О бюджете города и сельских округов Сарысуского района на 2018-2020 годы
Решение Сарысуского районного маслихата Жамбылской области от 21 декабря 2017 года № 26-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 25 декабря 2017 года № 3648.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Сарысуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджеты города и сельских округов на 2018-2020 годы согласно приложениям 1 - 5, в том числе на 2018 год по городу и каждому сельскому округу в следующих объемах:
По городу Жанатас:
1) доходы – 516 158 тысяч тенге;
налоговые поступления – 49 528 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 000 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 465 630 тысяч тенге;
2) затраты – 516 158 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге;
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0 тенге;
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
По Байкадамскому сельскому округу:
1) доходы – 154 136 тысяч тенге;
налоговые поступления – 5 739 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 148 397 тысяч тенге;
2) затраты – 154 136 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге;
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге;
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
По Жайылминскому сельскому округу:
1) доходы – 97 565 тысяч тенге;
налоговые поступления – 2 024 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;

2018-2020 жылдарға арналған Сарысу ауданының қала және ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 2017 жылғы 21 желтоқсандағы № 26-2 шешімі. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2017 жылғы 25 желтоқсанда № 3648 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес Сарысу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған қала және ауылдық округтердің бюджеттері 1 - 5 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға қала және әрбір ауылдық округ бойынша мынадай көлемдерде бекітілсін:
Жаңатас қаласы бойынша
1) кiрiстер – 516 158 мың теңге;
салықтық түсiмдер – 49 528 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 000 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердiң түсiмдерi – 465 630 мың теңге;
2) шығындар – 516 158 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге;
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;       бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 0 теңге.
Байқадам ауылдық округі бойынша:
1) кiрiстер – 154 136 мың теңге;
салықтық түсiмдер – 5 739 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердiң түсiмдерi – 148 397 мың теңге;
2) шығындар – 154 136 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге;
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;       бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 0 теңге.
Жайылма ауылдық округі бойынша:
1) кiрiстер – 97 565 мың теңге;
салықтық түсiмдер – 2 024 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;

Городу Жанатас – 168 627 тысяч тенге;
Байкадамскому сельскому округу – 72 861 тысяч тенге;
Жайылминскому сельскому округу – 77 990 тысяч тенге;
Игиликскому сельскому округу – 41 006 тысяч тенге;
Тогызкентскому сельскому округу – 50 296 тысяч тенге.
3. В соответствии со статьей 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" на 2018-2020 годы предусмотреть средства на выплату надбавки к заработной плате специалистам государственных учреждений и организаций социального обеспечения, образования, культуры и спорта, финансируемых из районного бюджета, работающим в сельской местности в размере двадцати пяти процентов от оклада и тарифной ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

Жаңатас қаласына – 168 627 мың теңге;
Байқадам ауылдық округіне – 72 861 мың теңге;
Жайылма ауылдық округіне – 77 990 мың теңге;
Игілік ауылдық округіне – 41 006 мың теңге;
Тоғызкент ауылдық округіне – 50 296 мың теңге.
3. "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18 бабына сәйкес 2018-2020 жылдары аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, спорт және мәдениет мамандарына қала жағдайында осы қызмет түрлерімен айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлықтары мен тарифтік ставкаларының жиырма бес пайызы мөлшерінде үстеме ақы төлеу үшін қаржы көзделсін.

4. Бюджетные программы развития, направленные на реализацию инвестиционных проектов не предусмотрены.
5. Бюджетные программы, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2018 год не предусмотрены.
6. Контроль за исполнением настоящего решения и размещения на интернет-ресурсах возложить на постоянную комиссию по вопросам экономики, финансов, бюджета, агропромышленного комплекса, охраны окружающей среды и природопользования, развития местного самоуправления.

4. 2018 жылға арналған бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған бюджеттік даму бағдарламалары қаралмаған.
5. 2018 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар көзделмеген.
6. Осы шешімнің орындалуын бақылау және интернет-ресурстарда жариялауды аудандық мәслихаттың экономика, қаржы, бюджет, агроөнеркәсіп кешені, қоршаған ортаны қорғау мен табиғатты пайдалану, жергілікті өзін-өзі басқаруды дамыту мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

7. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии Секретарь районного
районного маслихата маслихата
С. Абдималиков С. Бегеев
Приложение 1 к решению
маслихата Сарысуского района
№ 26-2 от 21 декабря 2017 года
Бюджет аппарата акима города Жанатас на 2018 год
Сноска. Приложение 1 с изменениями, внесенными решениями Сарысуского районного маслихата Жамбылской области от 16.03.2018 № 30-5 (вводится в действие с 01.01.2018); от 25.05.2018 № 34-2 (вводится в действие с 01.01.2018); от 11.09.2018 № 38-2 (вводится в действие с 01.01.2018); от 30.11.2018 № 41-2 (вводится в действие с 01.01.2018).
Категория Наименование
Cумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
1
2
3
4
5
І. ДОХОДЫ

7. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және 2018 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы хатшысы
С. Әбдімәліков С. Бегеев
Сарысу аудандық мәслихатының
2017 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 26-2 шешіміне 1 қосымша
2018 жылға арналған Жаңатас қаласының бюджеті
Ескерту. 1 - қосымшаға өзгерістер енгізілді - Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 16.03.2018 № 30-5 (01.01.2018 қолданысқа енгізіледі); 25.05.2018 № 34-2 (01.01.2018 қолданысқа енгізіледі); 11.09.2018 № 38-2 (01.01.2018 қолданысқа енгізіледі); 30.11.2018 №41-2 (01.01.2018 қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Атауы
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
1
2
3
4
5
I. КІРІСТЕР

011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
0
124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
0
006
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
0
124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
0
028
Проведение физкультурно-оздоровительных и спортивных мероприятий на местном уровне
0
12
Транспорт и коммуникации
48130
124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
48130
012
Строительство и реконструкция автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
0
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
48130
13
Прочие
5018
124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
5018
025
Расходы на новые инициативы
0
040
Реализация мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
5018
14
Обслуживание долга
0
124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
0
042
Обслуживание долга аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из районного (города областного значения) бюджета
0
15
Трансферты
0
124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
0
043
Бюджетные изъятия
0
044
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
0
046
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году, разрешенных доиспользовать по решению местных исполнительных органов
0
047
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году, разрешенных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан
0
048
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
0
049
Возврат трансфертов общего характера в случаях, предусмотренных бюджетным законодательством
0
050
Целевые текущие трансферты в вышестоящие бюджеты в связи с изменением фонда оплаты труда в бюджетной сфере
0

011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
0
124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
0
006
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмысын қолдау
0
124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
0
028
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру-сауықтыру және спорттық іс-шараларды өткізу
0
12
Көлiк және коммуникация
48130
124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
48130
012
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын салу және реконструкциялау
0
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
0
045
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу
48130
13
Басқалар
5018
124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
5018
025
Жаңа бастамаларға арналған шығыстар
0
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыру
5018
14
Борышқа қызмет көрсету
0
124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
0
042
Қаладағы ауданның, аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округ әкімі аппаратының аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
0
15
Трансферттер
0
124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
0
043
Бюджеттік алып коюлар
0
044
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
0
046
Жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша толық пайдалануға рұқсат етілген өткен қаржы жылында бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы даму трансферттерінің сомасын қайтару
0
047
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша толық пайдалануға рұқсат етілген, өткен қаржы жылында бөлінген, пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы даму трансферттерінің сомасын қайтару
0
048
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
0
049
Бюджет заңнамасымен қарастырылған жағдайларда жалпы сипаттағы трансферттерді қайтару
0
050
Бюджет саласындағы еңбекақы төлеу қорының өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
0