О внесении изменений и дополнения в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 407 "Об утверждении регламентов оказания государственных услуг в сфере социальной защиты населения"
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 4 октября 2017 года № 328. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 октября 2017 года № 15939. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 25 марта 2021 года № 84.
Сноска. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 25.03.2021 № 84 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 407 "Об утверждении регламентов оказания государственных услуг в сфере социальной защиты населения" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11503, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 10 июля 2015 года) следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить:
1) регламент оказания государственной услуги "Назначение пенсионных выплат по возрасту" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) регламент оказания государственной услуги "Назначение государственной базовой пенсионной выплаты" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) регламент оказания государственной услуги "Назначение государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) регламент оказания государственной услуги "Назначение государственных специальных пособий" согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) регламент оказания государственной услуги "Назначение социальной выплаты на случаи социальных рисков: утраты трудоспособности; потери кормильца; потери работы; потери дохода в связи с беременностью и родами; потери дохода в связи с усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей); потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года" согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) регламент оказания государственной услуги "Назначение пособий на рождение ребенка и по уходу за ребенком" согласно приложению 6 к настоящему приказу;

"Халықты әлеуметтік қорғау саласында мемлекеттік қызметті көрсету регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 мамырдағы № 407 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2017 жылғы 4 қазандағы № 328 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 27 қазанда № 15939 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2021 жылғы 25 наурыздағы № 84 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 25.03.2021 № 84 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Халықты әлеуметтік қорғау саласында мемлекеттік қызметті көрсету регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 мамырдағы № 407 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11503 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 10 шілдеде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Бекіту:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Жасына байланысты зейнетақы төлемдерін тағайындау" мемлекеттік қызметті көрсету регламенті;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемдерін тағайындау" мемлекеттік қызметті көрсету регламенті;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша және жасына байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар тағайындау" мемлекеттік қызметті көрсету регламенті;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "Мемлекеттік арнайы жәрдемақылар тағайындау" мемлекеттік қызметті көрсету регламенті;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес "Мынадай әлеуметтік тәуекелдер жағдайларына әлеуметтік төлемдер тағайындау: еңбекке қабілеттілігін жоғалту, асыраушысынан айырылу, жұмысынан айырылу, жүкті болу мен босануға байланысты табысынан айырылу, жаңа туған баланы (балаларды) асырап алуға байланысты табысынан айырылу, бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылу" мемлекеттік қызметті көрсету регламенті;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес "Бала туғанда берілетін және бала күтімі бойынша жәрдемақыларды тағайындау" мемлекеттік қызметті көрсету регламенті;

7) регламент оказания государственной услуги "Назначение специального государственного пособия" согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) регламент оказания государственной услуги "Выдача информации о поступлении и движении средств вкладчика единого накопительного пенсионного фонда" согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) регламент оказания государственной услуги "Установление инвалидности и/или степени утраты трудоспособности и/или определение необходимых мер социальной защиты" согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) регламент оказания государственной услуги "Назначение пособия матери или отцу, усыновителю (удочерителю), опекуну (попечителю), воспитывающему ребенка-инвалида" согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) регламент оказания государственной услуги "Назначение единовременной выплаты на погребение" согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) регламент оказания государственной услуги "Назначение социальной помощи в виде ежемесячных выплат гражданам Республики Казахстан после завершения периода капитализации платежей по возмещению вреда, причиненного жизни и здоровью работников юридическими лицами, ликвидированными вследствие банкротства" согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) регламент оказания государственной услуги "Выдача справки иностранцу или лицу без гражданства о соответствии квалификации для самостоятельного трудоустройства" согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) регламент оказания государственной услуги "Выплата разницы между суммой фактически внесенных обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции и суммой пенсионных накоплений" согласно приложению 14 к настоящему приказу.";
в регламенте оказания государственной услуги "Назначение пенсионных выплат по возрасту", утвержденном указанным приказом:
часть первую пункта 2 изложить в следующей редакции:
"2. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – услугодатель).";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Отделение Государственной корпорации в течение трех рабочих дней формирует электронный (бумажный) макет дела услугополучателя.
При этом специалист, принимающий документы, осуществляет следующие действия:
1) формирует запрос в автоматизированную ИС государственного органа на наличие факта назначения или выплаты. При обнаружения факта назначения или выплаты пенсионных выплат выдает расписку об отказе в приеме заявления на назначение пенсионных выплат по форме согласно приложению 4 к Стандарту;

7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес "Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау" мемлекеттік қызметті көрсету регламенті;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес "Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры салымшысы қаражатының түсуі және қозғалысы туралы ақпарат беру" мемлекеттік қызметті көрсету регламенті;
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес "Мүгедектікті және/немесе еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесін белгілеу және/немесе қажетті әлеуметтік қорғау шараларын айқындау" мемлекеттік қызметті көрсету регламенті;
10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес "Мүгедек баланы тәрбиелеп отырған анаға немесе әкеге, бала асырап алушыға, қорғаншыға (қамқоршыға) жәрдемақы тағайындау" мемлекеттік қызметті көрсету регламенті;
11) осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес "Жерлеуге арналған біржолғы төлем тағайындау" мемлекеттік қызметті көрсету регламенті;
12) осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес "Банкроттық салдарынан таратылған заңды тұлғалар қызметкерлердің өмірі мен денсаулығына келтірген зиянды өтеу жөніндегі төлемдерді капиталдандыру кезеңі аяқталғаннан кейін Қазақстан Республикасының азаматтарына ай сайынғы төлемдер түрінде әлеуметтік көмекті тағайындау" мемлекеттік қызметті көрсету регламенті;
13) осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес "Өз бетінше жұмысқа орналасуы үшін шетелдікке немесе азаматтығы жоқ адамға біліктіліктің сәйкестігі туралы анықтама беру" мемлекеттік қызметті көрсету регламенті бекітілсін;
14) осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес "Инфляцияның деңгейін ескере отырып, нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының сомасы мен зейнетақы жинақтарының сомасы арасындағы айырма төлемі" мемлекеттік қызметті көрсету регламенті.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жасына байланысты зейнетақы төлемдерін тағайындау" мемлекеттік қызметті көрсету регламентінде:
2-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Мемлекеттік корпорация бөлімшесі үш жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының электрондық (қағаз түріндегі) іс макетін қалыптастырады.
Бұл ретте құжаттарды қабылдайтын маман мынадай іс-қимылдарды жүзеге асырады:
1) тағайындау немесе төлеу фактісінің болуына мемлекеттік органның автоматтандырылған АЖ-сын сұрау салуды қалыптастырады. Зейнетақы төлемдерін тағайындау немесе төлеу фактісі анықталған кезде Стандартқа 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша зейнетақы төлемдерін тағайындауға өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді;

2) формирует запрос в соответствующие ИС через шлюз "электронного правительства":
в ИС Государственная база данных "Физические лица" – по документам, удостоверяющего личность услугополучателя и подтверждающего регистрацию по постоянному месту жительства;
в ИС "ЗАГС" – по свидетельству о рождении ребенка (детей) или выписке из актовой записи о рождении (по регистрациям, произведенным на территории Республики Казахстан после 13 августа 2007 года), по свидетельству о заключении брака (по регистрациям, произведенным на территории Республики Казахстан после 1 июня 2008 года), по свидетельству о смерти детей (по регистрациям, произведенным на территории Республики Казахстан после 1 мая 2008 года);
в ИС "Е Попечительство" – по документам об установлении опеки (попечительства);
в ИС "Верховный суд" - по решению суда об усыновлении (удочерении) ребенка (детей);
3) проверяет полноту пакета документов, принимаемых от услугополучателя;
4) проверяет состояние трудовой книжки, при отсутствии в ней соответствующих записей, наличии исправлений, неточностей, разночтений, запрашивает у заявителя представление справок архивных учреждений или с места работы;
5) сканирует документы, представленные услугополучателем, в том числе в случае отсутствия сведений из информационных систем государственных органов;
6) обеспечивает качество сканирования и соответствие электронных копий документов оригиналам, представленным услугополучателем;
7) регистрирует заявление и выдает расписку о принятии документов.
В случае предоставления неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, и (или) документов с истекшим сроком действия, отсутствия права на назначение пенсионных выплат по возрасту выдается расписка об отказе в приеме заявления по форме согласно приложению 3 к Стандарту.
Специалист, формирующий макет дела, осуществляет следующие действия:
1) осуществляет проверку на соответствие сумм, указанных в справке о доходе, электронной выписке оборотов с транзитного счета вкладчика.
В случае несоответствия указанных сумм запрашивает у услугополучателя представление с места работы справки-подтверждения о перечислении обязательных пенсионных взносов;
2) формирует электронный макет дела с электронным проектом решения услугополучателя;
3) производит расчет размера пенсионных выплат по возрасту, оформляет электронный проект решения, удостоверяет электронный проект решения ЭЦП и направляет в филиал Государственной корпорации.
В случаях некачественного сканирования документов, представленных услугополучателем, необходимости предоставления справок архивных учреждений или с места работы возвращает специалисту, принявшему документы.";
в приложении 2 заголовок изложить в следующей редакции:
"Департамент Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по ______________
Информация о назначении пенсионных выплат по возрасту";
в регламенте оказания государственной услуги "Назначение государственной базовой пенсионной выплаты", утвержденном указанным приказом:
часть первую пункта 2 изложить в следующей редакции:

2) "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті АЖ-ға:
"Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқоры АЖ-ға – көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын және тұрғылықты тұратын жері бойынша тіркелгенін растайтын құжаттар бойынша;
"АХАЖ" АЖ-ға – баланың (балалардың) туу туралы куәлігі немесе туу туралы актілік жазбадан үзінді көшірме бойынша (Қазақстан Республикасының аумағында 2007 жылғы 13 тамыздан кейін жүргізілген тіркеулер бойынша), неке қию туралы куәлік бойынша (Қазақстан Республикасының аумағында 2008 жылғы 1 маусымнан кейін жүргізілген тіркеулер бойынша), балалардың қайтыс болғаны туралы куәлік бойынша (Қазақстан Республикасының аумағында 2008 жылғы 1 мамырдан кейін жүргізілген тіркеулер бойынша);
"Е-Қорғаншылық" АЖ-ға - қамқоршылық (қорғаншылық) белгілеу туралы құжаттар бойынша;
"Жоғарғы сот" АЖ-ға – бала (балаларды) асырап алу туралы сот шешімі бойынша сұрау салуды қалыптастырады;
3) көрсетілетін қызметті алушыдан қабылданатын құжаттар топтамасының толықтығын тексереді;
4) еңбек кітапшасын тексереді, онда тиісті жазбалар болмаса, түзетулер, дәлсіздіктер болса, әртүрлі оқылса өтініш берушіден мұрағат мекемелерiнен немесе жұмыс орнынан анықтамалар сұратады;
5) көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды, оның ішінде мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінен алынатын мәліметтер болмаған жағдайда сканерлейді;
6) сканерлеу сапасын және құжаттардың электрондық көшірмелерінің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған түпнұсқаларға сәйкес келуін қамтамасыз етеді;
7) өтінішті тіркейді және құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді.
Стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған, және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған, жасына байланысты зейнетақы төлемдерін тағайындауға құқығы болмаған жағдайда Стандартқа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы қолхат беріледі.
Іс макетін қалыптастыратын маман мынадай іс-қимылдарды жүзеге асырады:
1) табысы туралы анықтамада, салымшының транзиттік шоты айналымының электрондық үзінді көшірмесінде көрсетілген сомаға сәйкес келуіне тексеруді жүзеге асырады.
Көрсетілген сомалар сәйкес келмеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушының жұмыс орнынан міндетті зейнетақы жарналарын аудару туралы растау-анықтама сұратады;
2) көрсетілетін қызметті алушының электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін қалыптастырады;
3) жасына байланысты зейнетақы төлемдерінің мөлшерін есептеуді жүргізеді, электрондық шешім жобасын рәсімдейді, электрондық шешім жобасын ЭЦҚ-мен куәландырады және Мемлекеттік корпорация филиалына жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттар сапасыз сканерленген, мұрағат мекемелерiнен немесе жұмыс орнынан анықтамалар ұсыну қажет болған жағдайларда құжаттарды қабылдаған маманға қайтарады.".
2-қосымшада тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің ______________ бойынша департаменті
Жасына байланысты зейнетақы төлемдерін тағайындау туралы ақпарат";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемдерін тағайындау" мемлекеттік қызметті көрсету регламентінде:
2-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

"2. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – услугодатель).";
в приложении 2 заголовок изложить в следующей редакции:
"Департамент Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по ______________
Информация о назначении государственной базовой пенсионной выплаты";
в регламенте оказания государственной услуги "Назначение государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту", утвержденном указанным приказом:
часть первую пункта 2 изложить в следующей редакции:
"2. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – услугодатель).";
в приложении 2 заголовок изложить в следующей редакции:
"Департамент Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по ______________
Информация о назначении (отказе в назначении) государственного социального пособия по случаю потери кормильца";
в приложении 3 заголовок изложить в следующей редакции:
"Департамент Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по ______________
Информация о назначении государственного социального пособия по возрасту";
в приложении 4 заголовок изложить в следующей редакции:
"Департамент Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по ______________
Информация о назначении (отказе в назначении) государственного социального пособия по инвалидности";
в регламенте оказания государственной услуги "Назначение государственных специальных пособий", утвержденном указанным приказом:
часть первую пункта 2 изложить в следующей редакции:
"2. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – услугодатель).";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Отделение Государственной корпорации в течение двух рабочих дней формирует электронный (бумажный) макет дела услугополучателя.
При этом, специалист, принимающий документы, осуществляет следующие действия:

"2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.";
2-қосымшада тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің ______________ бойынша департаменті
Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемдерін тағайындау туралы ақпарат";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша және жасына байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар тағайындау" мемлекеттік қызметті көрсету регламентінде:
2-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.";
2-қосымшада тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің ______________ бойынша департаменті
Асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы ақпарат";
3-қосымшада тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің ______________ бойынша департаменті
Жасына байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы тағайындау туралы ақпарат";
4-қосымшада тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің ______________ бойынша департаменті
Мүгедектігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы ақпарат";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Мемлекеттік арнайы жәрдемақылар тағайындау" мемлекеттік қызметті көрсету регламентінде:
2-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Мемлекеттік корпорация бөлімшесі екі жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының электрондық (қағаз түріндегі) іс макетін қалыптастырады.
Бұл ретте құжаттарды қабылдайтын маман мынадай іс-қимылдарды жүзеге асырады:

1) формирует запрос в автоматизированную информационную систему государственного органа на наличие факта назначения или выплаты.
При обнаружении факта назначения или выплаты пособия выдает расписку об отказе в приеме заявления на назначение пособия по форме согласно приложению 4 к Стандарту;
2) формирует запрос в соответствующие ИС через шлюз "электронного правительства":
в ИС Государственная база данных "Физические лица" – по документам, удостоверяющим личность услугополучателя и подтверждающим регистрацию по постоянному месту жительства;
в ИС "ЗАГС" – по свидетельству о рождении ребенка (детей) либо выписке из актовой записи о рождении (по регистрациям, произведенным на территории Республики Казахстан после 13 августа 2007 года), свидетельству о заключении брака (по регистрациям, произведенным на территории Республики Казахстан после 1 июня 2008 года);
в ИС "Е Попечительство" – по документам об установлении опеки.
3) проверяет полноту пакета документов, принимаемых от услугополучателя;
4) проверяет состояние трудовой книжки, при отсутствии в ней соответствующих записей, наличии исправлений, неточностей, разночтений, запрашивает у заявителя представление справок архивных учреждений или с места работы;
5) сканирует документы, представленные услугополучателем, в том числе в случае отсутствия сведений из информационных систем государственных органов;
6) обеспечивает качество сканирования и соответствие электронных копий документов оригиналам, представленным услугополучателем;
7) регистрирует заявление и выдает расписку о приеме документов.
В случае предоставления неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, и (или) документов с истекшим сроком действия, отсутствия права на назначение пособия выдается расписка об отказе в приеме заявления по форме согласно приложению 3 к Стандарту.
Специалист, формирующий макет дела, осуществляет следующие действия:
1) формирует электронный (бумажный) макет дела с электронным проектом решения;
2) производит расчет размера пособия, оформляет электронный проект решения, удостоверяет электронный проект решения ЭЦП и направляет электронный макет дела и электронным проектом решения в филиал Государственной корпорации.
В случаях некачественного сканирования документов, представленных услугополучателем, необходимости предоставления справок архивных учреждений или с места работы возвращает специалисту, принявшему документы.";
в приложении 2 заголовок изложить в следующей редакции:
"Департамент Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по ______________
Информация о назначении государственного специального пособия";
в регламенте оказания государственной услуги "Назначение социальной выплаты на случаи социальных рисков: утраты трудоспособности; потери кормильца; потери работы; потери дохода в связи с беременностью и родами; потери дохода в связи с усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей); потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года", утвержденном указанным приказом:

1) мемлекеттік органның автоматтандырылған ақпараттық жүйесіне тағайындау немесе төлеу фактісінің болуына сұрау салуды қалыптастырады. Тағайындау немесе төлеу фактісі болған кезде өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді;
2) "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті АЖ-ға сұрау салуды қалыптастырады:
"Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқоры АЖ-ға көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын және тұрғылықты тұратын жері бойынша тіркелгенін растайтын құжаттар бойынша;
"АХАЖ" АЖ-ға – баланың (балалардың) туу туралы куәлігі немесе туу туралы актілік жазбадан үзінді көшірме бойынша (Қазақстан Республикасының аумағында 2007 жылғы 13 тамыздан кейін жүргізілген тіркеулер бойынша), неке қию туралы куәлік бойынша (Қазақстан Республикасының аумағында 2008 жылғы 1 маусымнан кейін жүргізілген тіркеулер бойынша);
"Е Қорғаншылық" АЖ-ға – қамқоршылық (қорғаншылық) белгілеу туралы құжаттар бойынша сұрау салуды қалыптастырады;
3) көрсетілетін қызметті алушыдан қабылданатын құжаттар топтамасының толықтығын тексереді;
4) еңбек кітапшасын тексереді, онда тиісті жазбалар болмаса, түзетулер, дәлсіздіктер болса, әртүрлі оқылса өтініш берушіден мұрағат мекемелерiнен немесе жұмыс орнынан анықтамалар сұратады;
5) көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды, оның ішінде мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінде мәліметтер болмаған жағдайда сканерлейді;
6) сканерлеу сапасын және құжаттардың электрондық көшірмелерінің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған түпнұсқаларға сәйкес келуін қамтамасыз етеді;
7) өтінішті тіркейді және құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді.
Стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған немесе жәрдемақыларды тағайындауға құқығы болмаған жағдайда өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы хабарлама береді.
Іс макетін қалыптастыратын маман мынадай іс-қимылдарды жүзеге асырады:
1) электрондық шешім жобасымен электрондық (қағаз түріндегі) іс макетін қалыптастырады;
2) жәрдемақы мөлшерін есептеуді жүргізеді, электрондық шешім жобасын рәсімдейді, электрондық шешім жобасын ЭЦҚ-мен куәландырады және электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін Мемлекеттік корпорация филиалына жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттар сапасыз сканерленген, мұрағат мекемелерiнен немесе жұмыс орнынан анықтамалар ұсыну қажет болған жағдайларда құжаттарды қабылдаған маманға қайтарады.";
2-қосымшада тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің ______________ бойынша департаменті
Мемлекеттік арнайы жәрдемақы тағайындау туралы ақпарат";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Мынадай әлеуметтік тәуекелдер жағдайларына әлеуметтік төлемдер тағайындау: еңбекке қабілеттілігін жоғалту, асыраушысынан айырылу, жұмысынан айырылу, жүкті болу мен босануға байланысты табысынан айырылу, жаңа туған баланы асырап алуға байланысты табысынан айырылу, бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылу" мемлекеттік қызметті көрсету регламентінде:

абзац второй подпункта 1) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"через территориальные подразделения Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан - подразделение медико-социальной экспертизы (далее –подразделения МСЭ) для назначения социальной выплаты на случай утраты трудоспособности при первичном установлении степени утраты общей трудоспособности;";
в регламенте оказания государственной услуги "Назначение пособий на рождение ребенка и по уходу за ребенком", утвержденном указанным приказом:
часть первую пункта 2 изложить в следующей редакции:
"2. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – услугодатель).";
в регламенте оказания государственной услуги "Назначение специального государственного пособия", утвержденном указанным приказом:
часть первую пункта 2 изложить в следующей редакции:
"2. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – услугодатель).";
в приложении 2 заголовок изложить в следующей редакции:
"Департамент Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Информация о назначении (отказе в назначении) специального государственного пособия";
в регламенте государственной услуги "Выдача информации о поступлении и движении средств вкладчика единого накопительного пенсионного фонда", утвержденном указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Регламент оказания государственной услуги "Выдача информации о поступлении и движении средств вкладчика единого накопительного пенсионного фонда" (далее – Регламент) разработан в соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", Стандартом государственной услуги "Выдача информации о поступлении и движении средств вкладчика единого накопительного пенсионного фонда", утвержденным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 "Об утверждении стандартов государственных услуг в социально-трудовой сфере" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11342) (далее – Стандарт) и определяет процедуру выдачи информации о поступлении и движении средств вкладчика единого накопительного пенсионного фонда.";
в регламенте оказания государственной услуги "Установление инвалидности и/или степени утраты трудоспособности и/или определение необходимых мер социальной защиты", утвержденном указанным приказом:
часть первую пункта 2 изложить в следующей редакции:

2-тармақтың 1) тармақшасының екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"жалпы еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесі алғаш рет белгіленген кезде еңбек ету қабілетінен айырылу жағдайына әлеуметтік төлем тағайындау үшін – Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің аумақтық бөлімшесі – медициналық-әлеуметтік сараптама бөлімшесі (бұдан әрі – МӘС бөлімшесі) арқылы;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Бала туғанда берілетін және бала күтімі жөніндегі жәрдемақыларды тағайындау" мемлекеттік қызметті көрсету регламентінде:
2-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау" мемлекеттік қызметті көрсету регламентінде:
2-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.";
2-қосымшада тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің ______________ бойынша департаменті
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы ақпарат";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының салымшысы қаражатының түсімі және қозғалысы туралы ақпарат беру" мемлекеттік қызметті көрсету регламентінде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. "Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының салымшысы қаражатының түсімі және қозғалысы туралы ақпарат беру" мемлекеттік қызметті көрсету регламенті (бұдан әрі – Регламент) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 2) тармақшасына, "Әлеуметтік-еңбек саласында мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11342 болып тіркелген) бекітілген "Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының салымшысы қаражатының түсімі және қозғалысы туралы ақпарат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес әзірленді және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының салымшысы қаражатының түсімі және қозғалысы туралы ақпарат беру рәсімін айқындайды.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Мүгедектікті және/немесе еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесін белгілеу және/немесе қажетті әлеуметтік қорғау шараларын айқындау" мемлекеттік қызметті көрсету регламентінде:
2-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

"2. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – услугодатель).";
в приложении 2 заголовок изложить в следующей редакции:
"Департамент Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по ______________
Информация о подтверждении инвалидности";
в регламенте оказания государственной услуги "Назначение пособия матери или отцу, усыновителю (удочерителю), опекуну (попечителю), воспитывающему ребенка-инвалида", утвержденном указанным приказом:
часть первую пункта 2 изложить в следующей редакции:
"2. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – услугодатель).";
в регламенте оказания государственной услуги "Назначение единовременной выплаты на погребение", утвержденном указанным приказом:
часть первую пункта 2 изложить в следующей редакции:
"2. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – услугодатель).
в регламенте оказания государственной услуги "Назначение социальной помощи в виде ежемесячных выплат гражданам Республики Казахстан после завершения периода капитализацции платежей по возмещению вреда, причиненного жизни и здоровью работников юридическими лицами, ликвидированными вследствии банкротства", утвержденном указанным приказом:
часть первую пункта 2 изложить в следующей редакции:
"2. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – услугодатель).";
дополнить приложением 14 согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту стратегического развития Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление в одном экземпляре его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

"2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.";
2-қосымшада тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің ______________ бойынша департаменті
Мүгедектікті растау туралы ақпарат";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Мүгедек баланы тәрбиелеп отырған анаға немесе әкеге, бала асырап алушыға, қамқоршыға (қорғаншыға) жәрдемақы тағайындау" мемлекеттік қызметті көрсету регламентінде:
2-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жерлеуге арналған біржолғы төлемді тағайындау" мемлекеттік қызметті көрсету регламентінде:
2-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Банкроттық салдарынан таратылған заңды тұлғалар қызметкерлердiң өмiрi мен денсаулығына келтiрген зиянды өтеу жөнiндегi төлемдердi капиталдандыру кезеңi аяқталғаннан кейiн Қазақстан Республикасының азаматтарына ай сайынғы төлемдер түрінде әлеуметтік көмекті тағайындау" мемлекеттік қызметті көрсету регламентінде:
2-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.";
осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес 14-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Стратегиялық даму департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмелерінің бір данасын "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін жіберуді;

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Комитету труда, социальной защиты и миграции Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан разместить регламенты, утвержденные настоящим приказом, в местах обслуживания населения в удобном для восприятия формате.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на ответственного секретаря Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан Курмангалиеву А.Д.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
Т. Дуйсенова
Приложение
к приказу Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 4 октября 2017 года № 328
Приложение 14
к приказу Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 28 мая 2015 года № 407
Регламент оказания государственной услуги
"Выплата разницы между суммой фактически внесенных обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции и суммой пенсионных накоплений"
Глава 1. Общие положения
1. Регламент оказания государственной услуги "Выплата разницы между суммой фактически внесенных обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции суммой пенсионных накоплений" (далее – Регламент) разработан в соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", Стандартом государственной услуги "Выплата разницы между суммой фактически внесенных обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции и суммой пенсионных накоплений", утвержденным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 "Об утверждении стандартов государственных услуг в социально-трудовой сфере" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11342) (далее – Стандарт) и определяет процедуру назначения выплаты разницы между суммой фактически внесенных обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции и суммой пенсионных накоплений (далее – выплата разницы по государственной гарантии).

3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитеті осы бұйрықпен бекітілген регламенттерді халыққа қызмет көрсету орындарында пайдалануға ыңғайлы форматта орналастырсын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің жауапты хатшысы А.Д. Құрманғалиеваға жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
Т. Дүйсенова
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2017 жылғы 4 қазандағы
№ 328 бұйрығына
Қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 28 мамырдағы
№ 407 бұйрығына
14-қосымша
"Инфляцияның деңгейін ескере отырып, нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының сомасы мен зейнетақы жинақтарының сомасы арасындағы айырма төлемі" мемлекеттік қызметін көрсету регламенті
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Инфляцияның деңгейін ескере отырып, нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының сомасы мен зейнетақы жинақтарының сомасы арасындағы айырма төлемі" мемлекеттік қызметін көрсету регламенті (бұдан әрі – Регламент) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 2) тармақшасына, "Әлеуметтік-еңбек саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11342 болып тіркелген) бекiтiлген "Инфляцияның деңгейін ескере отырып, нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының сомасы мен зейнетақы жинақтарының сомасы арасындағы айырма төлемі" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес әзірленді және инфляцияның деңгейін ескере отырып, нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының сомасы мен зейнетақы жинақтарының сомасы арасындағы айырма төлемін (бұдан әрі – мемлекеттік кепілдік бойынша айырма төлемі) тағайындау рәсімін айқындайды.

2. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).
3. Форма оказания государственной услуги - бумажная.
4. Результат оказания государственной услуги: уведомление о назначении выплаты разницы по государственной гарантии по форме, утвержденной приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 25 декабря 2015 года № 1029 "О некоторых вопросах по сохранности обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов в едином накопительном пенсионном фонде в размере фактически внесенных обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12645) либо отказе по основаниям, предусмотренным пунктами 11-12 Стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги - бумажная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги.
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является заявление услугополучателя с приложением документов, представленных в соответствии с пунктом 9 Стандарта.
6. Действия услугодателя в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист отдела (управления) услугодателя, осуществляющий функции по назначению выплаты разницы по государственной гарантии, в течение двух рабочих дней удостоверяет посредством ЭЦП электронный проект решения:
о назначении выплаты разницы по государственной гарантии в случае полного соответствия электронного макета дела в соответствии со Стандартом;
об отказе в назначении выплаты разницы по государственной гарантии с указанием причин отказа в случаях не предоставления требуемых документов, установления недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них, несоответствия услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Правилами выполнения гарантий государства получателям пенсионных выплат по сохранности обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов в едином накопительном пенсионном фонде в размере фактически внесенных обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 апреля 2014 года № 341 (далее – Правила).
Направляет в автоматическом режиме электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении (отказе в назначении) выплаты разницы по государственной гарантии руководителю отдела (управления) услугодателя.
При наличии оснований возвращает в отделение Государственной корпорации электронный макет дела с электронным проектом решения для приобщения к электронному макету дела дополнительных документов, для принятия решения о назначении выплаты разницы по государственной гарантии в срок, установленный Стандартом.
Если в установленный Стандартом срок требуемые документы не представлены, услугодатель выносит решение об отказе в назначении выплаты разницы по государственной гарантии согласно пункту 12 Стандарта.
Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги на данном этапе является электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении (отказе в назначении) выплаты разницы по государственной гарантии, удостоверенный ЭЦП специалиста отдела услугодателя;

2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – қағаз түрінде.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: "Инфляцияның деңгейін ескере отырып, бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорындағы міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналары,a міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары мөлшерінде сақталуы бойынша кейбір мәселелер туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 1029 бұйрығымен (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттiк тiркеу тізілімінде № 12645 болып тіркелген) бекітілген нысандағы мемлекеттік кепілдік бойынша айырма төлемін тағайындау не осы Стандарттың 11-12-тармақтарында көзделген негіздер бойынша бас тарту туралы хабарлама.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны – қағаз түрінде.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
5. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін Стандарттың 9-тармағына сәйкес ұсынылған құжаттарға қоса берілген көрсетілетін қызметті алушының өтініші негіздеме болып табылады.
6. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі іс-қимылдары:
1) мемлекеттік кепілдік бойынша айырма төлемін тағайындау бойынша функциян жүзеге асыратын көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) маманы екі жұмыс күні ішінде ЭЦҚ арқылы:
электрондық іс макеті Стандартқа толық сәйкес келген жағдайда мемлекеттік кепілдік бойынша айырма төлемін тағайындау туралы;
көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін талап етілетін құжаттарды ұсынбаған, ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігі белгіленген, көрсетілетін қызметті алушы және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті материалдар, деректер мен мәліметтер Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 10 сәуірдегі № 341 қаулысымен бекітілген Зейнетақы төлемдерін алушыларға бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорындағы міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары мөлшерінде сақталуы бойынша мемлекет кепілдіктерін инфляцияның деңгейін ескере отырып, орындау қағидаларында (бұдан әрі – Қағидалар) белгіленген талаптарға сәйкес келмеген жағдайларда бас тарту себептерін көрсете отырып, мемлекеттік кепілдік бойынша айырма төлемін тағайындаудан бас тарту туралы электрондық шешім жобасын куәландырады.
Мемлекеттік кепілдік бойынша айырма төлемін тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін автоматты режимде көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) басшысына жібереді.
Негіздемелер болған кезде қосымша құжаттарды электрондық іс макетіне қосуға электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін Стандартта белгіленген мерзімде мемлекеттік кепілдік бойынша айырма төлемін тағайындау туралы шешім қабылдау үшін мемлекеттік корпорация бөлімшесіне қайтарады.
Егер талап етілетін құжаттар Стандартта көрсетілген мерзімде ұсынылмаса, көрсетілетін қызметті беруші Стандарттың 12-тармағына сәйкес мемлекеттік кепілдік бойынша айырма төлемін тағайындаудан бас тарту туралы шешім шығарады.
Көрсетілетін қызметті беруші бөлімі маманының ЭЦҚ-сымен куәландырылған мемлекеттік кепілдік бойынша айырма төлемін тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы электрондық шешім жобасымен электрондық іс макеті мемлекеттік қызметті көрсету бойынша осы кезеңдегі рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі болып табылады;

2) руководитель отдела (управления) услугодателя, осуществляющий функции по назначению выплаты разницы по государственной гарантии, в течение двух рабочих дней удостоверяет посредством ЭЦП электронный проект решения:
о назначении выплаты разницы по государственной гарантии в случае полного соответствия электронного макета дела в соответствии со Стандартом;
об отказе в назначении выплаты разницы по государственной гарантии с указанием причин отказа в случаях не предоставления требуемых документов, установления недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них, несоответствия услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Правилами.
Направляет в автоматическом режиме электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении (отказе в назначении) выплаты разницы по государственной гарантии руководителю услугодателя.
При наличии оснований возвращает в отделение Государственной корпорации электронный макет дела с электронным проектом решения для приобщения к электронному макету дела дополнительных документов, необходимых для принятия решения о назначении выплаты разницы по государственной гарантии в срок, установленный Стандартом.
Если в установленный Стандартом срок требуемые документы не представлены, услугодатель выносит решение об отказе в назначении выплаты разницы по государственной гарантии согласно пункту 12 Стандарта.
Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги на данном этапе является электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении (отказе в назначении) выплаты разницы по государственной гарантии, удостоверенный ЭЦП руководителя отдела (управления) услугодателя;
3) руководитель услугодателя, осуществляющий функции по назначению выплаты разницы по государственной гарантии, в течение одного рабочего дня посредством ЭЦП принимает решение:
о назначении выплаты разницы по государственной гарантии в случае полного соответствия электронного макета дела в соответствии со Стандартом;
об отказе в назначении выплаты разницы по государственной гарантии с указанием причин отказа в случаях не предоставления требуемых документов, установления недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них, несоответствия услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Правилами- рассматривает поступивший электронный макет дела с электронным проектом решения (проверяет правильность расчета, качество сканированных документов).
При наличии оснований возвращает в отделение Государственной корпорации электронный макет дела с электронным проектом решения для приобщения к электронному макету дела дополнительных документов, для принятия решения о назначении выплаты разницы по государственной гарантии в срок, установленный Стандартом.
Принятое решение в отделение Государственной корпорации и уведомление о назначении (отказе в назначении) выплаты разницы по государственной гарантии услугополучателю направляются в автоматическом режиме.
Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги на данном этапе является принятие решения о назначении (отказе в назначении) по выплате государственной гарантии и направление в автоматическом режиме принятого решения на выплату.

2) мемлекеттік кепілдік бойынша айырма төлемін тағайындау бойынша функцияны жүзеге асыратын көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) басшысы екі жұмыс күні ішінде ЭЦҚ арқылы:
электрондық іс макеті Стандартқа толық сәйкес келген жағдайда мемлекеттік кепілдік бойынша айырма төлемін тағайындау туралы;
көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін талап етілетін құжаттарды ұсынбаған, ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігі белгіленген, көрсетілетін қызметті алушы және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті материалдар, деректер мен мәліметтер Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеген жағдайларда бас тарту себептерін көрсете отырып, мемлекеттік кепілдік бойынша айырма төлемін тағайындаудан бас тарту туралы электрондық шешім жобасын куәландырады.
Мемлекеттік кепілдік бойынша айырма төлемін тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін автоматты режимде көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) басшысына жібереді.
Негіздемелер болған кезде қосымша құжаттарды электрондық іс макетіне қосуға электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін Стандартта белгіленген мерзімде мемлекеттік кепілдік бойынша айырма төлемін тағайындау туралы шешім қабылдау үшін мемлекеттік корпорация бөлімшесіне қайтарады.
Егер талап етілетін құжаттар Стандартта көрсетілген мерзімде ұсынылмаса, көрсетілетін қызметті беруші Стандарттың 12-тармағына сәйкес мемлекеттік кепілдік бойынша айырма төлемін тағайындаудан бас тарту туралы шешім шығарады.
Көрсетілетін қызметті беруші бөлімі басшысының ЭЦҚ-сымен куәландырылған мемлекеттік кепілдік бойынша айырма төлемін тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы электрондық шешім жобасымен электрондық іс макеті мемлекеттік қызметті көрсету бойынша осы кезеңдегі рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі болып табылады;
3) мемлекеттік кепілдік бойынша айырма төлемін тағайындау бойынша функцияны жүзеге асыратын көрсетілетін қызметті берушінің басшысы бір жұмыс күні ішінде ЭЦҚ арқылы:
электрондық іс макеті Стандартқа толық сәйкес келген жағдайда мемлекеттік кепілдік бойынша айырма төлемін тағайындау туралы;
көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін талап етілетін құжаттарды ұсынбаған, ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігі белгіленген, көрсетілетін қызметті алушы және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті материалдар, деректер мен мәліметтер Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеген жағдайларда бас тарту себептерін көрсете отырып, мемлекеттік кепілдік бойынша айырма төлемін тағайындаудан бас тарту туралы шешім қабылдайды – электрондық шешім жобасымен келіп түскен электрондық іс-макетін қарайды (есептеудің дұрыстығын, сканерленген құжаттардың сапасын тексереді).
Негіздемелер болған кезде қосымша құжаттарды электрондық іс макетіне қосуға электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін Стандартта белгіленген мерзімде мемлекеттік кепілдік бойынша айырма төлемін тағайындау туралы шешім қабылдау үшін мемлекеттік корпорация бөлімшесіне қайтарады.
Қабылданған шешім Мемлекеттік корпорация бөлімшесіне және мемлекеттік кепілдік бойынша айырма төлемін тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарлама көрсетілетін қызметті алушыға автоматты түрде жіберіледі.
Мемлекеттік кепілдік төлемін тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешім қабылдау және қабылданған шешімді автоматты режимде төлеуге жіберу мемлекеттік қызметті көрсету бойынша осы кезеңдегі рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі болып табылады.

7. Государственная услуга оказывается в сроки, определенные пунктом 5 Стандарта.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
8. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие работники услугодателя:
специалист отдела (управления) услугодателя;
руководитель отдела (управления) услугодателя;
руководитель услугодателя.
9. Порядок взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги:
специалист отдела (управления) услугодателя в течение двух рабочих дней направляет в автоматическом режиме электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении (отказе в назначении) выплаты разницы по государственной гарантии руководителю отдела (управления) услугодателя;
руководитель отдела (управления) услугодателя в течение двух рабочих дней направляет в автоматическом режиме электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении (отказе в назначении) выплаты разницы по государственной гарантии руководителю услугодателя;
руководитель услугодателя в течение одного рабочего дня принимает решение о назначении (отказе в назначении) выплаты разницы по государственной гарантии. Описание последовательности процедур (действий) между работниками услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия) представлена в приложении 1 к настоящему регламенту.
Глава 4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
10. Прием документов от услугополучателя осуществляется в территориальном подразделении Государственной корпорации по безбарьерному принципу, в порядке "электронной очереди".
При этом специалист, принимающий документы, осуществляет следующие действия:
1) формирует запрос в автоматизированную информационную систему (далее – ИС) государственного органа на наличие факта назначения, выплаты или отказа в назначении выплаты по причине, указанной в пункте 13 Правил.
При обнаружении факта назначения (отказа в назначении) или выплаты разницы выдает расписку об отказе в приеме заявления на назначение выплаты разницы по государственной гарантии по форме согласно приложению 3 к Стандарту;

7. Мемлекеттік қызмет Стандарттың 5-тармағымен айқындалған мерзімдерде көрсетіледі.
3-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
8. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне көрсетілетін қызметті берушінің мынадай қызметкерлері:
көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) маманы;
көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) басшысы;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қатысады.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібі:
көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) маманы екі жұмыс күні ішінде мемлекеттік кепілдік бойынша айырма төлемін тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін автоматты режимде көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) басшысына жібереді;
көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) басшысы екі жұмыс күні ішінде мемлекеттік кепілдік бойынша айырма төлемін тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін автоматты режимде көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жібереді;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы бір жұмыс күні ішінде мемлекеттік кепілдік бойынша айырма төлемін тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешім қабылдайды. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетіле отырып, көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерлері арасындағы рәсім (іс-қимыл) жүйелілігінің сипаттамасы осы регламентке 1-қосымшада ұсынылған.
4-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
10. Көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды қабылдау Мемлекеттік корпорацияның аумақтық бөлімшесінде "электрондық кезек" тәртібінде, кедергісіз қағидат бойынша жүзеге асырылады.
Бұл ретте құжаттарды қабылдайтын маман мынадай іс-қимылдарды жүзеге асырады:
1) мемлекеттік органның автоматтандырылған ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – АЖ) төлемді тағайындау, төлеу немесе Қағидалардың 13-тармағында көрсетілген себеп бойынша тағайындаудан бас тарту фактісінің болуына сұрау салуды қалыптастырады.
Айырманы тағайындау (тағайындаудан бас тарту) немесе төлеу фактісі анықталған кезде Стандартқа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік кепілдік бойынша айырма төлемін тағайындауға өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді;

