О внесении изменения в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 401 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере медицинской деятельности"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 21 ноября 2017 года № 856. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 декабря 2017 года № 16099. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 4 ноября 2020 года № ҚР ДСМ-180/2020 .
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 04.11.2020 № ҚР ДСМ-180/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 401 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере медицинской деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11575, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 22 июля 2015 года) следующее изменение:
пункт 1, утвержденный указанным приказом, изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить регламенты государственных услуг:
1) "Выдача сертификата специалиста для допуска к клинической практике" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) "Выдача свидетельства о присвоении квалификационной категории специалистам с медицинским образованием" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) "Аккредитация медицинских организаций в целях признания соответствия их деятельности стандартам аккредитации" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) "Выдача лицензии на ввоз на территорию Республики Казахстан и (или) вывоз с территории Республики Казахстан органов (части органов) и (или) тканей человека, крови и ее компонентов" согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) "Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан гемопоэтических стволовых клеток, костного мозга в случае их перемещения с целью проведения неродственной трансплантации, а также образцов клеток, тканей, биологических жидкостей и секретов, в том числе продуктов жизнедеятельности человека, физиологических и патологических выделений, мазков, соскобов, смывов, предназначенных для диагностических целей или полученных в процессе проведения биомедицинских исследований" согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) "Определение соответствия (несоответствия) потенциального поставщика услуг гарантированного объема бесплатной медицинской помощи предъявляемым требованиям" согласно приложению 6 к настоящему приказу;

"Медициналық қызмет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 мамырдағы № 401 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 21 қарашадағы № 856 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 15 желтоқсанда № 16099 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 4 қарашадағы № ҚР ДСМ-180/2020 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 04.11.2020 № ҚР ДСМ-180/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Медициналық қызмет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 мамырдағы № 401 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11575 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 22 шілдеде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген 1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттері:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Клиникалық практикаға жіберу үшін маман сертификатын беру";
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Медициналық білімі бар мамандарға біліктілік санатын беру туралы куәлік беру";
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Медициналық ұйымдар қызметінің аккредиттеу стандарттарына сәйкестігін тану мақсатында оларды аккредиттеу";
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "Адам ағзаларын (ағзаларының бөлiктерiн) және (немесе) адам тіндерін, қан мен оның компоненттерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге лицензия беру";
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес "Туыстас емес транспланттауды жүргізу мақсатында гемопоэздік дің жасушаларын, сүйек кемігін өткізген жағдайда, оларды, сондай-ақ диагностикалық мақсаттарға арналған немесе биомедициналық зерттеулер жүргізу процесінде алынған жасушалардың, тіндердің, биологиялық сұйықтықтар мен сөлдердің, оның ішінде адамның тіршілік әрекеті өнімдерінің, физиологиялық және патологиялық шығындылардың, сүртінділердің, қырындылардың, шайындылардың үлгілерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге қорытынды (рұқсат беру құжаттарын) беру";
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі әлеуетті қызметтер берушінің қойылатын талаптарға сәйкестігін (сәйкес еместігін) анықтау";

7) "Выдача разрешения на проведение клинических исследований медицинских технологий" согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) "Допуск иностранных специалистов к клинической практике, за исключением лиц, приглашенных к осуществлению профессиональной медицинской деятельности в Национальном холдинге в области здравоохранения и его дочерних организациях, а также Назарбаев Университете или его медицинских организациях, медицинских организациях Управления Делами Президента Республики Казахстан" согласно приложению 8 к настоящему приказу.".
2. Комитету охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа его направление в периодические печатные издания, а также в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за настоящим приказом возложить на вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Цой А.В.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
Е. Биртанов
Приложение 1
к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 21 ноября 2017 года № 856
Регламент государственной услуги
"Выдача сертификата специалиста для допуска к клинической практике"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача сертификата специалиста для допуска к клинической практике" (далее – государственная услуга) оказывается территориальными подразделениями Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – услугодатель), в соответствии со Стандартом государственной услуги "Выдача сертификата специалиста для допуска к клинической практике", утвержденным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 294 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11356) (далее – Стандарт).
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).

7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес "Медициналық технологияларға клиникалық зерттеу жүргізуге рұқсат беру";
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес "Денсаулық сақтау саласындағы ұлттық холдингте және оның еншілес ұйымдарында, сондай-ақ Назарбаев Университетінде немесе оның медициналық ұйымдарында, Қазақстан Республикасының Президенті Іс басқармасының медициналық ұйымдарында кәсіптік медициналық қызметті жүзеге асыруға шақырылған тұлғаларды қоспағанда, шетелдік мамандарды клиникалық практикаға жіберу" бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялауға және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне қосу үшін жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсына және мемлекеттік органдардың интранет-порталына орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі А. В. Цойға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
Е. Біртанов
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 21 қарашадағы
№ 856 бұйрығына
1-қосымша
"Клиникалық практикаға жіберу үшін маман сертификатын беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1 - тарау. Жалпы ережелер
1. "Клиникалық практикаға жіберу үшін маман сертификатын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің аумақтық департаменттері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 294 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11356 болып тіркелген) "Клиникалық практикаға жіберу үшін маман сертификатын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.

2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная).
3. Результат оказания государственной услуги – сертификат специалиста для допуска к клинической практике (далее – сертификат) либо мотивированный ответ об отказе в выдаче сертификата в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления услугополучателя, с приложением документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя проводит регистрацию документов услугополучателя и передает на рассмотрение руководству. Руководство налагает резолюцию руководителю отдела, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
2) ответственный исполнитель проверяет на полноту представленные документы. При неполном пакете документов, оформляет мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги и вносит руководителю отдела для согласования, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
3) ответственный исполнитель при полном пакете документов рассматривает на соответствие требованиям, предусмотренным пунктом 9 Стандарта. При выявлении несоответствия, оформляет мотивированный ответ об отказе в выдаче сертификата и вносит руководителю отдела для согласования, срок исполнения – 2 (два) рабочих дня;
4) ответственный исполнитель при соответствии/несоответствии представленных документов вносит результат оказания государственной услуги на портал и направляет на подписание руководителю отдела и руководству услугодателя. Руководство подписывает результат оказания государственной услуги, срок исполнения – 1 (один) рабочий день.
Результат государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированное заявление с входящим номером;
2) резолюция руководства услугодателя руководителю отдела услугодателя;

2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – клиникалық практикаға жіберу үшін маман сертификаты (бұдан әрі – сертификат) не көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сертификатты беруден бас тарту туралы уәжді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
2 - тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) әрекеттерінің тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (әрекетті) бастау үшін Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, көрсетілетін қызметті алушының өтінішін көрсетілетін қызметті берушінің алуы негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (әрекеттің) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын тіркеуді жүргізеді және басшыға қарауға береді. Басшылық бөлім басшысына қарар береді. Көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы жауапты орындаушыны айқындайды, орындалу уақыты – 1 (бір) жұмыс күні;
2) жауапты орындаушы құжаттар пакеті толық болмаған кезде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауапты ресімдейді және келісу үшін бөлім басшысына енгізеді, орындалу мерзімі – 2 (екі) жұмыс күні;
3) жауапты орындаушы құжаттар пакеті толық болған кезде Стандарттың 9-тармағында көзделген талаптарға сәйкестігін қарайды. Сәйкессіздік анықталған кезде сертификатты беруден бас тарту туралы уәжді жауапты ресімдейді және келісу үшін бөлім басшысына енгізеді, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
4) жауапты орындаушы ұсынылған құжаттар сәйкес/сәйкес емес кезінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін порталға енгізеді және көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына және бөлім басшысына қол қоюға жібереді, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
6. Келесі рәсімді (әрекетті) орындауды бастау үшін негіз болып табылатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (әрекеттің) нәтижесі:
1) кіріс нөмірі бар тіркелген өтініш;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығының көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысына қарары;

3) резолюция руководителя отдела ответственному исполнителю;
4) определение полноты и соответствие представленных документов, при несоответствии направление мотивированного ответа об отказе рассмотрения заявления;
5) оформление результата оказания государственной услуги;
6) внесение результата оказания государственной услуги руководителю;
7) подписание результата оказания государственной услуги.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень работников услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) руководитель отдела;
4) ответственный исполнитель.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) регистрация заявления на оказание государственной услуги и определение исполнителя, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
2) проверка полноты и соответствия представленных документов, при несоответствии направление мотивированного ответа об отказе рассмотрения заявления, срок исполнения – 2 (два) рабочих дня;
3) оформление сертификата либо мотивированного ответа, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
4) подписание сертификата либо мотивированного ответа об отказе в выдаче сертификата, срок исполнения – 1 (один) рабочий день.
Глава 4. Описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения к услугодателю, длительность обработки запроса услугополучателя:
1) для оказания государственной услуги услугополучатель обращается на портал;
2) перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги, услугополучатель предоставляет в соответствии с пунктом 9 Стандарта.
Сведения документа, удостоверяющего личность услугополучателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) при оказании государственной услуги через портал:
услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН), а также пароля (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
процесс 1 – процесс ввода услугополучателем ИИН и пароля (процесс авторизации) на портале для получения услуги;
условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН и пароль;
процесс 2 – формирование на портале мотивированного ответа об отказе в авторизации в связи с неверно предоставленными данными услугополучателя;
процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем регламенте государственной услуги (далее – Регламент), вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде указанных в пункте 9 Стандарта, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН указанным в запросе, и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
процесс 4 – формирование на портале мотивированного ответа об отказе в запрашиваемой услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
процесс 5 – направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП услугополучателя через шлюз "электронного правительства" для обработки запроса услугодателем;
условие 3 – проверка услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания услуги;
процесс 6 – результат оказания государственной услуги услугополучателю передается в "личный кабинет" в виде электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий работников услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению, к настоящему Регламенту.
Приложение
к регламенту
государственной услуги
"Выдача сертификата специалиста
для допуска к клинической практике"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 2
к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 21 ноября 2017 года № 856
Регламент государственной услуги
"Выдача свидетельства о присвоении квалификационной категории специалистам с медицинским образованием"

3) бөлім басшысының жауапты орындаушыға қарары;
4) ұсынылған құжаттардың толықтығы мен сәйкестігін анықтау, сәйкес келмеген кезде өтінішті қараудан бас тарту туралы уәжді жауапты жіберу;
5) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ресімдеу;
6) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін басшыға енгізу;
7) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қою.
3-тарау. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң
құрылымдық бөлiмшелерінің (қызметкерлерінің) өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті беруші қызметкерлерінің тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) бөлім басшысы;
4) жауапты орындаушы.
8. Әрбір рәсімнің (әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдердің (әрекеттердің) реттілігін сипаттау:
1) мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған өтінішті тіркеу және орындаушыны анықтау, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
2) ұсынылған құжаттардың толықтығы мен сәйкестігін тексеру, сәйкес келмеген кезде өтінішті қараудан бас тарту туралы уәжді жауап жіберу, орындалу мерзімі – 2 (екі) жұмыс күні;
3) сертификатты, не бас тарту туралы уәжді жауапты ресімдеу, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
4) сертификатқа не сертификатты беруден бас тарту туралы уәжді жауапқа қол қою, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Көрсетілетін қызметті берушіге жүгіну тәртібін сипаттау, көрсетілетін қызметті алушының сұратуын өңдеу ұзақтығы:
1) мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушы порталға жүгінеді.
2) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесін көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағына сәйкес ұсынады.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
10. Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету кезінде жүгіну тәртібін және рәсімдерінің (әрекеттерінің) реттілігін сипаттау:
көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі – ЖСН), сондай-ақ парольдің көмегімен порталда тіркеуді жүзеге асырады (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
1-процесс – көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушының порталда ЖСН және парольді енгізу процесі (авторизациялау процесі);
1-шарт – ЖСН және пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын порталда тексеру;
2-процесс –көрсетілетін қызметті алушының деректерді дұрыс ұсынбауына байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны порталдың қалыптастыруы;
3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрату нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті алушының оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып нысанды толтыруы (деректерді енгізуі), Стандарттың 9-тармағында көрсетілген электронды түрдегі құжаттардың қажетті көшірмелерін сұрату нысанына бекіту, сондай-ақ сұратуды (қол қоюды) куәландыру үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
2-шарт – ЭЦҚ тіркеу куәлігінің жарамдылық мерзімін порталда тексеру және кері қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктер тізімінің болмауы, сондай-ақ сұратуда көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы сәйкестендіру деректерінің сәйкестігі;
4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ расталмауына байланысты, сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
5-процесс – көрсетілетін қызметті беруші сұратуды өңдеуі үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатын (көрсетілетін қызметті алушының сұратуын) "электрондық үкімет" шлюзі арқылы жіберу;
3-шарт – көрсетілетін қызметті алушының қоса берген Стандартта көрсетілген құжаттарының сәйкестігін және қызмет көрсету үшін негізділігін көрсетілетін қызметті берушінің тексеруі;
6-процесс – көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжаты түрінде "жеке кабинетке" беріледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде рәсімдер (әрекеттер) реттілігін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін кеңінен сипаттау осы Регламентке қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процесстері анықтамалығында көрсетіледі.
"Клиникалық практикаға жіберу
үшін маман сертификатын беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-рәсімдерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 21 қарашадағы
№ 856 бұйрығына
2-қосымша
"Медициналық білімі бар мамандарға біліктілік санатын беру туралы куәлік беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача свидетельства о присвоении квалификационной категории специалистам с медицинским образованием" (далее – государственная услуга) оказывается территориальными подразделениями Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – услугодатель) в соответствии со Стандартом государственной услуги "Выдача свидетельства о присвоении квалификационной категории специалистам с медицинским образованием", утвержденным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 294 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11356) (далее – Cтандарт).
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная).
3. Результат оказания государственной услуги – свидетельство о присвоении квалификационной категории специалистам с медицинским образованием (далее – свидетельство) либо мотивированный ответ об отказе в выдаче свидетельства в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является представление услугополучателем заявления или электронного запроса, а также документов, указанных в пункте 9 в Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя проводит регистрацию документов услугополучателя и передает на рассмотрение руководству. Руководство налагает резолюцию руководителю отдела. Руководитель отдела услугодателя определяет ответственного исполнителя, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
2) ответственный исполнитель проверяет на полноту представленные документы. При неполном пакете документов, оформляет мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги и вносит руководителю отдела для согласования, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
3) ответственный исполнитель при полном пакете документов рассматривает на соответствие требованиям, предусмотренных пунктом 9 Стандарта. При выявлении несоответствии оформляет мотивированный ответ об отказе в выдаче сертификата и вносит руководителю отдела для согласования, срок исполнения – 2 (два) рабочих дня;

1 - тарау. Жалпы ережелер
1. "Медициналық білімі бар мамандарға біліктілік санатын беру туралы куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің аумақтық департаменттері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 294 бұйрығымен бекітілген Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11356 болып тіркелген "Медициналық білімі бар мамандарға біліктілік санатын беру туралы куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру
www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі – медициналық білімі бар мамандарға біліктілік санатын беру туралы куәлік (бұдан әрі – куәлік) не көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы куәлікті беруден бас тарту туралы уәжді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) әрекеттерінің тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (әрекетті) бастау үшін көрсетілетін қызметті алушының өтінішті немесе электрондық сұратуды, сондай-ақ Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынуы негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (әрекеттің) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын тіркеуді жүргізеді және басшыға қарауға береді. Басшылық бөлім басшысына қарар береді. Көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы жауапты орындаушыны айқындайды, орындалу уақыты – 1 (бір) жұмыс күні;
2) жауапты орындаушы құжаттар пакеті толық болмаған кезде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауапты ресімдейді және келісу үшін бөлім басшысына енгізеді, орындалу мерзімі – 2 (екі) жұмыс күні;
3) жауапты орындаушы құжаттар пакеті толық болған кезде Стандарттың 9-тармағында көзделген талаптарға сәйкестігін қарайды. Сәйкессіздік анықталған кезде сертификатты беруден бас тарту туралы уәжді жауапты ресімдейді және келісу үшін бөлім басшысына енгізеді, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;

2) перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги, услугополучатель предоставляет в соответствии с пунктом 9 Стандарта.
Сведения документа, удостоверяющего личность услугополучателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) при оказании государственной услуги через портал:
услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН), а также пароля (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
процесс 1 – процесс ввода услугополучателем ИИН и пароля (процесс авторизации) на портале для получения услуги;
условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН и пароль;
процесс 2 – формирование в портале мотивированного ответа об отказе в авторизации в связи с неверно предоставленными данными услугополучателя;
процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде указанных в пункте 9 Стандарта, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН указанным в запросе, и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
процесс 4 – формирование в портале мотивированного ответа об отказе в запрашиваемой услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
процесс 5 – направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП услугополучателя через шлюз "электронного правительства" для обработки запроса услугодателем;
условие 3 – проверка услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания услуги;
процесс 6 – результат оказания государственной услуги услугополучателю передается в "личный кабинет" в виде электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий работников услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению, к настоящему регламенту государственной услуги.
Приложение
к регламенту
государственной услуги
"Выдача свидетельства о присвоении
квалификационной категории
специалистам с медицинским
образованием"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 3
к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 21 ноября 2017 года № 856
Регламент государственной услуги
"Аккредитация медицинских организаций в целях признания соответствия их деятельности стандартам аккредитации"

2) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесін көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағына сәйкес ұсынады.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
10. Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету кезінде жүгіну тәртібін және рәсімдерінің (әрекеттерінің) реттілігін сипаттау:
көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі – ЖСН), сондай-ақ парольдің көмегімен порталда тіркеуді жүзеге асырады (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
1-процесс – көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушының порталда ЖСН және парольді енгізу процесі (авторизациялау процесі);
1-шарт – ЖСН және пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын порталда тексеру;
2-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректерді дұрыс ұсынбауына байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны порталдың қалыптастыруы;
3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрату нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті алушының оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып нысанды толтыруы (деректерді енгізуі), Стандарттың 9-тармағында көрсетілген электронды түрдегі құжаттардың қажетті көшірмелерін сұрату нысанына бекіту, сондай-ақ сұратуды (қол қоюды) куәландыру үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
2-шарт – ЭЦҚ тіркеу куәлігінің жарамдылық мерзімін порталда тексеру және кері қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктер тізімінің болмауы, сондай-ақ сұратуда көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы сәйкестендіру деректерінің сәйкестігі;
4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ расталмауына байланысты, сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
5-процесс – көрсетілетін қызметті беруші сұратуды өңдеуі үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатын (көрсетілетін қызметті алушының сұратуын) "электрондық үкімет" шлюзі арқылы жіберу;
3-шарт – көрсетілетін қызметті алушының қоса берген Стандартта көрсетілген құжаттарының сәйкестігін және қызмет көрсету үшін негізділігін көрсетілетін қызметті берушінің тексеруі;
6-процесс – көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжаты түрінде "жеке кабинетке" беріледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде рәсімдер (әрекеттер) реттілігін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін кеңінен сипаттау осы Регламентке қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процесстері анықтамалығында көрсетіледі.
"Медициналық білімі
бар мамандарға біліктілік
санатын беру туралы куәлік
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-рәсімдерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрiнiң
2017 жылғы 21 қарашадағы
№ 856 бұйрығына
3-қосымша
"Медициналық ұйымдар қызметінің аккредиттеу стандарттарына сәйкестігін тану
мақсатында оларды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Аккредитация медицинских организаций в целях признания соответствия их деятельности стандартам аккредитации" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – Комитет), его территориальными подразделениями и организацией, аккредитованной уполномоченным органом в области здравоохранения (далее – услугодатель) в соответствии со Стандартом государственной услуги "Аккредитация медицинских организаций в целях признания соответствия их деятельности стандартам аккредитации", утвержденным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 294 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11356) (далее – Стандарт).
Прием заявления на оказание государственной услуги осуществляется через:
1) канцелярию услугодателя – Комитет, территориальные подразделения Комитета и организация, аккредитованная уполномоченным органом в области здравоохранения;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
Выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через портал.
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – свидетельство об аккредитации (далее – свидетельство) либо мотивированный ответ об отказе в выдаче свидетельства, в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная/бумажная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является представление услугополучателем заявления или электронного запроса, а также документов, указанных в пункте 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) в случае поступления заявления на бумажном носителе, сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет прием, регистрацию заявления услугополучателя в информационной системе "Система управления качеством медицинских услуг" (далее – ИС СУКМУ) и направляет руководству услугодателя. Руководство налагает резолюцию руководителю отдела. Руководитель отдела услугодателя определяет ответственного исполнителя, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;

1 - тарау. Жалпы ережелер
1. "Медициналық ұйымдар қызметінің аккредиттеу стандарттарына сәйкестігін тану мақсатында оларды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті (бұдан әрі – Комитет) және оның аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 294 бұйрығымен бекітілген Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11356 болып тіркелген "Медициналық ұйымдар қызметінің аккредиттеу стандарттарына сәйкестігін тану мақсатында оларды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтінішті қабылдау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі – Комитет, Комитеттің аумақтық бөлімшелері және денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган аккредиттеген ұйым;
2) www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру портал арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі – аккредиттеу туралы куәлік (бұдан әрі – куәлік) не көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы куәлікті беруден бас тарту туралы уәжді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
2 - тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) әрекеттерінің тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (әрекетті) бастау үшін көрсетілетін қызметті алушының өтінішті немесе электрондық сұратуды, сондай-ақ Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынуы негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (әрекеттің) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) қағаз тасығышта өтініш келіп түскен жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері "Медициналық қызметтердің сапасын басқару жүйесі" ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – МҚСБЖ АЖ) көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жібереді. Басшылық бөлім басшысына қарар береді. Көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы жауапты орындаушыны айқындайды, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні.

2) ответственный исполнитель определяет полноту и правильность заполнения заявления. По результатам рассмотрения заявления услугополучателя извещают о датах проведения и привлекаемых экспертов к внешней комплексной оценке. Сведения об услугополучателе вносятся в ИС СУКМУ. В случае несоответствия предоставленного заявления согласно пункту 9-1 Стандарта направляет мотивированный ответ об отказе рассмотрения заявления в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя, срок исполнения – 2 (два) рабочих дня;
3) ответственный исполнитель формирует проект приказа графика проведения внешней комплексной оценки медицинских организаций, состав экспертных групп и вносит на утверждение руководству, срок исполнения – 10 (десять) рабочих дней;
4) ответственный исполнитель регистрирует утвержденный график проведения внешней комплексной оценки медицинских организаций в ИС СУКМУ, срок исполнения – 1 (один) рабочий дней;
5) ответственный исполнитель выдает логины и пароли услугополучателям для внесения результатов самооценки в ИС СУКМУ, срок исполнения – 3 (три) рабочих дня;
6) ответственный исполнитель выдает логины и пароли экспертной группе для внесения результатов внешней комплексной оценки медицинских организаций в ИС СУКМУ, срок исполнения – 3 (три) рабочих дня;
7) экспертная группа вносит в ИС СУКМУ результаты внешней комплексной оценки медицинской организаций, срок исполнения – 5 (пять) рабочих дней;
8) ответственный исполнитель готовит материалы услугополучателей на рассмотрение комиссии по аккредитации. Принимает участие в качестве секретаря, оформляет протокол заседания, срок исполнения – 5 (пять) рабочих дней;
9) руководство услугодателя по итогам внешней комплексной оценки медицинских организаций и заседания комиссии по аккредитации принимает решение о выдаче либо об отказе в выдаче свидетельства, срок исполнения – 7 (семь) рабочих дней;
10) ответственный исполнитель оформляет проект приказа по итогам внешней комплексной оценки медицинских организаций и вносит на утверждение руководству, срок исполнения – 7 (семь) рабочих дней;
11) ответственный исполнитель вносит результат оказания государственной услуги в ИС СУКМУ, направляет на подписание руководителю управления и руководству, срок исполнения – 1 (один) рабочий день.
Результат государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
При переоформлении:
Услугополучатель подает заявление с прикреплением подтверждающих документов на бумажном носителе в канцелярию услугодателя или подает заявление в электронном формате через портал, с заполнением соответствующих полей и прикреплением документа, подтверждающего изменение наименования или организационно-правовой формы услугополучателя.

2) жауапты орындаушы өтініштің толықтығын және дұрыс толтырылуын анықтайды. Көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарау нәтижелері бойынша сыртқы кешенді бағалау жүргізу күні және тартылатын сарапшылар туралы көрсетілетін қызметті алушыға хабарлайды. Көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтер МҚСБЖ АЖ-не енгізіледі, ұсынылған өтініш сәйкес болмаған жағдайда Стандарттың 9-1-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ куәландырылған электронды құжат нысанында өтінішті қараудан бас тарту туралы уәжді жауапты жібереді, орындалу мерзімі – 2 (екі) жұмыс күні;
3) жауапты орындаушы медициналық ұйымдарға сыртқы кешенді бағалау жүргізу кестесі, сараптау топтарының құрамы бойынша бұйрық жобасын қалыптастырады және басшыға бекітуге енгізеді – орындалу мерзімі 10 (он) жұмыс күні;
4) жауапты орындаушы медициналық ұйымдарға сыртқы кешенді бағалау жүргізудің бекітілген кестесін МҚСБЖ АЖ-ға тіркейді, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
5) жауапты орындаушы МҚСБЖ АЖ-да өзін өзі бағалау нәтижелерін енгізу үшін көрсетілетін қызметті алушыларға логиндер мен парольдер береді, орындалу мерзімі – 3 (үш) жұмыс күні;
6) жауапты орындаушы медициналық ұйымдарға сыртқы кешенді бағалау нәтижелерін МҚСБЖ АЖ-ға енгізу үшін сарапшыларға логиндер және парольдер береді, орындалу мерзімі – 3 (үш) жұмыс күні;
7) сараптау тобы МҚСБЖ АЖ-ға медициналық ұйымдарды сыртқы кешенді бағалау нәтижелерін енгізеді, орындалу мерзімі – 5 (бес) жұмыс күні;
8) жауапты орындаушы көрсетілетін қызметті алушылардың материалдарын дайындайды және аккредиттеу жөніндегі комиссияға қарауға енгізеді. Хатшы ретінде қатысады, отырыс хаттамасын ресімдейді, орындалу мерзімі – 5 (бес) жұмыс күні;
9) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы аккредиттеу жөніндегі комиссия отырысы және медициналық ұйымдарды сыртқы кешенді бағалау қорытындылары бойынша куәлік беру не куәлік беруден бас тарту туралы шешім қабылдайды, орындалу мерзімі – 7 (жеті) жұмыс күні;
10) жауапты орындаушы медициналық ұйымдарды сыртқы кешенді бағалау қорытындылары бойынша бұйрықтың жобасын ресімдейді және басшылыққа бекітуге енгізеді, орындалу мерзімі – 7 (жеті) жұмыс күні;
11) жауапты орындаушы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін МҚСБЖ АЖ-ға енгізеді, басқарма басшысына және басшылыққа қол қоюға жібереді, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Қайта ресімдеу кезінде:
Көрсетілетін қызметті алушы расталған құжаттармен қоса тіркелген өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне қағаз тасығышта береді немесе тиісті жолақтарды толтырып және көрсетілетін қызметті алушының атауының немесе ұйымдастыру-құқықтық нысанының өзгергенін растайтын құжатты қоса тіркеп, портал арқылы электрондық нысанда өтініш береді.

1) сотрудник канцелярии Комитета регистрирует заявление, полученное на бумажном носителе, с занесением всей необходимой информации в ИС СУКМУ и направляет руководству услугодателя. Руководство определяет ответственного исполнителя, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
2) ответственный исполнитель определяет полноту представленных документов и правильность заполнения заявления. При неполном пакете документов, оформляет мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги и вносит руководителю управления для согласования, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
3) ответственный исполнитель при полном пакете документов формирует проект приказа о выдаче свидетельства, вносит на согласование руководителю управления и на утверждение руководству, срок исполнения – 2 (два) рабочих дня;
4) ответственный исполнитель вносит результат оказания государственной услуги в ИС СУКМУ, направляет на подписание руководителю управления и руководству, срок исполнения – 1 (один) рабочий день.
Результат государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированное заявление с номером НИКАД (нумерации и кодирования административных документов);
2) определение ответственного исполнителя;
3) определение полноты представленных документов;
4) формирование проекта приказа графика проведения внешней комплексной оценки медицинских организаций, состава экспертных групп и внесение на утверждение руководству;
5) проведение внешней комплексной оценки медицинских организаций и внесение результатов оценки в ИС СУКМУ;
6) подготовка материалов услугополучателей для рассмотрения комиссии по аккредитации;
7) принятие решения руководством о выдаче либо мотивированного ответа об отказе в выдаче свидетельства с внесением данного решения в ИС СУКМУ. Решения оформляются в виде приказа;
8) оформление свидетельства либо мотивированного ответа об отказе в выдаче свидетельства в электронном формате на основании приказа руководителя Комитета;
9) отправка свидетельства или мотивированного ответа об отказе в выдаче свидетельства на портал в "личный кабинет" услугополучателя в электронном формате либо печать оформленного свидетельства или мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги в электронном формате и выдача нарочно.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

1) Комитет кеңсесінің қызметкері барлық қажетті ақпаратты МҚСБЖ АЖ-ға енгізе отырып, қағаз тасығышта алынған өтінішті тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына жіберед. Басшылық бөлім басшылығына қарар береді, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
2) жауапты орындаушы ұсынылған құжаттардың толықтығын және өтініштің дұрыс толтырылуын айқындайды. Құжаттар пакеті толық емес кезінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы уәжді жауапты ресімдейді және келісу үшін басқарма басшысына енгізеді, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
3) жауапты орындаушы құжаттар пакеті толық болған кезде куәлік беру туралы бұйрықтың жобасын қалыптастырады, басқарма басшысына келісуге және басшылыққа бекітуге енгізеді, орындалу мерзімі – 2 (екі) жұмыс күні;
4) жауапты орындаушы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін МҚСБЖ АЖ-ға енгізеді, қол қоюға басқарма басшысына және басшылыққа жібереді, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
6. Келесі рәсімді (әрекетті) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (әрекеттің) нәтижесі:
1) ӘҚНЖК нөмірі бар тіркелген өтініш;
2) жауапты орындаушыны белгілеу;
3) ұсынылған құжаттардың толықтығын анықтау;
4) медициналық ұйымдарға сыртқы кешенді бағалау жүргізу кестесі және сараптау топтарының құрамы бойынша бұйрық жобасын қалыптастыру және басшыға бекітуге енгізу;
5) медициналық ұйымдарға сыртқы кешенді бағалау жүргізу және бағалау нәтижелерін МҚСБЖ АЖ-ға енгізу;
6) аккредиттеу жөніндегі комиссия қарауы үшін көрсетілетін қызметті алушылардың материалдарын дайындау;
7) басшылықтың куәлікті беру не беруден бас тарту туралы шешім қабылдап, осы шешімді МҚСБЖ АЖ-ға енгізуі. Шешімді бұйрық түрінде ресімдеу;
8) Комитет басшысының бұйрығы негізінде электронды форматта куәлікті не куәлікті беруден бас тарту туралы уәжді жауапты ресімдеу;
9) куәлікті немесе куәлікті беруден бас тарту туралы уәжді жауапты электронды форматта порталға көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберу не электронды форматта ресімделген куәлікті немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауапты басып шығару және қолма-қол беру.
3-тарау. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң
құрылымдық бөлiмшелерінің (қызметкерлерінің) өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау

7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) ответственный исполнитель;
3) руководство услугодателя;
4) руководитель управления;
5) экспертная группа;
6) комиссия по аккредитации.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) регистрация заявления на оказание государственной услуги и определение исполнителя, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
2) проверка полноты и правильность заполнения заявления. В случае несоответствия предоставленного заявления направление мотивированного ответа об отказе рассмотрения заявления в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя, срок исполнения – 2 (два) рабочих дня;
3) формирование проекта приказа графика, проведения внешней комплексной оценки медицинских организаций, состав экспертных групп и вносит на утверждение руководству, срок исполнения – 10 (десять) рабочих дней;
4) регистрация утвержденного графика проведения внешней комплексной оценки медицинских организаций в ИС СУКМУ, срок исполнения – 1 (один) рабочих дней;
5) выдача логинов и паролей услугополучателям, срок исполнения – 3 (три) рабочих дня;
6) выдача логинов и паролей экспертам, срок исполнения – 3 (три) рабочих дня;
7) внесение в ИС СУКМУ результатов внешней комплексной оценки медицинской организации, срок исполнения – 5 (пять) рабочих дней;
8) подготовка материалов услугополучателей на рассмотрение комиссии по аккредитации. Принятие участия в качестве секретаря, оформление протокола заседания, срок исполнения – 5 (пять) рабочих дней;
9) принятие решения о выдаче либо об отказе свидетельства, срок исполнения – 7 (семь) рабочих дней;
10) оформление проекта приказа по итогам внешней комплексной оценки медицинских организаций и внесение на утверждение руководству, срок исполнения – 7 (семь) рабочих дней;
11) внесение результатов оказания государственной услуги в ИС СУКМУ, направление на подписание руководителю управления и руководству, срок исполнения – 1 (один) рабочий день.
Глава 4. Описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения к услугодателю, длительность обработки запроса услугополучателя:
1) для оказания государственной услуги услугополучатель обращается на портал или к услугодателю.
Государственная услуга оказывается в соответствии с графиком проведения внешней комплексной оценки медицинских организаций, в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;

7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) жауапты орындаушы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
4) басқарма басшысы;
5) сараптау тобы;
6) аккредиттеу жөніндегі комиссия.
8. Әрбір рәсімнің (әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдердің (әрекеттердің) реттілігін сипаттау:
1) мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған өтінішті тіркеу және орындаушыны белгілеу, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
2) өтініштің толықтығын және дұрыс толтырылуын тексеру. Ұсынылған өтініш сәйкес келмеген жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦП куәландырылған электронды құжат нысанындағы өтінішті қараудан бас тарту туралы уәжді жауапты жіберу, орындалу мерзімі – 2 (екі) жұмыс күні;
3) медициналық ұйымдарға сыртқы кешенді бағалау жүргізу кестесі, сараптау топтарының құрамы бойынша бұйрық жобасын қалыптастыру және басшыға бекітуге енгізу – орындалу мерзімі 10 (он) жұмыс күні;
4) медициналық ұйымдарға сыртқы кешенді бағалау жүргізудің бекітілген кестесін МҚСБЖ АЖ-ға тіркеу, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
5) көрсетілетін қызметті алушыларға логиндер мен парольдер беру, орындалу мерзімі – 3 (үш) жұмыс күні;
6) сарапшыларға логиндер мен парольдер береді, орындалу мерзімі – 3 (үш) жұмыс күні;
7) МҚСБЖ АЖ-ға медициналық ұйымдарды сыртқы кешенді бағалау нәтижелерін енгізу, орындалу мерзімі – 5 (бес) жұмыс күні;
8) көрсетілетін қызметті алушылардың материалдарын аккредиттеу жөніндегі комиссияға қарауға дайындау. Хатшы ретінде қатысу, отырыс хаттамасын ресімдеу, орындалу мерзімі – 5 (бес) жұмыс күні;
9) куәлік беру не куәлік беруден бас тарту туралы шешім қабылдау, орындалу мерзімі – 7 (жеті) жұмыс күні;
10) медициналық ұйымдарды сыртқы кешенді бағалау қорытындылары бойынша бұйрықтың жобасын ресімдеу және басшылыққа бекітуге енгізу, орындалу мерзімі – 7 (жеті) жұмыс күні;
11) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін МҚСБЖ АЖ-ға енгізу, басқарма басшысына және басшылыққа қол қоюға жіберу, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Көрсетілетін қызметті берушіге жүгіну тәртібін сипаттау, көрсетілетін қызметті алушының сұратуын өңдеу ұзақтығы:
1) мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушы порталға немесе көрсетілетін қызметті берушіге жүгінеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жылдамдатылған қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен медициналық ұйымдарға сыртқы кешенді бағалау жүргізу кестесіне сәйкес жүзеге асырылады.

2) перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги, услугополучатель (либо его представитель по доверенности) предоставляет в соответствии с пунктом 9 Стандарта.
Сведения документов о государственной регистрации (перерегистрации) в качестве юридического лица, о лицензии на право осуществления медицинской и (или) фармацевтической деятельности, являющиеся государственными информационными ресурсами, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
1) услугополучатель проходит регистрацию на портале с помощью бизнес идентификационного номера (далее – БИН) (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
2) процесс 1 - процесс проверки подлинности данных о услугополучателе на портале путем ввода услугополучателем БИН или пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги, запрос необходимой информации с информационной системы 1;
3) процесс 2 – формирование на портале мотивированного ответа об отказе в авторизации в связи с неверно предоставленными данными услугополучателя;
4) процесс 3 - выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований;
5) процесс 4 - запрос идентификационных данных и данных о сроке действия регистрационного свидетельства ЭЦП услугополучателя в информационной системе удостоверяющего центра (далее – УЦ);
6) условие 1 - проверка срока действия регистрационного свидетельства и подлинности ЭЦП услугополучателя с использованием средства криптографической защиты услугополучателя и информационной системы УЦ;
7) процесс 5 - формирование в портале мотивированного ответа об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
8) процесс 6 - подписание посредством ЭЦП услугополучателя государственной услуги заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
9) процесс 7 – обработка ответственным исполнителем территориального подразделения Комитета электронного документа (запроса услугополучателя государственной услуги) в ИС СУКМУ;

2) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесін көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) Стандарттың 9-тармағына сәйкес ұсынады.
Мемлекеттік ақпараттық ресурстар болып табылатын, заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, медициналық және (немесе) фармацевтикалық қызметті жүзеге асыру құқығына лицензия туралы құжаттардың мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
10. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібін және рәсімдерінің (әрекеттерінің) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) арқылы порталда тіркеуден өтуі тиіс (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-процесс – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін порталда көрсетілетін қызметті алушының БСН және пароль енгізуі арқылы (авторизациялау процесі) көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің тұпнұсқалығын тексеру процесі, 1-ақпараттық жүйеден қажетті ақпаратты сұрату;
3) 2-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бар бұзушылықтарға байланысты, сұратылған электронды мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
4) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрату нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті алушының оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып нысанды толтыруы (деректерді енгізуі);
5) 4-процесс – куәландыру орталығының (бұдан әрі – КО) ақпараттық жүйесінен сәйкестендіру деректерін және көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімі туралы деректерді сұрату;
6) 1-шарт – көрсетілетін қызметті алушының криптографиялық қорғау құралдарын және КО ақпараттық жүйесін пайдалана отырып, көрсетілетін қызметті алушының тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және ЭЦҚ түпнұсқалының тексеру;
7) 5-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты, сұратылған мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
8) 6-процесс – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы толтырылған нысандағы (деректері енгізілген) қызмет көрсетуге арналған сұратуға қол қою;
9) 7-процесс – Комитеттің аумақтық бөлімшесінің жауапты орындаушы МҚСБЖ АЖ-да электрондық құжатты (мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының сұратуын) өңдеуі;

10) процесс 8 - проверка ответственным исполнителем территориального подразделения Комитета соответствия представления услугополучателем необходимых документов;
11) процесс 9 – формирование мотивированного ответа об отказе рассмотрения заявления, в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в ИС СУКМУ, в случае отсутствия нарушений в личный кабинет услугополучателя направляется извещение о месте, дате, времени проведения внешней комплексной оценки с последующей отправкой в личный кабинет услугополучателя в информационной системе государственной базы данных "Е-лицензирование" (далее – ИС ГБД "Е-лицензирование");
12) процесс 10 - создание ответственным исполнителем проекта приказа о выдаче свидетельства, при положительном результате внешней комплексной оценки либо мотивированного ответа об отказе при отрицательном результате проведения внешней комплексной оценки, направление на подпись руководителю Комитета;
13) процесс 11 - формирование ответственным исполнителем Комитета результата оказания услуги (электронный документ) в соответствии с запросом услугополучателя. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица.
Через услугодателя:
1) процесс 1 - ввод сотрудником территориального подразделения Комитета логина и пароля (процесс авторизации) в ИС СУКМУ для оказания государственной услуги;
2) условие 1 - проверка в ИС СУКМУ подлинности данных о зарегистрированном специалисте через логин и пароль;
3) процесс 2 - формирование в ИС СУКМУ мотивированного ответа об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных специалиста;
4) процесс 3 – выбор ответственным исполнителем территориального подразделения Комитета типа услугополучателя, ввод регистрационных данных услугополучателя и выбор типа заявления. Вывод на экран формы запроса для оказания услуги, и заполнение формы запроса ответственным исполнителем Комитета заявления и формы сведений услугополучателя государственной услуги, предоставленных получателем государственной услуги на бумажных носителях, и прикрепления их к форме запроса;
5) процесс 4 - направление запроса через шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП) в ИС ГБД "Е-лицензирование" о присвоении номера заявления (НИКАД);
6) процесс 5 – направление электронного запроса, зарегистрированного в ИС СУКМУ, в ИС ГБД "Е-лицензирование";
7) процесс 6 – обработка ответственным исполнителем территориального подразделения Комитета электронного документа (запроса услугополучателя государственной услуги) в ИС СУКМУ;
8) процесс 7 - проверка ответственным исполнителем территориального подразделения Комитета соответствия представления услугополучателем необходимых документов;

10) 8-процесс – Комитеттің аумақтық жауапты орындаушысының көрсетілетін қызметті алушы ұсынған қажетті құжаттардың сәйкестігін тексеруі;
11) 9-процесс – МҚСБЖ АЖ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінде бұзушылықтардың бар болуына байланысты, өтінішті қараудан бас тарту туралы уәжді жауап қалыптастыру, бұзушылықтар болмаған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне кейіннен "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне жібере отырып, сыртқы кешенді бағалау жүргізудің орны, күні, уақыты туралы хабарлама жіберіледі;
12) 10-процесс – жауапты орындаушының сыртқы кешенді бағалаудың оң нәтижесі кезінде куәлік беру не сыртқы кешенді бағалау жүргізудің теріс нәтижесі кезінде уәжді бас тарту туралы бұйрық жобасын жасауы, Комитет басшысына қол қоюға жіберуі;
13) 11-процесс – көрсетілетін қызметті алушының сұратуына сәйкес Комитеттің жауапты орындаушының қызмет көрсету нәтижесін (электронды құжат) қалыптастыруы. Электронды құжат жауапты орындаушы ЭЦҚ пайдалана отырып қалыптастырылады.
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы:
1) 1-процесс – Комитеттің аумақтық бөлімшесі қызметкерінің мемлекеттік қызметті көрсету үшін МҚСБЖ АЖ-да логин мен парольді енгізуі (авторизациялау процесі);
2) 1-шарт – МҚСБЖ АЖ-да логин мен пароль арқылы тіркелген маман туралы деректердің түпнұсқалығын тексеру;
3) 2-процесс – маман деректерінде бұзушылықтардың бар болуына байланысты, МҚСБЖ АЖ авторизациялаудан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
4) 3-процесс – Комитеттің аумақтық бөлімшесінің жауапты орындаушының көрсетілетін қызметті алушы типін таңдауы, көрсетілетін қызметті алушының тіркеу деректерін енгізу және өтініш түрін таңдау. Қызмет көрсету үшін сұрату нысанын экранға шығару және Комитеттің жауапты орындаушының өтініш сұрату нысанын және мемлекеттік қызметті алушының қағаз тасығыштарда ұсынылған көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызмет мәліметтерінің нысанын толтыруы және оларды сұрату нысанына қоса тіркеуі;
5) 4-процесс – "электрондық үкімет" шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) арқылы "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-ға өтінішке нөмір беру (ӘҚНЖК) туралы сұрату жіберу;
6) 5-процесс – МҚСБЖ АЖ-да тіркелген электронды сұратуды "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-ға жіберу;
7) 6-процесс – Комитеттің аумақтық бөлімшесінің жауапты орындаушының МҚСБЖ АЖ-да электрондық құжатты (мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының сұратуын) өңдеуі;
8) 7-процесс – Комитеттің аумақтық бөлімшесінің жауапты орындаушының көрсетілетін қызметті алушы ұсынған қажетті құжаттардың сәйкестігін тексеруі;

9) условие 3 - проверка ответственным исполнителем территориального подразделения Комитета соответствия представления услугополучателем необходимых документов;
10) процесс 8 - формирование мотивированного ответа об отказе рассмотрения заявления в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в ИС СУКМУ, в случае отсутствия нарушений в личный кабинет услугополучателя направляется извещение о месте, дате, и времени проведения внешней комплексной оценки с последующей отправкой в личный кабинет услугополучателя ИС ГБД "Е-лицензирование";
11) процесс 9 – создание ответственным лицом проекта приказа о выдаче свидетельства, при положительном результате проведения внешней комплексной оценки либо мотивированного ответа об отказе при отрицательном результате проведения внешней комплексной оценки;
12) процесс 10 - создание ответственным исполнителем Комитета проекта приказа о выдаче свидетельства либо мотивированного ответа об отказе в форме электронного документа, направление на подпись руководителю Комитета;
13) процесс 11 - формирование ответственным исполнителем Комитета результата оказания услуги (электронный документ) в соответствии с запросом услугополучателя. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица;
14) процесс 12 – направление услугополучателю государственной услуги через шлюз электронного правительства в личный кабинет ИС ГБД "Е-лицензирование" результат услуги (электронное свидетельство или электронный мотивированный ответ об отказе в выдаче свидетельства), в личном кабинете ИС ГБД "Е-лицензирование";
15) процесс 13 - получение услугополучателем государственной услуги результата услуги (выдача свидетельства или мотивированного ответа об отказе) сформированной ИС ГБД "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП специалиста.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий работников услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 1 к настоящему регламенту государственной услуги.
Приложение
к регламенту государственной услуги
"Аккредитация медицинских
организаций в целях признания
соответствия их деятельности
стандартам аккредитации"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
ИС СУКМУ – информационная система управления качеством медицинских услуг
ВКО - внешняя комплексная оценка
Приложение 4
к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 21 ноября 2017 года № 856
Регламент государственной услуги "Выдача лицензии на ввоз на территорию Республики Казахстан и (или) вывоз с территории Республики Казахстан органов (части органов) и (или) тканей человека, крови и ее компонентов"

9) 3-шарт – Комитеттің аумақтық бөлімшесінің жауапты орындаушының көрсетілетін қызметті алушы ұсынған қажетті құжаттардың сәйкестігін тексеруі;
10) 8-процесс – МҚСБЖ АЖ-да көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың бар болуына байланысты, өтінішті қараудан бас тарту туралы уәжді жауап қалыптастыру, бұзушылықтар болмаған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне кейіннен "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне жібере отырып, сыртқы кешенді бағалау жүргізудің орны, күні, уақыты туралы хабарлама жіберіледі;
11) 9-процесс – жауапты орындаушының сыртқы кешенді бағалау жүргізудің оң нәтижесі кезінде куәлік беру не сыртқы кешенді бағалау жүргізудің теріс нәтижесі кезінде уәжді бас тарту туралы бұйрық жобасын жасауы;
12) 10-процесс – Комитеттің жауапты орындаушының электронды құжат нысанында куәлікті беру не куәлікті беруден уәжді бас тарту туралы бұйрық жобасын жасауы, Комитет басшысына қол қоюға жіберуі;
13) 11-процесс – Комитеттің жауапты орындаушының көрсетілетін қызметті алушының сұратуына сәйкес қызмет көрсету нәтижесін (электронды құжат) қалыптастыруы. Электронды құжат уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ пайдалана отырып қалыптастырылады;
14) 12-процесс – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға ЭҮШ арқылы "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ жеке кабинетіне көрсетілетін қызмет нәтижесін (электрондық куәлік немесе куәлікті беруден бас тарту туралы электрондық уәжді жауап) жіберу;
15) 13-процесс – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да қалыптастырылған көрсетілетін қызмет нәтижесін (куәлік немесе уәжді бас тарту беру) алуы. Электронды құжат маманның ЭЦҚ пайдалана отырып қалыптастырылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде рәсімдер (әрекеттер) реттілігін, көрсетілетін қызметті беруші қызметкерлердің өзара іс-қимылын толық сипаттау, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау осы Регламентке 1, 2-қосымшаларға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестері анықтамалығында көрсетіледі.
"Медициналық ұйымдар
қызметінің аккредиттеу
стандарттарына сәйкестігін
тану мақсатында оларды
аккредиттеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-рәсімдерінің анықтамалығы
МҚСБЖ АЖ - "Медициналық қызметтердің сапасын басқару жүйесі" ақпараттық жүйесінде
СКБ - сыртқы кешенді бағалау
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрiнiң
2017 жылғы 21 қарашадағы
№ 856 бұйрығына
4-қосымша
"Адам ағзаларын (ағзаларының бөлiктерiн) және (немесе) адам тiндерiн, қан мен оның
компоненттерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе)
Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензии на ввоз на территорию Республики Казахстан и (или) вывоз с территории Республики Казахстан органов (части органов) и (или) тканей человека, крови и ее компонентов" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – услугодатель) в соответствии со Стандартом государственной услуги "Выдача лицензии на ввоз на территорию Республики Казахстан и (или) вывоз с территории Республики Казахстан органов (части органов) и (или) тканей человека, крови и ее компонентов", утвержденным приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 294 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11356) (далее – Стандарт).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – лицензия на ввоз на территорию Республики и (или) вывоз с территории Республики Казахстан органов (части органов) и (или) тканей человека, крови и ее компонентов (далее – лицензия) либо мотивированный ответ об отказе в выдаче лицензии в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является представление услугополучателем заявления или электронного запроса, а также документов, указанных в пункте 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
При выдаче лицензии на ввоз и (или) вывоз органов (части органов) человека:
1) сотрудник канцелярии осуществляет регистрацию электронного запроса на оказание государственной услуги поступившего через портал. В случае поступления заявления на бумажном носителе, сотрудник канцелярии производит регистрацию заявления на портале с заполнением необходимых информационных полей и прикреплением необходимых документов, время исполнения – в течение 1 (одного) часов;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Адам ағзаларын (ағзаларының бөлiктерiн) және (немесе) адам тiндерiн, қан мен оның компоненттерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 294 бұйрығымен бекітілген Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11356 болып тіркелген "Адам ағзаларын (ағзаларының бөлiктерiн) және (немесе) адам тiндерiн, қан мен оның компоненттерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес көрсетіледі.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі – қағаз нысанында немесе көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті лауазымды тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында адам ағзаларын (ағзаларының бөлiктерiн) және (немесе) адам тiндерiн, қан мен оның компоненттерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге арналған лицензия.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электронды.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) әрекеттерінің тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (әрекетті) бастау үшін көрсетілетін қызметті алушының өтінішті немесе электрондық сұратуды, сондай-ақ Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынуы негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (әрекеттің) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
Адам ағзаларын (ағзаларының бөлiктерiн) әкелуге және (немесе) әкетуге лицензия беру кезінде:
1) кеңсе қызметкері портал арқылы келіп түскен мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған электрондық сұратуды тіркеуді жүзеге асырады. Өтініш қағаз тасығышта келіп түскен жағдайда кеңсе қызметкері қажетті ақпараттық жолдарды толтырып және қажетті құжаттарды қоса тіркеп, өтінішті порталда тіркеуді жүргізеді, орындалу мерзімі – 1 (бір) сағат ішінде;

2) руководитель определяет ответственного исполнителя, время исполнения – в течение 1 (одного) часа;
3) ответственный исполнитель, проверяет полноту представленных документов. В случае предоставления неполного пакета документа, предусмотренных пункта 9 Стандарта, услугополучателю направляется мотивированный ответ об отказе рассмотрения заявления в бумажной формы или в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя, время исполнения - в течение 1 (одного) часа;
4) ответственный исполнитель проверяет документы на наличие (отсутствие) оснований для отказа в выдаче лицензии. По результатам рассмотрения документов ответственный исполнитель готовит и предоставляет на подпись руководителю проект приказа о выдаче либо об отказе в выдаче лицензии, время исполнения – в течение 1 (одного) часа;
5) руководитель подписывает приказ и направляет его ответственному исполнителю для исполнения, время исполнения - в течение 2 (двух) часов;
6) ответственный исполнитель оформляет лицензию либо мотивированный ответ об отказе в выдаче лицензии в форме электронного документа и направляет на подпись руководителю, время исполнения – в течение 1 (одного) часа;
7) руководитель подписывает лицензию либо мотивированный ответ об отказе в выдаче лицензии, время исполнения – в течение 1 (одного) часа.
При выдаче лицензии на ввоз, вывоз тканей человека, крови и ее компонентов срок исполнения:
1) сотрудник канцелярии осуществляет регистрацию электронного запроса на оказание государственной услуги поступившего через портал. В случае поступления заявления на бумажном носителе, сотрудник канцелярии производит регистрацию заявления на портале с заполнением необходимых информационных полей и прикреплением необходимых документов. Руководитель определяет ответственного исполнителя. Ответственный исполнитель проверяет полноту представленных документов. В случае предоставления неполного пакетов документа, предусмотрено пунктом 9 Стандарта, услугополучателю направляется мотивированный ответ об отказе рассмотрения заявления в бумажной форме или в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
2) ответственный исполнитель проверяет документы на наличие (отсутствие) оснований для отказа в выдаче лицензии. По результатам рассмотрения документов ответственный исполнитель готовит и предоставляет на подпись руководителю проект приказа о выдачи либо об отказе в выдачи лицензии. Руководитель подписывает приказ и направляет его ответственному исполнителю для исполнения, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;

2) басшы жауапты орындаушыны белгілейді, орындалу мерзімі – 1 (бір) сағат ішінде;
3) жауапты орындаушы ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді. Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттар пакеті толық ұсынылмаған жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға қағаз нысанында немесе көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында өтінішті қараудан бас тарту туралы уәжді жауап жіберіледі, орындалу мерзімі – 1 (бір) сағат ішінде;
4) жауапты орындаушы лицензия беруден бас тарту үшін негіздердің болуына (болмауына) құжаттарды тексереді. Құжаттарды қарау нәтижелері бойынша жауапты орындаушы лицензия беру не лицензия беруден бас тарту туралы бұйрықтың жобасын дайындайды және басшылыққа қол қоюға ұсынады, орындалу мерзімі – 1 (бір) сағат ішінде;
5) басшы бұйрыққа қол қояды және оны жауапты орындаушыға орындау үшін жібереді, орындалу мерзімі – 2 (екі) сағат ішінде;
6) жауапты орындаушы электрондық құжат нысанында лицензияны немесе лицензия беруден бас тарту туралы уәжді жауапты ресімдейді және басшыға қол қоюға жібереді, орындалу мерзімі – 1 (бір) сағат ішінде;
7) басшы лицензияға немесе лицензия беруден бас тарту туралы уәжді жауапқа қол қояды, орындалу мерзімі – 1 (бір) сағат ішінде.
Адам тіндерін, қанды және оның компоненттерін әкелуге, әкетуге лицензия беру кезінде:
1) кеңсе қызметкері портал арқылы келіп түскен мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған электрондық сұратуды тіркеуді жүзеге асырады. Өтініш қағаз тасығышта келіп түскен жағдайда кеңсе қызметкері қажетті ақпараттық жолдарды толтырып және қажетті құжаттарды қоса тіркеп, өтінішті порталда тіркеуді жүргізеді. Басшы жауапты орындаушыны белгілейді. Жауапты орындаушы ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді. Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттар пакеті толық ұсынылмаған жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға қағаз нысанында немесе көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында өтінішті қараудан бас тарту туралы уәжді жауап жіберіледі, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
2) жауапты орындаушы лицензия беруден бас тарту үшін негіздердің болуына (болмауына) құжаттарды тексереді. Құжаттарды қарау нәтижелері бойынша жауапты орындаушы лицензия беру не лицензия беруден бас тарту туралы бұйрықтың жобасын дайындайды және басшылыққа қол қоюға ұсынады, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;

3) ответственный исполнитель оформляет лицензию либо мотивированный ответ об отказе в выдачи лицензии в форме электронного документа и направляет на подпись руководителю. Руководитель подписывает лицензию либо мотивированный ответ об отказе в выдачи лицензии, срок исполнения – 1 (один) рабочий день.
В случае обращения услугополучателя за получением лицензии на бумажном носителе, лицензия оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется печатью и подписью руководителя услугодателя.
При обращении услугополучателя через портал результат государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированное заявление с входящим номером;
2) определение ответственного исполнителя;
3) определение полноты представленных документов. В случае предоставления неполного пакета документов, направление мотивированного ответа об отказе рассмотрения заявления;
4) проверка на наличие (отсутствие) оснований для отказа в выдаче лицензии. Оформление проекта приказа;
5) подписание приказа о выдаче либо об отказе в выдаче лицензии;
6) оформление лицензии в форме электронного документа либо мотивированного ответа об отказе в выдаче лицензии;
7) электронный документ (лицензия либо мотивированный ответ об отказе в выдаче лицензии), подписанный ЭЦП уполномоченного лица.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) ответственный исполнитель услугодателя;
3) руководитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
При выдаче лицензии на ввоз и (или) вывоз органов (части органов) человека:
1) прием и регистрация документов, время исполнения – в течение 1 (одного) часа;
2) определение ответственного исполнителя, время исполнения – в течение 1 (одного) часа;
3) проверка полноты представленных документов. В случае предоставления неполного пакета документа, направление мотивированного ответа об отказе рассмотрения заявления, время исполнения – в течение 1 (одного) часа;

3) жауапты орындаушы электрондық құжат нысанында лицензияны немесе лицензия беруден бас тарту туралы уәжді жауапты ресімдейді және басшыға қол қоюға жібереді. Басшы лицензияға немесе лицензия беруден бас тарту туралы уәжге қол қояды, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні.
Көрсетілетін қызметті алушы лицензияны қағаз тасығышта алу үшін жүгінген жағдайда лицензия электрондық нысанда ресімделеді, басып шығарылады және көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолымен және мөрімен расталады.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
6. Келесі рәсімді (әрекетті) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (әрекеттің) нәтижесі:
1) кіріс нөмірі бар тіркелген өтініш;
2) жауапты орындаушыны белгілеу;
3) ұсынылған құжаттардың толықтығын анықтау. Құжаттар пакеті толық ұсынылмаған жағдайда өтінішті қараудан бас тарту туралы уәжді жауап жіберу;
4) лицензия беруден бас тарту үшін негіздердің болуын (болмауын) тексеру. Бұйрықтың жобасын ресімдеу;
5) лицензия беру не лицензия беруден бас тарту туралы бұйрыққа қол қою;
6) электрондық құжат нысанында лицензияны не лицензия беруден бас тарту туралы уәжді жауапты ресімдеу;
7) уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ қойылған электрондық құжат (лицензия не лицензия беруден бас тарту туралы уәжді жауап).
3-тарау. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң
құрылымдық бөлiмшелерінің (қызметкерлерінің) өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
8. Әрбір рәсімнің (әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдердің (әрекеттердің) реттілігін сипаттау:
Адам ағзаларын (ағзаларының бөлiктерiн) әкелуге және (немесе) әкетуге лицензия беру кезінде;
1) құжаттарды қабылдау және тіркеу, орындалу мерзімі – 1 (бір) сағат ішінде;
2) жауапты орындаушыны белгілеу, орындалу мерзімі – 1 (бір) сағат ішінде;
3) ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру. Құжаттар пакеті толық ұсынылмаған жағдайда өтінішті қараудан бас тарту туралы уәжді жауап жіберу, орындалу мерзімі – 1 (бір) сағат ішінде;

4) проверка на наличие (отсутствие) оснований для отказа в выдаче лицензии. По результатам рассмотрения документов подготовка и предоставление на подпись руководству проект приказа о выдаче либо об отказе в выдаче лицензии, время исполнения – в течение 1 (одного) часа;
5) подписание приказа и направление его для исполнения, время исполнения – в течение 2 (двух) часов;
6) оформление лицензии в форме электронного документа либо мотивированного ответа об отказе в выдаче лицензии и направление на подпись руководителю, время исполнения – в течение 1 (одного) часа;
7) подписание лицензии либо мотивированного ответа об отказе в выдаче лицензии, время исполнения – в течение 1 (одного) часа.
При выдаче лицензии на ввоз, вывоз тканей человека, крови и ее компонентов срок исполнения:
1) прием и регистрация документов. Определение ответственного исполнителя. Ответственный исполнитель, проверяет полноту представленных документов. В случае предоставления неполного пакетов документа, направление мотивированного ответа об отказе рассмотрения заявления, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
2) проверка на наличие (отсутствие) оснований для отказа в выдаче лицензии. По результатам рассмотрения документов подготовка и предоставление на подпись руководству проекта приказа о выдаче либо об отказе в выдаче лицензии. Подписание приказа и направление его для исполнения, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
3) оформление лицензии в форме электронного документа либо мотивированного ответа об отказе в выдаче лицензии и направление на подпись руководителю. Подписание результата оказания государственной услуги, срок исполнения – 1 (один) рабочий день.
Глава 4. Описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения к услугодателю, длительность обработки запроса услугополучателя:
1) для оказания государственной услуги услугополучатель обращается на портал или к услугодателю.
Государственная услуга осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги, услугополучатель предоставляет в соответствии с пунктом 9 Стандарта.
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию в информационной системе государственной базы данных (далее – ИС ГБД) "Е-лицензирование" с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя, при этом системой автоматически предоставляются и сохраняются сведения об услугополучателе с государственной базы данных "Юридические лица" (далее – ГБД ЮЛ) (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на ИС ГБД "Е-лицензирование");

4) лицензия беруден бас тарту үшін негіздердің болуын (болмауын) тексеру. Құжаттарды қарау нәтижелері бойынша лицензия беру немесе лицензия беруден бас тарту туралы бұйрықтың жобасын дайындау және басшылыққа қол қоюға беру, орындалу мерзімі – 1 (бір) сағат ішінде;
5) бұйрыққа қол қою және оны орындау үшін жіберу, орындалу мерзімі – 2 (екі) сағат ішінде;
6) электрондық құжат нысанында лицензияны немесе лицензия беруден бас тарту туралы уәжді жауапты ресімдеу және басшыға қол қоюға жіберу, орындалу мерзімі – 1 (бір) сағат ішінде;
7) лицензияға немесе лицензия беруден бас тарту туралы уәжді жауапқа қол қою, орындалу мерзімі – 1 (бір) сағат ішінде.
Адам тіндерін, қанды және оның компоненттерін әкелуге, әкетуге лицензия беру кезінде:
1) құжаттарды қабылдау және тіркеу. Жауапты орындаушыны белгілеу. Жауапты орындаушы ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді. Ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру. Құжаттар толық ұсынылмаған жағдайда өтінішті қараудан бас тарту туралы уәжді жауапты жіберу, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
2) лицензия беруден бас тарту үшін негіздердің болуына (болмауына) құжаттарды тексеру. Құжаттарды қарау нәтижелері бойынша жауапты орындаушы лицензия беру не лицензия беруден бас тарту туралы бұйрықтың жобасын дайындайды және басшылыққа қол қоюға ұсынады. Бұйрыққа қол қою және оны орындау үшін жіберу, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
3) электрондық құжат нысанында лицензияны немесе лицензия беруден бас тарту туралы уәжді жауапты ресімдейді және басшыға қол қоюға жібереді. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесіне қол қою, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді
пайдалану тәртібін сипаттау
9. Көрсетілетін қызметті берушіге жүгіну тәртібін сипаттау, көрсетілетін қызметті алушының сұратуын өңдеу ұзақтығы:
1) мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушы порталға немесе көрсетілетін қызметті берушіге жүгінеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жылдамдатылған қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады;
2) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесін көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағына сәйкес ұсынады.
10. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібін және рәсімдерінің (әрекеттерінің) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталатын өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерекқоры ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ) тіркеуді жүзеге асырады, бұл ретте жүйеде "Заңды тұлғалар" мемлекеттік дерекқорынан (бұдан әрі – ЗТ МДҚ) көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтер автоматты түрде ұсынылады және сақталады ("Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);

2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) на ИС ГБД "Е-лицензирование" для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ИС ГБД "Е-лицензирование" подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через бизнес идентификационный номер (далее – БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование в ИС ГБД "Е-лицензирование" мотивированного ответа об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем регламенте государственной услуги (далее - Регламент), вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, а также запрос через шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП) о данных услугополучателя ГБД ЮЛ;
6) условие 2 – проверка данных услугополучателя на ГБД ЮЛ;
7) процесс 4 – формирование мотивированного ответа об отказе запрашиваемой услуги в связи с неподтверждением данных услугополучателя в ГБД ЮЛ;
8) процесс 5 - выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
9) условие 3 – проверка на ИС ГБД "Е-лицензирование" срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между БИН, указанным в запросе, и БИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
10) процесс 6 – формирование мотивированного ответа об отказе в запрашиваемой услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
11) процесс 7 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
12) процесс 8 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование";
13) условие 4 – проверка данных по заявлению;
14) процесс 9 - формирование мотивированного ответа об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющими нарушениями в данных услугополучателя указанных в заявлении ИС ГБД "Е-лицензирование";
15) процесс 10 – получение услугополучателем результата услуги (лицензии либо мотивированного ответа об отказе в форме электронного документа), сформированной ИС ГБД "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Через услугодателя:

2) 1-процесс – көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузеріне ЭЦҚ тіркеу куәлігін тіркеу, көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті алу үшін "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да пароль енгізу процесі (авторизациялау процесі);
3) 1-шарт – "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - БСН) және пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің тұпнұсқалығын тексеру;
4) 2-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бар бұзушылықтарға байланысты "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-ның авторизациялаудан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыруы;
5) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрату нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті алушының оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып нысанды толтыруы (деректерді енгізуі), сондай-ақ электрондық үкімет шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) арқылы ЗТ МДҚ көрсетілетін қызметті алушы деректері туралы сұрату;
6) 2-шарт – ЗТ МДҚ-да көрсетілетін қызметті алушының деректерін тексеру;
7) 4-процесс – ЗТ МДҚ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің расталмауына байланысты, сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
8) 5-процесс – көрсетілетін қызметті алушының сұратуды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
9) 3-шарт – "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және тізімде кері шақырылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің болмауын, сондай-ақ сұратуда көрсетілген БСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген БСН арасындағы сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеру;
10) 6-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты, сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
11) 7-процесс – қызмет көрсетуге арналған сұратудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы куәландыру (қол қою);
12) 8-процесс – электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұратуын) "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да тіркеу және сұратуды "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да өңдеу;
13) 4-шарт – өтініш бойынша деректерді тексеру;
14) 9-процесс - "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ өтінішінде көрсетілген көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың бар болуына байланысты сұратылатын қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
15) 10-процесс – көрсетілетін қызметті алушының "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да қалыптастырылған қызмет көрсету нәтижесін (лицензия немесе электрондық құжат нысанындағы уәжді бас тарту) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сын пайдалана отырып қалыптастырылады.
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы:

1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в ИС ГБД "Е-лицензирование" для оказания государственной услуги;
2) условие 1 – проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 – формирование ИС ГБД "Е-лицензирование" мотивированного ответа об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
4) процесс 3 – выбор ответственным исполнителем услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных услугополучателя;
5) процесс 4 – направление запроса через ШЭП в ГБД ЮЛ о данных услугополучателя;
6) условие 2 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ЮЛ;
7) процесс 5 – формирование мотивированного ответа об отказе о невозможности получения данных, в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ЮЛ;
8) процесс 6 – заполнение ответственным исполнителем услугодателя формы запроса в части формы сведений и необходимых документов, предоставленных услугополучателем;
9) процесс 7 – регистрация запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";
10) условие 3 – проверка данных по заявлению;
11) процесс 8 – формирование мотивированного ответа об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющими нарушениями в документах ИС ГБД "Е-лицензирование";
12) процесс 9 – получение услугополучателем результата услуги (лицензии либо мотивированного ответа об отказе в форме электронного документа), сформированной ИС ГБД "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя;
13) процесс 10 – создание ответственным исполнителем проекта приказа о выдаче лицензии, направление на подпись руководителю услугодателя;
14) процесс 11 - формирование ответственным исполнителем результата оказания услуги (электронный документ) в соответствии с запросом услугополучателя. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий работников услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению, к настоящему Регламенту.
Приложение
к регламенту
государственной услуги
"Выдача лицензии на ввоз на территорию
Республики Казахстан и (или) вывоз
с территории Республики Казахстан
органов (части органов) и (или)
тканей человека, крови и ее
компонентов"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
При выдаче лицензии на ввоз и (или) вывоз органов (части органов) человека:
При выдаче лицензии на ввоз, вывоз тканей человека, крови и ее компонентов срок исполнения:
Приложение 5
к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан

1) 1-процесс – көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің мемлекеттік қызмет көрсету үшін "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да логин мен парольді енгізуі (авторизациялау процесі);
2) 1-шарт – "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да логин мен пароль арқылы көрсетілетін қызметті берушінің тіркелген қызметкері туралы деректердің түпнұсқалығын тексеру;
3) 2-процесс – "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің деректерінде бұзушылықтардың бар болуына байланысты авторизациядан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыруы;
4) 3-процесс – көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметі көрсету үшін сұрату нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің көрсетілетін қызметі алушының деректерін енгізуі;
5) 4-процесс – ЭҮШ арқылы ЗТ МДҚ-ға көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы сұрату жіберу;
6) 2-шарт – ЗТ МДҚ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің бар болуын тексеру;
7) 5-процесс – ЗТ МДҚ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің болмауына байланысты деректерді алудың мүмкін еместігі туралы хабарлама қалыптастыру;
8) 6-процесс – көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған қажетті құжаттар мен мәліметтер нысаны бөлігінде сұрату нысанын толтыруы;
9) 7-процесс – "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да сұратуды тіркеу және "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да көрсетілетін қызметті өңдеу;
10) 3-шарт – өтініш бойынша деректерді тексеру;
11) 8-процесс - "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ құжаттарында бұзушылықтардың бар болуына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
12) 9-процесс – көрсетілетін қызметті алушының "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да қалыптастырылған қызмет көрсету нәтижесін (электрондық құжат нысанындағы рұқсат немесе уәжді бас тарту) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-ын пайдалана отырып қалыптастырылады;
13) 10-процесс – жоба маманының лицензия беру туралы бұйрық жобасын жасауы, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жіберуі;
14) 11-процесс – маманның көрсетілетін қызметті алушының сұратуына сәйкес қызмет көрсету нәтижесін (электрондық құжат) қалыптастыруы. Электрондық құжат уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ-ын пайдалана отырып қалыптастырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (әрекеттер) реттілігін, көрсетілетін қызметті беруші қызметкерлерінің өзара іс-қимылын кеңінен сипаттау, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау осы Регламентке қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестері анықтамалығында көрсетіледі.
"Адам ағзаларын (ағзаларының
бөліктерін) және (немесе) адам
тіндерін, қан мен оның
компоненттерін Қазақстан
Республикасының
аумағына әкелуге және (немесе)
Қазақстан
Республикасының аумағынан
әкетуге лицензия
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-рәсімдерінің анықтамалығы
Адам ағзаларын (ағзаларының бөлiктерiн) әкелуге және
(немесе) әкетуге лицензия беру кезінде:
Адам тіндерін, қанды және оның компоненттерін әкелуге,
әкетуге лицензия беру кезінде:
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрiнiң

от 21 ноября 2017 года
№ 856
Регламент государственной услуги "Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан гемопоэтических стволовых клеток, костного мозга в случае их перемещения с целью проведения неродственной трансплантации, а также образцов клеток, тканей, биологических жидкостей и секретов, в том числе продуктов жизнедеятельности человека, физиологических и патологических выделений, мазков, соскобов, смывов, предназначенных для диагностических целей или полученных в процессе проведения биомедицинских исследований"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан гемопоэтических стволовых клеток, костного мозга в случае их перемещения с целью проведения неродственной трансплантации, а также образцов клеток, тканей, биологических жидкостей и секретов, в том числе продуктов жизнедеятельности человека, физиологических и патологических выделений, мазков, соскобов, смывов, предназначенных для диагностических целей или полученных в процессе проведения биомедицинских исследований" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – услугодатель), в соответствии со Стандартом государственной услуги "Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан гемопоэтических стволовых клеток, костного мозга в случае их перемещения с целью проведения неродственной трансплантации, а также образцов клеток, тканей, биологических жидкостей и секретов, в том числе продуктов жизнедеятельности человека, физиологических и патологических выделений, мазков, соскобов, смывов, предназначенных для диагностических целей или полученных в процессе проведения биомедицинских исследований", утвержденным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 294 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11356) (далее – Стандарт).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).

2017 жылғы 21 қарашадағы
№ 856 бұйрығына
5-қосымша
"Туыстас емес транспаланттауды жүргізу мақсатында гемопоэздік дің жасушаларын,
сүйек кемігін өткізген жағдайда, оларды, сондай-ақ диагностикалық мақсаттарға
арналған немесе биомедициналық зерттеулер жүргізу процесінде алынған
жасушалардың, тіндердің, биологиялық сұйықтықтар мен сөлдердің, оның ішінде
адамның тіршілік әрекеті өнімдерінің, физиологиялық және патологиялық
шығындылардың, сүртінділердің, қырындылардың, шайындылардың үлгілерін
Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының
аумағынан әкетуге қорытынды (рұқсат беру құжатын) беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1 - тарау. Жалпы ережелер
1. "Туыстас емес транспаланттауды жүргізу мақсатында гемопоэздік дің жасушаларын, сүйек кемігін өткізген жағдайда, оларды, сондай-ақ диагностикалық мақсаттарға арналған немесе биомедициналық зерттеулер жүргізу процесінде алынған жасушалардың, тіндердің, биологиялық сұйықтықтар мен сөлдердің, оның ішінде адамның тіршілік әрекеті өнімдерінің, физиологиялық және патологиялық шығындылардың, сүртінділердің, қырындылардың, шайындылардың үлгілерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге қорытынды (рұқсат беру құжаттарын) беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 294 бұйрығымен бекітілген Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11356 болып тіркелген "Туыстас емес транспаланттауды жүргізу мақсатында гемопоэздік дің жасушаларын, сүйек кемігін өткізген жағдайда, оларды, сондай-ақ диагностикалық мақсаттарға арналған немесе биомедициналық зерттеулер жүргізу процесінде алынған жасушалардың, тіндердің, биологиялық сұйықтықтар мен сөлдердің, оның ішінде адамның тіршілік әрекеті өнімдерінің, физиологиялық және патологиялық шығындылардың, сүртінділердің, қырындылардың, шайындылардың үлгілерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге қорытынды (рұқсат беру құжаттарын) беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес көрсетіледі.
1. Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.

2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги:
заключение (разрешительный документ) на ввоз на территорию Республики Казахстан и (или) вывоз с территории Республики Казахстан гемопоэтических стволовых клеток, костного мозга в случае их перемещения с целью проведения неродственной трансплантации;
заключение (разрешительный документ) на ввоз на территорию Республики Казахстан и (или) вывоз с территории Республики Казахстан образцов клеток, тканей, биологических жидкостей и секретов, в том числе продуктов жизнедеятельности человека, физиологических и патологических выделений, мазков, соскобов, смывов, предназначенных для диагностических целей или полученных в процессе проведения биомедицинских исследований (далее – заключение);
мотивированный ответ об отказе в выдаче заключении в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является представление услугополучателем заявления или электронного запроса, а также документов, указанных в пункте 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
При выдаче заключении:
1) сотрудник канцелярии осуществляет регистрацию электронного запроса на оказание государственной услуги поступившего через портал. В случае поступления заявления на бумажном носителе, сотрудник канцелярии производит регистрацию заявления на портале с заполнением необходимых информационных полей и прикреплением необходимых документов. Руководитель определяет ответственного исполнителя. Ответственный исполнитель проверяет документы на наличие (отсутствие) оснований для мотивированного ответа об отказе в выдаче заключении. По результатам рассмотрения документов ответственный исполнитель готовит и предоставляет на подпись руководителю проект приказа о результатах оказания государственной услуги, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
2) ответственный исполнитель оформляет заключение либо мотивированный ответ об отказе в выдаче заключения в форме электронного документа и направляет на подпись руководителю, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;

2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі:
туыстас емес транспаланттауды жүргізу мақсатында гемопоэздік дің жасушаларын, сүйек кемігін өткізген жағдайда, оларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынын әкетуге қорытынды (рұқсат беру құжаты);
диагностикалық мақсаттарға арналған немесе биомедициналық зерттеулер жүргізу процесінде алынған жасушалардың, тіндердін, биологиялық сұйықтықтар мен сөлдердің, оның ішінде адамның тіршілік әрекеті өнімдерінің, физиологиялық және патологиялық шығындылардың, сүртінділердің, қырындылардың, шайындылардың үлгілерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге қорытынды (рұқсат беру құжаты) (бұдан әрі – қорытынды);
көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
2 - тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) әрекеттерінің тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (әрекетті) бастау үшін көрсетілетін қызметті алушының өтінішті немесе электрондық сұратуды, сондай-ақ Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынуы негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (әрекеттің) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
Қорытынды беру кезінде:
1) кеңсе қызметкері портал арқылы келіп түскен мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған электрондық сұратуды тіркеуді жүзеге асырады. Өтініш қағаз тасығышта келіп түскен жағдайда кеңсе қызметкері қажетті ақпараттық жолдарды толтыра отырып және қажетті құжаттарды қоса тіркей отырып, өтінішті порталда тіркеуді жүзеге асырады. Басшы жауапты орындаушыны белгілейді. Жауапты орындаушы қорытынды беруден уәжді бас тарту үшін негіздердің болуына (болмауына) құжаттарды тексереді. Жауапты орындаушы құжаттарды қарау нәтижелері бойынша қорытынды беру не беруден бас тарту туралы бұйрықтың жобасын дайындайды және басшылыққа қол қоюға ұсынады, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
2) жауапты орындаушы электрондық құжат нысанында қорытындыны не қорытынды беруден бас тарту туралы уәжді жауапты ресімдейді және басшыға қол қоюға жібереді, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;

3) руководитель подписывает заключение либо мотивированный ответ об отказе в выдаче заключения, срок исполнения – 1 (один) рабочий день.
При переоформлении заключения:
1) сотрудник канцелярии осуществляет регистрацию электронного запроса на оказание государственной услуги поступившего через портал. В случае поступления заявления на бумажном носителе, сотрудник канцелярии производит регистрацию заявления на портале с заполнением необходимых информационных полей и прикреплением необходимых документов. Руководитель определяет ответственного исполнителя. Ответственный исполнитель проверяет документы на наличие (отсутствие) оснований для мотивированного ответа об отказе в выдаче заключении. По результатам рассмотрения документов ответственный исполнитель готовит и предоставляет на подпись руководителю проект приказа о результатах оказания государственной услуги, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
2) ответственный исполнитель оформляет заключение либо мотивированный ответ об отказе в выдаче заключения в форме электронного документа и направляет на подпись руководителю, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
3) руководитель подписывает заключение либо мотивированный ответ об отказе в выдаче заключения, срок исполнения – 1 (один) рабочий день.
В случае обращения услугополучателя за получением заключения на бумажном носителе, заключение оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется печатью и подписью руководителя услугодателя.
При обращении услугополучателя через портал результат государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированное заявление или электронный запрос с входящим номером;
2) определение ответственного исполнителя;
3) определение полноты представленных документов. В случае предоставления неполного пакета документов, направление мотивированного ответа об отказе рассмотрения заявления;
4) проект приказа о выдаче заключения;
5) подписанный приказ о выдаче заключения;
6) проект заключения в электронной форме;
7) электронный документ (заключение), подписанный ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

3) басшы қорытындыға не қорытынды беруден бас тарту туралы уәжді жауапқа қол қояды, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні.
Қорытынды қайта рәсімдеу кезінде:
1) кеңсе қызметкері портал арқылы келіп түскен мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған электрондық сұратуды тіркеуді жүзеге асырады. Өтініш қағаз тасығышта келіп түскен жағдайда кеңсе қызметкері қажетті ақпараттық жолдарды толтыра отырып және қажетті құжаттарды қоса тіркей отырып, өтінішті порталда тіркеуді жүзеге асырады. Басшы жауапты орындаушыны белгілейді. Жауапты орындаушы қорытынды беруден уәжді бас тарту үшін негіздердің болуына (болмауына) құжаттарды тексереді. Жауапты орындаушы құжаттарды қарау нәтижелері бойынша қорытынды беру не беруден бас тарту туралы бұйрықтың жобасын дайындайды және басшылыққа қол қоюға ұсынады, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
2) жауапты орындаушы электрондық құжат нысанында қорытындыны не қорытынды беруден бас тарту туралы уәжді жауапты ресімдейді және басшыға қол қоюға жібереді, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
3) басшы қорытындыға не қорытынды беруден бас тарту туралы уәжді жауапқа қол қояды, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні.
Көрсетілетін қызметті алушы қорытындыны қағаз тасығышта алуға жүгінген жағдайда қорынды электрондық нысанды ресімделеді, басып шығарылады және көрсетілетін қызметті беруші басшысының мөрімен және қолымен расталады.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
6. Келесі рәсімді (әрекетті) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (әрекеттің) нәтижесі:
1) кіріс нөмірі бар тіркелген өтініш немесе электрондық сұрату;
2) жауапты орындаушыны белгілеу;
3) ұсынылған құжаттардың толықтығын анықтау. Құжаттар пакеті толық ұсынылмаған жағдайда өтінішті қараудан бас тарту туралы уәжді жауап жіберу. Қорытындының телнұсқасын беру үшін өтініш берген кезде – бекітілген бұйрық және қорытындының телнұсқасы.
4) қорытынды беру туралы бұйрықтың жобасы. Қорытындыны қайта ресімдеу үшін өтініш берген кезде – бекітілген бұйрық және қайта ресімделген қорытынды;
5) қорытынды беру туралы қол қойылған бұйрық;
6) электрондық құжат нысанындағы қорытындының жобасы;
7) көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қойылған электронды құжат (қорытынды).
3-тарау. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң
құрылымдық бөлiмшелерінің (қызметкерлерінің) өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау

Глава 4. Описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения к услугодателю, длительность обработки запроса услугополучателя:
1) для оказания государственной услуги услугополучатель обращается на портал или к услугодателю;
2) перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги услугополучатель предоставляет в соответствии с пунктом 9 Стандарта.
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через веб-портал "электронного правительства":
1) услугополучатель осуществляет регистрацию в информационной системе государственной базы данных (далее – ИС ГБД) "Е-лицензирование" с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя, при этом системой автоматически предоставляются и сохраняются сведения об услугополучателе с государственной базы данных "Юридические лица" (далее – ГБД ЮЛ) (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на ИС ГБД "Е-лицензирование");
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) на ИС ГБД "Е-лицензирование" для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ИС ГБД "Е-лицензирование" подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через бизнес идентификационный номер (далее – БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование в ИС ГБД "Е-лицензирование" мотивированного ответа об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, а также запрос через шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП) о данных услугополучателя ГБД ЮЛ;
6) условие 2 – проверка данных услугополучателя на ГБД ЮЛ;
7) процесс 4 – формирование мотивированного ответа об отказе запрашиваемой услуги в связи с неподтверждением данных услугополучателя в ГБД ЮЛ;

4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Көрсетілетін қызметті берушіге жүгіну тәртібін сипаттау, көрсетілетін қызметті алушының сұратуын өңдеу ұзақтығы:
1) мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушы порталға немесе көрсетілетін қызметті берушіге жүгінеді.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жылдамдатылған қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады;
2) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағына сәйкес тізбесін ұсынады.
10. "Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібін және рәсімдерінің (әрекеттерінің) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталатын өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерекқоры ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ) тіркеуді жүзеге асырады, бұл ретте жүйеде "Заңды тұлғалар" мемлекеттік дерекқорынан (бұдан әрі – ЗТ МДҚ) көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтер автоматты түрде ұсынылады және сақталады ("Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-процесс – көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузеріне ЭЦҚ тіркеу куәлігін тіркеу, көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті алу үшін "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да пароль енгізу процесі (авторизациялау процесі);
3) 1-шарт – "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) және пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің тұпнұсқалығын тексеру;
4) 2-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бар бұзушылықтарға байланысты "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-ның авторизациялаудан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыруы;
5) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрату нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті алушының оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып нысанды толтыруы (деректерді енгізуі), сондай-ақ электрондық үкімет шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) арқылы ЗТ МДҚ көрсетілетін қызметті алушы деректері туралы сұрату;
6) 2-шарт – ЗТ МДҚ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерін тексеру;
7) 4-процесс – ЗТ МДҚ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің расталмауына байланысты сұратылатын қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;

8) процесс 5 - выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
9) условие 3 – проверка на ИС ГБД "Е-лицензирование" срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между БИН, указанным в запросе, и БИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
10) процесс 6 – формирование мотивированного ответа об отказе в запрашиваемой услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
11) процесс 7 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
12) процесс 8 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование";
13) условие 4 – проверка данных по заявлению;
14) процесс 9 - формирование мотивированного ответа об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющими нарушениями в данных услугополучателя указанных в заявлении ИС ГБД "Е-лицензирование";
15) процесс 10 – получение услугополучателем результата услуги, сформированной ИС ГБД "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Через услугодателя:
1) процесс 1 – ввод сотрудником канцелярии услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в ИС ГБД "Е-лицензирование" для оказания государственной услуги;
2) условие 1 – проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" подлинности данных о зарегистрированном сотруднике канцелярии услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 – формирование в ИС ГБД "Е-лицензирование" мотивированного ответа об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника канцелярии услугодателя;
4) процесс 3 – выбор сотрудником канцелярии услугодателя услуги, указанной в настоящем регламенте государственной услуги (далее – Регламент), вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником канцелярии услугодателя данных услугополучателя;
5) процесс 4 – направление запроса через ШЭП в ГБД ЮЛ о данных услугополучателя;
6) условие 2 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ЮЛ;
7) процесс 5 – формирование мотивированного ответа о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ЮЛ;
8) процесс 6 – заполнение сотрудником канцелярии услугодателя формы запроса в части формы сведений и необходимых документов, предоставленных услугополучателем;

8) 5-процесс – көрсетілетін қызметті алушының сұратуды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
9) 3-шарт – "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және тізімде кері шақырылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің болмауын, сондай-ақ сұратуда көрсетілген БСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген БСН арасындағы сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеру;
10) 6-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұратылатын қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
11) 7-процесс – қызмет көрсетуге арналған сұратудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы куәландыру (қол қою);
12) 8-процесс – электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұратуын) "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да тіркеу және сұратуды "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да өңдеу;
13) 4-шарт – өтініш бойынша деректерді тексеру;
14) 9-процесс - "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ өтінішінде көрсетілген көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылатын қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
15) 10-процесс – көрсетілетін қызметті алушының "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да қалыптастырылған қызмет көрсету нәтижесін алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-ын пайдалана отырып қалыптастырылады.
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы:
1) 1-процесс – көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің мемлекеттік қызмет көрсету үшін "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да логин мен парольді енгізуі (авторизациялау процесі);
2) 1-шарт – "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да логин мен пароль арқылы көрсетілетін қызметті берушінің тіркелген қызметкері туралы деректердің түпнұсқалығын тексеру;
3) 2-процесс – "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің деректерінде бұзушылықтардың бар болуына байланысты авторизациядан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыруы;
4) 3-процесс – көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметі көрсету үшін сұрату нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің көрсетілетін қызметі алушы деректерін енгізуі;
5) 4-процесс – ЭҮШ арқылы ЗТ МДҚ-ға көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы сұрату жіберу;
6) 2-шарт – ЗТ МДҚ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің болуын тексеру;
7) 5-процесс – ЗТ МДҚ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің болмауына байланысты деректерді алудың мүмкін еместігі туралы хабарлама қалыптастыру;
8) 6-процесс – көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған қажетті құжаттар мен мәліметтер нысаны бөлігінде сұрату нысанын толтыруы;

9) процесс 7 – регистрация запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";
10) условие 2 – проверка данных по заявлению;
11) процесс 8 – формирование мотивированного ответа об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющими нарушениями в документах ИС ГБД "Е-лицензирование";
12) процесс 9 – получение услугополучателем результата услуги (разрешение либо мотивированного ответа об отказе в форме электронного документа), сформированной ИС ГБД "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя;
13) процесс 10 – создание ответственным исполнителем проекта приказа о выдаче разрешения, направление на подпись руководителю услугодателя;
14) процесс 11 - формирование ответственным исполнителем результата оказания услуги (электронный документ) в соответствии с запросом услугополучателя. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий работников услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению, к настоящему Регламенту.
Приложение
к регламенту государственной услуги
"Выдача заключения (разрешительного
документа) на ввоз на территорию
Республики Казахстан и вывоз
с территории Республики Казахстан
гемопоэтических стволовых клеток,
костного мозга в случае их перемещения
с целью проведения неродственной
трансплантации, а также образцов клеток,
тканей, биологических жидкостей и секретов,
в том числе продуктов жизнедеятельности
человека, физиологических и патологических
выделений, мазков, соскобов, смывов,
предназначенных для диагностических
целей или полученных в процессе проведения
биомедицинских исследований"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 6
к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 21 ноября 2017 года
№ 856
Регламент государственной услуги "Определение соответствия (несоответствия) потенциального поставщика услуг гарантированного объема бесплатной медицинской помощи предъявляемым требованиям"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Определение соответствия (несоответствия) потенциального поставщика услуг гарантированного объема бесплатной медицинской помощи предъявляемым требованиям" (далее - государственная услуга) оказывается территориальными департаментами Комитета оплаты медицинских услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан, управления здравоохранения областей, городов Астаны и Алматы (далее – услугодатель), в соответствии со Стандартом государственной услуги "Определение соответствия (несоответствия) потенциального поставщика услуг гарантированного объема бесплатной медицинской помощи предъявляемым требованиям", утвержденным приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 294 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11356) (далее – Стандарт).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:

9) 7-процесс – "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да сұратуды тіркеу және "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да көрсетілетін қызметті өңдеу;
10) 2-шарт – өтініш бойынша деректерді тексеру;
11) 8-процесс - "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ құжаттарында бұзушылықтардың бар болуына байланысты сұратылатын қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
12) 9-процесс – көрсетілетін қызметті алушының "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да қалыптастырылған қызмет көрсету нәтижесін (электрондық құжат нысанындағы рұқсат немесе уәжді бас тарту) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-ын пайдалана отырып қалыптастырылады;
13) 10-процесс – жоба маманының рұқсат беру туралы бұйрықтың жобасын жасауы, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жібереді;
14) 11-процесс – маманның көрсетілетін қызметті алушының сұратуына сәйкес қызмет көрсету нәтижесін (электрондық құжат) қалыптастыруы. Электрондық құжат уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ-ын пайдалана отырып қалыптастырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (әрекеттер) реттілігін, көрсетілетін қызметті беруші қызметкерлерінің өзара іс-қимылын кеңінен сипаттау, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау осы Регламентке қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестері анықтамалығында көрсетіледі.
"Туыстас емес
транспаланттауды жүргізу
мақсатында гемопоэздікдің
жасушаларын, сүйек кемігін
өткізген жағдайда, оларды,
сондай-ақ диагностикалық
мақсаттарға арналған немесе
биомедициналық зерттеулер
жүргізу процесінде алынған
жасушалардың, тіндердің,
биологиялық сұйықтықтар мен
сөлдердің, оның ішінде адамның
тіршілік әрекеті өнімдерінің,
физиологиялық және
патологиялық шығындылардың,
сүртінділердің,
қырындылардың,
шайындылардың үлгілерін
Қазақстан Республикасының
аумағына әкелуге және
Қазақстан Республикасының
аумағынан әкетуге қорытынды
(рұқсат беру құжатын) беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламенті қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрiнiң
2017 жылғы 21 қарашадағы
№ 856 бұйрығына
6-қосымша
"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсетудің әлеуетті қызметтер
берушінің қойылатын талаптарға сәйкестігін (сәйкес еместігін) анықтау"
мемлекеттік көрсетілетін қызметтің регламенті
1 - тарау. Жалпы ережелер
1. "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсетудің әлеуетті қызметтер берушінің қойылатын талаптарға сәйкестігін (сәйкес еместігін) анықтау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық қызметке ақы төлеу комитетінің аумақтық департаменттері, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының денсаулық сақтау басқармалары (бұдан әрі – көрсетілетін қызмет беруші) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 294 бұйрығымен бекітілген Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11356 болып тіркелген "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсетудің әлеуетті қызметтер берушінің қойылатын талаптарға сәйкестігін (сәйкес еместігін) анықтау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:

1) услугодателя;
2) Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги-выписка из протокола о соответствии (несоответствии) требованиям, предъявляемым потенциальному поставщику для участия в оказании гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее – ГОБМП).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является представление услугополучателем заявления или электронного запроса, а также документов, указанных в пункте 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) при непосредственном обращении к услугодателю секретарь комиссии по выбору поставщиков услуг ГОБМП (далее – комиссия) осуществляет прием и регистрацию заявки на участие в процедуре выбора поставщиков услуг ГОБМП (далее – заявка) в журнале регистрации заявок и делает отметку в получении на копии заявки. Секретарь комиссии представляет заявку и приложенные к ней документы, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
2) комиссия рассматривает заявку услугополучателя:
на предмет полноты и надлежащего оформления;
на соответствие заявленной медицинской помощи сведениям указанным в документах.
Комиссия по результатам рассмотрения заявки принимает решение о соответствии либо несоответствии потенциального поставщика услуг ГОБМП предъявляемым требованиям, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
3) секретарь комиссии на основании решения комиссии оформляет протокол о соответствии (несоответствии) требованиям, предъявляемым потенциальному поставщику для участия в оказании ГОБМП. Комиссия подписывает протокол, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
4) секретарь комиссии оформляет выписку из протокола. Руководитель услугодателя подписывает выписку из протокола. В случае непосредственного приема заявки секретарь комиссии выдает услугополучателю выписку из протокола, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
в случае приема заявки через Государственную корпорацию, секретарь комиссии направляет выписку из протокола в Государственную корпорацию – срок исполнения 1 (один) день;
работник Государственной корпорации выдает выписку из протокола – время исполнения 10 (десять) минут.

1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі - Стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін (бұдан әрі – ТМККК) көрсетуге қатысу үшін әлеуетті қызметтер берушіге қойылатын талаптарға сәйкестігі (сәйкес еместігі) туралы хаттама.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2 - тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) әрекеттерінің тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (әрекетті) бастау үшін көрсетілетін қызметті алушының өтінішті немесе электрондық сұратуды, сондай-ақ Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынуы негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (әрекеттің) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) ТМККК қызметтерін берушілерді таңдау жөніндегі комиссияның (бұдан әрі – комиссия) хатшысы көрсетілетін қызметті берушіге тікелей жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының ТМККК қызметтерін берушілерді таңдау рәсіміне қатысуға арналған өтінімін (бұдан әрі – өтінім) қабылдауды және өтінімдерді тіркеу журналына тіркеуді жүзеге асырады және өтінімнің көшірмесіне алу туралы белгіні қояды, орындалу мерзімі –1 (бір) жұмыс күні;
2) комиссия көрсетілетін қызметті алушының өтінімін:
ұсынылған құжаттардың толықтығы және тиісті ресімделу мәніне;
құжаттарда көрсетілген мәліметтерге мәлімделген медициналық көмектің сәйкестігіне қарайды.
Комиссия өтінімдерді қарау нәтижелері бойынша ТМККК әлеуетті қызметтер берушінің қойылатын талаптарға сәйкестігі не сәйкес еместігі туралы шешімді қабылдайды, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
3) комиссияның хатшысы комиссия шешімінің негізінде ТМККК көрсетуге қатысу үшін әлеуетті қызметтер берушіге қойылатын талаптарға сәйкестігі (сәйкес еместігі) туралы хаттаманы (бұдан әрі – хаттама) ресімдейді, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
4) комиссия хатшысы хаттамадан үзінді көшірмені ресімдейді. Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы хаттамадан үзінді көшірмеге қол қояды. Комиссия хатшысы өтінімді тікелей қабылдаған жағдайда хаттамадан үзінді көшірмені көрсетілетін қызметті алушыға береді – орындалу мерзімі 1 (бір) жұмыс күні;
өтінімді Мемлекеттік корпорация арқылы қабылдаған жағдайда комиссияның хатшысы хаттамадан үзінді көшірмені Мемлекеттік корпорацияға тапсырады – орындау мерзімі 1 (бір) күн;
Мемлекеттік корпорацияның қызметкері хаттамадан үзінді көшірмені тапсырады – орындау мерзімі 10 (он) минут.

6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированная заявка;
2) представление заявки и приложенных к ней документов комиссии;
3) рассмотрение заявки услугополучателя;
4) принятие решения о соответствии либо несоответствии потенциального поставщика услуг ГОБМП предъявляемым требованиям;
5) оформление протокола;
6) подписание протокола;
7) оформление выписки из протокола;
8) подписание выписки из протокола;
9) выдача выписки из протокола услугодателем либо направление выписки из протокола в Государственную корпорацию и выдача выписки из протокола в Государственную корпорацию.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателей, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) секретарь комиссии;
2) работник Государственной корпорации;
3) комиссия;
4) руководитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) прием заявки и приложенных к ней документов для получения государственной услуги, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
2) ознакомление и рассмотрение заявки, а также документами, приложенными к ней для оказания государственной услуги. Принятие комиссией решения о соответствии либо несоответствии потенциального поставщика услуг ГОБМП предъявляемым требованиям. Оформление протокола и его подписание, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
3) оформление секретарем комиссии выписки из протокола, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
4) подписание руководителем услугодателя выписки из протокола. Выдача выписки из протокола услугополучателю в случае непосредственного приема заявки услугодателем, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
в случае приема заявки через Государственную корпорацию, направление выписки из протокола в Государственную корпорацию – срок исполнения 1 (один) день;
выдача выписки из протокола в Государственной корпорации – время исполнения 10 (десять) минут.
Глава 4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию или к услугодателю, длительность обработки заявки услугополучателя:

6. Мынадай рәсімдерді орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) тіркелген өтінім;
2) өтінімді және оған қоса берілген комиссия құжаттарын ұсыну;
3) көрсетілетін қызметті алушының өтінімін қарау;
4) ТМККК әлеуетті қызметтер берушінің қойылатын талаптарға сәйкестігі не сәйкес еместігі туралы шешімді қабылдау;
5) хаттаманы ресімдеу;
6) хаттамаларға қол қою;
7) хаттамадан үзінді көшірмені ресімдеу;
8) хаттамадан үзінді көшірмеге қол қою;
9) көрсетілетін қызметті берушінің хаттамадан үзінді көшірмені беруі не хаттамадан үзінді көшірмені Мемлекеттік корпорацияға жіберу және хаттамадан үзінді көшірмені Мемлекеттік корпорацияда беру.
3-тарау. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң
құрылымдық бөлiмшелерінің (қызметкерлерінің) өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің, көрсетілетін қызметтерді берушілердің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) комиссияның хатшысы;
2) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері;
3) комиссия;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
8. Әрбір рәсімнің (әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдердің (әрекеттердің) реттілігін сипаттау:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін өтінімді және оған қоса берілген құжаттарды қабылдау, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
2) комиссияның өтініммен және оған қоса берілген құжаттармен танысуы және қарауы. Комиссияның ТМККК әлеуетті қызметтер берушінің қойылатын талаптарға сәйкестігі не сәйкес еместігі туралы шешімді қабылдауы. Хаттаманы ресімдеу және комиссияның хаттамаға қол қоюы, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
3) комиссия хатшысының хаттамадан үзінді көшірмені ресімдеуі, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысының хаттамадан үзінді көшірмеге қол қоюы. Көрсетілетін қызметті берушінің өтінімді тікелей қабылдаған жағдайда хаттамадан үзінді көшірмені көрсетілетін қызмет алушыға беруі, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
өтінімді Мемлекеттік корпорация арқылы қабылдаған кезде хаттамадан үзінді көшірмені Мемлекеттік корпорацияға жіберу – орындау мерзімі 1 (бір) күн;
хаттамадан үзінді көшірмені Мемлекеттік корпорацияда беру – орындау мерзімі 10 (он) минут.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау.
9. Мемлекеттік корпорацияға немесе көрсетілетін қызмет берушіге жүгіну тәртібін сипаттау, көрсетілетін қызметті алушының өтінімін өңдеу ұзақтығы:

1) для оказания государственной услуги услугополучатель обращается в Государственную корпорацию или к услугодателю.
Государственная услуга осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
При обращении в Государственную корпорацию прием заявки услугополучателя осуществляется в порядке "электронной очереди" без ускоренного обслуживания. При желании услугополучателя возможно "бронирование" электронной очереди посредством портала;
2) Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги услугополучатель (либо его представитель по доверенности) предоставляет в соответствии с пунктом 9 Стандарта;
3) длительность обработки заявки услугополучателя в Государственную корпорацию – время исполнения не более 20 минут;
4) сроки отправки заявки услугополучателя из Государственной корпорации к услугодателю – 1 (один) рабочий день.
10. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через Государственную корпорацию, его длительность:
1) для получения результата оказания государственной услуги услугополучатель с распиской, которая была ему вручена при подаче заявления, обращается в Государственную корпорацию;
2) работник Государственной корпорации на основании расписки выдает услугополучателю результат оказания государственной услуги на бумажном носителе. Длительность выдачи результата оказания государственной услуги в Государственной корпорации – время исполнения не более 20 минут.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий работников услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту государственной услуги.
Приложение
к регламенту государственной услуги
"Определение соответствия (несоответствия)
потенциального поставщика услуг
гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи предъявляемым
требованиям"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
ГОБМП - гарантированный объем бесплатной медицинской помощи
Приложение 7
к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 21 ноября 2017 года
№ 856
Регламент государственной услуги "Выдача разрешения на проведение клинических исследований медицинских технологий"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешения на проведение клинических исследований медицинских технологий" (далее - государственная услуга) оказывается Министерством здравоохранения Республики Казахстан (далее - услугодатель), в соответствии со Стандартом государственной услуги "Выдача разрешения на проведение клинических исследований медицинских технологий", утвержденным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 294, (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11356) (далее – Стандарт).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.

1) мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорацияға немесе көрсетілетін қызметті берушіге жүгінеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет кезексіз тәртіпте, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
Мемлекеттік корпорацияға жүгіну кезінде көрсетілетін қызметті алушының өтінімін қабылдау "электрондық кезек" тәртібінде жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады. Көрсетілетін қызметті алушының қалауы бойынша электрондық кезекті портал арқылы "брондауға" болады;
2) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесін көрсетілетін қызметті алушы (немесе сенімхат бойынша оның өкілі) Стандарттың 9-тармағына сәйкес ұсынады;
3) көрсетілетін қызметті алушының Мемлекеттік корпорацияға өтінімін өңдеу ұзақтығы – орындалу уақыты 20 минуттан аспайды;
4) көрсетілетін қызмет алушының өтінімін Мемлекеттік корпорациядан көрсетілетін қызмет берушіге жіберу мерзімі – орындалу мерзімі 1 (бір) жұмыс күні.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін Мемлекеттік корпорация арқылы алу процесін сипаттау, оның ұзақтығы:
1) Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу үшін көрсетілетін қызметті алушы өтінімді беру кезінде оған берілген қолхатпен бірге Мемлекеттік корпорацияға жүгінеді;
2) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері қолхаттың негізінде көрсетілетін қызмет алушыға мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін қағаз тасығышта береді. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін Мемлекеттік корпорацияға беру ұзақтығы – 20 минуттан аспайды.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (әрекеттер) реттілігін, көрсетілетін қызметті беруші қызметкерлерінің өзара іс-қимылын кеңінен сипаттау, осы Регламентке қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестері анықтамалығында көрсетіледі.
"Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемін
көрсетудің әлеуетті қызметтер
берушінің қойылатын
талаптарға сәйкестігін
(сәйкес еместігін) анықтау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
ТМККК - тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрiнiң
2017 жылғы 21 қарашадағы
№ 856 бұйрығына
7-қосымша
"Медициналық технологияларға клиникалық зерттеу жүргізуге рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Медициналық технологияларға клиникалық зерттеу жүргізуге рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 294 бұйрығымен бекітілген Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11356 болып тіркелген "Медициналық технологияларға клиникалық зерттеу жүргізуге рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.

2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – разрешение на проведение клинических исследований либо мотивированный ответ об отказе выдачи разрешения.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является представление услугополучателем заявления или электронного запроса, а также документов, указанных в пункте 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии Департамента науки и человеческих ресурсов Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – Департамент) осуществляет прием и регистрацию документов для оказания государственной услуги. Руководитель услугополучателя определяет исполнителя, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
2) ответственный исполнитель Департамента рассматривает заявки, проверяет полноту соответствие (несоответствие) пакета документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта, проводит подготовку документов для отправки на экспертизу членам Ученого медицинского совета Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан (далее - Ученый совет). В случае неполноты и (или) несоответствия представленных документов установленным требованиям, готовит мотивированный ответ об отказе рассмотрения заявления, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
3) члены Ученого совета проводят экспертизу представленных документов, срок исполнения – 16 (шестнадцать) рабочих дней;
4) ответственный исполнитель Департамента согласует с председателем Ученого совета дату проведения Ученого совета, срок исполнения - 1 (один) рабочий день;
5) члены Ученого совета рассматривают на заседании результаты экспертизы и принимают решение о выдаче разрешения либо о мотивированном ответе об отказе выдачи разрешения, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
6) ответственный исполнитель Департамента оформляет и подписывает председателем Ученого совета разрешение либо мотивированный ответ об отказе выдачи разрешения, срок исполнения - 2 (два) рабочих дня.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированное заявление с входящим номером;
2) определение ответственного исполнителя;

2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – клиникалық зерттеу жүргізуге рұқсат не рұқсатты беруден бас тарту туралы уәжді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2 - тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) әрекеттерінің тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (әрекетті) бастау үшін көрсетілетін қызметті алушының өтінішті немесе электрондық сұратуды, сондай-ақ Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынуы негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (әрекеттің) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Ғылым және адами ресурстар департаменті (бұдан әрі – Департамент) қеңсесінің қызметкері мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады. Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы орындаушыны анықтайдығ орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
2) Департаменттің жауапты орындаушысы өтініштерді қарайды, Стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттардың толықтығын, сәйкестігін (сәйкес еместігін) тексереді, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Медицина ғалымдары кеңесінің (бұдан әрі – Ғалымдар кеңесі) мүшелеріне сараптамаға жіберу үшін құжаттарды дайындауды жүргізеді. Ұсынылған құжаттар толық болмаған және (немесе) белгіленген талаптарға сәйкес келмеген жағдайда, өтінішті қараудан бас тарту туралы уәжді жауап дайындайды, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
3) Ғалымдар кеңесінің мүшелері ұсынылған құжаттарға сараптама жүргізеді, орындалу мерзімі – 16 (он алты) жұмыс күні;
4) Департаменттің жауапты орындаушысы Ғалымдар кеңесінің төрағасымен Ғалымдар кеңесі өтетін күнді келіседі, орындалу мерзімі - 1 (бір) жұмыс күні;
5) Ғалымдар кеңесінің мүшелері отырыста сараптаманың нәтижелерін қарайды және рұқсат беру не рұқсат беруден бас тарту туралы уәжді жауап туралы шешім қабылдайды, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
6) Департаменттің жауапты орындаушысы рұқсат беру не рұқсат беруден бас тарту туралы уәжді жауапты ресімдейді және Ғалымдар кеңесі төрағасы қол қояды, орындалу мерзімі - 2 (екі) жұмыс күні.
6. Келесі рәсімді (әрекетті) орындауды бастау үшін негіз болып табылатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (әрекеттің) нәтижесі:
1) кіріс нөмірі бар тіркелген өтініш;
2) жауапты орындаушыны анықтау;

3) определение полноты и соответствия представленных документов, подготовка данных для направления на экспертизу членам Ученого совета либо направление мотивированного ответа об отказе рассмотрения заявления;
4) проведение экспертизы представленных документов;
5) согласование с председателем Ученого совета даты проведения Ученого совета;
6) организация и проведение заседания Ученого совета и принятие решения о выдаче разрешения либо мотивированного ответа об отказе в выдаче разрешения;
7) оформление и подписание разрешения либо мотивированного ответа об отказе в выдаче разрешения.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурные подразделения услугодателя:
1) ответственный исполнитель Департамента;
2) Ученый совет.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) прием и регистрация документов. Определение ответственного исполнителя, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
2) определение полноты и соответствия представленных документов, подготовка данных для направления на экспертизу членам Ученого совета либо направление мотивированного ответа об отказе рассмотрения заявления, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
3) проведение экспертизы представленных документов, срок исполнения – 16 (шестнадцать) рабочих дней;
4) согласование с председателем Ученого совета даты проведения Ученого совета, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
5) организация и проведение заседания Ученого совета и принятие решения о выдаче разрешения либо мотивированного ответа об отказе в выдаче разрешения, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
6) оформление и подписание разрешения либо мотивированного ответа мотивированного ответа об отказе в выдаче разрешения, срок исполнения – 2 (два) рабочих дня.
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий работников услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению, к настоящему Регламенту.
Приложение
к регламенту государственной услуги
"Выдача разрешения на проведение
клинических исследований
медицинских технологий"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 8
к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан

3) ұсынылған құжаттардың толықтығын және сәйкестігін анықтау, деректерді Ғалымдар кеңесі мүшелеріне сараптамаға жіберуге дайындау не өтінішті қараудан бас тарту туралы уәжді жауапты жіберу;
4) ұсынылған құжаттарға сараптама жүргізу;
5) Ғалымдар кеңесі төрағасымен Ғалымдар кеңесі өтетін күнді келісу;
6) Ғалымдар кеңесі отырысын ұйымдастыру және өткізу және рұқсат беру не рұқсат беруден бас тарту туралы шешім қабылдау;
7) рұқсат беруді не рұқсат беруден бас тарту туралы уәжді жауапты ресімдеу және оған қол қою.
3-тарау. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң
құрылымдық бөлiмшелерінің (қызметкерлерінің) өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне көрсетілетін қызметті берушінің мынадай құрылымдық бөлімшелері қатысады:
1) Ғылым және адами ресурстар департаменті;
2) Ғалымдар кеңесі.
8. Әрбір рәсімнің (әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдердің (әрекеттердің) реттілігін сипаттау:
1) құжаттарды қабылдау және тіркеу. Жауапты орындаушыны анықтау, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
2) ұсынылған құжаттардың толықтығын және сәйкестігін анықтау, деректерді Ғалымдар кеңесі мүшелерінің сараптамасына жіберу үшін дайындау не өтінішті қараудан бас тарту туралы уәжді жауапты жіберу, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
3) ұсынылған құжаттарға сараптама жүргізу, орындалу мерзімі – 16 (он алты) жұмыс күні;
4) Ғалымдар кеңесінің төрағасымен Ғалымдар кеңесі өтетін күнді келісу, орындалу мерзімі - 1 (бір) жұмыс күні;
5) Ғалымдар кеңесі отырысын ұйымдастыру және өткізу және рұқсат беру не рұқсат беруден бас тарту туралы шешім қабылдау, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
6) рұқсат беру не рұқсат беруден бас тарту туралы уәжді жауапты ресімдеу және оған қол қою, орындалу мерзімі - 2 (екі) жұмыс күні.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (әрекеттер) реттілігін, көрсетілетін қызметті беруші қызметкерлерінің өзара іс-қимылын кеңінен сипаттау, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау осы Регламентке қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестері анықтамалығында көрсетіледі.
"Медициналық технологияларға
клиникалық зерттеу жүргізуге
рұқсат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрiнiң

от 21 ноября 2017 года
№ 856
Регламент государственной услуги "Допуск иностранных специалистов к клинической практике, за исключением лиц, приглашенных к осуществлению профессиональной медицинской деятельности в Национальном холдинге в области здравоохранения и его дочерних организациях, а также Назарбаев Университете или его медицинских организациях, медицинских организациях Управления Делами Президента Республики Казахстан"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Допуск иностранных специалистов к клинической практике, за исключением лиц, приглашенных к осуществлению профессиональной медицинской деятельности в Национальном холдинге в области здравоохранения и его дочерних организациях, а также Назарбаев Университете или его медицинских организациях, медицинских организациях Управления Делами Президента Республики Казахстан" (далее – государственная услуга) оказывается территориальными подразделениями Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – услугодатель), в соответствии со Стандартом государственной услуги "Допуск иностранных специалистов к клинической практике, за исключением лиц, приглашенных к осуществлению профессиональной медицинской деятельности в Национальном холдинге в области здравоохранения и его дочерних организациях, а также Назарбаев Университете или его медицинских организациях, медицинских организациях Управления Делами Президента Республики Казахстан", утверждено приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 294 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11356) (далее – Стандарт).
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – сертификат специалиста (далее – сертификат), либо мотивированный ответ об отказе в выдаче сертификата в форме бумажного документа, с подписью уполномоченного лица услугодателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления услугополучателя, с приложением документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.

2017 жылғы 21 қарашадағы
№ 856 бұйрығына
8-қосымша
"Денсаулық сақтау саласындағы ұлттық холдингте және оның еншілес ұйымдарында,
сондай-ақ Назарбаев Университетінде немесе оның медициналық ұйымдарында,
Қазақстан Республикасының Президенті Іс басқармасының медициналық
ұйымдарында кәсіптік медициналық қызметті жүзеге асыруға шақырылған
тұлғаларды қоспағанда, шетелдік мамандарды клиникалық практикаға жіберу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Денсаулық сақтау саласындағы ұлттық холдингте және оның еншілес ұйымдарында, сондай-ақ Назарбаев Университетінде немесе оның медициналық ұйымдарында, Қазақстан Республикасының Президенті Іс басқармасының медициналық ұйымдарында кәсіптік медициналық қызметті жүзеге асыруға шақырылған тұлғаларды қоспағанда, шетелдік мамандарды клиникалық практикаға жіберу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті (бұдан әрі – Комитет) және оның аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 294 бұйрығымен бекітілген Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11356 болып тіркелген "Денсаулық сақтау саласындағы ұлттық холдингте және оның еншілес ұйымдарында, сондай-ақ Назарбаев Университетінде немесе оның медициналық ұйымдарында, Қазақстан Республикасының Президенті Іс басқармасының медициналық ұйымдарында кәсіптік медициналық қызметті жүзеге асыруға шақырылған тұлғаларды қоспағанда, шетелдік мамандарды клиникалық практикаға жіберу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес көрсетіледі.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі – көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының қолтаңбасымен қағаз түріндегі құжат нысанындағы маман сертификаты (бұдан әрі – сертификат) не сертификатты беруден бас тарту туралы уәжді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2 - тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) әрекеттерінің тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (әрекетті) бастау үшін көрсетілетін қызметті алушының өтінішін көрсетілетін қызметті берушінің Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қосымшасымен бірге алуы болып табылады.

5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя проводит регистрацию документов и передает на рассмотрение руководству услугодателя. Руководство услугодателя налагает резолюцию и передает документы услугополучателя руководителю отдела услугодателя. Руководитель отдела услугодателя определяет ответственного исполнителя, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
2) ответственный исполнитель услугодателя рассматривает документы, оформляет результат оказания государственной услуги, срок исполнения –7 (семь) рабочих дней;
3) ответственный исполнитель услугодателя вносит результат оказания государственной услуги руководителю отдела услугодателя на подписание, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
4) руководитель услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги и передает ответственному исполнителю, срок исполнения – 1 (один) рабочий день.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированное заявление;
2) определение ответственного исполнителя;
3) определение полноты и соответствие представленных документов, при несоответствии направление мотивированного ответа об отказе рассмотрения заявления;
4) оформление сертификата, либо мотивированного ответа об отказе в выдаче сертификата в бумажной форме;
5) подписание приказа;
6) документ (сертификат), либо мотивированный ответ об отказе в выдаче сертификата, подписанный уполномоченным лицом услугодателя.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень работников услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) канцелярия услугодателя:
2) ответственный исполнитель услугодателя;
3) руководитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) регистрация документов и определение исполнителя, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
2) проверка полноты и соответствия представленных документов, при несоответствии направление мотивированного ответа об отказе рассмотрения заявления, срок исполнения – 7 (семь) рабочих дней;
3) оформление сертификата, либо мотивированного ответа, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;

5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (әрекеттің) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері құжаттарды тіркеуді жүргізеді және көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қарауға береді. Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы қарар жазады және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысына береді. Көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы жауапты орындаушыны айқындайды, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттарды қарайды, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ресімдейді, орындалу мерзімі – 7 (жеті) жұмыс күні;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысына қол қоюға енгізеді, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қояды және жауапты орында, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні.
6. Келесі рәсімді (әрекетті) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (әрекеттің) нәтижесі:
1) тіркелген өтініш;
2) жауапты орындаушыны белгілеу;
3) ұсынылған құжаттардың толықтығы мен сәйкестігін анықтау, сәйкес келмеген кезде өтінішті қараудан бас тарту туралы уәжді жауапты жіберу;
4) сертификатты не сертификатты беруден бас тарту туралы уәжді жауапты электрондық форматта ресімдеу;
5) бұйрыққа қол қою;
6) көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасы қол қойған құжат (сертификат) не сертификатты беруден бас тарту туралы уәжді жауап.
3-тарау. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң
құрылымдық бөлiмшелерінің (қызметкерлерінің) өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті беруші қызметкерлерінің тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
8. Әрбір рәсімнің (әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдердің (әрекеттердің) реттілігін сипаттау:
1) құжаттарды тіркеу және орындаушыны белгілеу, орындау мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
2) ұсынылған құжаттардың толықтығы мен сәйкестігін тексеру, сәйкес келмеген кезде өтінішті қараудан бас тарту туралы уәжді жауапты жіберу, орындалу мерзімі – 7 (жеті) жұмыс күні;
3) сертификатты не сертификатты беруден бас тарту туралы уәжді жауапты ресімдеу, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;

4) подписание сертификата либо мотивированного ответа об отказе в выдаче сертификата, срок исполнения – 1 (один) рабочий день.
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий работников услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению, к настоящему регламенту государственной услуги.
Приложение
к регламенту государственной услуги
"Допуск иностранных специалистов
к клинической практике, за исключением
лиц, приглашенных к осуществлению
профессиональной медицинской деятельности
в Национальном холдинге в области
здравоохранения и его дочерних организациях,
а также Назарбаев Университете или
его медицинских организациях, медицинских
организациях Управления Делами
Президента Республики Казахстан"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги

4) сертификатқа не сертификатты беруден бас тарту туралы уәжді жауапқа қол қою, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде рәсімдер (әрекеттер) реттілігін, көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерлерінің өзара іс-қимылын кеңінен сипаттау, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібі осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестері анықтамалығында көрсетіледі.
"Денсаулық сақтау саласындағы
ұлттық холдингте және оның
еншілес ұйымдарында,
сондай-ақ Назарбаев
Университетінде
немесе оның медициналық
ұйымдарында, Қазақстан
Республикасының Президенті Іс
басқармасының медициналық
ұйымдарында кәсіптік
медициналық қызметті жүзеге
асыруға шақырылған
тұлғаларды қоспағанда,
шетелдік мамандарды
клиникалық практикаға жіберу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы