О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по вопросам регистрации и учета химической продукции
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 ноября 2017 года № 815. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 февраля 2018 года № 16439.
В соответствии с пунктом 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в некоторые приказы Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 520 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Регистрация и учет химической продукции" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11367, опубликованный 14 августа 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в стандарте государственной услуги "Регистрация и учет химической продукции", утвержденном указанным приказом:
часть вторую и третью пункта 4 изложить в следующей редакции:
"Услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней с момента получения документов проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов, услугодатель в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.";
часть первую пункта 6 изложить в следующей редакции:
"6. Результат оказания государственной услуги – свидетельство о регистрации химической продукции (далее – свидетельство), либо письменный мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренных пунктом 9-1 настоящего стандарта государственной услуги.";
дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:
"9-1. Основаниями отказа в оказании государственной услуги являются:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным статьей 14 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "О безопасности химической продукции".";
2) в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 16 июня 2015 года № 694 "Об утверждении Правил регистрации и учета химической продукции" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11737, опубликованный 10 августа 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в Правилах регистрации и учета химической продукции, утвержденных указанным приказом:

Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің химиялық өнімді тіркеу және есепке алу мәселелері бойынша кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 24 қарашадағы № 815 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 28 ақпанда № 16439 болып тіркелді
"Құқықтық актілер туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасын Заңының 50-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің кейбір бұйрықтарына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) "Химиялық өнімді тіркеу және есепке алу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 520 бұйрығында (Нормативтiк құқықтық актілерді тiркеу мемлекеттiк тізілімінде № 11367 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 14 тамызда жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Химиялық өнімді тіркеу және есепке алу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
4-тармақтың екінші және үшінші бөліктері мынадай редакцияда жазылсын:
"Көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды алған сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық емес фактісі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімдерде өтінішті одан әрі қарастырудан жазбаша дәлелді бас тартуды береді.";
6-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – Химиялық өнімді тіркеу туралы куәлік (бұдан әрі – куәлік) немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-1-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап.";
мынадай мазмұндағы 9-1-тармақпен толықтырылсын:
"9-1. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту негіздері:
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, деректердің және мәліметтердің "Химиялық өнімнің қауіпсіздігі туралы" 2007 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 14-бабымен белгіленген, талаптарға сәйкес келмеуі болып табылады.";
2) "Химиялық өнімді тіркеу және есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 16 маусымдағы № 694 бұйрығында (Нормативтiк құқықтық актілерді мемлекеттiк тiркеу тізілімінде № 11737 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылы 10 тамызда жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Химиялық өнімді тіркеу және есепке алу қағидаларында:

дополнить пунктом 8-1 следующего содержания:
"8-1. Уполномоченный орган в течение 2 (двух) рабочих дней с момента получения документов проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов, уполномоченный орган в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.";
часть первую пункта 9 изложить в следующей редакции:
"9. Уполномоченный орган в срок 5 (пять) рабочих дней со дня поступления заявления, рассматривает документы и принимает решение о регистрации химической продукции, либо выдает письменный мотивированный ответ об отказе в регистрации химической продукции в случаях и по основаниям, предусмотренных пунктом 10 настоящих Правил.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Основаниями для отказа в регистрации химической продукции являются:
1) установление недостоверности документов, представленных заявителем (производителем, поставщиком, импортером) для получения свидетельства о регистрации химической продукции и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие представленных материалов, данных и сведений, необходимых для регистрации химической продукции, требованиям, установленным статьи 14 Закона.".
2. Департаменту документирования и контроля Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на бумажном носителе и в электронной форме на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, согласно подпунктам 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на ответственного секретаря Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан.

мынадай мазмұндағы 8-1-тармақпен толықтырылсын:
"8-1. Уәкілетті орган құжаттарды алған сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық емес фактісі анықталған жағдайда уәкілетті орган көрсетілген мерзімдерде өтінішті одан әрі қарастырудан жазбаша дәлелді бас тартуды береді.";
9-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Уәкілетті орган өтініш келіп түскен күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні мерзімінде құжаттарды қарастырады және химиялық өнімді тіркеу туралы шешім қабылдайды не осы Қағидалардың 10-тармағында көзделген жағдайда және негiздер бойынша химиялық өнімді тіркеуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап береді.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Химиялық өнімді тіркеуден бас тарту үшін негіз мыналар болып табылады:
1) өтініш беруші (өндіруші, жеткізуші, импорттаушы) химиялық өнімді тіркеу туралы куәлігін және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) алу үшін ұсынған құжаттардың анық еместігін анықтау;
2) химиялық өнімді тіркеу үшін қажетті материалдардың, деректер мен мәліметтердің Заңның 14-бабымен белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.".
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Құжаттау және бақылау департаменті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз тасығыштағы және электрондық нысандағы көшірмелерін Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберуді;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларына сәйкес іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің жауапты хатшысына жүктелсін.

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Ж. Қасымбек
"СОГЛАСОВАН"
Министр информации и коммуникаций
Республики Казахстан
________________ Д. Абаев
5 декабря 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
________________ У. Шукеев
22 декабря 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
________________ Т. Сулейменов
30 января 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
________________ К. Касымов
10 января 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр энергетики
Республики Казахстан
________________ К. Бозумбаев
27 декабря 2017 года

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
Ж. Қасымбек
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар министрі
________________ Д. Абаев
2017 жылғы 5 желтоқсан
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары – Қазақстан
Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
________________ Ө. Шөкеев
2017 жылғы 12 желтоқсан
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
___________ Т. Сүлейменов
2018 жылғы 30 қаңтар
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
____________ Қ. Қасымов
2018 жылғы 10 қаңтар
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
___________ Қ. Бозымбаев
2017 жылғы 27 желтоқсан