Об утверждении Мугалжарского районного бюджета на 2018-2020 годы
Решение маслихата Мугалжарского района Актюбинской области от 12 декабря 2017 года № 129. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 5 января 2018 года № 5796. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Мугалжарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Мугалжарский районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы      - 13 805 506,8 тысяч тенге;
в том числе:
налоговые поступления – 10 039 138,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 15 038,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 53 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 3 698 330,8 тысяч тенге;
2) затраты      - 14 189 768,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 536 968,0 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты – 546 191,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов -      9 223,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов      - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -921 229,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 921 229,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Мугалжарского района Актюбинской области от 30.01.2018 № 149 (вводится в действие с 01.01.2018); от 02.03.2018 № 169 (вводится в действие с 01.01.2018); от 04.05.2018 № 197 (вводится в действие с 01.01.2018); от 06.06.2018 № 211 (вводится в действие с 01.01.2018); от 27.08.2018 № 226 (вводится в действие с 01.01.2018); от 23.11.2018 № 243 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
налоговые поступления:
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налог на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
земельный налог;
единый земельный налог;
налог на транспортные средства;
фексированный налог;
акцизы:
все виды спирта, произведенные на территории Республики Казахстан;
за бензин (за исключением авиационного) и дизельного топлива;
плата за пользование земельными участками;
сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию;
сбор с аукционов;
сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрациях;
сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования районного значения и в населенных пунктах;
государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет;
по неналоговым поступлениям:
доходы от коммунальной собственности;
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения);
вознаграждения по кредитам, выданным из районного (города областного значения) бюджета;
другие доходы от коммунальной собственности района (города областного значения);
штраф, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района (города областного значения);
другие неналоговые поступления в районный бюджет;
по поступлениям от продажи основного капитала:
поступления от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения;
плата за продажу права аренды земельных участков.

2018-2020 жылдарға арналған Мұғалжар аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 2017 жылғы 12 желтоқсандағы № 129 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 5 қаңтарда № 5796 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 9 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Мұғалжар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған Мұғалжар аудандық бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мына көлемде бекітілсін:
1) кірістер -      13 805 506,8 мың теңге;
оның ішінде:
салықтық түсімдер – 10 039 138,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 15 038,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 53 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 3 698 330,8 мың теңге;
2) шығындар – 14 189 768,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру - 536 968 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер -      546 191,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу      - 9 223 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу      - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 921 229,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 921 229,8 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 30.01.2018 №149 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 02.03.2018 № 169 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.05.2018 № 197 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.06.2018 № 211 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.08.2018 № 226 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.11.2018 № 243 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Аудандық бюджеттің кірісіне есептелетін болып белгіленсін:
салықтық түсімдер:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
жеке және заңды тұлғалар, жеке кәсіпкерлер мүлкіне салық;
жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
көлік құралдарына салық;
тіркелген салық;
акциздер:
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген спирттің барлық түрлеріне;
бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынына;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
аукциондық төлем;
көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу, сондай-ақ оларды қайта тіркеу төлемі;
жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу үшін төлем;
аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде және елді мекендерде сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастырғаны үшін төлемақы;
республикалық бюджет есебіне қосылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баж;
салықтық емес түсімдер бойынша:
коммуналдық меншіктен түсетін кірістер;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінен түсетін басқа да кірістер;
аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелермен салатын айыппұлдар, өсімдер, санкциялар, өндіріп алулар;
аудан бюджетіне түсетін салықтық емес басқа да түсімдер;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша:
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы.

3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 30 ноября 2017 года "О республиканском бюджете на 2018-2020 годы" установлено:
с 1 января 2018 года:
минимальный размер заработной платы - 28 284 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 2 405 тенге;
3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 28 284 тенге.
4. Установить в районном бюджете на 2018 год распределение общей суммы поступлений от налогов в следующих размерах:
1) индивидуальный подоходный налог - 50 процент;
2) социальный налог - 50 процент.
5. Учесть в районном бюджете на 2018 год размер бюджетного изъятия в областной бюджет в размере 2 233 000,0 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2018 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 53 709,0 тысяч тенге;
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов – 10 916,0 тысяч тенге;
на увеличения норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 5 430,0 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы - 19 715,0 тысяч тенге;
на молодежную практику – 18 038,0 тысяч тенге;
на расширение Перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств - 4 432,0 тысяч тенге;
на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов - 414,0 тысяч тенге;
на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования - 51 075,0 тысяч тенге;
на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам и на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника - 10 181,0 тысяч тенге;
на реализацию образовательного заказа в дошкольных организациях образования - 18 275,0 тысяч тенге;
на бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов - 21 852,0 тысяч тенге.
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей – 1 150,0 тысяч тенге;";
на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования – 18 810,0 тысяч тенге;
на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов - 183 682,0 тысяч тенге.

3. Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 30 қарашадағы "2018-2020 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8 бабына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
жалақының ең төмен мөлшері – 28 284 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 2 405 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 28 284 теңге.
4. 2018 жылы ауданның бюджетіне салықтардан түсетін жалпы соманы бөлу мынадай мөлшерде белгіленсін:
1) жеке табыс салығы - 50 пайыз;
2) әлеуметтік салық - 50 пайыз.
5. 2018 жылға аудандық бюджетте облыстық бюджетке бюджеттік алулар көлемі 2 233 000,0 мың теңге көлемінде болып ескерілсін.
6. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түскені ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге - 53 709,0 мың теңге;
әлеуметтік жұмыстар бойынша кеңесшілер мен ассистенттерді енгізуге - 10 916,0 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 5 430,0 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға - 19 715,0 мың теңге;
жастар практикасына - 18 038,0 мың теңге;
техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар Тiзбесiн кеңейтуге - 4 432,0 мың теңге;
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға - 414,0 мың теңге;
орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге – 51 075,0 мың теңге;
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге және оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеу – 10 181,0 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 18 275,0 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін бюджеттік кредиттерге - 21 852,0 мың теңге;
жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттар беруге – 1 150,0 мың теңге;
ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге – 18 810,0 мың теңге;
жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге – 183 682,0 мың теңге.

Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями маслихата Мугалжарского района Актюбинской области от 06.06.2018 № 211 (вводится в действие с 01.01.2018); от 27.08.2018 № 226 (вводится в действие с 01.01.2018); от 23.11.2018 № 243 (вводится в действие с 01.01.2018).
7. Учесть в районном бюджете на 2018 год поступление кредитов и целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета и Национального фонда:
на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения:
в том числе:
на реконструкцию водопроводных сетей и сооружений объекта водоснабжения в селе Жагабулак - 332 539,0 тысяч тенге;
на строительство подземного резервуара из сборных железно бетонной изделий и подземной насосной подъема в городе Кандыагаш - 189 278,0 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах:
в том числе:
на строительство объектов и системы водоснабжения в селе Караколь – 289 434,0 тысяч тенге;
на строительство объектов и системы водоснабжения в селе Сагашили - 287 492,0 тысяч тенге;
на строительство объектов и системы водоснабжения в селе Булакты - 132 832,0 тысяч тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры:
в том числе:
на строительство насосных станций I-го подъема в городе Кандыагаш - 264 158,0 тысяч тенге;
на строительство насосных станций I-го подъема в городе Эмба -167 055,0 тысяч тенге;
на строительство новых сетей канализации к новым индивидуальным жилым домам в микрорайоне "Нұрлы Көш" города Кандыагаш - 68 881,0 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации на строительство новой сети электоснабжение к индивидуальным жилым домам в 10 квартале микрорайона "Самал" города Кандыагаш - 271 777,0 тысяч тенге;
на развитие газотранспортной системы:
в том числе:
на строительство новой сети газоснабжения к новым индивидуальным жилым домам в микрорайоне "Нұрлы Көш" города Кандыагаш - 58 210,0 тысяч тенге;
на строительство новой сети водоснабжения к новым индивидуальным жилым домам в 9-10 квартале микрорайона Самал города Кандыагаш – 316 571,0 тысяч тенге;
на строительство водопроводных сетей и сооружений в селе Аксу – 116 151,0 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями маслихата Мугалжарского района Актюбинской области от 06.06.2018 № 211 (вводится в действие с 01.01.2018); от 23.11.2018 № 243 (вводится в действие с 01.01.2018).
8. Учесть в районном бюджете на 2018 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета:
в том числе:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 246 568,0 тысяч тенге;

Ескерту. 6 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 06.06.2018 № 211 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.08.2018 № 226 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.11.2018 № 243 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. 2018 жылға арналған аудандық бюджетіне республикалық бюджеттен және Ұлттық қордан дамуға нысаналы трансферттер және несиелер түскені ескерілсін:
жылумен, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерінің құрылысына және қайта жаңғыртуға:
оның ішінде:
Жағабұлақ ауылындағы су құбыры желілерін және сумен жабдықтау нысандарының құрылысын қайта жаңғыртуға - 332 539,0 мың теңге;
Қандыағаш қаласындағы құрама темірбетонды бұйымдардан жасалған жер асты резервуарын және жер асты көтеру сорғы станциясының құрылысына - 189 278,0 мың теңге;
елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға:
оның ішінде:
Қаракөл ауылындағы сумен жабдықтау жүйелері мен нысандарының құрылысына – 289 434,0 мың теңге;
Сағашилі ауылындағы сумен жабдықтау жүйелері мен нысандарының құрылысына – 287 492,0 мың теңге;
Бұлақты ауылындағы сумен жабдықтау жүйелері мен нысандарының құрылысына – 132 832,0 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға:
оның ішінде:
Қандыағаш қаласындағы І-көтермелі сорғы стансаларының құрылысына – 264 158,0 мың теңге;
Ембі қаласындағы І-көтермелі сорғы стансаларының құрылысына – 167 055,0 мың теңге;
Қандыағаш қаласының "Нұрлы Көш" шағын ауданында жаңа жеке тұрғын үйлерге жаңа кәріз желілерінің құрылысына - 68 881,0 мың теңге;
Қандыағаш қаласының "Самал" шағын ауданының 10 кварталындағы жеке тұрғын үйлерге жаңа электр желісінің құрылысына сметалық-жобалау құжаттамаларын әзірлеуге – 271 777,0 мың теңге;
газ тасымалдау жүйесін дамытуға:
оның ішінде:
Қандыағаш қаласының "Нұрлы Көш" шағын ауданындағы жаңа жеке тұрғын үйлерге жаңа газбен қамту желісінің құрылысына – 58 210,0 мың теңге;
Қандыағаш қаласының Самал мөлтек ауданының 9-10 кварталындағы жаңа жеке тұрғын үйлерге су жүйесінің құрылысына - 316 571,0 мың теңге;
Ақсу ауылындағы су жүйелері мен имараттарының құрылысына – 116 151,0 мың теңге;
Ескерту. 7 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 06.06.2018 № 211 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.11.2018 № 243 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8. 2018 жылға арналған аудандық бюджетіне облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түскені ескерілсін:
оның ішінде:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 246 568,0 мың теңге;

на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования – 109 679,0 тысяч тенге;
на подключение общеобразовательных школ к интерактивному образовательному контенту - 9 610,0 тысяч тенге;
на оснащение общеобразовательных школ технической инфраструктурой – 9 261,0 тысяч тенге;
на компьютерную технику - 13 407,0 тысяч тенге;
на обеспечение доступа общеобразовательных школ к Широкополосному интернету – 26 071,0 тысяч тенге;
на приобретение учебников и учебно- методических комплексов для государственных учреждений образования - 36 984,0 тысяч тенге;
на содействие занятости населения - 19 557,0 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров - 27 681,0 тысяч тенге;
на капитальные расходы организаций культуры – 1 998,0 тысяч тенге;
на организацию пожарных постов по тушению степных пожаров, а также пожаров в населенных пунктах - 4 520,0 тысяч тенге;
на возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных – 6 590,0 тысяч тенге;
на капитальные расходы государственного органа - 14 300,0 тысяч тенге;
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов - 403 365,0 тысяч тенге;
на капитальные расходы подведомственных государственных организаций образования – 4 928,0 тысяч тенге;";
на общеобразовательное обучение (хоккейный корт) – 2 850,5 тысяч тенге.
на оказание услуг по трудоустройству через частные агентства занятости – 0,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями маслихата Мугалжарского района Актюбинской области от 02.03.2018 № 169 (вводится в действие с 01.01.2018); от 06.06.2018 № 211 (вводится в действие с 01.01.2018); от 27.08.2018 № 226 (вводится в действие с 01.01.2018); от 23.11.2018 № 243 (вводится в действие с 01.01.2018).
9. Учесть в районном бюджете на 2018 поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета:
в том числе:
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах:
в том числе:
на строительство объектов и системы водоснабжения в селе Караколь – 69 615,0 тысяч тенге;
на реконструкцию котельной биоочистного сооружения города Жем – 0,0 тысяч тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры:
в том числе:
на строительство насосных станций I-го подъема в городе Кандыагаш – 29 351,0 тысяч тенге;
на строительство насосных станций I-го подъема в городе Эмба - 18 562,0 тысяч тенге;
на строительство новых сетей канализации к новым индивидуальным жилым домам в микрорайоне "Нұрлы Көш" города Кандыагаш – 12 850,0 тысяч тенге;

орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге – 109 679,0 мың теңге;
жалпы білім беретін мектептерді интерактивті білім беретін контентке қосуға - 9 610,0 мың теңге;
жалпы білім беретін мектептерді техникалық инфрақұрылыммен жабдықтауға – 9 261,0 мың теңге;
компьютерлік техникаға – 13 407,0 мың теңге;
кең жолақты Интернетке жалпы білім беретін мектептердің қолжетімділігін қамтамасыз етуге – 26 071,0 мың теңге;
мемлекеттік білім беру мекемелері үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендер сатып алуға - 36 984,0 мың теңге;
халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге - 19 557,0 мың теңге;
жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 27 681,0 мың теңге;
мәдениет ұйымдарынның күрделі шығыстарына – 1 998,0 мың теңге;
елді мекендердегі өрттерді, дала өртерін сөндіру бойынша өрт сөндіру бекеттерін ұйымдастыруға - 4 520,0 мың теңге;
алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың құнын иелеріне өтеуге – 6 590,0 мың теңге;
мемлекеттік органның күрделі шығыстарына - 14 300,0 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді – мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге - 403 365,0 мың теңге;
бағынысты мемлекеттік білім беру ұйымдарының күрделі шығыстарына – 4 928,0 мың теңге;
жалпы білім беру үшін (хоккей кортына) – 2 850,5 мың теңге.
жұмыспен қамтудың жекеше агенттіктері арқылы жұмысқа орналастыру бойынша қызмет көрсетуге – 0,0 мың теңге.
Ескерту. 8 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 02.03.2018 № 169 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.06.2018 № 211 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.08.2018 № 226 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.11.2018 № 243 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9. 2018 жылға арналған аудандық бюджетіне облыстық бюджеттен дамуға нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
оның ішінде:
елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға:
оның ішінде:
Қаракөл ауылындағы сумен жабдықтау жүйелері мен нысандарының құрылысына - 69 615,0 мың теңге;
Жем қаласының биотазарту қазандығы қондырғысын қайта жаңғыртуға – 0,0 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға:
оның ішінде:
Қандыағаш қаласындағы І-көтермелі сорғы станцияларының құрылысына – 29 351,0 мың теңге;
Ембі қаласындағы І-көтермелі сорғы станцияларының құрылысына - 18 562,0 мың теңге;
Қандыағаш қаласының "Нұрлы Көш" шағын ауданында жаңа жеке тұрғын үйлерге жаңа кәріз желісінің құрылысына - 12 850,0 мың теңге;

на строительство новой сети электроснабжения к новым индивидуальным жилым домам в 10 квартале микрорайона "Самал" города Кандыагаш – 30 198,0 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации на проведение новой сети газоснабжения к индивидуальным жилым домам в 10 квартале микрорайона "Самал" города Кандыагаш - 5 000,0 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации на проведение новой сети водоснабжения к индивидуальным жилым домам в 10 квартале микрорайона "Самал" города Кандыагаш - 5 000,0 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации на проведение новых сетей канализации (второй этап) к индивидуальным жилым домам в микрорайоне "Нұрлы Көш" города Кандыагаш - 5 000,0 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации на проведение новой сети водоснабжения (второй этап) к индивидуальным жилым домам в микрорайоне "Нұрлы Көш" города Кандыагаш - 5 000,0 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации на проведение новой сети электроснабжения (второй этап) при строительстве индивидуальным жилым домам в микрорайоне "Нұрлы Көш" города Кандыагаш - 5 000,0 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации на проведение новой сети газоснабжения (второй этап) к индивидуальным жилым домам в микрорайоне "Нұрлы Көш" города Кандыагаш - 5 000,0 тысяч тенге;
на строительство электрических сетей в городе Эмба – 25 033,0 тысяч тенге;
на строительство новой сети водоснабжения к новым индивидуальным жилым домам в 9-10 квартале микрорайона Самал города Кандыагаш – 5 000,0 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации на проведение новой сети электроснабжения к новым индивидуальным жилым домам в 10 квартале микрорайоне "Самал" города Кандыагаш - 5 000,0 тысяч тенге;
на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда:
на строительство трех (3) восьмиквартирных арендно-коммунальных жилых домов в микрорайоне "Самал" города Кандыагаш - 90 000,0 тысяч тенге;
на развитие газотранспортной системы:
на строительство новой сети газоснабжения к новым индивидуальным жилым домам в микрорайоне "Нұрлы Көш" города Кандыагаш - 12 579,0 тысяч тенге;
на строительство объектов и системы водоснабжения в селе Сагашили - 22 357,0 тысяч тенге;
на строительство водопроводных сетей и сооружений в селе Аксу - 29 038,0 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации на строительство водопроводных сетей и сооружений в селе Жарык -1 000,0 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации на строительство водопроводных сетей и сооружений в селе Елек - 1 000,0 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации на строительство объектов водоснабжения в селе Кумсай - 1 000,0 тысяч тенге.
на разработку проектно-сметной документации на строительство водопроводных сетей и сооружений в селе Талдысай - 1 000,0 тысяч тенге.

Қандыағаш қаласының "Самал" шағын ауданының 10 кварталындағы жаңа жеке тұрғын үйлерге жаңа электр желісінің құрылысына сметалық-жобалау құжаттамаларын әзірлеуге - 30 198,0 мың теңге;
Қандыағаш қаласының "Самал" шағын ауданының 10 кварталындағы жеке тұрғын үйлерге жаңа газ желісін жүргізуге сметалық-жобалау құжаттамаларын әзірлеуге - 5 000,0 мың теңге;
Қандыағаш қаласындағы "Самал" шағын ауданының 10 кварталындағы жеке тұрғын үйлерге жаңа су желісін жүргізуге сметалық-жобалау құжаттамаларын әзірлеуге - 5 000,0 мың теңге;
Қандыағаш қаласының "Нұрлы Көш" шағын ауданында жеке тұрғын үйлерге жаңа кәріз желісін жүргізуге сметалық-жобалау құжаттамаларын әзірлеуге (екінші саты) - 5 000,0 мың теңге;
Қандыағаш қаласының "Нұрлы Көш" шағын ауданында жеке тұрғын үйлерге жаңа сумен жабдықтау желісін жүргізуге сметалық-жобалау құжаттамаларын әзірлеуге (екінші саты) - 5 000,0 мың теңге;
Қандыағаш қаласының "Нұрлы Көш" шағын ауданында жеке тұрғын үйлерге жаңа электр желісін жүргізуге сметалық-жобалау құжаттамаларын әзірлеуге (екінші саты) - 5 000,0 мың теңге;
Қандыағаш қаласының "Нұрлы Көш" шағын ауданында жеке тұрғын үйлерге газ желісін жүргізуге сметалық-жобалау құжаттамаларын әзірлеу (екінші саты) - 5 000,0 мың теңге;
Эмба қаласындағы электр желілерінің құрылысына – 25 033,0 мың теңге;
Қандыағаш қаласының Самал мөлтек ауданының 9-10 кварталындағы жаңа жеке тұрғын үйлерге жаңа сумен жабдықтау желісінің құрылысына – 5 000,0 мың теңге;
Қандыағаш қаласының "Самал" шағын ауданының 10 кварталындағы жаңа жеке тұрғын үйлерге жаңа электр желісін жүргізуге сметалық-жобалау құжаттамаларын әзірлеуге - 5 000,0 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға:
Қандыағаш қаласының "Самал" шағын ауданындағы үш (3) сегіз пәтерлі жалдамалы-коммуналдық тұрғын үй құрылысына - 90 000,0 мың теңге;
газ тасымалдау жүйесін дамытуға:
Қандыағаш қаласының "Нұрлы көш" шағын ауданындағы жаңа жеке тұрғын үйлерге жаңа газбен жабдықтау желілерінің құрылысына - 12 579,0 мың теңге;
Сағашилі ауылындағы сумен жабдықтау жүйелері мен нысандарының құрылысына - 22 357,0 мың теңге;
Ақсу ауылындағы су жүйелері мен имараттарының құрылысына - 29 038,0 мың теңге;
Жарық ауылындағы су жүйелері мен имараттарының құрылысына сметалық-жобалау құжаттамаларын әзірлеуге - 1 000,0 мың теңге;
Елек ауылындағы су жүйелері мен имараттарының құрылысына сметалық-жобалау құжаттамаларын әзірлеуге - 1 000,0 мың теңге;
Құмсай ауылындағы сумен жабдықтау нысандарының құрылысына сметалық-жобалау құжаттамаларын әзірлеуге - 1 000,0 мың теңге.
Талдысай ауылындағы су жүйелері мен имараттарының құрылысына - сметалық-жобалау құжаттамаларын әзірлеуге - 1 000,0 мың теңге.

Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями маслихата Мугалжарского района Актюбинской области от 02.03.2018 № 169 (вводится в действие с 01.01.2018); от 06.06.2018 № 211 (вводится в действие с 01.01.2018); от 27.08.2018 № 226 (вводится в действие с 01.01.2018); от 23.11.2018 № 243 (вводится в действие с 01.01.2018).
10. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрены объемы субъвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам города, села, сельских округов, 404 175,0 тысяч тенге, в том числе:
аппарат акима города Кандыагаш - 121 021,0 тысяч тенге;
аппарат акима города Эмба – 93 803,0 тысяч тенге;
аппарат акима города Жем – 58 298,0 тысяч тенге;
аппарат акима Аккемирского сельского округа - 39 087,0 тысяч тенге;
аппарат акима Батпаккольского сельского округа – 45 948,0 тысяч тенге;
аппарат акима Енбекского сельского округа – 19 361,0 тысяч тенге;
аппарат акима села Мугалжар – 26 666,0 тысяч тенге.
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2018 год в сумме 0,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решениями маслихата Мугалжарского района Актюбинской области от 04.05.2018 № 197 (вводится в действие с 01.01.2018); от 27.08.2018 № 226 (вводится в действие с 01.01.2018).
12. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2018 год, согласно приложению 4.
13. Утвердить бюджетные программы аппаратов акимов района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа на 2018 год, согласно приложению 5
14. Утвердить бюджетные программы аппаратов акимов района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа 4 уровня на 2018 год, согласно приложению 6.
15. Утвердить распределение сумм трансфертов органам местного самоуправления на 2018 год, согласно приложению 7.
16. Государственному учреждению "Аппарат маслихата Мугалжарского района" в установленном законодательном порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области;

Ескерту. 9 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 02.03.2018 № 169 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.06.2018 № 211 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.08.2018 № 226 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі; 23.11.2018 № 243 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
10. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен қала, ауыл, ауылдық округтер бюджетіне берілетін субъвенция көлемі 404 175,0 мың теңге қарастырылғаны ескерілсін:
оның ішінде:
Қандыағаш қаласы әкімі аппараты - 121 021,0 мың теңге;
Ембі қаласы әкімі аппараты - 93 803,0 мың теңге;
Жем қаласы әкімі аппараты - 58 289,0 мың теңге;
Ақкемер ауылдық округі әкімі аппараты - 39 087,0 мың теңге;
Батпақкөл ауылдық округі әкімі аппараты - 45 948,0 мың теңге;
Еңбек ауылдық округі әкімі аппараты - 19 361,0 мың теңге;
Мұғалжар ауылы әкімі аппараты - 26 666,0 мың теңге.
11. 2018 жылға ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 0,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 11 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 04.05.2018 № 197 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.08.2018 № 226 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
12. 2018 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімдері аппараттарының 2018 жылға бюджеттік бағдарламалары 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
14. Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімдері аппараттарының 2018 жылға 4 деңгейлі бюджеттік бағдарламалары 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
15. 2018 жылға жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер сомасын бөлу 7 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
16. "Мұғалжар аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;

2) направление настоящего решения на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан.
17. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии Секретарь Мугалжарского
Мугалжарского районного районного маслихата
маслихата
А.Жукашев Н.Калиева
Приложение 1
к решению Мугалжарского районного маслихата
от 12 декабря 2017 года № 129
Мугалжарский районный бюджет на 2018 год

2) осы шешімді мерзімді баспа басылымдарында және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
17. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мұғалжар аудандық Мұғалжар аудандық
мәслихатының сессия мәслихатының хатшысы
төрағасы
А.Жукашев Н.Қалиева
Мұғалжар аудандық мәслихатының
2017 жылғы 12 желтоқсандағы № 129 шешіміне
1 қосымша
2018 жылға арналған Мұғалжар аудандық бюджеті

003
Общеобразовательное обучение
2 963 708,0
006
Дополнительное образование для детей
91 647,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
56 645,0
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
56 645,0
9
Прочие услуги в области образования
943 998,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
943 998,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
50 246,0
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
29 611,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
63 702,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
22 184,0
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
20 955,0
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
16 112,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
741 188,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
682 885,0
1
Социальное обеспечение
66 378,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
66 378,0
005
Государственная адресная социальная помощь
66 378,0
2
Социальная помощь
576 328,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
576 328,0
002
Программа занятости
351 557,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
12 991,0
006
Оказание жилищной помощи
6 000,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
96 000,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
37 380,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
33 690,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
38 710,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения

003
Жалпы білім беру
2 634 947,0
006
Балаларға қосымша білім беру
91 647,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
56 645,0
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
56 645,0
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
943 998,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
943 998,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50 246,0
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
29 611,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
63 702,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды және конкурстарды өткiзу
22 184,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына (қамқоршыларына) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
20 955,0
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
16 112,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
741 188,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
682 885,0
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
66 378,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
66 378,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
66 378,0
2
Әлеуметтiк көмек
576 328,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
576 328,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
351 557,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
12 991,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
6 000,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
96 000,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
37 380,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
33 690,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
38 710,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер

Сноска. Приложение 5 – в редакции решения маслихата Мугалжарского района Актюбинской области от 23.11.2018 № 243 (вводится в действие с 01.01.2018).
№ п/н
наименование городских, сельских округов
001 "Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа"
003 "Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому"
008 "Освещение улиц населенных пунктов"
009 "Обеспечение санитарии населенных пунктов"
1
Ащесайский сельский округ

Ескерту. 5 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 23.11.2018 № 243 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
№ р/н
қалалық, ауылдық округтер атауы
001 "Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер"
003 "Мұқтаж азаматтар ға үйінде әлеуметтік көмек көрсету"
008 "Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру"
009 "Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету"
1
Ащысай ауылдық округі