Об утверждении Правил выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Тупкараганского районного маслихата" и его описания
Решение Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 20 февраля 2017 года № 9/77. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 18 марта 2017 года № 3292. Утратило силу решением Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 26 июня 2020 года № 45/337
Сноска. Утратило силу решением Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 26.06.2020 № 45/377(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан", Тупкараганский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Тупкараганского районного маслихата" и его описание.
2. Государственному учреждению "Аппарат Тупкараганского районного маслихата" (руководитель аппарата Избен А.) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на руководителя аппарата Тупкараганского районного маслихата (Избен А.).
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Р.Рысмухамбетов
Секретарь районного маслихата А.Досанова
Утвержден
решением Тупкараганского
районного маслихата
от 20 февраля 2017 года №9/77
Правила выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Тупкараганского районного маслихата" и его описание 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Тупкараганского районного маслихата" и его описание (далее – Правила) определяют порядок выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Тупкараганского районного маслихата" и его описание.
2. Служебное удостоверение государственного служащего (далее -Удостоверение) является документом, подтверждающим его государственную должность и должностные полномочия.
3. Удостоверение без соответствующего оформления, с просроченным сроком действия, помарками и подчистками считается недействительным.

"Түпқараған аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру Қағидаларын және оның сипаттамасын бекіту туралы
Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 2017 жылғы 20 ақпандағы № 9/77 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2017 жылғы 18 наурызда № 3292 болып тіркелді. Күші жойылды-Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 2020 жылғы 26 маусымдағы № 45/337 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 26.06.2020 № 45/337 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Заңының 30 бабының 4 тармағына сәйкес, Түпқараған аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған "Түпқараған аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру Қағидалары және оның сипаттамасы бекітілсін.
2. "Түпқараған аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы А.Ізбен) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкі мен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Түпқараған аудандық мәслихаты аппаратының басшысына (А.Ізбен) жүктелсін.
4. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Р.Рысмухамбетов
Аудандық мәслихат хатшысы А.Досанова
Түпқараған аудандық
мәслихатының 2017 жылғы
20 ақпандағы №9/77 шешімімен
бекітілген
"Түпқараған аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру Қағидалары және оның сипаттамасы 1.Жалпы ережелер
1. Осы "Түпқараған аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру Қағидалары және оның сипаттамасы (бұдан әрі – Қағидалар) "Түпқараған аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру тәртібін және оның сипаттамасын айқындайды.
2. Мемлекеттік қызметшінің қызметтік куәлігі (бұдан әрі - Куәлік) оның мемлекеттік лауазымы мен лауазымдық өкілеттіктерін растайтын құжат болып табылады.
3. Тиісінше ресімделмеген, жарамдылық мерзімі өткен, түзетілген және тазартылған куәлік жарамсыз болып саналады.

