О районном бюджете на 2018 - 2020 годы
Решение Сарысуского районного маслихата Жамбылской области от 20 декабря 2017 года № 25-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 25 декабря 2017 года № 3647.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2018-2020 года согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 629 876 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 996 561 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 29 717 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 25 655 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 577 943 тысяч тенге;
2) затраты – 9 657 300 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Сарысуского районного маслихата Жамбылской области от 22.05.2018 № 33-2 (вводится в действие с 01.01. 2018); с изменениями, внесенными решениями Сарысуского районного маслихата Жамбылской области от 04.09.2018 № 37-2 (вводится в действие с 01.01.2018); от 26.11.2018 №40-7 (вводится в действие с 01.01.2018); от 10.12.2018 № 42-2 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Утвердить на 2018 год объем субвенции в размере 6 218 540 тысяч тенге.
3. Установить на 2018 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, села, поселка, сельского округа в сумме 410 780 тысяч тенге:
Городу Жанатас – 168 627 тысяч тенге;
Байкадамскому сельскому округу – 72 861 тысяч тенге;
Жайылминскому сельскому округу – 77 990 тысяч тенге;
Игиликскому сельскому округу – 41 006 тысяч тенге;
Тогызкентскому сельскому округу – 50 296 тысяч тенге.

2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 2017 жылғы 20 желтоқсандағы № 25-3 шешімі. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2017 жылғы 25 желтоқсанда № 3647 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 75 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 629 876 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 996 561 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 29 717 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 25 655 мың теңге;
трансферттер түсімі – 8 577 943 мың теңге;
2) шығындар – 9 657 300 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 22.05.2018 № 33-2 шешімімен (01.01.2018 қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 04.09.2018 № 37-2 (01.01.2018 қолданысқа енгізіледі); 26.11.2018 № 40-7 (01.01.2018 қолданысқа енгізіледі); 10.12.2018 № 42-2 (01.01.2018 қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2018 жылға арналған субвенция көлемі 6 218 540 мың теңге көлемінде бекітілсін.
3. 2018 жылы аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенция мөлшері 410 780 мың теңге сомасында белгіленсін:
Жаңатас қаласына – 168 627 мың теңге;
Байқадам ауылдық округіне – 72 861 мың теңге;
Жайылма ауылдық округіне – 77 990 мың теңге;
Игілік ауылдық округіне – 41 006 мың теңге;
Тоғызкент ауылдық округіне – 50 296 мың теңге.

4. В соответствии со статьей 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" на 2018-2020 годы предусмотреть средства на выплату надбавки к заработной плате специалистам государственных учреждений и организаций социального обеспечения, образования, культуры и спорта, финансируемых из районного бюджета, работающим в сельской местности в размере двадцати пяти процентов от оклада и тарифной ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

4. "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы” Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18 бабына сәйкес 2018-2020 жылдары аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт мемлекеттік мекемелері мен ұйымдарының мамандарына қалалық жағдайында осы қызмет түрлерімен айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлықақылары мен тарифтік ставкаларының жиырма бес пайызы мөлшерінде үстеме ақы төлеу үшін қаржы көзделсін.

5. Утвердить объем резерва местного исполнительного органа района на 2018 год в размере - 17 985 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень бюджетных программ развития на 2018 - 2020 годы согласно приложению 4.
7. Утвердить перечень выделенных денежных средств из районного бюджета на 2018–2020 годы по программе сельских округов согласно приложению 5.
8. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2018 – 2020 годы согласно приложению 6.

5. Ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 2018 жылы – 17 985 мың теңге көлемінде бекітілсін.
6. 2018-2020 жылдарға арналған бюджеттің даму бағдарламаларының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округтер бағдарламасы бойынша бөлінген қаражат көлемдерінің тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2018-2020 жылдарға арналған жергілікті бюджеттің орындалу процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

9. Утвердить перечень целевых трансфертов органа местного самоуправления на 2018 – 2020 годы согласно приложению 7.
10. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии Секретарь районного
районного маслихата маслихата
М. Абишев С. Бегеев
Приложение 1 к решению
маслихата Сарысуского района
№ 25-3 от 20 декабря 2017 года
Районный бюджет на 2018 год

9. 2018-2020 жылдарға жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін нысаналы трансферттердің тізбесі 7 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Осы шешім Әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және 2018 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы хатшысы
М. Әбішев С. Бегеев
Сарысу аудандық мәслихатының
2017 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 25-3 шешіміне 1 қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджет

254095
005
Государственная адресная социальная помощь
253316
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
779
464
Отдел образования района (города областного значения)
933
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
933
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
387254
002
Программа занятости
228802
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
9669
006
Оказание жилищной помощи
13070
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
10477
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3986
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
35145
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
40626
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
45479
464
Отдел образования района (города областного значения)
1970
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
1970
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
50298
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
30214
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1916
021
Капитальные расходы государственного органа
500
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
10336
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3185
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
4147
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1818691
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3096
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов

254095
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
253316
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
779
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
933
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
933
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
387254
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
228802
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
9669
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
13070
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
10477
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3986
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
35145
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
40626
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
45479
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1970
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
1970
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
50298
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30214
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1916
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
10336
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3185
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
4147
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1818691
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3096
031
Кондоминиум объектісіне техникалық паспорттар дайындау

6235
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
33597
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
43966
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
25176
464
Отдел образования района (города областного значения)
3520
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
3520
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
51615
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
29429
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2447
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
19739
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
7174514
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
2662571
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1852516
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
810055
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
8769
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
8469
005
Капитальные расходы государственного органа
300
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
24472
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
24472
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
4438415
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
2193234
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
2245181
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
40287
008
Освещение улиц населенных пунктов
7722
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
32565
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1086407
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
187018
003
Поддержка культурно-досуговой работы

6235
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
33597
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
43966
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
25176
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3520
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
3520
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
51615
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29429
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2447
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
19739
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
7174514
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
2662571
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1852516
004
Инженерлік--коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
810055
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
8769
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8469
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
300
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
24472
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесiнiң жұмыс істеуі
24472
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
4438415
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
2193234
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
2245181
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
40287
008
Елдi мекендердегі көшелерді жарықтандыру
7722
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
32565
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
1086407
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
187018
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау

007
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
008
Развитие объектов спорта
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения

007
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
008
Cпорт объектілерін дамыту
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары

466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
010
Развитие объектов сельского хозяйства
Приложение 5 к решению
маслихата Сарысуского района
№ 25-3 от 20 декабря 2017 года
Перечень выделенных денежных средств из районного бюджета по программе сельских округов на 2018 - 2020 годы
Сноска. Приложение 5 – в редакции решения Сарысуского районного маслихата Жамбылской области от 26.11.2018 № 40-7 (вводится в действие с 01.01. 2018).
тысяч тенге
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
Наименование программ
001 "Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
022 "Капитальные расходы государственных органов"
008 "Освещение улиц населенных пунктов"
2018 год
2019 год
2020 год
2018 год
2019 год
2020 год
2018 год
2019 год
2020 год
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Жанарыкского сельского округа Сарысуского района"

466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
Сарысу аудандық мәслихатының
2017 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 25-3 шешіміне 5 қосымша
2018 -2020 жылдарға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округтерге бағдарламалар бойынша бөлінген қаражат көлемдерінің тізбесі
Ескерту. 5 - қосымша жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 26.11.2018 № 40-7 (01.01.2018 қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
мың теңге
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
Бағдарламалар атауы
001 "Қаладағы ауданның, аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың, ауылдық округтің әкімі аппаратының қызметін қамтамасыз ету"
022 "Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары"
008 "Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру"
2018 жыл
2019 жыл
2020 жыл
2018 жыл
2019 жыл
2020 жыл
2018 жыл
2019 жыл
2020 жыл
"Cарысу ауданы Жаңарық ауылдық округінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі