Об изменении границ (черт) населенных пунктов Талгарского района
Решение Талгарского районного маслихата Алматинской области от 06 февраля 2017 года № 11-65 и постановление акимата Талгарского района Алматинской области 06 февраля 2017 года № 02-30. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 9 марта 2017 года № 4120.
В соответствии с пунктом 5 статьи 108 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, подпунктом 3) статьи 12 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", Талгарский районный маслихат РЕШИЛ и акимат Талгарского района ПОСТАНОВИЛ:
1. Границы (черты) населенных пунктов Талгарского района изменить согласно прилагаемым схематическим картам:
1) по Алатаускому сельскому округу:
изменить границу (черту) села Алмалык на 148,1976 гектаров, установив новые границы села Алмалык общей площадью 175,1069 гектаров;
изменить границу (черту) села Алтындан на 22,0890 гектаров, установив новые границы села Алтындан общей площадью 33,4595 гектаров;
изменить границу (черту) села Амангельды на 62,3965 гектаров, установив новые границы села Амангелды общей площадью 87,4421 гектаров;
изменить границу (черту) села Байбулак на 68,5533 гектаров, установив новые границы села Байбулак общей площадью 101,5386 гектаров;
изменить границу (черту) села Береке на 28,3488 гектаров, установив новые границы села Береке общей площадью 75,7700 гектаров;
изменить границу (черту) села Кызыл Кайрат на 271,8901 гекатров, установив новые границы села Кызыл Кайрат общей площадью 476,9618 гектаров;
изменить границу (черту) села Рыскулова на 141,1876 гектаров, установив новые границы села Рыскулова общей площадью 296,0000 гектаров;
изменить границу (черту) села Шымбулак на 23,9638 гектаров, установив новые границы села Шымбулак общей площадью 49,0188 гектаров;
2) по Бесагашскому сельскому округу:
изменить границу (черту) села Акбулак на 15,176 гектаров, установив новые границы села Акбулак общей площадью 20,4000 гектаров;
изменить границу (черту) села Бесагаш на 420,0935 гектаров, установив новые границы села Бесагаш общей площадью 553,7315 гектаров;
3) по Бескайнарскому сельскому округу:
изменить границу (черту) села Бескайнар на 152,64 гектаров, установив новые границы села Бескайнар общей площадью 260,0000 гектаров;
изменить границу (черту) села Котырбулак на 24,8817 гектаров, установив новые границы села Котырбулак общей площадью 34,5000 гектаров;

Талғар ауданы елді мекендерінің шекараларын (шектерін өзгерту туралы
Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 2017 жылғы 06 ақпандағы № 11-65 шешімі және Алматы облысы Талғар ауданы әкімдігінің 2017 жылғы 06 ақпандағы № 02-30 қаулысы. Алматы облысы Әділет департаментінде 2017 жылы 9 наурызда № 4120 болып тіркелді.
2003 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасының Жер кодексінің 108-бабының 5-тармағына, "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 3) тармақшасына сәйкес, Талғар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ және Талғар ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Талғар ауданының елді мекендерінің шекаралары (шектері) қоса беріліп отырған схемалық карталарға сәйкес өзгертілсін:
1) Алатау ауылдық округі бойынша:
Алмалық ауылының шекарасы (шегі) 148,1976 гектарға өзгертіліп, Алмалық ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 175,1069 гектар болып белгіленсін;
Алтындән ауылының шекарасы (шегі) 22,089 гектарға өзгертіліп, Алтындән ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 33,4595 гектар болып белгіленсін;
Амангелді ауылының шекарасы (шегі) 62,3965 гектарға өзгертіліп, Амангелді ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 87,4421 гектар болып белгіленсін;
Байбұлақ ауылының шекарасы (шегі) 68,5533 гектарға өзгертіліп, Байбұлақ ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 101,5386 гектар болып белгіленсін:
Береке ауылының шекарасы (шегі) 28,3488 гектарға өзгертіліп, Береке ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 75,7700 гектар болып белгіленсін;
Қызыл Қайрат ауылының шекарасы (шегі) 271,8901 гектарға өзгертіліп, Қызыл Қайрат ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 476,9618 гектар болып белгіленсін;
Рысқұлов ауылының шекарасы (шегі) 141,1876 гектарға өзгертіліп, Рысқұлов ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 296,0000 гектар болып белгіленсін;
Шымбұлақ ауылының шекарасы (шегі) 23,9638 гектарға өзгертіліп, Шымбұлақ ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 49,0188 гектар болып белгіленсін;
2) Бесағаш ауылдық округі бойынша:
Акбұлақ ауылының шекарасы (шегі) 15,176 гектарға өзгертіліп, Акбұлақ ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 20,4000 гектар болып белгіленсін;
Бесағаш ауылының шекарасы (шегі) 420,0935 гектарға өзгертіліп, Бесағаш ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 553,7315 гектар болып белгіленсін;
3) Бесқайнар ауылдық округі бойынша:
Бесқайнар ауылының шекарасы (шегі) 152,64 гектарға өзгертіліп, Бесқайнар ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 260,0000 гектар болып белгіленсін;
Қотырбұлақ ауылының шекарасы (шегі) 24,8817 гектарға өзгертіліп, Қотырбұлақ ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 34,5000 гектар болып белгіленсін;

4) по Бельбулакскому сельскому округу:
изменить границу (черту) села Белбулак на 525,0978 гектаров, установив новые границы села Белбулак общей площадью 953,0614 гектаров;
изменить границу (черту) села Бирлик на 244,9589 гектаров, установив новые границы села Бирлик общей площадью 366,3045 гектаров;
изменить границу (черту) села Талдыбулак на 236,1852 гектаров, установив новые границы села Талдыбулак общей площадью 408,0373 гектаров;
5) по Гулдалинскому сельскому округу:
изменить границу (черту) села Гулдала на 104,8787 гектаров, установив новые границы села Гулдала общей площадью 339,9000 гектаров;
изменить границу (черту) села Киши Байсерке на 167,9873 гектаров, установив новые границы села Киши Байсерке общей площадью 227,0000 гектаров;
6) по Кайнарскому сельскому округу:
изменить границу (черту) села Даулет на 119,545 гектаров, установив новые границы села Даулет общей площадью 274,6000 гектаров;
изменить границу (черту) села Достык на 18,7675 гектаров, установив новые границы села Достык общей площадью 30,9135 гектаров;
изменить границу (черту) села Еламан на 22,917 гектаров, установив новые границы села Еламан общей площадью 156,4000 гектаров;
изменить границу (черту) села Еркин на 103,2861 гектаров, установив новые границы села Еркин общей площадью 198,2231 гектаров;
изменить границу (черту) села Жаналык на 423,4114 гектаров, установив новые границы села Жаналык общей площадью 658,6000 гектаров;
изменить границу (черту) села Жалкамыс на 88,2447 гектаров, установив новые границы села Жалкамыс общей площадью 362,5600 гектаров;
изменить границу (черту) села Коктал на 144,6949 гектаров, установив новые границы села Коктал общей площадью 278,4314 гектаров;
изменить границу (черту) села Кайнар на 162,5041 гектаров, установив новые границы села Кайнар общей площадью 188,1000 гектаров;
изменить границу (черту) села Сактан на 16,3695 гектаров, установив новые границы села Сактан общей площадью 20,5000 гектаров;
изменить границу (черту) села Теренкара на 28,8372 гектаров, установив новые границы села Теренкара общей площадью 66,5000 гектаров;
7) по Кендалинскому сельскому округу:
изменить границу (черту) села Акдала на 385,3277 гектаров, установив новые границы села Акдала общей площадью 735,4277 гектаров;
8) по Нуринскому сельскому округу:
изменить границу (черту) села Нура на 387,2481 гектаров, установив новые границы села Нура общей площадью 689,8000 гектаров;

4) Белбұлақ ауылдық округі бойынша:
Белбұлақ ауылының шекарасы (шегі) 525,0978 гектарға өзгертіліп, Белбұлақ ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 953,0614 гектар болып белгіленсін;
Бірлік ауылының шекарасы (шегі) 244,9589 гектарға өзгертіліп, Бірлік ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 366,3045 гектар болып белгіленсін;
Талдыбұлақ ауылының шекарасы (шегі) 236,1852 гектарға өзгертіліп, Талдыбұлақ ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 408,0373 гектар болып белгіленсін;
5) Гүлдала ауылдық округі бойынша:
Гүлдала ауылының шекарасы (шегі) 104,8787 гектарға өзгертіліп, Гүлдала ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 339,9000 гектар болып белгіленсін;
Кіші Байсерке ауылының шекарасы (шегі) 167,9873 гектарға өзгертіліп, Кіші Байсерке ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 227,0000 гектар болып белгіленсін;
6) Қайнар ауылдық округі бойынша:
Дәулет ауылының шекарасы (шегі) 119,545 гектарға өзгертіліп, Дәулет ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 274,6000 гектар болып белгіленсін;
Достық ауылының шекарасы (шегі) 18,7675 гектарға өзгертіліп, Достық ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 30,9135 гектар болып белгіленсін;
Еламан ауылының шекарасы (шегі) 22,917 гектарға өзгертіліп, Еламан ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 156,4000 гектар болып белгіленсін;
Еркін ауылының шекарасы (шегі) 103,2861 гектарға өзгертіліп, Еркін ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 198,2231 гектар болып белгіленсін;
Жаңалық ауылының шекарасы (шегі) 423,4114 гектарға өзгертіліп, Жаңалық ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 658,6000 гектар болып белгіленсін;
Жалқамыс ауылының шекарасы (шегі) 88,2447 гектарға өзгертіліп, Жалқамыс ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 362,5600 гектар болып белгіленсін;
Көктал ауылының шекарасы (шегі) 144,6949 гектарға өзгертіліп, Көктал ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 278,4314 гектар болып белгіленсін;
Қайнар ауылының шекарасы (шегі) 162,5041 гектарға өзгертіліп, Қайнар ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 188,1000 гектар болып белгіленсін;
Сақтан ауылының шекарасы (шегі) 16,3695 гектарға өзгертіліп, Сақтан ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 20,5000 гектар болып белгіленсін;
Тереңқара ауылының шекарасы (шегі) 28,8372 гектарға өзгертіліп, Тереңқара ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 66,5000 гектар болып белгіленсін;
7) Кеңдала ауылдық округі бойынша:
Ақдала ауылының шекарасы (шегі) 385,3277 гектарға өзгертіліп, Ақдала ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 735,4277 гектар болып белгіленсін;
8) Нұра ауылдық округі бойынша:
Нұра ауылының шекарасы (шегі) 387,2481 гектарға өзгертіліп, Нұра ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 689,8000 гектар болып белгіленсін;

изменить границу (черту) села Остемир на 100,59 гектаров, установив новые границы села Остемир общей площадью 394,6000 гектаров;
изменить границу (черту) села Туганбай на 246,8120 гектаров, установив новые границы села Туганбай общей площадью 530,7000 гектаров;
9) по Панфиловскому сельскому округу:
изменить границу (черту) села Аркабай на 71,8775 гектаров, установив новые границы села Аркабай общей площадью 109,8000 гектаров;
изменить границу (черту) села Каменное плато на 0,1589 гектаров, установив новые границы села Каменное плато общей площадью 8,1000 гектаров;
изменить границу (черту) села Карабулак на 174,2285 гектаров, установив новые границы села Карабулак общей площадью 397,2227 гектаров;
изменить границу (черту) села Кызыл Ту на 280,9207 гектаров, установив новые границы села Кызыл Ту общей площадью 574,148 гектаров;
изменить границу (черту) села Панфилова на 950 гектаров, установив новые границы села Панфилова общей площадью 1434,0595 гектаров;
изменить границу (черту) села Тонкерис на 94,7355 гектаров, установив новые границы села Тонкерис общей площадью 171,0043 гектаров;
изменить границу (черту) села Тузусай на 26,4934 гектаров, установив новые границы села Тузусай общей площадью 65,8000 гектаров;
10) изменить границу (черту) села Туздыбастау Туздыбастауского сельского округа на 795,3 гектаров, установив новые границы села Туздыбастау общей площадью 1292,3380 гектаров.
Сноска. Пункт 1 с изменением внесенным совместным решением маслихата Талгарского района Алматинской области от 14.04.2023 № 2-9 и постановлением акимата Талгарского района Алматинской области от 17.04.2023 № 04-181 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Контроль за исполнением настоящего совместного решения Талгарского районного маслихата и постановления акимата Талгарского района возложить на постоянную комиссию Талгарского районного маслихата "По экологии, развитию сельского хозяйства и индустрии, энергетической инфраструктуры" и на заместителя акима Талгарского района Тойбаева Абдыгали Абдыхановича.
3. Настоящее совместное решение Талгарского районного маслихата и постановление акимата Талгарского района вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь маслихата
Талгарского района Ж. Енкебайулы
Председатель сессии
Талгарского районного
маслихата С. Куракпаев
Исполняющий
обязанности акима
Талгарского района А. Тойбаев

Өстемір ауылының шекарасы (шегі) 100,59 гектарға өзгертіліп, Өстемір ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 394,6000 гектар болып белгіленсін;
Туғанбай ауылының шекарасы (шегі) 246,8120 гектарға өзгертіліп, Туғанбай ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 530,7000 гектар болып белгіленсін;
9) Панфилов ауылдық округі бойынша:
Арқабай ауылының шекарасы (шегі) 71,8775 гектарға өзгертіліп, Арқабай ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 109,8000 гектар болып белгіленсін;
Каменное плато ауылының шекарасы (шегі) 0,1589 гектарға өзгертіліп, Каменное плато ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 8,1000 гектар болып белгіленсін;
Қарабұлақ ауылының шекарасы (шегі) 174,2285 гектарға өзгертіліп, Қарабұлақ ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 397,2227 гектар болып белгіленсін;
Қызыл ту ауылының шекарасы (шегі) 280,9207 гектарға өзгертіліп, Қызыл ту ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 574, 148 гектар болып белгіленсін;
Панфилов ауылының шекарасы (шегі) 950 гектарға өзгертіліп, Панфилов ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 1434,0595 гектар болып белгіленсін;
Төңкеріс ауылының шекарасы (шегі) 94,7355 гектарға өзгертіліп, Төңкеріс ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 171,0043 гектар болып белгіленсін;
Түзусай ауылының шекарасы (шегі) 26,4934 гектарға өзгертіліп, Түзусай ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 65,8000 гектар болып белгіленсін;
10) Тұздыбастау ауылдық округіндегі Тұздыбастау ауылының шекарасы (шегі) 795,3 гектарға өзгертіліп, Тұздыбастау ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 1292,3380 гектар болып белгіленсін.
Ескерту. 1 - тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы облысы Талғар ауданы мәслихатының 14.04.2023 № 2-9 және Алматы облысы Талғар ауданы әкімдігінің 17.04.2023 № 04-181 бірлескен шешімі және қаулысы (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Осы бірлескен Талғар аудандық мәслихатының шешімі мен Талғар ауданы әкімдігінің қаулысының орындалуын бақылауды Талғар аудандық мәслихатының "Ауылшаруашылығын өркендету, экология және индустриялық, энергетикалық инфроқұрылымның дамуы жөнiндегi" тұрақты комиссиясына және Талғар ауданы әкімінің орынбасары Тойбаев Әбдіғали Әбдіханұлына жүктелсін.
3. Осы бірлескен Талғар аудандық мәслихатының шешімі мен Талғар ауданы әкімдігінің қаулысы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Талғар аудандық
мәслихатының
хатшысы Ж. Еңкебайұлы
Талғар аудандық
мәслихаты сессиясының
төрағасы С. Құрақпаев
Талғар ауданы
әкімінің міндетін
атқарушы Ә. Тойбаев