О бюджете Каратальского района на 2018-2020 годы
Решение Каратальского районного маслихата Алматинской области от 21 декабря 2017 года № 26-109. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 3 января 2018 года № 4467.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Каратальский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы 6251155 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 172560 тысяч тенге;
неналоговые поступления 7000 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 8900 тысяч тенге;
поступления трансфертов 6062695 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 1829070 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 730785 тысяч тенге;
субвенции 3502840 тысяч тенге;
2) затраты 6281851 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 19910 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 34871 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов 14961 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 50606 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 50606 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Каратальского районного маслихата Алматинской области от 21.11.2018 № 44-168 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2018 год в сумме 3195 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сельских округов, в сумме 114603 тысячи тенге, в том числе:
городу Уштобе 34453 тысячи тенге;
Бастобинскому сельскому округу 19400 тысяч тенге;
Балпыкскому сельскому округу 16931 тысяча тенге;
сельскому округу Жолбарыс батыр 29300 тысяч тенге;
Ескельдинскому сельскому округу 14519 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Каратальского районного маслихата Алматинской области от 21.11.2018 № 44-168 (вводится в действие с 01.01.2018).
4. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, сельских округов, в том числе на:
реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках программы "Развития регионов до 2020 года".
Распределение указанных трансфертов бюджетам города районного значения, сельских округов определяются на основании постановления акимата Каратальского района.

Қаратал ауданының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Қаратал аудандық мәслихатының 2017 жылғы 21 желтоқсандағы № 26-109 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2018 жылы 3 қаңтарда № 4467 болып тіркелді.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Қаратал аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 6251155 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 172560 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 7000 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 8900 мың теңге;
трансферттер түсімі 6062695 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 1829070 мың теңге;
нысаналы даму трансферттер 730785 мың теңге;
субвенциялар 3502840 мың теңге;
2) шығындар 6281851 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 19910 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 34871 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 14961 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 50606 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 50606 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Қаратал аудандық мәслихатының 21.11.2018 № 44-168 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2018 жылға арналған резерві 3195 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 114603 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Үштөбе қаласына 34453 мың теңге;
Бастөбе ауылдық округіне 19400 мың теңге;
Балпық ауылдық округіне 16931 мың теңге;
Жолбарыс батыр ауылдық округіне 29300 мың теңге;
Ескелді ауылдық округіне 14519 мың теңге.
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Қаратал аудандық мәслихатының 21.11.2018 № 44-168 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
"Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі" бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруға.
Көрсетілген трансферттерді аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Қаратал ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

5. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрены трансферты органам местного самоуправления в сумме 8422 тысяч тенге, согласно приложению 4 к настоящего решению.
Акимам города районного значения, сельских округов обеспечить эффективное использование бюджетных средств, поступающих на контрольный счет наличности местного самоуправления.
6. Установить перечень районных бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2018 год, согласно приложению 5 к настоящего решению.

5. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте жергілікті өзін-өзі басқару органдарында осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес, 8422 мың теңге сомасында трансферттер көзделгені ескерілсін.
Аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтер әкімдері жергілікті өзін-өзі басқарудың қолма-қол ақшаны бақылау шотына түсетін бюджет қаражатының тиімді пайдаланылуын қамтамасыз етсін.
6. 2018 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесіосы шешімнің 5-қосымшасына сәйкес белгіленсін.

7. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Каратальского районного маслихата "По вопросам планирования, бюджета, хозяйственной деятельности, строительства, землепользования, охраны природы и рационального использования природных ресурсов".
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии Каратальского
районного маслихата М. Тлеубай
Секретарь Каратальского
районного маслихата Б. Смаилов

7. Осы шешімнің орындалуын бақылау Қаратал аудандық мәслихаттың "Жоспарлау, бюджет, шаруашылық қызмет, құрылыс, жерді пайдалану, табиғат қорғау және табиғи қорды ұтымды пайдалану мәселелері жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
8. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қаратал аудандық маслихатының
сессия төрағасы М. Тілеубай
Қаратал аудандық
мәслихатының хатшысы Б. Смаилов

Приложение 1 к решению Каратальского районного маслихата от "21" декабря 2017 года № 26-109 "О бюджете Каратальского района на 2018-2020 годы"
Районный бюджет на 2018 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Каратальского районного маслихата Алматинской области от 21.11.2018 № 44-168 (вводится в действие с 01.01.2018).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Наименование
Подкласс
1. Доходы
6251155
1
Налоговые поступления

Қаратал аудандық мәслихатының 2017 жылғы "21" желтоқсандағы "Қаратал ауданының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 26-109 шешіміне 1-қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы Қаратал аудандық мәслихатының 21.11.2018 № 44-168 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы (мың тенге)
Сынып
Атауы
Ішкі сынып
1. Кірістер
6251155
1
Салықтық түсімдер

67412
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
1432
012
Капитальные расходы государственного органа
370
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
23400
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
9006
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
506503
1
Социальное обеспечение
136755
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
108910
005
Государственная адресная социальная помощь
108910
464
Отдел образования района (города областного значения)
27845
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
14046
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
13799
2
Социальная помощь
342117
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
342117
002
Программа занятости
154364
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
10513
006
Оказание жилищной помощи
34648
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
16684
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2331
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
35125
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
63671
023
Oбеспечение деятельности центров занятости
24781
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
27631
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
27631
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
20617
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2952
021
Капитальные расходы государственного органа
370
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы

67412
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
1432
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
370
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
23400
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
9006
6
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
506503
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
136755
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
108910
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
108910
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
27845
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
14046
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
13799
2
Әлеуметтік көмек
342117
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
342117
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
154364
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
10513
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
34648
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
16684
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2331
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
35125
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
63671
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
24781
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
27631
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
27631
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20617
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2952
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
370
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру

Приложение 5 к решению Каратальского районного маслихата от "21"декабря 2017 года № 26-109 "О бюджете Каратальского района на 2018-2020 годы"
Перечень районных бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2018 год
Наименование
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
4
Образование
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование

Қаратал аудандық мәслихатының 2017 жылғы "21" желтоқсандағы "Қаратал ауданының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 26-109 шешіміне 5-қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджеттіатқарупроцесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
4
Білім беру
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру