О бюджете Сарканского района на 2018-2020 годы
Решение Сарканского районного маслихата Алматинской области от 21 декабря 2017 года № 29-126. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 29 декабря 2017 года № 4462.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Сарканский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы 6 560 558 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 292 830 тысяч тенге;
неналоговые поступления 37 036 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 28 357 тысяч тенге;
поступления трансфертов 6 202 335 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 1 148 776 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 1 283 769 тысяч тенге;
субвенции 3 769 790 тысяч тенге;
2) затраты 6 609 923 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 24 841 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 41 374 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов 16 533 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 74 206 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 74 206 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Сарканского районного маслихата Алматинской области от 26.11.2018 № 49-206 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2018 год в сумме 4 534 тысячи тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сельских округов, в сумме 166 449 тысяч тенге, в том числе:
городу Саркан 39 207 тысяч тенге;
Алмалинскому сельскому округу 17 693 тысячи тенге;
Екиашинскому сельскому округу 55 663 тысячи тенге;
Койлыкскому сельскому округу 18 410 тысяч тенге;
Лепсинскому сельскому округу 18 902 тысячи тенге;
Черкасскому сельскому округу 16 574 тысячи тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрены трансферты органам местного самоуправления в сумме 9420 тысяч тенге, согласно приложению 4 к настоящему решению.
Акимам сельских округов обеспечить эффективное использование бюджетных средств, поступающих на контрольный счет наличности местного самоуправления.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, сельских округов в том числе на:
реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года.
Распределение указанных трансфертов бюджетам города районного значения, сельских округов определяются на основании постановления акимата Сарканского района.

Сарқан ауданының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Сарқан аудандық мәслихатының 2017 жылғы 21 желтоқсандағы № 29-126 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2017 жылы 29 желтоқсанда 4462 болып тіркелді.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Сарқан аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 6 560 558 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 292 830 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 37 036 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 28 357 мың теңге;
трансферттердің түсімдері 6 202 335 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 1 148 776 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 1 283 769 мың теңге;
субвенциялар 3 769 790 мың теңге;
2) шығындар 6 609 923 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 24 841 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 41 374 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 16 533 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 74 206 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 74 206 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Сарқан аудандық мәслихатының 26.11.2018 № 49-206 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2018 жылға арналған резерві 4 534 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 166 449 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Сарқан қаласына 39 207 мың теңге;
Алмалы ауылдық округіне 17 693 мың теңге;
Екіаша ауылдық округіне 55 663 мың теңге;
Қойлық ауылдық округіне 18 410 мың теңге;
Лепсі ауылдық округіне 18 902 мың теңге;
Черкасск ауылдық округіне 16 574 мың теңге;
4. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте жергілікті өзін-өзі басқару
органдарына берілетін трансферттер осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес, 9420 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ауылдық округтер әкімдері жергілікті өзін-өзі басқарудың қолма-қол ақшаны бақылау шотына түсетін бюджет қаражатының тиімді пайдаланлыуын қамтамасыз етсін.
5. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қала, ауыл, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға.
Көрсетілген трансферттерді аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Сарқан ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

6. Установить перечень районных бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2018 год согласно приложению 5 к настоящему решению.
7. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Сарканского районного маслихата "По сфере экономики, финансов, налогов и бюджета, развития малого и среднего предпринимательства, аграрных вопросов и экологии".
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель очередной
29 сессии Сарканского
районного маслихата Е. Алинов
Секретарь Сарканского
районного маслихата К. Абдрахманов

6. 2018 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процессінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 5-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
7. Осы шешімнің орындалуын бақылау Сарқан аудандық мәслихатының "Экономика саласы, қаржы, салық және бюджет, шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту, аграрлық мәселелер, экология жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
8. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сарқан аудандық мәслихатының
кезекті 29 сессиясының төрағасы Е. Алинов
Сарқан аудандық
мәслихатының хатшысы Қ. Абдрахманов

Приложение 1 к решению Сарканского районного маслихата от 21 декабря 2017 года № 29-126 "О бюджете Сарканского района на 2018-2020 годы"
Районный бюджет на 2018 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Сарканского районного маслихата Алматинской области от 26.11.2018 № 49-206 (вводится в действие с 01.01.2018).
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы
6 560 558
1
Налоговые поступления

Сарқан аудандық мәслихатының 2017 жылғы 21 желтоқсандағы "Сарқан ауданының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 29-126 шешіміне 1-қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы Сарқан аудандық мәслихатының 26.11.2018 № 49-206 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
І.Кірістер
6 560 558
1
Салықтық түсімдер

750 474
9
Прочие услуги в области образования
526 916
464
Отдел образования района (города областного значения)
526 916
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
12 026
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
11 400
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
80 709
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
2 189
012
Капитальные расходы государственного органа
334
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
17 840
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
288 409
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
114 009
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
417 840
1
Социальное обеспечение
68 242
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
68 242
005
Государственная адресная социальная помощь
68 242
2
Социальная помощь
318 872
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
318 872
002
Программа занятости
145 735
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
12 948
006
Оказание жилищной помощи
26 749
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
9 926
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 424
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
37 934
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
46 486
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
36 670
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
30 726
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
30 726
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
24 891
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат

750 474
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
526 916
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
526 916
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 026
004
Ауданның (областык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
11 400
005
Ауданның (областык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
80 709
007
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
2 189
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
334
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
17 840
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
288 409
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
114 009
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
417 840
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
68 242
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
68 242
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
68 242
2
Әлеуметтiк көмек
318 872
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
318 872
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
145 735
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
12 948
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
26 749
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
9 926
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 424
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
37 934
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
46 486
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
36 670
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
30 726
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
30 726
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 891
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

Приложение 5 к решению Сарканского районного маслихата от 21 декабря 2017 года № 29-126 "О бюджете Сарканского района на 2018-2020 годы"
Перечень районных бюджетных программ не подлежащих к секвестру в процессе исполнения районного бюджеты на 2018 год
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
04
Образование
02
Начальное, основное среднее и общее среднее образование

Сарқан аудандық мәслихатының 2017 жылғы 21 желтоқсандағы "Сарқан ауданының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 29-126 шешіміне 5-қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджетінің орындалу барысында секвестірлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарлама тізбегі
Функционалдық топ
Кіші бағдарлама
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
04
Білім беру
02
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру