О районном бюджете на 2018-2020 годы
Решение Жанакорганского районного маслихата Кызылординской области от 26 декабря 2017 года № 05-16/186. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 5 января 2018 года № 6115. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Жанакорганский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2, соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 15 031 612,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 1 962 089,6 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 29 918,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 21 186,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 13 018 419,0 тысяч тенге;
2) затраты – 15 087 870,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 194 362,0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 284 076,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 89 714,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – 250 620,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 250 620,1 тысяч тенге;
7) используемые остатки бюджетных средств – 56 258,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Жанакорганского районного маслихата Кызылординской области от 04.12.2018 № 279 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Определить на 2018 год норматив распределения доходов между районным и областным бюджетом в нижеследующих размерах:
- индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемый у источника выплаты и с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты в областной бюджет – 50 процентов, в районный бюджет – 50 процентов;
- социальный налог в областной бюджет – 50 процентов, в районный бюджет – 50 процентов;
3. Распределение сумм аульным округам на 2018 год утвердить согласно приложению 4.
4. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2018 год согласно приложению 5.
5. Утвердит перечень бюджетных программ развития и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц районного бюджета на 2018 год согласно приложению 6.
6. Распределение сумм трансфертов переваемые органам местного самоуправления с районного бюджета на 2018 год утвердить согласно приложению 7.

2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қызылорда облысы Жаңақорған аудандық мәслихатының 2017 жылғы 26 желтоқсандағы № 05-16/186 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 5 қаңтарда № 6115 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты тоқтатылды
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес Жаңақорған аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер –15 031 612,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 962 089,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 29 918,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 21 186,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 13 018 419,0 мың теңге;
2) шығындар – 15 087 870,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 194 362,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 284 076,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 89 714,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 250 620,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығы қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 250 620,1 мың теңге.
7) бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары - 56 258,1 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Жаңақорған аудандық мәслихатының 04.12.2018 № 279 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2018 жылға аудандық бюджет пен облыстық бюджетке кірістерді бөлу нормативі төмендегідей болып белгіленсін:
- төлем көзінен салық салынатын табыстардан және төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы - облыстық бюджетке – 50 пайыз, аудандық бюджетке – 50 пайыз;
- әлеуметтік салық облыстық бюджетке – 50 пайыз, аудандық бюджетке – 50 пайыз;
3. Ауылдық округтерге 2018 жылға қаралған қаржы бөлінісі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
4. 2018 жылға арналған аудандық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалар тізбесі 5 - қосымшаға сәйкес бекітілсін.
5. 2018 жылға арналған аудандық бюджеттің бюджеттік даму бағдарламасының және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту тізбесі 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2018 жылға арналған аудандық бюджеттің жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер сомасының бөлінісі 7-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

7. Определить резерв местного исполнительного органа района на 2018 год в сумме 22 236,0 тысяч тенге.
8. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета бюджетам поселковых и аульных округов на 2018 год в сумме 2 088 869,0 тысяч тенге, в том числе:
поселок Жанакорган 1 000 696,1 тысяч тенге;
поселок Шалхия 82 200,5 тысяч тенге;
Келинтобинский аульный округ 105 453,8 тысяч тенге;
Аккорганский аульный округ 166035,8 тысяч тенге;
Кожакентский аульный округ 103 863,8 тысяч тенге;
Сунакатинский аульный округ 83 387,8 тысяч тенге;
Томенарыкский аульный округ 144 152,8 тысяч тенге;
Суттикудыкский аульный округ 113 881,8 тысяч тенге;
Акуюкский аульный округ 101 079,8 тысяч тенге;
Бесарыкский аульный округ 115 689,8 тысяч тенге;
Жанарыкский аульный округ 72 427,0 тысяч тенге.
9. Установить, что объемы расходов из районного бюджета, учтенные при расчете трансфертов общего характера, должны быть предусмотрены в соответствующих местных бюджетах в объемах, не ниже установленных приложением 8.

7. Ауданның жергілікті атқарушы органдардың 2018 жылға арналған резерві 22 236,0 мың теңге болып белгіленсін.
8. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте, аудандық бюджеттен кент, ауылдық округтар бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 2 088 869,0 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Жаңақорған кенті 1 000 696,1 мың теңге;
Шалқия кенті 82 200,5 мың теңге;
Келінтөбе ауылдық округі 105 453,8 мың теңге;
Аққорған ауылдық округі 166035,8 мың теңге;
Қожакент ауылдық округі 103 863,8 мың теңге;
Сунақата ауылдық округі 83 387,8 мың теңге;
Төменарық ауылдық округі 144 152,8 мың теңге;
Сүттіқұдық ауылдық округі 113 881,8 мың теңге;
Ақүйік ауылдық округі 101 079,8 мың теңге;
Бесарық ауылдық округі 115 689,8 мың теңге;
Жаңарық ауылдық округі 72 427,0 мың теңге.
9. Аудандық бюджет есебінен жалпы сипаттағы трансферттер көлемін есептеу кезінде ескерілген шығыстар көлемі тиісті жергілікті бюджеттерде осы шешімнің 8-қосымшада белгіленгеннен төмен емес көлемде көзделуге тиіс деп белгіленсін.

10. Установить на 2018 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифной ставки специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающими в сельской местности в организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в районных условиях.

10. 2018 жылға азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға, қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.

11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель очередной ХVІІІ сессии
Жанакорганского районного маслихата
Е. Ильясов
Секретарь Жанакорганского
районного маслихата
Е. Ильясов
Приложение 1 к решению очередной ХVІІІ сессии Жанакорганского районного маслихата от 26 декабря 2017 года №05-16/186
Районный бюджет за 2018 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Жанакорганского районного маслихата Кызылординской области от 04.12.2018 № 279 (вводится в действие с 01.01.2018).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1. Поступления

11. Осы шешім 2018 жылдың 1 қантарынан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Жаңақорған аудандық мәслихатының
кезекті ХVІІІ сессиясының төрағасы
Е. Ильясов
Жаңақорған аудандық
мәслихатының хатшысы
Е. Ильясов
Жаңақорған аудандық мәслихатының 2017 жылғы "26" желтоқсандағы кезекті ХVІІІ сессиясының №05-16/186 1-қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Жаңақорған аудандық мәслихатының 04.12.2018 № 279 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Түсімдер

137070
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
180565,2
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
828
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
11483
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
12157
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
217902
068
Обеспечение повышения компьютерной грамотности населения
938
05
Здравоохранение
148
9
Прочие услуги в области здравоохранения
148
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
148
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
148
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
763601,5
1
Социальное обеспечение
239072,1
464
Отдел образования района (города областного значения)
5683,1
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
5683,1
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
233389
010
Государственная адресная социальная помощь
233389
2
Социальная помощь
499603,4
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
18612
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
18612
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
480991,4
004
Программа занятости
208939,7
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
47254
007
Оказание жилищной помощи
10972
008
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Данк", удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики
55
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
6674
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
81698,7
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
12704
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

137070
005
Ауданның (областык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
180565,2
007
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
828
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
11483
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
12157
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
217902
068
Халықтың компьютерлік сауаттылығын арттыруды қамтамасыз ету
938
05
Денсаулық сақтау
148
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
148
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
148
002
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
148
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
763601,5
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
239072,1
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
5683,1
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
5683,1
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
233389
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
233389
2
Әлеуметтiк көмек
499603,4
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
18612
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
18612
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
480991,4
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
208939,7
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
47254
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
10972
008
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
55
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
6674
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
81698,7
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
12704
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну

12609633
01
Государственные услуги общего характера
642208
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
462582
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
25863
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
25863
122
Аппарат акима района (города областного значения)
133405
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
133405
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
303313
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
303313
2
Финансовая деятельность
48332
452
Отдел финансов района (города областного значения)
34481
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
33058
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1423
489
Отдел государственных активов и закупок района (города областного значения)
13851
001
Услуги по реализации государственной политики в области управления государственных активов и закупок на местном уровне
13851
5
Планирование и статистическая деятельность
43223
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
43223
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
43223
9
Прочие государственные услуги общего характера
88072
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
18030
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
18030
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
16012
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
16012
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
54031
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
54031
02
Оборона
6108
1
Военные нужды
4010
122
Аппарат акима района (города областного значения)

12609633
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
642208
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
462582
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
25863
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
25863
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
133405
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
133405
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
303313
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
303313
2
Қаржылық қызмет
48332
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
34481
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін орындау және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33058
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1423
489
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік активтер және сатып алу бөлімі
13851
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік активтер мен сатып алуды басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13851
5
Жоспарлау және статистикалық қызмет
43223
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
43223
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43223
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
88072
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
18030
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18030
493
Ауданың (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
16012
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16012
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
54031
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54031
02
Қорғаныс
6108
1
Әскери мұқтаждар
4010
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты