Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию в Житикаринском районе на период 2017-2018 годы
Решение маслихата Житикаринского района Костанайской области от 31 октября 2017 года № 155. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 27 ноября 2017 года № 7336. Утратило силу решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 10 сентября 2018 года № 232
Сноска. Утратило силу решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 10.09.2018 № 232 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах", Житикаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить План по управлению пастбищами и их использованию в Житикаринском районе на период 2017-2018 годы в разрезе населенных пунктов согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии,
секретарь Житикаринского
районного маслихата А. Кабиев
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного учреждения
"Отдел сельского хозяйства акимата
Житикаринского района"
_______________И. Бердичевский
31 октября 2017 года
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного учреждения
"Отдел земельных отношений акимата
Житикаринского района"
______________ Н. Кушербаев
31 октября 2017 года
Утвержден
решением маслихата
от 31 октября 2017 года
№ 155
План
по управлению пастбищами и их использованию
в Житикаринском районе на период 2017-2018 годы
1) Схема (карта) расположения пастбищ на территории Житикаринского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов (приложение 1 к Плану по управлению пастбищами и их использованию в Житикаринском районе на период 2017-2018 годы);
2) Приемлемые схемы пастбищеоборотов (приложение 2 к Плану по управлению пастбищами и их использованию в Житикаринском районе на период 2017-2018 годы);
3) Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры (приложение 3 к Плану по управлению пастбищами и их использованию в Житикаринском районе на период 2017-2018 годы);

Жітіқара ауданында 2017-2018 жылдар кезеңіне арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2017 жылғы 31 қазандағы № 155 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 27 қарашада № 7336 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2018 жылғы 10 қыркүйектегі № 232 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 10.09.2018 № 232 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, "Жайылымдар туралы" 2017 жылғы 20 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңы 8-бабының 1) тармақшасына сәйкес Жітіқара аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жітіқара ауданында 2017-2018 жылдар кезеңіне арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар елді мекендер бөлінісінде осы шешімнің қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессиясының төрағасы, Жітіқара
аудандық маслихатының хатшысы А. Кабиев
"КЕЛІСІЛДІ"
"Жітіқара ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы
бөлімі" мемлекеттік мекемесінің басшысы
____________ И. Бердичевский
2017 жылғы 31 қазан
"КЕЛІСІЛДІ"
"Жітіқара ауданы әкімдігінің жер қатынастары
бөлімі" мемлекеттік мекемесінің басшысы
____________ Н. Кушербаев
2017 жылғы 31 қазан
Мәслихаттың
2017 жылғы 31 қазандағы
№ 155 шешімімен бекітілген
Жітіқара ауданында 2017-2018 жылдар кезеңіне арналған
жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
1) Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Жітіқара ауданының аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы) (Жітіқара ауданында 2017-2018 жылдар кезеңіне арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 1-қосымша);
2) Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары (Жітіқара ауданында 2017-2018 жылдар кезеңіне арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 2-қосымша);
3) Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы (Жітіқара ауданында 2017-2018 жылдар кезеңіне арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 3-қосымша);

4) Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам) составленную согласно норме потребления воды (приложение 4 к Плану по управлению пастбищами и их использованию в Житикаринском районе на период 2017-2018 годы);
5) Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища (приложение 5 к Плану по управлению пастбищами и их использованию в Житикаринском районе на период 2017-2018 годы);

4) Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы (Жітіқара ауданында 2017-2018 жылдар кезеңіне арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 4-қосымша);
5) Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы (Жітіқара ауданында 2017-2018 жылдар кезеңіне арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 5-қосымша);

6) Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при селе, сельском округе (приложение 6 к Плану по управлению пастбищами и их использованию в Житикаринском районе на период 2017-2018 годы);
7) Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных (приложение 7 к Плану по управлению пастбищами и их использованию в Житикаринском районе на период 2017-2018 годы).
Приложение 1
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию в
Житикаринском районе

6) Ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы (Жітіқара ауданында 2017-2018 жылдар кезеңіне арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 6-қосымша);
7) Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі (Жітіқара ауданында 2017-2018 жылдар кезеңіне арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 7-қосымша).

124
Товарищество с ограниченной ответственностью "Кондыбай-агро"
125
Товарищество с ограниченной ответственностью "Забеловка"
126
Товарищество с ограниченной ответственностью "Дала"
127
Товарищество с ограниченной ответственностью "АГРОФИРМА ТУРСЫН"
128
Товарищество с ограниченной ответственностью "Бірлік-агро 2016"
129
Товарищество с ограниченной ответственностью "Львовский колос"
130
Товарищество с ограниченной ответственностью "Агро-фирма Желкуар 2003"
Приложение 2
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию в
Житикаринском районе
на период 2017-2018 годы
Приемлемые схемы пастбищеоборотов
Схема пастбищеоборотов, приемлемая для Житикаринского района
Годы
Загон 1
Загон 2
Загон 3
Загон 4
2017
весенне-летний сезон 1
летний сезон 2
осенний сезон 3
отдыхающий загон
2018
отдыхающий загон
весенне-летний сезон 1
летний сезон 2
осенний сезон 3
Примечание: 1, 2, 3, 4-очередность использования загонов в году.
Приложение 3
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию в
Житикаринском районе
на период 2017-2018 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры
В Житикаринском районе площадь сезонных пастбищ составляет 354272 га. В том числе земли сельскохозяйственного назначения 158890 гектаров, земли населенных пунктов 57571 гектаров, земли запаса 137811 гектаров.
Приложение 4
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию в
Житикаринском районе
на период 2017-2018 годы
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам
(озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам,
трубчатым или шахтным колодцам), составленная
согласно норме потребления воды.
Среднесуточная норма потребления воды на одно сельскохозяйственное животное определяется в соответствии с пунктом 9 Правил рационального использования пастбищ, утвержденных приказом Заместителем Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 173 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15090).
Схемы доступа пастбищепользователей к водоисточникам
Условные обозначения
Приложение 5
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию в
Житикаринском районе
на период 2017-2018 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья
сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых
отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища
Приложение 6
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию в
Житикаринском районе
на период 2017-2018 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных
пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами,
расположенными на территории Житикаринского района
Приложение 7
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию в
Житикаринском районе
на период 2017-2018 годы
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
Наименование сел, сельских округов
Количество загонов в 2017 году
1
2
3
4
1
село Аккарга
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
2
Большевистский сельский округ
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
3
село Забеловка
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
4
село Милютинка
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
5
село Муктиколь
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
6
село Пригородное
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
7
село Приречное
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
8
село Степное
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
9
Тимирязевский сельский округ
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
10
Тохтаровский сельский округ
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
11
село Чайковское
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
12
село Шевченковка
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
13
село Ырсай
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
Продолжение таблицы:
Количество загонов в 2018 году
1
2
3
4
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон

124
"Кондыбай-агро" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
125
"Забеловка" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
126
"Дала" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
127
"АГРОФИРМА ТУРСЫН" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
128
"Бірлік-агро 2016" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
129
"Львовский колос" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
130
"Агро-фирма Желкуар 2003" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Жітіқара ауданында 2017-2018
жылдар кезеңіне арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 2-қосымша
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары
Жітіқара ауданы үшін қолайлы жайылым айналымдарының схемасы
Жылдар
1-қаша
2-қаша
3-қаша
4- қаша
2017
көктемгі-жазғы маусым 1
жазғы маусым 2
күзгі маусым 3
демалатын қаша
2018
демалатын қаша
көктемгі-жазғы маусым 1
жазғы маусым 2
күзгі маусым 3
Ескертпе: 1, 2, 3, 4–жылына қашаларды пайдалану кезегі.
Жітіқара ауданында 2017-2018
жылдар кезеңіне арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 3-қосымша
Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың
сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым
объектілері белгіленген картасы
Жітіқара ауданында маусымдық жайылымдардың алаңы 354272 га құрайды. Оның ішінде 158890 гектар ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер, 57571 гектар елді мекендер жері, 137811 гектар босалқы жер.
Жітіқара ауданында 2017-2018
жылдар кезеңіне арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 4-қосымша
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған
су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру
каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы.
Бір ауыл шаруашылық жануарына су тұтынудың орташа тәуліктік нормасы Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылық министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 173 бұйрығымен бекітілген жайылымдарды ұтымды пайдалану Қағидаларының 9-тармағына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15090 болып тіркелген) анықталады.
Жайылым пайдаланушылардың су көздеріне қол жеткізу схемасы
Шартты белгілер
Жітіқара ауданында 2017-2018
жылдар кезеңіне арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 5-қосымша
Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы
жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны
берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Жітіқара ауданында 2017-2018
жылдар кезеңіне арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 6-қосымша
Жітіқара ауданының аумағында орналасқан жайылымдармен
қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы
жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Жітіқара ауданында 2017-2018
жылдар кезеңіне арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 7-қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық
маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Ауылдардың, ауылдық округтердің атауы
2017 жылы қаша саны
1
2
3
4
1
Аққарға ауылы
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
жазғы-күзгі маусым
демалатын қаша
2
Большевик ауылдық округі
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
демалатын қаша
жазғы-күзгі маусым
3
Забелов ауылы
көктемгі-жазғы маусым
демалатын қаша
жазғы маусым
жазғы-күзгі маусым
4
Милютин ауылы
демалатын қаша
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
жазғы-күзгі маусым
5
Мүктікөл ауылы
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
жазғы-күзгі маусым
демалатын қаша
6
Пригородный ауылы
көктемгі-жазғы маусым
демалатын қаша
жазғы маусым
жазғы-күзгі маусым
7
Приречный ауылы
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
демалатын қаша
жазғы-күзгі маусым
8
Степной ауылы
демалатын қаша
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
жазғы-күзгі маусым
9
Тимирязев ауылдық округі
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
демалатын қаша
жазғы-күзгі маусым
10
Тоқтаров ауылдық округі
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
жазғы-күзгі маусым
демалатын қаша
11
Чайковский ауылы
көктемгі-жазғы маусым
демалатын қаша
жазғы маусым
жазғы-күзгі маусым
12
Шевченковка ауылы
демалатын қаша
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
жазғы-күзгі маусым
13
Ырсай ауылы
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
демалатын қаша
жазғы-күзгі маусым
Кестенің жалғасы:
2018 жылы қаша саны
1
2
3
4
демалатын қаша
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
жазғы-күзгі маусым
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
жазғы-күзгі маусым
демалатын қаша
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
демалатын қаша
жазғы-күзгі маусым
көктемгі-жазғы маусым
демалатын қаша
жазғы маусым
жазғы-күзгі маусым
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
демалатын қаша
жазғы-күзгі маусым
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
демалатын қаша
жазғы-күзгі маусым
көктемгі-жазғы маусым
демалатын қаша
жазғы маусым
жазғы-күзгі маусым
көктемгі-жазғы маусым
демалатын қаша
жазғы маусым
жазғы-күзгі маусым
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
жазғы-күзгі маусым
демалатын қаша
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
демалатын қаша
жазғы-күзгі маусым
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
демалатын қаша
жазғы-күзгі маусым
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
жазғы-күзгі маусым
демалатын қаша
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
жазғы-күзгі маусым
демалатын қаша