О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 563 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области промышленности и экспортного контроля"
Приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 июля 2017 года № 512. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 сентября 2017 года № 15776. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 8 сентября 2020 года № 457.
Сноска. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 08.09.2020 № 457 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 563 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области промышленности и экспортного контроля" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11636, опубликованный 5 августа 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в стандарте государственной услуги "Выдача разрешения на транзит продукции, подлежащей экспортному контролю", утвержденном указанным приказом:
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) к услугодателю:
заявление для получения разрешения на транзит продукции по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
документ, удостоверяющий личность, и документ, подтверждающий полномочия представителя (для идентификации личности);
документ о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица - для иностранного юридического лица;
документ, удостоверяющий личность физического лица, документ, подтверждающего право на занятие предпринимательской деятельностью, - для иностранного физического лица;
документ, выданный уполномоченным органом по вопросам экспортного контроля страны экспортера, о наличии разрешения на вывоз продукции;
в случае, если законодательством страны выдача такого документа не предусмотрена, представляется письмо-подтверждение от уполномоченного органа в сфере экспортного контроля страны экспортера;
контракт на поставку продукции между участниками внешнеторговой сделки (продавцом, грузоотправителем, покупателем, грузополучателем, посредником) с указанием номенклатуры и объема продукции в физическом и стоимостном выражении с приложениями и (или) дополнениями к нему;
договор страхования гражданско-правовой ответственности услугополучателя в соответствии с Законом Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности";
письмо услугополучателя, подтверждающее гарантию с его стороны возмещения расходов, связанных с проведением проверки реальных условий перевозки, а также с вероятным временным хранением, обратной перевозкой, экспертизой и другими необходимыми действиями исполнительных органов в случае выявления нарушения действующих нормативных правовых актов Республики Казахстан, включая условия действия разрешения компетентных органов Республики Казахстан по ядерной и радиационной безопасности, а также расходов, связанных с необходимостью приведения выявленных отклонений в соответствие с требованиями законодательства Республики Казахстан и/или возвращением груза в государство экспорта (с указанием номера и даты контракта);
письмо грузоотправителя продукции (адресованное услугодателю), подтверждающее его безусловное согласие принять перемещаемую транзитом продукцию обратно в случае, если передача груза грузополучателю окажется невозможной по независящим от него причинам (с указанием номера и даты контракта);
сведения о маршруте движения, пограничных пунктов въезда и выезда, виде транспорта при осуществлении заявленной транзитной перевозки по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
информация о воинском карауле с указанием количества лиц воинского караула, данных об их оружии и боеприпасах (марка (тип), калибр, количество) к каждой ввозимой единице оружия - при сопровождении транзита продукции военного (двойного) назначения воинским караулом;
в пунктах пропуска через государственную границу Республики Казахстан представляются документы лиц (из состава воинского караула), дающие право въезда в Республику Казахстан или выезда из Республики Казахстан, именной список лиц воинского караула, утвержденный должностными лицами войсковой части с указанием закрепленного оружия, боеприпасов, и соответствующие сопроводительные документы воинского караула (предписание, наряд, заключение).
Документы, указанные в четвертом, пятом, шестом, восьмом, девятом абзацах подпункта 1) пункта 9 настоящего стандарта, представляются в нотариально засвидетельствованных копиях. Документы, составленные на иностранных языках, представляются с нотариально освидетельствованным переводом на государственный язык Республики Казахстан или русский язык.
