Об утверждении Правил выдачи служебного удостоверения государственным служащим местных исполнительных органов Алматинской области и его описания
Постановление акимата Алматинской области 3 марта 2017 года № 96. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 6 апреля 2017 года № 4180. Утратило силу постановлением акимата Алматинской области от 8 апреля 2024 года № 133
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Алматинской области от 08.04.2024 № 133 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан" акимат Алматинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи служебного удостоверения государственным служащим местных исполнительных органов Алматинской области и его описание.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима области Дюсембинова С.М.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области А. Баталов
Утверждено постановлением акимата Алматинской области от "03" марта 2017 года № 96
Правила выдачи служебного удостоверения государственным служащим местных исполнительных органов Алматинской области и его описание
1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи служебного удостоверения государственным служащим местных исполнительных органов Алматинской области и его описание (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан" и определяют порядок выдачи служебного удостоверения государственным служащим местных исполнительных органов Алматинской области и его описание.
2. Государственному служащему выдается служебное удостоверение (далее - удостоверение), которое является документом, подтверждающим его государственную должность и должностные полномочия.
3. Удостоверение без соответствующего оформления, с просроченным сроком действия, помарками и подчистками считается недействительным.
2. Порядок выдачи служебного удостоверения
4. Удостоверение выдается:
1) за подписью акима области – заместителям акима области, руководителю аппарата акима области, акимам районов (городов областного значения), руководителям исполнительных органов, финансируемых из областного бюджета;

Алматы облысының жергілікті атқарушы органдарының мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік куәлігін беру қағидаларын және оның сипаттамасын бекіту туралы
Алматы облысы әкімдігінің 2017 жылғы 3 наурыздағы № 96 қаулысы. Алматы облысы Әділет департаментінде 2017 жылы 6 сәуірде № 4180 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 2024 жылғы 8 сәуірдегі № 133 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 08.04.2024 № 133 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 30-бабының 4-тармағына сәйкес, Алматы облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Алматы облысының жергілікті атқарушы органдарының мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік куәлігін беру қағидалары және оның сипаттамасы бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімі аппаратының басшысы С. Дүйсембіновке жүктелсін.
3. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі А. Баталов
Алматы облысы әкімдігінің 2017 жылғы "03" наурыздағы № 96 қаулысымен бекітілген
Алматы облысының жергілікті атқарушы органдарының мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік куәлік беру қағидалары және оның сипаттамасы
1. Жалпы ережелер
1. Осы Алматы облысының жергілікті атқарушы органдарының мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік куәлік беру қағидалары және оның сипаттамасы (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 30-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді және Алматы облысының жергілікті атқарушы органдарының мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік куәлік беру тәртібін және оның сипаттамасын белгілейді.
2. Мемлекеттік қызметшіге мемлекеттік лауазымы мен лауазымдық өкілеттіктерін растайтын құжат болып табылатын қызметтік куәлік (бұдан әрі - куәлік) беріледі.
3. Тиісінше рәсімделмеген, жарамдылық мерзімі өткен, түзетілген және тазартылған куәлік жарамсыз болып саналады.
2. Қызметтік куәлікті беру тәртібі
4. Куәлік:
1) облыс әкімінің қолы қойылып – облыс әкімінің орынбасарларына, облыс әкімі аппаратының басшысына, аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) әкімдеріне, облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың басшыларына;

2) за подписью руководителя аппарата акима области – государственным служащим, назначаемых руководителем аппарата акима области;
3) за подписью акима района (города областного значения) – заместителям акима района (города областного значения), государственным служащим аппарата акима района (города областного значения), а также руководителям исполнительных органов, финансируемых из районного (города областного значения) бюджета, акимам городов районного значения, поселков, сельских округов;
4) за подписью акима города районного значения, поселка, сельского округа – государственным служащим, назначаемым акимом города районного значения, поселка, сельского округа;
5) за подписью руководителя исполнительного органа, финансируемого из областного, районного (города областного значения) бюджета – государственным служащим исполнительного органа.
5. Удостоверение выдается при назначении на должность, перемещении (переназначении), порче, утере и по истечении срока действия ранее выданного удостоверения.
6. При освобождении от занимаемой должности, увольнении, перемещении (переназначении), работники, в течение трех рабочих дней со дня вынесения соответствующего приказа сдают удостоверение в службу управления персоналом.
При замене удостоверения, ранее выданное удостоверение изымается службой управления персоналом.
7. За полученное удостоверение работники расписываются в журнале выдачи и возврата служебных удостоверений (далее - журнал) по форме согласно приложению к настоящим Правилам.
8. Удостоверения и журнал хранятся в службе управления персоналом.
9. При вручении удостоверения государственному служащему, впервые
принятому на государственную службу, проводится разъяснение по его пользованию и порядку его хранения.
10. В случае утраты или порчи удостоверения, его владелец незамедлительно извещает в письменной (произвольной) форме службу управления персоналом.
11. Работник, утерявший удостоверение, направляет на опубликование в средства массовой информации информацию о недействительности утерянного удостоверения, о чем информирует службу управления персоналом.
12. Утраченное или испорченное удостоверение по вине работника, работник восстанавливает за счет собственных средств.
13. Ежегодно, по состоянию на 1 января, служба управления персоналом проводит сверку соответствия удостоверений их данным.
Уничтожение удостоверений производит служба управления персоналом ежеквартально с составлением акта об уничтожений в произвольной форме.
14. Общий контроль за порядком заполнения, оформления, выдачи и уничтожения удостоверений осуществляет служба управления персоналом.

2) облыс әкімі аппараты басшысының қолы қойылып – облыс әкімі аппаратының басшысымен тағайындалатын мемлекеттік қызметшілерге;
3) аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қолы қойылып – аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің орынбасарларына, аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімі аппаратының мемлекеттік қызметшілеріне, сондай-ақ аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың басшыларына, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдық округтердің әкімдеріне;
4) аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдық округтің әкімінің қолы қойылып – аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдық округтің әкімімен тағайындалған мемлекеттік қызметшілеріге;
5) облыстық, аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдарының басшысының қолы қойылып – атқарушы органның мемлекеттік қызметшілеріне беріледі.
5. Куәлік лауазымға тағайындалған, ауыстырылған (қайта тағайындалған), бүлінген, жоғалған және алдындағы берілген куәліктің қолдану мерзімі өткен кезде беріледі.
6. Атқарып отырған лауазымынан босатылған, қызметтен босатылған, ауыстырылған (қайта тағайындалған) кезде, қызметкерлер тиісті бұйрықтың шыққан күнінен бастап үш жұмыс күні ішінде куәлікті персоналды басқару қызметіне тапсырады.
Куәлікті ауыстырған кезде, бұрын берілген куәлікті персоналды басқару қызметі қайтарып алады.
7. Қызметкерлер алған куәлік үшін, осы Қағидалардың қосымшасына сәйкес нысаны бойынша қызметтік куәлікті беру және қайтару журналына қол қояды (бұдан әрі - журнал).
8. Куәліктер және журнал персоналды басқару қызметінде сақталады.
9. Мемлекеттік қызметке алғаш қабылданған мемлекеттік қызметшіге куәлікті тапсырған кезде пайдалану және оны сақтау тәртібі бойынша түсіндіру жүргізіледі.
10. Куәлік жоғалған немесе бүлінген жағдайда, оның иесі дереу персоналды басқару қызметіне жазбаша (еркін) нысанда хабарлайды.
11. Кәулікті жоғалтқан қызметкер жоғалған куәліктің жарамсыздығы туралы ақпаратты бұқаралық ақпарат құралдарына жариялауға жібереді, ол жөнінде персоналды басқару қызметіне хабарлайды.
12. Қызметкердің кінәсінен жоғалған немесе бүлінген куәлікті, қызметкер өз қаражаты есебінен қалпына келтіреді.
13. Персоналды басқару қызметі жыл сайын, 1 қаңтардағы жағдай бойынша, куәліктердің деректерге сәйкестігін салыстыруды жүргізеді.
Куәліктерді жою туралы еркін нысанда актіні жасай отырып, тоқсан сайын персоналды басқару қызметі жүргізеді.
14. Куәліктерді толтыру, ресімдеу, беру және жою тәртібін жалпы бақылауды персоналды басқару қызметі жүзеге асырады.

3. Описание удостоверения
14. Обложка удостоверения темно-синего цвета. В развернутом виде обложка удостоверения имеет размер - 65х190 миллиметра.
