О бюджетах села Актогай, поселков Сарышаган и Шашубай на 2018-2020 годы
Решение 19 сессии Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 26 декабря 2017 года № 176. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 29 декабря 2017 года № 4522. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет села Актогай на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2, 3 в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 193 584 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 13 732 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 7 812 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 172 040 тысяч тенге;
2) затраты – 193 584 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – минус 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 27.11.2018 № 258 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Утвердить бюджет поселка Сарышаган на 2018-2020 годы согласно приложениям 4, 5, 6 в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 107 554 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10 654 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 17 510 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 79 390 тысяч тенге;
2) затраты – 107 554 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – минус 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 – в редакции решения Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 27.11.2018 № 258 (вводится в действие с 01.01.2018).
3. Утвердить бюджет поселка Шашубай на 2018-2020 годы согласно приложениям 7, 8, 9 в том числе на 2018 год в следующих объемах:

2018-2020 жылдарға арналған Ақтоғай ауылының, Сарышаған және Шашубай кенттерінің бюджеттері туралы
Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 2017 жылғы 26 желтоқсандағы 19 сессиясының № 176 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 29 желтоқсанда № 4522 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2018 - 2020 жылдарға арналған Ақтоғай ауылының бюджеті 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 193 584 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 13 732 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7812 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 172 040 мың теңге;
2) шығындар – 193 584 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 27.11.2018 № 258 (01.01.2018 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
2. 2018 - 2020 жылдарға арналған Сарышаған кентінің бюджеті 4, 5, 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 107 554 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 10 654 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 17 510 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 79 390 мың теңге;
2) шығындар – 107 554 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 27.11.2018 № 258 (01.01.2018 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
3. 2018 - 2020 жылдарға арналған Шашубай кентінің бюджеті 7, 8, 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

1) доходы – 42 645 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 010 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4 741 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 33 894 тысяч тенге;
2) затраты – 42 645 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – минус 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 27.11.2018 № 258 (вводится в действие с 01.01.2018).
4. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты городов районного значения, сел, поселков, сельских округов на 2018 год в сумме 227 832 тысяч тенге, в том числе:
село Актогай – 129 492 тысячи тенге;
поселок Сарышаган – 66 946 тысяч тенге;
поселок Шашубай – 31 394 тысяч тенге.
5. Учесть, что при определении объемов трансфертов общего характера в базу расходов местных бюджетов дополнительно включены мероприятия согласно приложению 10 к настоящему решению.

1) кірістер – 42 645 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 010 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 741 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 33 894 мың теңге;
2) шығындар – 42 645 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 27.11.2018 № 258 (01.01.2018 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
4. Аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін 2018 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 227 832 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Ақтоғай ауылына - 129 492 мың теңге;
Сарышаған кентіне - 66 946 мың теңге;
Шашубай кентіне - 31 394 мың теңге.
5. Жалпы сипаттағы трансферттердің көлемдерін айқындау кезінде жергілікті бюджеттердің шығыстар базасына осы шешімнің 10 қосымшасына сәйкес қосымша іс-шаралар енгізілгені ескерілсін.

5-1. Учесть, что на 2018 год предусмотрены целевые трансферты бюджетам сел, поселков, сельских округов согласно приложению 10-1.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 27.02.2018 № 189 (вводится в действие с 01.01.2018).
6. Установить, что объемы расходов, учтенные при расчете трансфертов общего характера, должны быть предусмотрены в соответствующих местных бюджетах в объемах, не ниже установленным приложением 10 к настоящему решению.

5-1. 2018 жылға арналған ауыл, кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне нысаналы трансферттер 10-1 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 5-1 тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 27.02.2018 № 189 (01.01.2018 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
6. Жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу кезінде ескерілген шығыстардың көлемдері тиісті жергілікті бюджеттерде осы шешімнің 10 қосымшасына белгіленген көлемдерден төмен емес қажеттігінде қарастыру белгіленсін.

7. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2018 год согласно приложению 11.
8. Установить на 2018 год гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и агропромышленного комплекса работающим в сельской местности, финансируемым из местного бюджета, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

7. 2018 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару барысында секвестерлеуге жатпайтын, бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 11 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2018 жылға арналған жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіп кешенінің ауылдық жерлерде жұмыс істейтін азаматтық қызметшілерінің осындай қызмет түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақылары мен мөлшерлемелерімен салыстырғанда лауазымдық жалақылары мен тарифтік мөлшерлемелерін жиырма бес пайызға ұлғайту белгіленсін.