В случае если услугополучателем выступает государственный орган иностранного государства:
представление документов, указанных в четвертом, девятом, десятом абзацах подпункта 1) пункта 9 настоящего стандарта, не требуется;
при отсутствии контракта, указанного в восьмом абзаце подпункта 1) пункта 9 настоящего стандарта, представляются документы, обосновывающие необходимость поставки продукции;
для которого законодательством страны выдача документа, указанного в шестом абзаце подпункта 1) пункта 9 настоящего стандарта, не предусмотрена, представляется письмо-разъяснение;
2) на портал:
заявление для получения разрешения на транзит продукции по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия документа о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица - для иностранного юридического лица;
электронная копия документа, удостоверяющего личность физического лица, документа, подтверждающего право на занятие предпринимательской деятельностью, - для иностранного физического лица;
электронная копия документа, выданного уполномоченным органом по вопросам экспортного контроля страны экспортера, о наличии разрешения на вывоз продукции;
в случае, если законодательством страны выдача такого документа не предусмотрена, представляется письмо-подтверждение от уполномоченного органа в сфере экспортного контроля страны экспортера;
электронная копия контракта на поставку продукции между участниками внешнеторговой сделки (продавцом, грузоотправителем, покупателем, грузополучателем, посредником) с указанием номенклатуры и объема продукции в физическом и стоимостном выражении с приложениями и (или) дополнениями к нему;
электронная копия договора страхования гражданско-правовой ответственности услугополучателя в соответствии с Законом Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности";
электронная копия письма услугополучателя, подтверждающая гарантию с его стороны возмещения расходов, связанных с проведением проверки реальных условий перевозки, а также с вероятным временным хранением, обратной перевозкой, экспертизой и другими необходимыми действиями исполнительных органов в случае выявления нарушения действующих нормативных правовых актов Республики Казахстан, включая условия действия разрешения компетентных органов Республики Казахстан по ядерной и радиационной безопасности, а также расходов, связанных с необходимостью приведения выявленных отклонений в соответствие с требованиями законодательства Республики Казахстан и/или возвращением груза в государство экспорта (с указанием номера и даты контракта);
электронная копия письма грузоотправителя продукции (адресованное услугодателю), подтверждающее его безусловное согласие принять перемещаемую транзитом продукцию обратно в случае, если передача груза грузополучателю окажется невозможной по независящим от него причинам (с указанием номера и даты контракта);
электронная копия сведений о маршруте движения, пограничных пунктах въезда и выезда, виде транспорта при осуществлении заявленной транзитной перевозки по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
информация о воинском карауле с указанием количества лиц воинского караула, данных об их оружии и боеприпасах (марка (тип), калибр, количество) к каждой ввозимой единице оружия - при сопровождении транзита продукции военного (двойного) назначения воинским караулом;
в пунктах пропуска через государственную границу Республики Казахстан представляются документы лиц (из состава воинского караула), дающие право въезда в Республику Казахстан или выезда из Республики Казахстан, именной список лиц воинского караула, утвержденный должностными лицами войсковой части с указанием закрепленного оружия, боеприпасов, и соответствующие сопроводительные документы воинского караула (предписание, наряд, заключение).
Документы, указанные в третьем, четвертом, пятом, седьмом, восьмом абзацах подпункта 2) пункта 9 настоящего стандарта представляются в нотариально засвидетельствованных копиях. Документы, составленные на иностранных языках, представляются с нотариально освидетельствованным переводом на государственный язык Республики Казахстан или русский язык.
В случае если услугополучателем выступает государственный орган иностранного государства:
представление документов, указанных в третьем, восьмом, девятом абзацах подпункта 2) пункта 9 настоящего стандарта не требуется;
при отсутствии контракта, указанного в седьмом абзаце подпункта 2) пункта 9 настоящего стандарта, представляются документы, обосновывающие необходимость поставки продукции;
для которого законодательством страны выдача документа, указанного в пятом абзаце подпункта 2) пункта 9 настоящего стандарта, не предусмотрена, представляется письмо-разъяснение.
Сведения о документе, удостоверяющем личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, индивидуального предпринимателя Республики Казахстан услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю (нарочно либо посредством почтовой связи) - подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов;
через портал - в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.";

"Өнеркәсiп және экспорттық бақылау саласындағы көрсетілетін мемлекеттiк қызметтер стандарттарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 563 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2017 жылғы 28 шілдедегі № 512 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 28 қыркүйекте № 15776 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 8 қыркүйектегі № 457 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 08.09.2020 № 457 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Құқықтық актілер туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 50-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Өнеркәсiп және экспорттық бақылау саласындағы көрсетілетін мемлекеттiк қызметтер стандарттарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 563 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11636 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 5 тамызда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Экспорттық бақылауға жататын өнiмнің транзитіне рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Көрсетiлетiн қызметтi алушының (не оның сенімхат арқылы өкілі) жүгінуі кезінде мемлекеттiк қызметті көрсету үшін қажеттi құжаттардың тiзбесi:
1) көрсетілетін қызметті берушіге:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өнiмнiң транзитiне рұқсат алуға арналған өтiнiш;
жеке басын куәландыратын құжат және өкілдің өкілеттігін растайтын құжат (тұлғаны сәйкестендіру үшін);
заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелуі (қайта тіркелуі) туралы құжат – шетелдік заңды тұлға үшін;
жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат, кәсіпкерлік қызметпен айналысу құқығын растайтын құжат – шетелдік жеке тұлға үшін;
экспорттаушы елдің экспорттық бақылау мәселелері жөніндегі уәкілетті органы берген, өнімді шығаруға рұқсатының бар екендігі туралы құжат;
егер елдің заңнамасында осындай құжатты беру көзделмеген жағдайда, экспорттаушы елдің экспорттық бақылау саласындағы уәкілетті органынан растау хаты ұсынылады;
оған қосымшаларымен және (немесе) толықтыруларымен бірге өнiмнiң номенклатурасы мен көлемi заттай және құндық мәнде көрсетілген сыртқы сауда мәмілесінің қатысушылары арасындағы (сатушы, жүк жөнелтушi, сатып алушы, жүк алушы, делдал) өнімді жеткізуге арналған келісімшарт;
"Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру шарты;
Қазақстан Республикасының ядролық және радиациялық қауiпсiздiгi жөнiндегi құзыреттi органдары рұқсатының қолданылу шарттарын қоса алғанда, Қазақстан Республикасының қолданыстағы нормативтiк құқықтық актiлерiн бұзу айқындалған жағдайда оның тарапынан тасымалдың нақты жағдайларына тексеру жүргiзуге, сондай-ақ ықтимал уақытша сақтауға, керi тасымалдауға, сараптамаға және атқарушы органдардың басқа да қажеттi іс-қимылдарына байланысты шығыстарды, сондай-ақ анықталған ауытқуларды Қазақстан Республикасының заңнама талаптарына сәйкес келтiру және/немесе экспортталуы мемлекетке жүктi қайтару қажеттiгiне байланысты шығыстарды өтеуге кепiлдiктi растайтын (келісімшарттың нөмірі мен күні көрсетілген) көрсетілетін қызметті алушының хаты;
егер жүк алушыға жүктi беру оған қатысы жоқ себептер бойынша мүмкiн болмаған жағдайда, транзитпен өтетін өнiмдi оның бұл жүктi қайта қабылдауға сөзсіз келiсiмiн растайтын (келісімшарттың нөмірі мен күні көрсетілген) (көрсетілетін қызметті беруші атына жіберілетін) жүк жөнелтушiнiң хаты;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мәлімделген транзиттік тасымалдауды жүзеге асырған кезде қозғалыс бағыты, кіру және шығу шекаралық бекеттері, көлік түрі туралы мәліметтер;
әскери (қосарлы) мақсаттағы өнім транзитін әскери қарауылмен алып жүрген кезде - әскери қарауыл адамдарының санын, олардың қарулары мен әкелінетін қарудың әр бірлігіне оқ-дәрілер туралы деректерді (маркасы (түрі), калибрі, саны) көрсете отырып, әскери қарауыл туралы ақпарат;
Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттерінде Қазақстан Республикасына кіруге немесе Қазақстан Республикасынан шығуға құқық беретін адамдардың (әскери қарауыл құрамынан) құжаттары, бекітілген қаруды, оқ-дәрілерді көрсете отырып, әскери бөлімнің лауазымды адамдарды бекіткен әскери қарауыл адамдарының атаулы тізімін және әскери қарауылдың тиісті ілеспе құжаттары (ұйғарым, жүктеу құжаты, қорытынды) ұсынады.
Осы стандарттың 9-тармағы 1) тармақшасының төртінші, бесінші, алтыншы, сегізінші, тоғызыншы абзацтарында көрсетiлген құжаттар нотариалды куәландырылған көшірмелерінде ұсынылады. Шет тілдерінде жасалған құжаттар Қазақстан Республикасының мемлекеттiк тiлiне немесе орыс тiлiне нотариалды куәландырылған аудармасымен ұсынылады.
