О бюджетах поселка Боралдай и сельских округов Илийского района на 2018-2020 годы
Решение Илийского районного маслихата Алматинской области от 25 декабря 2017 года № 20-105. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 9 января 2018 года № 4487.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Илийский районный маслихатРЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Боралдай 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы 410 911 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления 274 066 тысяч тенге;
поступления трансфертов 136 845 тысяч тенге;
2) затраты 426 493 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета (-) 15 582 тысячи тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 15 582 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Илийского районного маслихата Алматинской области от 26.11.2018 № 35-162 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Утвердить бюджет Ащыбулакского сельского округа на 2018-2020 годы согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы 263 803 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 187 198 тысяч тенге;
поступления трансфертов 76 605 тысяч тенге;
2) затраты 275 451 тысяча тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета (-) 11 648 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 11 648 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Илийского районного маслихата Алматинской области от 26.11.2018 № 35-162 (вводится в действие с 01.01.2018).
3. Утвердить бюджет Байсеркенского сельского округа на 2018-2020 годы согласно приложениям 7, 8, 9 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы 272 755 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 257 787 тысяч тенге;
поступления трансфертов 14 968 тысяч тенге;
2) затраты 287 899 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета (-) 15 144 тысячи тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 15 144 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Илийского районного маслихата Алматинской области от 26.11.2018 № 35-162 (вводится в действие с 01.01.2018).

Іле ауданының Боралдай кенті және ауылдық округтерінің 2018-2020 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Алматы облысы Іле аудандық мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы № 20-105 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2018 жылы 9 қаңтарда № 4487 болып тіркелді.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2-тармағына,"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттікбасқаружәне өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Іле аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған Боралдай кентінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 410 911 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 274 066 мың теңге;
трансферттер түсімі 136 845 мың теңге;
2) шығындар 426 493 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 15 582 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 15 582 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Іле аудандық мәслихатының 26.11.2018 № 35-162 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2018-2020 жылдарға арналған Ащыбұлақ ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5, 6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 263 803 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдері 187 198 мың теңге;
трансферттердің түсімдері 76 605 мың теңге;
2) шығындар 275 451 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 11 648 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 11 648 мың теңге.
Ескерту. 2 тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Іле аудандық мәслихатының 26.11.2018 № 35-162 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2018-2020 жылдарға арналған Байсерке ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 7, 8, 9-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 272 755 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдері 257 787 мың теңге;
трансферттердің түсімдері 14 968 мың теңге;
2) шығындар 287 899 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 15 144 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 15 144 мың теңге.
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Іле аудандық мәслихатының 26.11.2018 № 35-162 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).

8. Утвердить бюджет Междуреченского сельского округа на 2018-2020 годы согласно приложениям 22, 23, 24 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы 150 838 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 57 564 тысячи тенге;
поступления трансфертов 93 274 тысячи тенге.
2) затраты 158 143 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета (-) 7 305 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 7 305 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 в редакции решения Илийского районного маслихата Алматинской области от 26.11.2018 № 35-162 (вводится в действие с 01.01.2018).
9. Утвердить бюджет Чапаевского сельского округа на 2018-2020 годы согласно приложениям 25, 26, 27 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы 86 989 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 60 155 тысяч тенге;
поступления трансфертов 26 834 тысячи тенге;
2) затраты 89 336 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета (-) 2 347 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 2 347 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 в редакции решения Илийского районного маслихата Алматинской области от 26.11.2018 № 35-162 (вводится в действие с 01.01.2018).
10. Утвердить бюджет Энергетического сельского округа на 2018-2020 годы согласно приложениям 28, 29, 30 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы 442 922 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 344 162 тысячи тенге;
поступления трансфертов 98 760 тысяч тенге;
2) затраты 455 321 тысяча тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета (-) 12 399 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 12 399 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 в редакции решения Илийского районного маслихата Алматинской области от 26.11.2018 № 35-162 (вводится в действие с 01.01.2018).
11. Предусмотреть в бюджетах поселка Боралдай и сельских округов на 2018 год объемы бюджетных изъятий в сумме 798 977 тысячи тенге, в том числе:
поселок Боралдай 141508 тысяч тенге;
Ащыбулакский сельский округ 104 836 тысяч тенге;
Байсеркенский сельский округ 145 005 тысяч тенге;
Жетыгенский сельский округ 25 173 тысячи тенге;
КазЦИКовский сельский округ 34 236 тысяч тенге;

8. 2018-2020 жылдарға арналған Междуреченский ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 22, 23, 24-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 150 838 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдері 57 564 мың теңге;
трансферттердің түсімдері 93 274 мың теңге;
2) шығындар 158 143 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 7 305 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 7 305 мың теңге.
Ескерту. 8 тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Іле аудандық мәслихатының 26.11.2018 № 35-162 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2018-2020 жылдарға арналған Чапаев ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 25, 26, 27-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 86 989 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдері 60 155 мың теңге;
трансферттердің түсімдері 26 834 мың теңге;
2) шығындар 89 336 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 2 347 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 2 347 мың теңге.
Ескерту. 9 тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Іле аудандық мәслихатының 26.11.2018 № 35-162 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2018-2020 жылдарға арналған Энергетический ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 28, 29, 30-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 442 922 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдері 344 162 мың теңге;
трансферттердің түсімдері 98 760 мың теңге;
2) шығындар 455 321 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 12 399 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 12 399 мың теңге.
Ескерту. 10 тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Іле аудандық мәслихатының 26.11.2018 № 35-162 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. 2018 жылға арналған Боралдай кенті және ауылдық округтерінің бюджетінде бюджеттік алып қоюлардың көлемдері 798 977 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Боралдай кенті 141 508мың теңге;
Ащыбұлақ ауылдық округі 104 836 мың теңге;
Байсерке ауылдық округі 145 005 мың теңге;
Жетіген ауылдық округі 25 173 мың теңге;
КазЦИК ауылдық округі 34 236 мың теңге;

Караойский сельский округ 46 077 тысяч тенге;
Междуреченский сельский округ 21 033 тысячи тенге;
Энергетический сельский округ 281 109 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 в редакции решения Илийского районного маслихата Алматинской области от 10.08.2018 № 31-146 (вводится в действие с 01.01.2018).
12.Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Илийского районного маслихата "По вопросам бюджета, социально-экономического развития, транспорта, строительства, связи, промышленности, сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства".

Қараой ауылдық округі 46 077 мың теңге;
Междуреченский ауылдық округі 21 033 мың теңге;
Энергетический ауылдық округі 281 109 мың теңге.
Ескерту. 11 тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Іле аудандық мәслихатының 10.08.2018 № 31-146 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. Осы шешімнің орындалуын бақылау Іле аудандық мәслихатының "Бюджет, әлеуметтік-экономикалық даму, көлік, құрылыс, байланыс, өнеркәсіп, ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік мәселелері жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.

13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии Илийского районного маслихата Р. Нурбаев
СекретарьИлийского районного маслихата Р. Абилова
Приложение 1 к решению Илийского районного маслихата от 25 декабря 2017 года № 20-105 "О бюджетах поселка Боралдай и сельских округов Илийского района на 2018-2020 годы"
Бюджет поселка Боралдай на 2018 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Илийского районного маслихата Алматинской области от 26.11.2018 № 35-162 (вводится в действие с 01.01.2018).
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
І. Доходы

13. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Іле аудандық мәслихатының сессия төрағасы Р.Нурбаев
Іле аудандық мәслихатының хатшысы Р. Абилова
Іле аудандық мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Іле ауданының Боралдай кенті және ауылдық округтерінің 2018-2020 жылдарға арналған бюджеттері туралы" № 20-105 шешіміне 1-қосымша
2018 жылға арналған Боралдай кентінің бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы Іле аудандық мәслихатының 26.11.2018 № 35-162 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
І. Кірістер

124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
0
054
Возврат, использованных не по целевому назначению кредитов, выданных из районного (города областного значения) бюджета
0
Приложение 2 к решению Илийского районного маслихата от 25 декабря 2017 года № 20-105 "О бюджетах поселка Боралдай и сельских округов Илийского района на 2018-2020 годы"
Бюджет поселка Боралдай на 2019 год
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
І. Доходы

124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
0
054
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінен бөлінген нысыналы мақсатқа сай пайдаланылмаған кредиттерді қайтару
0
Іле аудандық мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Іле ауданының Боралдай кенті және ауылдық округтерінің 2018-2020 жылдарға арналған бюджеттері туралы" № 20-105 шешіміне 2-қосымша
2019 жылға арналған Боралдай кентінің бюджеті
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
І. Кірістер

124
Отдел финансов района (города областного значения)
0
008
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
0
Приложение 4 к решению Илийского районного маслихата от 25 декабря 2017 года № 20-105 "О бюджетах поселка Боралдай и сельских округов Илийского района на 2018-2020 годы"
Бюджет Ащибулакского сельского округа на 2018 год
Сноска. Приложение 4 в редакции решения Илийского районного маслихата Алматинской области от 26.11.2018 № 35-162 (вводится в действие с 01.01.2018).
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
І. Доходы

124
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
0
008
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
0
Іле аудандық мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Іле ауданының Боралдай кенті және ауылдық округтерінің 2018-2020 жылдарға арналған бюджеттері туралы" № 20-105 шешіміне 4-қосымша
2018 жылға арналған Ащыбұлақ ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 4 қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы Іле аудандық мәслихатының 26.11.2018 № 35-162 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
І. Кірістер