Об утверждении Правил выдачи служебного удостоверения государственных служащих аппаратов акима района, города, сельских округов и исполнительных органов Таласского района, финансируемых из местного бюджета и его описания
Постановление акимата Таласского района Жамбылской области от 30 октября 2017 года № 294. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 14 ноября 2017 года № 3583. Утратило силу постановлением акимата Таласского района Жамбылской области от 28 августа 2020 года № 293
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Таласского района Жамбылской области от 28.08.2020 № 293 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и с пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан", акимат Таласского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Утвердить прилагаемые:
1) Правила выдачи служебного удостоверения государственных служащих аппаратов акима района, города, сельских округов и исполнительных органов Таласского района, финансируемых из местного бюджета согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) описание служебного удостоверения государственных служащих аппаратов акима района, города, сельских округов и исполнительных органов Таласского района финансируемых из местного бюджета согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима Таласского района У.Алтынкопова.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района Д. Алиев
Приложение 1 к постановлению
№ 294 акимата Таласского
района от 30 октября 2017 года
Правила выдачи служебного удостоверения государственных служащих аппаратов акима района, города, сельских округов и исполнительных органов Таласского района, финансируемых из местного бюджета
1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи служебного удостоверения государственных служащих аппаратов акима района, города, сельских округов и исполнительных органов Таласского района, финансируемых из местного бюджета (далее - Правила) разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан" и определяют порядок выдачи служебного удостоверения государственных служащих аппаратов акима района, города, сельских округов и исполнительных органов Таласского района, финансируемых из местного бюджета.

Аудан, қала, ауылдық округтерінің әкімі аппараттарының және Талас ауданының жергілікті бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік куәлік беру Қағидаларын және оның сипаттамасын бекіту туралы
Жамбыл облысы Талас ауданы әкімдігінің 2017 жылғы 30 қазандағы № 294 қаулысы. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2017 жылғы 14 қарашада № 3583 болып тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облысы Талас ауданы әкімдігінің 2020 жылғы 28 тамыздағы № 293 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Жамбыл облысы Талас ауданы әкімдігінің 28.08.2020 № 293 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде тұпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31 бабына, Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Заңының 30 бабының 4 тармағына сәйкес, Талас ауданы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес аудан, қала, ауылдық округі әкімі аппараттарының және Талас ауданының жергілікті бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік куәлік беру Қағидалары бекітілсін;
2) осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес аудан, қала, ауылдық округ әкімі аппараттарының және Талас ауданының жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілерінің қызметтік куәлігінің сипаттамасы бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Талас ауданы әкімі аппаратының басшысы Ұ.Алтынкоповқа жүктелсін.
3. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Д. Алиев
Талас ауданы әкімдігінің
2017 жылғы 30 қазандағы
№ 294 қаулысына 1- қосымша
Аудан, қала, ауылдық округтерінің әкімі аппараттарының және Талас ауданының жергілікті бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік куәлік беру Қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы аудан, қала, ауылдық округтерінің әкімі аппараттарының және Талас ауданының жергілікті бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік куәлік беру Қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 30-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленген және аудан, қала, ауылдық округтерінің әкімі аппараттарының және Талас ауданының жергілікті бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік куәлік беру тәртібін белгілейді.

2. Служебное удостоверение государственного служащего (далее – Служебное удостоверение) является официальным документом, подтверждающим его государственную должность и должностные полномочия.
3. Служебное удостоверение соответствует описанию, утвержденному настоящим постановлением.
4. Удостоверение без соответствующего оформления, с просроченным сроком действия, помарками и подчистками считается недействительным.
2. Порядок выдачи служебного удостоверения
5. Служебное удостоверение выдается:
1) за подписью акима Таласского района - государственным служащим аппарата района, акимам города и сельских округов, первым руководителям исполнительных органов района, финансируемых из местного бюджета;
2) за подписью акимов города и сельских округов - государственным служащим аппаратов акима города и сельских округов;
3) за подписью первых руководителей исполнительных органов района – государственным служащим, исполнительных органов района, финансируемых из местного бюджета.
6. Служебные удостоверения выдаются сотрудникам, при назначении на должность, изменении должности, по истечении срока, утере, а также порче, ранее выданного удостоверения.
7. При увольнении, изменении должности, сотрудники сдают служебное удостоверение по месту его получения, ответственному лицу подразделения службы управления персоналом. На обходном листе при сдаче служебного удостоверения ставится подпись ответственного сотрудника.
8. При вручении служебного удостоверения государственному служащему, впервые принятому на государственную службу, проводится разъяснение по его пользованию и порядку его хранения.
9. В случаях замены служебного удостоверения, предусмотренных пунктом 6 настоящих Правил, ранее выданное служебное удостоверение изымается.
10. Учет выдачи служебных удостоверений осуществляется в журнале учета выдачи служебных удостоверений по форме, согласно приложению к настоящим Правилам.
11. Контроль за порядком заполнения, оформления, учета, выдачи, хранения и уничтожения служебных удостоверений осуществляют ответственные сотрудники службы управления персоналом.
12. В случае утраты или порчи служебного удостоверения, сотрудник предъявляет по месту выдачи удостоверения письменное (в произвольной форме) извещение и направляет на опубликование в средствах массовой информации объявление о недействительности утерянного удостоверения.
13. По каждому факту утраты, порчи служебного удостоверения, произошедшего в результате недобросовестного его хранения, а также передачи его другим лицам или использования служебного удостоверения не по назначению, службой управления персоналом в установленном порядке рассматривается необходимость проведения служебного расследования.

