Об утверждении Айтекебийского районного бюджета на 2018-2020 годы
Решение маслихата Айтекебийского района Актюбинской области от 12 декабря 2017 года № 162. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 5 января 2018 года № 5794. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Айтекебийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Айтекебийский районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы 4 672 701,7 тысяч тенге;
в том числе:
налоговые поступления 885 372,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления 4 472,6 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 4 524,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов 3 778 333,1 тысяч тенге;
2) затраты 4 678 553,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 22 449,5 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты 36 404,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 13 955,0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета - 28 301,4 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 28 301,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением маслихата Айтекебийского района Актюбинской области от 02.03.2018 № 192 (вводится в действие 01.01.2018); от 17.04.2018 № 204 (вводится в действие 01.01.2018); от 31.05.2018 № 216 (вводится в действие 01.01.2018); от 27.08.2018 № 224 (вводится в действие 01.01.2018); от 23.11.2018 № 231 (вводится в действие 01.01.2018); от 20.12.2018 № 241 (вводится в действие 01.01.2018).
2. Учесть, что в доход районного бюджета зачисляются:
налоговые поступления:
подоходный налог;
в том числе:
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налоги на собственность;
в том числе:
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
единый земельный налог;
внутренние налоги на товары, работы и услуги;
в том числе:
акцизы;
поступления за использование природных и других ресурсов;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами;
в том числе:
государственная пошлина;
неналоговые поступления:
доходы от государственной собственности;
в том числе:
доходы от аренды имущества находящегося в государственной собственности;
прочие неналоговые поступления;
поступления от продажи основного капитала:
доходы от аренды имущества находящегося в государственной собственности;
в том числе:
продажа государственного имущества закрепленного за государственными учреждениями;
продажа земли и нематериальных активов;
в том числе:
продажа земли.

2018-2020 жылдарға арналған Әйтеке би аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 2017 жылғы 12 желтоқсандағы № 162 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 5 қаңтарда № 5794 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына сәйкес, Әйтеке би аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған Әйтеке би аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 4 672 701,7 мың теңге;
оның ішінде:
салықтық түсімдер 885 372,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 4 472,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 4 524,0 мың теңге;
трансферттер түсімі 3 778 333,1 мың теңге;
2) шығындар 4 678 553,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 22 449,5 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 36 404,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 11 993,0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профицит) -28 301,4 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 28 301,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 02.03.2018 № 192 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.04.2018 № 204 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 31.05.2018 № 216 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.08.2018 № 224 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.11.2018 № 231 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.12.2018 № 241 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Аудан бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
салықтық түсімдер:
табыс салығы;
оның ішінде:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
меншікке салынатын салықтар;
оның ішінде:
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
біріңғай жер салығы;
тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге салынатын ішкі салықтар; оның ішінде:
акциздер;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар;
заңдық маңызы бар әрекеттерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алынатын міндетті төлемдер;
оның ішінде:
мемлекеттік баж;
салықтық емес түсімдер бойынша:
мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер;
оның ішінде:
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
басқа да салықтық емес түсімдер;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер:
мемлекетт меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
оның ішінде:
мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату;
материалдық емес және активтерді және жерді сату;
оның ішінде:
жерді сату.

3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 30 ноября 2017 года "О республиканском бюджете на 2018-2020 годы" установлено:
с 1 января 2018 года:
1) минимальный размер заработной платы - 28284 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2405 тенге;
3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 28284 тенге.
4. В соответствии с решением областного маслихата от 8 декабря 2017 года №217 "Об областном бюджете на 2018-2020 годы" утвердить объем субвенций из областного бюджета в местный бюджет в сумме - 2 429 000,0 тысяч тенге.
5. Учесть объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельских округов в сумме - 151 277,0 тысяч тенге:
в том числе:
Комсомольский сельский округ – 72 569,0 тысяч тенге;
Айкенский сельский округ – 43 470,0 тысяч тенге;
Карабутакский сельский округ – 35 238,0 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2018 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
на реализацию плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы – 4 805,0 тысяч тенге;
на развитие рынка труда – 13 072,0 тысяч тенге;
на бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов - 36 420, тысяч тенге;
на государственная адресная социальная помощь – 46 916,0 тысяч тенге;
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения - 9224,0 тысяч тенге;
на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования – 64 546,0 мың теңге;
на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов – 138,0 мың теңге;
на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам и на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника – 3 314,0 мың теңге.
Указанные суммы целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
7. Учесть в районном бюджете на 2018 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета:
на строительство объектов водоснабжения в селе Талдысай Айтекебийского района – 232 046,0 тысяч тенге.
Указанные суммы целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.

3. Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 30 қарашадағы "2018-2020 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8 бабына сәйкес, мәліметке және басшылыққа алынсын:
2018 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 28284 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 2405 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы - 28284 теңге көлемінде белгіленгені ескерілсін.
4. Облыстық мәслихаттың 2017 жылғы 8 желтоқсандағы № 217 "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне сәйкес, 2018 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі - 2 429 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. 2018 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округтерге берілетін субвенциялар көлемі - 151 277,0 мың теңге сомасында ескерілсін: оның ішінде:
Комсомол ауылдық округіне – 72 569,0 мың теңге;
Әйке ауылдық округіне – 43 470,0 мың теңге;
Қарабұтақ ауылдық округіне – 35 238,0 мың теңге.
6. 2018 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен мынадай көлемдерде ағымдағы нысаналы трансферттер бөлінгені ескерілсін:
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға 2012-2018 жылдарға арналған шаралар
жоспарын іске асыруға – 4 805,0 мың теңге;
еңбек нарығын дамытуға – 13 072,0 мың теңге;
мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттерге – 36 420,0 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекке – 46 916,0 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыс бойынша кеңесші және ассистенттерді ендіруге – 9 224,0 мың теңге.
орта білім беру ұйымдарының жан басына шаққандағы сынақтан өтушілерді қаржыландыруға – 64 546,0 мың теңге;
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құру бойынша жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға – 138,0 мың теңге;
тілдік курстары бойынша тағылымдамадан өткен мүғалімдерге қосымша ақы және негізгі қызметкердің оқу кезеңінде орындағы мүғалімдерге қосымша ақы тқлеуге – 3 314,0 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
7. 2018 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен мынадай көлемдерде ағымдағы нысаналы даму трансферттер бөлінгені ескерілсін:
Әйтеке би ауданы Талдысай ауылындағы су құбырын салуға – 232 046,0 мың теңге.
Аталған нысаналы даму трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

8. Учесть в районном бюджете на 2018 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета:
на капитальные расходы государственных органов – 14 300,0 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 34 373,0 тысяч тенге;
на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования - 348 577,0 тысяч тенге;
на обеспечение доступа общеобразовательных школ к широкополосному интернету – 14 140,0 тысяч тенге;
на подключение общеобразовательных школ к интерактивному образовательному контенту – 5 700,0 тысяч тенге;
на оснащение общеобразовательных школ технической инфраструктурой - 7 936,0 тысяч тенге;
на капитальный ремонт объектов образования – 114 115,0 тысяч тенге;
на обновление компьютерной техникой – 18 200,0 тысяч тенге;
на приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района – 17 647,0 тысяч тенге;
на возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных – 9 000,0 тысяч тенге;
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов – 100 000,0 тысяч тенге;
на содействие занятости насления – 16 298,0 тысяч тенге;
на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства – 31 394,0 тысяч тенге.
Указанные суммы целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
9. Учесть в районном бюджете на 2018 год поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета:
на строительство объектов водоснабжения в селе Талдысай Айтекебийского района – 83 011,0 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации по проекту "Строительство водопроводных сетей в селе Толыбай Айтекебийского района" – 29 517,0 тысяч тенге.
Указанные суммы целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
10. Утвердить объем трансфертов, передаваемых из районного бюджета для сельских округов на 2018 год на реализацию функции местного самоуправления, согласно приложению 4.
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2018 год в сумме – 18 260,0 тысяч тенге.
12. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2018 год, согласно приложению 5.
13. Утвердить объем финансирования бюджетных программ аппаратов акимов сельских округов на 2018 год, согласно приложению 6.
14. Государственному учреждению "Аппарат Айтекебийского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить:

8. 2018 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен мынадай көлемдерде ағымдағы нысаналы трансферттері бөлінгені ескерілсін:
мемлекеттік органның күрделі шығыстарына – 14 300,0 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру
тапсырысын іске асыруға – 34 373,0 мың теңге;
орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы тестілеуді қаржыландыруға – 348 577,0 мың теңге;
жалпы білім беретін мектептерді кеңжолақты ғаламторға қосылуын қамтамасыз етуге – 14 140,0 мың теңге;
жалпы білім беретін мектептерді интерактивті білім беретін контентке қосуға – 5 700,0 мың теңге;
жалпы білім беретін мектептерді техникалық инфрақұрылымымен жабдықтауға – 7 936,0 мың теңге;
білім беру объектілерін күрделі жөндеуге – 122 935,0 мың теңге;
білім беру ұйымдарында компьютерлік техниканы жаңартуға – 18 200,0 мың теңге;
аудандық мемлекеттік білім беру ұйымдары үшін оқу-әдістемелік кешендерді, оқулықтарды сатып алу және жеткізуге – 17 647,0 мың теңге;
алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың құнын иелеріне өтеуге – 9 000,0 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге – 100 000,0 мың теңге;
халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге – 16 298,0 мың теңге;
жұмыспен нәтижелі қамтуға және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға – 31 394,0 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
9. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен мынадай көлемдерде нысаналы даму трансферттері бөлінгені ескерілсін:
Әйтеке би ауданы Талдысай ауылындағы су құбырын салуға – 83 011,0 мың теңге;
"Әйтеке би ауданы Толыбай ауылындағы сумен жабдықтау желілерін салу" жобасы бойынша жобалық – сметалық құжат әзірлеуге – 29 517,0 мың теңге.
Аталған нысаналы даму трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
10. Жергілікті өзін-өзі басқару функцияларын іске асыруға аудандық бюджеттен 2018 жылға ауылдық округтерге берілетін трансферттердің көлемі, 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2018 жылға арналған резерві - 6081,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
12. 2018 жылға арналған аудандық бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі, 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. Ауылдық округтердің әкімі аппараттары бойынша 2018 жылға
арналған бюджеттік бағдарламаларының қаржыландыру көлемі, 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
14. "Әйтеке би аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:

1) государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области;
2) направление настоящего решения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе акимата Айтекебийского района.
15. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председетель сессии Айтекебийского районного маслихата
С.Б. Биртаева
Секретарь Айтекебийского районного маслихата
Е.Б. Тансыкбаев
приложение – 1 к решению
Айтекебийского районного маслихата

1) осы шешімді Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы шешімді Әйтеке би ауданы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
15. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Әйтеке би аудандық Әйтеке би аудандық
Мәслихатының мәслихатының хатшысы
сессия төрайымы
С.Б.Біртаева Е.Б.Таңсықбаев

464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
Приложение – 6 к решению
Айтекебийского районного маслихата
от 12 декабря 2017 года №162
Объем финансирования бюджетных программ по аппараттов акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа на 2018 год
Наименование сельских округов
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка,села, сельского округа (тысяч тенге)
Освещение улиц населенных пунктов (тысяч тенге)
наименование программы

464
Ауданның (облыстық маңызы бар қалалардың) білім бөлімі
003
Жалпы білім беру
2017 жылғы 12 желтоқсандағы №162
Әйтеке би аудандық мәслихаттың
шешіміне 6-қосымша
2018 жылға арналған қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық окгуг әкімінің аппаратының бюджеттік бағдарламаларының қаржыландыру көлемі
Ауылдық округтердің атауы
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету (мың теңге)
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру (мың теңге)
Бағдарлама атауы