О внесении изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 7 октября 2014 года № 109 "Об утверждении отчета формы № 1-АД "О результатах рассмотрения уполномоченными органами дел об административных правонарушениях" и Инструкции по его составлению"
Приказ Генерального прокурора Республики Казахстан от 4 сентября 2017 года № 96. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 сентября 2017 года № 15788. Утратил силу приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 27 января 2023 года № 43.
Сноска. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 27.01.2023 № 43 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 7 октября 2014 года № 109 "Об утверждении отчета формы № 1-АД "О результатах рассмотрения уполномоченными органами дел об административных правонарушениях" и Инструкции по его составлению" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9856, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 11 декабря 2014 года) следующие изменения:
преамбулу указанного приказа изложить в следующей редакции:
"В связи с принятием нового Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях от 5 июля 2014 года, в целях совершенствования формирования единого отчета о рассмотрении уполномоченными органами дел об административных правонарушениях, руководствуясь подпунктом 6) статьи 37 Закона Республики Казахстан от 30 июня 2017 года "О прокуратуре" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Инструкции по составлению отчета формы № 1-АД "О результатах рассмотрения уполномоченными органами дел об административных правонарушениях", утвержденной указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Отчет формы № 1-АД состоит из таблицы А "Сводный отчет" (с разделами по каждому субъекту административной практики) и приложения к таблице А "Об административных правонарушениях, совершенных женщинами", таблицы Б "Рассмотрение заявлений по пересмотру по вновь открывшимся обстоятельствам" (прилагается к сводному отчету) и разделов о работе судов первой инстанции, областных и приравненных к ним судов, Верховного Суда Республики Казахстан, с приложениями к ним о рассмотренных заявлениях по пересмотру по вновь открывшимся обстоятельствам (№№ 1-АП, 2-АП, 3-АП).
Таблицы А и Б отчета формы № 1-АД по республике, а также по регионам и каждому субъекту административной практики формируются в автоматизированном режиме в центральном аппарате Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет) на основании сведений централизованного банка данных автоматизированной информационной системы "Специальные учеты" (далее – ЦБД АИС СУ).";
пункт 8 изложить в следующей редакции:

"Уәкілетті органдармен әкімшілік құқық бұзушылықтар жөніндегі істерді қарау нәтижелері туралы" № 1-ӘІ нысанды есепті және оны құрастыру бойынша Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 7 қазандағы № 109 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2017 жылғы 4 қыркүйектегі № 96 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 28 қыркүйекте № 15788 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2023 жылғы 27 қаңтардағы № 43 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 27.01.2023 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Уәкілетті органдармен әкімшілік құқық бұзушылықтар жөніндегі істерді қарау нәтижелері туралы" № 1-ӘІ нысанды есепті және оны құрастыру бойынша Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 7 қазандағы № 109 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9856 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылы 11 желтоқсанда жарияланған) бұйрығына келесі өзгерістер енгізілсін:
аталған бұйрықтың кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы 2014 жылы 5 шілдеде Қазақстан Республикасының жаңа кодексінің қабылдауына байланысты уәкілетті органдармен әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істерді қарау жөнінде бірыңғай есепті қалыптастыру мақсатында, "Прокуратура туралы" 2017 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 37-бабының 6)-тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:";
аталған бұйрықпен бекітілген "Уәкілетті органдардың әкімшілік құқық бұзушылықтар жөніндегі істерді қарау нәтижелері туралы" № 1-ӘІ нысанды есепті қалыптастыру бойынша Нұсқаулықта:
2-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"2. № 1-ӘІ нысанды есеп жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша қайта қарау жөніндегі қосымшаларымен (1-ӘҚБ, 2-ӘҚБ, 3-ӘҚБ) "Жинақ есеп" А кестелерінен (әкімшілік тәжірибенің әр субъектісі бойынша бөлімдерімен), "Әйелдер жасаған әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы" А кестесінің қосымшасынан, "Жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша қайта қарау жөніндегі арыздарды қарау" Б кестесінен (жинақ есепке қоса беріледі) облыстық және оларға теңестірілген бірінші сатыдағы соттардың, Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жұмыстары туралы тараулардан тұрады.".
Республика бойынша, сондай-ақ аймақтар және әрбір әкімшілік тәжірибе субъектісі бойынша № 1-ӘІ нысанды есептің А және Б кестелері "Арнайы есепке алу" автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің орталықтандырылған деректер банкінің деректері (бұдан әрі – АЕА АЖ ОДБ ) негізінде Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің (бұдан әрі - Комитет) орталық аппаратында автоматтандырылған режимінде қалыптастырылады.";
8-тармағы келесі редакцияда жазылсын:

"8. Отчет формы № 1-АД ежеквартально к 20 числу месяца, следующего за отчетным периодом, размещается на сайте Комитета.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. В графе 1 отражается количество зарегистрированных административных правонарушений в отчетном периоде.
В графе 2 отражается количество рассмотренных в отчетном периоде административных дел, с учетом переходящих дел прошлого года.
В графах 3 и 4 указывается количество рассмотренных дел из графы 2, рассмотрено судом и рассмотрено органом.
В графе 5 отражается количество лиц, в отношении которых вынесены постановления о привлечении к административной ответственности.
В графах 6 и 7 указывается количество привлеченных лиц из графы 5, физических и юридических лиц.
В графе 8 отражается количество дел, по которым вынесены постановления о прекращении административного производства.
В графе 9 отражается количество дел, по которым вынесены постановления о наложении взыскания.
В зависимости от санкций подведомственных статей Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях (далее - КРКоАП) отражаются основные и дополнительные меры взыскания.
В последующих графах указывается сумма причиненного ущерба государству, взысканная в пользу государства, наложенного и взысканного штрафа (в тенге), сумма взысканного штрафа по сокращенному производству по делам об административных правонарушениях, количество постановлений с применением части 2 статьи 819 КРКоАП, количество направленных постановлений на принудительное исполнение, количество исполненных административных производств в принудительном порядке (в лицах), количество постановлений по исполненным штрафам, количество привлеченных к административной ответственности индивидуальных предпринимателей, несовершеннолетних (при наличии компетенции рассматривать дела о несовершеннолетних) и должностных лиц государственных органов (статьи 30 КРКоАП).".
Разделы отчета таблицы А изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;

"8. № 1-ӘІ нысанды есеп тоқсан сайын есепті мерзімнен кейінгі айдың 20 күнінде Комитеттің сайтында орналастырылады.";
12-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"12. Есепті мерзімде тіркелген әкімшілік құқық бұзушылықтар саны 1-бағанда көрсетіледі.
Өткен жылдың ауыспалы істерін ескере отырып есепті мерзімде қаралған әкімшілік істердің саны 2-бағанда көрсетіледі.
Орган қараған және сот қараған, 2-бағанның қаралған істері 3 және 4-бағанда көрсетіледі.
5-бағанда әкімшілік жауапкершілікке тартылу туралы шығарылған қаулыларға қатысты адамдардың саны көрсетіледі.
6 және 7-бағандарда 5-бағаннан тартылған тұлғалардың саны көрсетіледі, жеке және заңды тұлғалар.
Әкімшілік өндірісті тоқтату туралы қаулыны шығару жөніндегі істердің саны 8-бағанда көрсетіледі.
Жазаға тарту туралы қаулыны шығару жөніндегі істердің саны 9-бағанда көрсетіледі.
Негізгі және қосымша жазалау шаралары Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы Кодексі (бұдан әрі – ҚР ӘҚБтК) баптарының ведомстволық бағыныстағы санкцияларға байланысты көрсетіледі.
Келесі бағандарда мемлекетке тигізілген залалдың, мемлекеттің есебіне өтелген, салынған және ерікті түрде өтелген айыппұл (теңгеде) сомалары, әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істер жөніндегі қысқартылған өндіріс бойынша өтелген айыппұл сомасы, ҚР ӘҚБтК 819-бабының 2-бөлігін қолдана отырып қаулылардың саны, мәжбүрлі түрде орындауға жіберілген қаулылар саны, мәжбүрлі тәртіпте орындалған әкімшілік өндірістердің саны (тұлғалар) орындалған айыппұлдар бойынша қаулылар саны, әкімшілік жауапкершілікке тартылған жеке тұлғаларды, кәмелетке толмағандардың (кәмелетке толмағандар туралы істерді қарауға құзыреттілігі болған жағдайда) және мемлекеттік органдардың лауазымды тұлғаларының (ҚР ӘҚБтК 30-бабы) саны көрсетіледі.".
А кестесінің тараулары осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі - Комитет):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін баспа және электронды түрде мемлекеттік және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы ресми нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;

Количество оконченных дел за отчетный период (сумма гр.10-14, 17-21 и 24-28)
из них в срок свыше установленного
Остаток неоконченных дел на конец отчетного периода
несоответствие выводов судьи о фактических обстоятельствах дела, изложенных в постановлении по делу об административном правонарушении, исследованным при рассмотрении жалобы, протеста доказательствам
неправильное применение закона об административной ответственности
существенное нарушение процессуальных норм КРКоАП
несоответствие наложенного постановлением административного взыскания характеру совершенного правонарушения, личности виновного или имущественному положению юридического лица
35
36
37
38
39
40
41
42
43
Остаток на начало отчетного периода
Поступило заявлений по вновь открывшимся обстоятельствам в отчетном периоде
Принято к производству по вновь открывшимся обстоятельствам
по заявлению лица, привлеченного к административной ответственности, потерпевшим или их законными представителями
по заявлению прокурора
одновременно по заявлению лица, прокурора
Остаток на конец отчетного периода
Возвращено
Решение по результатам рассмотрения
Возвращено
Решение по результатам рассмотрения
Возвращено
Решение по результатам рассмотрения
удовлетворено и отменено
об отказе в пересмотре дела
удовлетворено и отменено
об отказе в пересмотре дела
удовлетворено и отменено
об отказе в пересмотре дела
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Раздел №2-АП (суд) "Отчет о работе областных и приравненных к ним судов по рассмотрению административных дел".
Приложение "Рассмотрение заявлений по пересмотру по вновь открывшимся обстоятельствам в апелляционном порядке".
Раздел №3-АП(суд) "Отчет о работе Верховного Суда Республики Казахстан по рассмотрению административных дел".
Таблица А "Движение дел по пересмотру вступивших в законную силу постановлений судов".
наименование
сумма гр. 1-2 = сумме гр. 3, 4, 24, 25
Число дел по которым отозваны протесты
Возвращено без рассмотрения
Результат рассмотрения протеста на постановление
количество лиц
Остаток неоконченных дел на начало отчетного периода
Всего поступило дел за отчетный период по протестам, жалобам
удовлетворен
неудовлетворен
физических
юридических
должностных
A
1
2
3
4
5
6
7
8
9
ВСЕГО
1
СТАТЬИ КРКоАП
в т.ч. по делам об обжаловании действий (бездействия) органа (должностного лица), осуществляющего производство по делу об административном правонарушении (по гл. 44 КРКоАП)
2
в т.ч. по делам по пересмотру постановлений органов (должностных лиц) по делам об административных правонарушениях (гл.45)
3
в т.ч. по делам по пересмотру постановлений судов первой инстанции вынесенных по вновь открывшимся обстоятельствам (гл.47)
4
Другие постановления
5
Применение Международного договора
6
в т.ч. Международного пакта о гражданских о политических правах
7
в т.ч. Международного пакта о ликвидации всех форм дискриминации в отношении женщин
8
в т.ч. Международного пакта об экономических, социальных и культурных правах
9
в т.ч. Международной конвенции о ликвидации всех форм расовой дискриминации
10
в т.ч. Международной конвенции о правах ребенка
11
в т.ч. Международной конвенции о правах инвалидов
12
Продолжение таблицы
Результат рассмотрения
остаток неоконченных дел на конец отчетного периода
оставлено без изменения
отменено постановление 1-ой инстанции
отменено постановление апелляционной инстанции
постановление 1-ой инстанции
постановление апелляционной инстанции
постановление 1-ой инстанции (за исключением изменений ввиду изменения законодательства)
постановление 1-ой инстанции ввиду изменения законодательства
постановление апелляционной инстанции (за исключением изменений ввиду изменения законодательства)
постановление апелляционной инстанции ввиду изменения законодательства
с прекращением дела ст. 741, 742 КРКоАП
ввиду изменения законодательства, пп. 4), 7) ч.1 ст.741 КРКоАП
с вынесением нового постановления
об отмене постановления и направлении по подведомственности
с прекращением дела ст. 741, 742 КоАП
ввиду изменения законодательства, пп. 4), 7) ч.1 ст.741 КРКоАП
с вынесением нового постановления
об отмене постановления и направлении по подведомственности

Есепті мерзімде аяқталған істер саны (10-14, 17-21 және 24-28 бағандардың сомасы)
оның ішінде белгіленгеннен астам мерзімде
Есепті мерзімнің соңына бітпеген істердің қалдықтары
Наразылықтар мен шағымдарды қарау кезінде зерттелген әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша қаулыда баяндалған істің нақты мән-жайлары туралы сот шешімінің дәлелдемелерге сәйкес келмеуі
Әкімшілік жауапкершілік туралы заңды дұрыс қолданбау
ҚРӘҚБтК процестік нормаларын елеулі түрде бұзу
әкімшілік жазаны шығарған қаулының заңды тұлғаның мүліктік жағдайына, кінәлінің жеке басына немесе жасалған құқық бұзушылық сипатына сәйкес келмеуі
35
36
37
38
39
40
41
42
43
№ 2-ӘҚБ-тарау (сот) "Әкімшілік істерді қарау бойынша облыстық және оған теңестірілген соттардың жұмысы туралы есеп".
Қосымша. "Апелляциялық тәртіпте жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша қайта қарау жөніндегі арыздарды қарау".
Есепті мерзімнің басындағы қалдықтар
Есепті мерзімде жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша келіп түскен арыздар
Жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша өндіріске қабылданды
әкімшілік жауапкершілікке тартылған тұлғаның, жәбірленушінің немесе олардың заңды өкілдерінің арыздары бойынша
прокурордың арызы бойынша
тұлғаның арызы бойынша бір мезгілде
Есепті мерзімнің соңындағы қалдықтар
Қайтарылды
Қарау нәтижелері бойынша шешім
Қайтарылды
Қарау нәтижелері бойынша шешім
Қайтарылды
Қарау нәтижелері бойынша шешім
қанағаттандырылды және жойылды
істі қайта қараудан бас тарту туралы
қанағаттандырылды және жойылды
істі қайта қараудан бас тарту туралы
қанағаттандырылды және жойылды
істі қайта қараудан бас тарту туралы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
№3-ӘҚБ-тарау (сот) "Әкімшілік істерді қарау бойынша Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соттың жұмысы туралы есеп".
А кестесі. "Соттардың заңды күшіне енген қаулыларын қайта қарау бойынша істер қозғалысы".
Атауы
1-2 бағандардың қосындысы = 3, 4, 24, 25 бағандардың қосындысына
Наразылықтар қайтарылып алынған істер саны
Қараусыз қайтарылды
Қаулыға жасалған наразылықты қарау нәтижесі
Тұлғалар саны
Есепті мерзімнің басындағы аяқталмаған істердің қалдықтары
Наразылықта, шағымдар бойынша есепті мерзімде барлық келіп түскен істер
қанағаттандырылды
қанағаттандырылған жоқ
жеке
заңды
лауазымды
A
1
2
3
4
5
6
7
8
9
БАРЛЫҒЫ
1
ҚР ӘҚБтК баптары
соның ішінде, әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жүргізу бойынша жүзеге асыратын органның (лауазымды тұлғаның) шағым жасау әрекеттері (әрекетсіздігі) туралы істер бойынша (ҚРӘҚБтК 44 тарау бойынша)
2
соның ішінде, әкімшілік құқық бұзушылық туралы істер бойынша органдардың (лауазымды тұлғалардың) қаулыларын қайта қарау жөніндегі істер бойынша (45 тарау)
3
в т.ч. по делам по пересмотру постановлений судов первой инстанции вынесенных по вновь открывшимся обстоятельствам (гл.47)
4
Басқа қаулылар
5
Халықаралық келісімшартты қолдану
6
соның ішінде, Азаматтық және саяси құқықтар туралы халықаралық пактіні
7
соның ішінде, Әйелдерге қатысты кемсітушіліктің барлық нысандарын жою туралы халықаралық пактіні
8
соның ішінде, Экономикалық, әлеуметтік және мәдени құқықтар туралы халықаралық пактіні
9
соның ішінде, Нәсiлдiк кемсiтушiлiктiң барлық нысандарын жою туралы халықаралық конвенцияны
10
соның ішінде, Бала құқықтары туралы халықаралық конвенцияны
11
соның ішінде мүгедектердің құқықтары туралы халықаралық конвенцияны
12
Кестенің жалғасы
Қарау нәтижесі
өзгеріссіз қалдырылды
өзгертілді
бірінші саты қаулысының күші жойылды
бірінші саты қаулысы
апелляциялық саты қаулысы
бірінші саты қаулысы (заңнаманың өзгеруіне байланысты өзгерістерді қоспағанда)
бірінші саты қаулысы заңнаманың өзгеруіне байланысты
апелляциялық саты қаулысы (заңнаманың өзгеруіне байланысты өзгерістерді қоспағанда)
апелляциялық саты қаулысы заңнаманың өзгеруіне байланысты
стоқтатумен ҚРӘҚБтК. 741, 742 б
заңнаманың өзгеруіне байланысты ҚРӘҚБтК. 741 баптың бірінші бөлігінің, 4), 7) тармақшалары
жаңа қаулы шығарумен
қаулыны жою және ведомстволығы бойынша жіберу туралы
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Кестенің жалғасы
Қарау нәтижесі
апелляциялық саты қаулысының күші жойылды

к-во оконченных дел за отчетный период (сумма гр. 5-6)
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
Раздел №3-АП(суд) "Отчет о работе Верховного Суда Республики Казахстан по рассмотрению административных дел".
Таблица Б "Движение дел по пересмотру постановлений уполномоченных органов".
Остаток неоконченных дел на начало отчетного периода
Всего поступило дел за отчетный период по протестам
Число дел по которым отозваны протесты
Возвращено без рассмотрения
Протест на постановление удовлетворен
Протест на постановление неудовлетворен
Протест на определение удовлетворен
А
1
2
3
4
5
6
7
Всего
Продолжение таблицы
Протест на определение неудовлетворен
Протест на определение и постановление удовлетворен
Протест на определение и постановление неудовлетворен
Количество физических лиц
Количество юридических лиц
Количество должностных лиц
Количество оконченных дел за отчетный период сумма гр. 5-10
Остаток неоконченных дел на конец отчетного периода
8
9
10
11
12
13
14
15
Раздел №3-АП(суд) "Отчет о работе Верховного Суда Республики Казахстан по рассмотрению административных дел"
Приложение "Рассмотрение заявлений по пересмотру по вновь открывшимся обстоятельствам в кассационной инстанции"
Остаток на начало отчетного периода
Поступило заявлений по вновь открывшимся обстоятельствам в отчетном периоде
Принято к производству по вновь открывшимся обстоятельствам
по заявлению лица, привлеченного к административной ответственности, потерпевшим или их законными представителями
по заявлению прокурора
одновременно по заявлению лица, прокурора
Остаток на конец отчетного периода
Возвращено
Решение по результатам рассмотрения
Возвращено
Решение по результатам рассмотрения
Возвращено
Решение по результатам рассмотрения
удовлетворено и отменено
об отказе в пересмотре дела
удовлетворено и отменено
об отказе в пересмотре дела
удовлетворено и отменено
об отказе в пересмотре дела
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Раздел №3-АП(суд) "Отчет о работе Верховного Суда Республики Казахстан по рассмотрению административных дел".
Таблица В "Сведения по поступившим и рассмотренным ходатайствам о внесении представления о пересмотре судебных актов по административным делам местных судов специализированной судебной коллегией Верховного Суда".
наименование
Всего поступило ходатайств о внесении представлений
Поступило ходатайств о внесении представлений в письменном виде
Поступило ходатайств о внесении представлений в электронном виде
Число заявлений, по которым лица отозвали ходатайства о внесении представлений
Количество физических лиц, подавших ходатайства
Количество юридических лиц, подавших ходатайства
Количество должностных лиц, подавших ходатайства
Ходатайство возвращено в силу несоответствия требованиям ст. 848 КоАП
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
ВСЕГО
1
в т.ч. по делам об обжаловании действий (бездействия) органа (должностного лица), осуществляющего производство по делу об административном правонарушении (по гл. 44 КРКоАП)
2
в т.ч. по делам по пересмотру постановлений органов (должностных лиц) по делам об административных правонарушениях (гл.45)
3
в т.ч. по делам по пересмотру постановлений судов первой инстанции вынесенных по вновь открывшимся обстоятельствам (гл.47)
4
Другие постановления
5
Применение Международного договора
6
в т.ч. Международного пакта о гражданских о политических правах
7
в т.ч. Международного пакта о ликвидации всех форм дискриминации в отношении женщин
8
в т.ч. Международного пакта об экономических, социальных и культурных правах
9
в т.ч. Международной конвенции о ликвидации всех форм расовой дискриминации
10
в т.ч. Международной конвенции о правах ребенка
11
в т.ч. Международной конвенции о правах инвалидов
Продолжение таблицы
Ходатайство возвращено в силу требований ст. 851 КоАП
Всего рассмотрено ходатайств о внесении представлений, из них по основаниям:
Количество рассмотренных ходатайств о внесении представлений
Остаток не рассмотренных ходатайств о внесении представления
Внесено представление по тяжким необратимым последствиям для жизни, здоровья людей либо для экономики и безопасности Республики Казахстан
Внесено представление о нарушении прав и законных интересов неопределенного круга лиц или иных публичных интересов
Внесено представление о нарушении единообразия и толкования и применения судами, уполномоченными органами (должностными лицами) норм права
9
10
11
12
13
14
Раздел №3-АП(суд) "Отчет о работе Верховного Суда Республики Казахстан по рассмотрению административных дел". Таблица Г "Сведения по внесенным представлениям о пересмотре судебных актов по административным делам местных судов специализированной судебной коллегией Верховного Суда".
Наименование
Всего поступило представлений о пересмотре судебных актов местных судов
Представления, внесенные Председателем
Верховного Суда РК
Представления, внесенные председателем
специализированной судебной коллегии
Количество физических лиц
Количество юридических лиц
Количество должностных лиц
Постановление 1 инстанции оставлено без изменения
Постановление (определение) апелляционной инстанции оставлено без изменения
Постановление 1 инстанции изменено
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
ВСЕГО
1
в т.ч. по делам об обжаловании действий (бездействия) органа (должностного лица), осуществляющего производство по делу об административном правонарушении (по гл. 44 КРКоАП)
2
в т.ч. по делам по пересмотру постановлений органов (должностных лиц) по делам об административных правонарушениях (гл.45)
3
в т.ч. по делам по пересмотру постановлений судов первой инстанции вынесенных по вновь открывшимся обстоятельствам (гл.47)
4
Другие постановления
5
Применение Международного договора
6
в т.ч. Международного пакта о гражданских о политических правах
7
в т.ч. Международного пакта о ликвидации всех форм дискриминации в отношении женщин
8
в т.ч. Международного пакта об экономических, социальных и культурных правах
9
в т.ч. Международной конвенции о ликвидации всех форм расовой дискриминации
10
в т.ч. Международной конвенции о правах ребенка
11
в т.ч. Международной конвенции о правах инвалидов
12
Продолжение таблицы
Постановление (определение) апелляционной инстанции изменено
Постановление 1 инстанции отменено с прекращением дела
Постановление 1 инстанции отменено с вынесением нового постановления
Постановление 1 инстанции отменен с направлением по подведомственности
Постановление (определение) апелляционной инстанции отменено с прекращением дела
Постановление (определение) апелляционной инстанции отменено с вынесением нового постановления
Постановление (определение ) апелляционной инстанции отменен с направлением по подведомственности
Количество рассмотренных представлений за отчетный период
Остаток нерассмотренных представлений
на конец отчетного периода
10
11
12
13
14
15
16
17
18

есепті мерзімде аяқталған істер саны( 5-6 бағандардың қосындысы)
есепті мерзімнің соңына аяқталмаған істер саны
істі тоқтатумен ҚР ӘҚБтК 741, 742 баптары
заңнаманың өзгеруіне байланысты ҚРӘҚБтК 741 баптың бірінші бөлігінің, 4), 7) тармақшалары
жаңа қаулы шығарумен
қаулыны жою және ведомстволығы бойынша жіберу
20
21
22
23
24
25
№3-ӘҚБ-тарау (сот) "Әкімшілік істерді қарау бойынша Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соттың жұмысы туралы есеп".
Б кестесі. "Өкілетті органдардың қаулыларын қайта қарау бойынша істердің қозғалысы".
Есепті мерзімнің басындағы аяқталмаған істердің қалдықтары
Наразылықтар бойынша есепті мерзімде барлық келіп түскен істер
Наразылықтар қайтарылып алынған істер саны
Қараусыз қайтарылды
Қаулыға жасалған наразылық қанағаттандырылды
Қаулыға жасалған наразылық қанағаттандырылмады
Анықтауға жасалған наразылық қанағаттандырылды
А
1
2
3
4
5
6
7
Барлығы
Кестенің жалғасы
Анықтауға жасалған наразылық қанағаттандырылмады
Анықтау мен қаулыға жасалған наразылық қанағаттандырылды
Анықтау мен қаулыға жасалған наразылық қанағаттандырылмады
Жеке тұлғалардың саны
Заңды тұлғалардың саны
Лауазымды тұлғалардың саны
Есепті мерзімде аяқталған істер саны 5-10 бағандардың қосындысы
Есепті мерзімнің соңында аяқталмаған істердің қалдықтары
8
9
10
11
12
13
14
15
№ 3-ӘҚБ-тарау (сот) "Әкімшілік істерді қарау бойынша Қазақстан Республикасы Жоғарғы соттың жұмысы туралы есеп".
В кестесі "Жоғарғы Сотының мамандырылған сот алқасының жергілікті соттардың әкімшілік істері бойынша сот актілерін қайта қарау туралы түсініктемені енгізу жөніндегі қаралған және келіп түскен өтінішхаттар бойынша мәліметтер".
атауы
Келіп түскен түсініктемені енгізу туралы өтініштердің барлығы
Жазбаша түрде келіп түскен түсініктеме енгізу туралы өтініштер
Электронды түрде келіп түскен түсініктеме енгізу туралы өтініштер
Түсініктемелерді енгізу туралы өтініштер бойынша өтініштердің саны
Өтініштерді берген жеке тұлғалардың саны
Өтініштерді берген заңды тұлғалардың саны
Өтініштерді берген лауазымды тұлғалардың саны
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
БАРЛЫҒЫ
1
соның ішінде, әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша іс жүргізуді жүзеге асыратын органның (лауазымды адамның) әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым жасау (ҚР ӘҚБтК 44-тарауы бойынша)
2
соның ішінде әкімшілік құқық бұзушылық туралы істер бойынша заңды күшіне енбеген қаулыларды қайта қарау жөнінде істер бойынша (ҚР ӘҚБтК 45-тарауы бойынша)
3
соның ішінде, бірінші сатыдағы соттардың қаулыларды жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша қайта қарау жөніндегі істер бойынша (ҚР ӘҚБтК 47-тарауы бойынша)
4
Басқа қаулылар
5
Халықаралық келісімшартты қолдану
6
соның ішінде, Азаматтық және саяси құқықтар туралы халықаралық пактіні
7
соның ішінде, Әйелдерге қатысты кемсітушіліктің барлық нысандарын жою туралы халықаралық пактіні
8
соның ішінде, Экономикалық, әлеуметтік және мәдени құқықтар туралы халықаралық пактіні
9
соның ішінде, Нәсiлдiк кемсiтушiлiктiң барлық нысандарын жою туралы халықаралық конвенцияны
10
соның ішінде, Бала құқықтары туралы халықаралық конвенцияны
11
соның ішінде мүгедектердің құқықтары туралы халықаралық конвенцияны
12
Кестенің жалғасы
ӘҚБтК 848 бабына сәйкес келмеуі күшіне қайтарылған өтініш
ӘҚБтК 851 бабының талаптарына сәйкес қайтарылған өтініш
Түсінікетмелерді енгізу туралы өтініштердің барлығы қаралған, олардың ішінде негіздер бойынша:
Енгізілген түсініктемелер туралы қаралған өтініштердің саны
Енгізілген түсініктемелер туралы қаралмаған өтініштердің саны
Қазақстан Республикасының қауіпсіздігі және экономикасы үшін немесе адамдардың денсаулығы, өмірі үшін біржола ауыр зардаптар бойынша түсініктеме енгізілді
Белгісіз бір топтың заңды мүдделерін немесе жария мүдделердің құқықтарын бұзу туралы түсініктеме енгізілді
Сот, уәкілетті орган (лауазымды тұлға) қолданған құқық нормалары, бірізділік және түсіндіру туралы түсініктеме енгізілді
8
9
10
11
12
13
14
№ 3-ӘҚБ-тарау (сот) "Әкімшілік істерді қарау бойынша Қазақстан Республикасы Жоғарғы соттың жұмысы туралы есеп".
Қосымша. "Кассациялық тәртіпте жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша қайта қарау жөніндегі арыздарды қарау".
Есепті мерзімнің басындағы қалдықтар
Есепті мерзімде жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша келіп түскен арыздар
Жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша өндіріске қабылданды
әкімшілік жауапкершілікке тартылған тұлғаның, жәбірленушінің немесе олардың заңды өкілдерінің арыздары бойынша
прокурордың арызы бойынша
прокурордың, тұлғаның арызы бойынша бір мезгілде
Есепті мерзімнің соңындағы қалдықтар
Қайтарылды
Қарау нәтижелері бойынша шешім
Қайтарылды
Қарау нәтижелері бойынша шешім
Қайтарылды
Қарау нәтижелері бойынша шешім
қанағаттандырылды және жойылды
істі қайта қараудан бас тарту
қанағаттандырылды және жойылды
істі қайта қараудан бас тарту
қанағаттандырылды және жойылды
істі қайта қараудан бас тарту
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
№ 3-ӘҚБ-тарау (сот) "Әкімшілік істерді қарау бойынша Қазақстан Республикасы Жоғарғы соттың жұмысы туралы есеп". Таблица Г "Жоғарғы Сотының мамандырылған сот алқасының жергілікті соттардың әкімшілік істері бойынша сот актілерін қайта қарау туралы енгізілген түсініктемелер бойынша мәліметтер".
Атауы
Жергілікті соттардың сот актілерін қайта қарау туралы келіп түскен түсініктемелердің барлығы
ҚР Жоғарғы Сотының Төрағасы енгізген түсініктемелер
Мамандырылған сот алқасының енгізген түсініктемелері
Жеке тұлғалардың саны
Заңды тұлғалардың саны
Лауазымды тұлғалардың саны
Өзгеріссіз қалдырған және бірінші сатыдағықаулы
Өзгеріссіз қалдырған және аппеляциялық сатыдағы қаулы (анықтау)
Бірінші сатыдағы қаулы және өзгертілді
Аппеляциялық сатыдағы қаулы (анықтау) және һзгертілді
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
БАРЛЫҒЫ
1
соның ішінде, әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша іс жүргізуді жүзеге асыратын органның (лауазымды адамның) әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым жасау (ҚР ӘҚБтК 44-тарауы бойынша)
2
соның ішінде әкімшілік құқық бұзушылық туралы істер бойынша заңды күшіне енбеген қаулыларды қайта қарау жөнінде істер бойынша (ҚР ӘҚБтК 45-тарауы бойынша)
3
соның ішінде, бірінші сатыдағы соттардың қаулыларды жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша қайта қарау жөніндегі істер бойынша (ҚР ӘҚБтК 47-тарауы бойынша)
4
Басқа қаулылар
5
Халықаралық келісімшартты қолдану
6
соның ішінде, Азаматтық және саяси құқықтар туралы халықаралық пактіні
7
соның ішінде, Әйелдерге қатысты кемсітушіліктің барлық нысандарын жою туралы халықаралық пактіні
8
соның ішінде, Экономикалық, әлеуметтік және мәдени құқықтар туралы халықаралық пактіні
9
соның ішінде, Нәсiлдiк кемсiтушiлiктiң барлық нысандарын жою туралы халықаралық конвенцияны
10
соның ішінде, Бала құқықтары туралы халықаралық конвенцияны
11
в т.ч. Международной конвенции о правах инвалидов
12
Кестенің жалғасы
бірінші сатыдағы қаулы және істі тоқтатумен күшін жойды
Бірінші сатыдағы қаулы жаңа қаулыны шығарумен күшін жойды
Бірінші сатыдағы қаулы ведомстволық бағыныстығы бойынша жолдаумен күшін жойды
Аппеляциялық сатыдағы қаулы (анықтау) істі тоқтатумен күшін жойды
Аппеляциялық сатыдағы қаулы (анықтау) жаңа қаулының шығаруымен күшін жойды
Аппеляциялық сатыдағы қаулы (анықтау) ведомстволық бағыныстығы бойынша жолдаумен күшін жойды
Есепті мерзімде қаралған түсініктемелердің саны
Есептік мерзімнің соңында қарлмаған түсініктемелердің қалдығы
11
12
13
14
15
16
17
18