2. Мемлекеттік қызметшінің қызметтік куәлігі (бұдан әрі – Қызметтік куәлік) оның мемлекеттік лауазымы мен лауазымдық өкілеттерін растайтын құжат болып табылады.
3. Қызметтік куәлік осы қаулымен бекітілген сипаттамаға сәйкес келеді.
4. Тиісінше ресімделмеген, жарамдылық мерзімі өткен, түзетілген және тазартылған куәлік жарамсыз болып саналады.
2. Қызметтік куәлікті беру тәртібі
5. Қызметтік куәлік:
1) Аудан әкімі аппаратының мемлекеттік қызметшілеріне, қала және ауылдық округ әкімдеріне, жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын аудандық атқарушы органдардың бірінші басшыларына – Талас ауданы әкімінің қолы қойылып;
2) қала және ауылдық округ әкімі аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне – қала және ауылдық округ әкімдерінің қолы қойылып;
3) жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын аудандық атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілеріне - жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын аудандық атқарушы органдардың бірінші басшыларының қолы қойылып, беріледі.
6. Қызметтік куәлік қызметкерлерге лауазымға тағайындалған, лауазымы ауысқан және бұған дейін берілген куәліктің мерзімі өткен, жоғалған немесе бүлінген жағдайда беріледі.
7. Атқарып отырған лауазымынан босатылған, өзгертілген жағдайда қызметкерлер қызметтік куәлікті персоналды басқару бөлімшесіне тапсырады. Кету парағына қызметтік куәлікті тапсырғаны туралы жауапты қызметкердің қолы қойылады.
8. Мемлекеттік қызметке алғаш қабылданған мемлекеттік қызметшіге қызметтік куәлікті тапсырған кезде пайдалану және оны сақтау тәртібі бойынша түсіндіру жүргізіледі.
9. Осы Қағидалардың 6-тармағында көзделген қызметтік куәлікті ауыстыру кезінде бұрын берілген қызметтік куәлік қайтарылып алынады.
10. Қызметтік куәліктердің берілуін есепке алу осы Қағидалардың қосымшасына сәйкес қызметтік куәліктердің нысаны бойынша қызметтік куәліктерді беруін есепке алу журналында жүзеге асырылады.
11. Қызметтік куәліктерді толтыру, ресімдеу, есепке алу, беру, сақтау және жою тәртібін бақылауды персоналды басқару қызметінің жауапты қызметкерлері жүзеге асырады.
12. Қызметтік куәлік жоғалған немесе бүлінген жағдайда, қызметкер жазбаша (еркін нысанда) түрде куәлікті берген орын бойынша хабарлама ұсынады және бұқаралық ақпарат құралдарына жоғалған куәліктің жарамсыздығы туралы жариялауға хабарландыру жолдайды.
13. Қызметтік куәлікті дұрыс сақтамау нәтижесінде болған жоғалту, бүлдіру, сондай-ақ қызметтік куәлікті басқа тұлғаларға беру немесе қызметтік куәлікті мақсатсыз пайдаланудың әрбір фактісі бойынша, персоналды басқару қызметімен белгіленген тәртіппен қызметтік тексеру жүргізу қажеттігі қарастырылады.

14. Служебные удостоверения, сданные сотрудниками, один раз в год подлежат уничтожению с составлением соответствующего акта об уничтожении в произвольной форме.
Приложение к Правилам
выдачи служебного
удостоверения государственных
служащих аппаратов акима
района, города, сельских
округов и исполнительных
органов Таласского района,
финансируемых из местного
бюджета
Журнал учета выдачи служебного удостоверения государственных служащих аппаратов акима района, города, сельских округов и исполнительных органов Таласского района, финансируемых из местного бюджета
Фамилия имя, отчество (при наличии)
Занимаемая должность
Номер служебного удостоверения
Дата выдачи
Роспись о получении
Отметка о возврате
Отметка об уничтожении
Примечание
Примечание: журнал учета выдачи служебного удостоверения государственных служащих аппаратов акима района, города, сельских округов и исполнительных органов Таласского района, финансируемых из местного бюджета должен быть прошнурован, пронумерован, подписан ответственным сотрудником службы управления персонала и заверяется печатью учреждения.
Приложение 2 к постановлению
№ 294 акимата Таласского
района от 30 октября 2017 года
Описание служебного удостоверения государственных служащих аппаратов акима района, города, сельских округов и исполнительных органов Таласского района, финансируемых из местного бюджета
1. Обложка служебного удостоверения изготавливается из кожзаменителя высокого качества голубого цвета, размером 19 х 6,5 сантиметр, (в развернутом состоянии).
2. На лицевой стороне служебного удостоверения по центру расположено изображение Государственного Герба Республики Казахстан золотистого цвета, ниже типографским шрифтом выполнена надпись "КУӘЛІК УДОСТОВЕРЕНИЕ".
3. На внутренней стороне служебного удостоверения на белом фоне изображен защитный тангир голубого цвета с использованием скрытой формы солнца и парящего орла в круге. В верхней части размещены официальное название государственного органа.
4. На левой стороне: фотография (анфас, цветная) размером 3 х 4 сантиметров, в центре основной стороны располагаются номер удостоверения и надпись "Куәлік", под номером построчно указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность, наименование структурного подразделения на государственном языке.
5. На правой стороне: изображение Государственного Герба Республики Казахстан, под Гербом надпись лазурного цвета "ҚАЗАҚСТАН" и соответствующий текст на русском языке.
6. Служебные удостоверения заверяются подписью соответствующего руководства и скрепляются оттиском гербовой печати.

14. Қызметкерлер тапсырған қызметтік куәліктер еркін нысандағы тиісті жою туралы акт жасала отырып, бір жылда бір рет жойылуға жатады.
Аудан, қала, ауылдық
округтерінің әкімі
аппараттарының және Талас
ауданының жергілікті
бюджетінен қаржыландырылатын
атқарушы органдардың
мемлекеттік қызметшілеріне
қызметтік куәлік беру
Қағидаларына қосымша
Аудан, қала, ауылдық округтерінің әкімі аппараттарының және Талас ауданының жергілікті бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілерінің қызметтік куәліктерін беруін есепке алу журналы
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдай да)
Атқаратын лауазымы
Қызметтік куәлік тің нөмірі
Берілген күні
Алғаны жөнінде қолы
Қайтару туралы белгі
Жою туралы белгі
Ескертпе
Ескертпе: аудан, қала, ауылдық округтерінің әкімі аппараттарының және Талас ауданының жергілікті бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік куәліктерін беруді есепке алу журналы тігіліп, нөмірленіп, персоналды басқару қызметінің жауапты қызметкерінің қолы қойылып, мекеменің мөрімен расталады.
Талас ауданы әкімдігінің
2017 жылғы 30 қазандағы
№ 294 қаулысына 2- қосымша
Аудан, қала, ауылдық округтерінің әкімі аппараттарының және Талас ауданының жергілікті бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілерінің қызметтік куәлігінің сипаттамасы
1. Қызметтік куәліктің мұқабаларының көлемі 19 х 6,5 сантиметр (ашып көрсетілген түрінде), көгілдір түсті жоғары сапалы жасанды былғарыдан дайындалады.
2. Қызметтік куәліктің сыртқы бетінің ортасында алтын түсті Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Елтаңбасының бейнесі орналасқан, одан төмен "КУӘЛІК УДОСТОВЕРЕНИЕ" деген типографиялық қаріппен жазба жазылады.
3. Қызметтік куәліктің ішкі жағында ақ түс аясында шеңберде орналасқан күн мен қалықтаған қыранның жасырын формасын қолдана отырып көгілдір түсті қорғаныштық тангир бейнеленген. Жоғарғы бөлігінде мемлекеттік мекеменің ресми атауы орналастырылады.
4. Сол жағында: көлемі 3 х 4 сантиметр фотосурет (қарсы алдынан түсірілген, түрлі-түсті), негізгі жағының орталығында куәліктің нөмірі мен "Куәлік" деген жазу орналастырылады, нөмірдің астында жол-жолымен мемлекеттік тілде тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), атқаратын лауазымы, құрылымдық бөлімшенің атауы көрсетіледі.
5. Оң жағында: Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасының бейнесі, елтаңбаның төменгі жағында көгілдір жасыл түсті "ҚАЗАҚСТАН" деген жазу және орыс тіліндегі мәтін.
6. Қызметтік куәліктер тиісті басшылықтың қолымен расталады және елтаңбалы мөрмен бекітіледі.