Об утверждении Методики оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "Б" Министерства оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
Приказ Министра оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 25 августа 2017 года № 154/НҚ . Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 сентября 2017 года № 15711. Утратил силу приказом Министра оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 10 апреля 2018 года № 66/НҚ.
Сноска. Утратил силу приказом Министра оборонной и аэрокосмической промышленности РК от 10.04.2018 № 66/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 5 статьи 33 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую Методику оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "Б" Министерства оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
2. Департаменту управления человеческим ресурсами Министерства оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Ответственного секретаря Министерства оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр оборонной и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Б. Атамкулов
Утверждена
приказом Министра оборонной
и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
от 25 августа 2017 года № 154/НҚ
Методика
оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "Б" Министерства оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
Глава 1. Общие положения

Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін бағалау әдістемесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2017 жылғы 25 тамыздағы № 154/НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 19 қыркүйекте № 15711 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2018 жылғы 10 сәуірдегі № 66/НҚ бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 10.04.2018 № 66/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Заңының 33-бабының 5-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін бағалау әдістемесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Адами ресурстарды басқару департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуін;
2) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелген күнінен бастап он күнтізбелік күн ішінде оның көшірмелерін қағаз және электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпараттық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) осы тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Заң департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Жауапты хатшысына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс және аэроғарыш
өнеркәсібі Министрі
Б. Атамқұлов
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс және аэроғарыш
өнеркәсібі Министрінің
2017 жылғы 25 тамыздағы
№ 154/НҚ бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін бағалау әдістемесі 1-тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящая Методика оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "Б" Министерства оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан (далее – Методика) разработана в соответствии с пунктом 5 статьи 33 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан" (далее – Закон) и Типовой методикой оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "Б", утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 29 декабря 2016 года № 110 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 14637) и определяет алгоритм оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "Б" Министерства оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан и его ведомств (далее – служащие корпуса "Б").
2. Оценка деятельности служащих корпуса "Б" (далее – оценка) проводится для определения эффективности и качества их работы.
3. Оценка проводится по результатам деятельности служащего корпуса "Б" на занимаемой должности:
1) по итогам квартала (квартальная оценка) – не позднее десятого числа месяца, следующего за отчетным кварталом (за исключением четвертого квартала, оценка которого проводится не позднее десятого декабря);
2) по итогам года (годовая оценка) – не позднее двадцать пятого декабря оцениваемого года.
Оценка служащего корпуса "Б" не проводится в случаях, если срок пребывания на занимаемой должности в оцениваемом периоде составляет менее трех месяцев, а также в период испытательного срока.
4. Служащие корпуса "Б", находящиеся в социальных отпусках либо периоде временной нетрудоспособности, проходят оценку в течение пяти рабочих дней после выхода на работу.
Служащие корпуса "Б", находящиеся в социальных отпусках проработавшие в отчетном (оцениваемом) периоде более одного месяца, оцениваются с учетом фактически отработанного времени.
5. Квартальная оценка проводится непосредственным руководителем и основывается на оценке исполнения служащим корпуса "Б" должностных обязанностей.
Непосредственным руководителем служащего корпуса "Б" является лицо, которому данный служащий подчинен согласно должностной своей инструкции.
6. Годовая оценка складывается из:
1) средней оценки служащего корпуса "Б" за отчетные кварталы;

1. Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін бағалау әдістемесі (бұдан әрі – Әдістеме) "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Заңының 33-бабының 5-тармағына, "Мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің қызметін бағалаудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 29 желтоқсандағы № 110 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2016 жылдың 31 желтоқсанында № 14637 тіркелген) бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін бағалаудың үлгілік әдістемесіне сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің және оның ведомстволарының "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің (бұдан әрі – "Б" корпусының қызметшілері) қызметін бағалау алгоритмін айқындайды.
2. "Б" корпусы қызметшілерінің қызметін бағалау (бұдан әрі – бағалау) олардың жұмыс тиімділігі мен сапасын анықтау үшін жүргізіледі.
3. Бағалау"Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің атқаратын лауазымындағы қызметінің нәтижелері бойынша:*****
1) тоқсан қорытындысы бойынша (тоқсандық бағалау) – бағаланып жатқан жылдағы есептік тоқсаннан кейінгі айдың онынан кешіктірмей (бағалануы оныншы желтоқсаннан кешіктірілмей өткізілетін төртінші тоқсанды қоспағанда);
2) жыл қорытындысы бойынша (жылдық бағалау) – бағаланып жатқан жылдың жиырма бесінші желтоқсанынан кешіктірмей жүргізіледі.
"Б" корпусының қызметшісін бағалау оның атқаратын лауазымда болу мерзімі үш айдан кем болған жағдайда, сондай-ақ сынақ мерзімі кезеңінде болған жағдайда өткізілмейді.
4. Әлеуметтік демалыста немесе еңбекке уақытша қабілетсіздігі кезеңінде болған "Б" корпусының қызметшілері жұмысқа шыққаннан кейін бес жұмыс күні ішінде бағалаудан өтеді.
Есептік (бағаланатын) кезеңде бір айдан артық жұмыс істеген әлеуметтік демалыстағы "Б" корпусының қызметшілері нақты жұмыс істеген уақытты есепке ала отырып бағаланады.
5. Тоқсандық бағалауды тікелей басшы жүргізеді және "Б" корпусы қызметшісінің лауазымдық міндеттерді орындауын бағалауға негізделеді.
"Б" корпусы қызметшісінің тікелей басшысы өзінің лауазымдық нұсқаулығына сәйкес аталған қызметші бағынатын тұлға болып табылады.
6. Жылдық бағалау:**********************************************
1) "Б" корпусы қызметшісінің есептік тоқсандардағы орта бағасынан;

2) оценки выполнения служащим корпуса "Б" индивидуального плана работы административного государственного служащего корпуса "Б" по форме, согласно приложению 1 к настоящей Методике (далее - Приложение 1).
7. Для проведения оценки должностным лицом, имеющим право назначения на государственную должность и освобождения от государственной должности служащего корпуса "Б" создается Комиссия по оценке, рабочим органом которой является Департамент управления человеческими ресурсами Министерства оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан (далее – Министерство) и кадровые службы ведомств Министерства (далее – Кадровая служба).
8. Комиссия по оценке состоит не менее чем из пяти членов, треть из которых состоять из представителей различных структурных подразделений государственного органа, в котором проводится оценка, в том числе председателя.
Заседание Комиссии по оценке считается правомочным, если на нем присутствовали не менее двух третей ее состава.
Замена отсутствующего члена или председателя Комиссии по оценке осуществляется по решению уполномоченного лица путем внесения изменения в приказ о создании комиссии по оценке.
9. Решение (протокол) Комиссии по оценке принимается открытым голосованием.
10. Результаты голосования определяются большинством голосов членов Комиссии по оценке. При равенстве голосов голос председателя Комиссии по оценке является решающим.
Секретарем Комиссии по оценке является работник Кадровой службы. Секретарь Комиссии по оценке не принимает участие в голосовании.
Глава 2. Составление индивидуального плана работы
11. Индивидуальный план работы составляется служащим корпуса "Б" совместно с его непосредственным руководителем не позднее десяти рабочих дней с момента вступления в силу настоящей Методики, дальнейшее его составление осуществляется не позднее десятого января оцениваемого года, по форме согласно приложению 1 к настоящей Методике.
12. При назначении служащего корпуса "Б" на должность после срока, указанного в пункте 11 настоящей Методики, индивидуальный план работы служащего корпуса "Б" на занимаемой должности составляется в течение десяти рабочих дней со дня его назначения на должность.
13. Количество целевых показателей в индивидуальном плане работы служащего корпуса "Б" составляет не более четырех, которые являются конкретными, измеримыми, достижимыми, с определенным сроком исполнения.
14. Индивидуальный план составляется в двух экземплярах. Один экземпляр передается в Кадровую службу. Второй экземпляр находится у руководителя структурного подразделения служащего корпуса "Б".

2) Осы Әдістеменің 1-қосымшасына сәйкес "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшісінің жеке жұмыс жоспарын (бұдан әрі –1-қосымша) орындау бағасынан құралады.
7. Бағалауды өткізу үшін "Б" корпусы қызметшісін мемлекеттік лауазымға тағайындау және мемлекеттік лауазымнан босату құқығы бар лауазымды тұлға Бағалау жөніндегі комиссия құрады, Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік) Адами ресурстарды басқару департаменті және Министрліктің ведомстваларындағы кадр қызметі (бұдан әрі – Кадр қызметі) оның жұмыс органы болып табылады.
8. Бағалау жөніндегі комиссия кем дегенде бес мүшеден, әрі оның үштен бір бөлігі бағалау жүргізілетін мемлекеттік органның түрлі құрылымдық бөлімшелерінің өкілдерінен, оның ішінде төрағадан тұруы тиіс.
Бағалау жөніндегі комиссияның отырысы оның құрамының үштен екісінен астамы қатысқан жағдайда өкілетті болып есептеледі.
Бағалау жөніндегі комиссияның төрағасы не мүшесі болмаған жағдайда, оларды алмастыру Бағалау жөніндегі комиссия құру туралы бұйрыққа өзгерістер енгізу арқылы уәкілетті тұлғаның шешімі бойынша жүзеге асырылады.
9. Бағалау жөніндегі комиссияның шешімі (хаттама) ашық дауыс беру арқылы қабылданады.
10. Дауыс беру қорытындысы Бағалау жөніндегі комиссия мүшелерінің көпшілік дауысымен айқындалады. Дауыс саны тең болған жағдайда, комиссия төрағасының дауысы шешуші болып табылады.
Кадр қызметінің қызметшісі Бағалау жөніндегі комиссияның хатшысы болып табылады. Бағалау жөніндегі комиссияның хатшысы дауыс беруге қатыспайды..
2-тарау. Жұмыстың жеке жоспарын құру
11. "Б" корпусы қызметшісі жұмысының жеке жоспары "Б" корпусы қызметшісімен және оның тікелей басшысымен бірлесіп осы Әдістеменің қолданысқа енгізілген күнінен бастап он жұмыс күннен кешіктірілмей, одан кейінгісі келесі жылдың оныншы қаңтарынан кешіктірілмей осы Әдістеменің 1-қосымшасына сәйкес нысанда құрылады.
12. "Б" корпусының қызметшісін лауазымға осы Әдістеменің 11-тармағында көрсетілген мерзім өткеннен кейін тағайындалған жағдайда, атқаратын лауазымдағы "Б" корпусы қызметшісі жұмысының жеке жоспары оны лауазымға тағайындаған күннен бастап он жұмыс күні ішінде құрылады.
13. "Б" корпусының қызметшісі жұмысының жеке жоспарындағы мақсаттық көрсеткіштердің саны төрттен көп емес және олар нақты, өлшенетін, қолжетімді, белгілі бір орындау мерзімдермен болу қажет.
14. Жеке жоспар екі данада жасалады. Бір данасы Кадр қызметіне беріледі. Екінші данасы "Б" корпусы қызметшісінің құрылымдық бөлімше басшысында болады.

Глава 3. Подготовка к проведению оценки
15. Кадровая служба формирует график проведения оценки по согласованию с председателем Комиссии по оценке.
Кадровая служба за десять календарных дней до начала проведения оценки обеспечивает своевременное уведомление служащего корпуса "Б", подлежащего оценке, и лиц, осуществляющих оценку, о проведении оценки и направляет им оценочные листы для заполнения.
Глава 4. Квартальная оценка исполнения должностных обязанностей
16. Оценка исполнения должностных обязанностей складывается из базовых, поощрительных и штрафных баллов.
17. Базовые баллы устанавливаются на уровне 100 баллов за выполнение служащим своих должностных обязанностей.
18. Поощрительные баллы выставляются за показатели деятельности, превышающие средние объемы текущей работы, а также виды деятельности, являющиеся сложными в содержательном и/или организационном плане.
19. Показатели деятельности, превышающие средние объемы текущей работы и сложные виды деятельности определяются исходя из своей отраслевой специфики и распределяются по пятиуровневой шкале в порядке возрастания объема и сложности осуществляемой работы. При этом в число поощряемых показателей и видов деятельности могут входить как фиксируемые, так и нефиксируемые в Единой системе электронного документооборота и Интранет-портале Министерства и его ведомства документы и мероприятия.
За каждый поощряемый показатель или вид деятельности служащему корпуса "Б" непосредственным руководителем присваиваются в соответствии с утвержденной шкалой баллов за поощряемые виды деятельности административных государственных служащих корпуса "Б" Министерства оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от "+1" до "+5" баллов, согласно приложению 2 к настоящей Методике.
20. Штрафные баллы выставляются за нарушения исполнительской и трудовой дисциплины.
21. К нарушениям исполнительской дисциплины относятся:
1) нарушение сроков исполнения поручений вышестоящих органов, руководства Министерства и его ведомства, непосредственного руководителя служащего, рассмотрение обращений физических и юридических лиц, при этом, официальное продление первоначально установленных сроков исполнения названных поручений и обращений нарушением исполнительской дисциплины не является;
2) некачественное исполнение поручений вышестоящих органов, руководства Министерства и его ведомства, непосредственного руководителя служащего, рассмотрение обращений физических и юридических лиц, а также должностных инструкций.
Источниками информации о фактах нарушений исполнительской дисциплины служат документально подтвержденные сведения от службы документооборота и непосредственного руководителя служащего корпуса "Б".

3-тарау. Бағалауды жүргізуге дайындық
15. Кадр қызметі Бағалау бойынша комиссия төрағасының келісімімен бағалауды өткізу кестесін қалыптастырады.
Кадр қызметі бағалауға жататын "Б" корпусы қызметшісін және бағалауды іске асыратын тұлғаларды бағалау басталмастан күнтізбелік он күн бұрын бағалау туралы хабардар етуді қамтамасыз етеді және оларға бағалау парақтарын толтыру үшін жібереді.
4-тарау. Лауазымдық міндеттердің орындалуын тоқсандық бағалау
16. Лауазымдық міндеттерді орындауды бағалау негізгі, көтермелеу және айыппұл баллдарынан құралады.
17. Қызметшінің өз лауазымдық міндеттерін орындағаны үшін негізгі баллдар 100 балл деңгейінде белгіленеді.
18. Көтермелеу баллдары ағымдағы жұмыстың орташа көлемінен асатын қызмет көрсеткіштері, сондай-ақ мазмұндық және/немесе ұйымдастырушылық жағынан күрделі болып табылатын қызмет түрлері үшін қойылады.
19. Ағымдағы жұмыстың орташа көлемінен асатын қызмет көрсеткіштерін және күрделі қызмет түрлерін салалық ерекшеліктеріне негізделіп дербес белгілейді және ол атқарылған жұмыстың көлемі мен күрделілігінің артуы тәртібімен бес деңгейлік шкала бойынша бөлінеді. Бұл ретте көтермеленетін қызмет көрсеткіштері мен түрлеріне Электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесінде және Министрлік және оның ведомстволарының Интранет-порталында белгіленетін де, белгіленбейтін де құжаттар мен іс-шаралар кіруі мүмкін.
Әрбір көтермеленетін қызмет көрсеткіші мен түрі үшін "Б" корпусының қызметшісіне тікелей басшы осы Әдістеменің 2-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің көтермеленетін қызмет түрлерінің балл шәкілдеріне сәйкес "+1" балдан "+5" балға дейін береді.
20. Айыппұл балдары орындау және еңбек тәртібін бұзғаны үшін қойылады.
21. Атқарушылық тәртібін бұзуға:
1) жоғары тұрған органдардың, Министрлік және оның ведомстволар басшылығының, тікелей басшысының тапсырмаларын және бақылаудағы құжаттар мен жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарастыру, орындау мерзімдерін бұзу, бұл ретте, аталған тапсырмалар мен өтініштерді орындаудың бастапқы белгіленген мерзімдерін ресми түрде ұзарту атқарушылық тәртіпті бұзу ретінде есептелмейді;
2) жоғары тұрған органдардың, Министрлік және оның ведомстволар, тікелей басшысының тапсырмаларын және бақылаудағы құжаттар мен жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарастыру, лауазымдық нұсқаулықтарын сапасыз орындау жатады.
Атқарушылық тәртібін бұзу фактілері туралы ақпараттың дереккөздері ретінде құжат айналымы қызметі және "Б" корпусы қызметшінің тікелей басшысының құжатпен дәлелденген мәліметі саналады.

22. К нарушениям трудовой дисциплины относятся:
1) опоздания на работу без уважительной причины;
2) нарушения служащими служебной этики;
Источниками информации о фактах нарушения трудовой дисциплины служат документально подтвержденные сведения Кадровой службы, непосредственного руководителя служащего и уполномоченного по этике.
23. За каждое нарушение исполнительской и трудовой дисциплины служащему корпуса "Б" выставляются штрафные баллы в размере "–2" балла за каждый факт нарушения.
24. Для проведения оценки исполнения должностных обязанностей служащий корпуса "Б" предоставляет для согласования заполненный оценочный лист непосредственному руководителю по форме, согласно приложению 3 к настоящей Методике.
25. Непосредственный руководитель с учетом представленных Кадровой службой, службой документооборота сведений о фактах нарушения служащим корпуса "Б" трудовой и исполнительской дисциплины, рассматривает оценочный лист на предмет достоверности представленных в нем сведений, вносит в него корректировки (в случае наличия) и согласовывает его.
26. После согласования непосредственным руководителем оценочный лист подписывается служащим корпуса "Б".
Отказ служащего корпуса "Б" от подписания оценочного листа не является препятствием для направления документов на заседание Комиссии по оценке. В этом случае работником Кадровой службы и непосредственным руководителем служащего корпуса "Б" в произвольной форме составляется акт об отказе от ознакомления.
27. Итоговая квартальная оценка служащего корпуса "Б" вычисляется непосредственным руководителем по следующей формуле:
где
– квартальная оценка;
а – поощрительные баллы;
в – штрафные баллы.
28. Итоговая квартальная оценка выставляется по следующей шкале: менее 80 баллов – "неудовлетворительно", от 80 до 105 (включительно) баллов – "удовлетворительно", от 106 до 130 (включительно) баллов – "эффективно", свыше 130 баллов – "превосходно".
Глава 5. Годовая оценка
29. Для проведения годовой оценки служащий корпуса "Б" направляет для согласования заполненный оценочный лист выполнения индивидуального плана непосредственному руководителю по форме согласно приложению 4 к настоящей Методике.
30. Непосредственный руководитель рассматривает оценочный лист на предмет достоверности представленных в нем сведений, вносит в него корректировки (в случае наличия) и согласовывает его.
31. Оценка выполнения индивидуального плана работы выставляется по следующей шкале:
за невыполнение целевого показателя, предусмотренного индивидуальным планом работы, присваивается 2 балла;
за частичное выполнение целевого показателя 3 балла;
за выполнение целевого показателя (достижение ожидаемого результата) 4 балла;
за превышение ожидаемого результата целевого показателя 5 баллов.

22. Еңбек тәртібін бұзуға:
1) дәлелді себепсіз жұмысқа кешігу;
2) қызметшілердің қызметтік әдепті бұзуы;
23. Еңбек тәртібін бұзу фактілері туралы ақпараттың дереккөздері ретінде әдеп жөніндегі уәкіл, Кадр қызметі және "Б" корпусы қызметшісінің тікелей басшысының құжатпен дәлелденген мәліметі саналады.
24. Лауазымдық міндеттердің орындалуын бағалауды жүргізу үшін, "Б" корпусының қызметшісі тікелей басшыға осы Әдістеменің 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша толтырылған бағалау парағын келісу үшін ұсынады.**
25. Тікелей басшы "Б" корпусы қызметшісінің еңбек және орындау тәртібін бұзғаны туралы Кадр қызметі, құжат айналымы қызметі берген мәліметтерін есепке ала отырып, бағалау парағында берілген деректердің растығын қарастырып, оған өзгертулер (болған жағдайда) енгізеді және онымен келіседі.
26. Тікелей басшы келіскеннен кейін, бағалау парағына "Б" корпусы қызметшісі қол қояды.
"Б" корпусы қызметшісінің бағалау парағына қол қоюдан бас тартуы құжаттарды Бағалау жөніндегі комиссияның отырысына жіберу үшін кедергі болмайды. Бұл жағдайда Кадр қызметінің жұмыскері және "Б" корпусы қызметшісінің тікелей басшысы еркін нысанда танысудан бас тарту туралы акт жасайды.
27. Қызметшінің тікелей басшысы "Б" корпусы қызметшісінің тоқсандық қорытынды бағасын мынадай формула бойынша есептейді:
– тоқсандық баға;
a – көтермелеу балдары;
в – айыппұл балдары.
28. Тоқсандық қорытынды баға мынадай шәкіл бойынша қойылады:
алдан төмен – "қанағаттанарлықсыз", 80-нен 105 (қоса алғанда) балға дейін – "қанағаттанарлық", 106-дан 130 балға дейін (қоса алғанда) – "тиімді", 130 балдан астам – "өте жақсы".
5-тарау. Жылдық бағалау
29. Жылдық бағалауды өткізу үшін "Б" корпусының қызметшісі тікелей басшыға келісу үшін осы Әдістеменің 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша толтырылған бағалау парағын жолдайды.
30. Тікелей басшы бағалау парағын онда берілген мәліметтердің анықтылығы тұрғысынан қарастырып, түзету енгізеді (болған жағдайда) және оған келісім береді.
31. Жұмыстың жеке жоспарының орындалуын бағалау мынадай шәкіл бойынша қойылады:
жұмыстың жеке жоспарымен көзделген мақсаттық көрсеткіштердің орындалмағаны үшін 2 балл қойылады;
мақсаттық көрсеткіштің жартылай орындалғаны үшін – 3 балл;
мақсаттық көрсеткіштің орындалғаны (күтілетін нәтижеге қол жеткізгені) үшін – 4 балл;
мақсаттық көрсеткіштің күтілетін нәтижесіне асыра қол жеткізгені үшін – 5 балл.

