О районном бюджете Мендыкаринского района на 2018-2020 годы
Решение маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 14 декабря 2017 года № 162. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 3 января 2018 года № 7440.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Мендыкаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Мендыкаринского района на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы - 3 945 408,9 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 580 710,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 5 369,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 18 237,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 3 341 092,9 тысяч тенге;
2) затраты - 3 964 648,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 66 477,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 80 254,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 13 777,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге, в том числе приобретение финансовых активов - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -85 716,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 85 716,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 20.11.2018 № 234 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Установить норматив распределения доходов путем зачисления 100 процентов индивидуального подоходного налога и социального налога в бюджет района.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в сумме 2088141,0 тысяч тенге.
4. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сел, сельских округов:
1) Бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета бюджетам сел, сельских округов на 2018 год в сумме 136 753,0 тысячи тенге, в том числе:
село Боровское-106090,0 тысяч тенге;
Михайловский сельский округ -21135,0 тысяч тенге;
Первомайский сельский округ-9528,0 тысяч тенге.
2) Бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета бюджетам сел, сельских округов на 2019 год в сумме 145973 ,0 тысячи тенге, в том числе:
село Боровское-114019,0 тысяч тенге;
Михайловский сельский округ -23625,0 тысяч тенге;
Первомайский сельский округ-8329,0 тысяч тенге.
3) Бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета бюджетам сел, сельских округов на 2020 год в сумме 149869 ,0 тысяч тенге, в том числе:
село Боровское-117102,0 тысячи тенге;

Меңдіқара ауданының 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 2017 жылғы 14 желтоқсандағы № 162 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 3 қаңтарда № 7440 болып тіркелді.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына сәйкес, Меңдіқара аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Меңдіқара ауданының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 3 945 408,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 580 710,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 5 369,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 18 237,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 3 341 092,9 мың теңге;
2) шығындар - 3 964 648,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 66 477,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 80 254,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 13 777,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге, оның ішінде қаржы активтерін сатып алу - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -85 716,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 85 716,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 20.11.2018 № 234 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудан бюджетіне жеке табыс салығы мен әлеуметтік салықтың 100 пайызын есепке алу жолымен кірістерді бөлу нормативтері белгіленсін.
3. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемдері 2088141,0 мың теңге сомасында қөзделгені ескерілсін.
4. Аудандық бюджеттен, ауыл, ауылдық округтер бюджетеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемдері белгіленсін.
1) 2018 жылға арналған ауылдар, ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 136753,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Боровское ауылы-106090,0 мың теңге;
Михайлов ауылдық округі-21135,0 мың теңге;
Первомай ауылдық округі -9528,0 мың теңге;
2) 2019 жылға арналған ауылдар, ауылдық округтер бюджеттеріне аудандык бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 145973,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Боровское ауылы-114019,0 мың теңге;
Михайлов ауылдық округі-23625,0 мың теңге;
Первомай ауылдық округі- 8329,0 мың теңге;
3) 2020 жылға арналған ауылдар, ауылдық округтер бюджеттеріне аудандык бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 149869,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Боровское ауылы-117102,0 мың теңге;

Михайловский сельский округ -24776,0 тысяч тенге;
Первомайский сельский округ-7991,0 тысяча тенге.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа Мендыкаринского района в сумме 6600,0 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень бюджетных программ сельских округов согласно приложению 4 к настоящему решению.
7. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета, согласно приложению 5 к настоящему решению.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии,
секретарь районного маслихата К. Арыков
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Отдел финансов
Мендыкаринского района"
_____________ С. Хабалкина
"14" декабря 2017 года
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономики
и бюджетного планирования
Мендыкаринского района"
____________ Н. Тимашова
"14" декабря 2017 года
Приложение 1
к решению маслихата
от 14 декабря 2017 года
№ 162
Районный бюджет Мендыкаринского района на 2018 год

Михайлов ауылдық округі-24776,0 мың теңге;
Первомай ауылдық округі- 7991,0 мың теңге;
5. Меңдіқара ауданының жергілікті атқарушы органының резерві 6600,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
7. Аудандық бюджетті атқару процессінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 5-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
8. Осы қаулы 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы,
аудандық мәслихаттың хатшысы Қ. Арықов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Меңдіқара ауданының қаржы
бөлімі" мемлекеттік мекемесінің
басшысы
________________ С. Хабалкина
2017 жылғы "14" желтоқсан
"КЕЛІСІЛДІ"
"Меңдіқара ауданының экономика
және бюджеттік жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
________________ Н. Тимашова
2017 жылғы "14" желтоқсан
Мәслихаттың
2017 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 162 шешіміне 1-қосымша
Меңдіқара ауданының 2018 жылға арналған аудандық бюджеті

4420,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
25254,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
11564,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
11564,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
13690,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
8340,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
5350,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
124056,0
1
Сельское хозяйство
93411,0
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
26721,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
26721,0
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
66690,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
18361,0
006
Организация санитарного убоя больных животных
100,0
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
642,0
009
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
6352,0
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
41235,0
6
Земельные отношения
18961,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
18961,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
10429,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
8435,0
007
Капитальные расходы государственного органа
97,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
11684,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
11684,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
11684,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
23184,1
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
23184,1
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
23184,1
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)

4420,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістікті ұйымдастыру жөніндегі өзге де қызметтер
25254,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
11564,0
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11564,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
13690,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8340,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
5350,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
124056,0
1
Ауыл шаруашылығы
93411,0
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
26721,0
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26721,0
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
66690,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18361,0
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
100,0
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
642,0
009
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
6352,0
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
41235,0
6
Жер қатынастары
18961,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
18961,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10429,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің шекарасын белгілеу кезінде жүргізілетін жерге орналастыру
8435,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
97,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
11684,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
11684,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
11684,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
23184,1
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
23184,1
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
23184,1
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

от 14 декабря 2017 года
№ 162
Перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2018 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение

2017 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 162 шешіміне 5-қосымша
2018 жылға арналған жергілікті бюджетті орындау процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламаларының тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру