О внесении изменений и дополнения в приказ исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 12 мая 2011 года № 273 "Об утверждении Правил классификации и постройки морских судов"
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 ноября 2017 года № 829. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 декабря 2017 года № 16130
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 12 мая 2011 года № 273 "Об утверждении Правил классификации и постройки морских судов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6982, опубликован в Бюлетенях нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, в 2012 г., № 5, ст. 80; 2012 г., № 6, ст. 80; 2012 г., № 7, ст. 67; 2012 г., № 8, ст. 67; 2012 г., № 9, ст. 100, 2012 г., № 10, ст. 100, 2012 г., № 11, ст. 108, 2012 г., № 12, ст. 100, 2012 г., № 1, ст. 4, 2013 г., № 2, ст. 10, 2013 г., № 3, ст. 14, 2013 г., № 4, ст. 19, 2013 г.; 2013 г., № 8, ст. 49) следующие изменения и дополнение:
в заголовок вносится изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 1 вносится изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется.
в Правилах классификации и постройки морских судов, утвержденных указанным приказом:
в заголовок вносится изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 1 вносится изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется.
пункт 2659 изложить в следующей редакции:
"2659. Использование топлива с температурой вспышки ниже 43 °С допускается при условии выполнения требований пункта 3588-1 настоящих Правил и специального рассмотрения Регистром судоходства.
При этом топливо не хранится в машинных помещениях.";
дополнить пунктом 3588-1 следующего содержания:
"3588-1. Вентиляторы располагаются так, чтобы отсутствовала вероятность, воспламенения легковоспламеняющихся смесей газа и воздуха. Приемные и выпускные вентиляционные отверстия снабжаются защитными проволочными сетками. Вытяжные каналы выводятся в безопасное место. У входов в помещения вывешиваются надписи "Не курить".".

"Теңіз кемелерін сыныптау және жасау қағидасын бекіту туралы" 2011 жылғы 12 мамырдағы № 273 Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрінің міндетін атқарушының бұйрығына өзгерістер және толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 30 қарашадағы № 829 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 26 желтоқсанда № 16130 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Теңіз кемелерін сыныптау және жасау қағидасын бекіту туралы" 2011 жылғы 12 мамырдағы № 273 Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрінің міндетін атқарушының бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6982 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және басқа мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілер бюллетенінде № 6, 2012 ж. 80-құжат; № 7, 2012 ж. 465-құжат; № 8, 2012 ж. 469-құжат; № 9, 2012 ж. 472-құжат; № 10, 2012 ж. 477-құжат; № 12, 2012 ж. 483-құжат; № 1, 2013 ж. 4-құжат; № 2, 2013 ж. 10-құжат; № 8, 2013 ж. 49-құжатта жарияланған) мынадай өзгерістер және толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрықтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"Теңіз кемелерін сыныптау және жасау қағидаларын бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"1. Қоса беріліп отырған Теңіз кемелерін сыныптау және жасау қағидалары бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Теңіз кемелерін сыныптау және жасау қағидасында:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"Теңіз кемелерін сыныптау және жасау қағидалары";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"1. Осы Теңіз кемелерін сыныптау және жасау қағидалары (бұдан әрі - Қағида) Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 17 қаңтардағы "Теңізде сауда мақсатында жүзу туралы" Заңына сәйкес әзірленген және теңіз кемелерін жасау кезінде элементтерге, құрылғыларға және жабдықтауға қойылатын талаптарды қоса алғанда, теңіз кемелерін жасау және куәландыру тәртібін белгілейді.";
2659-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2659. Тұтану температурасы 43оС төмен отынды пайдалану осы Қағидалардың 3588-1 тармағының талаптарын орындағанда және Кеме қатынасы тіркелімімен арнайы қаралған жағдайда жол беріледі.
Бұл ретте отын машиналық үй-жайларда сақталмайды.";
3588-1-тармағымен толықтырылсын:
"3588-1. Вентиляторлар оңай жанғыш газ және ауа қосындылардың жануының мүмкіндіген алыс болуы қажет. Қабылдағыш және босататын вентялатор қуыстары сым сеткаларымен қорғалуы қажет. Сорыпалғыш каналдар қауіпті орындарға шығарылуы қажет. Ондай үй-жайлардың кіреберісінде "Темекі шегуге болмайды" деген жазу болады.".

2. Комитету транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на бумажном носителе и в электронной форме на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, согласно подпунктам 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Ж. Қасымбек

2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Көлік комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз тасығыштағы және электрондық нысандағы көшірмелерін Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберуді;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларына сәйкес іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрі
Ж. Қасымбек