Об утверждении Кобдинского районного бюджета на 2018-2020 годы
Решение маслихата Кобдинского района Актюбинской области от 12 декабря 2017 года № 119. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 5 января 2018 года № 5797. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Кобдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы - 4 426 560,3 тысяч тенге; в том числе по:
налоговым поступлениям - 411 640,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 9 370,8 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала 9 493,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов - 3 996 056,5 тысяч тенге;
2) затраты - 4 444 715,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 9 584,5 тысячи тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты - 24 985,5 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов 15 401,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета - -27 739,3 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 27 739,3 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Кобдинского района Актюбинской области от 02.03.2018 № 134 (вводится в действие с 01.01.2018); от 06.06.2018 № 153 (вводится в действие с 01.01.2018); от 28.08.2018 № 168 (вводится в действие с 01.01.2018); от 26.11.2018 № 183 (вводится в действие с 01.01.2018); от 14.12.2018 № 192 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты;
индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты;
социальный налог;
налог на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
налог на имущество физических лиц;
земельный налог с физических лиц на земли населенных пунктов;
земельный налог, за исключением земельного налога с физических лиц на земли населенных пунктов;
налог на транспортные средства с юридических лиц;
налог на транспортные средства с физических лиц;
единый земельный налог;
бензин (за исключением авиационного) реализуемый юридическими и физическими лицами в розницу, а также используемый на собственные производственные нужды;
дизельное топливо, реализуемое юридическими и физическими лицами в розницу, а также используемое на собственные производственные нужды;
плата за пользование земельными участками;
сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию;
сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества;
сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним;
государственная пошлина;
доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности;
административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые местными государственными органами;
другие неналоговые поступления в местный бюджет;
поступления от продажи земельных участков.

2018-2020 жылдарға арналған Қобда аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 2017 жылғы 12 желтоқсандағы № 119 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 5 қаңтарда № 5797 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 9-бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес, Қобда аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 4 426 560,3 мың теңге;
оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 411 640,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 9 370,8 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша - 9 493,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша - 3 996 056,5 мың теңге;
2) шығындар - 4 444 715,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру - 9 584,5 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 24 985,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 15 401,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы - - 27 739,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру - 27 739,3 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 02.03.2018 № 134 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.06.2018 № 153 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.08.2018 № 168 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.11.2018 № 183 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.12.2018 № 192 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Аудандық бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
заңды тұлғалардың және жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
елдi мекендер жерлерiне жеке тұлғалардан алынатын жер салығы;
елдi мекендердің жерлерiне жеке тұлғалардан алынатын жер салығын қоспағанда, жер салығы;
заңды тұлғалардан көлiк құралдарына салынатын салық;
жеке тұлғалардан көлiк құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
заңды және жеке тұлғалар бөлшек саудада өткізетін, сондай-ақ өзінің өндірістік мұқтаждарына пайдаланылатын бензин (авиациялықты қоспағанда);
заңды және жеке тұлғаларға бөлшек саудада өткізетін, сондай-ақ өз өндірістік мұқтаждарына пайдаланылатын дизель отыны;
жер учаскелерін пайдаланған үшін алынатын алым;
жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
жылжымалы мүлікті кепілдікке салуды мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым;
көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
жылжымайтын мүлікке және олармен мәміле жасау құқығын мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым;
мемлекетті баж;
коммуналдық меншіктегі мүлікті жалдаудан түсетін кірістер;
жергілікті мемлекеттік органдар салатын әкімшілік айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар;
жергіліктік бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер;
жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер.

3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 30 ноября 2017 года "О республиканском бюджете на 2018 - 2020 годы" установлено:
с 1 января 2018 года:
1) минимальный размер заработной платы - 28 284,0 тенге;
2) месячный расчетный показатель для начисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 405,0 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 28 284,0 тенге.
4. Учесть в районном бюджете на 2018 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты в сумме 2 780 000,0 тысяч тенге.
5. Учесть в районном бюджете на 2018 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы – 3 547,0 тысяч тенге;
на развитие рынка труда – 31 824,0 тысячи тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи - 22 127,0 тысяч тенге;
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения – 9 091,0 тысячи тенге;
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях – 6 958,0 тысяч тенге;
на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов – 138,0 тысяч тенге;
на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам и на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника – 8 977,0 тысячи тенге;
на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов – 82 889,0 тысяч тенге;
на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования – 58 681,0 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями маслихата Кобдинского района Актюбинской области от 06.06.2018 № 153 (вводится в действие с 01.01.2018); от 26.11.2018 № 183 (вводится в действие с 01.01.2018); от 14.12.2018 № 192 (вводится в действие с 01.01.2018).

3. Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 30 қарашадағы "2018-2020 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8 - бабына сәйкес:
2018 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 28 284,0 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 2 405,0 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 28 284,0 теңге мөлшерінде белгіленгені еске және басшылыққа алынсын.
4. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілген субвенциялар көлемі 2 780 000,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
5. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен мынадай мөлшерде ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға - 3 547,0 мың теңге;
еңбек нарығын дамытуға – 31 824,0 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге - 22 127,0 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді ендіруге – 9 091,0 мың теңге;
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға – 6 958,0 мың теңге;
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға – 138,0 мың теңге;
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге және оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 8 977,0 мың теңге;
жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге – 82 889,0 мың теңге;
ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге – 58 681,0 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 5 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 06.06.2018 № 153 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.11.2018 № 183 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.12.2018 № 192 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

6. Учесть в районном бюджете на 2018 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета, в том числе:
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах – 339 793,0 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 6 с изменением, внесенным решением маслихата Кобдинского района Актюбинской области от 26.11.2018 № 183 (вводится в действие с 01.01.2018).
7. Учесть в районном бюджете на 2018 год поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета, в том числе:
на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда - 100 000,0 тысяч тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно - коммуникационной инфраструктуры – 84 772,0 тысяч тенге;
на благоустройство и озеленение населенных пунктов – 39 147,0 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах – 126 137,0 тысяч тенге;
на развитие объектов образования – 10 000,0 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями маслихата Кобдинского района Актюбинской области от 02.03.2018 № 134 (вводится в действие с 01.01.2018); от 06.06.2018 № 153 (вводится в действие с 01.01.2018); от 28.08.2018 № 168 (вводится в действие с 01.01.2018); от 26.11.2018 № 183 (вводится в действие с 01.01.2018); от 14.12.2018 № 192 (вводится в действие с 01.01.2018).
8. Учесть в районном бюджете на 2018 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования - 58 062,0 тысячи тенге;
на обеспечение доступа общеобразовательных школ к широкополосному интернету – 12 994,0 тысячи тенге;
на подключение общеобразовательных школ к интерактивному образовательному контенту – 5 440,0 тысяч тенге;
на оснащение общеобразовательных школ технической инфраструктурой – 3 191,0 тысяч тенге;
на обновление компьютерной техники общеобразовательных школ – 6 341,0 тысяч тенге;
на приобретение и доставку учебников, учебно - методических комплексов для государственных учреждений образования – 11 769,0 тысяч тенге;
на содействие занятости населения - 20 075,0 тысяч тенге;
на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства – 18 441,0 тысяч тенге;
на капитальные расходы подведомственных государственных организаций культуры – 17 075,5 тысяч тенге;

6. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен мынадай мөлшерде нысаналы даму трансферттер түскені ескерілсін:
елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 339 793,0 мың теңге.
Аталған нысаналы даму трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 6 тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 26.11.2018 № 183 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттер көзделгені ескерілсін:
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға – 100 000,0 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға – 84 772,0 мың теңге;
елдi мекендердi абаттандыру мен көгалдандыруға – 39 147,0 мың теңге;
елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 126 137,0 мың теңге;
білім нысандарын дамытуға – 10 000,0 мың теңге.
Аталған нысаналы даму трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 7 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 02.03.2018 № 134 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.06.2018 № 153 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.08.2018 № 168 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.11.2018 № 183 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.12.2018 № 192 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға - 58 062,0 мың теңге;
жалпы білім беретін мектептерді кең жолақты интернетке қосылуын қамтамасыз етуге – 12 994,0 мың теңге;
жалпы білім беретін мектептерді интерактивті білім беретін контентке қосуға – 5 440,0 мың теңге;
жалпы білім беретін мектептерді техникалық инфрақұрылыммен жабдықтауға - 3 191,0 мың теңге;
жалпы білім беретін мектептердегі компьютерлік техниканы жаңартуға – 6 341,0 мың теңге;
мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізуге – 11 769,0 мың теңге;
халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге - 20 075,0 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға – 18 441,0 мың теңге;
мәдениет мекемелерінің ведомствалық бағыныстағы мемлекеттік ұйымдардың күрделі шығыстарына – 17 075,5 мың теңге;

на возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных - 4 803,0 тысяч тенге;
на организацию пожарных постов по тушению степных пожаров, а также пожаров в населенных пунктах – 9 720,0 тысяч тенге;
на капитальные расходы государственных органов – 14 300,0 тысяч тенге;
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов – 95 129,0 тысяч тенге;
на капитальные расходы подведомственных государственных организаций образования – 3 254,5 тысяч тенге;
на ремонт объектов организаций спорта – 5 791,5 тысяча тенге;
на общеобразовательное обучение – 5 589,0 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями маслихата Кобдинского района Актюбинской области от 02.03.2018 № 134 (вводится в действие с 01.01.2018); от 06.06.2018 № 153 (вводится в действие с 01.01.2018); от 28.08.2018 № 168 (вводится в действие с 01.01.2018); от 26.11.2018 № 183 (вводится в действие с 01.01.2018).
9. Учесть в районном бюджете возврат трансфертов на компенсацию потерь республиканского бюджета в сумме 98 000,0 тысяч тенге, в том числе:
в связи с переносом срока ввода обязательных пенсионных взносов работодателя с 2018 года на 2020 год в соответствии с Законом Республики Казахстан от 20 июня 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам социального обеспечения" – 69 000,0 тысяч тенге;
с уменьшением ставок по отчислениям работодателей на обязательное социальное медицинское страхование в соответствии с Законом Республики Казахстан от 30 июня 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам здравоохранения" – 29 000,0 тысячи тенге.
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2018 год в сумме 8 600,0 тысяч тенге.

алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың құнын иелеріне өтеуге – 4 803,0 мың теңге;
елді мекендердегі өрттерді, дала өрттерін сөндіру бойынша өрт сөндіру бекеттерін ұйымдастыруға – 9 720,0 мың теңге;
мемлекеттік мекемелердің күрделі шығыстарына – 14 300,0 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге – 95 129,0 мың теңге;
білім беру мекемелерінің ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік ұйымдарының күрделі шығыстары - 3 254,5 мың теңге;
спорт мекемелерінің нысандарын жөндеуге – 5 791,5 мың теңге;
жалпы білім беруге – 5 589,0 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 02.03.2018 № 134 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.06.2018 № 153 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.08.2018 № 168 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.11.2018 № 183 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9. Аудандық бюджетте республикалық бюджет шығындарын өтеуге 98 000,0 мың теңге мөлшерінде нысаналы трансферттердің қайтарылуы ескерілсін, оның ішінде:
2017 жылғы 20 маусымдағы "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне әлеуметтік қамсыздандыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жұмыс берушілердің міндетті зейнетақы аударымдарының енгізілу мерзімі 2018 жылдан 2020 жылға ауыстырылуына байланысты – 69 000,0 мың теңге;
2017 жылғы 30 маусымдағы "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне денсаулық сақтау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жұмыс берушілердің міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жарналарының мөлшерлемесінің төмендеуіне байланысты – 29 000,0 мың теңге.
10. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2018 жылға арналған резерві 8 600,0 мың теңге сомасында бекітілсін.

11. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2018 год, согласно приложению 4.
12. Утвердить перечень бюджетных программ акимов сельских округов на 2018 год, согласно приложению 5.
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии
районного маслихата
Секретарь районного маслихата
Е.КИРЖАНОВ Ж.ЕРГАЛИЕВ

11. 2018 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі, 4 - қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. 2018 жылға арналған ауылдық округ әкімдерінің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5- қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы
Аудандық мәслихаттыңхатшысы
Е. КІРЖАНОВ Ж. ЕРГАЛИЕВ

22600,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
3100,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка -сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
9323,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
11000,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
34837,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
238786,0
1
Социальное обеспечение
50037,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
43311,0
005
Государственная адресная социальная помощь
43311,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
6726,0
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
6726,0
2
Социальная помощь
162239,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
162239,0
002
Программа занятости
83970,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
11840,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
27000,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
7253,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
7741,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
24435,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
26510,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
26510,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
16060,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
398,0
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
5276,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
4776,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
95471,0
1
Жилищное хозяйство

22600,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстарды өткiзу
3100,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
9323,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
11000,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
34837,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
238786,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
50037,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
43311,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
43311,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
6726,0
030
Патронат тәрбиешілерге берілетін баланы (балаларды) асырап бағу
6726,0
2
Әлеуметтiк көмек
162239,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
162239,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
83970,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
11840,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
27000,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
7253,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
7741,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
24435,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
26510,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
26510,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16060,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
398,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
5276,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
4776,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
95471,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы