О внесении изменений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 18 марта 2015 года № 210 "Об утверждении Правил проведения квалификационных проверок знаний правил технической эксплуатации и правил безопасности у руководителей, специалистов организаций, осуществляющих производство, передачу и распределение электрической и тепловой энергии, для контроля технического состояния и безопасности эксплуатации электро- и энергоустановок"
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 5 октября 2017 года № 341. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 ноября 2017 года № 15992.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 18 марта 2015 года № 210 "Об утверждении Правил проведения квалификационных проверок знаний правил технической эксплуатации и правил безопасности у руководителей, специалистов организаций, осуществляющих производство, передачу и распределение электрической и тепловой энергии, для контроля технического состояния и безопасности эксплуатации электро- и энергоустановок" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11026, опубликованный 20 мая 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил проведения квалификационных проверок знаний правил технической эксплуатации и правил техники безопасности у руководителей, специалистов организаций, осуществляющих производство, передачу электрической и тепловой энергии, для контроля технического состояния и безопасности эксплуатации электроустановок";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Правила проведения квалификационных проверок знаний правил технической эксплуатации и правил техники безопасности у руководителей, специалистов организаций, осуществляющих производство, передачу электрической и тепловой энергии, для контроля технического состояния и безопасности эксплуатации электроустановок.";
в Правилах проведения квалификационных проверок знаний правил технической эксплуатации и правил безопасности у руководителей, специалистов организаций, осуществляющих производство, передачу и распределение электрической и тепловой энергии, для контроля технического состояния и безопасности эксплуатации электро- и энергоустановок, утвержденных указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Правила проведения квалификационных проверок знаний правил технической эксплуатации и правил техники безопасности у руководителей, специалистов организаций, осуществляющих производство, передачу электрической и тепловой энергии, для контроля технического состояния и безопасности эксплуатации электроустановок";
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"Электр және энергия қондырғыларының техникалық жай-күйі мен оларды пайдалану қауіпсіздігін бақылау үшін электр және жылу энергиясын өндіруді, беруді және бөлуді жүзеге асыратын ұйымдар басшыларының, мамандарының техникалық пайдалану қағидаларын және қауіпсіздік қағидаларын білуіне біліктілік тексерулер жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 18 наурыздағы № 210 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2017 жылғы 5 қазандағы № 341 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 14 қарашада № 15992 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Электр және энергия қондырғыларының техникалық жай-күйі мен оларды пайдалану қауіпсіздігін бақылау үшін электр және жылу энергиясын өндіруді, беруді және бөлуді жүзеге асыратын ұйымдар басшыларының, мамандарының техникалық пайдалану қағидаларын және қауіпсіздік қағидаларын білуіне біліктілік тексерулер жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 18 наурыздағы № 210 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11026 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 20 мамырда жарияланған) бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Электр қондырғыларының техникалық жай-күйін және оларды пайдалану қауіпсіздігін бақылау үшін электр және жылу энергиясын өндіруді, беруді жүзеге асыратын ұйымдар басшыларының, мамандарының техникалық пайдалану қағидалары мен қауіпсіздік техникасы қағидаларын білуіне біліктілік тексерулер жүргізу қағидаларын бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Электр қондырғыларының техникалық жай-күйін және оларды пайдалану қауіпсіздігін бақылау үшін электр және жылу энергиясын өндіруді, беруді жүзеге асыратын ұйымдар басшыларының, мамандарының техникалық пайдалану қағидалары мен қауіпсіздік техникасы қағидаларын білуіне біліктілік тексерулер жүргізу қағидалары бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Электр және энергия қондырғыларының техникалық жай-күйі мен оларды пайдалану қауіпсіздігін бақылау үшін электр және жылу энергиясын өндіруді, беруді және бөлуді жүзеге асыратын ұйымдар басшыларының, мамандарының техникалық пайдалану қағидаларын және қауіпсіздік қағидаларын білуіне біліктілік тексерулер жүргізу қағидаларында:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Электр қондырғыларының техникалық жай-күйін және оларды пайдалану қауіпсіздігін бақылау үшін электр және жылу энергиясын өндіруді, беруді жүзеге асыратын ұйымдар басшыларының, мамандарының техникалық пайдалану қағидалары мен қауіпсіздік техникасы қағидаларын білуіне біліктілік тексерулер жүргізу қағидалары";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"1. Настоящие Правила проведения квалификационных проверок знаний правил технической эксплуатации и правил техники безопасности у руководителей, специалистов организаций, осуществляющих производство, передачу электрической и тепловой энергии, для контроля технического состояния и безопасности эксплуатации электроустановок (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 40) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об электроэнергетике" (далее – Закон) и определяют порядок проведения квалификационных проверок знаний правил технической эксплуатации и правил техники безопасности у руководителей, специалистов организаций, осуществляющих производство, передачу электрической и тепловой энергии, для контроля технического состояния и безопасности эксплуатации электроустановок.";
подпункт 1) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"1) руководители – лица, занимающие должности: первого руководителя (председатель правления, генеральный директор, директор), его заместителя по техническим вопросам, по производству в организациях основным видом деятельности которых является производство, передача электрической и тепловой энергии (если производство, передача электрической и тепловой энергии не является основным видом деятельности организации - лица занимающие должности руководителя и его заместителя по энергетической части); главного инженера организации; руководителя службы (отдела) безопасности и охраны труда организаций.
В случае отсутствия руководителя службы (отдела) безопасности и охраны труда лицо, ответственное за обеспечение внутреннего контроля за соблюдением требований безопасности и охраны труда организации, проходит квалификационную проверку знаний в соответствии с настоящими Правилами;";
подпункт 3) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"3) специалисты – лица, осуществляющие руководство оперативным, оперативно-ремонтным, ремонтным персоналом, а также руководители филиалов, цехов, служб, отделов организаций, осуществляющих производство, передачу электрической и тепловой энергии, для выполнения работы которыми требуется получение допуска в соответствии с нормативными правовыми актами в области электроэнергетики, за исключением лиц, перечисленных в подпункте 1) пункта 2 настоящих Правил;";
подпункт 3) пункта 12 изложить в следующей редакции:
"3) факт ошибочных действий персонала организации, в том числе по настройке устройств автоматики, релейной или технологической защиты, в результате которых произошло повреждение оборудования (электроустановок, зданий, сооружений), нарушение установленного режима производства, передачи, потребления электрической, тепловой энергии;";

"1. Осы Электр қондырғыларының техникалық жай-күйін және оларды пайдалану қауіпсіздігін бақылау үшін электр және жылу энергиясын өндіруді, беруді жүзеге асыратын ұйымдар басшыларының, мамандарының техникалық пайдалану қағидалары мен қауіпсіздік техникасы қағидаларын білуіне біліктілік тексерулер жүргізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Электр энергетикасы туралы" 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңы (бұдан әрі – Заң) 5-бабының 40) тармақшасына сәйкес әзірленді және электр қондырғыларының техникалық жай-күйін және оларды пайдалану қауіпсіздігін бақылау үшін электр және жылу энергиясын өндіруді, беруді жүзеге асыратын ұйымдар басшыларының, мамандарының техникалық пайдалану қағидалары мен қауіпсіздік техникасы қағидаларын білуіне біліктілік тексерулер жүргізу тәртібін айқындайды.";
2-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) басшылар – электр және жылу энергиясын өндіру, беру негізгі қызмет түрі болып табылатын ұйымдарда бірінші басшының (басқарма төрағасы, бас директор, директор), оның техникалық мәселелер жөніндегі, өндіріс жөніндегі орынбасарының (егер электр және жылу энергиясын өндіру, беру ұйымның негізгі қызмет түрі болып табылмаса – энергетикалық бөлім басшысының және оның орынбасарының лауазымын атқаратын адамдар); ұйымның бас инженерінің, ұйымның еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау қызметі (бөлімі) басшысының лауазымын атқаратын адамдар.
Еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау қызметінің (бөлімінің) жауапты басшысы болмаған жағдайда ұйымның еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғауға ішкі бақылауды қамтамасыз ету үшін жауапты адамы осы Қағидаларға сәйкес білімді біліктілік тексеруден өтеді;";
2-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) мамандар – осы Қағидалардың 2-тармағының 1) тармақшасында аталған адамдарды қоспағанда, жұмысты орындауы үшін электр энергетикасы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкес рұқсатты алу талап етілетін жедел, жедел-жөндеу, жөндеу персоналына басшылықты жүзеге асыратын адамдар, сондай-ақ электр және жылу энергиясын өндіруді, беруді жүзеге асыратын ұйымдардың филиалдарының, цехтарының, қызметтерінің, бөлімдерінің басшылары;";
12-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) нәтижесінде жабдықтың (электр қондырғыларының, ғимараттардың, құрылыстардың) бүлінуі, электр, жылу энергиясын өндіру, беру, тұтынудың белгіленген режимінің бұзылуы орын алған ұйым персоналының, соның ішінде автоматика, релелік немесе технологиялық қорғаныс құрылғыларын реттеу бойынша қате іс-әрекеттерінің фактісі;";

подпункт 1) пункта 13 изложить в следующей редакции:
"1) выявленные комиссией допущенные нарушения норм безопасности при работах в энергетических установках со стороны персонала организации, осуществляющей деятельность по производству, передаче электрической, тепловой энергии;";
в приложении 1 к указанным Правилам:
текст в правом верхнем углу изложить в следующей редакции:
"Приложение 1
к Правилам проведения
квалификационных проверок
знаний правил технической
эксплуатации и правил техники
безопасности у руководителей,
специалистов организаций,
осуществляющих производство,
передачу электрической и
тепловой энергии, для контроля
технического состояния и
безопасности эксплуатации
электроустановок";
заголовок изложить в следующей редакции:
"Список руководителей, подлежащих квалификационной проверке знаний правил технической эксплуатации и правил техники безопасности у руководителей, специалистов организаций, осуществляющих производство, передачу электрической и тепловой энергии, для контроля технического состояния и безопасности эксплуатации электроустановок";
текст в правом верхнем углу приложения 2 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"Приложение 2
к Правилам проведения
квалификационных проверок
знаний правил технической
эксплуатации и правил техники
безопасности у руководителей,
специалистов организаций,
осуществляющих производство,
передачу электрической и
тепловой энергии, для контроля
технического состояния и
безопасности эксплуатации
электроустановок";
приложения 3, 4, 5, 6, 7 и 8 к указанным Правилам изложить в редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5 и 6 к настоящему приказу.
текст в правом верхнем углу приложения 9 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"Приложение 9
к Правилам проведения
квалификационных проверок
знаний правил технической
эксплуатации и правил техники
безопасности у руководителей,
специалистов организаций,
осуществляющих производство,
передачу электрической и
тепловой энергии, для контроля
технического состояния и
безопасности эксплуатации
электроустановок";
2. Комитету атомного и энергетического надзора и контроля Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

13-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) энергетикалық қондырғыларда жұмыс істеу кезінде комиссияның электр, жылу энергиясын өндіру, беру бойынша қызметті жүзеге асыратын ұйымның персоналы тарапынан комиссияның қауіпсіздік нормаларында жіберілген бұзушылықтарды анықтауы;";
көрсетілген Қағидаларға 1-қосымшада:
жоғарғы оң жақ бұрыштағы мәтіні мынадай редакцияда жазылсын:
"Электр қондырғыларының
техникалық жай-күйін және
оларды пайдалану қауіпсіздігін
бақылау үшін электр және жылу
энергиясын өндіруді, беруді
жүзеге асыратын ұйымдар
басшыларының, мамандарының
техникалық пайдалану
қағидалары мен қауіпсіздік
техникасы қағидаларын білуіне
біліктілік тексерулер жүргізу
қағидаларына 1-қосымша"
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Электр қондырғыларының техникалық жай-күйін және оларды пайдалану қауіпсіздігін бақылау үшін электр және жылу энергиясын өндіруді, беруді жүзеге асыратын ұйымдар басшыларының, мамандарының техникалық пайдалану қағидалары мен қауіпсіздік техникасы қағидаларын білуіне біліктілік тексерулерден өтуге жататын басшылардың тізімі";
көрсетілген Қағидаларға 2-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрыштағы мәтіні мынадай редакцияда жазылсын:
"Электр қондырғыларының
техникалық жай-күйін және
оларды пайдалану қауіпсіздігін
бақылау үшін электр және жылу
энергиясын өндіруді, беруді
жүзеге асыратын ұйымдар
басшыларының, мамандарының
техникалық пайдалану
қағидалары мен қауіпсіздік
техникасы қағидаларын білуіне
біліктілік тексерулер жүргізу
қағидаларына 2-қосымша"
көрсетілген Қағидаларға 3, 4, 5, 6, 7 және 8-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын.
көрсетілген Қағидаларға 9-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрыштағы мәтіні мынадай редакцияда жазылсын:
"Электр қондырғыларының
техникалық жай-күйін және
оларды пайдалану қауіпсіздігін
бақылау үшін электр және жылу
энергиясын өндіруді, беруді
жүзеге асыратын ұйымдар
басшыларының, мамандарының
техникалық пайдалану
қағидалары мен қауіпсіздік
техникасы қағидаларын білуіне
біліктілік тексерулер жүргізу
қағидаларына 9-қосымша"
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу және ресми жариялау үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр энергетики
Республики Казахстан
К. Бозумбаев
"СОГЛАСОВАН"
И.о. министра информации и коммуникаций
Республики Казахстан
________________ А. Ажибаев
от 26 октября 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
________________ Т. Сулейменов
от 30 октября 2017 года
Приложение 1
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 5 октября 2017 года № 341
Приложение 3
к Правилам проведения
квалификационных проверок
знаний правил технической
эксплуатации и правил техники
безопасности у руководителей,
специалистов организаций,
осуществляющих производство,
передачу электрической и
тепловой энергии, для контроля
технического состояния и
безопасности эксплуатации
электроустановок
Форма
_____________________________________
(наименование государственного органа)
от ___________________________________
(Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии))
№ _______                               Дата: "___" _________ 20 ___ года
Заявление
Прошу Вас допустить меня к _____________ квалификационной проверке
(первичной, очередной или внеочередной)
знаний правил технической эксплуатации и правил техники безопасности у руководителей
организаций, осуществляющих производство, передачу электрической и тепловой энергии,
для контроля технического состояния и безопасности эксплуатации электроустановок для
_____________ ______ группы допуска по электробезопасности.
(присвоения, повышения или подтверждения) (указать группу допуска)
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом
тайну, содержащихся в информационных системах.
Приложение: Копия приказа о назначении на должность № ____
от "___" ________ 20 ___ года
Приложение 2
к приказу Министра энергетики Республики Казахстан
от 5 октября 2017 года № 341
Приложение 4
к Правилам проведения
квалификационных проверок
знаний правил технической
эксплуатации и правил техники
безопасности у руководителей,
специалистов организаций,
осуществляющих производство,
передачу электрической и
тепловой энергии, для контроля
технического состояния и
безопасности эксплуатации
электроустановок
Форма
Уведомление
Комитет атомного и энергетического надзора и контроля Министерства
Энергетики Республики Казахстан уведомляет, что в соответствии с принятым
заявлением от ____________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии)
Квалификационная проверка знаний будет проведена:
дата тестирования: ___________________________________
время тестирования: __________________________________
Место прохождения тестирования: _________________________________
Выдана автоматизированной системой регистрации Комитета атомного и
энергетического надзора и контроля Министерства энергетики Республики Казахстан на
прохождение квалификационных проверок знаний правил технической эксплуатации и
правил техники безопасности у руководителей организаций, осуществляющих производство,
передачу электрической и тепловой энергии, для контроля технического состояния и
безопасности эксплуатации электроустановок через портал "электронного правительства".
Подпись __________
"____" _______________ 20 __ года
Приложение 3
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 5 октября 2017 года № 341
Приложение 5
к Правилам проведения
квалификационных проверок
знаний правил технической
эксплуатации и правил техники
безопасности у руководителей,
специалистов организаций,
осуществляющих производство,
передачу электрической и
тепловой энергии, для контроля
технического состояния и
безопасности эксплуатации
электроустановок
Форма
Акт о нарушении
"____" __________ 20__ г. ____ ч. ______ мин.
Представитель Комитета___________________________ установил факт
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
нарушения руководителем
_________________________________________ ИИН __________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии))
пункта 27 Правил проведения квалификационных проверок знаний правил
технической эксплуатации и правил техники безопасности у руководителей,
специалистов организаций, осуществляющих производство, передачу
электрической и тепловой энергии, для контроля технического состояния и
безопасности эксплуатации электроустановок: _______________________
(краткое описание нарушения)
Подпись представителя Комитета: _________________________
С актом ознакомлен: ______________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя)
В случае отказа руководителя, допустившего вышеуказанное нарушение, от
подписания настоящего акта производится соответствующая запись
______________________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при наличии) иного лица, подтверждающего факт отказа
руководителя допустившего вышеуказанное нарушение, от подписания настоящего акта)
Приложение 4
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 5 октября 2017 года № 341
Приложение 6
к Правилам проведения
квалификационных проверок
знаний правил технической
эксплуатации и правил техники
безопасности у руководителей,
специалистов организаций,
осуществляющих производство,
передачу электрической и
тепловой энергии, для контроля
технического состояния и
безопасности эксплуатации
электроустановок
Форма
Результат прохождения Квалификационной проверки знаний правил технической эксплуатации и правил техники безопасности в области электроэнергетики
Дата тестирования
Фамилия, имя, отчество:
ИИН:
Количество вопросов в тесте
Пороговое значение
Количество правильных ответов
Результат
По итогам тестирования _____________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при наличии)
пройдена _____________ квалификационная проверка
(первичная, очередная или внеочередная)
знаний правил технической эксплуатации и правил
техники безопасности в области электроэнергетики и присвоена ____ группа
(указать группу допуска)
допуска по электробезопасности.
Приложение 5
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 5 октября 2017 года № 341
Приложение 7
к Правилам проведения
квалификационных проверок
знаний правил технической
эксплуатации и правил техники
безопасности у руководителей,
специалистов организаций,
осуществляющих производство,
передачу электрической и
тепловой энергии, для контроля
технического состояния и
безопасности эксплуатации
электроустановок
Форма
Председателю апелляционной комиссии органа
по государственному энергетическому
надзору и контролю
_________________________________
от _________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_________________________________
(должность)
_________________________________
(наименование, адрес организации)
Заявление
Прошу Вас рассмотреть мою апелляцию результатов квалификационной
проверки знаний правил технической эксплуатации и правил техники
безопасности, а именно:
№ п/п
Номер и содержание вопроса тестирования
Причина апелляции
Подпись заявителя: _______________
Дата подачи заявления: "___" ____________20__ года
Примечания.
В столбце "Причина апелляции" необходимо указать одну из перечисленных причин:

3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберуді;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күнінің ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
Қ. Бозымбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар
министрінің м.а.
____________ А. Әжібаев
2017 жылғы 26 қазан
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
____________ Т. Сүлейменов
2017 жылғы 30 қазан
Қазақстан Республикасы
Энергетика минстрінің
2017 жылғы 5 қазандағы
№ 341 бұйрығына
1-қосымша
Электр қондырғыларының
техникалық жай-күйін және
оларды пайдалану қауіпсіздігін
бақылау үшін электр және жылу
энергиясын өндіруді, беруді
жүзеге асыратын ұйымдар
басшыларының, мамандарының
техникалық пайдалану
қағидалары мен қауіпсіздік
техникасы қағидаларын білуіне
біліктілік тексерулер жүргізу
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
____________________________
(мемлекеттік органның атауы)
____________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
№ _______                               Күні: 20____жылғы "___" ________
Өтініш
Сізден мені электр қауіпсіздігі бойынша ___________________________ рұқсат тобын
(рұқсат тобын көрсету)
___________________________ үшін электр қондырғыларының техникалық жай-күйін және
(алу, арттыру немесе растау)
оларды пайдалану қауіпсіздігін бақылау үшін электр және жылу энергиясын өндіруді, беруді
жүзеге асыратын ұйымдар басшыларының техникалық пайдалану қағидалары мен
қауіпсіздік техникасы қағидаларын білуге _________________________ біліктілік тексеруден
(бастапқы, кезекті, кезектен тыс)
өтуіме рұқсат беруіңізді сұраймын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын
мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Қосымша: Лауазымға тағайындау туралы 20___жылғы "___" ________ № ___ бұйрықтың көшірмесі.
Қолы _____________
Қазақстан Республикасы
Энергетика минстрінің
2017 жылғы 5 қазандағы
№ 341 бұйрығына
2-қосымша
Электр қондырғыларының
техникалық жай-күйін және
оларды пайдалану қауіпсіздігін
бақылау үшін электр және жылу
энергиясын өндіруді, беруді
жүзеге асыратын ұйымдар
басшыларының, мамандарының
техникалық пайдалану
қағидалары мен қауіпсіздік
техникасы қағидаларын білуіне
біліктілік тексерулер жүргізу
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Хабарлама
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Атомдық және энергетикалық
қадағалау мен бақылау комитеті ______________________________________ қабылданған
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
өтінішіне сәйкес білімді біліктілік тексеру
тестілеу күні: _____________________________________
тестілеу уақыты: __________________________________
тестілеу мекенжайы: ________________________ бойынша өткізілетінін хабарлайды.
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Атомдық және энергетикалық
қадағалау мен бақылау комитетінің автоматтандырылған тіркеу жүйесі электр
қондырғыларының техникалық жай-күйін және оларды пайдалану қауіпсіздігін бақылау
үшін электр және жылу энергиясын өндіруді, беруді жүзеге асыратын ұйымдар
басшыларының техникалық пайдалану қағидалары мен қауіпсіздік техникасы қағидаларын
білуіне біліктілік тексерулерден "электрондық үкімет" порталы арқылы өту үшін берді.
Қолы____________
20 __ жылғы "____" _______________
Қазақстан Республикасы
Энергетика минстрінің
2017 жылғы 5 қазандағы
№ 341 бұйрығына
3-қосымша
Электр қондырғыларының
техникалық жай-күйін және
оларды пайдалану қауіпсіздігін
бақылау үшін электр және жылу
энергиясын өндіруді, беруді
жүзеге асыратын ұйымдар
басшыларының, мамандарының
техникалық пайдалану
қағидалары мен қауіпсіздік
техникасы қағидаларын білуіне
біліктілік тексерулер жүргізу
қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Бұзушылық туралы акті
20 ___ ж. "____" __________ ____ сағ. ______ мин.
Комитеттің өкілі:_________________________ басшы __________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)            (тегі, аты, әкесінің аты)
ЖСН ________________________
Электр қондырғыларының техникалық жай-күйін және оларды пайдалану
қауіпсіздігін бақылау үшін электр және жылу энергиясын өндіруді, беруді жүзеге асыратын
ұйымдар басшыларының, мамандарының техникалық пайдалану қағидалары мен қауіпсіздік
техникасы қағидаларын білуіне біліктілік тексерулер жүргізу қағидаларының 27-тармағын
бұзу фактісін анықтады.
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(бұзудың қысқаша сипаты)
Комитет өкілінің қолы: ________________________________
Актімен таныстым: ___________________________________
(басшының қолы,тегі, аты, әкесінің аты)
Жоғарыда көрсетілген бұзушылыққа жол берген басшы осы актіге қол қоюдан бас
тартқан жағдайда тиісті жазба жасалады.
_______________________________________________________________________________
(осы актіге қол қоюдан жоғарыда көрсетілген бұзушылыққа жол берген басшының бас
тарту фактісін растайтын өзге адамның (қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қазақстан Республикасы
Энергетика минстрінің
2017 жылғы 5 қазандағы
№ 341 бұйрығына
4-қосымша
Электр қондырғыларының
техникалық жай-күйін және
оларды пайдалану қауіпсіздігін
бақылау үшін электр және жылу
энергиясын өндіруді, беруді
жүзеге асыратын ұйымдар
басшыларының, мамандарының
техникалық пайдалану
қағидалары мен қауіпсіздік
техникасы қағидаларын білуіне
біліктілік тексерулер жүргізу
қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Электр энергетикасы саласындағы техникалық пайдалану қағидаларын және қауіпсіздік техникасы қағидаларын білуіне біліктілік тексеруден өту нәтижесі
Тестілеу күні
Тегі, аты, әкесінің аты:
ЖСН:
Тест сұрақтарының саны
Шекті мәні
Дұрыс жауап саны
Нәтиже
Тестілеу нәтижесі бойынша __________________________ электр энергетикасы саласындағы
(Тегі, аты, әкесінің аты)
техникалық пайдалану қағидалары мен қауіпсіздік техникасы қағидаларын білуіне
____________________________ біліктілік тексеруден өтті және электр қауіпсіздігі бойынша
(бастапқы, мерзімді және кезектен тыс)
_________________________________________________________ рұқсаттама топ берілді.
(рұқсаттама тобын көрсету)
Қазақстан Республикасы
Энергетика минстрінің
2017 жылғы 5 қазандағы
№ 341 бұйрығына
5-қосымша
Электр қондырғыларының
техникалық жай-күйін және
оларды пайдалану қауіпсіздігін
бақылау үшін электр және жылу
энергиясын өндіруді, беруді
жүзеге асыратын ұйымдар
басшыларының, мамандарының
техникалық пайдалану
қағидалары мен қауіпсіздік
техникасы қағидаларын білуіне
біліктілік тексерулер жүргізу
қағидаларына
7-қосымша
Нысан
Мемлекеттік энергетикалық
бақылау және қадағалау
жөніндегі органның
апелляциялық комиссиясының
төрағасына
____________________________
____________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты)
____________________________
(лауазымы)
____________________________
(ұйымның атауы және мекенжайы)
Өтініш
Техникалық пайдалану қағидаларын және қауіпсіздік техникасы қағидаларын білуге
біліктілік тексеру нәтижелері бойынша менің апелляциямды қарауыңызды сұраймын, атап айтқанда:
Р/с
Тестілеу сұрағының нөмірі мен мазмұны
Апелляция себебі
Өтініш берушінің қолы: _______________
Өтініш берілген күні: 20__ жылғы "___" ____________
Ескертпелер:
"Апелляция себебі" бағанына, төменде аталған себептердің бірін көрсету қажет:

1) некорректно сформулирован вопрос;
2) некорректно сформулирован ответ;
3) нет правильного ответа;
4) ошибка программы (два одинаковых ответа, два правильных ответа, нет ответов,
нет вопроса, сбой программы);
5) иные причины.
Приложение 6
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 5 октября 2017 года № 341
Приложение 8
к Правилам проведения
квалификационных проверок
знаний правил технической
эксплуатации и правил техники
безопасности у руководителей,
специалистов организаций,
осуществляющих производство,
передачу электрической и
тепловой энергии, для контроля
технического состояния и
безопасности эксплуатации
электроустановок
Форма
Протокол
г. Астана             № ____________             от "___"________20___ года
Апелляционная комиссия Комитета атомного и энергетического надзора
и контроля Министерства энергетики Республики Казахстан по
квалификационной проверке знаний правил технической эксплуатации и
правил техники безопасности в составе:
(состав комиссии)
рассмотрев материалы по результатам квалификационной проверки
знаний правил технической эксплуатации и правил техники безопасности по
заявлению:
_______________________________________________________________________________
(Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии), ИИН, должность,
___________________________________________________________________проходившего
место работы (полное наименование организации) заявителя
_______________________________________________ квалификационную проверку знаний,
(первичную, периодическую, внеочередную)
"___"__________ 20__года для _________________________ "____" группы
(присвоения, повышения, подтверждения) (группа допуска)
допуска по электробезопасности приняла решение:
апелляцию _________________________________________
(удовлетворить/оставить без удовлетворения)
__________________
подпись
___________________
(Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии)
__________________
подпись
___________________
(Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии)

1) сұрақ қате қойылған
2) жауап қате қойылған
3) дұрыс жауап жоқ
4) Бағдарлама қателігі (екі бірдей жауап, екі дұрыс жауап, жауап жоқ, сұрақ жоқ, бағдарлама ақауы)
5) өзге себептер
Қазақстан Республикасы
Энергетика минстрінің
2017 жылғы 5 қазандағы
№ 341 бұйрығына
6-қосымша
Электр қондырғыларының
техникалық жай-күйін және
оларды пайдалану қауіпсіздігін
бақылау үшін электр және жылу
энергиясын өндіруді, беруді
жүзеге асыратын ұйымдар
басшыларының, мамандарының
техникалық пайдалану
қағидалары мен қауіпсіздік
техникасы қағидаларын білуіне
біліктілік тексерулер жүргізу
қағидаларына
8-қосымша
Нысан
Хаттама
Астана қ.
№ ____________
20___ жылғы "___"________
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі Атомдық және энергетикалық
қадағалау мен бақылау комитетінің мына құрамдағы техникалық пайдалану қағидаларын
және қауіпсіздік техникасы қағидаларын білуіне біліктілік тексеру жөніндегі апелляциялық
комиссиясы:
(комиссия құрамы)
электр қауіпсіздігі бойынша "_______________"______________________________ үшін
(рұқсат тобын)             (беру, арттыру, растау)
20 __ жылғы "___"__________ білімді ___________________________________________
(бастапқы, мерзімді, кезектен тыс)
біліктілік тексеруден өткен _____________________________________________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда),
_____________________________________________________________________________
жұмыс орны (ұйымның толық атауы)
өтініші бойынша техникалық пайдалану қағидаларын және қауіпсіздік техникасы
қағидаларын білуіне біліктілік тексеру нәтижелері бойынша материалдарды қарап, шешім қабылдады
апелляция __________________________________________________________________.
(қанағаттандырылсын/ қанағаттандырылмасын)
__________________
Қолы
_________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
__________________
Қолы
_________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)