32. После согласования непосредственным руководителем оценочный лист заверяется служащим корпуса "Б".
Отказ от подписания оценочного листа служащего корпуса "Б" не может служить препятствием для направления документов на заседание Комиссии по оценке. В этом случае работником Кадровой службы и непосредственным руководителем служащего корпуса "Б" в произвольной форме составляется акт об отказе от ознакомления.
33. Итоговая годовая оценка служащего корпуса "Б" вычисляется Кадровой службой не позднее пяти рабочих дней до заседания Комиссии по оценке по следующей формуле:
,
где:
– годовая оценка;
– средняя оценка за отчетные кварталы (среднеарифметическое значение). При этом полученное среднеарифметическое значение квартальных оценок с учетом шкалы, указанной в пункте 28 настоящей Методики, приводится к пятибалльной системе оценок, а именно:
значению "неудовлетворительно" (менее 80 баллов) присваиваются 2 балла,
значению "удовлетворительно" (от 80 до 105 баллов) – 3 балла,
значению "эффективно" (от 106 до 130 (включительно) баллов) – 4 балла,
значению "превосходно" (свыше 130 баллов) – 5 баллов;
– оценка выполнения индивидуального плана работы (среднеарифметическое значение).
34. Итоговая годовая оценка выставляется по следующей шкале:
менее 3 баллов – "неудовлетворительно",
от 3 до 3,9 баллов – "удовлетворительно",
от 4 до 4,9 баллов – "эффективно",
5 баллов – "превосходно".
Глава 6. Рассмотрение результатов оценки Комиссией
35. Кадровая служба обеспечивает проведение заседания Комиссии по рассмотрению результатов оценки в соответствии с графиком, согласованным с председателем Комиссии.
Кадровая служба предоставляет на заседание Комиссии следующие документы:
1) заполненные оценочные листы;
2) должностная инструкция служащего корпуса "Б";
3) проект протокола заседания Комиссии по оценке по форме согласно приложению 5 к настоящей Методике.
36. Комиссия рассматривает результаты квартальных и годовой оценки и принимает одно из следующих решений:
1) утвердить результаты оценки;
2) пересмотреть результаты оценки.
В случае принятия решения о пересмотре результатов оценки Комиссия корректирует оценку с соответствующим пояснением в протоколе.
37. Кадровая служба ознакамливает служащего корпуса "Б" с результатами оценки в течение двух рабочих дней со дня ее завершения.
Ознакомление служащего корпуса "Б" с результатами оценки осуществляется в письменной или электронной форме.
Отказ служащего корпуса "Б" от ознакомления не является препятствием для внесения результатов оценки в его послужной список. В этом случае работником Кадровой службы в произвольной форме составляется акт об отказе от ознакомления.

32. Тікелей басшымен келіскеннен кейін бағалау парағын "Б" корпусының қызметшісі растайды.
"Б" корпусы қызметшісінің бағалау парағына қол қоюдан бас тартуы құжаттарды Бағалау жөніндегі комиссияның отырысына жіберуге кедергі бола алмайды. Бұл жағдайда Кадр қызметінің жұмыскері және "Б" корпусы қызметшісінің тікелей басшысы танысудан бас тарту туралы еркін нысанда акт жасайды.
33. Кадр қызметі "Б" корпусы қызметшісінің жылдық қорытынды бағасын мына формула бойынша Бағалау жөніндегі комиссия отырысына дейін бес жұмыс күнінен кешіктірмей есептейді:
–жылдық баға;
– есептік тоқсандардың орта бағасы (орта арифметикалық мән). Бұл ретте тоқсандық бағалардың алынған орта арифметикалық мәні осы Әдістеменің 28-тармағында көрсетілген шәкілді есепке ала отырып, бес баллдық бағалар жүйесіне келтіріледі, атап айтқанда:
"қанағаттанарлықсыз" мәнге (80 балдан төмен) – 2 балл,
"қанағаттанарлық" мәнге (80-нен 105 балға дейін) – 3 балл,
"тиімді" мәнге (106-дан 130 балға (қоса алғанда) дейін) – 4 балл,
"өте жақсы" мәнге (130 балдан астам) – 5 балл;
– жеке жұмыс жоспарын орындау бағасы (орта арифметикалық мән).
34. Жылдың қорытынды бағасы мынадай шәкіл бойынша қойылады:
3 баллдан төмен – "қанағаттанарлықсыз";
3 баллдан бастап 3,9 баллға дейін – "қанағаттанарлық";
4 баллдан бастап 4,9 балға дейін – "тиімді ;
5 балл – "өте жақсы".
6-тарау. Комиссияның бағалау нәтижелерін қарауы
35. Кадр қызметі Комиссия төрағасымен келісілген кестеге сәйкес бағалау нәтижелерін қарау бойынша Комиссияның отырысын өткізуді қамтамасыз етеді.
Кадр қызметі Комиссияның отырысына мынадай құжаттарды:
1) толтырылған бағалау парақтарын;
2) "Б" корпусы қызметшісінің лауазымдық нұсқаулығын;
3) осы Әдістемеге 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Бағалау комиссия отырысы хаттамасының жобасын тапсырады.
36. Комиссия тоқсандық және жылдық бағалау нәтижелерін қарайды және мына шешімдердің бірін шығарады:
1) бағалаунәтижелерін бекітеді;
2) бағалау нәтижелерін қайта қарайды.
Бағалау нәтижелерін қайта қарау туралы шешім қабылдаған жағдайда, Комиссия хаттамада тиісті түсіндірме мен бағаны түзетеді.
37. Кадр қызметі бағалау нәтижелері мен ол аяқталған соң екі жұмыс күні ішінде "Б" корпусының қызметшісін таныстырады.
"Б" корпусының қызметшісін бағалау нәтижелерімен таныстыру жазбаша немесе электронды нысанда жүргізіледі.
"Б" корпусы қызметшісінің танысудан бас тартуы бағалау нәтижелерін оның қызметтік тізіміне енгізуге кедергі болмайды. Бұл жағдайда Кадр қызметінің қызметкері танысудан бас тарту туралы еркін нұсқада акт жасайды.

38. Документы, указанные в пункте 35 настоящей Методики, а также подписанный протокол заседания Комиссии хранятся в Кадровой службе.
Глава 7. Обжалование результатов оценки
39. Обжалование решения Комиссии служащим корпуса "Б" в уполномоченном органе по делам государственной службы или его территориальном департаменте осуществляется в течение десяти рабочих дней со дня вынесения решения.
40. Уполномоченный орган по делам государственной службы или его территориальный департамент в течение десяти рабочих дней со дня поступления жалобы служащего корпуса "Б" осуществляет ее рассмотрение и в случаях обнаружения нарушений установленного законодательством порядка проведения оценки рекомендует государственному органу отменить решение Комиссии.
41. Информация о принятом решении представляется государственным органом в течение двух недель в уполномоченный орган по делам государственной службы или его территориальный департамент.
42. Служащий корпуса "Б" вправе обжаловать результаты оценки в суде.
Глава 8. Принятие решений по результатам оценки
43. Результаты оценки являются основанием для принятия решений по выплате бонусов, обучению.
44. Бонусы выплачиваются служащим с результатами оценки "превосходно" и "эффективно".
45. Обучение (повышение квалификации) служащего проводится по направлению, по которому деятельность служащего по итогам годовой оценки признана неудовлетворительной.
Служащий корпуса "Б" направляется на курсы повышения квалификации в течение трех месяцев после утверждения Комиссией результатов годовой оценки его деятельности.
46. Служащий корпуса "Б", получивший оценку "неудовлетворительно", не закрепляется наставником за лицами, впервые принятыми на административные государственные должности.
47. Результаты оценки служащего корпуса "Б" по итогам двух лет подряд со значением "неудовлетворительно" являются основанием для принятия решения о понижении его в должности. При отсутствии любой вакантной нижестоящей должности служащий корпуса "Б" увольняется в порядке, установленном законодательством.
48. Результаты оценки деятельности служащих вносятся в их послужные списки.
Приложение 1
к Методике оценки
деятельности административных
государственных служащих
корпуса "Б" Министерства
оборонной и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
Форма
Индивидуальный план работы
административного государственного служащего корпуса "Б"
_______________________________________________________ год
(период, на который составляется индивидуальный план)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) служащего ___________________________
Должность служащего: _____________________________________________________
Наименование структурного подразделения служащего __________________________
__________________________________________________________________________
№ п/п
Целевые показатели*
Ожидаемый результат
1
Целевой показатель 1
2
Целевой показатель 2
3
Целевой показатель 3
Примечание:
* Целевые показатели определяются с учетом их направленности на достижение стратегической цели (целей) государственного органа, а в случае ее (их) отсутствия, исходя из функциональных обязанностей служащего.
Количество целевых показателей составляет не более четырех, из них не менее половины измеримых.
Служащий
______________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
дата____________________
подпись _________________
Непосредственный руководитель
___________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
дата________________________
подпись _____________________
Приложение 2
к Методике оценки
деятельности административных
государственных служащих
корпуса "Б" Министерства
оборонной и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
Шкала баллов за поощряемые виды деятельности административных государственных служащих корпуса "Б" Министерства оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
Баллы Поощряемые виды деятельности
5 баллов за каждое мероприятие
Качественное и своевременное исполнение поручений Главы государства, Администрации Президента Республики Казахстан, Парламента Республики Казахстан, Премьер-Министра Республики Казахстан, Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции, требующих дополнительного изучения, являющихся сложными в содержательном плане
или внесение предложений
Качественная и своевременная разработка концепций к проектам законов, стратегических и программных документов государства, проектов нормативных правовых актов, меморандумов, соглашений
Качественная и своевременная подготовка и свод доклада (в том числе Национального) в адрес Администрации Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан
Качественная и своевременная подготовка сводных отчетов, аналитических информаций, направляемых в вышестоящие органы или в уполномоченные органы и принятые без замечаний, а также информационно-справочных документов по визитам руководства Министерства и его ведомства в иностранное государство
Качественная и своевременная оценка мобилизационной готовности Республики Казахстан и внесение соответствующего доклада в Правительство Республики Казахстан с последующим представлением Президенту Республики Казахстан (под грифом "совершенно секретно")
Своевременное выявление признаков уголовных или административных правонарушений в действиях должностных лиц объекта государственного аудита
Выявление противоречащих законодательству Республики Казахстан, устаревших, коррупциогенных и неэффективно реализуемых норм права, а также выработка предложений по их совершенствованию
Качественное, с опережением срока, исполнение норм, установленных законодательством, в пределах компетенции каждого структурного подразделения
Введение в эксплуатацию новых производственных объектов
Иные показатели деятельности, превышающие средние объемы текущей работы, а также виды деятельности, являющиеся сложными в содержательном и/или организационном плане
4 балла за каждое мероприятие
Своевременное и качественное рассмотрение обращений, требующих дополнительного изучения или проверки
Качественная и своевременная подготовка заседаний Комиссии по мобилизационной подготовке и мобилизации
Качественная организация и обеспечение реализации проектов и программ в области космической деятельности, включая проведение научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ
Качественная и своевременная подготовка информации по запросам экспертов международных организаций и научно-исследовательских организаций, осуществляющих совершенствование деятельности Министерства
Качественная организация и проведение внутреннего государственного аудита, аудиторских мероприятий и процедур
Организация мероприятий, направленных на недопущение роста количества увольнений в течение первого года после назначения на должность среди служащих Министерства и его ведомств, принятых на административную государственную должность
Представление предложений по совершенствованию деятельности Министерства и его ведомства и их реализация
Отсутствие нарушений и замечаний при проверке деятельности структурных подразделений Министерства и его ведомств вышестоящими органами или уполномоченными органами
Получение положительного решения в пользу Министерства и его ведомств в судебных процессах
Восстановление сумм нарушений по учету и (или) возмещение сумм нарушений в доход республиканского бюджета в ходе аудита (для сотрудников департамента внутреннего аудита)
Проведение отраслевой экспертизы инвестиционных проектов, подлежащих реализации через Министерство (технико-экономическое обоснование, финансово-экономическое обоснование, инвестиционные предложение и другие)
Качественная и своевременная разработка правовых актов, регламентирующих деятельность Министерства, ведомства в установленные законодательством сроки
Анализ международного опыта в пределах компетенции Министерства
Качественный контроль и организация работы по проведению аналитических исследований
Своевременное принятие установленных ежемесячных, ежеквартальных, годовых отчетов уполномоченным органом, без замечаний
3 балла за каждое мероприятие
Качественное и своевременное исполнение срочных поручений других центральных исполнительных органов Республики Казахстан, являющихся сложными в содержательном плане и требующих дополнительного изучения или внесения предложений
Качественная организация и проведение обучающих семинаров, лекций, разъяснений в государственных органах, организациях, а также для служащих Министерства и его ведомства
Организация и качественная подготовка материалов для заседаний коллегий и совещаний Министерства и его ведомств
Качественная организация мероприятий, направленных на повышение имиджа Министерства и его ведомства (международные конференции, форумы, круглые столы и другие)
Качественная организация и проведение визита делегации зарубежных государств в Республику Казахстан, своевременное и качественное протокольное сопровождение
Организация и качественная подготовка материалов для заседаний советов, рабочих групп и комиссий Министерства и его ведомств
Организация, а также принятие участие в командно-штабных и военно-экономических учениях на высоком уровне
Качественная организация работы по проведению стажировки и практики
Проведение контрольных мероприятий, по итогам которых приняты эффективные меры по недопущению в дальнейшем подобных нарушений
Проведение внутренних анализов коррупционных рисков деятельности Министерства и его ведомства
Проведение мероприятий, приведших к сохранности и эффективному использованию бюджетных средств
Своевременное и качественное исполнение протокольных поручений и планов мероприятий Министерства и его ведомств, структурного подразделения Министерства (за каждый пункт)
Качественная и своевременная работа по размещению и обновлению открытых данных, нормативных правовых актов на портале электронного правительства, размещение и обновление информации на интернет-ресурсе Министерства и его ведомств
Качественный свод и обработка информации с последующей разработкой планов, докладов, презентаций, записок и писем, подготовка справочных и аналитических материалов, докладов
Своевременное рассмотрение и согласование проектов нормативных правовых актов Республики Казахстан, нормативных актов и стандартов других государственных органов, в том числе и по ИПГО
Добросовестное осуществление наставнической деятельности
Качественная разработка видео и аудио сценариев, подготовка авторских статей и публикаций о деятельности Министерства
Качественное и своевременное размещение отчетов о реализации стратегических планов, в части достижения целевых индикаторов, а также проведение публичного обсуждения деятельности государственного органа на интернет-портале "Оценка эффективности деятельности государственных органов"
Подготовка и обеспечение своевременного размещения информационных материалов, подлежащих опубликованию, на интернет-ресурсе Министерства, ведомства или в СМИ (если это не предусмотрено должностными инструкциями)
Полнота и своевременное выполнение предписания и плана мероприятий по устранению выявленных нарушений службами внутреннего и внешнего контроля
2 балла за каждое мероприятие
Своевременное и качественное рассмотрение обращений, не требующих дополнительного изучения или проверки
Качественная и своевременная разработка проектов технических спецификаций к договорам государственных закупок Министерства и его ведомств (если это не предусмотрено должностными инструкциями)
Участие в общественной жизни коллектива (в спортивных, культурных, общественных и других мероприятиях коллектива)
Качественное и своевременное исполнение документов, писем с резолюцией весьма срочно, срочно
Участие в благотворительной деятельности Министерства и его ведомства
Работа во внерабочее время (дежурства, работа во время встреч и проводов, также протокольных сопровождений иностранной делегации и другие)

38. Осы Әдістеменің 35-тармағында көрсетілген құжаттар, сондай-ақ Комиссия отырысының қол қойылған хаттамасы Кадр қызметінде сақталады.
7-тарау. Бағалау нәтижелеріне шағым жасау
39. Комиссия шешіміне "Б" корпусы қызметшісінің мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органға немесе оның аумақтық департаментіне шағымдануы шешім шыққан күннен бастап он жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.
40. Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган немесе оның аумақтық департаменті "Б" корпусы қызметшісінен шағым түскен күнінен бастап он жұмыс күні ішінде шағымды қарайды және заңнамамен белгіленген бағалау жүргізу тәртібінің бұзушылықтары анықталғанжағдайда, Тексеру комиссиясына Комиссия шешімінің күшін жою туралы ұсыныс жасайды.
41. Қабылданған шешім туралы ақпарат екі апта ішінде мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органға немесе оның аумақтық департаментіне беріледі.
42. "Б" корпусы қызметшісінің бағалау нәтижелеріне сотта шағымдануға құқығы бар.
8-тарау. Бағалау нәтижелері бойынша шешім қабылдау
43. Бағалау нәтижелері бонустар төлеу, оқыту бойынша шешім қабылдауға негіз болып табылады.
44. Бонустар "өте жақсы" және "тиімді" бағалау нәтижелері бар "Б" корпусы қызметшілеріне төленеді.
45. "Б" корпусының қызметшісін оқыту (біліктілігін арттыру) жылдық бағалаудың қорытындылары бойынша "Б" корпусы қызметшісінің қанағаттанарлықсыз болып танылған қызмет бағыты бойынша жүргізіледі. "Б" корпусының қызметшісі Комиссия оның қызметін жылдық бағалаудың нәтижелерін бекіткеннен кейін үш ай ішінде біліктілікті жоғарылату курстарына жіберіледі.
46. "Қанағаттанарлықсыз" деген баға алған "Б" корпусының қызметшісі мемлекеттік әкімшілік лауазымға алғаш рет қабылданған тұлғаларға тәлімгер ретінде бекітілмейді.
47. "Б" корпусы қызметшісінің қатарынан екі жыл қорытындысы бойынша "қанағаттанарлықсыз мәндегі бағалау нәтижесі оны лауазымында төмендетуге негіз болып табылады. Кезкелген төмен тұрған бос лауазым болмаған жағдайда, "Б" корпусының қызметшісі заңнамамен белгіленген тәртіпте жұмыстан шығарылады.
48. "Б" корпусының қызметшілерін бағалаудың нәтижелері олардың қызметтік тізімдеріне енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс және аэроғарыш
өнеркәсібі министрлігі
"Б" корпусы мемлекеттік
әкімшілік қызметшілерінің
қызметін бағалау әдістемесіне
1-қосымша
Нысан
"Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшісінің жеке жұмыс жоспары
__________________________________________________________жыл
(жеке жоспар құрылатын кезең)
Қызметшінің (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))___________________
Қызметшінің лауазымы: _________________________________________
_______________________________________________________________
Қызметшінің құрылымдық бөлімшесінің атауы:
____________________________________________________________
р/с
Мақсаттық көрсеткіштер*
Күтілетін нәтижелер
1
Мақсаттық көрсеткіш 1
2
Мақсаттық көрсеткіш 2
3
Мақсаттық көрсеткіш 3
Ескертпе:
* Мақсаттық көрсеткіштер мемлекеттік органның стратегиялық мақсатына (мақсаттарына), ол (олар) болмаған жағдайда қызметшінің      функционалдық міндеттеріне сәйкестігін есепке ала отыра анықталады.
Мақсаттық көрсеткіштердің саны төрттен көп емес, оның ішінде жартысы өлшенетін болуға тиіс.
Қызметші
___________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
күні _______________________
қолы ____________________
Тікелей басшы
___________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
күні _______________________
қолы ____________________
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс және аэроғарыш
өнеркәсібі министрлігі
"Б" корпусы мемлекеттік
әкімшілік қызметшілерінің
қызметін бағалау әдістемесіне
2-қосымша
Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің көтермеленетін қызмет түрлерінің балл шәкілдері
Балдар
Көтермеленетін қызмет түрлері
әрбір іс шара үшін 5 балл
Мемлекет басшысының, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Парламентінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесінің, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің шұғыл тапсырмаларын сапалы және уақыты орындау, қосымша зерделеуді талап ететін, күрделі мазмұндық жоспар болып табылатын немесе ұсыныстар енгізген жағдайда
Мемлекеттің заңдары, стратегиялық және бағдарламалық құжаттары жобаларына тұжырымдамалар, нормативтік құқықтық актілер, меморандумдар, келісімдер жобаларын әзірлеу
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі және Қазақстан Республикасының Үкіметі атына баяндама (оның ішінде Ұлттық) құжаттарды сапалы және уақытылы дайындау және жинақтау
Жоғары тұрған органдарға немесе уәкілетті органдарға жолданатын жиынтық есептерді, аналитикалық ақпараттарды, сондай-ақ Министрлік пен оның ведомстволары басшылығының шетелдік мемлекетке сапары бойынша ақпараттық-анықтамалық құжаттарды сапалы және уақытылы дайындау
Қазақстан Республикасының жұмылдыру дайындығын бағалау және Қазақстан Республикасының Үкіметіне тиісті баяндама енгізіп, одан кейін Қазақстан Республикасының Президентіне ұсыну ("өте құпия" деген таңба қойып)
Мемлекеттік аудит объектісі лауазымды тұлғаларының әрекеттеріндегі қылмыстық немесе әкімшілік құқық бұзушылықтар белгілерін анықтау
Қазақстан Республикасының заңнамасына қайшы келетін, ескірген, сыбайлас жемқорлыққа жағдай жасайтын және тиімсіз іске асырылып жатқан құқық нормаларын анықтау, сондай-ақ оны жетілдіру бойынша ұсыныстар жасап шығару
Әрбір құрылымдық бөлімшелердің құзіретіндегі заңнамаларда көрсетілген нормалардың өз уақытынан бұрын сапалы түрде орындалуы
Жаңа өндіріс нысандарының пайдалануға берілуі
Ағымдағы жұмыстың орташа көлемдерінен асатын қызметтің өзге де көрсеткіштері, сондай-ақ мазмұндық және /немесе ұйымдастырушылық тұрғыда күрделі болып табылатын қызмет түрлері
әрбір іс шара үшін 4 балл
Қосымша зерделеуді немесе тексеруді қажет ететін өтініштерді уақытылы және сапалы түрде қарау
Жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру жөніндегі комиссияның отырыстарын сапалы және уақытылы дайындау
Ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстар жүргізуді қосқанда, ғарыш қызметі саласындағы жобалар мен бағдарламаларды іске асыруды ұйымдастыру және қамтамасыз ету
Министрліктің қызметін жетілдіруді жүзеге асыратын халықаралық ұйымдар мен ғылыми-зерттеу ұйымдары сарапшыларының сауалдары бойынша ақпарат дайындау
Ішкі мемлекеттік аудит, аудитірлік ісшаралар мен рәсімдерді сапалы және уақытылы өткізу
Министрлік пен оның ведомстволарының мемлекеттік әкімшілік лауазымға қабылданған қызметшілері арасында лауазымға тағайындалғаннан кейін бірінші жыл ішінде жұмыстан шығару санының өсуіне жол бермеуге бағытталған іс-шаралар ұйымдастыру
Министрліктің және оның ведомстволарының қызметін жетілдіру бойынша ұсыныстар ұсыну және оны іске асыру
Жоғары тұрған органдар немесе уәкілетті органдар Министрлік пен оның ведомстволарының құрылымдық бөлімшелерінің қызметін тексерген кезде бұзушылықтар мен ескертулердің болмауы
Сот процестерінде Министрлік пен оның ведомстволары пайдасына оң шешім алу
Аудит барысында республикалық бюджет кірісіне есеп бойынша бұзушылықтар сомасын қалпына келтіру және (немесе) бұзушылықтар соммаларын өтеу (ішкі аудит департамент қызметкерлері үшін)
Министрлік арқылы жүзеге асырылатын инвестициялық жобаларға салалық сараптама жүргізу (Техника-экономикалық негіздеме, қаржы-экономикалық негіздеме, инвестициялық ұсыныстар және тағы басқа)
Министрліктің, ведомствоның қызметін регламенттейтін құқықтық актілерді заңнамада көрсетілген мерзімде сапалы және уақытылы әзірлеу
Министрлік құзыреті шегінде халықаралық тәжірибені талдау
Талдамалық зерттеулер жүргізу жұмыстарын ұйымдастыру және бақылау
Белгіленген айлық, тоқсандық, жылдық есептерді уәкілетті органның ескертулерінсіз қабылдануы
әрбір іс-шара үшін 3 балл
Қазақстан Республикасының басқа орталық атқарушы органдарынан келіп түскен шұғыл тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындау, күрделі мазмұндық жоспарды немесе қосымша зерделеуді қажет ететін немесе ұсыныстар енгізген жағдайда
Мемлекеттік органдарда, ұйымдарда, сондай-ақ Министрлік пен ведомствоның қызметшілері үшін оқыту семинарларын, лекциялар, түсіндірмелерді сапалы және уақытылы ұйымдастыру және жүргізу
Министрлік пен оның ведомстволарының алқа отырыстары мен кеңестерін ұйымдастыру және олар үшін сапалы материалдар дайындау
Министрліктің имиджін арттыруға бағытталған іс-шараларды сапалы ұйымдастыру (халықаралық конференциялар, форумдар, дөңгелек үстелдер және басқалары)
Шетелдік мемлекеттер делегациясының Қазақстан Республикасына келуін ұйымдастыру және өткізу, толық хаттамалық сүйемелдеу
Министрлік пен оның ведомстволарының кеңестері, жұмыс топтары мен комиссияларының отырыстарын ұйымдастыру және олар үшін сапалы материалдар дайындау
Командалық-штабтық және әскери-экономикалық оқулар ұйымдастыру және оларға қатысу
Тағылымдама және практика жүргізу бойынша жұмысты сапалы ұйымдастыру
Қорытындылары бойынша бұдан әрі бұндай бұзушылықтарға жол бермеу бойыша қабылданған тиімді шараларды бақылау іс-шараларын өткізу
Министрлік пен оның ведомстволары қызметінің сыбайлас жемқорлық тәуекелдеріне ішкі талдау жүргізу
Бюджет қаражатының сақталуына және тиімді жұмсалуына жағдай жасау бойынша іс-шаралар өткізу
Министрлік пен оның ведомстволарының, Министрліктің құрылымдық бөлімшесінің хаттамалық тапсырмалары мен бақылау іс-шаралар жоспарларын уақытылы және сапалы орындау (әрбір тармақ үшін)
Электрондық үкімет порталында ашық деректер, нормативтік құықтық актілер және тағы басқаларды орналастыру және жаңартып отыру жөніндегі жұмыс, Министрлік пен оның ведомстволарының интернет-ресурсында сапалы және уақытылы ақпарат орналастыру және жаңартып отыру
Жоспарлар, баяндамалар, таныстырылымдар, жазбахаттар мен хаттар дайындау; анықтамалық және аналитикалық материалдар, баяндамалар дайындау барысында сапалы ақпарат жинақтау және өңдеу
Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің, өзге мемлекеттік органдардың, оның ішінде МОИП бойынша нормативтік актілер мен стандарттар жобаларын қарау және келісу
Тәлімгерлік қызметті адал жүзеге асыру
Бейне және аудио сценарийлер әзірлеу, Министрліктің қызметі туралы авторлық мақалалар мен жарияланымдар дайындау
Нысаналы индикаторларға қол жеткізу бөлігінде, стратегиялық жоспарлардың іске асырылуы туралы есептерді уақытылы орналастыру, сондай-ақ "Мемлекеттік органдардың қызметінің тиімділігін бағалау" интернет-порталында мемлекеттік орган қызметін жария талқылау
Жариялауға жататын ақпараттық материалдар дайындау және олардың Министрліктің, ведомствоның интернет-сайтында немесе БАҚ-тарда уақытылы орналастырылуын қамтамасыз ету (қызметтік нұсқаулықта қарастырылмаған жағдайда)
Ішкі және сыртқы бақылау қызметтерімен анықталған бұзушылықтарды жою жөніндегі Іс-шаралар жоспары мен нұсқауды орындаудың толықтығы мен уақытылы жүргізілуі
әрбір іс-шара үшін 2 балл
Қосымша зерделеуді немесе ұсыныстарды талап етпейтін кіріс құжаттардың уақтылы орындалуы
Министрліктің және оның ведомстволарының техникалық ерекшелік шарттарын, мемлекеттік сатып алу жобаларын сапалы және уақтылы әзірлеу (қызметтік нұсқаулықта қарастырылмаған жағдайда)
Ұжымның қоғамдық өміріне (спорттық, мәдени, қоғамдық және тағы басқа ұжымдық іс-шараларға) қатысу
Өте шұғыл, шұғыл белгілері бар құжаттарды, хаттарды сапалы және уақытылы орындау
Министрліктің және оның ведомстволарының қайырымдылық іс шараларына қатысу
Жұмыстан тыс уақытта (кезекшілік, жұмыс уақытындағы кездесулер мен шығарып салулар, сондай-ақ шетелдік делегацияның хаттамалық ілеспелері және тағы басқа)

Качественное и своевременное расходование и получение денежных средств по бюджетным программам 005 "Заграничные командировки" и 006 "Представительские расходы"
Проявление инициативы и творческого подхода в решении задач, усердие при выполнении служебных заданий
Применение иностранного языка при непосредственном выполнении должностных обязанностей
Перевод на государственный язык процессов ранее осуществляемых на русском языке
Участие в комиссиях (конкурсных, инвентаризационных, дисциплинарных, тендерных и другие комиссии), а также в рабочих группах
1 балл за каждое мероприятие
Своевременное исполнение более десяти входящих документов в месяц, не требующих дополнительного изучения
Приложение 3
к Методике оценки
деятельности административных
государственных служащих
корпуса "Б" Министерства
оборонной и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
Форма
Оценочный лист
___________________квартал ____ года
(оцениваемый период)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) оцениваемого служащего корпуса
"Б":______________________________________________________________________
Должность оцениваемого служащего: _________________________________________
Наименование структурного подразделения оцениваемого служащего:
__________________________________________________________________________
Оценка исполнения должностных обязанностей:
п
/п
Самооценка государственного служащего
Оценка непосредственного руководителя
Примечание
Сведения о поощряемых показателях и видах деятельности
Сведения и виды о фактах нарушения исполнительской дисциплины
Сведения и виды о фактах нарушения трудовой дисциплины
Сведения о поощряемых показателях и видах деятельности
Сведения и виды о фактах нарушения исполнительской дисциплины
Сведения и виды о фактах нарушения трудовой дисциплины
Результат самооценки:
Результат оценки:
Служащий _________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
дата ________________________________
подпись_____________________________
Непосредственный руководитель
____________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
дата _____________________________
подпись__________________________
Приложение 4
к Методике оценки
деятельности административных
государственных служащих
корпуса "Б" Министерства
оборонной и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
Форма
Оценочный лист
__________________________________________________год
(оцениваемый год)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) оцениваемого служащего:
__________________________________________________________________________
Должность оцениваемого служащего: _________________________________________
Наименование структурного подразделения оцениваемого служащего:
__________________________________________________________________________
Оценка выполнения индивидуального плана:
п
/п
Результат целевого показателя
Значение
Результаты самооценки служащего
Результаты оценки руководителя
Примечание
1
Результат целевого показателя 1
от 2 до 5 баллов
2
Результат целевого показателя 2
от 2 до 5 баллов
3
Результат целевого показателя 3
от 2 до 5 баллов
4
Результат целевого показателя 4
от 2 до 5 баллов
Служащий __________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
дата_________________________
подпись _____________________
Непосредственный руководитель
____________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
дата_____________________________
подпись _________________________
Приложение 5
к Методике оценки
деятельности административных
государственных служащих
корпуса "Б" Министерства
оборонной и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
Форма
Протокол заседания Комиссии по оценке
______________________________________________________
(наименование государственного органа)
______________________________________________________
(вид оценки: квартальная/ годовая и оцениваемый период (квартал и (или) год)
Результаты оценки
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) служащих
Сведения о результатах оценки
Корректировка Комиссией результатов оценки (в случае наличия)
Рекомендации Комиссии
Заключение Комиссии:
_______________________________________________________________
Проверено:
Секретарь Комиссии: ____________________________ Дата: ___________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Председатель Комиссии: _________________________ Дата: ___________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Член Комиссии: _________________________________ Дата: __________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)

005 "Шетелдік іссапарлар" және 006 "Өкілдік шығыстар" бюджеттік бағдарламалары бойынша ақша қаражатын сапалы және уақытылы рәсімдеу және жұмсалуы
Қызметтік тапсырмаларды орындау кезінде ынта-жігері және шығармашылық көзқарас таныту
Лауазымдық міндеттерін тікелей орындау кезінде шет тілін қолдану
Бұрын орыс тілінде жүргізілген процесстерді мемлекеттік тілге аудару
Комиссияларға (конкурстық, түгендеу, тәртіптік, тендерлік және тағы басқа комиссия), сондай-ақ жұмыс топтарына қатысу
әрбір іс -шара үшін 1 балл
Қосымша зерделеуді қажет етпейтін бір ай ішінде оннан астам кіріс хаттарын уақытылы қарау
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс және аэроғарыш
өнеркәсібі министрлігі
"Б" корпусы мемлекеттік
әкімшілік қызметшілерінің
қызметін бағалау әдістемесіне
3-қосымша
Нысан
Бағалау парағы
_____________________тоқсан_____жыл
(бағаланатын кезең)
Бағаланатын қызметшінің (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда):
_________________________________________________
Бағаланатын қызметшінің лауазымы: __________________________________
Бағаланатын қызметшінің құрылымдық бөлімшесінің атауы:
_________________________________________________________________
Лауазымдық міндеттерді орындау бағасы:
Қызметшінің өзін-өзі бағалауы
Тікелей басшының бағалауы
Ескерту
Көтермеленетін көрсеткіштер мен қызмет түрлері туралы мәліметтер
Орындау тәртібін бұзу туралы мәліметтер
Еңбек тәртібін бұзу туралы мәліметтер
Көтермеленетін көрсеткіштер мен қызмет түрлері туралы мәліметтер
Орындау тәртібін бұзу туралы мәліметтер
Еңбек тәртібін бұзу туралы мәліметтер
Өзін-өзі бағалау нәтижесі:
Бағалау нәтижесі:
Қызметші
_________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
күні ______________________
қолы ______________________
Тікелей басшы _________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
күні ______________________
қолы ______________________
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс және аэроғарыш
өнеркәсібі министрлігі
"Б" корпусы мемлекеттік
әкімшілік қызметшілерінің
қызметін бағалау әдістемесіне
4-қосымша
Нысан
Бағалау парағы _______________________ жыл (бағаланатын жыл)
Бағаланатын қызметшінің (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
____________________________________________________________________
Бағаланатын қызметшінің лауазымы: ____________________________________
Бағаланатын қызметшінің құрылымдық бөлімшесінің атауы:
____________________________________________________________
Жеке жоспарды орындау бағасы:
№ р/с
Мақсаттық көрсеткіштің нәтижесі
Мәні
Қызметшінің өзін-өзі бағалау нәтижелері
Басшының бағалау нәтижелері
Ескерту
1
1 мақсаттық көрсеткіштің нәтижесі
2-ден 5 ке дейін
2
2 мақсаттық көрсеткіштің нәтижесі
2-ден 5 ке дейін
3
3 мақсаттық көрсеткіштің нәтижесі
2-ден 5 ке дейін
4
4 мақсаттық көрсеткіштің нәтижесі
2-ден 5 ке дейін
Қызметші
_________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
күні ______________________
қолы ______________________
Тікелей басшы _________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
күні ______________________
қолы ______________________
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс және аэроғарыш
өнеркәсібі министрлігі
"Б" корпусы мемлекеттік
әкімшілік қызметшілерінің
қызметін бағалау әдістемесіне
5-қосымша
Нысан
Бағалау жөніндегі комиссия отырысының хаттамасы __________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
__________________________________________________________________
(бағалау түрі: тоқсандық /жылдық және бағаланатын кезең тоқсан және (немесе) жыл)
Бағалау нәтижелері
р/с
Қызметшілердің (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда
Бағалау нәтижелері туралы мәлімет
Комиссияның бағалау нәтижелері бойынша түзетулері (болған жағдайда)
Комиссияның ұсыныстары
Комиссия қорытындысы:
________________________________________________________________
Тексерген:
Комиссия хатшысы: ___________________________ Күні: _____________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда, қолы)
Комиссия төрағасы: ____________________________ Күні: ____________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), қолы)
Комиссия мүшесі: ____________________________ Күні: ______________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда қолы)