О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 13 декабря 2013 года № 713 "Об утверждении Инструкции по производству дел об административных правонарушениях в органах внутренних дел Республики Казахстан"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 июля 2017 года № 513. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 сентября 2017 года № 15652. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 декабря 2019 года № 1111
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 30.12.2019 № 1111 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 11) статьи 5 Закона Республики Казахстан "Об органах внутренних дел" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 13 декабря 2013 года № 713 "Об утверждении Инструкции по производству дел об административных правонарушениях в органах внутренних дел Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9074, опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 8 марта 2014 года № 47 (27668) следующие изменения и дополнения:
в Инструкции по производству дел об административных правонарушениях в органах внутренних дел Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
пункты 8 и 9 изложить в новой редакции:
"8. Административные дела в течение восьми часов после их составления передаются руководителю структурного подразделения ОВД, а в строевых подразделениях – командиру взвода, который проверяет правильность и обоснованность составления протокола, применения сокращенного производства, законность вынесенного постановления, принятия мер обеспечения производства по административному делу.
После проверки административные дела заверяются подписью руководителя структурного подразделения ОВД (командира взвода), например: "Проверил. Замечаний нет", регистрируются в Журнале учета административных дел по форме, согласно приложению 5 к настоящей Инструкции и под расписку передаются в подразделение административной практики или ответственному сотруднику не позднее десяти часов с момента их составления.
9. Сотрудник подразделения административной практики или ответственный сотрудник, при приеме административных дел:
1) проверяет правильность составления протокола и иных процессуальных документов, соответствие наложенного взыскания санкциям Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях (далее – Кодекс), обоснованность применения сокращенного производства, полноту материала, в случае необходимости осуществляет сбор дополнительных сведений;

"Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарында әкімшілік құқық бұзушылық туралы істер өндірісі жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2013 жылғы 13 желтоқсандағы № 713 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2017 жылғы 28 шілдедегі № 513 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 11 қыркүйекте № 15652 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2019 жылғы 30 желтоқсандағы № 1111 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ішкі істер министрінің 30.12.2019 № 1111 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Ішкі істер органдары туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 5-бабының 11) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарында әкімшілік құқық бұзушылық туралы істер өндірісі жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2013 жылғы 13 желтоқсандағы № 713 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9074 болып тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінде 2014 жылғы 8 наурыздағы № 47 (28271) болып жарияланған мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарында әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істер өндірісі жөніндегі нұсқаулықта:
8 және 9-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"8. Әкімшілік істер толтырылғаннан кейін сегіз сағат ішінде ІІО құрылымдық бөлінісінің басшысына, ал саптық бөліністерде - взвод командиріне тапсырылады, ол олардың толтырылуының, қысқартылған іс жүргізуді қолданудың дұрыстығын және негізділігін, шығарылған қаулының заңдылығын, әкімшілік іс бойынша іс жүргізуді қамтамасыз ету шараларын қабылдауды тексереді.
Тексерілгеннен кейін әкімшілік істер ІІО құрылымдық бөлінісі басшысының (взвод командирінің) "Тексерілді. Ескертулер жоқ" деген қолымен расталады, Әкімшілік істерді есепке алу журналына осы Нұсқаулыққа 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тіркеледі және қолхат арқылы әкімшілік практика бөлінісіне немесе жауапты қызметкерге оларды толтырған сәттен бастап он сағаттан кешіктірмей тапсырылады.".
9. Әкімшілік практика бөлінісінің қызметкері немесе жауапты қызметкер әкімшілік істерді қабылдау кезінде:
1) хаттаманың және өзге де іс жүргізу құжаттарының дұрыс толтырылуын, салынған жазалаулардың Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексі (бұдан әрі - Кодекс) санкцияларына сәйкестігін, қысқартылған іс жүргізуді қолданудың негізділігін, материалдардың толықтығын тексереді, қажет болған жағдайда қосымша мәліметтерді жинақтауды жүзеге асырады;

2) регистрирует административные дела в Журнале регистрации административных дел по форме согласно приложению 6 к настоящей Инструкции, в ведомственной автоматизированной информационной системе по учету административных дел и системе учета "Единая унифицированная статистическая система" (далее – "ЕУСС") Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – КПСиСУ);
3) направляет в суд административные дела в течение трех суток с момента составления, если их рассмотрение отнесено к компетенции специализированных районных и приравненных к ним административных судов, специализированных межрайонных судов по делам несовершеннолетних. Административные дела, ответственность за совершение которых может повлечь применение административного ареста, направляются в суд должностным лицом, его составившим, немедленно после его составления;
4) принимает меры по рассмотрению в установленные сроки административных дел, по которым не использовано право оплаты штрафа в размере пятидесяти процентов от указанной суммы штрафа, а также других дел относящихся к компетенции ОВД, в том числе по вызову лиц, участие которых необходимо при рассмотрении административного дела. Документы, подтверждающие факт вызова лиц, приобщаются к административному делу;
5) принимает меры по исполнению вынесенных постановлений по административным делам.";
дополнить пунктом 14-1 следующего содержания:
"14-1.      О задержании, доставлении и запрещении эксплуатации транспортного средства, судна, в том числе маломерного судна, составляется акт по форме согласно приложению 13 к настоящей Инструкции.";
пункты 19 и 20 изложить в новой редакции:
"19. Руководитель подразделения административной практики либо ответственный сотрудник обеспечивает:
1) своевременное направление:
административных дел в ОВД по месту жительства правонарушителя, для принятия мер по исполнению вынесенных постановлений (в случаях, предусмотренных Кодексом, – для рассмотрения);
постановлений о наложении штрафов по месту работы или в организации, где лицо, привлеченное к ответственности, получает вознаграждение, пенсию, стипендию, для удержания суммы штрафа в принудительном порядке из его заработной платы или иных доходов;
постановлений о наложении штрафов, предписаний о необходимости уплаты штрафов региональным палатам частных судебных исполнителей для принудительного исполнения, в том числе в электронной форме;
2) проведение ежемесячной сверки:
наличия и правильного расходования бланков строгой отчетности подразделениями ОВД;
по лицам, доставленным на освидетельствование в медицинские учреждения, с данными подразделений ОВД;
направленных и поступивших административных дел в суд;
по вынесенным и исполненным постановлениям судов об административном взыскании в виде ареста;
по исполнению постановлений, направленных для удержания суммы штрафа в принудительном порядке из его заработной платы или иных доходов - по месту работы или в организации, где лицо, привлеченное к ответственности, получает вознаграждение, пенсию, стипендию;
с органами исполнительного производства по направленным и исполненным постановлениям, предписаниям в принудительном порядке;
зарегистрированных административных дел в ОВД с данными КПСиСУ (ежеквартально);

2) әкімшілік істерді Әкімшілік істерді тіркеу журналына осы Нұсқаулыққа 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша, әкімшілік істерді есепке алу бойынша ведомстволық автоматтандырылған ақпараттық жүйеге және Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетінің (бұдан әрі – ҚСжАЕАК) "Бірыңғай біріздендірілген статистикалық жүйе" (бұдан әрі - "ББСЖ") есепке алу жүйесіне тіркейді;
3) егер әкімшілік істерді қарау мамандандырылған аудандық және оған теңестірілген әкімшілік соттардың, кәмелетке толмағандардың істері жөніндегі мамандандырылған ауданаралық соттардың құзыретіне жатқызылған болса, әкімшілік істерді толтырған сәттен бастап үш тәулік ішінде оларды сотқа жолдайды. Құқық бұзушылық жасағаны үшін жауапкершілік әкімшілік қамауға әкеп соқтыратын әкімшілік істерді толтырғаннан кейін дереу оны толтырған лауазымды адам сотқа жолдайды;
4) айыппұлдың көрсетілген сомасының елу пайызы мөлшерінде айыппұл төлеу құқығы пайдаланылмаған әкімшілік істерді, сондай-ақ ІІО құзыретіне жататын, оның ішінде әкімшілік істерді қарау кезінде қатысуы қажет адамдарды шақыру жөніндегі басқа да істерді белгіленген мерзімдерде қарау бойынша шаралар қабылдайды. Адамдарды шақыру фактісін растайтын құжаттар әкімшілік істерге қоса тігіледі;
5) әкімшілік істер бойынша енгізілген қаулыларды орындау бойынша шаралар қабылдайды.";
мынадай мазмұндағы 14-1-тармақпен толықтырылсын:
"14-1. Көлік құралын, кемені, оның ішінде шағын кемені ұстау, жеткізу және пайдалануға тыйым салу туралы акті осы Нұсқаулыққа 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша толтырылады.";
19 және 20-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"19. Әкімшілік практика бөлінісінің басшысы не жауапты қызметкер:
1) мыналарды:
әкімшілік істерді салынған қаулыларды орындау бойынша шаралар қабылдау үшін (Кодексте көзделген жағдайларда – қарау үшін) құқық бұзушының тұрғылықты жері бойынша ІІО-ға;
айыппұлдар салу туралы қаулыларды жұмыс орны немесе жауапкершілікке тартылған адам сыйақы, зейнетақы, стипендия алатын ұйымға оның жалақысынан немесе өзге де кірістерінен мәжбүрлі түрде айыппұл сомасын ұстап қалу үшін;
айыппұлдар салу туралы қаулыларды мәжбүрлеп орындату үшін жеке сот орындаушыларының өңірлік палаталарына, оның ішінде электронды нысанда айыппұлдар төлеу қажеттілігі туралы ұйғарымдарды уақтылы жолдауды;
2) мыналарды:
ІІО бөліністерінің қатаң есептіліктегі бланкілердің бар болуы және дұрыс шығысталуын;
ІІО деректерімен медициналық куәландыру мекемелеріне жеткізілген адамдар бойынша;
сотқа жіберілген және келіп түскен әкімшілік істерді;
қамауға алу түріндегі әкімшілік жазалау туралы енгізілген және орындалған соттардың қаулыларын;
жұмыс орны немесе жауапкершілікке тартылған адам сыйақы, зейнатақы, стипендия алатын ұйымға оның жалақысынан немесе өзге де кірістерінен мәжбүрлі түрде айыппұл сомасын ұстап қалу үшін жіберілген қаулыны орындау бойынша;
атқару өндірісі органдарымен жіберілген және мәжбүрлі тәртіпте орындалған қаулыларды, ұйғарымдарды;
ІІО-да тіркелген әкімшілік істерді ҚСжАЕАК деректерімен (тоқсан сайын) ай сайынғы салыстыра тексеру жүргізуді;

3) осуществление проверки посредством системы информационного обмена правоохранительных, специальных государственных и иных органов, на предмет фактического поступления в бюджет сумм оплаченных административных штрафов согласно представленным платежным документам.
20. Результаты проведенных сверок, предусмотренных подпунктом 2) пункта 19 настоящей Инструкции, оформляются соответствующими актами по форме согласно приложению 14 к настоящей Инструкции. О результатах сверки руководитель подразделения административной практики либо ответственный сотрудник рапортом докладывает руководителю ОВД, который в случае выявления нарушений назначает проверку.";
пункт 23 исключить;
пункты 25 и 26 изложить в новой редакции:
"25.Административные дела, по которым производство окончено, а также испорченные бланки строгой отчетности, сшиваются в номенклатурные дела и хранятся в архивных помещениях (шкафах) подразделений административной практики или в архивах ОВД.
26. Подшитые в деле листы нумеруются, и на последнем листе производится заверительная подпись о количестве пронумерованных листов. Каждое номенклатурное дело с административными делами, по которым производство окончено, должно иметь опись содержащее следующие сведения: фамилия и инициалы правонарушителя, номер протокола, статья Кодекса, вид административного взыскания, сумма наложенного штрафа, номера страниц.";
приложения 1, 2 и 3 изложить в новой редакции согласно приложению 1, 2 и 3 к настоящему приказу;
дополнить приложениями 13 и 14 согласно приложению 4 и 5 к настоящему приказу.
2. Комитету административной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня получения зарегистрированного настоящего приказа направление его копии в печатном и электронном виде в одном экземпляре на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение на официальном интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), и 3) настоящего пункта.

3) құқық қорғау, арнайы мемлекеттік және өзге де органдардың ақпараттық алмасу жүйесі арқылы ұсынылған төлем құжаттарына сәйкес төленген әкімшілік айыппұлдар сомаларының бюджетке іс жүзінде түсуі мәніне тексеруді жүзеге асыруды қамтамасыз етеді.
20. Осы Нұсқаулықтың 19-тармағының 2) тармақшасында көзделген жүргізілген салыстыра тексерудің нәтижелері осы Нұсқаулыққа 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тиісті актімен ресімделеді. Салыстыра тексеру нәтижелері туралы әкімшілік практика бөлінісінің басшысы не болмаса жауапты қызметкер ІІО басшысына баянат арқылы баяндайды, ол заң бұзушылықтар анықталған жағдайда тексеріс тағайындайды.";
23-тармақ алынып тасталсын.
25 және 26-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"25. Олар бойынша іс жүргізу аяқталған әкімшілік істер, сондай-ақ қатаң есептегі бүлінген бланкілер номенклатуралық істерге тігіледі және әкімшілік практика бөліністерінің мұрағаттық үй-жайларында (шкафтарында) немесе ІІО мұрағаттарында сақталады.
26. Істердегі парақтар нөмірленеді және соңғы парағында нөмірленген парақтардың саны туралы растау қолы қойылады. Олар бойынша іс жүргізу аяқталған әкімшілік істер бар әрбір номенклатуралық істің мынадай мәліметтерді: құқық бұзушының тегін және аты-жөнін, хаттаманың нөмірін, Кодекстің бабын, әкімшілік жазаның түрін, салынған айыппұлдың сомасын, парақтар нөмірін қамтитын тізімдемесі болуы тиіс.";
1, 2 және 3-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 4 және 5-қосымшаға сәйкес 13 және 14-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Әкімшілік полиция комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы тіркелген бұйрықты алған күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін баспа және электронды түрде бір данада мемлекеттік және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне орналастыру үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.

В соответствии со статьями 685, 821, 822 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях, рассмотрев материал административного производства о правонарушении, совершенном:
Физическим лицом: ________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
Дата и место рождения: _____________________________________________________
Место жительства: _________________________________________________________
Документ, удостоверяющий личность: ________________________________________
(наименование документа, серия,
номер, дата выдачи, кем выдан)
ИИН № __________________________ Место работы:
________________________________________________________________________________
Юридическим лицом:
Наименование: ____________________________________________________________
Юридический адрес: _______________________________________________________
Номер и дата государственной регистрации: ______________ БИН № ______________
Определить язык производства по рассматриваемому делу:
________________________________________________________________________________
За нарушение статьи ____________ части __________ Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях, выразившееся в том, что _______________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(место, время, совершения и существо административного правонарушения)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
ПОСТАНОВИЛ
________________________________________________________________________________
(для физических лиц - фамилия, имя, отчество; для юридических лиц –
полное наименование)
подвергнуть административному взысканию в виде
________________________________________________________________________________
(предупреждения/штрафа)
_______________________________________________________________________________.
(при наложении штрафа указывается размер МРП и сумма прописью)
_______________________________________________________________________________
(должность, звание, фамилия и инициалы, подпись лица, вынесшего постановление)
В соответствии со статьей 893 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях штраф подлежит уплате лицом, привлеченным к административной ответственности, не позднее тридцати суток со дня вступления постановления в законную силу.
Штраф, наложенный за совершение административного правонарушения, вносится физическим лицом или перечисляется юридическим лицом на расчетный счет банка __________________________________, с последующим уведомлением органа (должностного лица), вынесшего постановление о наложении штрафа.

Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы кодексінің 685,821, 822-баптарына сәйкес,
Жеке тұлға: _____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
Туған күні және жері: _____________________________________________________________
Тұрғылықты жері: ________________________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжаты: ________________________________________________
(құжаттың атауы, сериясы, нөмірі, берілген күні, кім берді)
ЖСН № _________________________ Жұмыс орны:____________________________________
Заңды тұлға:
Атауы: _________________________________________________________________________
Заңды мекенжайы: _______________________________________________________________
Мемлекеттік тіркеу нөмірі және күні:___________ БСН № _______ жасаған құқық бұзушылық
туралы әкімшілік өндірісті қарап,
Қаралатын іс бойынша өндірісті жүргізу тілі белгіленсін:________________________________
________________________________________________________________________________
(Әкімшілік құқық бұзушылықты жасаған орны, уақыты және мәні)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
әкімшілік құқық бұзушылықты жасауда көрінген, Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық
бұзушылықтар туралы кодекс _______ бабының ________ бөлігін бұзғаны үшін
ҚАУЛЫ ЕТТІМ
________________________________________________________________________________
(жеке тұлғалар үшін – тегі, аты, әкесінің аты; заңды тұлға үшін - толық атауы)
сомасы ______________________________ теңге әкімшілік айыппұл салуға.
(сомасы толық жазылады)
________________________________________________________________________________
(қаулыны енгізген адамның лауазымы, атағы, тегі және аты-жөні, қолы)
Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы кодекстің 893-бабына
сәйкес әкімшілік жауапкершілікке тартылған адам айыппұлды қаулының заңды күшіне енген
күннен бастап күннен кешіктірмей төлеуі тиіс.
Әкімшілік құқық бұзушылық жасағаны үшін салынған айыппұлды айыппұл салу туралы
қаулыны енгізген органға (лауазымды адамға) хабарлай отырып, жеке тұлға немесе заңды
тұлға _________________________________ банктің есеп шотына енгізеді немесе аударады.
Айыппұлды белгіленген мерзімде төлемеген жағдайда, Қазақстан Республикасы Әкімшілік

В случае неуплаты штрафа в установленный срок применяются положения статей 894, 895 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях.
Настоящее постановление может быть обжаловано, опротестовано в порядке и сроки, предусмотренные главами 45-47 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях.
Р А С П И С К А
Копию постановления по делу об административном правонарушении получил, порядок уплаты штрафа мне разъяснен
"___" ___________ 20___ г. _____________________________
(подпись)
Изъятое (ые) _______________________ получил "___" __________ 20 ___ г. ______
(указываются изъятые вещи и документы)                   (подпись)
Приложение 3
к приказу Министра внутренних дел
от 28 июля 2017 г.
Приложение 3
к Инструкции по производству дел об
административных
правонарушениях в органах
внутренних дел
Республики Казахстан
Форма
Временное удостоверение, выдаваемое взамен
изъятого водительского удостоверения
Приложение 4
к приказу Министра внутренних дел
от 28 июля 2017 г.
Приложение 13
к Инструкции по производству дел
об административных
правонарушениях в органах
внутренних дел
Республики Казахстан
Форма
АКТ
о задержании, доставлении и запрещении эксплуатации транспортного
средства, судна, в том числе маломерного судна
"___" _______ 20__ года      время "___" ч. "____" мин.       _____________________
(место составления)
________________________________________________________________________________
(должность, звание, фамилия и инициалы должностного лица)
в соответствии со статьей 797 КоАП, в присутствии понятых:
1) ________________________________________________________________________
(ФИО, г.р., адрес места жительства, документ удостоверяющий личность,
номера контактных телефонов)
2) ________________________________________________________________________
(ФИО, г.р., адрес места жительства, документ удостоверяющий личность,
номера контактных телефонов)
права и обязанности разъяснены 1)____________________       2)___________________
(подпись)                   (подпись)
с участием: ________________________________________________________________
(владелец транспортного средства, судна или маломерного судна, иные
лица)
права и обязанности разъяснены ______________________________________________
(подпись)
составил настоящий акт о задержании, доставлении и запрещении эксплуатации транспортного средства, судна, в том числе маломерного судна, путем доставки его для временного хранения на специальные площадки, стоянки, в том числе с использованием другого транспортного средства (эвакуатора), судна или маломерного судна; изъятия государственных регистрационных номерных знаков.
(нужное подчеркнуть)
Сведения о транспортном средстве, судна, в том числе маломерного судна:
Марка, модель:_________________________________, ГРНЗ _____________________,
СРТС ____________________________________________________________________
(серия, номер, дата выдачи)
Сведения о собственнике транспортного средства, судна, в том числе маломерного судна __________________________________________________________________________
(ФИО, адрес места жительства)
Существо нарушения, допущенного водителем транспортного средства, судна, в том числе маломерного судна _________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Техническое состояние транспортного средства, судна, в том числе маломерного судна __________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(исправен/неисправен, внешние повреждения)
Комплектность, наличие груза и др. ___________________________________________
________________________________________________________________________________
К акту прилагаются: ________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Понятые: 1)________________________       2) ____________________________________
(Подпись, фамилия и инициалы)             (подпись, фамилия и инициалы)
Владелец транспортного средства,
судна, в том числе маломерного судна _________________________________________
(подпись, фамилия и инициалы)
Иные лица: ________________________________________________________________
(подпись, фамилия и инициалы)
Должностное лицо, составившее акт __________________________________________
(подпись, фамилия и инициалы)
Приложение 5
к приказу Министра внутренних дел

құқық бұзушылықтар туралы кодекстің 894, 895-баптарының ережелері қолданылады.
Осы қаулыға Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы кодекстің 45-
47-баптарына сәйкес шағымдану мүмкін.
ҚОЛХАТ
Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша қаулы көшірмесін алдым, айыппұлды төлеу
тәртібі маған түсіндірілді
20___ жылғы "___" ___________. _____________________________
(қолы)
Алынған ___________________________ алдым 20___ жылғы "___" ___________. __________
(алынған заттар мен құжаттар көрсетіледі)                        (қолы)
Ішкі істер министрінің
2017 жылғы 28 шілдедегі
№ 513 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
ішкі істер органдарында
әкімшілік құқық бұзушылықтар
туралы істер өндірісі
жөніндегі нұсқаулыққа
3-қосымша
Нысан
Алынған жүргізуші куәлігінің орнына берілетін уақытша куәлік
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКА
РЕСПУБЛИКАСЫ KZ КАЗАХСТАН
Уақытша куәлік көлік құралдарын басқару үшін Қазақстан Республикасы ӘКБтК ___________ бабы бойынша 20___ ж. "___" __________ алынған ________ сериялы _______________ нөмірлі жүргізуші куәлігінің орнына беріледі.
Временное удостоверение выдано на право управления транспортными средствами взамен водительского удостоверения серии ________ № _______________, изъятого "___" _________ 20___ г. по ст. ___________ КРКоАП.
Жеке басын куәландыратын құжаты бар болған кезде берілген күннен бастап 30 тәулік мерзімге жарамды.
Действительно в течении 30 суток со дня выдачи при наличии документа удостоверяющего личность.
Кім берді_________________________
(куәлік берген адамның лауазымы, атағы, аты-жөні)
Кем выдано________________________
(должность, звание, фамилия и инициалы лица, выдавшего удостоверение)
"___" _______20___ ж.; г._________
(берілген күні, лауазымды адамның қолы; дата выдачи, подпись должностного лица)
Жарамдылық мерзімі 20___ ж. "___" _________ дейін ұзартылды.
Срок действия продлен до "___" _________ 20___ г. М.О. М.П.
__________________________________
(уақытша куәліктің жарамдылық мерзімін ұзартқан адамның қолы, лауазымы, атағы, аты-жөні; подпись, должность, звание, фамилия и инициалы лица, продлившего срок действия временного удостоверения)
УАҚЫТША PERMIS ВРЕМЕННОЕ
КУӘЛІК DE CONDUIRE УДОСТОВЕРЕНИЕ
01 № 0000000
(уақытша куәліктің сериясы және нөмірі; серия и номер временного удостоверения)
1.________________________________
(тегі; фамилия)
2.________________________________
(аты, әкесінің аты; имя, отчество)
3.________________________________
(туған күні және жері; дата и место рождения)
4.________________________________
(тұрғылықты жері, место жительства)
5. Жарамдылық мерзімі:
Действительно до: "___" _____
20 ___ ж.; г.
6. Рұқсат етілген санаттары:
Разрешенные категории: А; В; С; D; BЕ, CE, DE
A1, B1, C1, D1,C1E, D1E
(керек емесін сызып тастаңыз; ненужное вычеркнуть)
Фотаға арналған орын;
Место для фото
М.О.М.П
_________________________________
(иесінің қолы;подпись владельца)
Фотосуретті иесі өз қалауы бойынша өздігімен қоса береді
Фотография прилагается владельцем самостоятельно по его желанию
Ішкі істер министрінің
2017 жылғы 28 шілдедегі
№ 513 бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
ішкі істер органдарында
әкімшілік құқық бұзушылықтар
туралы істер өндірісі
жөніндегі нұсқаулыққа
13-қосымша
Нысан
Көлік құралын, кемені, оның ішінде шағын көлемді кемені ұстау, жеткізу және пайдалануға тыйым салу туралы АКТІ
20__ года "___" _______ уақыт "___" сағ. "____" мин. __________________________________
(толтырылған орны)
________________________________________________________________________________
(лауазымды адамның лауазымы, атағы, тегі және аты-жөні)
ӘҚБтК 797-бабына сәйкес, куәлердің қатысуымен:
1)______________________________________________________________________________
(ТАЖ, т.ж., тұрғылықты мекен-жайы, жеке басын куәландыратын құжат, байланыс тел. нөмірі )
2)______________________________________________________________________________
(ТАЖ, т.ж., тұрғылықты мекен-жайы, жеке басын куәландыратын құжат, байланыс тел. нөмірі )
Құқықтары мен міндеттері түсіндірілді: 1)________________      2)________________________
(қолы)                  (қолы)
_____________________________________________________________________қатысуымен
(көлік құралының, кеменің немесе шағын кеменің иесі, өзге де тұлғалар)
құқықтары мен міндеттері түсіндірілді _____________________________________________
(қолы)
Көлік құралын, кемені, оның ішінде шағын көлемді кемені ұстау, жеткізу және пайдалануға
тыйым салу туралы актіні толтырды, оларды арнайы алаңдарға уақытша сақтау үшін жеткізу
жолымен, оның ішінде басқа көлік құралын (эвакуаторды), кемені немесе шағын көлемді
кемені пайдалана отырып; мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгілерді алу.
(қажетінің асты сызылсын)
Көлік құралы, кеме, оның ішінде шағын көлемді кеме туралы мәлімет:
Маркасы, моделі:________________________________________________________________,
МТНБ__________________________________________________________________________,
КҚТК __________________________________________________________________________
(сериясы, нөмірі, берілген күні)
Көлік құралының, кеменің, оның ішінде шағын көлемді кеменің меншік иесі туралы мәлімет
________________________________________________________________________________
(ТАЖ, тұрғылықты мекен жайы)
Көлік құралы, кеме, оның ішінде шағын көлемді кеме жүргізушісі жол берген құқық
бұзушылық мәні _________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Көлік құралының, кеменің, оның ішінде шағын көлемді кеменің техникалық жай-күйі_______
________________________________________________________________________________
(ақаусыз/ақаулы, ішкі бүлінулері)
Жабдықталуы, жүктің және т.б. бар болуы ___________________________________________
________________________________________________________________________________
Актіге қоса беріледі:______________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Куәлер: 1)__________________________ 2)_______________________________
(қолы, тегі және аты-жөні)            (қолы, тегі және аты-жөні)
Көлік құралының, кеменің, оның ішінде шағын көлемді кеменің иесі
________________________________________________________________________________
(қолы, тегі және аты-жөні)
Өзге адамдар:____________________________________________________________________
(қолы, тегі және аты-жөні)
Актіні толтырған лауазымды адам__________________________________________________
(қолы, тегі және аты-жөні)
Ішкі істер министрінің

от 28 июля 2017 г.
Приложение
14 к Инструкции по производству дел
об административных
правонарушениях в органах
внутренних дел
Республики Казахстан
Форма
АКТ
сверки наличия и правильного расходования бланков строгой отчетности
подразделениями ОВД
№ п/п
Серия, номер бланков строгой отчетности
с ___ по _____
Дата получения
Должность, фамилия
и инициалы лица, получившего бланки строгой отчетности
Серия, номер не использованных бланков строгой отчетности
Серия, номер испорченных бланков строгой отчетности
Примечание
АКТ
сверки по лицам, доставленным на освидетельствование в медицинские учреждения
№ п/п
Дата, время доставления
Ф.И.О лица доставленного на освидетельствование(при его наличии)
Причина доставления
Должность, фамилия и инициалы лица, выдавшего направление
Номер заключения, результат освидетельствования
Принятые меры
(номер адм. протокола, КУИ, ЕРДР)
Примечание
АКТ
сверки направленных и поступивших административных дел в суд
№ п/п
ФИО
правонарушителя
Номер протокола,
дата составления
Квалификация правонарушения (статья, часть КоАП)
Дата направления,
исх. номер
Дата поступления в суд, вх. номер
Принятое по делу решение
АКТ
сверки по вынесенным и исполненным постановлениям судов об административном
взыскании в виде ареста
№ п/п
ФИО лица, подвергнутого административному аресту
Наименования суда, дата вынесения постановления, срок ареста
Квалификация правонарушения (статья, часть КоАП)
Дата и время ареста
Дата и время освобождения
Примечание
АКТ
сверки по исполнению постановлений, направленных по месту работы или в
организации, где лицо, привлеченное к ответственности, получает вознаграждение, пенсию,
стипендию, для удержания суммы штрафа в принудительном порядке из его
заработной платы или иных доходов
№ п/п
ФИО правонарушителя
Номер протокола,
дата составления
Квалификация правонарушения (статья, часть КоАП), сумма наложенного штрафа
Наименование места работы или организации
Дата направления постановления, исх. номер
Сведения об исполнении
АКТ
сверки с органами исполнительного производства
по направленным и исполненным постановлениям в принудительном порядке
№ п/п
ФИО правонарушителя
Номер протокола,
дата составления
Квалификация правонарушения (статья, часть КоАП), сумма наложенного штрафа
Дата направления постановления,
исх. номер
Решение, принятое органом исполнительного производства
Сведения об исполнении
АКТ
сверки зарегистрированных административных дел в ОВД с данными КПСиСУ
№ п/п
По данным ОВД
По данным КПСиСУ
Расхождение +/-
Количество зарегистрированных адм. дел
Сумма наложенных штрафов
Сумма взысканных штрафов
Количество зарегистрированных адм. дел
Сумма наложенных штрафов
Сумма взысканных штрафов

2017 жылғы 28 шілдедегі
№ 513 бұйрығына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
ішкі істер органдарында
әкімшілік құқық бұзушылықтар
туралы істер өндірісі
жөніндегі нұсқаулыққа
14-қосымша
Нысан
Қатаң есептіліктегі бланкілердің бар болуын және ІІО бөліністерінің дұрыс шығыстауын салыстыра тексеру
АКТІСІ
р/с
Қатаң есептіліктегі бланкілердің сериясы, нөмірі ___ бастап _____дейін
Алған күні
Қатаң есептіліктегі бланкілерді алған адамның лауазымы, тегі және аты-жөні
Пайдаланылмаған қатаң есептіліктегі бланкілердің сериясы, нөмірі
Бүлінген қатаң есептіліктегі бланкілердің сериясы, нөмірі
Ескертпе
Медициналық мекемелерге куәландыруға жеткізілген адамдар бойынша салыстыра тексеру
АКТІСІ
р/с
Жеткізу күні, уақыты
Куәландыруға жеткізілген адамның тегі және аты-жөні (бар болған жағдайда)
Жеткізу себебі
Жолдама берген адамның лауазымы, тегі және аты-жөні
Қорытынды нөмірі, куәландыру нәтижесі
Қабылданған шаралар (әкімш.хаттама, АЕК, СДТБТ нөмірі)
Ескертпе
Сотқа жолданған және келіп түскен істерді салыстыра тексеру
АКТІСІ
р/с
Құқық бұзушының ТАЖ
Хаттама нөмірі, толтырылған күні
Құқық бұзушылықтың саралануы (ӘҚБтК бабы, бөлігі)
Жолдау күні, шығыс №
Сотқа келіп түскен күні, кіріс №
Іс бойынша қабылданған шешім
Қамаққа алу түрінде әкімшілік жазалау туралы соттың енгізілген және орындалған
қаулылары бойынша салыстыра тексеру
АКТІСІ
р/с
Әкімшілік қамаққа алуға тартылған адамның ТАЖ
Соттың атауы, қаулының енгізілген күні, қамаққа алу мерзімі
Құқық бұзушылықтың саралануы (ӘҚБтК бабы, бөлігі)
Қамаққа алу күні және уақыты
Босатылған күні және уақыты
Ескертпе
Жауапкершілікке тартылған адамның жалақысынан немесе өзге де кірістерінен
мәжбүрлеу тәртібінде айыппұл сомасын ұстап қалу үшін ол сыйақы, зейнетақы,
стипендия алатын жұмыс орны немесе ұйымға жолданған қаулыларды орындау
бойынша салыстыра тексеру
АКТІСІ
р/с
Құқық бұзушының ТАЖ
Хаттама нөмірі, толтырылған күні
Құқық бұзушылықтың саралануы (ӘҚБтК бабы, бөлігі), салынған айыппұл сомасы
Жұмыс орны немесе ұйым атауы
Хаттаманы жолдаған күн, шығыс №
Орындалғаны туралы мәлімет
Жолданған және мәжбүрлі тәртіпте орындалған қаулылар бойынша атқарушылық іс
жүргізу органдарымен салыстары тексеру
АКТІСІ
р/с
Құқық бұзушының ТАЖ
Хаттама нөмірі, толтырылған күні
Құқық бұзушылықтың саралануы (ӘҚБтК бабы, бөлігі), салынған айыппұл сомасы
Хаттаманы жолдаған күн, шығыс №
Атқарушылық іс жүргізу органы қабылдаған шешім
Орындалғаны туралы мәлімет
ІІО-да тіркелген әкімшілік істерді ҚСжАЕАК деректерімен салыстыра тексеру
АКТІСІ
р/с
ІІО деректері бойынша
ҚСжАЕК деректері бойынша
Айырмашылығы +/-
Тіркелген әкімш. істер саны
Салынған айыппұлдар сомасы
Өндірілген айыппұлдар сомасы
Тіркелген әкімш. істер саны
Салынған айыппұлдар сомасы
Өндірілген айыппұлдар сомасы