О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 300 "Об утверждении регламентов государственных услуг по вопросам регистрации прав на недвижимое имущество и регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 12 июля 2017 года № 882. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 июля 2017 года № 15359. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 67.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции РК от 29.05.2020 № 67 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 300 "Об утверждении регламентов государственных услуг по вопросам регистрации прав на недвижимое имущество и регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11785, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" от 3 сентября 2015 года) следующие изменения:
1) в регламенте государственной услуги "Регистрация залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации", утвержденном указанным приказом:
абзац четвертый пункта 3 изложить в следующей редакции:
"через портал посредством ИС БВУ и единого реестра залога движимого имущества в электронной форме;";
дополнить приложением 4 к регламенту согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) в регламенте государственной услуги "Выдача справки о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках", утвержденном указанным приказом:
подпункт 1) пункта 9 изложить в следующей редакции:
"1) услугополучатель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью своего регистрационного свидетельства электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП), которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на ПЭП) или использования одноразового пароля, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;";
дополнить приложением 3 к регламенту согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) регламент государственной услуги "Выдача копий документов регистрационного дела, заверенных регистрирующим органом, включая план (схемы) объектов недвижимости", утвержденном указанным приказом:

"Жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу және міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 28 мамырдағы № 300 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2017 жылғы 12 шілдедегі № 882 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 24 шілдеде № 15359 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2020 жылғы 29 мамырдағы № 67 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Әділет министрінің м.а. 29.05.2020 № 67 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1."Жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу және міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 28 мамырдағы № 300 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11785 болып тіркелген, "Әділет" құқықтық-ақпараттық жүйесінде 2015 жылғы 3 қыркүйекте жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
3-тармақтың төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"ЕДБ АЖ және жылжымалы мүлік кепілінің бірыңғай тізілімі көмегімен электрондық нысанда портал арқылы;";
осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес регламент 4-қосымшамен толықтырылсын;
2) көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
9- тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) көрсетілетін қызметті алушы тіркеу туралы куәлігі арқылы көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталатын электрондық-цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) немесе ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірін тіркеу және қосу жағдайында бір реттік парольды пайдалану арқылы ЭҮП порталдың есеп жазбасына тіркеу жасайды (ЭҮП тіркелмеген қызметті алушылар үшін жасалады)";
осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес регламент 3-қосымшамен толықтырылсын;
3) көрсетілетін бұйрықпен бекітілген "Жылжымайтын мүлік объектілері жоспарын (схемасын) қоса алғанда, тіркеу органдары куәландырылған тіркеу ісі құжаттарының көшірмелерін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті:

дополнить приложением 4 к регламенту согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) в регламенте государственной услуги "Выдача справки об отсутствии (наличии) недвижимого имущества", утвержденном указанным приказом:
подпункт 1) пункта 11 изложить в следующей редакции:
"1) услугополучатель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью своего регистрационного свидетельства электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП), которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на ПЭП) или использования одноразового пароля, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;";
приложение 4 к регламенту изложить в следующей редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) в регламенте государственной услуги "Выдача справок о зарегистрированных и прекращенных правах на недвижимое имущество", утвержденном указанным приказом:
подпункт 1) пункта 9 изложить в следующей редакции:
"1) услугополучатель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью своего регистрационного свидетельства электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП), которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на ПЭП) или использования одноразового пароля, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;";.
приложение 4 к регламенту изложить в следующей редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) в регламенте государственной услуги "Выдача технического паспорта объектов недвижимости", утвержденном указанным приказом:
приложение 3 к регламенту изложить в следующей редакции согласно приложению 6 к настоящему приказу;
дополнить приложением 4 к регламенту согласно приложению 7 к настоящему приказу.
2. Департаменту регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;

осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес регламент 4-қосымшамен толықтырылсын;
4) көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жылжымайтын мүліктің болмауы (болуы) туралы анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
11- тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) көрсетілетін қызметті алушы тіркеу туралы куәлігі арқылы көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталатын электрондық-цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) немесе ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірін тіркеу және қосу жағдайында бір реттік парольды пайдалану арқылы ЭҮП порталдың есеп жазбасына тіркеу жасайды (ЭҮП тіркелмеген қызметті алушылар үшін жасалады);";
осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес регламентке 4-қосымша мынадай редакцияда жазылсын.
5) көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар және тоқтатылған құқықтар туралы анықтамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
9-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) көрсетілетін қызметті алушы тіркеу туралы куәлігі арқылы көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталатын электрондық-цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) немесе ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірін тіркеу және қосу жағдайында бір реттік парольды пайдалану арқылы ЭҮП порталдың есеп жазбасына тіркеу жасайды (ЭҮП тіркелмеген қызметті алушылар үшін жасалады);";
Осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес регламентке 4-қосымша мынадай редакцияда жазылсын:
6) көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жылжымайтын мүлік объектілерінің техникалық паспортын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес регламентке 3-қосымша мынадай редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес регламент 4-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне орналастыру үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства юстиции Респулики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
М. Бекетаев
Приложение 1
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 июля 2017 года № 882
Приложение 4
к регламенту государственной
услуги "Регистрация залога
движимого имущества, не
подлежащего обязательной
государственной регистрации"
Рисунок 1. Диаграмма бизнес-процесса "Регистрация залога движимого имущества,
не подлежащего обязательной государственной регистрации"
через БВУ и единого реестра залога движимого имущества
Приложение 2
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 июля 2017 года № 882
Приложение 3 к
регламенту государственной
услуги "Выдача справки о
зарегистрированных правах
(обременениях) на недвижимое
имущество и его технических
характеристиках"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача справки о зарегистрированных правах (обременениях) на
недвижимое имущество и его технических характеристиках"
*При оказании услуги посредством веб-портала "электронного правительства"
Приложение 3
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 июля 2017 года № 882
Приложение 4 к
регламенту государственной
услуги "Выдача копий
документов регистрационного
дела, заверенных
регистрирующим органом,
включая план (схемы) объектов
недвижимости"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача копий документов регистрационного дела, заверенных регистрирующим
органом, включая план (схемы) объектов недвижимости"
**При предоставлении услуги в электронном формате посредством веб-портала "электронного правительства"
Приложение 4
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 июля 2017 года № 882
Приложение 4 к
регламенту государственной
услуги "Выдача справки об
отсутствии (наличии)
недвижимого имущества"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача справки о отсутствии (наличии) недвижимого имущества"
(наименование государственной услуги)
*При оказании услуги посредством Портала электронного правительства
Приложение 5
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 июля 2017 года № 882
Приложение 4 к
регламенту государственной
услуги "Выдача справок о
зарегестрированных и прекращенных правах
на недвижимого имущества"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача справок о зарегистрированных и прекращенных правах на недвижимое имущество"
*При оказании услуги посредством Портала электронного правительства
Приложение 6
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 июля 2017 года № 882
Приложение 3 к
регламенту государственной
услуги "Выдача технического
паспорта объектов
недвижимости"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача технического паспорта объектов недвижимости"
*При оказании услуги через Государственную корпорацию
Приложение 7
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 июля 2017 года № 882
Приложение 4 к
регламенту государственной
услуги "Выдача технического
паспорта объектов
недвижимости"
Рисунок 1. Диаграмма бизнес-процесса "Выдача технического паспорта объектов недвижимости"

3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
М. Бекетаев
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2017 жылғы 12 шілдедегі
№ 882 бұйрығына 1-қосымша
"Міндетті мемлекеттік тіркеуге
жатпайтын жылжымалы мүлік
кепілін тіркеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 4-қосымша
1-Сурет. ЕДБ және жылжымалы мүлік кепілінің бірыңғай тізілімі арқылы "Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу" бизнес-процесі диаграммасы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2017 жылғы 12 шілдедегі
№ 882 бұйрығына 2-қосымша
"Жылжымайтын мүлікке
тіркелген құқықтар
(ауыртпалықтар) және оның
техникалық сипаттамалары
туралы анықтама беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне № 3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процесінің анықтамасы "Жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтама беру"
* "Электрондық үкімет" порталы арқылы қызмет көрсету кезінде
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2017 жылғы 12 шілдедегі
№ 882 бұйрығына 3-қосымша
"Жылжымайтын мүлiк
объектiлерi жоспарын
(схемасын) қоса алғанда, тiркеу
органы куәландырған тiркеу iсi
құжаттарының көшiрмелерiн
беру" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
№ 4-қосымша
"Жылжымайтын мүлiк объектiлерi жоспарын (схемасын) қоса алғанда, тiркеу органы куәландырған тiркеу iсi құжаттарының көшiрмелерiн беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет бизнес-процесінің анықтамасы
** "Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы электрондық форматта қызмет көрсету барысында
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2017 жылғы 12 шілдедегі
№ 882 бұйрығына 4-қосымша
"Жылжымайтын мүлiктiң
болмауы (болуы) туралы
анықтама беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне № 4-қосымша
"Жылжымайтын мүлiктiң болмауы (болуы) туралы анықтама беру" мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
(мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы)
* Электрондық үкімет порталы арқылы қызмет көрсету кезінде
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2017 жылғы 12 шілдедегі
№ 882 бұйрығына 5-қосымша
"Жылжымайтын мүлiкке
тiркелген құқықтар және
тоқтатылған құқықтар туралы
анықтамалар беру" мемлекеттік
қызмет регламентіне 4-қосымша
"Жылжымайтын мүлiкке тiркелген құқықтар және тоқтатылған құқықтар туралы анықтамалар беру" мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процесстерінің анықтамасы
* Электрондық үкімет порталы арқылы қызмет көрсету барысында
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2017 жылғы 12 шілдедегі
№ 882 бұйрығына 6-қосымша
"Жылжымайтын мүлiк
объектiлерiнiң техникалық
паспортын беру" мемлекеттік
қызмет регламентіне 3-қосымша
"Жылжымайтын мүлiк объектiлерiнiң техникалық паспортын беру" мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
* Мемлекеттік корпорация арқылы қызмет көрсету барысында
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2017 жылғы 12 шілдедегі
№ 882 бұйрығына 7-қосымша
"Жылжымайтын мүлiк
объектiлерiнiң техникалық
паспортын беру" мемлекеттік
қызмет регламентіне 4-қосымша
1-Сурет. "Жылжымайтын мүлiк объектiлерiнiң техникалық паспортын беру" бизнес-процесі диаграммасы