Егер шет мемлекеттiң мемлекеттiк органы көрсетілетін қызметті алушы болып шығатын жағдайда:
осы стандарттың 9-тармағы 1) тармақшасының төртінші, тоғызыншы, оныншы абзацтарында көрсетiлген құжаттарды ұсыну талап етiлмейдi;
осы стандарттың 9-тармағы 1) тармақшасының сегізінші абзацында көрсетiлген келiсiмшарт болмаған кезде өнімді жеткізу қажеттілігін негіздейтін құжаттар ұсынылады;
осы стандарттың 9-тармағы 1) тармақшасының алтыншы абзацында көрсетiлген құжатты беру елдің заңнамасында көзделмесе, түсіндіру хаты ұсынылады;
2) порталға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетiлетiн қызметтi алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өнiмнiң транзитiне рұқсат алуға арналған өтiнiш;
заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелуі (қайта тіркелуі) туралы құжаттың электрондық көшірмесі – шетелдік заңды тұлға үшін;
жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі, кәсіпкерлік қызметпен айналысу құқығын растайтын құжаттың электрондық көшірмесі – шетелдік заңды тұлға үшін;
экспорттаушы елдiң экспорттық бақылау мәселелерi бойынша уәкiлеттi органы берген өнiмдi шығаруға рұқсатының бар екендігі туралы құжаттың электрондық көшірмесі;
егер елдің заңнамасында осындай құжатты беру көзделмеген жағдайда, экспорттаушы елдің экспорттық бақылау саласындағы уәкілетті органынан растаушы хаты ұсынылады;
оған қосымшаларымен және (немесе) толықтыруларымен бірге өнiмнiң номенклатурасы мен көлемi заттай және құндық мәнде көрсетілген сыртқы сауда мәмілесінің қатысушылары арасындағы (сатушы, жүк жөнелтушi, сатып алушы, жүк алушы, делдал) өнімді жеткізуге арналған келісімшарттың электрондық көшірмесі;
"Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру шартының электрондық көшірмесі;
Қазақстан Республикасының ядролық және радиациялық қауiпсiздiгi жөнiндегi құзыреттi органдары рұқсатының қолданылу шарттарын қоса алғанда, Қазақстан Республикасының қолданыстағы нормативтiк құқықтық актiлерiн бұзу анықталған жағдайда оның тарапынан тасымалдың нақты жағдайларына тексеру жүргiзуге, сондай-ақ ықтимал уақытша сақтауға, керi тасымалдауға, сараптамаға және атқарушы органдардың басқа да қажеттi іс-қимылдарына байланысты шығыстарды, сондай-ақ анықталған ауытқуларды заңнама талаптарына сәйкес келтiру және/немесе экспортталуы мемлекетке жүктi қайтару қажеттiгiне байланысты шығыстарды өтеуге кепiлдiктi растайтын (келісімшарттың нөмірі мен күні көрсетілген) көрсетілетін қызметті алушының хатының электрондық көшірмесі;
егер жүк алушыға жүктi беру оған қатысы жоқ себептер бойынша мүмкiн болмаған жағдайда, транзитпен өтетін өнiмдi оның бұл жүктi қайта қабылдауға сөзсіз келiсiмiн растайтын (келісімшарттың нөмірі мен күні көрсетілген) (көрсетілетін қызметті берушіге атына жіберілетін) жүк жөнелтушi хатының электрондық көшірмесі;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мәлімделген транзиттік тасымалдауды жүзеге асырған кезде қозғалыс бағыты, кіру және шығу шекаралық бекеттері, көлік түрі туралы мәліметтердің электрондық көшірмесі;
әскери (қосарлы) мақсаттағы өнім транзитін әскери қарауылмен алып жүрген кезде - әскери қарауыл адамдарының санын, олардың қарулары мен әкелінетін қарудың әр бірлігіне оқ-дәрілер туралы деректерді (маркасы (түрі), калибрі, саны) көрсете отырып, әскери қарауыл туралы ақпарат;
Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттерінде Қазақстан Республикасына кіруге немесе Қазақстан Республикасынан шығуға құқық беретін адамдардың (әскери қарауыл құрамынан) құжаттары, бекітілген қаруды, оқ-дәрілерді көрсете отырып, әскери бөлімнің лауазымды адамдары бекіткен әскери қарауыл адамдарының атаулы тізімін және әскери қарауылдың тиісті ілеспе құжаттары (ұйғарым, жүктеу құжаты, қорытынды) ұсынады.
Осы стандарттың 9-тармағы 2) тармақшасының үшінші, төртінші, бесінші, жетінші, сегізінші абзацтарында көрсетiлген құжаттар нотариалды куәландырылған көшірмелерінде қоса ұсынылады. Шет тілдерінде жасалған құжаттар Қазақстан Республикасының мемлекеттiк тiлiне немесе орыс тiлiне нотариалды куәландырылған аудармасымен ұсынылады.
Егер шет мемлекеттiң мемлекеттiк органы көрсетілетін қызметті алушы болып шығатын жағдайда:
осы стандарттың 9-тармағы 2) тармақшасының үшінші, сегізінші, тоғызыншы абзацтарында көрсетiлген құжаттарды ұсыну талап етiлмейдi;
осы стандарттың 9-тармағы 2) тармақшасының жетінші абзацында көрсетiлген келiсiмшарт болмаған кезде өнімді жеткізу қажеттілігін негіздейтін құжаттар ұсынылады;
осы стандарттың 9-тармағы 2) тармақшасының бесінші абзацында көрсетiлген құжатты беру елдің заңнамасында көзделмесе, түсіндіру хаты ұсынылады.
Жеке басты куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны, жеке кәсiпкерді мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәлiметтерді көрсетiлетiн қызметтi берушi "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттiк ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
1) көрсетiлетiн қызметтi берушiге (қолма-қол не пошта байланысы арқылы) - құжаттар топтамасын қабылдау күнiн және уақытын көрсете отырып, оның көшiрмесiндегі көрсетiлетiн қызметтi берушiнің кеңсесiнде тiркелгенi туралы белгi өтініштің қағаз тасығышта қабылданғанын растау болып табылады;
2) портал арқылы - көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетiнде" мемлекеттiк көрсетілетін қызметтiң нәтижелерiн алу күнiн көрсете отырып, мемлекеттiк қызметтi көрсетуге арналған сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.";

приложения 1 и 2 изложить в редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу.
2. Комитету индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на бумажном носителе и в электронной форме на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, согласно подпунктам 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Р. Скляр
"СОГЛАСОВАН"
Министр информации и коммуникаций
Республики Казахстан
__________________ Д. Абаев
8 августа 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
__________________ Т. Сулейменов
22 августа 2017 года
Приложение 1
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 28 июля 2017 года № 512
Приложение 1
к стандарту
государственной услуги
"Выдача разрешения на транзит
продукции, подлежащей
экспортному контролю"
Форма
Заявление для получения разрешения на транзит продукции № ____
1. В ____________________________________________________________________________
(полное наименование услугодателя)
2. Услугополучатель _____________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица, индивидуальный идентификационный номер; полное наименование, бизнес-идентификационный номер юридического лица (в том числе иностранного юридического лица), бизнес-идентификационный номер филиала или представительства иностранного юридического лица – в случае отсутствия бизнес-идентификационного номера у юридического лица; страна, юридический адрес, телефон, электронный адрес)

1 және 2-қосымшалар осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз тасығыштағы және электрондық нысандағы көшірмелерін Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберуді;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларына сәйкес іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін атқарушы
Р. Скляр
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар министрі
_____________ Д. Абаев
2017 жылғы 8 тамыз
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
_____________ Т. Сүлейменов
2017 жылғы 22 тамыз
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2017 жылғы 28 шілдедегі
№ 512 бұйрығына
1-қосымша
"Экспорттық бақылауға
жататын өнiмнiң транзитіне
рұқсат беру" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет
стандартына 1-қосымша
Нысан
№ __ өнiмнiң транзитiне рұқсат алуға арналған өтiнiш
__________________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
2. Көрсетілетін қызметті алушы __________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендiру нөмiрі; заңды тұлғаның (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмiрі, шетелдік заңды тұлғаның филиалының немесе өкілеттілігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі – заңды тұлғада бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда; елі, заңды мекенжайы, телефоны, электрондық мекенжайы)

3. Грузоотправитель (полное наименование, страна, юридический адрес, телефон):
4. Грузополучатель (полное наименование, страна, юридический адрес, телефон):
5. Срок действия разрешения:
6. Пункт пропуска через государственную границу Республики Казахстан при:
- въезде:
- выезде:
7. Вид транспорта:
8. Валюта контракта:
9. Наименование продукции:
10. Код товара по ТН ВЭД:
12. Единица измерения:
14. Общая стоимость продукции в:
-валюте платежа:
- тенге:
- долларах (USD):
11. Код товара по контрольным спискам:
13. Количество:
15. Внешнеторговый контракт, номер и дата:
16. Настоящим подтверждается, что все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче разрешения; услугополучателю не запрещено судом заниматься заявляемым видом деятельности; все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными; услугополучатель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при выдаче разрешения.
17. Наименование страховой компании, номер и дата договора страхования:
18. Особые условия разрешения:
19. Услугополучатель ______________ ______________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при наличии)
Место печати (при наличии)
Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
20. Услугодатель ______________________________________________
(полное наименование услугодателя)
Заявление принято к рассмотрению "____"_________________20__года
Приложение 2
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 28 июля 2017 года № 512
Приложение 2
к стандарту
государственной услуги
"Выдача разрешения на транзит
продукции, подлежащей
экспортному контролю"
Форма
Сведения о маршруте движения, пограничных пунктах въезда и выезда, виде транспорта при осуществлении заявленной транзитной перевозки
Показатели Содержание показателя Примечание
1
Полное наименование груза
2
Единица измерения
3
Количество
4
Класс опасности
5
Код ООН
6
Код ГНГ
7
Код ТН ВЭД
8
Услугополучатель
полное наименование, страна, юридический адрес, телефон
9
Экспедитор по территории РК
полное наименование, юридический адрес, телефон, номер и дата договора
(не требуется в случае перевозки водным транспортом)
нотариально засвидетельствованная копия договора прилагается
10
Лицензия перевозчика на транспортировку, включая транзитную, ядерных материалов, радиоактивных веществ, радиоизотопных источников ионизирующего излучения, радиоактивных отходов в пределах территории Республики Казахстан
номер лицензии, дата выдачи, наименование государственного органа, ее выдавшего
при транспортировке ядерных материалов, радиоактивных веществ, радиоизотопных источников ионизирующего излучения, радиоактивных отходов в пределах территории Республики Казахстан
11
Охрана груза
полное наименование организации, юридический адрес, телефон, номер и дата договора
(не требуется в случае перевозки железнодорожным и водным транспортом)
нотариально засвидетельствованная копия договора с указанием номенклатуры и объема охраняемой продукции прилагается
12
Документ, подтверждающий право на осуществление охранной деятельности организации по физической защите груза
номер лицензии на осуществление охранной деятельности, дата выдачи, наименование государственного органа, ее выдавшего
13
Вид транспорта
железнодорожный, автомобильный или водный, или воздушный

3. Жүк жөнелтушi (толық атауы, елi, заңды мекенжайы, телефоны):
4. Жүк алушы (толық атауы, елi, заңды мекенжайы, телефоны):
5. Рұқсаттың қолданылу мерзiмi:
6. Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункті
- кіру:
- шығу:
7. Көлiк түрi:
8. Келісімшарттың валютасы:
9. Өнімнің атауы:
10. Тауардың СЭҚ ТН бойынша коды:
12. Өлшем бiрлiгi:
14. Өнімнің жалпы құны:
- төлем валютасымен:
- теңгемен:
- доллармен (USD):
11. Тауардың бақылау тiзiмдерi бойынша коды:
13. Саны:
15. Сыртқы сауда келiсiмшарты, нөмірі және күнi:
16. Осымен көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға рұқсатты беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы; көрсетілетін қызметті алушыға қызметтің өтініш берілетін түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны; қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы расталады; көрсетілетін қызметті алушы рұқсатты беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді.
17. Сақтандыру компаниясының атауы, сақтандыру шартының нөмiрі және күні:
18. Рұқсаттың ерекше шарттары:
19. Көрсетілетін қызметті алушы ________ __________________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөрдің орны (болған жағдайда)
Толтыру күні: 20___ жылғы "___" _______________
20.Көрсетілетін қызметті беруші _________________________________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
Өтініш қарауға қабылданды 20___жылғы "____" _________________
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2017 жылғы 28 шілдедегі
№ 512 бұйрығына
2-қосымша
"Экспорттық бақылауға
жататын өнiмнiң транзитіне
рұқсат беру" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет
стандартына 2-қосымша
Нысан
Мәлімделген транзиттік тасымалдауды жүзеге асырған кезде қозғалыс бағыты, кіру және шығу шекаралық бекеттері, көлік түрі туралы мәліметтер
Көрсеткіштер
Көрсеткіш мазмұны
Ескертпе
1
Жүктің толық атауы
2
Өлшем бірлігі
3
Саны
4
Қауіптілік сыныбы
5
БҰҰ коды
6
ҮЖН коды
7
ЕЭК СЭҚ ТН коды
8
Көрсетілетін қызметті алушы
толық атауы, елі, заңды мекенжайы, телефоны
9
ҚР аумағы бойынша экспедитор
толық атауы, заңды мекенжайы, телефоны, шарттың нөмірі және күні
су көлігімен тасымалданған жағдайда талап етілмейді)
шарттың нотариалды куәландырылған көшірмесі қоса беріледі
10
Тасымалдаушының ядролық материалдарды, радиоактивті заттарды, иондаушы сәулеленудің радиоизотоптық көздерін, радиоактивті қалдықтарды транзиттік тасымалдауды қоса алғанда, Қазақстан Республикасы аумағының шегінде тасымалдауға арналған лицензиясы
лицензияның нөмiрi, берілген күні, оны берген мемлекеттiк органның атауы
ядролық материалдарды, радиоактивті заттарды, иондаушы сәулеленудің радиоизотоптық көздерін, радиоактивті қалдықтарды Қазақстан Республикасы аумағының шегінде тасымалдау кезінде
11
Жүктерді күзету ұйымның толық атауы, заңды мекенжайы, телефоны, шарттың нөмірі және күні
(теміржол және су көлігімен тасымалдаған жағдайда талап етілмейді)
күзетілетін өнімнің номенклатурасы мен көлемін көрсете отырып шарттың нотариалды куәландырылған көшірмесі қоса беріледі
12
Жүкті физикалық қорғау жөніндегі ұйымының күзет қызметiн жүзеге асыруға берілген құқығын растайтын құжат
күзет қызметiн жүзеге асыруға арналған лицензияның нөмiрi, берілген күні, оны берген мемлекеттiк органның атауы
13
Көлік түрі
теміржол, автомобиль немесе су, немесе әуе

при перевозке опасного груза классов 1, 6 и 7 автомобильным транспортом дополнительно указываются данные транспортного средства
14
Номер специального разрешения на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7 (при перевозке опасного груза классов 1, 6 и 7 автомобильным транспортом)
не требуется при перевозке пиротехнических изделий, имеющих подкласс транспортной опасности 1.4 согласно Классификации опасных грузов, содержащих пиротехнические изделия Технического регламент Таможенного союза "О безопасности пиротехнических изделий", утвержденного решением Комиссии таможенного союза от 16 августа 2011 года № 770
копия разрешения прилагается
15
Номер свидетельства о подготовке водителя транспортного средства, перевозящего опасные грузы (свидетельство о допуске водителя к перевозке опасных грузов автотранспортными средствами)

1, 6 және 7-санаттағы қауіпті жүкті автомобиль көлігімен тасымалдау кезінде көлік құралының деректері қосымша көрсетіледі
14
1, 6 және 7-санаттағы қауіпті жүкті тасымалдауға арнайы рұқсаттың нөмірі (1, 6 және 7-санаттағы қауіпті жүкті автомобиль көлігімен тасымалдау кезінде)
Кеден одағы комиссиясының 2011 жылғы 16 тамыздағы № 770 шешімімен бекітілген Кеден одағының "Пиротехникалық бұйымдардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің Пиротехникалық бұйымдары бар қауіпті жүктердің сыныптамасына сәйкес 1.4-кіші сыныбы бар пиротехникалық бұйымдарды тасымалдау кезінде талап етілмейді
рұқсаттың көшірмесі қоса беріледі
15
Қауіпті жүктерді тасымалдайтын көлік құралы жүргізушісінің дайындығы туралы куәліктің (жүргізушіге қауіпті жүктерді автокөлік құралдарымен тасымалдауға рұқсат беру туралы куәлік) нөмірі

при перевозке автомобильным транспортом пиротехнических изделий, имеющих подкласс транспортной опасности 1.4
копия свидетельства прилагается
16
Грузоотправитель
полное наименование, юридический адрес, телефон
17
Грузополучатель
полное наименование, юридический адрес, телефоны
Маршрут перевозки:
18
Наименование пункта отправления, страна
19
Наименование пункта пропуска через государственную границу Республики Казахстан при въезде
20
Маршрут передвижения по территории Республики Казахстан
не заполняется при перевозке железнодорожным транспортом
при перевозке автомобильным транспортом опасного груза классов 1, 6 и 7 маршрут указывается согласно специальному разрешению
21
Наименование пункта пропуска через государственную границу Республики Казахстан при выезде
22
Наименование пункта назначения, страна
23
Сроки перевозки
дата, месяц, год - дата, месяц, год
согласно графе 5 заявления
24
Данные о страховании гражданско-правовой ответственности услугополучателя за причинение вреда третьим лицам и окружающей среде
наименование страховой компании, юридический адрес, телефон, номер и дата договора
период действия страховой защиты соответствует сроку действия договора
25
Номер аварийной карточки
не требуется при наличии специального разрешения на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7 автомобильным транспортом
копия аварийной карточки, заверенная подписью и печатью (при наличии) услугополучателя, прилагается
26
Паспорт безопасности химической продукции
применительно к химической продукции в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "О безопасности химической продукции"
копия, заверенная подписью и печатью (при наличии) услугополучателя, прилагается
Услугополучатель ______________       _______________________________________
должность, подпись             (фамилия, имя, отчество (при наличии)
Место печати (при ее наличии)
Дата ______________

1.4 көлік қауіптілігінің кіші сыныбы бар пиротехникалық бұйымдарды автомобиль көлігімен тасымалдау кезінде
куәліктің көшірмесі қоса беріледі
16
Жүк жөнелтуші
толық атауы, заңды мекенжайы, телефоны
17
Жүк алушы
толық атауы, заңды мекенжайы, телефоны
Тасымалдау маршруты:
18
Жөнелтуші пунктінің атауы, елі
19
Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасы арқылы кіру кезіндегі өткізу пунктінің атауы
20
Қазақстан Республикасының аумағы бойынша қозғалу бағыты
темір жол көлігімен тасымалдау кезінде толтырылмайды
1, 6 және 7-санаттағы қауіпті жүкті автомобиль көлігімен тасымалдау кезінде маршрут арнайы рұқсатқа сәйкес көрсетіледі
21
Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасы арқылы шығу кезіндегі өткізу пунктінің атауы
22
Межелі пунктінің атауы, елі
23
Тасымалдау мерзімі
күні, айы, жылы - күні, айы, жылы
өтініштің 5-бағанына сәйкес
24
Үшінші адамдарға және қоршаған ортаға келтірген зиянды өтеу жөніндегі көрсетілетін қызметті алушының азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру туралы деректер
сақтандыру компаниясының атауы, заңды мекенжайы, телефоны, шарттың нөмірі және күні
сақтандыру қорғанысының қолданылу мерзімі шарттың қолданылу мерзімімен сәйкес келеді
25
Авариялық карточканың нөмірі
автомобиль көлігімен 1, 6 және 7-санаттағы қауіпті жүкті тасымалдауға арнайы рұқсат бар болған кезде талап етілмейді
көрсетілетін қызметті алушының қолымен және мөрімен (болған жағдайда) куәландырылған авариялық карточканың көшірмесі қоса беріледі
26
Химиялық өнімнің қауіпсіздік паспорты
"Химиялық өнімнің қауіпсіздігі туралы" 2007 жылғы 21 шілдедегі № 302 Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес химиялық өнімге қатысты
көрсетілетін қызметті алушының қолымен және мөрімен (болған жағдайда) куәландырылған көшірмесі қоса беріледі
Көрсетілетін қызметті алушы ___________ ___________________________________________
лауазымы, қолы (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөрдің орны (болған жағдайда)
Күні ______________