О бюджете сельских округов Меркенскому району на 2018-2020 годы
Решение Меркенского районного маслихата Жамбылской области от 25 декабря 2017 года № 23-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 26 декабря 2017 года № 3652.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Меркенский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельских округов на 2018-2020 годы согласно приложениям 1-13 в том числе по каждым сельским округам на 2018 год в следующих объемах:
1.1 Актоганский сельский округ:
1) доходы – 72 672 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7 138 тысяч тенге;
неналоговые поступления –708 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала –708 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 64 826 тысяч тенге;
2) затраты – 72 672 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование –0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами –0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – - 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 0 тысяч тенге;
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 0 тысяч тенге.
1.2. Жамбылский сельский округ:
1) доходы – 208 769 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 29 634 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 9 215 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 9 215 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 169 920 тысяч тенге;
2) затраты – 208 769 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование –0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 0 тысяч тенге;
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств -0 тысяч тенге.
1.3 Меркенский сельский округ:
1) доходы – 520 610 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 61 632 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 13 547 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 13 547 тысяч тенге;

2018-2020 жылдарға арналған Меркі ауданы ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Жамбыл облысы Меркі аудандық мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы № 23-2 шешімі. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2017 жылғы 26 желтоқсанда № 3652 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Меркі аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеттері 1-13 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға әрбір ауылдық округ бойынша мынадай көлемдерде бекітілсін:
1.1 Ақтоған ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 72 672 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 7 138 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 708 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 708 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 64 826 мың теңге;
2) шығындар – 72 672 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4)қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсім – 0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – - 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 0 мың теңге;
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 0 мың теңге.
1.2 Жамбыл ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 208 769 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 29 634 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 9 215 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9 215 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 169 920 мың теңге;
2) шығындар – 208 769 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсім – 0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – -0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 0 мың теңге;
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 0 мың теңге.
1.3 Меркі ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 520 610 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 61 632 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 13 547 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 13 547 мың теңге;

поступления трансфертов – 24 557 тысяч тенге;
2) затраты – 29 478 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – - 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 0 тысяч тенге;
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 0 тысяч тенге
1.13. Акерменский сельский округ:
1) доходы – 62 403 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 615 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 572 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала –572 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 57 216 тысяч тенге;
2) затраты – 62 403 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – - 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 0 тысяч тенге;
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 0 тысяч тенге
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Меркенского районного маслихата Жамбылской области от 19.03.2018 № 26-2 (вводится в действие с 01.01.2018); от 28.05.2018 № 29-2 (вводится в действие с 01.01.2018); от 20.08.2018 № 32-2 (вводится в действие с 01.01.2018); от 17.09.2018 № 34-2 (вводится в действие с 01.01.2018); от 30.11.2018 № 37-2 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Объем субвенции на 2018 год, передаваемой из районного бюджета в бюджет сельских округов определить в сумме 379 855 тысяч тенге.
Актоганский сельский округ – 51 112 тысяч тенге;
Жамбылский сельский округ – 27 000 тысяч тенге;
Меркенский сельский округ – 58 868 тысяч тенге;
Сарымолдаевский сельский округ – 32 198 тысяч тенге;
Ойталский сельский округ – 33 436 тысяч тенге;
Т. Рыскуловский сельский округ – 19 509 тысяч тенге;
Суратский сельский округ – 25 841 тысяч тенге;
Жанатоганский сельский округ – 26 651 тысяч тенге;
Андас батырский сельский округ – 28 476 тысяч тенге;
Кенеский сельский округ – 17 087 тысяч тенге;
Таттинский сельский округ – 20 230 тысяч тенге;

трансферттердің түсімдері – 24 557 мың теңге;
2) шығындар – 29 478 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсім – 0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – -0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 0 мың теңге;
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 0 мың теңге.
1.13 Ақермен ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 62 403 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 615 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 572 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 572 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 57 216 мың теңге;
2) шығындар – 62 403 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсім – 0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) –0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 0 мың теңге;
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Жамбыл облысы Меркі аудандық мәслихатының 19.03.2018 № 26-2 (01.01.2018 қолданысқа енгізіледі); 28.05.2018 № 29-2 (01.01.2018 қолданысқа енгізіледі); 20.08.2018 № 32-2 (01.01.2018 қолданысқа енгізіледі); 17.09.2018 № 34-2 (01.01.2018 қолданысқа енгізіледі); 30.11.2018 № 37-2 (01.01.2018 қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2018 жылы аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенция 379 855 мың теңге сомасында белгіленсін, соның ішінде:
Ақтоған ауылдық округіне - 51 112 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне – 27 000 мың теңге;
Меркі ауылдық округіне – 58 868 мың теңге;
Сарымолдаев ауылдық округіне – 32 198 мың теңге;
Ойтал ауылдық округіне – 33 436 мың теңге;
Т. Рысқұлов ауылдық округіне – 19 509 мың теңге;
Сұрат ауылдық округіне – 25 841 мың теңге;
Жаңатоған ауылдық округіне – 26 651 мың теңге;
Андас Батыр ауылдық округіне – 28 476 мың теңге;
Кеңес ауылдық округіне – 17 087 мың теңге;
Тәтті ауылдық округіне – 20 230 мың теңге;

Акаралский сельский округ – 21 427 тысяч тенге;
Акерменский сельский округ – 18 020 тысяч тенге;
3. В соответствии со статьей 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2015 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" на 2018 год предусмотреть средства на выплату надбавки к заработной плате специалистам государственных учреждений и организации социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии финансируемые из районного бюджета, работающих в сельских населенных пунктах в размере 25 процентов от оклада и тарифных ставок по сравнению со ставками специалистов, занимающиеся этими видами деятельности в городских условиях.

Ақарал ауылдық округіне – 21 427 мың теңге;
Ақермен ауылдық округіне – 18 020 мың теңге;
3. "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18 бабына сәйкес, 2018-2020 жылдары аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мемлекеттік мекемелері мен ұйымдарының мамандарына қалалық жағдайында осы қызмет түрлерiмен айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлық ақылары мен тарифтiк ставкаларының жиырма бес пайыз мөлшерінде үстем ақы төлеу үшін қаржы көзделсін.

4. Бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в 2018 году не предусмотрены.
5. Бюджетные программы, не подлежащие секвестру в процессе исполнения бюджета сельских округов на 2018 год не предусмотрены.
6. В бюджете сельских округов на 2018 год учесть суммы целевых трансфертов на развитие и целевых текущих трансфертов, предусмотренных за счет средств районного бюджета.

4. 2018 жылға арналған бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлінген бюджеттік даму бағдарламалар көзделмеген.
5. 2018 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар көзделмеген.
6. 2018 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджет қаржысы есебінен қарастырылған нысаналы даму және нысаналы ағымдағы трансферттер сомалары ескерілсін.

7. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию шестого созыва районного маслихата по вопросам социально-экономического, финансов, бюджету и налогам, местного самоуправления и индустриально-инновационного развития.
8. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии районного маслихата К. Кемелбаев
Исполняющий обязанности районного
маслихата секретаря Е. Нартбаев
Приложение 1 к решению
маслихата Меркенского района
от 25 декабря 2017 года №23-2
Бюджет Актоганского сельского на 2018 год

7. Осы шешімнің орындалуына бақылау және интернет ресурстарында жариялауды алтыншы шақырылған аудандық мәслихаттың әлеуметтік–экономикалық, қаржы, бюджет пен салық және жергілікті өзін-өзі басқару, индустриялық-инновациялық даму мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін
8. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркеуге алынған күннен бастап күшіне енеді және 2018 жылдың 1 қантарынан бастап қолданылады.
Аудандық мәслихат сессиясының төрағасы Қ. Кемелбаев
Аудандық мәслихат хатшысының
міндетін атқарушы Е. Нартбаев
Меркі аудандық мәслихатының
2017 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 23-2 шешіміне 1 қосымша
2018 жылға арналған Ақтоған ауылдық округінің бюджеті