На лицевой стороне удостоверения по центру в золотом цвете, размером - 27х27 миллиметра расположено изображение Государственного Герба Республики Казахстан.
На удостоверениях выдаваемых за подписью акима области, руководителя аппарата акима области, руководителя исполнительного органа, финансируемого из областного бюджета, ниже Государственного Герба Республики Казахстан на государственном языке в золотом цвете размещена надпись "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ АЛМАТЫ ОБЛЫСЫ".
На удостоверениях выдаваемых за подписью акима района (города областного значения), города районного значения, поселка, сельского округа, руководителя исполнительного органа, финансируемого из районного (города обласного значения) бюджета ниже Государственного Герба Республики Казахстан на государственном языке в золотом цвете размещена надпись "ҚЫЗМЕТТІК КУӘЛІК".
Вкладыш удостоверения состоит из двух частей: левая и правая. Размер каждой стороны - 60х90 миллиметра. Вкладыш удостоверения выполняется в светло голубом цвете.
На левой и правой стороне вкладыша изображен защитный тангир с использованием скрытой формы солнца и парящего орла.
В верхней части левой стороны вкладыша удостоверения на государственном языке размещена надпись: на удостоверениях, выдаваемых за подписью акима области "АЛМАТЫ ОБЛЫСЫ", на удостоверениях, выдаваемых за подписью руководителя аппарата акима области "АЛМАТЫ ОБЛЫСЫ ӘКІМІНІҢ АППАРАТЫ", на удостоверениях, выдаваемых за подписью акима района (города областного значения), города районого значения, поселка, сельского округа, руководителя исполнительного органа, финансируемого из областного, районного (города областного значения) бюджета - размещено название соответствующего государственного органа. Под надписью размещен микротекст "Қазақстан Республикасы" красного цвета, по ниспадающей указывается номер удостоверения, фамилия, имя, отчество (при наличии), занимаемая должность, наименование структурного подразделения на государственном языке, заверяется подписью должностного лица и гербовой печатью.
В левой части левой стороны вкладыша ниже от микротекста изображена рамка для фотографий размером - 30х40 миллиметра.
В верхней части правой стороны вкладыша удостоверения на русском языке размещена надпись: на удостоверениях, выдаваемых за подписью акима области "АЛМАТИНСКАЯ ОБЛАСТЬ", на удостоверениях, выдаваемых за подписью руководителя аппарата акима области "АППАРАТ АКИМА АЛМАТИНСКОЙ ОБЛАСТИ", на удостоверениях, выдаваемых за подписью акима района (города областного значения), города районного значения, поселка, сельского округа, руководителя исполнительного органа, финансируемого из областного, районного (города областного значения) бюджета - размещено название соответствуюшего государственного органа. Под надписью размещен микротекст "Қазақстан Республикасы" красного цвета, по ниспадающей указывается номер удостоверения, фамилия, имя, отчество (при наличии), занимаемая должность, наименование структурного подразделения и срок действия удостоверения на русском языке.
В левой части правой стороны вкладыша ниже от микротекста изображена рамка. В центре рамки изображен логотип Алматинской области.
Ниже логотипа Алматинской области на государственном языке в золотом цвете размещена надпись "АЛМАТЫ ОБЛЫСЫ".
Приложение к Правилам выдачи служебного удостоверения государственным служащим местных исполнительных органов Алматинской области и его описание"
Форма
Журнал выдачи и возврата служебных удостоверений
№№
п            №
Номер служебного удостоверения
ФИО
Занимаемая должность
Дата выдачи
Личная роспись о получе-нии
Отметка о замене и сдаче служебного удостоверения (назначение, изменение должности, истечение срока, увольнение, утеря)
Примечание
Примечание: Журнал выдачи и возврата служебного удостоверения прошнуровывается, пронумеровывается, заверяется подписью и печатью.

3. Куәліктің сипаттамасы
15. Куәліктің мұқабасы қою көк түсті. Куәлік мұқабасының көлемі ашылған түрінде - 65х190 миллиметр болады.
Куәліктің сырт жағының ортасында көлемі - 27х27 миллиметр, алтын түсті Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасының бейнесі орналасқан.
Облыс әкімінің, облыс әкімі аппараты басшысының, облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органның басшысының қолы қойылып берілетін куәліктерде Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасынан төмен мемлекеттік тілде алтын түсті "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ АЛМАТЫ ОБЛЫСЫ" деген жазу орналасқан.
Аудан (облыстық маңызы бар қала), аудандық маңызы бар қала, кент, ауылдық округ әкімінің, аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджетен қаржыландырылатын атқарушы органның басшысының қолы қойылып берілетін куәліктерде Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасынан төмен мемлекеттік тілде алтын түсті "ҚЫЗМЕТТІК КУӘЛІК" деген жазу орналасқан.
Куәлік жапсырмасы сол және оң жақ екі бөліктен тұрады. Әрбір жақтың көлемі - 60х90 миллиметр. Куәлік жапсырмасы ашық көгілдір түсте жасалады.
Жапсырманың оң және сол жақтарында күн мен самғаған қыранның жасырын нысанын пайдалана отырып, қорғаныс тангирі бейнеленген.
Куәлік жапсырмасының сол жағының жоғарғы бөлігінде мемлекеттік тілде: облыс әкімінің қолы қойылып берілетін куәліктерде "АЛМАТЫ ОБЛЫСЫ", облыс әкімі аппаратының басшысының қолы қойылып берілетін куәліктерде "АЛМАТЫ ОБЛЫСЫ ӘКІМІНІҢ АППАРАТЫ" деген жазу орналасқан, аудан (облыстық маңызы бар қала), аудандық маңызы бар қала, кент, ауылдық округ әкімінің, облыстық, аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органның басшысының қолы қойылып берілетін куәліктерде – тиісті мемлекеттік органның атауы орналасқан. Жазу астында қызыл түсті "Қазақстан Республикасы" деген микромәтін орналасқан, төменге қарай мемлекеттік тілде куәлік нөмірі, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), атқаратын лауазымы, құрылымдық бөлімшенің атауы көрсетіледі, лауазымдық тұлғанын қолымен және елтаңбалық мөрімен бекітіледі.
Жапсырманың сол жағындағы сол жақ бөлігінде микромәтіннен төмен көлемі - 30x40 миллиметр фотосурет үшін жиектеме орналасқан.
Куәлік жапсырмасының оң жағының жоғарғы бөлігінде орыс тілінде, облыс әкімінің қолы қойылып берілетін куәліктерде "АЛМАТИНСКАЯ ОБЛАСТЬ", облыс әкімі аппаратының басшысының қолы қойылып берілетін куәліктерде "АППАРАТ АКИМА АЛМАТИНСКОЙ ОБЛАСТИ" деген жазу орналасқан, аудан (облыстық маңызы бар қала), аудандық маңызы бар қала, кент, ауылдық округ әкімінің, облыстық, аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органның басшысының қолы қойылып берілетін куәліктерде – тиісті мемлекеттік органның атауы орналасқан. Жазу астында қызыл түсті "Қазақстан Республикасы" деген микромәтін орналасқан, төменге қарай орыс тілінде куәлік нөмірі, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), атқаратын лауазымы, құрылымдық бөлімшенің атауы және куәліктің қолданылу мерзімі көрсетіледі.
Жапсырманың оң жағының сол жақ бөлігінде микромәтіннен төмен жиектеме бейнеленген. Жиектеме ортасында Алматы облысының логотипі бейнеленген.
Алматы облысының логотипінен төмен мемлекеттік тілде алтын түсті "АЛМАТЫ ОБЛЫСЫ" деген жазу орналасқан.
Алматы облысының жергілікті атқарушы органдарының мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік куәлік беру Қағидаларына қосымша
Нысан
Қызметтік куәліктерді беру және қайтару журналы
Қызметтік куәліктің нөмірі
Тегі, Аты, Жөні
(бар болған жағдайда)
Атқаратын лауазымы
Берілген күні
Алғаны жөнінде жеке қолы
Қызметтік куәлікті ауыстыруы және тапсырғаны, (тағайындалуы, лауазымының өзгеруі, мерзімінің өтуі, жұмыстан босатылуы жоғалуы туралы белгі)
Қызметтік куәлікті жою (актінің нөмірі мен күні)
Ескертпе
Ескертпе: Қызметтік куәліктерді беру және қайтару журналы тігіліп, нөмірленіп, қол қойылып және мөрмен расталады.