2) формирует запрос через шлюз "электронного правительства" в ИС Государственная база данных "Физические лица" – по документам, удостоверяющим личность услугополучателя и подтверждающим регистрацию по постоянному месту жительства;
3) проверяет полноту пакета документов, принимаемых от услугополучателя;
4) сканирует документы, представленные услугополучателем, в том числе в случае отсутствия сведений из информационных систем государственных органов;
5) обеспечивает качество сканирования и соответствие электронных копий документов оригиналам, представленным услугополучателем;
6) регистрирует заявление и выдает расписку о принятии документов.
В случае предоставления неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 и 10 Стандарта, и (или) документов с истекшим сроком действия, отсутствия права на назначение выплаты разницы по государственной гарантии выдается расписка об отказе в приеме заявления по форме согласно приложению 3 к Стандарту.
11. Территориальное подразделение Государственной корпорации осуществляет действия по формированию электронного (бумажного) макета дела услугополучателя и расчету выплаты разницы по государственной гарантии в течение восьми дней в соответствии с пунктами 10, 11, 13 и 14 Правил.
В случае наличия оснований для продления срока оказания услуги, специалист уведомляет услугополучателя в течение двух рабочих дней посредством телефонной связи смс (услуга коротких сообщений / sms (short message service) оповещение о продлении срока оказания услуги согласно пункту 5 Стандарта.
При этом общий срок продления услуги по основаниям, указанным в пункте 5 Стандарта, при наличии сведений о коэффициенте инфляции на дату наступления момента права на пенсионные выплаты не должен превышать двадцати пяти календарных дней.
В течение двух рабочих дней с момента поступления от услугодателя уведомления о назначении выплаты (отказе в выплате) разницы по государственной гарантии информирует заявителя о принятом услугодателем решении по форме смс (sms) - уведомления о назначении выплаты (отказе в выплате) разницы между суммой фактически внесенных обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции и суммой пенсионных накоплений согласно приложению 2 к настоящему регламенту посредством передачи на мобильный телефон услугополучателя, зарегистрированного на территории Республики Казахстан.
В случае отсутствия возможности отправки смс (услуга коротких сообщений / sms (short message service) оповещения на мобильный телефон услугополучателя, территориальное подразделение Государственной корпорации распечатывает уведомление и выдает его при личном обращении услугополучателю.

2) көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын және тұрғылықты тұратын жері бойынша тіркелгенін растайтын құжаттар бойынша – "электрондық үкімет" шлюзі арқылы "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқоры АЖ-ға сұрау салуды қалыптастырады;
3) көрсетілетін қызметті алушыдан қабылданатын құжаттар топтамасының толықтығын тексереді;
4) көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды, оның ішінде мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінен алынатын мәліметтер болмаған жағдайда сканерлейді;
5) сканерлеу сапасын және құжаттардың электрондық көшірмелерінің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған түпнұсқаларға сәйкес келуін қамтамасыз етеді;
6) өтінішті тіркейді және құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді.
Стандарттың 9 және 10-тармақтарында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған, мемлекеттік кепілдік бойынша айырма төлемін тағайындауға құқығы болмаған жағдайда Стандартқа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы қолхат беріледі.
11. Мемлекеттік корпорацияның аумақтық бөлімшесі екі жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының электрондық (қағаз түріндегі) іс макетін қалыптастыру және Қағидалардың 10, 11, 13 және 14-тармақтарына сәйкес мемлекеттік кепілдік бойынша айырма төлемін есептеу бойынша іс-қимылдарды жүзеге асырады.
Қызметті көрсету мерзімін ұзартуға негіздемелер болған жағдайда маман көрсетілетін қызметті алушыны екі жұмыс күні ішінде Стандартқа 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қызмет көрсету мерзімінің ұзартылғаны туралы телефон байланысы смс (қысқа хабарлама қызметі) / sms (short message service) арқылы хабардар етеді.
Бұл ретте зейнетақы төлемдеріне құқық туындаған күнге инфляция коэффициенті туралы мәліметтер болған кезде Стандарттың 5-тармағында көрсетілген негіздер бойынша қызметті ұзартудың жалпы мерзімі күнтізбелік жиырма бес күннен аспауға тиіс.
Көрсетілетін қызметті берушіден мемлекеттік кепілдік бойынша айырма төлемін тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарлама келіп түскен сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің қабылдаған шешімі туралы осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының аумағында тіркелген мобильді телефонына нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының сомасы мен зейнетақы жинақтарының сомасы арасындағы айырма төлемді тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы смс (sms) – хабарлама жіберу арқылы өтініш берушіні хабардар етеді.
Көрсетілетін қызметті алушының мобильді телефонына смс (қысқа хабарлама қызметі) / sms (short message service) хабарлама жіберу мүмкіндігі болмаған жағдайда Мемлекеттік корпорацияның аумақтық бөлімшесі хабарламаны басып шығарады және оны көрсетілетін қызметті алушы өзі келгенде береді.

12. Диаграммы функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании услуги, в графической форме приведены в приложении 3 к настоящему регламенту.
13. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и структурно функциональными единицами, приведена в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выплата разницы между суммой фактически внесенных обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции и суммой пенсионных накоплений" согласно приложению 4 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту оказания
государственной услуги
"Выплата разницы между суммой
фактически внесенных обязательных
пенсионных взносов, обязательных
профессиональных пенсионных
взносов с учетом уровня инфляции и
суммой пенсионных накоплений"
Описание последовательности процедур (действий) между работниками услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия)
№ действия (хода, потока работ)
Наименование структурно-функциональных единиц
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Сроки исполнения
Номер следующего действия
1
Специалист отдела (управления) услугодателя
Рассмотрение поступившего электронного макета дела с электронным проектом решения
1)Удостоверение электронного проекта решения посредством электронной цифровой подписи и направление в автоматическом режиме электронного макета дела с электронным проектом решения о назначении (об отказе в назначении) выплаты разницы по государственной гарантии
руководителю отдела (управления) услугодателя;
2) В случае необходимости дооформления электронного макета дела - возврат электронного макета дела с электронным проектом решения и уведомления с указанием причины в отделение Государственной корпорации
2 рабочих дня
2
2
Руководитель отдела (управления) услугодателя
Рассмотрение поступившего электронного макета дела с электронным проектом решения
1)Удостоверение электронного проекта решения посредством электронной цифровой подписи и направление в автоматическом режиме электронного макета дела с электронным проектом решения о назначении (об отказе в назначении) выплаты разницы по государственной гарантии
руководителю услугодателя;
2) В случае необходимости дополнения необходимыми документами, определенными Стандартом, электронного макета дела возврат электронного макета дела с электронным проектом решения и уведомления с указанием причины в отделение Государственной корпорации.
2 рабочих дня
3
3
Руководитель услугодателя
Рассмотрение поступившего электронного макета дела с электронным проектом решения

12. Қызметтер көрсетуге қатысатын ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылының диаграммалары осы регламентке 3-қосымшада графикалық нысанда көрсетілген.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі әкімшілік іс-қимылдардың логикалық жүйелілігі мен құрылымдық-функционалдық бірліктер арасындағы өзара байланысты көрсететін схема осы регламентке 4-қосымшаға сәйкес "Инфляцияның деңгейін ескере отырып, нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының сомасы мен зейнетақы жинақтарының сомасы арасындағы айырма төлемі" мемлекеттік қызметін көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығында келтірілген.
"Инфляцияның деңгейін ескере
отырып, нақты енгізілген
міндетті зейнетақы
жарналарының, міндетті кәсіптік
зейнетақы жарналарының
сомасы мен зейнетақы
жинақтарының сомасы
арасындағы айырма төлемі"
мемлекеттік қызметін көрсету
регламентіне
1-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетілген көрсетілетін қызметті беруші қызметкерлерінің арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) жүйелілігінің сипаттамасы
Іс-қимыл (жұмыстар барысының, ағынының) №
Құрылымдық-функционалдық бірліктердің атауы
Іс-қимылдың (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Орындау мерзімдері
Келесі іс-қимылдың нөмірі
1
Көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) маманы
Келіп түскен электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін қарау
1) Электрондық шешім жобасын электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландыру және мемлекеттік кепілдік бойынша айырма төлемін тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін автоматты режимде көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) басшысына жіберу;
2) Электрондық іс макетін жете ресімдеу қажет болған жағдайда электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін және себебі көрсетілген хабарламаны Мемлекеттік корпорация бөлімшесіне қайтару
2 жұмыс күні
2
2
Көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) басшысы
Келіп түскен электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін қарау
1) Электрондық шешім жобасын электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландыру және мемлекеттік кепілдік бойынша айырма төлемін тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін автоматты режимде көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жіберу;
2) Электрондық іс макетін Стандартта айқындалған тиісті құжаттармен толықтыру қажет болған жағдайда электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін және себебі көрсетілген хабарламаны Мемлекеттік корпорация бөлімшесіне қайтару;
2 жұмыс күні
3
3
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Келіп түскен электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін қарау

1) Принятие решения о назначении (отказе в назначении) выплаты разницы по государственной гарантии
2) Направление уведомления о назначении (отказе в назначении) выплаты по государственной гарантии в отделение Государственной корпорации;
3) В случае необходимости дооформления электронного макета дела возврат электронного макета дела с электронным проектом решения и уведомления с указанием причины в отделение Государственной корпорации.
1 рабочий день
Приложение 2
к регламенту оказания
государственной услуги
"Выплата разницы между
суммой фактически внесенных
обязательных пенсионных взносов,
обязательных профессиональных
пенсионных взносов с учетом уровня
инфляции и суммой пенсионных
накоплений"
смс (sms) - уведомление о назначении выплаты (отказе в выплате) разницы между суммой фактически внесенных обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции и суммой пенсионных накоплений
Решением назначено/отказано_____________________________
(вид выплаты)
Причина отказа
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(Должность и Ф.И.О. (при наличии) ответственного лица)
Приложение 3
к регламенту оказания
государственной услуги
"Выплата разницы между суммой
фактически внесенных обязательных
пенсионных взносов, обязательных
профессиональных пенсионных
взносов с учетом уровня инфляции и
суммой пенсионных накоплений"
Диаграммы функционального взаимодействия информационных
систем, задействованных в оказании государственной услуги, в графической форме
Сообщение начальное
Сообщение завершающее
Простое событие завершающее
Ошибка
Информационная система
Процесс
Условие
Поток сообщений
Поток управления
Электронный документ, представляемый конечному услугополучателю
Приложение 4
к регламенту оказания
государственной услуги
"Выплата разницы между суммой
фактически внесенных обязательных
пенсионных взносов, обязательных
профессиональных пенсионных
взносов с учетом уровня инфляции и
суммой пенсионных накоплений"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выплата разницы между суммой фактически внесенных обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции и суммой пенсионных накоплений"
Примечание:
- Начало или завершения оказания государственной услуги
- наименование процедуры (действия) услугополучателя
-наименование процедуры (действия) Государственной корпорации и иных услугодателей
- выбор варианта
- переход к следующей процедуре (действию)

1) Мемлекеттік кепілдік бойынша айырма төлемін тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешім қабылдау;
2) Мемлекеттік кепілдік бойынша айырма төлемін тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарламаны Мемлекеттік корпорация бөлімшесіне жіберу;
3) Электрондық іс макетін жете ресімдеу қажет болған жағдайда электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін және себебі көрсетілген хабарламаны Мемлекеттік корпорация бөлімшесіне қайтару
1 жұмыс күні
"Инфляцияның деңгейін ескере
отырып, нақты енгізілген
міндетті зейнетақы
жарналарының, міндетті кәсіптік
зейнетақы жарналарының
сомасы мен зейнетақы
жинақтарының сомасы
арасындағы айырма төлемі"
мемлекеттік қызметін көрсету
регламентіне
2-қосымша
Инфляцияның деңгейін ескере отырып, нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының сомасы мен зейнетақы жинақтарының сомасы арасындағы айырма төлемін тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы смс (sms) - хабарлама
__________________ шешімімен тағайындалды/бас тартылды
(төлем түрі)
Бас тарту себебі
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(Жауапты адамның Т.А.Ә. (бар болса) және лауазымы)
"Инфляцияның деңгейін ескере
отырып, нақты енгізілген
міндетті зейнетақы
жарналарының, міндетті кәсіптік
зейнетақы жарналарының
сомасы мен зейнетақы
жинақтарының сомасы
арасындағы айырма төлемі"
мемлекеттік қызметін көрсету
регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетуге қатысатын ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылының графикалық нысандағы диаграммалары
"Инфляцияның деңгейін ескере
отырып, нақты енгізілген
міндетті зейнетақы
жарналарының, міндетті кәсіптік
зейнетақы жарналарының
сомасы мен зейнетақы
жинақтарының сомасы
арасындағы айырма төлемі"
мемлекеттік қызметін көрсету
регламентіне
4-қосымша
"Инфляцияның деңгейін ескере отырып, нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының сомасы мен зейнетақы жинақтарының сомасы арасындағы айырма төлемі" мемлекеттік қызметін көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы