О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 21 декабря 2016 года № 87 "О районном бюджете Костанайского района на 2017-2019 годы"
Решение маслихата Костанайского района Костанайской области от 10 октября 2017 года № 178. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 24 октября 2017 года № 7262
В соответствии со статьями 106, 109, 111 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Костанайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 21 декабря 2016 года № 87 "О районном бюджете Костанайского района на 2017-2019 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6790, опубликовано 18 января 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Костанайского района на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы - 8167184,9 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 3438809,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 17527,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 200338,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 4510510,9 тысячи тенге;
2) затраты - 9497261,5 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - -8293,3 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 91844,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов - 100137,3 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -1321783,3 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета -1321783,3 тысячи тенге.";
пункты 5, 6 указанного решения изложить в новой редакции:
"5. Учесть, что в бюджете района на 2017 год предусмотрено поступление сумм бюджетных кредитов из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов в сумме 91837,0 тысяч тенге.
6. Учесть, что в бюджете района на 2017 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на доплату учителям в сумме 10399,8 тысячи тенге, в том числе прошедшим стажировку по языковым курсам в сумме 3718,0 тысяч тенге, за замещение на период обучения основного сотрудника в сумме 6681,8 тысячи тенге.";
пункты 9, 10 указанного решения изложить в новой редакции:
"9. Учесть, что в бюджете района на 2017 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на развитие рынка труда в сумме 15967,0 тысяч тенге, в том числе на частичное субсидирование заработной платы в сумме 6651,0 тысяча тенге, на молодежную практику в сумме 8599,0 тысяч тенге, на предоставление субсидий на переезд в сумме 717,0 тысяч тенге.

Мәслихаттың 2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 87 "Қостанай ауданының 2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2017 жылғы 10 қазандағы № 178 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 24 қазанда № 7262 болып тіркелді
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 106, 109, 111-баптарына сәйкес Қостанай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың 2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 87 "Қостанай ауданының 2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6790 тіркелген, Қазақстан Республикасының Эталондық бақылау банкінде нормативтік құқықтық актілері 2017 жылғы 18 қаңтарда жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қостанай ауданының 2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 8167184,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 3438809,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 17527,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 200338,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 4510510,9 мың теңге;
2) шығындар - 9497261,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - -8293,3 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 91844,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу - 100137,3 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -1321783,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) -1321783,3 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 5, 6-тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға 91837,0 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер сомаларының түсімі көзделгені ескерілсін.
6. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге 10399,8 мың теңге сомасында, оның ішінде тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткендерге 3718,0 мың теңге сомасында, оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін 6681,8 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 9, 10-тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен еңбек нарығын дамытуға 15967,0 мың теңге сомасында, оның ішінде жалақысын ішінара субсидиялауға 6651,0 мың теңге сомасында, жастар тәжірибесіне 8599,0 мың теңге сомасында, көшуге субсидиялар беруге 717,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.

10. Учесть, что в бюджете района на 2017 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на капитальный ремонт здания государственного учреждения "Затобольская средняя школа № 2 отдела образования акимата Костанайского района" в сумме 453046,0 тысяч тенге.";
пункт 22 указанного решения изложить в новой редакции:
"22. Учесть, что в бюджете района на 2017 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на средний ремонт улиц в поселке Затобольск в сумме 91700,0 тысяч тенге, на средний ремонт подъезда к мавзолею Ибрая Алтынсарина в сумме 72080,1 тысячи тенге.";
пункт 24 указанного решения изложить в новой редакции:
"24. Учесть, что в бюджете района на 2017 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда в сумме 351713,8 тысячи тенге, в том числе из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 274960,0 тысяч тенге, за счет средств из областного бюджета в сумме 76753,8 тысячи тенге.";
пункт 29 указанного решения изложить в новой редакции:
"29. Учесть, что в бюджете района на 2017 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета на реконструкцию улицы Ленина в поселке Затобольск в сумме 347000,0 тысяч тенге.";
пункты 30-8, 30-9 указанного решения изложить в новой редакции:
"30-8. Учесть, что в бюджете района на 2017 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета на благоустройство Набережной Костанайского района в сумме 329013,6 тысячи тенге.
30-9. Учесть, что в бюджете района на 2017 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета на строительство газопровода высокого давления в селе Жамбыл в сумме 41330,4 тысяч тенге.";
пункт 30-11 указанного решения изложить в новой редакции:
30-11. Учесть, что в бюджете района на 2017 год предусмотрено поступление сумм за счет кредитов из областного бюджета за счет внутренних займов в сумме 936803,0 тысячи тенге.";
дополнить указанное решение пунктами 30-14, 30-15, 30-16, 30-17, 30-18, 30-19, 30-20, 30-21, 30-22, 30-23, 30-24, 30-25, 30-26, 30-27 следующего содержания:
"30-14. Учесть, что в бюджете района на 2017 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на исполнение решения суда по погашению кредиторской задолженности по проекту "Реконструкция улицы Ленина в поселке Затобольск" в сумме 22078,0 тысяч тенге.
30-15. Учесть, что в бюджете района на 2017 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на благоустройство территории мавзолея имени Ибрая Алтынсарина село Мичуринское в сумме 20973,0 тысячи тенге.

10. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен "Қостанай ауданы әкімдігі білім бөлімінің № 2 Затобол орта мектебі" мемлекеттік мекемесінің ғимаратын күрделі жөндеуге 453046,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 22-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"22. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен Затобол кентінің көшелерін орташа жөндеуге 91700,0 мың теңге сомасында, Ыбырай Алтынсарин мавзолейіне кірме жолдарын орташа жөндеуге 72080,1 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 24-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"24. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға 351713,8 мың теңге сомасында, оның ішінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 274960,0 мың теңге сомасында, облыстық бюджет қаражаттары есебінен 76753,8 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 29-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"29. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен Затобол кентіндегі Ленин көшесін реконструкциялауға 347000,0 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 30-8, 30-9-тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
"30-8. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен Қостанай ауданындағы Набережныйды абаттандыруға 329013,6 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
30-9. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен Жамбыл ауылында жоғары қысымды газ құбырын салуға 41330,4 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 30-11-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"30-11. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде 936803,0 мың теңге сомасында ішкі қарыздар есебінен облыстық бюджеттен берілген кредиттер есебінен сомалар түсімі көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешім мынадай мазмұндағы 30-14, 30-15, 30-16, 30-17, 30-18, 30-19, 30-20, 30-21, 30-22, 30-23, 30-24, 30-25, 30-26, 30-27-тармақтарымен толықтырылсын:
"30-14. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен "Затобол кентіндегі Ленин көшесін реконструкциялау" жобасы бойынша кредиторлық берешектерді өтеу бойынша сот шешімін орындауға 22078,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
30-15. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен Мичуринское ауылының Ыбырай Алтынсарин атындағы мавзолей аймағын абаттандыруға 20973,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.

30-16. Учесть, что в бюджете района на 2017 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на текущее содержание летнего оздоровительного комплекса село Садовое в сумме 24252,3 тысячи тенге.
30-17. Учесть, что в бюджете района на 2017 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на электроснабжение микрорайона "Көктем" в поселке Затобольск в сумме 300,0 тысяч тенге.
30-18. Учесть, что в бюджете района на 2017 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на газоснабжение микрорайона "Көктем" в поселке Затобольск в сумме 300,0 тысяч тенге.
30-19. Учесть, что в бюджете района на 2017 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на водоснабжение микрорайона "Көктем" в поселке Затобольск в сумме 300,0 тысяч тенге.
30-20. Учесть, что в бюджете района на 2017 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на канализацию микрорайона "Көктем" в поселке Затобольск в сумме 300,0 тысяч тенге.
30-21. Учесть, что в бюджете района на 2017 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на теплоснабжение микрорайона "Көктем" в поселке Затобольск в сумме 300,0 тысяч тенге.
30-22. Учесть, что в бюджете района на 2017 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на электроснабжение микрорайона "Тобыл 1" села Мичуринское и микрорайона "Тобыл 2" поселка Затобольск в сумме 300,0 тысяч тенге.
30-23. Учесть, что в бюджете района на 2017 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на газоснабжение микрорайона "Тобыл 1" села Мичуринское и микрорайона "Тобыл 2" поселка Затобольск в сумме 300,0 тысяч тенге.
30-24. Учесть, что в бюджете района на 2017 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на водоснабжение микрорайона "Тобыл 1" села Мичуринское и микрорайона "Тобыл 2" поселка Затобольск в сумме 300,0 тысяч тенге.
30-25. Учесть, что в бюджете района на 2017 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на канализацию микрорайона "Тобыл 1" села Мичуринское и микрорайона "Тобыл 2" поселка Затобольск в сумме 300,0 тысяч тенге.
30-26. Учесть, что в бюджете района на 2017 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на теплоснабжение микрорайона "Тобыл 1" села Мичуринское и микрорайона "Тобыл 2" поселка Затобольск в сумме 300,0 тысяч тенге.

30-16. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен Садовое ауылының жазғы сауықтыру кешенін ағымдағы ұстауға 24252,3 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
30-17. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен Затобол кентіндегі "Көктем" шағын ауданын электрмен жабдықтауға 300,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
30-18. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен Затобол кентіндегі "Көктем" шағын ауданын газбен жабдықтауға 300,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
30-19. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен Затобол кентіндегі "Көктем" шағын ауданын сумен жабдықтауға 300,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
30-20. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен Затобол кентіндегі "Көктем" шағын ауданын кәріздеуге 300,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
30-21. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен Затобол кентіндегі "Көктем" шағын ауданын жылумен жабдықтауға 300,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
30-22. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен Мичуринское ауылының "Тобыл 1" шағын ауданын және Затобол кентінің "Тобыл 2" шағын ауданын электрмен жабдықтауға 300,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
30-23. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен Мичуринское ауылының "Тобыл 1" шағын ауданын және Затобол кентінің "Тобыл 2" шағын ауданын газбен жабдықтауға 300,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
30-24. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен Мичуринское ауылының "Тобыл 1" шағын ауданын және Затобол кентінің "Тобыл 2" шағын ауданын сумен жабдықтауға 300,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
30-25. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен Мичуринское ауылының "Тобыл 1" шағын ауданын және Затобол кентінің "Тобыл 2" шағын ауданын кәріздеуге 300,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
30-26. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен Мичуринское ауылының "Тобыл 1" шағын ауданын және Затобол кентінің "Тобыл 2" шағын ауданын жылумен жабдықтауға 300,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.

30-27. Учесть, что в бюджете района на 2017 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на строительство открытой ливневой канализации (нагорная канава) в микрорайоне "Северный" село Заречное в сумме 20914,2 тысяч тенге.";
приложения 1, 2, 5, 6 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель внеочередной сессии
Костанайского районного маслихата
А. Павловский
Секретарь Костанайского
районного маслихата
Б. Копжасаров
СОГЛАСОВАНО
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономики и
финансов" акимата Костанайского
района
________________ З. Кенжегарина
Приложение 1
к решению маслихата
от 10 октября 2017 года № 178
Приложение 1
к решению маслихата
от 21 декабря 2016 года № 87
Районный бюджет на 2017 год
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
I. Доходы

30-27. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен Заречное ауылының "Северный" шағын ауданында ашық нөсерлі кәріз (таулы арық) салуға 20914,2 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 2, 5, 6-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қостанай аудандық мәслихатының
кезектен тыс сессиясының төрағасы
А. Павловский
Қостанай аудандық
мәслихатының хатшысы
Б. Копжасаров
КЕЛІСІЛДІ
Қостанай ауданы әкімдігінің
"Экономика және қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
________________ З. Кенжегарина
Мәслихаттың
2017 жылғы 10 қазандағы
№ 178 шешіміне 1-қосымша
Мәслихаттың
2016 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 87 шешіміне 1-қосымша
2017 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
I. Кірістер

1198,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Половниковского сельского округа Костанайского района"
555,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Садчиковского сельского округа Костанайского района"
1016,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Ульяновского сельского округа Костанайского района"
639,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Шишкинского сельского округа Костанайского района"
790,0

1198,0
"Қостанай ауданының Половников ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
555,0
"Қостанай ауданының Садчиков ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
1016,0
"Қостанай ауданының Ульянов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
639,0
"Қостанай ауданының Шишкин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
790,0