О бюджете Балхашского района на 2018-2020 годы
Решение Балхашского районного маслихата Алматинской области от 25 декабря 2017 года № 25-115. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 29 декабря 2017 года № 4460.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Балхашский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы 5 663 151 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления 122 856 тысяч тенге;
неналоговые поступления 9 361 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала 3 675 тысяч тенге;
поступления трансфертов 5 527 259 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 1 457 252 тысячи тенге;
целевые трансферты на развитие 674 907 тысяч тенге;
субвенции 3 395 100 тысяч тенге;
2) затраты 5 663 151 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 8 182 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 36 075 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 27 893 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 8 182 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 8 182 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Балхашского районного маслихата Алматинской области от 22.11.2018 № 38-175 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2018 год в сумме 2 650 тыс тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год объемы бюджетных субвенции передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 237 028 тысяч теңге, в том числе:
Акдалинскому сельскому округу 11 151 тысяч тенге;
Баканасскому сельскому округу 109 268 тысяч тенге;
Бахбахтинскому сельскому округу 60 236 тысяч тенге;
Балатопарскому сельскому округу 17 515 тысяч тенге;
Берекенскому сельскому округу 12 342 тысяч тенге;
Бирликскому сельскому округу 13 786 тысяч тенге;
Каройскому сельскому округу 12 730 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрены целевые трансферты бюджетам акимов сельских округов, в том числе на:
реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года.
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельского округа определяется на основании постановления акимата Балхашского района.

Балқаш ауданының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Балқаш аудандық мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы № 25-115 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2017 жылы 29 желтоқсанда № 4460 болып тіркелді.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Балқаш аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 5 663 151 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 122 856 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 9 361 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 3 675 мың теңге;
трансферттер түсімі 5 527 259 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 1 457 252 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 674 907 мың теңге;
субвенциялар 3 395 100 мың теңге;
2) шығындар 5 663 151 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 8 182 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 36 075 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 27 893 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 8 182 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 8 182 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Балқаш аудандық мәслихатының 22.11.2018 № 38-175 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2018 жылға арналған резерві 2 650 мың теңге көлемінде бекітілсін.
3. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 237 028 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Ақдала ауылдық округіне 11 151 мың теңге;
Бақанас ауылдық округіне 109 268 мың теңге;
Бақбақты ауылдық округіне 60 236 мың теңге;
Балатопар ауылдық округіне 17 515 мың теңге;
Береке ауылдық округіне 12 342 мың теңге;
Бірлік ауылдық округіне 13 786 мың теңге;
Қарой ауылдық округіне 12 730 мың теңге.
4. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның шінде:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
Өңірлерді дамытудың 2020 жылғы дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Балқаш ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

5. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрены трансферты органам местного самоуправления в сумме 9 469 тысяч тенге, согласно приложению 4 к настоящему решению.
Акимам сельских округов обеспечить эффективное использование бюджетных средств, поступающих на контрольный счет наличности местного самоуправления.
6. Установить перечень районных бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2018 год согласно приложению 5 к настоящему решению.

5. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес, 9 469 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ауылдық округтер әкімдері жергілікті өзін-өзі басқарудың қолма-қол ақшаны бақылау шотына түсетін бюджеттік қаржының тиімді пайдаланылуын қамтамасыз етсін.
6. 2018 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарамалардың тізбесі осы шешімнің 5-қосымшасына сәйкес белгіленсін.

7. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата "По экономической реформе, бюджету, тарифной политике, развитию малого и среднего предпринимательства".
8. Настоящее решение вводится действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии Балхашского районного маслихата М. Косаев
Секретарь Балхашского районного маслихата К. Омаров
Приложение 1 к решению Балхашского районного маслихата от 25 декабря 2017 года № 25-115 "О бюджете Балхашского района на 2018-2020 годы"
Районный бюджет на 2018 год

7. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың "Экономикалық реформа, бюджет, тарифтік саясат, шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
8. Осы шешiм 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледі.
Балқаш аудандық мәслихатының сессия төрағасы М. Қосаев
Балқаш аудандық мәслихатының хатшысы К. Омаров
Балқаш аудандық мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Балқаш ауданының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 25-115 шешіміне 1- қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджет

55084
9
Прочие услуги в области образования
140883
464
Отдел образования района (города областного значения)
140883
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
13881
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
14535
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
57602
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
14206
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
20000
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
20659
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
298773
1
Социальное обеспечение
44102
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
44102
005
Государственная адресная социальная помощь
44102
2
Социальная помощь
254672
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
254672
002
Программа занятости
128719
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
18501
006
Оказание жилищной помощи
4000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
3618
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1457
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
36741
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
30760
023
Обеспечение деятельности центра занятости населения
30876
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
26203
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
26203
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
21246
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1265
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов

55084
9
Білім беру саласындағы өзге де қызметтер
140883
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бiлiм бөлiмi
140883
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13881
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
14535
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
57602
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиядаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткізу
14206
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
20000
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
20659
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
298773
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
44102
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
44102
005
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек
44102
2
Әлеуметтiк көмек
254672
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
254672
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
128719
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет,спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
18501
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
4000
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
3618
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1457
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
36741
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
30760
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
30876
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
26203
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
26203
001
Жергiлiктi деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді iске асыру саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер
21246
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтiк төлемдердi есептеу, төлеу мен жеткiзу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1265
050
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру

975
Приложение 5 к решению Балхашского районного маслихата от 25 декабря 2017 года № 25-115 "О бюджете Балхашского района на 2018-2020 годы"
Перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2018 год
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
04
Образование
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование

975
Балқаш ауданы мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Балқаш ауданының2018-2020 жылдарға арналған бюджетітуралы" № 25-115 шешіміне 5-қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
04
Бiлiм беру
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру