О бюджете Жамбылского района на 2018-2020 года
Решение Жамбылского районного маслихата Алматинской области от 20 декабря 2017 года № 26-141. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 28 декабря 2017 года № 4457.
В соответствии c пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Жамбылский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы 19 839 798 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 2 741 957 тысяч тенге;
неналоговые поступления 28 603 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 25 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов 17 043 738 тысяч тенге;
2) затраты 19 892 231 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 35 605 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 73 689 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 38 084 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 2 027 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 90 065 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 90 065 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Жамбылский районного маслихата Алматинской области от 23.11.2018 № 45-212 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2018 год в сумме 6 538 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Жамбылский районного маслихата Алматинской области от 23.11.2018 № 45-212 (вводится в действие с 01.01.2018).
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год объем бюджетных изъятий в сумме 38 907 тысяч тенге, в том числе:
Каргалинский сельский округ 37 945 тысяч тенге;
Шолаккаргалинский сельский округ 962 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты акимов села, поселка, сельского округа, в сумме 329 265 тысяч тенге, в том числе:
Аккайнарский сельский округ 10 735 тысяч тенге;
Актерекский сельский округ 17 765 тысяч тенге;
Аксенгирскй сельский округ 17 878 тысяч тенге;
Бериктасский сельский округ 15 962 тысячи тенге;
Дегересский сельский округ 17 837 тысяч тенге;
Жамбылский сельский округ 21 014 тысяч тенге;
Каракастекский сельский округ 30 587 тысяч тенге;
Карасуский сельский округ 9 552 тысячи тенге;
Мынбаевский сельский округ 13 758 тысяч тенге;

Жамбыл ауданының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2017 жылғы 20 желтоқсандағы № 26-141 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2017 жылы 28 желтоқсанда № 4457 болып тіркелді.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексiнің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Жамбыл аудандық мәслихаты ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер 19 839 798 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер 2 741 957 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 28 603 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 25 500 мың теңге;
трансферттер түсiмі 17 043 738 мың теңге;
2) шығындар 19 892 231 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 35 605 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 73 689 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 38 084 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 2 027 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 90 065 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 90 065 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 23.11.2018 № 45-212 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2018 жылға арналған резерві 6 538 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 2 тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 23.11.2018 № 45-212 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округі бюджетінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюдың көлемі 38 907 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Қарғалы селолық округінен 37 945 мың теңге;
Шолаққарғалы селолық округінен 962 мың теңге.
4. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 329 265 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Аққайнар селолық округіне 10 735 мың теңге;
Ақтерек селолық округіне 17 765 мың теңге;
Ақсеңгір селолық округіне 17 878 мың теңге;
Беріктас селолық округіне 15 962 мың теңге;
Дегерес селолық округіне 17 837 мың теңге;
Жамбыл селолық округіне 21 014 мың теңге;
Каракастек селолық округіне 30 587 мың теңге;
Қарасу селолық округіне 9 552 мың теңге;
Мынбаев селолық округіне 13 758 мың теңге;

Матыбулакский сельский округ 15 173 тысячи тенге;
Самсинский сельский округ 17 612 тысяч тенге;
Таранский сельский округ 44 619 тысяч тенге;
Талапский сельский округ 17 617 тысяч тенге;
Унгуртасский сельский округ 17 177 тысяч тенге;
Узынагашский сельский округ 10 572 тысяч тенге;
Шиенский сельский округ 34 508 тысяч тенге;
Темиржолский сельский округ 16 899 тысяч тенге.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа, в том числе на:
реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года.
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата Жамбылского района.

Мәтібұлақ селолық округіне 15 173 мың теңге;
Самсы селолық округіне 17 612 мың теңге;
Таран селолық округіне 44 619 мың теңге;
Талап селолық округіне 17 617 мың теңге;
Үңгіртас селолық округіне 17 177 мың теңге;
Ұзынағаш селолық округіне 10 572 мың теңге;
Шиен селолық округіне 34 508 мың теңге;
Теміржол селолық округіне 16 899 мың теңге.
5. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Жамбыл ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

6. Установить перечень районных бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2018 год согласно приложению 4 к настоящему решению.
7. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Жамбылского районного маслихата "По экономической реформе, бюджету, тарифной политике, развитию малого и среднего предпринимательства".
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии Жамбылского
районного маслихата Нурманов С. А.
Секретарь Жамбылского маслихата районного Журын С. М.

6. 2018 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
7. Осы шешімнің орындалуын бақылау Жамбыл аудандық мәслихатының "Экономикалық реформа, бюджет, тарифтік саясат, шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
8. Осы шешiм 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледі.
Жамбыл аудандық мәслихатының сессия төрағасы Нурманов С. Ә.
Жамбыл аудандық мәслихатының хатшысы Жұрын С. М.

Приложение 1 к решению Жамбылского районного маслихата от "20" декабря 2017 года № 26-141 "О бюджете Жамбылского района на 2018-2020 года"
Районный бюджет на 2018 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Жамбылский районного маслихата Алматинской области от 23.11.2018 № 45-212 (вводится в действие с 01.01.2018).
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
1. Доходы
19839798
1
Налоговые поступления

Жамбыл аудандық мәслихатының 2017 жылғы "20" желтоқсандағы "Жамбыл ауданының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 26-141 шешіміне 1-қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 23.11.2018 № 45-212 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сынып
Ішкі сынып
Аталуы
Сомасы (мың теңге)
1. Кірістер
19839798
1
Салықтық түсімдер

031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
16955
2
Социальная помощь
517623
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
517623
002
Программа занятости
217713
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
53116
006
Оказание жилищной помощи
14045
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
30003
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4283
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
59726
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
95854
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
42883
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
39313
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
39313
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
31519
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3877
021
Капитальные расходы государственного органа
225
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
3692
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
4378799
1
Жилищное хозяйство
313409
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
12495
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
12495
467
Отдел строительства района (города областного значения)
290000
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
250000
004
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
40000
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
10914
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда

031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
16955
2
Әлеуметтік көмек
517623
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
517623
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
217713
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
53116
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
14045
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
30003
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4283
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
59726
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
95854
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
42883
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
39313
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
39313
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31519
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3877
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
225
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
3692
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4378799
1
Тұрғын үй шаруашылығы
313409
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
12495
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
12495
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
290000
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
250000
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
40000
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
10914
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер

Приложение 4 к решению Жамбылского районного маслихата от "20" декабря 2017 года №26-141 "О бюджете Жамбылского района на 2018-2020 года"
Перечень бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2018 год
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
4
Образование
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
464
Отдел образования района (города областного значения)

Жамбыл аудандық мәслихатының 2017 жылғы "20" желтоқсандағы "Жамбыл ауданының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 26-141 шешіміне 4-қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджетті атқару барысында қысқартуға жатпайтын аудандық бюджеттiк бағдарламалар тізбесі
Функционалдық топ
Кіші функция
Бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
4
Білім беру
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі