О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 7 декабря 2015 года № 998 "О некоторых вопросах реализации кадровой политики в органах внутренних дел Республики Казахстан"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 22 ноября 2017 года № 765. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 декабря 2017 года № 16082
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 7 декабря 2015 года № 998 "О некоторых вопросах реализации кадровой политики в органах внутренних дел Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12679, опубликован 13 января 2016 года в Информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
подпункт 2) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"2) Правила и методы определения профессиональных компетенций, ключевых показателей и расчета показателя конкурентоспособности в органах внутренних дел Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему приказу;";
в Правилах и методах определения профессиональных компетенций, ключевых показателей и расчета показателя конкурентоспособности сотрудников органов внутренних Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Правила и методы определения профессиональных компетенций, ключевых показателей и расчета показателя конкурентоспособности в органах внутренних дел Республики Казахстан";
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"Правила и методы определения профессиональных компетенций, ключевых показателей и расчета показателя конкурентоспособности в органах внутренних дел Республики Казахстан (далее – Правила) устанавливают порядок и методы определения профессиональных компетенций, ключевых показателей и расчета показателя конкурентоспособности в органах внутренних дел Республики Казахстан (далее – ОВД).";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок и методы определения профессиональных компетенций";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Порядок определения ключевых показателей эффективности";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Порядок определения и расчета показателя конкурентоспособности сотрудника органов внутренних дел";
дополнить главой 5 следующего содержания:
"Глава 5. Порядок определения и расчета показателя конкурентоспособности кандидата на службу в органы внутренних дел

"Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарындағы кадр саясатын іске асырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 7 желтоқсандағы № 998 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2017 жылғы 22 қарашадағы № 765 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 12 желтоқсанда № 16082 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарындағы кадр саясатын іске асырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 7 желтоқсандағы № 998 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12679 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 13 қаңтарда жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарында кәсіби құзыреттерді, негізгі көрсеткіштерді және бәсекеге қабілеттілік көрсеткіш есебін айқындау қағидалары мен әдістері;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары қызметкерлерінің кәсіби құзыреттерін, негізгі көрсеткіштерін және бәсекеге қабілеттілік көрсеткішінің есебін айқындау қағидалары мен әдістерінде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарында кәсіби құзыреттерді, негізгі көрсеткіштерді және бәсекеге қабілеттілік көрсеткіш есебін айқындау қағидалары мен әдістері";
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарында кәсіби құзыреттерді, негізгі көрсеткіштерді және бәсекеге қабілеттілік көрсеткіш есебін айқындау қағидалары мен әдістері (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарында (бұдан әрі – ІІО) кәсіби құзыреттерді, негізгі көрсеткіштерді және бәсекеге қабілеттілік көрсеткіш есебін айқындау тәртібі мен әдісін белгілейді.";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Кәсіби құзыреттерді айқындау тәртібі мен әдістері";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Негізгі тиімділік көрсеткіштерін анықтау тәртібі";
4-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Ішкі істер органдары қызметкерінің бәсекеге қабілеттілік көрсеткішін анықтау және есептеу тәртібі";
мынадай мазмұндағы 5-тараумен толықтырылсын:
"5-тарау. Ішкі істер органдарға қызметке кандидаттың бәсекеге қабілеттілік көрсеткішін анықтау және есептеу тәртібі

22. Для кандидата на службу в ОВД показатель конкурентоспособности определяется на основании следующих критериев:
уровень образования;
средняя оценка по документу об образовании;
стаж воинской службы;
среднее количество правильных ответов по результатам тестирования (на основании данных сертификата о прохождении тестирования на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, выданного в соответствии с требованиями приказа Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 20 сентября 2016 года № 1 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14317) (далее – приказ № 1);
результаты оценки личных качеств (на основании данных заключения по результатам тестирования на оценку личных качеств кандидата на должность правоохранительной службы, выданного в соответствии с требованиями приказа № 1);
оценка по результатам сдачи нормативов по физической подготовке;
спортивный разряд.
23. Каждому критерию конкурентоспособности кандидата на службу в ОВД присваивается весовое значение.
Показатель конкурентоспособности кандидата на службу в ОВД рассчитывается по следующей формуле:
где, ПКК – показатель конкурентоспособности кандидата на службу в ОВД, k – весовое значение по критериям конкурентоспособности кандидата на службу в ОВД.
24. Весовые значения критериев конкурентоспособности кандидата на службу в ОВД.
Уровень образования "k1":
среднее образование (весовое значение "5");
послесреднее образование (весовое значение "10");
высшее образование (весовое значение "15");
послевузовское образование (весовое значение "20").
Средняя оценка по документу об образовании "k2":
удовлетворительно (весовое значение "3");
хорошо (весовое значение "4");
отлично (весовое значение "5").
Стаж воинской службы "k3":
освобождение или наличие отсрочки от призыва на срочную воинскую службу (весовое значение "0");
прохождение подготовки по военно-техническим и другим военным специальностям (весовое значение "5");
прохождение срочной службы (весовое значение "10");
военная подготовка граждан по программе офицеров запаса (весовое значение "15").
Среднее количество правильных ответов по результатам тестирования "k4":
от 5 до 8 (весовое значение "5");
от 9 до 12 (весовое значение "10");
13 и выше (весовое значение "15").
Результаты оценки личных качеств "k5": в случае получения кандидатом на службу в ОВД результата оценки по личному качеству в "зоне риска" (за исключением личного качества "нетерпимость к коррупции") весовое значение составляет "- 5". При получении результата оценки выше "зоны риска" - по каждому личному качеству весовое значение составляет "5". При расчете по данному критерию учитываются только результаты оценки личных качеств, предусмотренных программой для категории должности, на которую претендует кандидат на службу в ОВД.
В случае получения кандидатом на службу в ОВД результата оценки по личному качеству "нетерпимость к коррупции" в "зоне риска", весовое значение составляет "- 10".
Оценка по результатам сдачи нормативов по физической подготовке "k6":
удовлетворительно (весовое значение "5");
хорошо (весовое значение "10");
отлично (весовое значение "15").
Спортивный разряд "k7":
наличие спортивного разряда не ниже "кандидат в мастера спорта" (весовое значение "5").

22. ІІО-ға қызметке кандидат үшін бәсекеге қабілеттілік көрсеткіші мынадай өлшемшарттар негізінде белгіленеді:
білім деңгейі;
білімі туралы құжаты бойынша орта бағасы;
әскери қызмет өтілі;
тестілеу нәтижелері бойынша дұрыс жауаптарының орташа саны (Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 2016 жылғы 20 қыркүйектегі № 1 бұйрығының (бұдан әрі - № 1 бұйрық) (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14317 болып тіркелген) талаптарына сәйкес берілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге арналған тестілеуден өту туралы сертификаттың деректері негізінде);
жеке қасиеттерін бағалау нәтижелері (№ 1 бұйрықтың талаптарына сәйкес берілген құқық қорғау қызметінің лауазымдарына кандидаттың жеке қасиеттерін бағалауға арналған тестілеу нәтижелері бойынша қорытындының деректері негізінде);
дене шынықтыру даярлығы бойынша нормативтерді тапсыру нәтижелері бойынша бағасы;
спорттық разряды.
23. ІІО-ға қызметке кандидаттың бәсекеге қабілеттілігінің әрбір өлшемшартына үлестік мән беріледі.
ІІО-ға қызметке кандидаттың бәсекеге қабілеттілік көрсеткіші мынадай формула бойынша есептеледі:
КБҚК = k1+ k2 + k3+ k4+ k5+ k6+ k7
мұнда, КБҚК – ІІО-ға қызметке кандидаттың бәсекеге қабілеттілік көрсеткіші, k – ІІО-ға қызметке кандидаттың бәсекеге қабілеттілік өлшемшарттары бойынша үлестік мәні.
24. ІІО-ға қызметке кандидаттың бәсекеге қабілеттілік өлшемшарттарының үлестік мәндері.
Білім деңгейі "k1":
орта білімі ("5" үлестік мәні);
орта білімнен кейінгі білімі ("10" үлестік мәні);
жоғары білімі ("15" үлестік мәні);
жоғары білімнен кейінгі білімі ("20" үлестік мәні).
Білімі туралы құжаты бойынша орта бағасы "k2":
қанағаттанарлық ("5" үлестік мәні);
жақсы ("10" үлестік мәні);
өте жақсы ("15" үлестік мәні).
Әскери қызмет өтілі "k3":
мерзімді әскери қызметке шақырудан босатылуы немесе кейінге қалдырылуы ("0" үлестік мәні);
əскери-техникалық және басқа да әскери мамандықтар бойынша даярлықтан өтуі ("5" үлестік мәні);
мерзімді әскери қызметті өткеруі ("10" үлестік мәні);
азаматтардың запастағы офицерлер бағдарламасы бойынша әскери даярлығы ("15" үлестік мәні).
Тестілеу нәтижесі бойынша дұрыс жауаптарының орташа саны "k4":
5-тен 8-ге дейін ("5" үлестік мәні);
9-нан 12-ге дейін ("10" үлестік мәні);
13-тен жоғары ("15" үлестік мәні).
Жеке қасиеттерін бағалау нәтижелері "k5": ІІО-ға қызметке кандидат жеке қасиеті бойынша "қатерлі аймақта" бағалау нәтижесін алған жағдайда ("жемқорлыққа төзбеу" жеке қасиетін қоспағанда) үлестік мәні "-5" құрайды. "Қатерлі аймақтан" жоғары бағалау нәтижесін алған кезде – әрбір жеке қасиеті бойынша үлестік мәні "5" құрайды. Осы өлшемшарт бойынша есептеу кезінде ІІО-ға қызметке кандидат үміттенген лауазым санатына арналған бағдарламада көзделген жеке қасиеттерін бағалау нәтижелері есепке алынады.
ІІО-ға қызметке кандидат "жемқорлыққа төзбеу" жеке қасиеті бойынша "қатерлі аймақта" бағалау нәтижесін алған жағдайда үлестік мәні "-10" құрайды.
Дене шынықтыру даярлығы бойынша нормативтер тапсыру нәтижелері бойынша баға "k6":
қанағаттанарлық ("5" үлестік мәні);
жақсы ("10" үлестік мәні);
өте жақсы ("15" үлестік мәні).
Спорттық разряды "k7":
"спорт шеберлігіне кандидаттан" төмен емес спорттық разрядының болуы ("5" үлестік мәні).

25. Показатель конкурентоспособности кандидата на службу в ОВД определяет рейтинг кандидатов на службу в ОВД на момент оценки.
Показатель конкурентоспособности кандидата на службу в ОВД рассчитывается кадровой службой ОВД до собеседования, проводимого конкурсной комиссией.
Расчет показателя конкурентоспособности кандидата на службу в ОВД отражается в листе оценки конкурентоспособности кандидата на службу в ОВД по форме, согласно приложению 10 к настоящим Правилам.
При расчете показателя конкурентоспособности кандидата на службу в ОВД по каждому критерию конкурентоспособности учитывается только одна позиция. При наличии у кандидата на службу в ОВД двух или более позиций по одному критерию конкурентоспособности, учитывается позиция с наибольшим весовым значением.
26. Показатель конкурентоспособности кандидата на службу в ОВД является одним из критериев отбора при проведении собеседовании в соответствии с Правилами проведения конкурса и стажировки при поступлении на службу в органы внутренних дел Республики Казахстан, утвержденными приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 870 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14305).";
в приложении 1 правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение 1
к Правилам и методам
определения профессиональных
компетенций, ключевых
показателей и расчета
показателя
конкурентоспособности в
органах внутренних дел
Республики Казахстан";
в приложении 2 правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение 2
к Правилам и методам
определения профессиональных
компетенций, ключевых
показателей и расчета
показателя
конкурентоспособности в
органах внутренних дел
Республики Казахстан";
в приложении 3 правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение 3
к Правилам и методам
определения профессиональных
компетенций, ключевых
показателей и расчета
показателя
конкурентоспособности в
органах внутренних дел
Республики Казахстан";
в приложении 4 правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение 4
к Правилам и методам
определения профессиональных
компетенций, ключевых
показателей и расчета
показателя
конкурентоспособности в
органах внутренних дел
Республики Казахстан";
в приложении 5 правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение 5
к Правилам и методам
определения профессиональных
компетенций, ключевых
показателей и расчета
показателя
конкурентоспособности в
органах внутренних дел
Республики Казахстан";
в приложении 6 правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение 6
к Правилам и методам
определения профессиональных
компетенций, ключевых
показателей и расчета
показателя
конкурентоспособности в
органах внутренних дел
Республики Казахстан";
в приложении 7 правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение 7
к Правилам и методам
определения профессиональных
компетенций, ключевых
показателей и расчета
показателя
конкурентоспособности в
органах внутренних дел
Республики Казахстан";
в приложении 8 правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение 8
к Правилам и методам
определения профессиональных
компетенций, ключевых
показателей и расчета
показателя
конкурентоспособности в
органах внутренних дел
Республики Казахстан";
в приложении 9 правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение 9
к Правилам и методам
определения профессиональных
компетенций, ключевых
показателей и расчета
показателя
конкурентоспособности в
органах внутренних дел
Республики Казахстан";
дополнить приложением 10, согласно приложению к настоящему приказу.

25. ІІО-ға қызметке кандидаттың бәсекеге қабілеттілік көрсеткіші кандидаттардың бағалау сәтіндегі рейтингін анықтайды.
ІІО-ға қызметке кандидаттың бәсекеге қабілеттілік көрсеткішін конкурстық комиссия өткізетін әңгімелесуге дейін ІІО-ның кадр қызметі есептейді.
ІІО-ға қызметке кандидаттың бәсекеге қабілеттілік көрсеткішінің есебі осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ІІО-ға қызметке кандидаттың бәсекеге қабілеттілігін бағалау парағында көрсетіледі.
ІІО-ға қызметке кандидаттың бәсекеге қабілеттілік көрсеткіштерін есептеген кезде әрбір бәсекеге қабілеттілік өлшемшарты бойынша тек бір ұстаным ескеріледі. ІІО-ға қызметке кандидат бәсекеге қабілеттіліктің бір көрсеткіші бойынша екі немесе одан көп ұстанымы болған кезде ең жоғары үлестік мәні бар ұстаным ескеріледі.
26. ІІО-ға қызметке кандидаттың бәсекеге қабілеттілік көрсеткіші Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 31 тамыздағы № 870 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарына қызметке орналасу кезінде конкурс пен тағылымдама өткізу қағидаларына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14305 болып тіркелген) сәйкес әңгімелесу жүргізу кезіндегі іріктеу өлшемшарттарының бірі болып табылады.";
1-қосымшада оң жақтағы жоғары бұрыш мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы ішкі
істер органдарында кәсіби
құзыреттерді, негізгі
көрсеткіштерді және бәсекеге
қабілеттілік көрсеткіш есебін
айқындау қағидалары мен
әдістеріне 1-қосымша";
2-қосымшада оң жақтағы жоғары бұрыш мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы ішкі
істер органдарында кәсіби
құзыреттерді, негізгі
көрсеткіштерді және бәсекеге
қабілеттілік көрсеткіш есебін
айқындау қағидалары мен
әдістеріне 2-қосымша";
3-қосымшада оң жақтағы жоғары бұрыш мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы ішкі
істер органдарында кәсіби
құзыреттерді, негізгі
көрсеткіштерді және бәсекеге
қабілеттілік көрсеткіш есебін
айқындау қағидалары мен
әдістеріне 3-қосымша";
4-қосымшада оң жақтағы жоғары бұрыш мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы ішкі
істер органдарында кәсіби
құзыреттерді, негізгі
көрсеткіштерді және бәсекеге
қабілеттілік көрсеткіш есебін
айқындау қағидалары мен
әдістеріне 4-қосымша";
5-қосымшада оң жақтағы жоғары бұрыш мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы ішкі
істер органдарында кәсіби
құзыреттерді, негізгі
көрсеткіштерді және бәсекеге
қабілеттілік көрсеткіш есебін
айқындау қағидалары мен
әдістеріне 5-қосымша";
6-қосымшада оң жақтағы жоғары бұрыш мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы ішкі
істер органдарында кәсіби
құзыреттерді, негізгі
көрсеткіштерді және бәсекеге
қабілеттілік көрсеткіш есебін
айқындау қағидалары мен
әдістеріне 6-қосымша";
7-қосымшада оң жақтағы жоғары бұрыш мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы ішкі
істер органдарында кәсіби
құзыреттерді, негізгі
көрсеткіштерді және бәсекеге
қабілеттілік көрсеткіш есебін
айқындау қағидалары мен
әдістеріне 7-қосымша";
8-қосымшада оң жақтағы жоғары бұрыш мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы ішкі
істер органдарында кәсіби
құзыреттерді, негізгі
көрсеткіштерді және бәсекеге
қабілеттілік көрсеткіш есебін
айқындау қағидалары мен
әдістеріне 8-қосымша";
9-қосымшада оң жақтағы жоғары бұрыш мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы ішкі
істер органдарында кәсіби
құзыреттерді, негізгі
көрсеткіштерді және бәсекеге
қабілеттілік көрсеткіш есебін
айқындау қағидалары мен
әдістеріне 9-қосымша";
осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес 10-қосымшамен толықтырылсын.

2. Департаменту кадровой работы Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Абдигалиев А.У.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан после его официального опубликования;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан генерал-лейтенанта полиции Демеуова М.Г. и Департамент кадровой работы Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Абдигалиев А.У.).
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
генерал-полковник полиции
К. Касымов
Приложение
к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 22 ноября 2017 года № 765
Приложение 10
к Правилам и методам
определения профессиональных
компетенций, ключевых
показателей и расчета
показателя
конкурентоспособности в
органах внутренних дел
Республики Казахстан
форма
Утверждаю
_________________________________
(звание, Ф.И.О. (при его наличии),
должность руководителя подразделения
органа внутренних дел, на службу в которое
оформляется кандидат на службу в ОВД)
__________________________________
_______ "____"___________20___года
(подпись)       (дата)
Лист оценки конкурентоспособности кандидата на службу в органы внутренних дел
____________________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии), должность, на которую оформляется кандидат на службу в ОВД)
Уровень образования
k1
Средняя оценка по документу об образовании
k2
Стаж воинской службы
k3
1
2
3
среднее
послесреднее
высшее
послевузовское
удовлетворительно
хорошо
отлично
освобождение или наличие отсрочки от призыва на срочную воинскую службу
прохождение подготовки по военно-техническим
и другим военным специальностям
прохождение срочной службы
военная подготовка граждан по программе офицеров запаса
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
ВЗ
ВЗ
ВЗ
ВЗ
ВЗ
ВЗ
ВЗ
ВЗ
ВЗ
ВЗ
ВЗ
продолжение таблицы
Среднее количество правильных ответов по результатам тестирования
k4
Результаты оценки личных качеств
k5
4
5

2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Кадр жұмысы департаменті (А.Ү. Әбдіғалиев) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электронды түрдегі көшірмелерін ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорына жолдауды;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін ресми жариялау үшін мерзімді баспа басылымдарына жолдауды;
4) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бірінші орынбасары полиция генерал-лейтенанты М.Ғ. Демеуовке және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Кадр жұмысы департаментіне (А.Ү. Әбдіғалиев) жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі полиция генерал-полковнигі
Қ. Қасымов
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2017 жылғы 22 қарашадағы
№ 765 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы ішкі
істер органдарында кәсіби
құзыреттерді, негізгі
көрсеткіштерді және бәсекеге
қабілеттілік көрсеткіш есебін
айқындау қағидалары мен
әдістеріне
10-қосымша
нысан
Бекітемін
____________________________
(ІІО-ға қызметке кандидат
орналасатын ішкі істер органы
басшысының лауазымы, атағы,
Т.А.Ә. (ол болған жағдайда)
____________________________
20___жылғы "___"__________
______________
(күні) (қолы)
Ішкі істер органдарға қызметке кандидаттың бәсекеге қабілеттілігін бағалау парағы
___________________________________________________________________________
(ІІО-ға қызметке кандидат орналасатын лауазымы, атағы, Т.А.Ә. (ол болған жағдайда)