2. Порядок выдачи служебного удостоверения
4. Удостоверение выдается служащим при назначении на должность, изменении должности и по истечении срока, утере, а также порчи ранее выданного удостоверения.
5. Удостоверение выдается за подписью секретаря Тупкараганского районного маслихата административным государственным служащим корпуса "Б".
6. При освобождении от занимаемой должности, перемещении (переназначении), служащие в течение трех рабочих дней со дня издания соответствующего распоряжения сдают удостоверения сотруднику по кадровым вопросам аппарата районного маслихата (далее - сотрудник по кадровым вопросам).
7. В случае утери или порчи удостоверения, его владелец незамедлительно извещает в письменной (произвольной) форме сотрудника по кадровым вопросам.
8. Служащий, утерявший удостоверение, подает объявление в средства массовой информации о недействительности утерянного удостоверения.
9. По каждому факту утери, порчи удостоверения, а также передачи его другим лицам или использования не по назначению, сотрудник по кадровым вопросам в течение десяти рабочих дней со дня издания распоряжения о проведении служебного расследования проводит служебное расследование.
Дисциплинарная комиссия аппарата по результатам расследования рассматривает вопрос о привлечении виновных лиц к дисциплинарной ответственности.
10. Удостоверения, сданные служащими при увольнении либо порче, раз в год подлежат уничтожению с составлением соответствующего акта об уничтожении в произвольной форме.
11. Сотрудник по кадровым вопросам ведет учет выдачи, возврата и уничтожения в журнале учета служебных удостоверений, по форме, согласно приложению к настоящим Правилам.
Журнал учета служебных удостоверений прошнуровывается, пронумеровывается и заверяется подписью руководителя аппарата и печатью государственного учреждения "Аппарат Тупкараганского районного маслихата".
12. Удостоверения и журнал учета хранятся в сейфе сотрудника по кадровым вопросам.
13. Общий контроль за порядком заполнения, оформления, учета, выдачи, хранения и уничтожения удостоверений осуществляет руководитель аппарата районного маслихата.
3. Описание служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Тупкараганского районного маслихата"
14. Обложка удостоверения изготавливается из экокожи или кожзаменителя высокого качества голубого цвета. Размер удостоверения в развернутом виде – 19х6,5 сантиметров.
15. На лицевой стороне удостоверения по центру расположено изображение Государственного Герба Республики Казахстан, ниже типографским шрифтом выполнена надпись "Куәлік", "Удостоверение".

2. Қызметтік куәлікті беру тәртібі
4. Куәлік қызметшілерге лауазымға тағайындалған, лауазымы өзгерген және бұған дейін берілген куәліктің мерзімі өткен, жоғалған, сондай-ақ бүлінген жағдайда беріледі.
5. Куәлік "Б" корпусының әкімшілік мемлекеттік қызметшілеріне Түпқараған аудандық мәслихатының хатшысының қолы қойылып беріледі.
6. Атқарып отырған лауазымынан босатылған, ауыстырылған (қайта тағайындалған) кезде, қызметшілер тиісті өкім шыққан күннен бастап үш жұмыс күні ішінде куәлікті аудандық мәслихат аппаратының кадр мәселелері бойынша қызметкеріне (бұдан әрі - кадр мәселелері бойынша қызметкер) қайтарып береді.
7. Куәлік жоғалған немесе бүлінген жағдайда, оның иесі дереу кадр мәселелері бойынша қызметкерге жазбаша (еркін) нысанда хабарлайды.
8. Куәлікті жоғалтқан қызметші жоғалған куәліктің жарамсыздығы туралы бұқаралық ақпарат құралдарына хабарландыру береді.
9. Куәлікті жоғалтудың, бүлдірудің, сондай-ақ оны басқа адамдарға берудің немесе мақсатқа сай пайдаланбаудың әрбір фактісі бойынша кадр мәселелері бойынша қызметкер қызметтік тексеру туралы өкім шыққан күннен бастап он күнтізбелік күн ішінде қызметтік тексеру жүргізеді.
Аппараттың тәртіптік комиссиясы тексерудің нәтижелері бойынша кінәлілерді тәртіптік жауапкершілікке тарту туралы мәселені қарайды.
10. Қызметшілер жұмыстан босатылған немесе куәлік бүлінген кезде тапсырылған куәліктер жылына бір рет еркін нысандағы тиісті жою туралы акт жасала отырып, жойылуға жатады.
11. Кадр мәселелері бойынша қызметкер куәліктердің берілуін, қайтарылуын және жойылуын есепке алуды осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша қызметтік куәліктерді есепке алу журналы арқылы жүргізеді.
Қызметтік куәліктерді есепке алу журналы тігіліп, нөмірленіп және "Түпқараған аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің аппараты басшысының қолымен және мөрімен расталады.
12. Куәліктер және есепке алу журналы кадр мәселелері бойынша қызметкердің сейфінде сақталады.
13. Куәліктерді толтыру, ресімдеу, есепке алу, беру, сақтау және жою тәртібін жалпы бақылауды аудандық мәслихат аппаратының басшысы жүзеге асырады.
3. "Түпқараған аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігінің сипаттамасы
14. Куәліктің мұқабасы көгілдір түсті экобылғарыдан немесе жоғары сапалы жасанды былғарыдан жасалады. Куәліктің ашып көрсетілген түріндегі көлемі – 19х6,5 сантиметр.
15. Куәліктің сыртқы бетінің ортасында Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Елтаңбасының бейнесі орналасқан, одан төмен баспаханалық қаріппен "Куәлік", "Удостоверение" деген жазулар жазылған.

16. На внутренней стороне удостоверения на белом фоне изображен защитный тангир голубого цвета с использованием скрытой формы солнца и парящего орла в круге.
В верхней части размещены надписи "Қазақстан Республикасы", "Республика Казахстан", под ними, отделяющиеся от текста отбивочной полосой, надписи "Түпқараған аудандық мәслихатының аппараты", "Аппарат Тупкараганского районного маслихата".
На левой стороне: фотография (анфас, цветная) размером 3х4 сантиметров, рядом указывается номер удостоверения, фамилия, имя, отчество (при наличии), занимаемая должность. Текст печатается на государственном языке, заверяется подписью секретаря районного маслихата и гербовой печатью.
На правой стороне: изображение Государственного Герба Республики Казахстан, под гербом надпись лазурного цвета "Қазақстан", рядом указывается номер удостоверения, фамилия, имя, отчество (при наличии), занимаемая должность. Текст печатается на русском языке. Ниже указывается дата выдачи удостоверения.
Приложение
к Правилам выдачи служебного
удостоверения государственного
учреждения "Аппарат Тупкараганского
районного маслихата" и его описание
форма
Журнал учета служебного удостоверения государственных служащих государственного учреждения "Аппарат Тупкараганского районного маслихата"
Номер служебного удостоверения
Фамилия имя, отчество (при наличии)
служащего
Занимаемая
должность
Дата выдачи
Личная роспись о получении
Отметка о замене, сдаче и уничтожений удостоверения (назначение, изменение должности, истечение срока, увольнение, утеря, порча)

16. Куәліктің ішкі жағында ақ түс аясында шеңберде орналасқан күн мен қалықтаған қыранның жасырын формасын қолдана отырып көгілдір түсті қорғаныштық тангир бейнеленген.
Жоғарғы бөлігінде "Қазақстан Республикасы", "Республика Казахстан" деген жазулар, одан төмен мәтіннен үзік жолақпен бөлектелген "Түпқараған аудандық мәслихатының аппараты", "Аппарат Тупкараганского районного маслихата" деген жазулар орналастырылған.
Сол жағында: көлемі 3х4 сантиметр фотосурет (қарсы алдынан түсірілген, түрлі-түсті), жанында куәліктің нөмірі, тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), атқаратын лауазымы көрсетіледі. Мәтін мемлекеттік тілде басылады, аудандық мәслихат хатшысының қолымен және елтаңбалы мөрмен расталады.
Оң жағында: Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасының бейнесі, елтаңбаның төменгі жағында көгілдір жасыл түсті "Қазақстан" деген жазу, жанында куәліктің нөмірі, тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), атқаратын лауазымы көрсетіледі. Мәтін орыс тілінде басылады. Одан төмен куәліктің берілген күні көрсетіледі.
"Түпқараған аудандық мәслихатының
аппараты" мемлекеттік мекемесінің
қызметтік куәлігін беру Қағидаларына
және оның сипаттамасына
қосымша
нысан
"Түпқараған аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің мемлекеттік қызметшілерінің қызметтік куәлігін есепке алу журналы
Қызметтік куәліктің нөмірі
Қызметшінің
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Атқаратын лауазымы
Берілген күні
Алғаны жөнінде жеке қолы
Қызметтік куәлікті ауыстыруы, тапсырғаны және жойылуы туралы белгі
(тағайындалуы, лауазымының өзгеруі, мерзімінің өтуі, жұмыстан босатылуы, бүлінуі, жоғалуы)