"О внесении изменений и дополнений в приказ и.о. Министра внутренних дел Республики Казахстан от 23 мая 2015 года № 474 "Об утверждении регламентов электронных государственных услуг в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, взрывчатых материалов"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 15 июля 2017 года № 488. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 августа 2017 года № 15518. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 254.
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 27.03.2020 № 254 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра внутренних дел Республики Казахстан от 23 мая 2015 года № 474 "Об утверждении регламентов электронных государственных услуг в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, взрывчатых материалов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11514, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" от 5 августа 2015 года) следующие изменения и дополнения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением";
подпункты 1) и 2 пункта 1 изложить в следующей редакции:
"1) Регламент государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, коллекционированию, экспонированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему", согласно приложению 1 к настоящему приказу";
2) Регламент государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, торговле, использованию гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением", согласно приложению 2 к настоящему приказу";
подпункты 4) и 5) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"4) Регламент государственной услуги "Выдача заключения на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан и транзит через территорию Республики Казахстан гражданского и служебного оружия и патронов к нему", согласно приложению 4 к настоящему приказу";

"Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың, жарылғыш материалдардың айналымы саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер көрсету регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 23 мамырдағы № 474 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2017 жылғы 15 шілдедегі № 488 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 19 тамызда № 15518 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 254 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды – ҚР Ішкі істер министрінің 27.03.2020 № 254 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың, жарылғыш материалдардың айналымы саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер көрсету регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 23 мамырдағы № 474 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11514 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 5 тамызда жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
бұйрықтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы";
1-тармақтың 1) және 2) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"1) "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, коллекцияға жинау, экспонаттау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес;";
2) "Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, жасау, сату, пайдалану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес";
1-тармақтың 4) және 5) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"4) "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттеуге қорытындылар беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес";

5) Регламент государственной услуги "Выдача разрешения физическим и юридическим лицам на приобретение, хранение, хранение и ношение, перевозку гражданского и служебного оружия и патронов к нему", согласно приложению 5 к настоящему приказу";
подпункт 6) пункта 1 исключить;
подпункты 7) и 8) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"7) Регламент государственной услуги "Выдача разрешения на приобретение, хранение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением", согласно приложению 7 к настоящему приказу";
8) Регламент государственной услуги "Выдача разрешения на открытие и функционирование стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов", согласно приложению 8 к настоящему приказу";
1) в регламенте электронной государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, коллекционированию, экспонированию и приобретению гражданского и служебного оружия и патронов к нему":
заголовок изложить в следующей редакции:
"Регламент государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, коллекционированию, экспонированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Государственная услуга "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, коллекционированию, экспонированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему" (далее - государственная услуга) оказывается Министерством внутренних дел Республики Казахстан (далее – Министерство) и его территориальными подразделениями на основании Стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, коллекционированию, экспонированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему", утвержденного приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 395 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11211) (далее - Стандарт)";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Результат оказания государственной услуги: выдача лицензии, переоформление лицензии, выдача дубликата лицензии для занятия деятельностью по разработке, производству, ремонту, торговле, коллекционированию, экспонированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.";
подпункт 3) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"3) выдача, переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии, в том числе при реорганизации юридического лица-лицензиата в форме выделения или разделения, выдача дубликатов лицензии и (или) приложений к лицензии, проверка услугодателем полноты представленных документов, мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления, в случае установления неполноты представленных документов осуществляется в сроки, установленные пунктом 4 Стандарта.

5) "Жеке және заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сатып алуға, сақтауға, сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес";
1-тармақтың 6) тармақшасы алынып тасталсын;
1-тармақтың 7) және 8) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"7) "Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сатып алуға, сақтауға рұқсаттар беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес";
8) "Атыс тирлері (атыс орындары) мен стенділерін ашуға және олардың жұмыс істеуіне рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес бекітілсін";
1) "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу, өндіру, жөндеу, сату, коллекцияға жинау, экспонаттау және сатып алу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, коллекцияға жинау, экспонаттау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, коллекцияға жинау, экспонаттау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11211 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 24 ақпандағы № 395 бұйрығымен бекітілген "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, коллекцияға жинау, экспонаттау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) мен оның аумақтық бөлімшелері көрсетеді";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, коллекцияға жинау, экспонаттау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, оны қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.";
5-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру және қайта ресімдеу, оның ішінде заңды тұлға-лицензиатты бөліп алу немесе бөлу нысанында қайта ұйымдастырған кезде лицензияны және (немесе) лицензияға қосымша телнұсқасын беру, көрсетілетін қызметті беруші ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, арызды одан әрі қарай қарастыруға дәлелді бас тарту, егерде ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші Стандарттың 4-тармағында белгіленген мерзімде жүзеге асыру өтінішіне одан әрі қараудан бас тартады.

При выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии или ее переоформлении при реорганизации юридического лица-лицензиата в форме выделения или разделения, исполнителем направляются запросы в Комитет национальной безопасности Республики Казахстан и подразделения по борьбе с экстремизмом и терроризмом и организованной преступностью Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее – МВД), для проверки лиц имеющих доступ к оружию по учетам по линии борьбы с экстремизмом, терроризмом или организованной преступностью, Комитет по правовой статистике и специальным учетам при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан и информационно аналитический центр МВД, для проверки лиц имеющих доступ к оружию на наличие судимости и административных правонарушений, в территориальный орган внутренних дел, для проведения обследования помещений для разработки, производства, торговли, ремонта, коллекционирования, экспонирования, хранения гражданского и служебного оружия, на соответствие установленным требованиям постановления Правительства Республики Казахстан от 3 августа 2000 года № 1176 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О государственном контроле за оборотом отдельных видов оружия";
подпункты 3) и 4) пункта 8 изложить в следующей редакции:
"3) исполнитель с момента получения пакета документов, рассматривает заявление услугополучателя, осуществляет проверку соответствия услугополучателя установленным требованиям предусмотренных пунктом 9 Стандарта, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги по основаниям предусмотренных пунктом 10 Стандарта, формирует и направляет результат оказания государственной услуги на подпись руководителю услугодателя в сроки, установленные подпунктом 3) пункта 5 настоящего Регламента.
В случае установления неполноты представленных документов услугодатель в указанные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления установленные пунктом 4 Стандарта;
4) руководитель услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги в течение 1 рабочего дня;";
часть четвертую пункта 9 изложить в следующей редакции:
"Услугополучатель для запроса на получение государственной услуги на портале выбирает "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, коллекционированию, экспонированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему". Портал формирует первый шаг подачи запроса, автоматически заполняя данные о услугополучателе";
подпункты 3) и 4) пункта 10 изложить в следующей редакции:

Лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе оны қайта рәсімдеу кезінде заңды тұлға-лицензиатты қайта ұйымдастырған кезінде орындаушы тарапынан қару ұстауға рұқсаты бар тұлғаларды экстремизм және терроризмге және ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес саласы бойынша есептерін тексеру үшін Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетіне және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің (бұдан әрі – ІІМ) экстемизм және терроризмге және ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес бөліністеріне, бұрын соттылығы немесе әкімшілік құқық бұзушылықтары үшін жауапкершілікке тартылғаны туралы тексеру үшін Қазақстан Республикасы Бас Прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетіне және ІІМ ақпараттық талдау орталығына, азаматтық және қызметтік қаруды әзірлеу, жасау, сату, жөндеу, коллекциялау, экспонаттау және сақтау үшін үй-жайдың "Қарудың кейбір түрлерінің айналымына мемлекеттік бақылау жасау туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 3 тамыздағы № 1176 қаулысымен бекітілген ережелерге сәйкес келуін тексеру үшін аумақтық ішкі істер органдарына сұраныс жолданады";
8-тармақтың 3) және 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) орындаушы құжаттар таптамасын алған сәттен бастап көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарайды, көрсетілетін қызметті алушының Стандарттың 9-тармағымен белгіленген талаптарға сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады немесе Стандарттың 10-тармағымен көзделген мемлекеттік қызмет көрсету негізгі бас тартылады, Регламенттің 5-тармағы 3) тармақшасында белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қалыптастырады және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жібереді.
Егерде ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші Стандарттың 4-тармағында белгіленген көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан бас тартады;
4) қызмет берушінің басшысы көрсетілген мемлекеттік қызмет қорытындысына 1 жұмыс күні ішінде қол қояды;";
9-тармақтың төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алуға сұрау салу үшін порталдан "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, коллекцияға жинау, экспонаттау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" таңдайды. Портал көрсетілетін қызметті алушы туралы деректерді автоматты түрде толтыра отырып, сұрау салудың бастапқы қадамын қалыптастырады";
10-тармақтың 3) және 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:

"3) с момента получения запроса через портал исполнитель рассматривает запрос, осуществляет проверку соответствия услугополучателя установленным требованиям предусмотренных пунктом 9 Стандарта, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги по основаниям предусмотренных пунктом 10 Стандарта, формирует и направляет результат оказания государственной услуги на подпись руководителю услугодателя в сроки, установленные подпунктом 3) пункта 5 настоящего Регламента.
В случае установления неполноты представленных документов услугодатель в указанные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления установленные пунктом 4 Стандарта;
4) руководитель услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги в течение 1 рабочего дня.
Результат оказания государственной услуги автоматически направляется в "личный кабинет" услугополучателя";
в приложении к регламенту государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, коллекционированию, экспонированию и приобретению гражданского и служебного оружия и патронов к нему":
правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение
к регламенту государственной
услуги "Выдача лицензии
на осуществление деятельности
по разработке, производству,
ремонту, торговле,
коллекционированию,
экспонированию гражданского
и служебного оружия и
патронов к нему";
заголовок изложить в следующей редакции:
"Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, коллекционированию, экспонированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему";
2) в регламенте электронной государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, торговле, использованию и приобретению гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением":
заголовок изложить в следующей редакции:
"Регламент государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, торговле, использованию гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Государственная услуга "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, торговле, использованию гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением" (далее - государственная услуга) оказывается Министерством внутренних дел Республики Казахстан (далее – Министерство) и его территориальными подразделениями на основании Стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, торговле, использованию гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением", утвержденного приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 395 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11211) (далее - Стандарт)";
пункт 3 изложить в следующей редакции:

"3) орындаушы сұрау салуды портал арқылы алған сәттен бастап сұрау салуды қарайды, көрсетілетін қызметті алушының Стандарттың 9-тармағымен белгіленген талаптарға сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады немесе Стандарттың 10-тармағымен көзделген мемлекеттік қызмет көрсету негізгі бас тартылады, Регламенттің 5-тармағы 3) тармақшасында белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қалыптастырады және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жібереді.
Егерде ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші Стандарттың 4-тармағында белгіленген көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан бас тартады;
4) қызмет берушінің басшысы көрсетілген мемлекеттік қызмет қорытындысына 1 жұмыс күні ішінде қол қояды.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесі автоматты түрде қызмет алушының "жеке кабинетіне" жолданады";
"Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, коллекцияға жинау, экспонаттау және сатып алу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне қосымша:
оң жақтағы жоғары бұрыштамасы мынадай редакцияда жазылсын:
"Азаматтық және қызметтік
қару мен оның патрондарын
әзірлеу, жасау, жөндеу, сату,
коллекцияға жинау, экспонаттау
жөніндегі қызметті жүзеге
асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
қосымша";
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, коллекцияға жинау, экспонаттау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы";
2) "Азаматтық пиротехникалық заттарды және олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, өндіру, сату, пайдалану және сатып алу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, жасау, сату, пайдалану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. "Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, жасау, сату, пайдалану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11211 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 24 ақпандағы № 395 бұйрығымен бекітілген "Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, жасау, сату, пайдалану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) мен оның аумақтық бөлімшелері көрсетеді";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"3. Результат оказания государственной услуги: выдача лицензии, переоформление лицензии, выдача дубликата лицензии для занятия деятельностью по разработке, производству, торговле, использованию гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.";
подпункт 3) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"3) выдача, переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии, в том числе при реорганизации юридического лица-лицензиата в форме выделения или разделения, выдача дубликатов лицензии и (или) приложений к лицензии, проверка услугодателем полноты представленных документов, мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления, в случае установления неполноты представленных документов осуществляется в сроки, установленные пунктом 4 Стандарта.
При выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии или ее переоформлении при реорганизации юридического лица-лицензиата в форме выделения или разделения, исполнителем направляются запросы в Комитет по правовой статистике и специальным учетам при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан и информационно аналитический центр Министерства внутренних дел для проверки лиц имеющих доступ к пиротехническим изделиям на наличие судимости, в территориальный орган внутренних дел для осуществления проверки субъекта на соответствие требованиям органов внутренних дел по порядку хранения, сохранности и учета гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением";
подпункты 3) и 4) пункта 8 изложить в следующей редакции:
"3) исполнитель с момента получения пакета документов, рассматривает заявление услугополучателя, осуществляет проверку соответствия услугополучателя установленным требованиям предусмотренных пунктом 9 Стандарта, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги по основаниям предусмотренных пунктом 10 Стандарта, формирует и направляет результат оказания государственной услуги на подпись руководителю услугодателя в сроки, установленные подпунктом 3) пункта 5 настоящего Регламента.
В случае установления неполноты представленных документов услугодатель в указанные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления установленные пунктом 4 Стандарта;
4) руководитель услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги в течение 1 рабочего дня;";
часть четвертую пункта 9 изложить в следующей редакции:
"Услугополучатель для запроса на получение государственной услуги на портале выбирает "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, торговле, использованию гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением". Портал формирует первый шаг подачи запроса, автоматически заполняя данные о услугополучателе";

"3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, пайдалану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, оны қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.";
5-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны, оның ішінде қайта ресімдеу беру кезінде заңды тұлға-лицензиатты бөліп алу немесе бөлу нысанында қайта ұйымдастырған кезде лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын беру ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, егерде ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші Стандарттың 4-тармағында белгіленген мерзімде жүзеге асыру өтінішіне одан әрі қараудан бас тартады.
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе оны қайта рәсімдеу кезінде заңды тұлға-лицензиатты қайта ұйымдастырған кезінде орындаушы тарапынан пиротехникалық заттарға рұқсаты бар тұлғаларды бұрын соттылығы немесе әкімшілік құқық бұзушылықтары үшін жауапкершілікке тартылғаны туралы тексеру үшін Қазақстан Республикасы Бас Прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетіне және ІІМ ақпараттық талдау орталығына, азаматтық пиротехникалық заттарды және оларды қолдануға арналған құралдарды сақтау және есепке алу субъектілерінің талаптарға сәйкестігін тексеру үшін аумақтық ішкі істер органдарына сұраныс жолданады";
8-тармақтың 3) және 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) орындаушы құжаттар таптамасын алған сәттен бастап көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарайды, көрсетілетін қызметті алушының Стандарттың 9-тармағымен белгіленген талаптарға сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады немесе Стандарттың 10-тармағымен көзделген мемлекеттік қызмет көрсету негізгі бас тартылады, Регламенттің 5-тармағы 3) тармақшасында белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қалыптастырады және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жібереді.
Егерде ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші Стандарттың 4-тармағында белгіленген көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан бас тартады;
4) қызмет берушінің басшысы көрсетілген мемлекеттік қызмет қорытындысына 1 жұмыс күні ішінде қол қояды;";
9-тармақтың төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алуға сұрау салу үшін порталдан "Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, жасау, сату, пайдалану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" таңдайды. Портал көрсетілетін қызметті алушы туралы деректерді автоматты түрде толтыра отырып, сұрау салудың бастапқы қадамын қалыптастырады";

подпункты 3) и 4) пункта 10 изложить в следующей редакции:
"3) с момента получения запроса через портал исполнитель рассматривает запрос, осуществляет проверку соответствия услугополучателя установленным требованиям предусмотренных пунктом 9 Стандарта, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги по основаниям предусмотренных пунктом 10 Стандарта, формирует и направляет результат оказания государственной услуги на подпись руководителю услугодателя в сроки, установленные подпунктом 3) пункта 5 настоящего Регламента.
В случае установления неполноты представленных документов услугодатель в указанные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления установленные пунктом 4 Стандарта;
4) руководитель услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги в течение 1 рабочего дня;
Результат оказания государственной услуги автоматически направляется в "личный кабинет" услугополучателя";
в приложении к регламенту государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, торговле, использованию и приобретению гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением":
правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение
к регламенту государственной
услуги "Выдача лицензии на
осуществление деятельности по
разработке, производству,
торговле, использованию
гражданских пиротехнических
веществ и изделий с их применением";
заголовок изложить в следующей редакции:
"Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, торговле, использованию гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением";
3) регламент государственной услуги "Выдача направления физическим и юридическим лицам на комиссионную продажу гражданского и служебного оружия и патронов к нему", изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
4) в регламенте электронной государственной услуги "Выдача заключения на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан и транзит через территорию Республики Казахстан гражданского и служебного оружия и патронов к нему":
заголовок изложить в следующей редакции:
"Регламент государственной услуги "Выдача заключения на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан и транзит через территорию Республики Казахстан гражданского и служебного оружия и патронов к нему";
подпункт 3) пункта 5 изложить в следующей редакции:

10-тармақтың 3) және 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) орындаушы сұрау салуды портал арқылы алған сәттен бастап сұрау салуды қарайды, көрсетілетін қызметті алушының Стандарттың 9-тармағымен белгіленген талаптарға сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады немесе Стандарттың 10-тармағымен көзделген мемлекеттік қызмет көрсету негізгі бас тартылады, Регламенттің 5-тармағы 3) тармақшасында белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қалыптастырады және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жібереді.
Егерде ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші Стандарттың 4-тармағында белгіленген көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан бас тартады;
4) қызмет берушінің басшысы көрсетілген мемлекеттік қызмет қорытындысына 1 жұмыс күні ішінде қол қояды;
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесі автоматты түрде қызмет алушының "жеке кабинетіне" жолданады";
"Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, жасау, сату, пайдалану және сатып алу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне қосымша:
оң жақтағы жоғары бұрыштамасы мынадай редакцияда жазылсын:
"Азаматтық пиротехникалық
заттар мен олар қолданылып
жасалған бұйымдарды әзірлеу,
жасау, сату, пайдалану
жөніндегі қызметті жүзеге
асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
қосымша";
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, жасау, сату, пайдалану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы";
3) "Жеке және заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын комиссиялық сатуға жолдама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
4) "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттеуге қорытындылар беру" электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттеуге қорытындылар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті";
5-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:

"3) рассмотрение заявления, проверка соответствия услугополучателя установленным требованиям, предусмотренных пунктом 9 Стандарта и создание проекта результата оказания государственной услуги, проверка услугодателем полноты представленных документов, мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления, в случае установления неполноты представленных документов осуществляются сотрудником (далее – Исполнитель) в сроки, установленные пунктом 4 Стандарта";
подпункты 3) и 4) пункта 8 изложить в следующей редакции:
"3) исполнитель с момента получения пакета документов, рассматривает заявление услугополучателя, осуществляет проверку соответствия услугополучателя установленным требованиям предусмотренных пунктом 9 Стандарта, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги по основаниям предусмотренных пунктом 9-1 Стандарта, формирует и направляет результат оказания государственной услуги на подпись руководителю услугодателя в сроки, установленные подпунктом 3) пункта 5 настоящего Регламента.
В случае установления неполноты представленных документов услугодатель в указанные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления установленные пунктом 4 Стандарта;
4) руководитель услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги в течение 1 рабочего дня;";
подпункты 3) и 4) пункта 10 изложить в следующей редакции:
"3) с момента получения запроса через портал исполнитель рассматривает запрос, осуществляет проверку соответствия услугополучателя установленным требованиям предусмотренных пунктом 9 Стандарта, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги по основаниям предусмотренных пунктом 9-1 Стандарта, формирует и направляет результат оказания государственной услуги на подпись руководителю услугодателя в сроки, установленные подпунктом 3) пункта 5 настоящего Регламента.
В случае установления неполноты представленных документов услугодатель в указанные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления установленные пунктом 4 Стандарта;
4) руководитель услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги в течение 1 рабочего дня.
Результат оказания государственной услуги автоматически направляется в "личный кабинет" услугополучателя";
приложение к регламенту государственной услуги "Выдача заключения на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан и транзит через территорию Республики Казахстан гражданского и служебного оружия и патронов к нему" изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;

"3) өтінішті қарауы, көрсетілетін қызметті алушының Стандарттың 9-тармағымен белгіленген талаптарға сәйкестігін тексеруі және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын құру көрсетілетін қызметті берушімен ұсынылған құжаттардың толық тексеру, ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда қызметкерімен жүзеге асырылады (бұдан әрі – орындаушы) көрсетілген мерзімде Стандарттың 4-тармағымен белгіленген өтінішті одан әрі қараудан бас тартады";
8-тармақтың 3) және 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) орындаушы құжаттар топтамасын алған сәттен бастап көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарайды, көрсетілетін қызметті алушының Стандарттың 9-тармағымен белгіленген талаптарға сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады немесе Стандарттың 9-1-тармағымен көзделген мемлекеттік қызмет көрсету негізгі бас тартылады, Регламенттің 5-тармағы 3) тармақшасында белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қалыптастырады және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жібереді.
Егерде ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші Стандарттың 4-тармағында белгіленген көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан бас тартады;
4) қызмет берушінің басшысы көрсетілген мемлекеттік қызмет қорытындысына 1 жұмыс күні ішінде қол қояды;";
10-тармақтың 3) және 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) орындаушы сұрау салуды портал арқылы алған сәттен бастап сұрау салуды қарайды, көрсетілетін қызметті алушының Стандарттың 9-тармағымен белгіленген талаптарға сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады немесе Стандарттың 9-1-тармағымен көзделген мемлекеттік қызмет көрсету негізгі бас тартылады, Регламенттің 5-тармағы 3) тармақшасында белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қалыптастырады және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жібереді.
Егерде ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші Стандарттың 4-тармағында белгіленген көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан бас тартады;
4) қызмет берушінің басшысы көрсетілген мемлекеттік қызмет қорытындысына 1 жұмыс күні ішінде қол қояды.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесі автоматты түрде қызмет алушының "жеке кабинетіне" жолданады";
"Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттеуге қорытындыдар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

5) в регламенте электронной государственной услуги "Выдача разрешения физическим и юридическим лицам на приобретение, хранение, хранение и ношение, перевозку гражданского и служебного оружия и патронов к нему":
заголовок изложить в следующей редакции:
"Регламент государственной услуги "Выдача разрешения физическим и юридическим лицам на приобретение, хранение, хранение и ношение, перевозку гражданского и служебного оружия и патронов к нему";
подпункт 3) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"3) рассмотрение заявления, проверка соответствия услугополучателя установленным требованиям, предусмотренных пунктом 9 Стандарта и создание проекта результата оказания государственной услуги, проверка услугодателем полноты представленных документов, мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления, в случае установления неполноты представленных документов осуществляются сотрудником (далее – Исполнитель) в сроки, установленные пунктом 4 Стандарта.
При выдаче разрешения, исполнителем направляются запросы в Комитет национальной безопасности Республики Казахстан и подразделения по борьбе с экстремизмом и терроризмом и организованной преступностью Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее – МВД), для проверки лиц имеющих доступ к оружию по учетам по линии борьбы с экстремизмом, терроризмом или организованной преступностью, Комитет по правовой статистике и специальным учетам при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан и информационно аналитический центр МВД, для проверки лиц имеющих доступ к оружию на наличие судимости и административных правонарушений, в территориальный орган внутренних дел, для проведения обследования помещений для хранения гражданского и служебного оружия, на соответствие установленным требованиям постановления правительства Республики Казахстан от 3 августа 2000 года № 1176 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О государственном контроле за оборотом отдельных видов оружия" требованиям";
подпункты 3) и 4) пункта 8 изложить в следующей редакции:
"3) исполнитель с момента получения пакета документов, рассматривает заявление услугополучателя, осуществляет проверку соответствия услугополучателя установленным требованиям предусмотренных пунктом 9 Стандарта, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги по основаниям предусмотренных пунктом 10 Стандарта, формирует и направляет результат оказания государственной услуги на подпись руководителю услугодателя в сроки, установленные подпунктом 3) пункта 5 настоящего Регламента.
В случае установления неполноты представленных документов услугодатель в указанные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления установленные пунктом 4 Стандарта;

5) "Жеке және заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сатып алуға, сақтауға, сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға рұқсат беру" электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Жеке және заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сатып алуға, сақтауға, сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті";
5-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) өтінішті қарауы, көрсетілетін қызметті алушының Стандарттың 9-тармағымен белгіленген талаптарға сәйкестігін тексеруі және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын құру көрсетілетін қызметті берушімен ұсынылған құжаттардың толық тексеру, ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда қызметкерімен жүзеге асырылады (бұдан әрі – орындаушы) көрсетілген мерзімде Стандарттың 4-тармағымен белгіленген өтінішті одан әрі қараудан бас тартады.
Рұқсат беру кезінде орындаушы тарапынан қару ұстауға рұқсаты бар тұлғаларды экстремизм және терроризмге және ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес саласы бойынша есептерін тексеру үшін Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің (бұдан әрі – ІІМ) экстемизм және терроризмге және ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес бөліністеріне, бұрын соттылығы немесе әкімшілік құқық бұзушылықтары үшін жауапкершілікке тартылғаны туралы тексеру үшін Қазақстан Республикасы Бас Прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетіне және ІІМ ақпараттық талдау орталығына, азаматтық және қызметтік қаруды жасау, өндіру, сату, жөндеу, коллекциялау, экспонаттау және сақтау үшін үй-жайдың "Қарудың кейбір түрлерінің айналымына мемлекеттік бақылау жасау туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 3 тамыздағы № 1176 қаулысымен бекітілген ережелерге сәйкес келуін тексеру үшін аумақтық ішкі істер органдарына сұраныс жолданады";
8-тармақтың 3) және 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) орындаушы құжаттар топтамасын алған сәттен бастап көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарайды, көрсетілетін қызметті алушының Стандарттың 9-тармағымен белгіленген талаптарға сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады немесе Стандарттың 10-тармағымен көзделген мемлекеттік қызмет көрсету негізгі бас тартылады, Регламенттің 5-тармағы 3) тармақшасында белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қалыптастырады және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жібереді.
Егерде ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші Стандарттың 4-тармағында белгіленген көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан бас тартады;

4) руководитель услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги в течение 1 рабочего дня;";
подпункты 3) и 4) пункта 10 изложить в следующей редакции:
"3) с момента получения запроса через портал исполнитель рассматривает запрос, осуществляет проверку соответствия услугополучателя установленным требованиям предусмотренных пунктом 9 Стандарта, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги по основаниям предусмотренных пунктом 10 Стандарта, формирует и направляет результат оказания государственной услуги на подпись руководителю услугодателя в сроки, установленные подпунктом 3) пункта 5 настоящего Регламента.
В случае установления неполноты представленных документов услугодатель в указанные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления установленные пунктом 4 Стандарта;
4) руководитель услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги в течение 1 рабочего дня.
Результат оказания государственной услуги автоматически направляется в "личный кабинет" услугополучателя";
приложение к регламенту государственной услуги "Выдача разрешения физическим и юридическим лицам на приобретение, хранение, хранение и ношение, перевозку гражданского и служебного оружия и патронов к нему" изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
6) в регламенте электронной государственной услуги "Выдача разрешения на хранение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением":
заголовок изложить в следующей редакции:
"Регламент государственной услуги "Выдача разрешения на приобретение, хранение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Государственная услуга "Выдача разрешения на приобретение, хранение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением" (далее - государственная услуга) оказывается Министерством внутренних дел Республики Казахстан (далее – Министерство) и его территориальными подразделениями на основании Стандарта государственной услуги "Выдача разрешения на приобретение, хранение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением", утвержденного приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 395 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11211) (далее - Стандарт)";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Результат оказания государственной услуги: выдача разрешения на приобретение, хранение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.";

4) қызмет берушінің басшысы көрсетілген мемлекеттік қызмет қорытындысына 1 жұмыс күні ішінде қол қояды;";
10-тармақтың 3) және 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) орындаушы сұрау салуды портал арқылы алған сәттен бастап сұрау салуды қарайды, көрсетілетін қызметті алушының Стандарттың 9-тармағымен белгіленген талаптарға сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады немесе Стандарттың 10-тармағымен көзделген мемлекеттік қызмет көрсету негізгі бас тартылады, Регламенттің 5-тармағы 3) тармақшасында белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қалыптастырады және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жібереді.
Егерде ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші Стандарттың 4-тармағында белгіленген көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан бас тартады;
4) қызмет берушінің басшысы көрсетілген мемлекеттік қызмет қорытындысына 1 жұмыс күні ішінде қол қояды.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесі автоматты түрде қызмет алушының "жеке кабинетіне" жолданады";
"Жеке және заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сатып алуға, сақтауға, сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне қосымша осы бұйрыққа 3-қосымша сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
6) "Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сақтауға рұқсат беру" электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сатып алуға, сақтауға рұқсаттар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. "Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сатып алуға, сақтауға рұқсаттар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11211 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 24 ақпандағы № 395 бұйрығымен бекітілген "Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сатып алуға, сақтауға рұқсаттар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) мен оның аумақтық бөлімшелері көрсетеді";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сатып алуға, сақтауға рұқсаттар беру, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.";

подпункт 3) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"3) рассмотрение заявления, проверка соответствия услугополучателя установленным требованиям, предусмотренных пунктом 9 Стандарта и создание проекта результата оказания государственной услуги, проверка услугодателем полноты представленных документов, мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления, в случае установления неполноты представленных документов осуществляются сотрудником (далее – Исполнитель) в сроки, установленные пунктом 4 Стандарта.";
подпункты 3) и 4) пункта 8 изложить в следующей редакции:
"3) исполнитель с момента получения пакета документов, рассматривает заявление услугополучателя, осуществляет проверку соответствия услугополучателя установленным требованиям предусмотренных пунктом 9 Стандарта, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги по основаниям предусмотренных пунктом 9-1 Стандарта, формирует и направляет результат оказания государственной услуги на подпись руководителю услугодателя в сроки, установленные подпунктом 3) пункта 5 настоящего Регламента.
В случае установления неполноты представленных документов услугодатель в указанные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления установленные пунктом 4 Стандарта;
4) руководитель услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги в течение 1 рабочего дня;";
часть четвертую пункта 9 изложить в следующей редакции:
"Услугополучатель для запроса на получение государственной услуги на портале выбирает "Выдача разрешения на приобретение, хранение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги". Портал формирует первый шаг подачи запроса, автоматически заполняя данные о услугополучателе";
подпункты 3) и 4) пункта 10 изложить в следующей редакции:
"3) с момента получения запроса через портал исполнитель рассматривает запрос, осуществляет проверку соответствия услугополучателя установленным требованиям предусмотренных пунктом 9 Стандарта, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги по основаниям предусмотренных пунктом 9-1 Стандарта, формирует и направляет результат оказания государственной услуги на подпись руководителю услугодателя в сроки, установленные подпунктом 3) пункта 5 настоящего Регламента.
В случае установления неполноты представленных документов услугодатель в указанные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления установленные пунктом 4 Стандарта;
4) руководитель услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги в течение 1 рабочего дня.
Результат оказания государственной услуги автоматически направляется в "личный кабинет" услугополучателя";
приложение к регламенту государственной услуги "Выдача разрешения на хранение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением" изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;

5-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) өтінішті қарауы, көрсетілетін қызметті алушының Стандарттың 9-тармағымен белгіленген талаптарға сәйкестігін тексеруі және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын құру көрсетілетін қызметті берушімен ұсынылған құжаттардың толық тексеру, ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда қызметкерімен жүзеге асырылады (бұдан әрі – орындаушы) көрсетілген мерзімде Стандарттың 4-тармағымен белгіленген өтінішті одан әрі қараудан бас тартады.";
8-тармақтың 3) және 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) орындаушы құжаттар топтамасын алған сәттен бастап көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарайды, көрсетілетін қызметті алушының Стандарттың 9-тармағымен белгіленген талаптарға сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады немесе Стандарттың 9-1-тармағымен көзделген мемлекеттік қызмет көрсету негізгі бас тартылады, Регламенттің 5-тармағы 3) тармақшасында белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қалыптастырады және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жібереді.
Егерде ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші Стандарттың 4-тармағында белгіленген көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан бас тартады;
4) қызмет берушінің басшысы көрсетілген мемлекеттік қызмет қорытындысына 1 жұмыс күні ішінде қол қояды;";
9-тармақтың төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алуға сұрау салу үшін порталдан "Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сатып алуға, сақтауға рұқсаттар беру" таңдайды. Портал көрсетілетін қызметті алушы туралы деректерді автоматты түрде толтыра отырып, сұрау салудың бастапқы қадамын қалыптастырады";
10-тармақтың 3) және 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) орындаушы сұрау салуды портал арқылы алған сәттен бастап сұрау салуды қарайды, көрсетілетін қызметті алушының Стандарттың 9-тармағымен белгіленген талаптарға сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады немесе Стандарттың 9-1-тармағымен көзделген мемлекеттік қызмет көрсету негізгі бас тартылады, Регламенттің 5-тармағы 3) тармақшасында белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қалыптастырады және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жібереді.
Егерде ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші Стандарттың 4-тармағында белгіленген көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан бас тартады;
4) қызмет берушінің басшысы көрсетілген мемлекеттік қызмет қорытындысына 1 жұмыс күні ішінде қол қояды.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесі автоматты түрде қызмет алушының "жеке кабинетіне" жолданады";
"Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сақтауға рұқсаттар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне қосымша 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

7) в регламенте электронной государственной услуги "Выдача разрешения на открытие и функционирование стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов":
заголовок изложить в следующей редакции:
"Регламент государственной услуги "Выдача разрешения на открытие и функционирование стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов";
подпункт 3) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"3) рассмотрение заявления, проверка соответствия услугополучателя установленным требованиям, предусмотренных пунктом 9 Стандарта и создание проекта результата оказания государственной услуги, проверка услугодателем полноты представленных документов, мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления, в случае установления неполноты представленных документов осуществляются сотрудником (далее – Исполнитель) в сроки, установленные пунктом 4 Стандарта.
При выдаче разрешения, исполнителем направляются запросы в Комитет национальной безопасности Республики Казахстан и подразделения по борьбе с экстремизмом и терроризмом и организованной преступностью Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее – МВД), для проверки лиц имеющих доступ к оружию по учетам по линии борьбы с экстремизмом, терроризмом или организованной преступностью, Комитет по правовой статистике и специальным учетам при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан и информационно аналитический центр МВД, для проверки лиц имеющих доступ к оружию на наличие судимости и административных правонарушений, в территориальный орган внутренних дел, для проведения обследования помещений для хранения гражданского и служебного оружия, на соответствие установленным требованиям постановления Правительства Республики Казахстан от 3 августа 2000 года № 1176 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О государственном контроле за оборотом отдельных видов оружия";
подпункты 3) и 4) пункта 8 изложить в следующей редакции:
"3) исполнитель с момента получения пакета документов, рассматривает заявление услугополучателя, осуществляет проверку соответствия услугополучателя установленным требованиям предусмотренных пунктом 9 Стандарта, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги по основаниям предусмотренных пунктом 9-1 Стандарта, формирует и направляет результат оказания государственной услуги на подпись руководителю услугодателя в сроки, установленные подпунктом 3) пункта 5 настоящего Регламента.
В случае установления неполноты представленных документов услугодатель в указанные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления установленные пунктом 4 Стандарта;

7) "Атыс тирлері (атыс орындары) мен стенділерін ашуға және олардың жұмыс істеуіне рұқсат беру" электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Атыс тирлері (атыс орындары) мен стенділерін ашуға және олардың жұмыс істеуіне рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті";
5-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) өтінішті қарауы, көрсетілетін қызметті алушының Стандарттың 9-тармағымен белгіленген талаптарға сәйкестігін тексеруі және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын құру көрсетілетін қызметті берушімен ұсынылған құжаттардың толық тексеру, ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда қызметкерімен жүзеге асырылады (бұдан әрі – орындаушы) көрсетілген мерзімде Стандарттың 4-тармағымен белгіленген өтінішті одан әрі қараудан бас тартады.
Рұқсат беру кезінде орындаушы тарапынан қару ұстауға рұқсаты бар тұлғаларды экстремизм және терроризмге және ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес саласы бойынша есептерін тексеру үшін Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің (бұдан әрі – ІІМ) экстемизм және терроризмге және ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес бөліністеріне, бұрын соттылығы немесе әкімшілік құқық бұзушылықтары үшін жауапкершілікке тартылғаны туралы тексеру үшін Қазақстан Республикасы Бас Прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетіне және ІІМ ақпараттық талдау орталығына, азаматтық және қызметтік қаруды жасау, өндіру, сату, жөндеу, коллекциялау, экспонаттау және сақтау үшін үй-жайдың "Қарудың кейбір түрлерінің айналымына мемлекеттік бақылау жасау туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 3 тамыздағыц № 1176 қаулысымен бекітілген ережелерге сәйкес келуін тексеру үшін аумақтық ішкі істер органдарына сұраныс жолданады";
8-тармақтың 3) және 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) орындаушы құжаттар топтамасын алған сәттен бастап көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарайды, көрсетілетін қызметті алушының Стандарттың 9-тармағымен белгіленген талаптарға сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады немесе Стандарттың 9-1-тармағымен көзделген мемлекеттік қызмет көрсету негізгі бас тартылады, Регламенттің 5-тармағы 3) тармақшасында белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қалыптастырады және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жібереді.
Егерде ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші Стандарттың 4-тармағында белгіленген көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан бас тартады;

4) руководитель услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги в течение 1 рабочего дня;";
подпункты 3) и 4) пункта 10 изложить в следующей редакции:
"3) с момента получения запроса через портал исполнитель рассматривает запрос, осуществляет проверку соответствия услугополучателя установленным требованиям предусмотренных пунктом 9 Стандарта, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги по основаниям предусмотренных пунктом 9-1 Стандарта, формирует и направляет результат оказания государственной услуги на подпись руководителю в сроки, установленные подпунктом 3) пункта 5 настоящего Регламента.
В случае установления неполноты представленных документов услугодатель в указанные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления установленные пунктом 4 Стандарта;
4) руководитель услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги в течение 1 рабочего дня.
Результат оказания государственной услуги автоматически направляется в "личный кабинет" услугополучателя";
приложение к регламенту государственной услуги "Выдача разрешения на открытие и функционирование стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов" изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу".
2. Комитету административной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан обеспечить:
1) в установленном законодательством Республики Казахстан государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии в печатном и электронном виде в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан генерал-майора полиции Тургумбаева Е.З. и Комитет административной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Лепеха И.В.).

4) қызмет берушінің басшысы көрсетілген мемлекеттік қызмет қорытындысына 1 жұмыс күні ішінде қол қояды;";
10-тармақтың 3) және 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) орындаушы сұрау салуды портал арқылы алған сәттен бастап сұрау салуды қарайды, көрсетілетін қызметті алушының Стандарттың 9-тармағымен белгіленген талаптарға сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады немесе Стандарттың 9-1-тармағымен көзделген мемлекеттік қызмет көрсету негізгі бас тартылады, Регламенттің 5-тармағы 3) тармақшасында белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қалыптастырады және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жібереді.
Егерде ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші Стандарттың 4-тармағында белгіленген көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан бас тартады;
4) қызмет берушінің басшысы көрсетілген мемлекеттік қызмет қорытындысына 1 жұмыс күні ішінде қол қояды.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесі автоматты түрде қызмет алушының "жеке кабинетіне" жолданады";
"Атыс тирлері (атыс орындары) мен стенділерін ашуға және олардың жұмыс істеуіне рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне қосымша осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын".
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Әкімшілік полиция комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде заңнамада белгіленген тәртіпте мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін баспа және электрондық түрде мерзімді баспа басылымдарына және Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкiне орналастыру үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялауға жолдауды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары полиция генерал-майоры Е.З. Тургумбаевқа және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Әкімшілік полиция комитетіне (И.В. Лепеха) жүктелсін.

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
генерал-полковник полиции
К. Касымов
Приложение 1
к приказу Министра внутренних
дел Республики Казахстан
от 15 июля 2017 года № 488
Приложение 3
к приказу Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 23 мая 2015 года № 474
Регламент
государственной услуги "Выдача направления физическим и юридическим лицам на комиссионную продажу гражданского и служебного оружия и патронов к нему"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача направления физическим и юридическим лицам на комиссионную продажу гражданского и служебного оружия и патронов к нему" (далее - государственная услуга) оказывается Министерством внутренних дел Республики Казахстан (далее – Министерство) и его территориальными подразделениями на основании Стандарта государственной услуги "Выдача направления физическим и юридическим лицам на комиссионную продажу гражданского и служебного оружия и патронов к нему", утвержденного приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 395 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11211) (далее - Стандарт).
2. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее – услугодатель).
3. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
4. Результат оказания государственной услуги: выдача направления на комиссионную продажу гражданского и служебного оружия, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги по основаниям предусмотренных пунктом 10 Стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
5. Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления физического и юридического лица для получения направления на комиссионную продажу гражданского и служебного оружия с прилагаемыми документами (далее – заявление) согласно пункту 9 Стандарта, поданного услугодателю на бумажном носителе.
Выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через Государственную корпорацию.

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
полиция генерал-полковнигі
Қ. Қасымов
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2017 жылғы 15 шілдедегі
№ 488 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 23 мамырдағы
№ 474 бұйрығына
3-қосымша
"Жеке және заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын комиссиялық сатуға жолдама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Жеке және заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын комиссиялық сатуға жолдама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11211 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 24 ақпандағы № 395 бұйрығымен бекітілген "Жеке және заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын комиссиялық сатуға жолдама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) және оның аумақтық бөлімшелері көрсетеді.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің аумақтық бөліністері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – жеке және заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын комиссиялық сатуға жолдама беру немесе Стандарттың 10-тармағымен көзделген мемлекеттік қызмет көрсету негізгі бас тартылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
5. Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) коммерциялық емес акционерлік қоғам арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) әрекет ету тәртібін сипаттау
6. Рәсімді (іс-әрекетті) бастау үшін Стандарттың 9-тармағына сәйкес қоса берілген құжаттармен бірге көрсетілетін қызметті берушіге қағаз тасымалдағышта берген көрсетілетін қызметті алушының өтінішінің болуы жеке және заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын комиссиялық сатуға жолдама беру (бұдан әрі - өтініші) негіз болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру Мемлекеттік корпорация арқылы жүзеге асырылады.

7. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием документов работником Государственной корпорации и регистрация заявления;
2) рассмотрение заявления и проверка представленных документов сотрудником услугодателя;
3) оформление результата оказания государственной услуги сотрудником услугодателя;
4) выдача результата оказания государственной услуги специалистом услугодателя работнику Государственной корпорации;
5) выдача результата оказания государственной услуги работником Государственной корпорации услугополучателю.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
8. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) Государственная корпорация;
2) услугодатель;
3) специалист канцелярии услугодателя;
4) руководитель (заместитель руководителя) услугодателя;
5) исполнитель услугодателя.
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) в течение 15 (пятнадцати) минут осуществляет прием документов и регистрацию заявления в информационной системе Государственной корпорации и передачу услугодателю на исполнение;
2) сотрудник канцелярии услугодателя после поступления заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги в течение 20 (двадцати) минут проводит регистрацию, ставит на контроль согласно сроку, установленному пунктом 4 Стандарта и передает на рассмотрение начальнику услугодателя (заместителю начальника);
3) руководитель (заместитель руководителя) услугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут согласно резолюции отписывает заявление услугополучателя исполнителю услугодателя;
4) исполнитель осуществляет следующие последовательные действия: проверяет представленные документы на соответствие пункту 9 Стандарта и другим нормативным правовым актам формирует и направляет результат оказания государственной услуги на подпись руководителю (заместителю руководителя) услугодателя, который в течение одного рабочего дня подписывает документ, подготовленный исполнителем услугодателя, заверяет печатью и возвращает исполнителю услугодателя, либо готовит мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в течение 10 рабочих дней;

7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-әрекеттер):
1) Мемлекеттік корпорация қызметкерінің құжаттарды қабылдауы және өтінішті тіркеуі;
2) көрсетілетін қызметті беруші қызметкерін өтінішті қарауы және ұсынылған құжаттарды тексеруі;
3) көрсетілетін қызметті беруші қызметкерін мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ресімдеуі;
4) көрсетілетін қызметті беруші маманының Мемлекеттік корпорация қызметкерінің көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесін беруі;
5) Мемлекеттік корпорация қызметкерінің көрсетілетін қызметті берушіге көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесін беруі.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл жасасу тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) Мемлекеттік корпорация;
2) көрсетілетін қызметті беруші;
3) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы (басшының орынбасары);
5) көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы.
9. Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасында әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып, рәсімдердің (іс-әрекеттердің) кезектілігін сипаттау:
1) 15 (он бес) минут ішінде құжаттарды қабылдау және Мемлекеттік корпорацияның ақпараттық жүйесінде өтінішті тіркеу және көрсетілетін қызметті берушіге орындауға беру жүзеге асырылады;
2) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері мемлекеттік қызметті көрсету үшін берілген өтініш пен қажетті құжаттар келіп түскен соң 20 (жиырма) минут ішінде тіркеуді жүргізеді, Стандарттың 4-тармағында белгіленген мерзімге сәйкес бақылауға қояды және көрсетілетін қызметті берушінің бастығына (бастықтың орынбасарына) қарауға береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы (басшының орынбасары) 15 (он бес) минут ішінде бұрыштамаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының өтінішін көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысына жолдайды;
4) орындаушы мынадай дәйекті іс-әрекеттерді жүзеге асырады: ұсынылған құжаттардың Стандарттың 9-тармағына және басқа да нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігін тексереді мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қалыптастырады және басшысына (басшының орынбасарына) қол қоюға жолдайды басшы бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы дайындаған құжатқа қол қояды, елтаңбалы мөрмен куәландырады немесе мемлекеттік қызмет көрсетуде бас тарту туралы дәлелді жауапты он жұмыс күні ішінде дайындайды;

5) сотрудник услугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут с момента получения выдает результат государственной услуги сотруднику канцелярии услугодателя, который выдает готовый документ либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги работнику Государственной корпорации по реестру.
Глава 4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
10. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию и длительность обработки запроса услугополучателя:
1) проверка работником Государственной корпорации заявления на достоверность указанных в нем сведений, а также соответствие документов перечню, указанному в пункте 9 стандарта в течение пятнадцати минут;
2) идентификация личности услугополучателя по предъявленному документу, удостоверяющему личность в течение пяти минут;
3) проверка сведений о регистрации по месту жительства в течение пяти минут;
4) принятые документы направляются в течение одного рабочего дня услугодателю для рассмотрения;
5) после доставки принятых документов услугодателю порядок действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги осуществляется в соответствии с подпунктами 2)-6) пункта 9 раздела 3 настоящего регламента;
6) в случае отказа в предоставлении государственной услуги предусмотренных пунктом 10 Стандарта, работник Государственной корпорации выдает услугополучателю мотивированное письмо об отказе в оказании государственной услуги;
7) результат оказания государственной услуги передается работнику Государственной корпорации, согласно реестра под роспись.
11. Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) структурными подразделениями (работниками) услугодателя приведено в таблице согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
12. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача направления физическим и юридическим лицам на комиссионную продажу гражданского и служебного оружия и патронов к нему" согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Приложение №1
к Регламенту государственной
услуги "Выдача направления
физическим и юридическим
лицам на комиссионную
продажу гражданского
и служебного оружия
и патронов к нему"
Описание
последовательности и взаимодействие административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональной единицы.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ п/п
№ Действия (хода, потока работ)
1
2
1
СФЕ
Государственная корпорация
ГОРРОВД
2
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Сотрудник НАО ГК принимающий заявление от Заявителя:
- прием заявлений;
- проверка пакета документов на полноту;
- выдача расписки;
- заявителю; выдача результата оказания ГУ/мотивированного отказа.
Сотрудник НАО ГК, ответственный за движение пакета документов внутри НАО ГК:
- передача документов из сектора приема документов (СПД) в накопительный сектор (НС);
- передача документов из накопительного сектора (НС) курьеру;
- прием документов от курьера в накопительный сектор (НС);
- прием заявлений от курьера (отказ);
- отмена заявок.
Сотрудник НАО ГК, ответственный за доставку пакета документов в УО и получение от ГО:
- доставка пакета документов в УО;
- получение результата оказания ГУ/мотивированного отказа от ГО.
Сотрудники структурных и/или территориальных подразделений уполномоченного органа, участвующие в оказании ГУ:
- регистрация заявлений;
- назначение ответственного исполнителя по заявлению;
- рассмотрение и подготовка результата оказания ГУ/мотивированного отказа;
- отправка результата оказания ГУ в НАО ГК
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Выдача направления физическим и юридическим лицам на комиссионную продажу гражданского и служебного оружия и патронов к нему
Передача в Государственную корпорацию направления физическим и юридическим лицам на комиссионную продажу гражданского и служебного оружия и патронов к нему
5
Сроки исполнения
15 минут
С момента сдачи документов в Государственную корпорацию – 10 рабочих дней;
При обращении в Государственную корпорацию день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги.
Приложение №2
к Регламенту государственной
услуги "Выдача направления
физическим и юридическим
лицам на комиссионную
продажу гражданского
и служебного оружия и патронов к нему"
Справочник
бизнес-процесса оказания государственной услуги
"Выдача направления физическим и юридическим лицам на комиссионную продажу гражданского и служебного оружия и патронов к нему"
Приложение 2
к приказу Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 15 июля 2017 года № 488
Приложение
к регламенту государственной услуги
"Выдача заключения на ввоз на
территорию Республики
Казахстан, вывоз с территории
Республики Казахстан и транзит
через территорию Республики
Казахстан гражданского и
служебного оружия и патронов к нему"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача заключения на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан и транзит через территорию Республики Казахстан гражданского и служебного оружия и патронов к нему"
Блог-схема описания последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры)
Приложение 3
к приказу Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 15 июля 2017 года № 488
Приложение
к регламенту государственной
услуги "Выдача разрешения
физическим и юридическим
лицам на приобретение,
хранение, хранение и ношение,
перевозку гражданского и
служебного оружия и патронов к нему"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача разрешения физическим и юридическим лицам на приобретение, хранение, хранение и ношение, перевозку гражданского и служебного оружия и патронов к нему"
Блог-схема описания последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры)
Приложение 4
к приказу Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 15 июля 2017 года № 488
Приложение
к регламенту государственной
услуги "Выдача разрешения на
приобретение, хранение
гражданских пиротехнических
веществ и изделий с их применением"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача разрешения на приобретение, хранение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением"
Блог-схема описания последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры)
Приложение 5
к приказу Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 15 июля 2017 года № 488
Приложение
к регламенту государственной
услуги "Выдача разрешения на
открытие и функционирование
стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача разрешения на открытие и функционирование стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов"
Блог-схема описания последовательности процедур (действий)
прохождения каждого действия (процедуры)

5) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері құжатты алған сәттен бастап 15 (он бес) минут ішінде көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін береді, ол Мемлекеттік корпорацияның қызметкеріне тізілім бойынша дайын құжатты не мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауап береді.
4-тарау. Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл жасасу тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
10. Мемлекеттік корпорацияға жүгіну тәртібін сипаттау және көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын өңдеудің ұзақтығы:
1) Мемлекеттік корпорация қызметкерінің өтініште көрсетілген мәліметтердің шынайлығын, сондай-ақ құжаттардың Стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкес келуін он бес минут ішінде тексеруі;
2) он бес минут ішінде көрсетілетін қызметті алушының берген жеке басты куәландыратын құжаты бойынша жеке басын сәйкестендіру;
3) бес миниут ішінде тұрғылықты жері бойынша тіркеу туралы мәліметтерді тексеру;
4) қабылданған құжаттар бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушіге қарау үшін жолданады;
5) қабылдаған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге жеткізгеннен кейін көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесінде іс-қимыл жасасу тәртібі осы Регламенттің 3-бөлімінің 9-тармағының 2)-6) тармақшаларына сәйкес жүзеге асырылады;
6) стандарттың 10-тармағында көзделген мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартылған жағдайда Мемлекеттік корпорацияның қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы бас тартылған хат береді;
7) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері Мемлекеттік корпорация қызметкеріне тізілімге сәйкес қол қойылып, беріледі.
11. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы рәсімдердің (іс-әрекеттердің) дәйектілігі сипаттау осы Регламентке 1-қосымшаға сәйкес кестеде келтірілген.
12. Рәсімдері (іс-қимылдардың), Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл жасасу дәйектілігін егжей-тегжейлі сипаттау, сондай-ақ Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл жасасу тәртібін және мемлекеттік қызмет көрсету "Жеке және заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын комиссиялық сатуға жолдама беру" процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттау осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
"Жеке және заңды тұлғаларға
азаматтық және қызметтік қару
мен оның патрондарын
комиссиялық сатуға жолдама
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) дәйектілігі мен өзара іс-қимыл жасасу сипаттамасы 1-кесте. Құрылымдық-функционалдық бірлік іс-қимылын сипаттау
Негізгі процестің әрекеттері (жұмыстың барысы, ағыны)
1
Іс-әрекеттің (жұмыстың барысы, ағыны) №
1
2
2
ҚФБ-ның атауы
ХҚКО
ҚАІІб бөлім, бөлімше, топтар
3
Іс-қимылдың (процестің, рәсімнің, операциялардың) атауы және олардың сипаттамасы
Өтініш берушінің өтінішін қабылдайтын ҰАҚ МК қызметкері:
- өтініштерді қабылдау;
- құжаттар топтамасының толықтығын тексеру;
- қолхат беру;
- өтініш берушіге; МҚ көрсетудің нәтижесін беру/негізді бас тарту. ҰАҚ МК ішінде құжаттар топтамасының айналымына жауапты ҰАҚ МК қызметкері:
- құжаттарды қабылдау секторынан (ҚҚС) құжаттарды жинақтау секторына (ЖС) беру;
- құжаттарды жинақтау секторынан (ЖС) курьерға беру;
- құжаттарды курьерде жинақтау секторына (ЖС) қабалдау;
- курьерден өтінішті қабылдау (бас тарту);
- өтінімнен бас тарту.
ББ-ге құжаттар жиынтығын жеткізуге және МО-дан қабылдап алуға жауапты ҰАҚ МК қызметкері:
- ББға құжаттар топтамасын жеткізу;
- МҚ көрсету нәтижесін / МО негізді бас тартуды қабылдау.
МҚ көрсетуге қатысатын уәкілетті органның құрылымдық және/немесе аумақтық бөліністердің қызметкерлері:
- өтінішті тіркеу;
- өтініш бойынша жауапты орындаушыны тағайындау;
- қарау МҚ көрсетуді / негізді бас тарту нәтижелерін әзірлеу;
- ҰАҚ МК-да МҚ көрсету нәтижесін жолдау
4
Аяқтау нысандары (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Жеке және заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын комиссиялық сатуға жолдама беру
Мемлекттік корпорацияға жеке және заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын комиссиялық сатуға жолдама беру
5
Орындау мерзімдері
15 минут
Мемлекеттік корпорациясына құжаттарды тапсырған сәттен бастап 10 жұмыс күні.
Мемлекеттік корпорацияға жүгіну кезінде құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді
"Жеке және заңды тұлғаларға
азаматтық және қызметтік қару
мен оның патрондарын
комиссиялық сатуға жолдама
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
№ 2 қосымша
"Жеке және заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын комиссиялық сатуға жолдама беру"
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процесінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2017 жылғы 15 шілдедегі
№ 488 бұйрығына
2-қосымша
"Азаматтық және қызметтік
қару мен оның патрондарын
Қазақстан Республикасының
аумағына әкелуге,
Қазақстан Республикасының
аумағынан әкетуге және
Қазақстан Республикасының
аумағы арқылы транзиттеуге
қорытындылар беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
"Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттеуге қорытындылар беру" мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процесінің анықтамалығы
Әр рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтылығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің(іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау блок-схемасы
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2017 жылғы 15 шілдедегі
№ 488 бұйрығына
3-қосымша
"Жеке және заңды тұлғаларға
азаматтық және қызметтік қару
мен оның патрондарын сатып
алуға, сақтауға, сақтау мен алып
жүруге, тасымалдауға рұқсат
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
қосымша
"Жеке және заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сатып алуға, сақтауға, сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Әр рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтылығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің(іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау блок-схемасы
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2017 жылғы 15 шілдедегі
№ 488 бұйрығына
4-қосымша
"Азаматтық пиротехникалық
заттар мен олар қолданылып
жасалған бұйымдарды сатып
алуға, сақтауға рұқсаттар беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
қосымша
"Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сатып алуға, сақтауға рұқсаттар беру" мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процесінің анықтамалығы
Әр рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтылығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау блок-схемасы
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2017 жылғы 15 шілдедегі
№ 488 бұйрығына
5-қосымша
"Атыс тирлері (атыс орындары)
мен стенділерін ашуға және
олардың жұмыс істеуіне рұқсат
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
қосымша
"Атыс тирлері (атыс орындары) мен стенділерін ашуға және олардың жұмыс істеуіне рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету
Әр рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтылығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау блок-схемасы