Білім деңгейі k1
Білімі туралы құжаты бойынша орта баға k2
Әскери қызмет өтілі k3
1
2
3
орта білімі
орта білімнен кейінгі білімі
жоғары білімі
жоғары білімнен кейінгі білімі
қанағаттанарлық
жақсы
өте жақсы
мерзімді әскери қызметке шақырудан босатылуы немесе кейінге қалдырылуы
əскери техникалық жəне өзге де мамандықтар бойынша даярлықтан өтуі
мерзімді әскери қызметті өткеруі
азаматтардың запастағы офицерлер бағдарламасы бойынша әскери даярлығы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
ҮМ
ҮМ
ҮМ
ҮМ
ҮМ
ҮМ
ҮМ
ҮМ
ҮМ
ҮМ
ҮМ
Тестілеу нәтижесі бойыншадұрыс жауаптарының орташа саны
k4
Жеке қасиеттерін бағалау нәтижелері
k5
4
5

Примечание: ПКК - показатель конкурентоспособности кандидата на службу в ОВД; k1 – весовое значение конкурентоспособности кандидата на службу в ОВД по критерию "уровень образования"; k2 – весовое значение конкурентоспособности кандидата на службу в ОВД по критерию "средняя оценка по документу об образовании"; k3 - весовое значение конкурентоспособности кандидата на службу в ОВД по критерию "стаж воинской службы"; k4 - весовое значение конкурентоспособности кандидата на службу в ОВД по критерию "среднее количество правильных ответов по результатам тестирования"; k5 - весовое значение конкурентоспособности кандидата на службу в ОВД по критерию "результаты оценки личных качеств"; k6 - весовое значение конкурентоспособности кандидата на службу в ОВД по критерию "оценка по результатам сдачи нормативов по физической подготовке"; k7 - весовое значение конкурентоспособности кандидата на службу в ОВД по критерию "спортивный разряд"; ВЗ – весовое значение.
Согласовано:
Руководитель кадровой службы             ________             __________________________
подразделения органа внутренних дел       (подпись)             (Ф.И.О. (при его наличии)
"____ "______________20___г.
Ознакомлен        _________________________________ ____________________________
(подпись кандидата на службу в ОВД, подлежащего оценке)(Ф.И.О. (при его наличии)

Ескертпе: КБҚК – ІІО-ға қызметке кандидаттың бәсекеге қабілеттілік көрсеткіші, k1 – ІІО-ға қызметке кандидаттың бәсекеге қабілеттілік "білім деңгейі" өлшемшартты бойынша үлестік мәні, k2 – ІІО-ға қызметке кандидаттың бәсекеге қабілеттілік "білімі туралы құжаты бойынша орта бағасы" өлшемшартты бойынша үлестік мәні, k3 – ІІО-ға қызметке кандидаттың бәсекеге қабілеттілік "әскери қызмет өтілі" өлшемшартты бойынша үлестік мәні; k4 – ІІО-ға қызметке кандидаттың бәсекеге қабілеттілік "тестілеу нәтижесі бойынша дұрыс жауаптарының орташа саны" өлшемшартты бойынша үлестік мәні; k5 – ІІО-ға қызметке кандидаттың бәсекеге қабілеттілік "жеке қасиеттерін бағалау нәтижесі" өлшемшартты бойынша үлестік мәні; k6 – ІІО-ға қызметке кандидаттың бәсекеге қабілеттілік "дене шынықтыру даярлығы бойынша нормативтер тапсыру нәтижелері бойынша баға" өлшемшартты бойынша үлестік мәні; k7 – ІІО-ға қызметке кандидаттың бәсекеге қабілеттілік "спорттық разряды" өлшемшартты бойынша үлестік мәні;ҮМ – үлестік мәні.
Келісілді: Ішкі істер органы бөлінісінің
___________________________________________ кадр қызметінің басшысы
(қолы) (Т.А.Ә. (ол болған жағдайда)
"____ "______________20___г.
Таныстым _______________________ ______________________________
(бағалауға жататын ІІО қызметке кандидаттың қолы)(Т.А.Ә. (ол болған жағдайда)