О внесении изменений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 22 октября 2014 года № 68 "Об утверждении Правил составления плана поставки сжиженного нефтяного газа на внутренний рынок Республики Казахстан"
Приказ и.о. Министра энергетики Республики Казахстан от 28 июля 2017 года № 262. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 августа 2017 года № 15599
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 22 октября 2014 года № 68 "Об утверждении Правил составления плана поставки сжиженного нефтяного газа на внутренний рынок Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9890, опубликованный 12 декабря 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в заголовок вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 1 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в Правилах составления плана поставки сжиженного нефтяного газа на внутренний рынок Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
в заголовок вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в пункты 1 и 2 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в заголовок главы 2 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в приложении 1:
в текст в правом верхнем углу вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в заголовок вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
подпункт 10) Примечания изложить в следующей редакции:
"10) место разгрузки, способ доставки – адрес местонахождения газонаполнительной станции, указанной в свидетельстве об аккредитации, либо осуществляющей хранение (перевалку) газа по соответствующему договору хранения (перевалки), и способ доставки: железнодорожный транспорт и/или автомобильный транспорт.";
приложение 2 изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему приказу;
в текст в правом верхнем углу приложения 3 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется.
2. Департаменту развития газовой промышленности Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;

"Қазақстан Республикасының ішкі нарығына сұйытылған мұнай газын берудің жоспарын жасау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 22 қазандағы № 68 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің м.а 2017 жылғы 28 шілдедегі № 262 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 31 тамызда № 15599 болып тіркелді.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының ішкі нарығына сұйытылған мұнай газын берудің жоспарын жасау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 22 қазандағы № 68 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9890 болып тіркелген, 2014 жылғы 12 желтоқсанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықтың атауы мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"Қазақстан Республикасының ішкі нарығына сұйытылған мұнай газын беру жоспарын жасау қағидаларын бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының ішкі нарығына сұйытылған мұнай газын беру жоспарын жасау қағидалары бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының ішкі нарығына сұйытылған мұнай газын берудің жоспарын жасау қағидаларында:
атауы мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"Қазақстан Республикасының ішкі нарығына сұйытылған мұнай газын беру жоспарын жасау қағидалары";
1 және 2-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"1. Осы Қазақстан Республикасының ішкі нарығына сұйытылған мұнай газын беру жоспарын жасау қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Газ және газбен жабдықтау туралы" Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 9 қаңтардағы Заңының (бұдан әрі - Заң) 6-бабының 18) тармақшасына сәйкес әзірленген.
2. Қазақстан Республикасының ішкі нарығына сұйытылған мұнай газын беру жоспарын (бұдан әрі - беру жоспары) жасау тәртібін айқындайды.";
2 тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"2. Сұйытылған мұнай газын беру жоспарын жасау тәртібі";
1-қосымшада:
жоғарғы оң жақ бұрыштағы мәтіні мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"Қазақстан Республикасының ішкі нарығына сұйытылған мұнай газын беру жоспарын жасау қағидаларына 1-қосымша";
атауы мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"Қазақстан Республикасының ішкі нарығына сұйытылған мұнай газын беру_____(жылғы)______(айы) арналған жоспары" ескертпенің 10) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"10) түсіру орны, жеткізу тәсілі - аккредиттеу туралы куәлікте көрсетілген немесе тиісті сақтау (ауыстырып тиеу) шарты бойынша газды сақтауды (ауыстырып тиеуді) жүзеге асыратын газ толтыру станциясының орналасқан жері және жеткізу тәсілі: теміржол көлігі және/немесе автомобиль көлігі.";
2-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
3-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрыштағы мәтіні мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"Қазақстан Республикасының ішкі нарығына сұйытылған мұнай газын беру жоспарын жасау қағидаларына 3-қосымша".
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Газ өнеркәсібін дамыту департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және қосу үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген соң күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін мерзімдік баспа басылымдарына ресми жариялау үшін жіберуді;

4) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра энергетики
Республики Казахстан
М. Досмухамбетов
Приложение к приказу и.о.
министра энергетики
Республики Казахстан
от 28 июля 2017 года № 262
Приложение 2
к Правилам составления
плана поставки сжиженного
нефтяного газа на внутренний
рынок Республики Казахстан
Форма
____________________________
____________________________
(наименование
уполномоченного органа)
____________________________
____________________________
____________________________
(наименование и
местонахождение газосетевой
организации, номер и дата
свидетельства об
аккредитации)
Заявка
на поставку сжиженного нефтяного газа
Заявленный период _________________________
(календарный год, месяцы)
Объем поставки всего, кг ______________________, из них партиями
Объем газа в партии, кг
Марка (бутан технический, пропан-бутан технический, пропан технический)
Поставщик
Планируемый объем реализации, кг
* № и дата
договора хранения (перевалки) с газонаполнительной станцией

4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күн ішінде осы тармақтың 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне беруді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрінің
міндетін атқарушы
М. Досмұхамбетов
Қазақстан Республикасы
Энергетика Министрінің м.а.
2017 жылғы 28 шілдедегі
№ 262 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасының
ішкі нарығына сұйытылған
мұнай газын беру жоспарын
жасау қағидаларына
2-қосымша
Нысан
____________________________
____________________________
(уәкілетті органның атауы)
____________________________
____________________________
(газ желісі ұйымының атауы
мен орналасқан жері,
аккредиттеу туралы
куәліктің нөмірі мен күні)
Сұйытылған мұнай газын беруге арналған өтінім
Мәлімделген кезең _________________________
(күнтізбелік жыл, айлар)
Берілетін көлемнің барлығы, кг ________________________оның ішінде партиялармен
Партиядағы газ көлемі, кг
Маркасы (техникалық бутан, техникалық пропан- бутан, техникалық пропан)
Беруші
Жоспарланған өткізу көлемі, кг
* Газ толтырустанциясыменсақтау (ауыстырыптиеу) шартының № және күні

1) объем газа в партии, кг.;
2) марка (бутан технический, пропан-бутан технический, пропан технический);
3) наименование производителя (поставщика) и его местонахождение;
4) планируемый объем реализации по потребителям: газонаполнительных пунктов для баллонной реализации, групповых резервуарных установок, автогазозаправочных станций, промышленным потребителям и собственные нужды;
* столбцы 12, 13, 14, 15, 16 заполняются при отсутствии газонаполнительной станции в заявляемом регионе.

1) партиядағы газ көлемі, кг.;
2) маркасы (техникалық бутан, техникалық пропан-бутан, техникалық пропан);
3) өндірушінің (берушінің) атауы мен оның орналасқан жері;
4) газ толтыру пункттері, топтық резервуарлық қондырғылар, автогаз құю станциялары, өнеркәсіптік тұтынушылар және өзіндік тұтынуға бөле отырып, мәлімделген көлемді жоспарланған өткізу көлемі көрсетіледі.
* 12, 13, 14, 15, 16 бағандар мәлімделген өңірдегаз толтыру станциясы болмаған кезде толтырылады.