылым министрінің 18.05.2020 № 209 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Білім және ғылым саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 13 тамыздағы № 528 бұйрығына (Нормативтік құқықтық әктілерді тіркеу тізілімінде № 12066 болып тіркелген, 2015 жылғы 22 қазанда "Әділет" нормативтік құқықтық әктілерінің ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Білім туралы құжаттарға (түпнұсқалар) апостиль қою" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1."Білім туралы құжаттарға (түпнұсқалар) апостиль қою" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Білім және ғылым саласындағы бақылау комитетінің аумақтық білім саласындағы департаменттері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 16 сәуірдегі № 212 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық әктілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11260 болып тіркелген) "Білім туралы құжаттарға (түпнұсқалар) апостиль қою" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес көрсетеді.";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі Мемлекеттік корпорацияда – "апостиль" мөртаңбасы қойылған дайын құжаттарды қағаз тасымалдағышта беру;
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны – қағаз түрінде.
Көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері Мемлекеттік корпорациясы және портал үшін – 15 (он бес) жұмыс күні;
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Көрсетілетін қызметті алушының өтініш беру процесінің, әрбір рәсіміне кететін уақытты көрсеткен іс-әрекет сипаттамасы.

1. Описание процесса обращения услугополучателя через Государственную корпорацию:
1) процедура 1 – сотрудник канцелярии услугодателя в течении 1 (одного) рабочего дня проводит регистрацию в Единой системе электронного документооборота услугодателя, ставит на контроль согласно сроку, установленному пунктом 4 Стандарта и направляет их в ответственное структурное подразделение;
2) процедура 2 – руководитель ответственного структурного подразделения в течении 1 (одного) рабочего дня отписывает документы ответственному исполнителю;
3) процедура 3 – ответственный исполнитель ответственного структурного подразделения в течении 1 (одного) рабочего дня проверяет представленные документы на соответствие пункту 9 Стандарта;
4) процедура 4 – оформление запроса исполнителем ответственного структурного подразделения в соответствующие организации образования для подтверждения подлинности документов об образовании и получение ответа в течение 5 (пяти) рабочих дней;
5) процедура 5 – ответственный исполнитель ответственного структурного подразделения в течение 2 (двух) рабочих дней апостилирует документы либо подготавливает мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги и направляет для подписания руководителю услугодателя;
6) процедура 6 – руководитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня подписывает документы и направляет ответственному исполнителю ответственного структурного подразделения;
7) процедура 7 – ответственный исполнитель ответственного структурного подразделения в течение 1 (одного) рабочего дня регистрирует в книге регистрации документов, представленных для проставления апостиля;
8) процедура 8 – ответственный исполнитель ответственного структурного подразделения в течение 2 (двух) рабочих дней направляет готовые документы либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги через курьера или по почтовой связи в Государственную корпорацию, для выдачи;
9) процедура 9 – выдача готовых документов со штампом "апостиль" на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в Государственной корпорации в течение 1 (одного) рабочего дня.
2. Описание процесса обращения услугополучателя через портал:
І этап:
1) процесс 1 – ответственный исполнитель ответственного структурного подразделения в течение 1 (одного) рабочего дня осуществляет проверку и редактирование папок "Поступившие" и "На исполнении";
2) процесс 2 – ответственный исполнитель ответственного структурного подразделения в течении 1 (одного) рабочего дня осуществляет прием и проверку на полноту документов об образовании, в случае если на портале все поля заполнены и приложения прикреплены верно, отправляет на оплату, либо формирует отказ;

1. Көрсетілетін қызметті алушының Мемлекеттік корпорациясы арқылы өтініш беру процесінің сипаттамасы:
1) 1-рәсім – көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері 1 (бір) жұмыс күні ішінде Электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесінде тіркеуді жүргізеді, Стандарттың 4-тармағында белгіленген мерзімге сәйкес бақылауға қояды және жауапты құрылымдық бөлімшеге жолдайды;
2) 2-рәсім – жауапты құрылымдық бөлімшенің басшысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде құжаттарды жауапты құрылымдық бөлімшенің жауапты қызметкеріне жолдайды;
3) 3-рәсім – жауапты құрылымдық бөлімшенің жауапты қызметкері 1 (бір) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттарды Стандарттың 9-тармағына сәйкестігін тексереді;
4) 4-рәсім – жауапты құрылымдық бөлімшенің жауапты қызметкері білім туралы құжаттардың түпнұсқалығын растау үшін тиісті білім беру ұйымдарына сұратуды дайындайды және 5 (бес) жұмыс күні ішінде жауап алады;
5) 5-рәсім – жауапты құрылымдық бөлімшенің жауапты қызметкері 2 (екі) жұмыс күні ішінде құжаттарды апостильдеп, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қою үшін ұсынады;
6) 6-рәсім – көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде құжаттарға қол қойып, жауапты құрылымдық бөлімшенің жауапты қызметкеріне қайта жолдайды;
7) 7-рәсім – жауапты құрылымдық бөлімшенің жауапты қызметкері 1 (бір) жұмыс күні ішінде құжаттарды апостиль қою үшін ұсынылған құжаттарды тіркеу кітабында тіркейді;
8) 8-рәсім – жауапты құрылымдық бөлімшенің жауапты қызметкері 2 (екі) жұмыс күні ішінде апостильденген дайын құжаттарды Мемлекеттік корпорацияға курьер немесе пошта арқылы жолдайды;
9) 9-рәсім – Мемлекеттік корпорацияда 1 (бір) жұмыс күні ішінде "апостиль" мөртаңбасы қойылған дайын құжаттарды қағаз жеткізгіште алу немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды,
Көрсетілетін қызметті алушының портал арқылы өтініш беру процесінің сипаттамасы.
2. Көрсетілетін қызметті алушының портал арқылы өтініш беру процесінің сипаттамасы:
І кезең: портал арқылы
1) 1-процесс – жауапты құрылымдық бөлімшенің жауапты қызметкері "Келіп түскен" және "Орындауда" папкасындағы құжаттарды 1 (бір) жұмыс күні ішінде тексеріп, редакциялайды;
2) 2-процесс – жауапты құрылымдық бөлімшенің жауапты қызметкері 1 (бір) жұмыс күні ішінде құжаттарды қабылдайды және толықтығын тексереді, барлық толықтырылуға тиесілі жолдар дұрыс толтырылған жағдайда, оны мемлекеттік бажды төлеуге жібереді немесе уәжді бас тарту рәсімделеді;

3) процесс 3 – ответственный исполнитель ответственного структурного подразделения после оплаты направляет сообщение о назначении даты оказания данной услуги в течение 2 (двух) рабочих дней. В случае, если заявитель не оплачивает, то запрос считается отмененным;
4) процесс 4 – получение уведомления в течение 1 (одного) рабочего дня в разделе "Личный кабинет"/"История получения услуг".
ІІ этап:
1) процесс 1 – прием и регистрация документов в Единой системе электронного документооборота услугодателя сотрудником канцелярии услугодателя, направление документов в ответственное структурное подразделение, отписывание документов ответственному исполнителю руководителем ответственного структурного подразделения в течении 1 (одного) рабочего дня;
2) процесс 2 – оформление запроса в соответствующие организации образования заведения для подтверждения подлинности документов об образовании и получение ответа ответственным исполнителем ответственного структурного подразделения в течение 5 (пяти) рабочих дней;
3) процесс 3 – ответственный исполнитель ответственного структурного подразделения в течение 1 (одного) рабочего дня апостилирует документы либо подготавливает мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги и направляет для подписания руководителю услугодателя;
4) процесс 4 – руководитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня подписывает документы и направляет ответственному исполнителю ответственного структурного подразделения;
5) процесс 5 – ответственный исполнитель ответственного структурного подразделения в течение 1 (одного) рабочего дня формирует и направляет уведомление о выдаче документов, регистрирует в книге регистрации документов, представленных для проставления апостиля и направляет через курьера или по почтовой связи в Государственную корпорацию готовые документы, для выдачи;
6) процесс 6 – выдача готовых документов со штампом "апостиль" на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в Государственной корпорации в течение 1 (одного) рабочего дня.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Процесс оказания государственной услуги состоит из следующих процедур между структурными подразделениями:
1) процедура 1 – сотрудник канцелярии в течении 1 (одного) рабочего дня осуществляет прием документов, регистрирует и направляет их ответственному структурному подразделению;
2) процедура 2 – руководитель ответственного структурного подразделения принимает и отписывает документы ответственному исполнителю в течении 1 (одного) рабочего дня;

3) 3-процесс – жауапты құрылымдық бөлімшенің жауапты қызметкері мемлекеттік баж төленгеннен кейін 2 (екі) жұмыс күні ішінде қызметтің көрсетілетін уақыты, күні көрсетілген хабарламаны жолдайды. Егер өтініш беруші мемлекеттік бажды төлемеген жағдайда сұратудың қүші жойылған деп саналады;
4) 4-процесс – мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін "Жеке кабинет"/ "Қызмет алу тарихы" бөлімінен 1 (бір) жұмыс күні ішінде алу.
ІІ кезең:
1) 1-процесс – көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері құжаттарды Электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесінде тіркейді, сондай-ақ жауапты құрылымдық бөлімшеге жолдайды, жауапты құрылымдық бөлімше басшысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде жауапты орындаушыға құжаттарды жолдайды;
2) 2-процесс-жауапты құрылымдық бөлімшенің жауапты қызметкері білім туралы құжаттардың түпнұсқалығын растау үшін тиісті білім беру ұйымдарына сұратуды дайындайды және 5 (бес) жұмыс күні ішінде жауап алады;
3) 3-процесс жауапты құрылымдық бөлімшенің жауапты қызметкері 1 (бір) жұмыс күні ішінде құжаттарды апостильдеп немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қою үшін ұсынады;
4) 4-процесс – көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде құжаттарға қол қойып жауапты құрылымдық бөлімшенің жауапты қызметкеріне қайта жолдайды;
5) 5-процесс – жауапты құрылымдық бөлімшенің жауапты қызметкері 1 (бір) жұмыс күні ішінде апостильденген құжаттарды журналға тіркейді және құжаттарды беру туралы хабарлама жібереді, дайын құжаттарды Мемлекеттік корпорацияға курьер немесе пошта арқылы жолдайды;
6) 6-процесс – Мемлекеттік корпорацияда 1 (бір) жұмыс күні ішінде "апостиль" мөртаңбасы қойылған дайын құжаттарды немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды қағаз жеткізгіште беру.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесі құрылымдық бөлімшелер арасындағы мынадай рәсімдерден тұрады:
1) 1-рәсім – кеңсе қызметкері 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызмет алушыдан келіп түскен құжаттарды қабылдайды және тіркейді, сондай-ақ жауапты құрылымдық бөлімшенің басшысына жолдайды;
2) 2-рәсім – жауапты құрылымдық бөлімшенің басшысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде құжаттарды жауапты құрылымдық бөлімшенің жауапты қызметкеріне жолдайды;

3) процедура 3 – ответственный исполнитель ответственного структурного подразделения в течении 1 (одного) рабочего дня осуществляет проверку на полноту документов на соответствие пункту 9 Стандарта;
4) процедура 4 – оформление запроса исполнителем ответственного структурного подразделения в соответствующие организации образования для подтверждения подлинности документов об образовании и получение ответа в течение 5 (пяти) рабочих дней;
5) процедура 5 – ответственный исполнитель ответственного структурного подразделения в течение 2 (двух) рабочих дней апостилирует документ и направляет для подписания руководителю услугодателя;
6) процедура 6 – руководитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня подписывает документы и направляет ответственному исполнителю ответственного структурного подразделения;
7) процедура 7 – ответственный исполнитель ответственного структурного подразделения в течение 1 (одного) рабочего дня регистрирует в книге регистрации документов, представленных для проставления апостиля;
8) процедура 8 – ответственный исполнитель ответственного структурного подразделения в течение 2 (двух) рабочих дней направляет через курьера или по почтовой связи в Государственную корпорацию готовые документы, для выдачи;
9) процедура 9 – выдача готовых документов со штампом "апостиль" на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в Государственной корпорации в течение 1 (одного) рабочего дня.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию:
1) для получения услуги услугополучатель обращается в Государственную корпорацию по месту жительства;
2) услугополучатель предоставляет полный пакет документов оператору Государственной корпорации в течении 15 минут;
3) оператор Государственной корпорации в течении 15 минут принимает предоставленные документы и определяет вид государственной услуги, выдает расписку;
4) при обращении в Государственную корпорацию оператор Государственной корпорации в течение 1 (одного) рабочего дня отправляет пакет документов услугодателю через курьера или почтовой связью;
5) выдача готовых документов со штампом "апостиль" на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги для регионов - 15 (пятнадцать) рабочих дней;
При обращении на портал:
1) процесс 1 – услугополучатель в любое время может подать заявку на портал;
2) процесс 2 – услугополучатель после получения сообщения о назначении даты оказании данной услуги в течение 1 (одного) рабочего дня должен оплатить через шлюз государственную пошлину;

3) 3-рәсім – жауапты құрылымдық бөлімшенің жауапты қызметкері 1 (бір) жұмыс күні ішінде құжаттарды Стандарттың 9-тармағына сәйкестігін тексереді;
4) 4-рәсім – жауапты құрылымдық бөлімшенің жауапты қызметкері білім туралы құжаттардың түпнұсқалығын растау үшін тиісті оқу орындарына сұратуды дайындайды және 5 (бес) жұмыс күні ішінде жауап алады;
5) 5-рәсім – жауапты құрылымдық бөлімшенің жауапты қызметкері 2 (екі) жұмыс күні ішінде құжаттарды апостильдеп, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қою үшін ұсынады;
6) 6-рәсім – көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде құжаттарға, қол қойып, жауапты құрылымдық бөлімшенің жауапты қызметкеріне қайта жолдайды;
7) 7-рәсім – жауапты құрылымдық бөлімшенің жауапты қызметкері 1 (бір) жұмыс күні ішінде ішінде құжаттарды апостиль қою үшін ұсынылған құжаттарды тіркеу кітабында тіркейді;
8) 8-рәсім – жауапты құрылымдық бөлімшенің жауапты қызметкері 2 (екі) жұмыс күні ішінде апостильденген дайын құжаттарды Мемлекеттік корпорацияға курьер немесе пошта арқылы жолдайды;
9) 9-рәсім – Мемлекеттік корпорацияда 1 (бір) жұмыс күні ішінде "апостиль" мөртаңбасы қойылған дайын құжаттарды немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қою үшін ұсынады;
10) қағаз жеткізгіште береді.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Мемлекеттік корпорацияға жүгіну тәртібінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті алу үшін тұрғылықты мекенжайы бойынша Мемлекеттік корпорацияға өтініш білдіреді;
2) көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорация операторына құжаттар топтамасын 15 минут ішінде тапсырады;
3) Мемлекеттік корпорация операторы 15 минут ішінде ұсынылған құжаттар топтамасын қабылдап, мемлекеттік көрсетілетін қызметтің түрін анықтап, құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат береді;
4) Мемлекеттік корпорация операторы 1 (бір) жұмыс күні ішінде құжаттар топтамасын курьер немесе пошта арқылы көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды;
5) "Апостиль" мөртаңбасы қойылған дайын құжаттарды немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауап қағаз жеткізгіште беру - 15 (он бес) жұмыс күн ішінде;
Портал арқылы:
1) 1-процесс көрсетілетін қызметті алушы кез келген уақытта портал арқылы өтініш білдіре алады;
2) 2-процесс көрсетілетін қызметті алушы өтініші қабылданғаны туралы хабарламаны алғаннан кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде шлюз арқылы мемлекеттік бажды төлеуге тиіс;

3) процесс 3 – услугополучатель после оплаты и после обновления своего статуса в течение 2 (двух) рабочих дней должен представить оригинал документа, для апостилирования в Государственную корпорацию;
4) процесс 4 – получение результата на бумажном носителе в Государственной корпорации в течение 1 (одного) рабочего дня.";
приложения 1 и 2 к указанному регламенту изложить в редакции, согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу.
2. Комитету по контролю в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан (Примкулов А. А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии в периодические печатные издания для официального опубликования, а также в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан предоставление в Департамент юридической службы и международного сотрудничества Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на председателя Комитета по контролю в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан Примкулова А.А.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр образования и науки
Республики Казахстан
Е. Сагадиев
Приложение 1
к приказу Министра
образования науки
Республики Казахстан
от 8 июня 2017 года № 267
Приложение 1
к Регламенту
государственной услуги
"Апостилирование документов
об образовании (оригиналов)"
Блок-схема каждой процедуры и действий
Приложение 2
к приказу Министра
образования науки
Республики Казахстан
от 8 июня 2017 года № 267
Приложение 2
к Регламенту
государственной услуги
"Апостилирование документов
об образовании (оригиналов)"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Апостилирование документов об образовании (оригиналов)"

3) 3-процесс көрсетілетін қызметті алушы төлем жасаған соң және өз мәртебесін жаңартқаннан кейін 2 (екі) жұмыс күні ішінде Мемлекеттік корпорацияға апостилдеу үшін құжаттың түпнұсқасын ұсынуы қажет;
4) 4-процесс Мемлекеттік корпорацияда 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметтің нәтижесін қағаз түрінде алу.";
көрсетілген регламентке 1 және 2-қосымшалар осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Білім және ғылым саласындағы бақылау комитеті (А.Ә. Пірімқұлов) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде осы бұйрықтың көшірмесін мерзімді баспа басылымдарында және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Заң қызметі және халықаралық ынтымақтастық департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Білім және ғылым саласындағы бақылау комитетінің төрағасы А.Ә. Пірімқұловқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
Е. Сағадиев
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2017 жылғы 8 маусымдағы
№ 267 бұйрығына
1-қосымша
"Білім туралы құжаттарға
(түпнұсқалар) апостиль қою
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
1-қосымша
Әрбір рәсімдердің және іс-әрекеттердің блок-сызбасы
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2017 жылғы 8 маусымдағы
№ 267 бұйрығына
2-қосымша
"Білім туралы құжаттарға
(түпнұсқалар) апостиль қою"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
2-қосымша
"Білім туралы құжаттарға (түпнұсқалар) апостиль қою" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің бизнес-процесінің сипаттамасы