Об утверждении перечня удобрений и норм субсидий
Постановление акимата Алматинской области 16 мая 2017 года № 201. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 19 мая 2017 года № 4215. Утратило силу постановлением акимата Алматинской области от 11 декабря 2017 года № 549
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Алматинской области от 11.12.2017 № 549 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 Правил субсидирования стоимости удобрений (за исключением органических) утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 апреля 2015 года № 4-4/305 "Об утверждении Правил субсидирования стоимости удобрений (за исключением органических)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11223), акимат Алматинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить перечень субсидируемых видов удобрений и норм субсидий на 1 тонну (килограмм, литр) удобрений, приобретенных у продавца удобрений согласно приложению.

Тыңайтқыштар тізбесі мен субсидиялар нормаларын бекіту туралы
Алматы облысы әкімдігінің 2017 жылғы 16 мамырдағы № 201 қаулысы. Алматы облысы Әділет департаментінде 2017 жылы 19 мамырда № 4215 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 2017 жылғы 11 желтоқсандағы № 549 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – Алматы облысы әкімдігінің 11.12.2017 № 549 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Тыңайтқыштардың құнын (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 6 сәуірдегі № 4-4/305 Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығымен бекітілген Тыңайтқыштардың құнын (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) субсидиялау қағидаларының 4-тармағына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11223 тіркелген) сәйкес, Алматы облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Субсидияланатын тыңайтқыштар түрлерінің тізбесі және тыңайтқыштарды сатушыдан сатып алынған тыңайтқыштардың 1 тоннасына (килограмына, литріне) арналған субсидиялардың нормалары қосымшаға сәйкес бекітілсін.

2. Признать утратившим силу постановление акимата Алматинской области "Об установлении видов и норм субсидируемых удобрений" от 29 марта 2016 года № 149 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3786 и опубликован 19 апреля 2016 года в газетах "Жетысу" и "Огни Алатау").
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области С. Бескемпирова.

2. Алматы облысы әкімдігінің "Субсидияланатын тыңайтқыштардың түрлерін және нормаларын белгілеу туралы" 2016 жылғы 29 наурыздағы № 149 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3786 тіркелген және 2016 жылдың 19 сәуірінде "Жетісу" және "Огни Алатау" газеттерінде жарияланған) қаулысының күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары С. Бескемпіровке жүктелсін.

4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким области А. Баталов
Приложение утвержденное постановлением акимата Алматинской области от "16" мая 2017 года № 201
Перечень субсидируемых видов удобрений и нормы субсидий на 1 тонну (килограмм, литр) удобрений, приобретенных у продавца удобрений
№ п/п
Виды субсидируемых удобрений
Содержание действующих веществ
в удобрении, %
Единица измерения
Нормы субсидий на одну единицу, тенге
1
2
3
4
5
Азотные удобрения
1
Аммиачная селитра

4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі А. Баталов
Алматы облысы әкімдігінің "16" мамырдағы № 201 қаулысымен бекітілген қосымша
Cубсидияланатын тыңайтқыштар түрлерінің тізбесі және тыңайтқыштарды сатушыдан сатып алынған тыңайтқыштардың 1 тоннасына (килограмына, литріне) арналған субсидиялардың нормалары
№ р/с
Субсидияланатын тыңайтқыш түрлері
Тыңайтқыштың құрамындағы әрекет етуші заттар, %
Өлшем бірлігі
Бір бірлікке арналған субсидия нормалары, теңге
1
2
3
4
5
Азотты тыңайтқыштар
1
Аммиакты селитра

N 34,4
тонна
34 000
Селитра аммиачная
Селитра аммиачная марки Б
2
Сульфат аммония
N-21
тонна
25 000
Сульфат аммония-побочный продукт
N-21
Сульфат аммония кристаллический
N-21, S-24
3
Карбамид
N-46
тонна
40 500
N-41,2, K2O-5,5
N-46,2
N-46,3
N-46,6
Карбамид, марки Б
N-46
N-46,2
4
Жидкое удобрение КАС+
N-28-34, K2O-0,052,
SO3-0,046, Fe-0,04
тонна
42 500
Удобрение жидкое азотное (КАС)
N-32
Удобрение жидкое азотное, марка КАС-32
N-32
Удобрение жидкое азотное (КАС)
N аммонийный - 6,8,
N нитратный - 6,8,
N амидный - 13,5
Фосфорные удобрения
5
Суперфосфат
P-15
тонна
18 700
Суперфосфат обогащенный
P-21,5
Суперфосфат
P-19
6
Концентрат и мука фосфоритные Чилисайского месторождения
P-17
тонна

N 34,4
тонна
34 000
Селитралы аммиак
Б маркалы селитралы аммиак
2
Аммоний сульфаты
N-21
тонна
25 000
Аммоний сульфаты - жанама өнім
N-21
Кристалды аммоний сульфаты
N-21, S-24
3
Карбамид
N-46
тонна
40 500
N-41,2, K2O-5,5
N-46,2
N-46,3
N-46,6
Б маркалы, Карбамид
N-46
N-46,2
4
Сұйық тыңайтқыш КАС+
N-28-34, K2O-0,052,
SO3-0,046, Fe-0,04
тонна
42 500
Азотты сұйық тыңайтқыш (КАС)
N-32
Азотты сұйық тыңайтқыш, марка КАС-32
N-32
Азотты сұйық тыңайтқыш (КАС)
N аммонилы - 6,8,
N нитратты - 6,8,
N амидты - 13,5
Фосфорлы тыңайтқыштар
5
Суперфосфат
P-15
тонна
18 700
Суперфосфат байытылған
P-21,5
Суперфосфат
P-19
6
Шилісай кен орнының фосфоритті ұны және концентраты
P-17
тонна

12 385
Фосфоритная мука Верхнекамская марки
А, Б, В
P2O5- 23-25
7
Супрефос азот-серосодержащий
"Супрефос-NS"
N-12, P2O5-24, Ca-14, Mg-0,5, SO3-25
тонна
64 000
8
Аммофос
N-10, P-46
тонна
62 500
N-12, P-52
Калийные удобрения
9
Калий хлористый электролитный
KCl-68, K20-43
тонна
40 000
Калий хлористый
K2O-60
10
Калий сернокислый (сульфат калия) очищенный
K2O-50
тонна
140 000
Агрохимикат Сульфат калия
K-53, S-18
Сульфат калия (Krista SOP)
K2O-52, SO3- 45
Сложные удобрения
11
Нитроаммофоска марки
NPK 15:15:15
N-15, P-15, K-15
тонна
55 000
Удобрение азотно-фосфорно-калийное марки 15:15:15
N-15, P-15, K-15
Удобрение азотно-фосфорно-калийное нитроаммофоска (азофоска)
N-16, P-16, K-16
Удобрение азотно-фосфорно-калийное NPK-1 (диаммофоска)
N-10, P-26, K-26
Нитроаммофоска марки 23:13:8
N-23, P-13, K-8
NPK удобрение: Нитроаммофоска
N-16, P-16, K-16
Нитроаммофоска
N-16, P-16, K-16
Нитроаммофоска марки NPK 16:16:16
N-16, P-16, K-16
Нитроаммофоска марки 14:14:23
N-14, P-14, K-23
Удобрение азотно-фосфорно-калийное марки 15:15:15
N-10, P-26, K- 26
Нитроаммофоска марки 10:26:26
N-10, P-26, K-26
NPK удобрение: Нитрофоска
N-15, P-15, K-15
Комплексное азотно-фосфорно-калийное минеральное удобрение (тукосмеси NPK)
N-16, P-16, K-16
N-13, P-19, K-19

12 385
А, Б, В маркалы Верхнекамская фосфоритті ұны
P2O5- 23-25
7
Азот-күкірт құрамды супрефос "Супрефос-NS"
N-12, P2O5-24, Ca-14, Mg-0,5, SO3-25
тонна
64 000
8
Аммофос
N-10, P-46
тонна
62 500
N-12, P-52
Калийлы тыңайтқыштар
9
Электролитты хлорлы калий
KCl-68, K20-43
тонна
40 000
Хлорлы калий
K2O-60
10
Тазартылған күкіртқышқылды калий (калий сульфаты)
K2O-50
тонна
140 000
Агрохимикат калий сульфаты
K-53, S-18
Калий сульфаты (Krista SOP)
K2O-52, SO3- 45
Күрделі тыңайтқыштар
11
15:15:15 NPK маркалы нитроаммофоска
N-15, P-15, K-15
тонна
55 000
15:15:15 маркалы азотты-фосфорлы-калийлы тыңайтқыш
N-15, P-15, K-15
Азотты-фосфорлы-калийлы тыңайтқыш нитроаммофоска (азофоска)
N-16, P-16, K-16
Азотты-фосфорлы-калийлы тыңайтқыш NPK-1 (диаммофоска)
N-10, P-26, K-26
23:13:8 маркалы нитроаммофоска
N-23, P-13, K-8
NPK тыңайтқыш: Нитроаммофоска
N-16, P-16, K-16
Нитроаммофоска
N-16, P-16, K-16
16:16:16 NPK маркалы нитроаммофоска
N-16, P-16, K-16
14:14:23 маркалы нитроаммофоска
N-14, P-14, K-23
15:15:15 маркалы азотты-фосфорлы-калийлы тыңайтқыш
N-10, P-26, K- 26
10:26:26 маркалы нитроаммофоска
N-10, P-26, K-26
NPK тыңайтқыш: Нитрофоска
N-15, P-15, K-15
Азотты-фосфорлы-калийлы кешенді минералды тыңайтқыш (NPK қоспасы)
N-16, P-16, K-16
N-13, P-19, K-19