О районном бюджете на 2018-2020 годы
Решение XVIII сессии Улытауского районного маслихата Карагандинской области от 25 декабря 2017 года № 149. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 8 января 2018 года № 4545. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 257 278 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 152 032 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 6 652 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 5 479 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 093 115 тысяч тенге;
2) затраты – 6 488 804 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 87 773 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 104 618 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 16 845 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 319 299 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 319 299 тысяч тенге:
поступление займов – 104 618 тысяч тенге;
погашение займов – 16 845 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 231 526 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Улытауского районного маслихата Карагандинской области от 07.12.2018 № 222 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Установить на 2018 год нормативы распределения доходов в районный бюджет в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу – 99 процентов;
2) по социальному налогу – 99 процентов.
3. Учесть объем бюджетного изъятия из районного бюджета на 2018 год передаваемый в областной бюджет в сумме 1 889 851 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, села, поселка, сельского округа в сумме 261 701 тысяч тенге, в том числе:
Улытауский сельский округ – 85 238 тысяч тенге;
Поселок Жезди – 176 463 тысяч тенге.
5. Установить на 2018 год гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельской местности, финансируемым из районного бюджета, повыщенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы XVIII сессиясының № 149 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 8 қаңтарда № 4545 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 257 278 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 152 032 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 6 652 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 479 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1 093 115 мың теңге;
2) шығындар – 6 488 804 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 87 773 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 104 618 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 16 845 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 319 299 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 319 299 мың теңге:
қарыздар түсімі – 104 618 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 16 845 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 231 526 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 07.12.2018 № 222 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2018 жылға арналған аудандық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерлерде белгіленсін:
1) жеке табыс салығы бойынша – 99 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша – 99 пайыз.
3. 2018 жылға арналған бюджетте аудандық бюджеттен облыстық бюджетке берілетін бюджеттік алудың көлемі 1889851 мың теңге ескерілсін.
4. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың мөлшері 261 701 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
Ұлытау ауылдық округіне – 85 238 мың теңге;
Жезді кентіне – 176 463 мың теңге.
5. 2018 жылға аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласының азаматтық қызметшілеріне осындай қызмет түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда кемінде жиырма бес пайызға жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.

6. Утвердить резерв акимата Улытауского района на 2018 год в сумме 17 193 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 – в редакции решения Улытауского районного маслихата Карагандинской области от 07.12.2018 № 222 (вводится в действие с 01.01.2018).
7. Установить в составе районного бюджета на 2018 год целевые трансферты и бюджетные кредиты согласно приложению 4.
8. Утвердить перечень бюджетных программ районного бюджета на 2018 год, направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов согласно приложению 5.
9. Утвердить затраты районного бюджета на 2018 год по реализации бюджетных программ через аппараты акима поселка, сельского округа согласно приложению 6.

6. Ұлытау ауданы әкімдігінің 2018 жылға арналған резерві 17 193 мың теңге.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 07.12.2018 № 222 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 2018 жылға арналған аудандық бюджеттің құрамында нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер 4 қосымшаға сәйкес белгіленсін.
8. 2018 жылға арналған аудандық бюджеттің бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған бағдарламаларының тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. 2018 жылға арналған аудандық бюджеттің кент, ауылдық округ әкімінің аппараттары арқылы бюджеттік бағдарламаларды іске асыру бойынша шығындары 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

10. Установить в составе районного бюджета на 2018 год трансферты органам местного самоуправления согласно приложению 7.
11. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2018 год согласно приложению 8.
11-1. Утвердить выделенные трансферты с районного бюджета в бюджеты поселка Жезди и Улытауского сельского округа на 2018 год согласно приложению 9.

10. 2018 жылға арналған аудандық бюджеттің құрамында жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер 7 қосымшаға сәйкес белгіленсін.
11. 2018 жылға арналған аудандық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 8 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11-1. 2018 жылға арналған аудандық бюджеттен Жезді кенті және Ұлытау ауылдық округі бюджеттеріне берілген нысаналы трансферттер 9 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 11-1 в соответствии с решением Улытауского районного маслихата Карагандинской области от 18.04.2018 № 181 (вводится в действие с 01.01.2018).
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии C. Ташенов
Секретарь районного маслихата Т. Сейтжанов
Приложение 1
к решению XVIII сессии
Улытауского районного
маслихата от 25 декабря
2017 года №149
Районный бюджет на 2018 год

Ескерту. Шешім 11-1-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 18.04.2018 № 181 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы C. Ташенов
Аудандық мәслихаттын хатшысы Т. Сейтжанов
Ұлытау аудандық мәслихатының
XVIII сессиясының 2017 жылғы
25 желтоқсандағы №149 шешіміне
1 қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджет

459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
0
005
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
0
Категория
Класс
Подгруппа
Наименование
1
2
3
4
Используемые остатки бюджетных средств
0
Приложение 4
к решению ХVIII сессии
Улытауского районного
маслихата от 25 декабря
2017 года №149
Целевые трансферты и бюджетные кредиты в составе районного бюджета на 2018 год
Сноска. Приложение 4 – в редакции решения Улытауского районного маслихата Карагандинской области от 07.12.2018 № 222 (вводится в действие с 01.01.2018).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
1197733
Целевые текущие трансферты
543115
Целевые трансферты на развитие
550000
Бюджетные кредиты
104618
в том числе:
Целевые текущие трансферты
543115
На доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника
2619
Целевые текущие трансферты на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов
49973
Целевые текущие трансферты на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования
1630
На создание цифровой образовательной инфраструктуры
15810
На установку программы автоматизированного мониторинга интернет-сайтов в организациях образования
444
На укрепление материально-технической базы и проведение ремонтов объектов образования
240989
На реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы.
2129
На развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
5198
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на повышение квалификации, подготовку и переподготовку кадров в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы
5241
На внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения
4850
Государственная адресная социальная помощь
6200
Средний ремонт автомобильных дорог
178906
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
27463
На возмещение владельцам стоимости на проведение санитарного убоя больных сельскохозяйственных животных особо опасными инфекционными заболеваниями и оказание услуг по вакцинации, транспортировке и хранению ветеринарных препаратов

459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
0
005
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
Бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары
0
Ұлытау аудандық мәслихатының
XVIII сессиясының
2017 жылғы 25 желтоқсандағы
№149 шешіміне 4 қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджет құрамында нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 07.12.2018 № 222 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
Барлығы
1197733
Ағымдағы нысаналы трансферттер
543115
Нысаналы даму трансферттер
550000
Бюджеттік кредиттер
104618
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
543115
Оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге
2619
Жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
49973
Ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1630
Цифрлық білім беру инфрақұрылымын құруға
15810
Білім беру ұйымдарында интернет-сайттарды автоматтандырылған мониторингілеу бағдарламасын құруға
444
Білім беру нысандарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға және жөндеу жүргізуге
240989
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға
2129
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға
5198
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 - 2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлауға аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
5241
Жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыс кеңесшілерін және көмекшілерін енгізуге
4850
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
6200
Автомобиль жолдарын орташа жөндеуге
178906
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеуге
27463
Құнын иелеріне өтеу малды санитарлық союын жүргізуге, ауруларды ауыл шаруашылығы жануарларын аса қауіпті инфекциялық аурулармен және қызмет көрсету бойынша егу, сақтау және тасымалдау ветеринариялық препараттарына

Сноска. Решение дополнено приложением 9 в соответствии с решением Улытауского районного маслихата Карагандинской области от 18.04.2018 № 181 (вводится в действие с 01.01.2018); в редакции решения Улытауского районного маслихата Карагандинской области от 07.12.2018 № 222 (вводится в действие с 01.01.2018).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
11951
Целевые текущие трансферты
11951
в том числе:
Целевые текущие трансферты
11951
Бюджет поселка Жезди
3601
С областного бюджета на текущий ремонт кровли садика Айголек
3000
На текущие расходы культурно досугового центра поселка Жезди
400
На видеоконференц связь аппарата акима поселка Жезди
201
Бюджет Улытауского сельского округа
8350
На содержание жилищно-коммунального хозяйства и автомобильных дорог Улытауского сельского округа
1350
На изготовление документов объектам коммунальной собственности
7000

Ескерту. Шешім 9-қосымшамен толықтырылды - Қарағанды облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 18.04.2018 № 181 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 07.12.2018 № 222 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
Барлығы
11951
Ағымдағы нысаналы трансферттер
11951
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
11951
Жезді кенті бюджетінің құрамында
3601
Облыстық бюджеттен Айгөлек балабақшасы шатырының ағымдағы жөндеуіне
3000
Жезді кенті мәдени-сауықтыру орталығының ағымдағы шығындарына
400
Жезді кенті әкімшілік аппаратының бейнеконференц байланысына
201
Ұлытау ауылдық округі бюджетінің құрамында
8350
Ұлытау ауылдық округі тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын және автомобиль жолдарын ұстап тұруға
1350
Коммуналдық меншіктегі нысандарға құжаттар жасату
7000