О внесении изменений и дополнения в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 251 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере промышленной собственности"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 20 декабря 2017 года № 1598. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 февраля 2018 года № 16305. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 11 октября 2018 года № 1481 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 11.10.2018 № 1481 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 251 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере промышленной собственности" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11407, опубликованный 7 августа 2015 года в информационно-правовой системе "Әдiлет") следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить:
1) стандарт государственной услуги "Регистрация договоров об уступке прав на товарный знак и объекты промышленной собственности" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) стандарт государственной услуги "Регистрация лицензионных, сублицензионных договоров" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) стандарт государственной услуги "Аттестация кандидатов в патентные поверенные" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
3-1) стандарт государственной услуги "Выдача свидетельства патентного поверенного" согласно приложению 3-1 к настоящему приказу;
4) стандарт государственной услуги "Регистрация товарного знака" согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) стандарт государственной услуги "Регистрация права пользования наименованием места происхождения товара" согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) стандарт государственной услуги "Выдача патента на промышленный образец" согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) стандарт государственной услуги "Выдача патента на полезную модель" согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) стандарт государственной услуги "Выдача патента на изобретение" согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) стандарт государственной услуги "Выдача патента на селекционное достижение" согласно приложению 9 к настоящему приказу.";
стандарт государственной услуги "Аттестация кандидатов в патентные поверенные" изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;

"Өнеркәсіптік меншік саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 251 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2017 жылғы 20 желтоқсандағы № 1598 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 5 ақпанда № 16305 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 11 қазандағы № 1481 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Әділет министрінің 11.10.2018 № 1481 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Әділет министрінің "Өнеркәсіптік меншік саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 251 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11407 болып тіркелген, 2015 жылғы 7 тамызда "Әділет" ақпараттық құқықтық жүйесінде жарияланған) бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Мына:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес "Тауар таңбасына және өнеркәсіптік меншік объектілеріне құқықтарды басқаға беру туралы шарттарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес "Лицензиялық, сублицензиялық шарттарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
3) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес "Патенттік сенім білдірілген өкілдерге кандидаттарды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
3-1) осы бұйрықтың 3-1-қосымшасына сәйкес "Патенттік сенім білдірілген өкіл куәлігін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
4) осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес "Тауар таңбасын тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
5) осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес "Тауар шығарылған жердiң атауын пайдалану құқығын тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
6) осы бұйрықтың 6-қосымшасына сәйкес "Өнеркәсіптік үлгіге патент беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
7) осы бұйрықтың 7-қосымшасына сәйкес "Пайдалы модельге патент беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
8) осы бұйрықтың 8-қосымшасына сәйкес "Өнертабысқа патент беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
9) осы бұйрықтың 9-қосымшасына сәйкес "Селекциялық жетістікке патент беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.";
"Патенттік сенім білдірілген өкілдерді аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын;

дополнить приложением 3-1 согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту по правам интеллектуальной собственности в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на бумажном носителе и в электронной форме на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
М. Бекетаев
"СОГЛАСОВАН"
Министр информации и коммуникаций
Республики Казахстан
______________ Д. Абаев
"___" _______ 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Исполняющий обязанности
Министра информации и коммуникаций
Республики Казахстан
____________ К.Балыкбаев
4 января 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
____________ Т. Сулейменов
"___" _______ 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
исполняющий обязанности
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
____________ Р. Даленов
23 января 2018 года
Приложение 1
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 декабря 2017 года № 1598
Приложение 3
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 251
Стандарт государственной услуги
"Аттестация кандидатов в патентные поверенные"
Глава 1. Общие положения
1. Стандарт государственной услуги "Аттестация кандидатов в патентные поверенные" (далее – государственная услуга).
2. Государственная услуга разработана Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Министерством (далее – услугодатель).
Прием заявления (полный пакет документов) и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги с момента сдачи пакета документов услугодателю:
аттестационный экзамен проводится в течение 15 рабочих дней последнего месяца соответствующего полугодия.

осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес 3-1-қосымшамен толықтырылсын.
2. Зияткерлік меншік құқығы департаменті заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз тасығыштағы және электрондық нысандағы көшірмелерін Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми интернет-ресурсына орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Әділет министрінің орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
М. Бекетаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және коммуникациялар
министрі
______________ Д. Абаев
2017 жылғы "___" _______
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
____________ Т. Сулейменов
2018 жылғы "___" _______
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар
министрінің міндетін атқарушы
_______________ Қ. Балықбаев
2018 жылғы 4 қаңтар
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушы
____________ Р. Дәленов
2018 жылғы 23 қаңтар
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2017 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 1598 бұйрығына 1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 251 бұйрығына 3-қосымша
"Патенттік сенім білдірілген өкілдерге кандидаттарды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Патенттiк сенiм бiлдiрiлген өкілдерге кандидаттарды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірлеген.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Министрлік (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің өтінішін (құжаттардың толық топтамасын) қабылдау және оның нәтижелерін беру "электрондық үкіметтің" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет мерзімдері көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасы тапсырылған кезден бастап:
аттестаттау емтиханы тиісті жартыжылдықтың соңғы айының 15 жұмыс күні ішінде жүргізіледі.

5. Форма оказания государственной услуги – электронная.
6. Результат оказания государственной услуги – положительное или отрицательное решение по итогам сдачи аттестационного экзамена либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – электронная.
Результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" физического лица (далее – услугополучатель) в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе.
Государственная пошлина оплачивается услугополучателем через банковские учреждения Республики Казахстан, которыми выдаются платежные документы, подтверждающие сумму и дату оплаты, установленной статьей 614 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый Кодекс)":
за аттестацию кандидатов в патентные поверенные – 15 (пятнадцать) месячных расчетных показателей.
На получение государственной услуги оплата может осуществляться через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) или через банки второго уровня.
Банковские реквизиты, необходимые для оплаты государственной пошлины, указаны в приложении 1 к настоящему стандарту государственной услуги.
8. График работы портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) для получения государственной услуги на портал:
1) заявление о допуске к аттестации на государственном или русском языках, удостоверенное ЭЦП услугополучателя;
2) форма сведений для прохождения аттестации кандидатов в патентные поверенные согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;

5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны – электрондық түрінде.
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі – аттестаттау емтиханын тапсыру қорытындысы бойынша оң немесе теріс шешім не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ұсыну нысаны – электрондық түрінде.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі жеке тұлғаның (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) "жеке кабинетіне" электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) жолданады не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауап жіберіледі.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет ақылы негізде көрсетіледі.
Мемлекеттік баж көрсетілетін қызметті алушымен 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасы кодексінің 614-бабында белгіленген төлемнің соммасын және күнін растайтын төлем құжаттарын беретін Қазақстан Республикасының банк мекемелері арқылы төленеді:
патенттік сенім білдірілген өкілдерге кандидаттарды аттестаттау үшін – 15 (он бес) айлық есептік көрсеткіш.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы немесе екінші деңгейлі банк арқылы жүзеге асырылуы мүмкін.
Мемлекеттік баж төлеу үшін қажетті банк деректемелері осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 1-қосымшасында көрсетілген.
8. Порталдағы жұмыс кестесі – тәулік бойы, жөндеу жұмыстарын жүргізумен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда (көрсетілетін қызметті алушы жүгінген жағдайда жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мейрам күндері Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін өтініш берген кезде порталға мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған мемлекеттік немесе орыс тілдерінде аттестаттауға рұқсат беру туралы өтініш;
2) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 2-қосымшасына сәйкес патенттік сенім білдірілген өкілдерге кандидаттардың аттестаттаудан өтуі үшін мәліметтер нысаны;

3) электронная копия документа, подтверждающего трудовую деятельность, в котором содержится подтверждение стажа работы в области интеллектуальной собственности;
4) электронная копия документа, подтверждающего оплату государственной пошлины за аттестацию патентных поверенных, за исключением случаев оплаты через ПШЭП.
Сведения, указанные в приложении 2 настоящего стандарта государственной услуги, сверяются с их оригиналами, представляемыми услугополучателем при явке на аттестационный экзамен.
Сведения о документе, удостоверяющем личность услугополучателя, информации об оплате государственной пошлины через ПШЭП услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую Законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для предоставления государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени проведения аттестационного экзамена на патентного поверенного.
10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги, установленными законами Республики Казахстан, являются:
1) если услугополучателю в соответствии с законами Республики Казахстан запрещено заниматься предпринимательской деятельностью;
2) если услугополучатель является сотрудником уполномоченного органа и его подведомственных организаций, а также их близким родственником, супругом (супругой);
3) в случае исключения услугополучателя из реестра патентных поверенных в соответствии с законами Республики Казахстан "Об охране селекционных достижений", "Патентный закон Республики Казахстан", "О товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров";
4) в случае наличия непогашенной или неснятой в установленном законом порядке судимости за совершение преступления;
5) в случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно пункту 9 настоящего стандарта и (или) документов с истекшим сроком действия.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги

3) еңбек қызметін растайтын, оның ішінде зияткерлік меншік саласындағы жұмыс өтілінің растығы қамтылған құжаттың электрондық көшірмесі;
4) ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, патенттік сенім білдірілген өкілдерді аттестаттау үшін мемлекеттік баж төлемін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі.
Осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 2-қосымшадағы көрсетілген мәліметтер аттестаттау емтиханына келген кезде көрсетілетін қызметті алушы ұсынатын олардың түпнұсқаларымен салыстырылады.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтерді, ЭҮТШ арқылы мемлекеттік баж төлемі туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет кезінде заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, ақпараттық жүйелерде қамтылатын мәліметтерді пайдалануға келісімін береді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" патенттік сенім білдірілген өкілдің аттестациялық емтихан өткізу күні мен уақыты көрсетіле отырып, мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін сұрау салуды қабылдау туралы мәртебе жіберіледі.
10. Мыналар:
1) көрсетілетін қызметті алушыға Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес кәсіпкерлік қызметпен айналысуға тыйым салынғандығы;
2) көрсетілетін қызметті алушы уәкілетті органның және оның ведомстволық бағынысты ұйымдарының қызметкері, сондай-ақ олардың жақын туыстары, жұбайы (зайыбы) болып табылатындығы;
3) "Селекциялық жетістіктерді қорғау туралы", "Қазақстан Республикасының Патент Заңы", "Тауар таңбалары, қызмет көрсету таңбалары және тауар шығарылған жерлердің атаулары туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес патенттік сенім білдірілген өкілдер тізілімінен көрсетілетін қызметті алушының алынып тасталуы;
4) заңда белгіленген тәртіппен қылмыс жасағаны үшін өтелмеген немесе алынбаған соттылығының болуы;
5) көрсетілетін қызметті алушы осы стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайда мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартудың Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздемесі болып табылады.
3-тарау. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі

11. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги:
жалоба подается на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, район Есиль, улица Мәңгілік Ел, дом № 8, подъезд № 13, кабинет № 022, контактный телефон: 8 (7172) 74-07-84, 55-87-64.
Жалоба подается в письменной форме по почте, на портал либо нарочно через канцелярию услугодателя в рабочие дни.
В необходимых случаях услугополучателем к жалобе прилагаются документы, подтверждающие некачественное оказание государственной услуги услугодателем.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону Единого контакт-центра: 1414, 8 800 080 7777.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении жалобы).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель может обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя – www.adilet.gov.kz, раздел "Государственные услуги".

11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік көрсетілетін қызметтер мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану:
шағым Министрлік басшысының атына мына мекенжай бойынша беріледі: 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Мәңгілік Ел көшесі, № 8-үй, 13-кіреберіс, № 022-кабинет, байланыс телефоны: 8 (7172) 74-07-84, 55-87-64.
Шағым жазбаша нысанда пошта арқылы, порталға не жұмыс күндері көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Қажетті жағдайларда көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті беруші көрсеткен сапасыз мемлекеттік көрсетілетін қызметті растайтын құжаттарды шағымға қоса тіркейді.
Шағымды қабылдаған адамның тегін және аты-жөнін, берілген шағымға жауап алудың мерзімі мен орнын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркелуі (мөртаңба, кіріс нөмірі мен күні) шағымның қабылдануын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта байланысы арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Портал арқылы өтініш берген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс-орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефондары бойынша алуға болады.
Шағым портал арқылы жіберілген кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинеттен" өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады, ол көрсетілетін қызметті берушінің өтінішті өңдеуі (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгі жасау, шағымды қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартылып отырады.
Мемлекеттік көрсетілген қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағымдана алады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.
12. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа шағымдануға болады.
4-тарау. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызмет ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің www.adilet.gov.kz интернет-ресурсының "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.

14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 74-07-54, 74-09-69. Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту
государственной услуги
"Аттестация кандидатов в
патентные поверенные"
Банковские реквизиты, необходимые для оплаты государственной
пошлины
Бенефициар – РГУ Управление государственных доходов по Есильскому району Департамента государственных доходов по г. Астане КГД МФ РК
БИН – 081240013779
ИИК – KZ24070105KSN0000000
БИК – KKMFKZ2A
Банк Бенефициара – ГУ "Комитет казначейства Министерства финансов Республики Казахстан", г. Астана
КБЕ – 11
Код бюджетной классификации (КБК) – 108125
Приложение 2
к стандарту
государственной услуги
"Аттестация кандидатов в
патентные поверенные"
Форма сведений
для прохождения аттестации кандидатов в патентные поверенные
________________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица,
индивидуальный идентификационный номер)
1. Сведения о дипломе:
1) наименование высшего учебного заведения ________________________________________
2) шифр специальности ___________________________________________________________
3) номер диплома ________________________________________________________________
4) дата выдачи диплома ___________________________________________________________
5) документ, подтверждающий прохождение процедуры нострификации или признания в
соответствии с Законом Республики Казахстан "Об образовании":
серия и номер ______________________________________________
основание: дата и номер _____________________________________
регистрационный номер и дата________________________________
Физическое лицо __________________________________ дата:___________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 2
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 декабря 2017 года № 1598
Приложение 3-1
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 251
Стандарт государственной услуги
"Выдача свидетельства патентного поверенного"

14. ЭЦҚ болған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызметтер мәселелері жөніндегі Бірыңғай байланыс-орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер мәселелері бойынша анықтама қызметінің байланыс телефондары: 8 (7172) 74-07-54, 74-09-69. Бірыңғай байланыс-орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
"Патенттiк сенiм бiлдiрiлген
өкілдерге кандидаттарды
аттестаттау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Мемлекеттік баж төлеу үшін қажетті банк деректемелері
Бенефициар – ҚР ҚМ МКК Астана қаласы бойынша Мемлекеттік кіріс департаментінің Есіл ауданы бойынша Мемлекеттік кіріс басқармасы РММ
БСН – 081240013779
ЖСК – KZ24070105KSN0000000
БСК – KKMFKZ 2 A
Бенефициар Банкі – "ҚР Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті" ММ, Астана қ.
КБЕ-11
Бюджеттік сыныптама коды (БСК) – 108125
"Патенттiк сенiм бiлдiрiлген
өкілдерге кандидаттарды
аттестаттау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
Патенттік сенім білдірілген өкілдерге кандидаттарды аттестаттаудан өту үшін мәліметтер нысаны
________________________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болған кезде), жеке сәйкестендiру нөмiрi)
1. Диплом туралы мәлімет:
1) жоғары оқу орнының атауы ________________________________________________
2) мамандықтың шифрі ______________________________________________________
3) дипломның нөмірі ________________________________________________________
4) дипломның берілген күні __________________________________________________
5) "Білім туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес нострификациялау
немесе тану рәсімдерінен өткенін растайтын құжат
сериясы және нөмірі: ________________________________________________________
негіздеме: күні және нөмірі __________________________________________________
тіркеу нөмірі және күні ______________________________________________________
Жеке тұлға ___________________________________________________ күні:_________
(қолы) (Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2017 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 1598 бұйрығына 2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 251 бұйрығына 3-1-қосымша
"Патенттік сенім білдірілген өкіл куәлігін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

Глава 1. Общие положения
1. Стандарт государственной услуги "Выдача свидетельства патентного поверенного" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Министерством (далее – услугодатель).
Прием заявления (полный пакет документов) и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю – 3 рабочих дня;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 10 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 10 минут.
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – выдача свидетельства патентного поверенного либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – электронная/бумажная.
В случае обращения физического лица (далее – услугополучатель) за результатом оказания государственной услуги на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
При обращении через портал услугополучателю направляется свидетельство патентного поверенного в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе.
Государственная пошлина оплачивается услугополучателем через банковские учреждения Республики Казахстан, которыми выдаются платежные документы, подтверждающие сумму и дату оплаты, установленной статьей 614 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый Кодекс)":
за выдачу свидетельства патентного поверенного – один месячный расчетный показатель.
В случае подачи электронной заявки на получение государственной услуги через портал, оплата может осуществляться через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) или через банки второго уровня.
Банковские реквизиты, необходимые для оплаты государственной пошлины, указаны в приложении 1 к настоящему стандарту государственной услуги.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Патенттік сенім білдірілген өкіл куәлігін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірлеген.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Министрлік (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің өтінішін (құжаттардың толық топтамасын) қабылдау және оның нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "электрондық үкіметтің" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасы тапсырылған кезден бастап – 3 жұмыс күні;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 10 минут;
3) көрсетілетін қызметтің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 10 минут.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі – патенттік сенім білдірілген өкіл куәлігін беру не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ұсыну нысаны – электрондық/қағаз түрінде.
Жеке тұлға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі бойынша қағаз жеткізгіште жүгінген жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі электрондық нысанда рәсімделеді, басып шығарылады және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының қолымен және мөрімен куәландырылады.
Портал арқылы жүгінен кезде көрсетілетін қызметті алушыға уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында патенттік сенім білдірілген өкілдің куәлігі не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауап жіберіледі.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет ақылы негізде көрсетіледі.
Мемлекеттік баж көрсетілетін қызметті алушымен 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасы кодексінің 614-бабында белгіленген төлемнің соммасын және күнін растайтын төлем құжаттарын беретін Қазақстан Республикасының банк мекемелері арқылы төленеді:
патенттік сенім білдірілген өкіл куәлігін беру үшін – бір айлық есептік көрсеткіш.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға портал арқылы электрондық өтінім берілген жағдайда төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы немесе екінші деңгейлі банк арқылы жүзеге асырылуы мүмкін.
Мемлекеттік баж төлеу үшін қажетті банк деректемелері осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 1-қосымшасында көрсетілген.

8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 09.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием заявлений и выдачи результатов оказания государственной услуги устанавливается с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) для получения государственной услуги:
1) к услугодателю:
заявление для получения свидетельства патентного поверенного на государственном или русском языках по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
удостоверение личности или паспорта гражданина Республики Казахстан (для идентификации личности);
документ, подтверждающий оплату государственной пошлины за выдачу свидетельства патентного поверенного;
2) на портал:
заявление в форме электронного документа удостоверенного ЭЦП услугополучателя для получения свидетельства патентного поверенного на государственном или русском языках по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронная копия документа, подтверждающего оплату государственной пошлины за выдачу свидетельства патентного поверенного, за исключением случаев оплаты через ПШЭП.
Сведения о документе, удостоверяющем личность услугополучателя, информации об оплате государственной пошлины через ПШЭП услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую Законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю (нарочно либо посредством почтовой связи) – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов.
В случае обращения через портал услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для предоставления государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени результата оказания государственной услуги.

8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызметті көрсетуге өтініштер қабылдау мен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру кестесі 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзілісті ескере отырып сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін бекітіледі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі;
2) порталда – тәулік бойы, жөндеу жұмыстарын жүргізумен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда (көрсетілетін қызметті алушы жүгінген жағдайда жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мейрам күндері Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін өтініш берген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге:
мемлекеттік немесе орыс тілдерінде патенттік сенім білдірілген өкіл куәлігін алу үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш;
Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі немесе паспорты (жеке басын сәйкестендіру үшін);
патенттік сенім білдірілген өкіл куәлігін беру үшін мемлекеттік баж төленгенін растайтын құжат;
2) порталға:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат түріндегі мемлекеттік немесе орыс тілдерінде патенттік сенім білдірілген өкіл куәлігін алу үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш;
ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, патенттік сенім білдірілген өкіл куәлігін алу үшін мемлекеттік баж төлемін растайтын электрондық құжаттың көшірмесі.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтерді, ЭҮТШ арқылы мемлекеттік баж төлемі туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет кезінде заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, ақпараттық жүйелерде қамтылатын мәліметтерді пайдалануға келісімін береді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетілетін қызметті беруші (қолма-қол не пошта байланысы арқылы) – қағаз жеткізгіштегі өтініштің көшірмесіне құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақытын көрсетіле отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу туралы белгі жасау оның қабылданғанын растау болып табылады.
Портал арқылы тапсырған кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" күні мен уақыты көрсетіле отырып, мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін сұрау салуды қабылдау туралы мәртебе жіберіледі.