"О бюджете Уйгурского района на 2018-2020 годы"
Решение Уйгурского районного маслихата Алматинской области от 20 декабря 2017 года № 6-23-141. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 28 декабря 2017 года № 4456.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан", Уйгурский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы 7955745 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 1567931 тысяча тенге;
неналоговые поступления 7815 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 78257 тысяч тенге;
поступления трансфертов 6301742 тысяч тенге; в том числе:
целевые текущие трансферты 1452368 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 886094 тысяч тенге;
субвенции 3963280 тысяч тенге;
2) затраты 8092861 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 13384 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 36075 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 22691 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 150500 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 150500 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Уйгурского районного маслихата Алматинской области от 20.11.2018 № 6-40-239 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 565268 тысяч тенге, в том числе:
Шонжынскому сельскому округу 149486 тысяч тенге;
Сумбинскому сельскому округу 62195 тысяч тенге;
Киргизсайскому сельскому округу 16686 тысяч тенге;
Больше-Аксускому сельскому округу 11829 тысяч тенге;
Аватскому сельскому округу 13286 тысяч тенге;
Тиирменскому сельскому округу 56104 тысячи тенге;
Актамскому сельскому округу 69016 тысяч тенге;
Дардамтинскому сельскому округу 19288 тысяч тенге;
Кетпенскому сельскому округу 98037 тысяч тенге;
Мало-Деханскому сельскому округу 14144 тысячи тенге;
Калжатскому сельскому округу 14786 тысяч тенге;
Бахарскому сельскому округу 14207 тысяч тенге;
Таскарасускому сельскому округу 13759 тысяч тенге;
Шарынскому сельскому округу 12445 тысяч тенге.
3. Утвердить резерв местного исполнительного органа района 2018 год в сумме 6399,0 тысяч тенге.

Ұйғыр ауданының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Ұйғыр аудандық мәслихатының 2017 жылғы 20 желтоқсандағы № 6-23-141 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2017 жылы 28 желтоқсанда № 4456 болып тіркелді.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ұйғыр аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған аудан бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3- қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2018 жылы келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 7955745 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер 1567931 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 7815 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 76257 мың теңге;
трансферттер түсімі 6301742 мың теңге, соның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 1452368 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 886094 мың теңге;
субвенциялар 3963280 мың теңге;
2) шығындар 8092861 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 13384 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер 36075 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 22691 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (–) 150500 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 150500 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Ұйғыр аудандық мәслихатының 20.11.2018 № 6-40-239 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттық субвенциялар көлемдері 565268 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Шонжы ауылдық округіне 149486 мың теңге;
Сүмбе ауылдық округіне 62195 мың теңге;
Қырғызсай ауылдық округіне 16686 мың теңге;
Үлкен Ақсу ауылдық округіне 11829 мың теңге;
Ават ауылдық округіне 13286 мың теңге;
Тиірмен ауылдық округіне 56104 мың теңге;
Ақтам ауылдық округіне 69016 мың теңге;
Дардамты ауылдық округіне 19288 мың теңге;
Кетпен ауылдық округіне 98037 мың теңге;
Кіші Дихан ауылдық округіне 14144 мың теңге;
Қалжат ауылдық округіне 14786 мың теңге;
Бахар ауылдық округіне 14207 мың теңге;
Тасқарасу ауылдық округіне 13759 мың теңге;
Шарын ауылдық округіне 12445 мың теңге.
3. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2018 жылға арналған резерві 6399,0 мың теңге сомасында бекітілсін.

4. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа, в том числе на:
реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года.
Распределение указанных трансфертов бюджетам поселков, сел, сельских округов определяются на основании постановления акимата Уйгурского района.

4. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға.
Көрсетілген трансферттерді кентер, ауылдар, ауылдық округтер бюджеттеріне бөлу Ұйғыр ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

5. Установить перечень районных бюджетных программ (подпрограмм), не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2018 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.
6. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Уйгурского районного маслихата "По вопросам бюджета, экономического развития, промышленности, транспорта, строительства, связи, торговли, туризма и жилья".

5. 2018 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
6. Осы шешімнің орындалуын бақылау Ұйғыр аудандық мәслихатының "Бюджет, экономикалық даму, өнеркәсіп, көлік, құрылыс, байланыс, сауда, туризм, тұрғын үй мәселелері жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.

008
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
22689
Приложение 4 к решению районного маслихата от "20" декабря 2017 года № 6-23-141 "О бюджете Уйгурского района на 2018-2020 годы"
Перечень районных бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2018 год
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
04
Образование
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование

008
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
22689
Ұйғыр аудандық Мәслихатының 2017 жылғы "20" желтоқсандағы "Ұйғыр ауданның 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 6-23-141 шешіміне 4- қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
04
Бiлiм беру
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру