О внесении изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 декабря 2016 года № 305 "Об утверждении Правил выдачи согласия на назначение (избрание) руководящих работников финансовых организаций, банковских, страховых холдингов, акционерного общества "Фонд гарантирования страховых выплат" и перечня документов, необходимых для получения согласия"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 декабря 2017 года № 260. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 января 2018 года № 16234. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 марта 2020 года № 43.
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.03.2020 № 43 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования нормативных правовых актов Республики Казахстан Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 декабря 2016 года № 305 "Об утверждении Правил выдачи согласия на назначение (избрание) руководящих работников финансовых организаций, банковских, страховых холдингов, акционерного общества "Фонд гарантирования страховых выплат" и перечня документов, необходимых для получения согласия" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14784, опубликованное 10 марта 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
в Правилах выдачи согласия на назначение (избрание) руководящих работников финансовых организаций, банковских, страховых холдингов, акционерного общества "Фонд гарантирования страховых выплат" и перечне документов, необходимых для получения согласия, утвержденных указанным постановлением:
часть третью пункта 3 изложить в следующей редакции:
"В этом случае финансовая организация, холдинг, Фонд в течение 10 (десяти) календарных дней со дня назначения (избрания) руководящего работника на новый срок либо его перевода на другую должность представляют копию выписки из решения уполномоченного органа данной финансовой организации, данного холдинга или Фонда о назначении (избрании) руководящего работника на соответствующую должность с сопроводительным письмом, в котором указывается о соответствии данного кандидата требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан, указанными в части второй настоящего пункта. Представление иных документов не требуется.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:

"Қаржы ұйымдарының, банк, сақтандыру холдингтерінің, "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамының басшы қызметкерлерін тағайындауға (сайлауға) келісім беру қағидаларын және келісім алу үшін қажетті құжаттардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 26 желтоқсандағы № 305 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 260 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 16 қаңтарда № 16234 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 43 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.03.2020 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қаржы ұйымдарының, банк, сақтандыру холдингтерінің, "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамының басшы қызметкерлерін тағайындауға (сайлауға) келісім беру қағидаларын және келісім алу үшін қажетті құжаттардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 26 желтоқсандағы № 305 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14784 болып тіркелген, 2017 жылғы 10 наурызда Қазақстан Республикасы нормативтік-құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қаржы ұйымдарының, банк, сақтандыру холдингтерінің, "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамының басшы қызметкерлерін тағайындауға (сайлауға) келісім беру қағидаларында және келісім алу үшін қажетті құжаттардың тізбесінде:
3-тармақтың үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Бұл жағдайда қаржы ұйымы, холдинг, Қор басшы қызметкердің жаңа мерзімге тағайындалған (сайланған) не оның басқа лауазымға ауысқан күнінен бастап күнтізбелік 10 (он) күн ішінде осы кандидаттың осы тармақтың екінші бөлігінде көрсетілген Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келуі көрсетілетін ілеспе хатпен, басшы қызметкерді тиісті лауазымға тағайындау (сайлау) туралы осы қаржы ұйымының, осы холдингтің немесе Қордың уәкілетті органының шешімінен үзінді-көшірменің көшірмесін ұсынады. Өзге құжаттарды ұсыну талап етілмейді.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"4. Необходимый в соответствии со статьей 20 Закона о банках, статьей 34 Закона о страховой деятельности, статьей 54 Закона о рынке ценных бумаг, статьей 55 Закона о пенсионном обеспечении, статьей 4-1 Закона о Фонде гарантирования для назначения (избрания) кандидата трудовой стаж в международных финансовых организациях включает работу кандидата в следующих международных финансовых организациях:
Азиатский Банк Развития;
Азиатский Банк Инфраструктурных Инвестиций;
Межамериканский Банк Развития;
Африканский Банк Развития;
Всемирный Банк;
Всемирная торговая организация;
Евразийский банк развития;
Европейский Инвестиционный Банк;
Европейский Банк Реконструкции и Развития;
Европейская организация по ценным бумагам и рынкам;
Европейская банковская организация;
Европейская банковская федерация;
Банк развития Европейского Совета;
Европейская организация страхования и пенсионного обеспечения;
Многостороннее Агентство Гарантии Инвестиций;
Международный Центр по Урегулированию Инвестиционных Споров;
Исламский Банк Развития;
Совет по исламским финансовым услугам;
Международная ассоциация страховых надзоров;
Северный инвестиционный банк;
Международная комиссия по ценным бумагам;
Международный Валютный Фонд;
Международная Ассоциация Развития;
Международная ассоциация систем страхования депозитов;
Банк международных расчетов;
Международная организация органов пенсионного надзора;
Международный Банк Реконструкции и Развития;
Международная Финансовая Корпорация;
Организация экономического сотрудничества и развития.";
подпункты 8) и 9) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"8) копию документа, удостоверяющего личность кандидата (для иностранцев, лиц без гражданства);
9) документ, подтверждающий сведения об отсутствии у кандидата неснятой или непогашенной судимости за преступления в стране гражданства (для иностранцев) или в стране постоянного проживания (для лиц без гражданства), выданный государственным органом страны их гражданства (страны их постоянного проживания - для лиц без гражданства) либо страны, где кандидат постоянно проживал в течение последних 15 (пятнадцати) лет. Дата выдачи указанного документа не превышает 3 (трех) месяцев, предшествующих дате подачи ходатайства;";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Финансовая организация, холдинг, Фонд представляют полный пакет документов (с указанием кандидатов, ответственных лиц, контактных телефонов и адресов электронной почты) в уполномоченный орган для согласования кандидатов в срок не позднее 60 (шестидесяти) календарных дней со дня их назначения (избрания).
Уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства" сведения, указанные в документах:
удостоверяющих личность физического лица - резидента Республики Казахстан;
подтверждающих отсутствие у физического лица - резидента Республики Казахстан неснятой или непогашенной судимости;
о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица - резидента Республики Казахстан.

"4. Банктер туралы заңның 20-бабына, Сақтандыру қызметі туралы заңның 34-бабына, Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 54-бабына, Зейнетақымен қамсыздандыру туралы заңның 55-бабына, Кепілдік беру қоры туралы заңның 4-1-бабына сәйкес кандидатты тағайындау (сайлау) үшін кандидаттың халықаралық қаржы ұйымдарындағы жұмыс стажына мынадай халықаралық қаржы ұйымдарындағы жұмысы кіреді:
Азия Даму Банкі;
Азия Инфрақұрылымдық Инвестициялар Банкі;
Америкааралық Даму Банкі;
Африка Даму Банкі;
Дүниежүзілік Банк;
Дүниежүзілік сауда ұйымы;
Еуразия даму банкі;
Еуропа Инвестициялық Банкі;
Еуропа Қайта құру және Даму Банкі;
Еуропалық бағалы қағаздар және нарықтар ұйымы;
Еуропалық банк ұйымы;
Еуропалық банк федерациясы;
Еуропалық Кеңестің Даму Банкі;
Еуропалық сақтандыру және зейнетақымен қамсыздандыру ұйымы;
Инвестициялар Кепілдігінің Көпжақты Агенттігі;
Инвестициялық Дауларды Реттеу жөніндегі Халықаралық Орталық;
Ислам Даму Банкі;
Исламдық қаржылық қызметтер кеңесі;
Сақтандыруды қадағалаудың халықаралық қауымдастығы;
Солтүстік инвестициялық банк;
Халықаралық бағалы қағаздар комиссиясы;
Халықаралық Валюта Қоры;
Халықаралық Даму Қауымдастығы;
Халықаралық депозиттерді сақтандыру жүйелері қауымдастығы;
Халықаралық есеп айырысу банкі;
Халықаралық зейнетақы қадағалау органдары ұйымы;
Халықаралық Қайта құру және Даму Банкі;
Халықаралық Қаржы Корпорациясы;
Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымы.";
5-тармақтың 8) және 9) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"8) кандидаттың жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі (шетелдіктер, азаматтығы жоқ адамдар үшін);
9) кандидатта азаматтығы бар елде (шетелдіктер үшін) немесе тұрғылықты тұратын елде (азаматтығы жоқ адамдар үшін) алынбаған немесе өтелмеген соттылығының жоқ екендігі туралы мәліметтерді растайтын, олардың азаматтығы бар елдің (олар тұрғылықты тұратын елдің – азаматтығы жоқ адамдар үшін) не кандидат соңғы 15 (он бес) жыл бойы тұрғылықты тұрған елдің мемлекеттік органы берген құжат. Көрсетілген құжатты беру күні өтінішхат берілген күннің алдындағы 3 (үш) айдан аспайды;";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Қаржы ұйымы, холдинг, Қор кандидаттарды келісу үшін уәкілетті органға олар тағайындалған (сайланған) күннен бастап күнтізбелік 60 (алпыс) күннен кешіктірмейтін мерзімде құжаттардың толық топтамасын (кандидаттарды, жауапты тұлғаларды, байланыс телефондарын және электрондық пошта мекенжайларын көрсете отырып) ұсынады.
Уәкілетті орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы:
Қазақстан Республикасының резидент - жеке тұлғасының жеке басын куәландыратын;
Қазақстан Республикасының резидент - жеке тұлғасында алынбаған немесе өтелмеген соттылығының жоқ екенін растайтын;
Қазақстан Республикасының резидент - заңды тұлғасын мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы құжаттарда көрсетілген мәліметтерді алады.

В случае представления финансовой организацией, холдингом, Фондом неполного пакета документов, предусмотренных пунктом 5 Правил, уполномоченный орган в соответствии со статьей 19 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" отказывает в приеме документов для согласования кандидата.
Документы, представленные для согласования кандидата, рассматриваются уполномоченным органом в течение 30 (тридцати) рабочих дней с даты представления документов, указанных в пункте 5 Правил.
При выявлении в представленных документах несоответствий требованиям Правил в течение срока их рассмотрения, указанного в части четвертой настоящего пункта, уполномоченный орган направляет финансовой организации, холдингу, Фонду письмо с замечаниями для их устранения и представления доработанных (исправленных) документов, соответствующих требованиям законодательства Республики Казахстан. При этом срок рассмотрения уполномоченным органом документов для согласования кандидата не прерывается.
Отзыв документов, представленных для выдачи согласия на назначение (избрание) руководящих работников финансовой организации, холдинга, Фонда, допускается до принятия уполномоченным органом решения о согласовании кандидатов, а при согласовании с приглашением на тестирование - до даты прохождения кандидатом тестирования путем подачи финансовой организацией, холдингом, Фондом письменного заявления в произвольной форме с указанием причины их отзыва.";
Сведения о кандидате на должность руководящего работника по форме согласно приложению 2 изложить в редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Департаменту надзора за банками (Кизатов О.Т.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2), 3) настоящего пункта и пунктом 3 настоящего постановления.

Қаржы ұйымы, холдинг, Қор Қағидалардың 5-тармағында көзделген құжаттардың толық емес топтамасын ұсынған жағдайда, уәкілетті орган "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 19-бабына сәйкес кандидатты келісуге арналған құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Кандидатты келісу үшін ұсынылған құжаттарды уәкілетті орган Қағидалардың 5-тармағында көрсетілген құжаттар ұсынылған күннен бастап 30 (отыз) жұмыс күні ішінде қарайды.
Ұсынылған құжаттарды қарау мерзімі ішінде олардың Қағидалардың осы тармақтың төртінші бөлігінде көрсетілген талаптарына сәйкессіздігі анықталған жағдайда, уәкілетті орган қаржы ұйымына, холдингке, Қорға оларды жою және Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес келетін пысықталған (түзетілген) құжаттарды ұсыну үшін ескертулермен хат жібереді. Бұл ретте уәкілетті органның кандидатты келісуге арналған құжаттарды қарау мерзімі үзілмейді.
Қаржы ұйымының, холдингтің, Қордың басшы қызметкерлерін тағайындауға (сайлауға) келісім беру үшін ұсынылған құжаттарды кері қайтарып алуға уәкілетті орган кандидаттарды келісу туралы шешім қабылдағанға дейін, ал тестілеуге шақыру арқылы келісу кезінде кандидаттың тестілеуден өту күніне дейін, оларды кері қайтарып алу себебін көрсете отырып, қаржы ұйымының, холдингтің, Қордың еркін нысандағы жазбаша өтініш беру жолымен жол беріледі.";
2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша басшы қызметкердің лауазымына кандидат туралы мәліметтер осы қаулыға қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Банктерді қадағалау департаменті (Қизатов О.Т.) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен (Сәрсенова Н.В.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және оған енгізу үшін жіберуді;
3) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
4) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы қаулының осы тармағының 2), 3) тармақшаларында және 3-тармағында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

3. Управлению по защите прав потребителей финансовых услуг и внешних коммуникаций (Терентьев А.Л.) обеспечить в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Смолякова О.А.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Национального Банка
Д. Акишев
Приложение
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 22 декабря 2017 года № 260
Приложение 2
к Правилам выдачи согласия на назначение (избрание) руководящих
работников финансовых организаций,
банковских, страховых холдингов, акционерного общества
"Фонд гарантирования страховых выплат" и
перечню документов, необходимых для получения согласия
форма
место для фотографии
Сведения
о кандидате на должность руководящего работника
_________________________________________________
(наименование финансовой организации, холдинга, Фонда)
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность)

3. Қаржылық қызметтерді тұтынушылардың құқықтарын қорғау және сыртқы коммуникациялар басқармасы (Терентьев А.Л.) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары О.А. Смоляковқа жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Д. Ақышев
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 260 қаулысына
қосымша
Қаржы ұйымдарының, банк,
сақтандыру холдингтерінің,
"Сақтандыру төлемдеріне
кепілдік беру қоры" акционерлік
қоғамының басшы
қызметкерлерін тағайындауға
(сайлауға) келісім беру
қағидаларына және келісімді
алуға қажетті құжаттардың
тізбесіне 2-қосымша
нысан
фотосуреттің орны
Басшы қызметкер лауазымына кандидат туралы мәліметтер
________________________________________________________________________________
(қаржы ұйымының, холдингтің, Қордың атауы)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесiнiң аты (бар болса), лауазымы)

5. Сведения о трудовой деятельности.
В данном пункте указываются сведения о всей трудовой деятельности кандидата (также
членство в органе управления), в том числе с момента окончания высшего учебного заведения,
с указанием должности в финансовой организации, холдинге, Фонде, представившем в
уполномоченный орган ходатайство о согласовании, а также период, в течение которого
кандидатом трудовая деятельность не осуществлялась.
Период работы (дата, месяц, год)
Место работы (с указанием страны регистрации финансовой организации, в случае если финансовая организация, является нерезидентом Республики Казахстан)
Должность
Наличие дисциплинарных взысканий
Причины увольнения, освобождения от должности
1
2
3
4
5
6

5. Еңбек қызметі туралы мәліметтер.
Осы тармақта кандидаттың бүкіл еңбек қызметi (сондай-ақ уәкiлеттi органға мүшелігі),
оның iшiнде уәкiлеттi органға келісу туралы өтiнiштi берген қаржы ұйымындағы, холдингтегі,
Қордағы лауазымын көрсете отырып, жоғарғы оқу орнын аяқтаған кезден бастап еңбек
қызметi туралы мәліметтер, сондай-ақ кандидат еңбек қызметін жүзеге асырмаған кезең
көрсетіледі.
Жұмыс істеген кезеңі (күні, айы, жылы)
Жұмыс орны (егер қаржы ұйымы Қазақстан Республикасының бейрезиденті болып табылса, қаржы ұйымының тіркелген елі көрсетіледі)
Лауазымы
Тәртіптік жазалардың болуы
Жұмыстан шығарылу, лауазымнан босатылу себептері
1
2
3
4
5
6

6. Сведения о проведении кандидатом аудита финансовых организаций:
__________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(указать наименование финансовой организации, срок проведения
__________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
аудита, дата подписания кандидатом аудиторского отчета в качестве аудитора -
исполнителя)
7. Сведения о членстве в инвестиционных комитетах в данной организации и (или) в других организациях:
Период (дата, месяц, год)
Наименование организации
Должность
Причины увольнения, освобождения от должности
1
2
3
4
5
8. Сведения о занятии должности руководителя (заместителя руководителя)
самостоятельного структурного подразделения (департамента, управления, филиала),
деятельность которого была связана с оказанием финансовых услуг, финансового и (или)
управляющего и (или) исполнительного директора, курировавшего вопросы, связанные с
оказанием финансовых услуг в данной организации и (или) в других организациях:
Период (дата, месяц, год)
Наименование организации
Курируемые структурные подразделения и вопросы, связанные с оказанием финансовых услуг
Причины (увольнения, освобождения от должности)
1
2
3
4
5

6. Кандидаттың қаржы ұйымдарының аудитін жүргізуі туралы мәліметтер
________________________________________________________________________________
(қаржы ұйымының атауын, аудит жүргізу мерзімін, кандидат аудитор-
________________________________________________________________________________
орындаушы ретінде аудиторлық есепке қол қойған күнін көрсету қажет).
7. Осы ұйымдағы және (немесе) басқа ұйымдардағы инвестициялық комитеттерде
мүшелігі туралы мәліметтер:
Кезеңі (күні, айы, жылы)
Ұйымның атауы
Лауазымы
Жұмыстан шығарылу, лауазымнан босатылу себептері
1
2
3
4
5
8. Қызметі қаржылық қызметтерді көрсетуге байланысты болған дербес құрылымдық
бөлімшенің (департаменттің, басқарманың, филиал) басшысы (басшысының орынбасары),
осы ұйымда және (немесе) басқа ұйымдарда қаржылық қызметтерді көрсетуге байланысты
мәселелер бойынша жетекшілік жасаған қаржылық және (немесе) басқарушы және (немесе)
директор лауазымында болғаны туралы мәліметтер:
Кезеңі (күні, айы, жылы)
Ұйымның атауы
Жетекшілік жасайтын құрылымдық бөлімшелер және қаржылық қызмет көрсетуге байланысты мәселелер
Жұмыстан шығарылу, лауазымнан босатылу себептері
1
2
3
4
5

9. Сведения о том, являлся ли кандидат ранее руководителем, членом органа
управления, руководителем, членом исполнительного органа (лицом, единолично
осуществляющим функции исполнительного органа регистратора, трансфер-агента и его
заместителем), главным бухгалтером финансовой организации, крупным участником -
физическим лицом, руководителем крупного участника (банковского, страхового холдинга) -
юридического лица финансовой организации в период не более чем за 1 (один) год до
принятия уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового
рынка и финансовых организаций решения о консервации финансовой организации либо
принудительном выкупе ее акций, лишении лицензии финансовой организации, повлекших ее
ликвидацию и (или) прекращение осуществления деятельности на финансовом рынке, либо
вступления в законную силу решения суда о принудительной ликвидации финансовой
организации, или признании ее банкротом в установленном законодательством Республики
Казахстан порядке________________________________________________________
(да (нет), указать
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
наименование организации, должность, период работы)
10. Сведения о том, являлся ли кандидат ранее руководителем, членом органа
управления, руководителем, членом исполнительного органа, главным бухгалтером
финансовой организации, крупным участником (крупным акционером) - физическим лицом,
руководителем, членом органа управления, руководителем, членом исполнительного органа,
главным бухгалтером крупного участника (крупного акционера) - юридического лица-
эмитента, допустившего дефолт по выплате купонного вознаграждения по выпущенным
эмиссионным ценным бумагам в течение четырех и более последовательных периодов либо
сумма задолженности которого по выплате купонного вознаграждения по выпущенным
эмиссионным ценным бумагам, по которым был допущен дефолт, составляет четырехкратный
и (или) более размер купонного вознаграждения, либо размер дефолта по выплате основного
долга по выпущенным эмиссионным ценным бумагам составляет сумму, в десять тысяч раз
превышающую месячный расчетный показатель, установленный законом о республиканском
бюджете на дату выплаты (не заполняется кандидатом на должность руководящего работника
Фонда)_____________________________________________________________________
(да (нет), указать
____________________________________________________________________
наименование организации, должность, период работы)

9. Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі
уәкілетті орган қаржы ұйымын консервациялау не оның акцияларын мәжбүрлеп сатып алу,
қаржы ұйымын таратуға әкеп соққан оны лицензиядан айыру және (немесе) қаржы нарығында
қызметін жүзеге асыруды тоқтату туралы шешім қабылдағанға не қаржы ұйымын мәжбүрлеп
тарату немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте оны банкрот
деп тану туралы сот шешімі заңды күшіне ену дейін кем дегенде 1 (бір) жылдан аспайтын
кезеңде кандидаттың бұрын қаржы ұйымының басқару органының басшысы, мүшесі,
атқарушы органның (тіркеуші трансфер-агенттің атқару органының функциясын жеке жүзеге
асыратын адам және оның орынбасары) басшысы, мүшесі, бас бухгалтері, жеке тұлға – ірі
қатысушысы (банк немесе сақтандыру холдингінің), қаржы ұйымының заңды тұлғасы – ірі
қатысушының басшысы және (немесе) қаржы ұйымының басшы қызметкері болғандығы
туралы мәліметтер ______________________________________________________________
(иә (жоқ), ұйымның атауын,
________________________________________________________________________________
лауазымын, жұмыс кезеңiн көрсету қажет)
10. Кандидат бұрын төрт және одан астам кезең ішінде шығарылған эмиссиялық бағалы
қағаздар бойынша купонды сыйақыны төлеуден дефолт жіберген не дефолт жіберген
шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша купонды сыйақыны төлеу бойынша
берешек сомасы купонды сыйақының төрт еселік және (немесе) және одан астам мөлшерін
құрайтын не шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша негізгі борышты төлеу
жөніндегі дефолт мөлшері төлеу күні республикалық бюджет туралы заңмен белгіленген
айлық есептік көрсеткіштен он мың есе асатын соманы құрайтын эмитент басқару органының
басшысы, мүшесі, атқарушы органның қатарынан басшысы, мүшесі, қаржы ұйымының бас
бухгалтері, жеке тұлға ірі қатысушы (ірі акционер), басқару органының басшысы, мүшесі,
атқарушы органның қатарынан басшысы, мүшесі, қаржы ұйымының бас бухгалтері, заңды
тұлға ірі қатысушы (ірі акционер) болғандығы туралы мәліметтер (Қордың басшы қызметкері
лауазымына кандидат толтырмайды)________________________________________________
(иә (жоқ), ұйымның атауын,
________________________________________________________________________________
лауазымын, жұмыс кезеңiн көрсету қажет)

11. Привлекался ли как руководитель финансовой организации, холдинга, Фонда, в
качестве ответчика в судебных разбирательствах по вопросам деятельности финансовой
организации, холдинга, Фонда______________________________________________________
(да (нет), указать
________________________________________________________________________________
дату, наименование организации, ответчика в судебном
________________________________________________________________________________
разбирательстве, рассматриваемый вопрос и решение суда, вступившее в
законную силу (в случае его вынесения)
12. Привлекался ли кандидат к ответственности за совершение коррупционного
преступления либо к дисциплинарной ответственности за совершение коррупционного
правонарушения в течение трех лет до даты назначения (избрания) (не заполняется
кандидатом на должность руководящего работника Фонда) ____________________________________________________________________
(да (нет), краткое описание правонарушения, преступления
____________________________________________________________________
реквизиты акта о наложении дисциплинарного взыскания или решения суда,
____________________________________________________________________
с указанием оснований привлечения к ответственности)
Подтверждаю, что настоящая информация была проверена мною и является
достоверной и полной, а также подтверждаю наличие безупречной деловой репутации.
Предоставляю согласие на сбор и обработку персональных данных, необходимых для
оказания государственной услуги и на использование сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
__________________________________________________________________________
(заполняется кандидатом собственноручно печатными буквами)
Подпись _________________________
Заполняется кандидатом на должность независимого директора финансовой организации, холдинга, Фонда:
Подтверждаю, что я, _______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
соответствую требованиям, установленным Законом Республики Казахстан от 13 мая 2003 года "Об акционерных обществах" для назначения (избрания) на должность независимого директора.
Подпись _________________
Дата _____________________

11. Қаржы ұйымының, холдингтің, Қордың басшысы ретінде қаржы ұйымы, холдинг,
Қор қызметінің мәселелері бойынша сот талқылауларына жауап беруші ретінде тартылды
ма______________________________________________________________________________
(иә/жоқ, күнін,
________________________________________________________________________________
қаржы ұйымының, холдингтің, Қордың атауын, сот
________________________________________________________________________________
талқылауына жауап берушіні, қаралып отырған мәселені және заңды күшіне енген
(ол шығарылған жағдайда) сот шешімін
________________________________________________________________________________
көрсету қажет)
12. Кандидат тағайындау (сайлау) күніне дейін үш жыл ішінде сыбайлас жемқорлық
қылмыс жасағаны үшін жауапкершілікке не сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаны
үшін тәртіптік жауапкершілікке тартылды ма (Қордың басшы қызметкері лауазымына
кандидат толтырмайды) _____________
(иә (жоқ),
________________________________________________________________________________
құқық бұзушылықтың, қылмыстың қысқаша сипаттамасы,
________________________________________________________________________________
жауапкершілікке тарту негіздерін көрсете отырып, тәртіптік жаза қолдану
________________________________________________________________________________
туралы актінің немесе сот шешімінің деректемелері)
Осы ақпаратты өзім тексергенімді және оның дәйекті және толық екендігін, мінсіз
іскери беделі болуын растаймын. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті дербес деректерді
жинауға және өңдеуге және ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын
мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
________________________________________________________________________________
(кандидат өз қолымен баспа әріптерімен толтырады)
Қолы _______________________
Қаржы ұйымының, холдингтің, Қордың тәуелсіз директоры лауазымына кандидат толтырады:
Мен,
_____________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
_____________________________________________________________________________
тәуелсіз директор лауазымына тағайындау (сайлау) үшін "Акционерлік қоғамдар туралы" 2003 жылғы 13 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген талаптарға сәйкес келетінімді растаймын.
Қолы _____________________
Күні _____________________