О бюджете Кербулакского района на 2018-2020 годы
Решение Кербулакского районного маслихата Алматинской области от 21 декабря 2017 года № 22-123. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 4 января 2018 года № 4472.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Кербулакский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы 8 092 833 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 299 915 тысяч тенге;
неналоговые поступления 6 685 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 10 787 тысяч тенге;
поступление трансфертов 7 775 446 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 1 723 676 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 1 319 010 тысяч тенге;
субвенции 4 732 760 тысяч тенге;
2) затраты 8 114 612 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 33 581 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 61 328 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 27 747 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 55 360 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 55 360 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Кербулакского районного маслихата Алматинской области от 22.11.2018 № 41-219 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2018 год в сумме 6550 тысячи тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрены трансферты органам местного самоуправления в сумме 19 095 тысяч тенге, согласно приложению 4 к настоящему решению.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Кербулакского районного маслихата Алматинской области от 06.08.2018 № 37-195 (вводится в действие с 01.01.2018).
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 216 877 тысяч тенге, в том числе:
Талдыбулакскому сельскому округу 10 496 тысяч тенге;
Алтынемелскому сельскому округу 14 697 тысяч тенге;
Когалинскому сельскому округу 28 673 тысячи тенге;
Коксускому сельскому округу 13 863 тысячи тенге;
Шубарскому сельскому округу 15 049 тысяч тенге;
Карашокинскому сельскому округу 36 148 тысяч тенге;
Басшийскому сельскому округу 23 510 тысяч тенге;

Кербұлақ ауданының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Кербұлақ аудандық мәслихатының 2017 жылғы 21 желтоқсандағы № 22-123 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2018 жылы 4 қаңтарда № 4472 болып тіркелді.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Кербұлақ аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 8 092 833 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 299 915 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 6 685 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 10 787 мың теңге;
трансферттер түсімі 7 775 446 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 1 723 676 мың теңге;
нысаналы даму трансферттер 1 319 010 мың теңге;
субвенциялар 4 732 760 мың теңге;
2) шығындар 8 114 612 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 33 581 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 61 328 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 27 747 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 55 360 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 55 360 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Кербұлақ аудандық мәслихатының 22.11.2018 № 41-219 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2018 жылға арналған резерві 6 550 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте жергілікті өзін-өзі басқару органдарына осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес, 19 095 мың теңге сомасында трансферттер көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Кербұлақ аудандық мәслихатының 06.08.2018 № 37-195 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 216 877 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Талдыбұлақ ауылдық округіне 10 496 мың теңге;
Алтынемел ауылдық округіне 14 697 мың теңге;
Қоғалы ауылдық округіне 28 673 мың теңге;
Көксу ауылдық округіне 13 863 мың теңге;
Шұбар ауылдық округіне 15 049 мың теңге;
Қарашоқы ауылдық округіне 36 148 мың теңге;
Басши ауылдық округіне 23 510 мың теңге;

Шанханайскому сельскому округу 17 860 тысяч тенге;
Сарыозекскому сельскому округу 40 897 тысяч тенге;
Жайнак батырскому сельскому округу 15 684 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Кербулакского районного маслихата Алматинской области от 22.11.2018 № 41-219 (вводится в действие с 01.01.2018).
5. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, в том числе на:
реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках программы Развития регионов до 2020 года.
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельских округов определяются на основании постановления акимата Кербулакского района.

Шанханай ауылдық округіне 17 860 мың теңге;
Сарыөзек ауылдық округіне 40 897 мың теңге;
Жайнақ батыр ауылдық округіне 15 684 мың теңге.
Ескерту. 4 тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Кербұлақ аудандық мәслихатының 22.11.2018 № 41-219 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруға.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Кербұлақ ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

6. Установить перечень районных бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2018 год согласно приложению 5 к настоящему решению.
7. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата "По экономике и бюджету района, налогу, поддержке малого и среднего предпринимательства, коммунального хозяйства, озеленению и оказанию услуг населению".

6. 2018 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалар тізбесі осы шешімнің 5-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
7. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың "Аудан экономикасы мен бюджеті, салық, кіші және орта кәсіпкерлікті қолдау, коммуналдық шаруашылық, көгалдандыру және халыққа қызмет көрсету жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.

8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии Кербулакского
районного маслихата Б. Есимов
Секретарь Кербулакского
районного маслихата Б. Рысбеков
Приложение 1 к решению Кербулакского районного маслихата от 21 декабря 2017 года № 22-123 "О бюджете Кербулакского района на 2018 -2020 годы"
Районный бюджет на 2018 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Кербулакского районного маслихата Алматинской области от 22.11.2018 № 41-219 (вводится в действие с 01.01.2018).
Категория Наименование
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
1
2
3
4
5

8. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Кербұлақ аудандық мәслихатының сессия төрағасы Б. Есимов
Кербұлақ аудандық мәслихатының хатшысы Б. Рысбеков
Кербұлақ аудандық мәслихатының 2017 жылғы 21 желтоқсандағы "Кербұлақ ауданының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 22-123 шешіміне 1-қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы Кербұлақ аудандық мәслихатының 22.11.2018 № 41-219 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты Атауы
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
1
2
3
4
5

11597
9
Прочие услуги в области образования
776973
464
Отдел образования района (города областного значения)
776973
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
17651
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
13300
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
93657
012
Капитальные расходы государственного органа
11159
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
13354
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
366094
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
261758
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
411053
1
Социальное обеспечение
57900
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
57000
005
Государственная адресная социальная помощь
57000
464
Отдел образования района (города областного значения)
900
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
900
2
Социальная помощь
320503
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
320503
002
Программа занятости
117509
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
29596
006
Оказание жилищной помощи
20696
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
10030
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1914
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
43996
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
54099
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
42663
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
32650
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
32650
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

11597
9
Білім беру саласындағы өзге де қызметтер
776973
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
776973
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17651
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
13300
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу
93657
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
11159
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
13354
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
366094
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
261758
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
411053
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
57900
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
57000
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
57000
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
900
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
900
2
Әлеуметтiк көмек
320503
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
320503
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
117509
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
29596
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
20696
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
10030
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1914
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
43996
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
54099
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
42663
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
32650
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
32650
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер