О бюджете Талгарского района на 2018-2020 годы
Решение Талгарского районного маслихата Алматинской области от 22 декабря 2017 года № 22-113. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 29 декабря 2017 года № 4465.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Талгарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы 18 117 968 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 2 111 703 тысячи тенге;
неналоговые поступления 18 798 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 550 320 тысяч тенге;
поступление трансфертов 15 437 147 тысяча тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 6 486 869 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 2 393 928 тысяч тенге;
субвенции 6 556 350 тысяч тенге;
2) затраты 18 663 456 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 108 432 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 126 176 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов 17 744 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 653 920 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 653 920 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Талгарского районного маслихата Алматинской области от 22.11.2018 № 36-170 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2018 год в сумме 23 627 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год объемы бюджетных изьятий из бюджетов города районного значения, сельских округов, в районный бюджет в сумме 1 217 202 тысячи тенге, в том числе:
город Талгар
Алатауский сельский округ
Белбулакский сельский округ
Бесагашский сельский округ
Бескайнарский сельский округ
Гулдалинский сельский округ
Кендалинский сельский округ
Кайнарский сельский округ
Нуринский сельский округ
Панфиловский сельский округ
Туздыбастауский сельский округ
542 400 тысяч тенге;
99 714 тысяч тенге;
84 279 тысяч тенге;
101 724 тысячи тенге;
1 704 тысячи тенге;
61 470 тысяч тенге;
59 122 тысячи тенге;
26 165 тысяч тенге;
54 061 тысяча тенге;
46 382 тысячи тенге;
140 181 тысяча тенге.".
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Талгарского районного маслихата Алматинской области от 28.02.2018 № 25-128 (вводится в действие с 01.01.2018).

Талғар ауданының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 22-113 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2017 жылы 29 желтоқсанда № 4465 болып тіркелді.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Талғар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 18 117 968 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 2 111 703 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 18 798 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 550 320 мың теңге;
трансферттердің түсімдері 15 437 147 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферт тер 6 486 869 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 2 393 928 мың теңге;
субвенциялар 6 556 350 мың теңге;
2) шығындар 18 663 456 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 108 432 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 126 176 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 17 744 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 653 920 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 653 920 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 22.11.2018 № 36-170 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2018 жылға арналған резерві 23 627 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтердің бюджеттерінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемдері 1 217 202 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Талғар қаласы
Алатау ауылдық округі
Белбұлақ ауылдық округі
Бесағаш ауылдық округі
Бесқайнар ауылдық округі
Гүлдала ауылдық округі
Кеңдала ауылдық округі
Қайнар ауылдық округі
Нұра ауылдық округі
Панфилов ауылдық округі
Тұздыбастау ауылдық округі
542 400 мың теңге;
99 714 мың теңге;
84 279 мың теңге;
101 724 мың теңге;
1 704 мың теңге;
61 470 мың теңге
59 122 мың теңге;
26 165 мың теңге;
54 061 мың теңге;
46 382 мың теңге;
140 181 мың теңге.".
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 28.02.2018 № 25-128 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).

4. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, сельских округов, в том числе на:
реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года.
Распределение указанных трансфертов бюджетам города районного значения, сельских округов определяются на основании постановления акимата Талгарского района.
5. Установить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2018 год согласно приложению 4 к настоящему решению.

4. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдығы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірледі экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға.
Көрсетілген трансферттерді аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Талғар ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
5. 2018 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес белгіленсін.

6. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Талгарского районного маслихата "По вопросам социально-экономического развития, тарифной политики, развития малого и среднего предпринимательства и бюджета".
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии
Талгарского районного
маслихата М. Дюсебаев
Секретарь
Талгарского районного
маслихата Ж. Енкебайұлы
Приложение 1 к решению Талгарского районного маслихата от "22" декабря 2017 года № 22-113 "О бюджете Талгарского района на 2018-2020 годы"
Районный бюджет на 2018 год

6. Осы шешімнің орындалуын бақылау Талғар аудандық мәслихатының "Әлеуметтік-экономикалық дамыту, тарифтік саясат, шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту және бюджет мәселелері жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
7. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Талғар аудандық
мәслихатының сессия төрағасы М. Дюсебаев
Талғар аудандық
мәслихат хатшысы Ж. Еңкебайұлы
Талғар аудандық мәслихатының 2017 жылғы "22" желтоқсандағы "Талғар ауданының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 22-113 шешіміне 1-қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджет

452
Отдел финансов района (города областного значения)
18791
008
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
18791
021
Возврат неиспользованных бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета
0
Приложение 4 к решению Талгарского районного маслихата от "22" декабря 2017 года № 22-113 "О бюджете Талгарского района на 2018-2020 годы"
Перечень районных бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2018 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение

452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
18791
008
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
18791
021
Жергілікті бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған бюджеттік кредиттерді қайтару
0
Талғар аудандық мәслихатының 2017 жылғы "22" желтоқсандағы "Талғар ауданының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 22-113 шешіміне 4-қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестірлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Бiлiм беру
Жалпы білім беру