О бюджете сел и сельских округов на 2018-2020 годы
Решение Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 29 декабря 2017 года № 13/152. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 23 января 2018 года № 3520.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 30 ноября 2017 года "О республиканском бюджете на 2018-2020 годы" и решением Мангистауского районного маслихата 21 декабря 2017 года №12/145 "О районном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №3506), Мангистауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сел и сельских округов на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19 и 22 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы - 930 047,4 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 75 037,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 13 682,4 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступлениям трансфертов - 841 328,0 тысяч тенге;
2) затраты - 930 047,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0 тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 24.12.2018 № 21/247 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Установить на 2018 год нормативы распределения доходов в бюджет сел и сельских округов следующих размерах:
1) индивидуальный подоходный налог с доходов, необлагаемых у источника выплаты - 100 процентов.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 04.06.2018 № 17/186 (вводится в действие с 01.01.2018).
3. Предусмотреть в бюджет сел и сельских округов на 2018 год в сумме 744 869,0 тысяч тенге бюджетную субвенцию из районного бюджета, в том числе:

2018 - 2020 жылдарға арналған ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттері туралы
Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 2017 жылғы 29 жетоқсандағы № 13/152 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2018 жылғы 23 қаңтарда № 3520 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 2017 жылғы 30 қарашадағы "2018-2020 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңдарына және Маңғыстау аудандық мәслихатының 2017 жылғы 21 желтоқсандағы №12/145 "2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №3506 болып тіркелген) шешіміне сәйкес, Маңғыстау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттері тиісінше 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19 және 22 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 930 047,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 75 037,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 13 682,4 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 841 328,0 мың теңге;
2) шығындар - 930 047,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда – Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 24.12.2018 № 21/247 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2018 жылға ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне кірістерді бөлу нормативтері мынадай көлемде белгіленсін:
1) төлем көзінен салық салынбайтын табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы - 100 пайыз.
Ескерту. 2 тармақ жаңа редакцияда – Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 04.06.2018 № 17/186 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2018 жылға арналған ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен 744 869,0 мың теңге сомасында бюджеттік субвенция белгіленсін, оның ішінде:

в бюджет села Шетпе - 348 253,2 тысяч тенге;
в бюджет села Жынгылды - 75 278,0 тысяч тенге;
в бюджет сельского округа Сайотес - 69 291,6 тысяч тенге;
в бюджет сельского округа Тущыкудук - 45 894,5 тысяч тенге;
в бюджет села Кызан - 44 550,1 тысяч тенге;
в бюджет сельского округа Актобе - 69 194,0 тысяч тенге;
в бюджет сельского округа Шайыр - 50 529,6 тысяч тенге;
в бюджет села Жармыш - 41 878,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 24.12.2018 № 21/247 (вводится в действие с 01.01.2018).
3-1. Предусмотреть в бюджет сел и сельских округов на 2018 год в сумме 96 459,0 тысяч тенге текущие целевые трансферты из районного бюджета, в том числе:
в бюджет села Шетпе – 23 429,0 тысяч тенге;
в бюджет села Жынгылды – 10 510,0 тысяч тенге;
в бюджет сельского округа Сайотес - 11 210,0 тысяч тенге;
в бюджет сельского округа Тущыкудук - 10 345,0 тысяч тенге;
в бюджет села Кызан - 11 890,0 тысяч тенге;
в бюджет сельского округа Актобе - 11 010,0 тысяч тенге;
в бюджет сельского округа Шайыр - 9 965,0 тысяч тенге;
в бюджет села Жармыш – 8 100,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3-1 - в редакции решения Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 24.12.2018 № 21/247 (вводится в действие с 01.01.2018).
4. В соответствии с пунктам 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года установить специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, за счет бюджетных средств повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
5. Государственному учреждению "Аппарат Мангистауского районного маслихата" (руководитель аппарата Калиев Е.) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.
6. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя акима Мангистауского района (Кыланов Т.).
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии,
секретарь районного маслихата А.Сарбалаев
"СОГЛАСОВАНО"
Шабикова Рима Нерражимовна
руководитель государственного
учреждения "Мангистауский
районный отдел экономики и
финансов"
____________________

Шетпе ауылдық бюджетіне - 348 253,2 мың теңге;
Жыңғылды ауылдық бюджетіне - 75 278,0 мың теңге;
Сайөтес ауылдық округ бюджетіне - 69 291,6 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округ бюджетіне - 45 894,5 мың теңге;
Қызан ауылдық бюджетіне - 44 550,1 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округ бюджетіне - 69 194,0 мың теңге;
Шайыр ауылдық округ бюджетіне - 50 529,6 мың теңге;
Жармыш ауылдық бюджетіне - 41 878,0 мың теңге.
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда – Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 24.12.2018 № 21/247 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
3-1. 2018 жылға арналған ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен 96 459,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер белгіленсін, оның ішінде:
Шетпе ауылдық бюджетіне - 23 429,0 мың теңге;
Жыңғылды ауылдық бюджетіне - 10 510,0 мың теңге;
Сайөтес ауылдық округ бюджетіне - 11 210,0 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округ бюджетіне - 10 345,0 мың теңге;
Қызан ауылдық бюджетіне - 11 890,0 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округ бюджетіне - 11 010,0 мың теңге;
Шайыр ауылдық округ бюджетіне - 9 965,0 мың теңге;
Жармыш ауылдық бюджетіне - 8 100,0 мың теңге.
Ескерту. 3-1 тармақ жаңа редакцияда – Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 24.12.2018 № 21/247 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2015 жылғы 25 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің 139 бабының 9 тармағына сәйкес, азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға бюджет қаражаты есебінен қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда кемінде жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.
5. "Маңғыстау аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы Е.Қалиев) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
6. Осы шешімнің орындалуын бақылау Маңғыстау ауданының әкімінің орынбасарына (Т.Қылаңов) жүктелсін.
7. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы,
аудандық Мәслихат хатшысы А.Сарбалаев
"КЕЛІСІЛДІ"
"Маңғыстау аудандық экономика
және қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
Шабикова Рима Нерражимовна
____________________