Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по Узункольскому району на 2018-2019 годы
Решение маслихата Узункольского района Костанайской области от 29 декабря 2017 года № 176. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 22 января 2018 года № 7489. Утратило силу решением маслихата Узункольского района Костанайской области от 12 ноября 2018 года № 235
Сноска. Утратило силу решением маслихата Узункольского района Костанайской области от 12.11.2018 № 235 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 8 Закона Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах", Узункольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый План по управлению пастбищами и их использованию по Узункольскому району на 2018-2019 годы.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель внеочередной сессии А. Нуржанова
Секретарь районного маслихата А. Бараншина
Приложение
к решению маслихата
от "29" декабря 2017 года № 176
План по управлению пастбищами и их использованию по Узункольскому району на 2018-2019 годы
1) Схема (карта) расположения пастбищ на территории Узункольского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов (приложение 1 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Узункольскому району на 2018-2019 годы);
2) Приемлемые схемы пастбищеоборотов (приложение 2 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Узункольскому району на 2018-2019 годы);
3) Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры (приложение 3 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Узункольскому району на 2018-2019 годы);

Ұзынкөл ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 2017 жылғы 29 желтоқсандағы № 176 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 22 қаңтарда № 7489 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 2018 жылғы 12 қарашадағы № 235 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 12.11.2018 № 235 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен сон қолданыска енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін–өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңы 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына, "Жайылымдар туралы" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 20 ақпандағы Заңы 8-бабына, Ұзынкөл ауданық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған Ұзынкөл ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен сон қолданыска енгізіледі.
Кезектен тыс сессия төрайымы А. Нуржанова
Аудандық мәслихатының хатшысы А. Бараншина
Мәслихаттың
2017 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 176 шешіміне қосымша
Ұзынкөл ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
1) Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Ұзынкөл ауданының аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы) (Ұзынкөл ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 1-қосымша);
2) Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары (Ұзынкөл ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 2-қосымша);
3) Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы (Ұзынкөл ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 3-қосымша);

4) Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам) составленную согласно норме потребления воды (приложение 4 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Узункольскому району на 2018-2019 годы);
5) Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища (приложение 5 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Узункольскому району на 2018-2019 годы);

4) Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы (Ұзынкөл ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 4-қосымша);
5) Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы (Ұзынкөл ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 5-қосымша);

6) Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при селе, сельском округе (приложение 6 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Узункольскому району на 2018-2019 годы);
7) Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных (приложение 7 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Узункольскому району на 2018-2019 годы).
Приложение 1
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Узункольскому району

6) Ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы (Ұзынкөл ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 6-қосымша);
7) Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі (Ұзынкөл ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 7-қосымша).
Ұзынкөл ауданы бойынша

на 2018-2019 годы
Приемлемые схемы пастбищеоборотов
Схема пастбищеоборотов, приемлемая для Узункольского района
Годы
Загон 1 весенне-летне-осенний
Загон 2 летний
Загон 3 весенне-осенний
Загон 4 осенний
2018
весенне-летний сезон 1
летний сезон 2
осенний сезон 3
отдыхающий загон
2019
отдыхающий загон
весенне-летний сезон 1
летний сезон 2
осенний сезон 3
Примечание: 1, 2, 3, 4- очередность использования загонов в году.
Приложение 3
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Узункольскому району
на 2018-2019 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры
Площади сезонных пастбищ по Узункольскому району составляет 219831 гектаров.
В том числе на землях сельскохозяйственного назначения 109277 гектаров, на землях населенных пунктов 50570 гектаров, на землях лесного фонда 5176 гектаров, на землях запаса 54808 гектаров.
Приложение 4
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Узункольскому району
на 2018-2019 годы
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды
Среднесуточная норма потребления воды на одно сельскохозяйственное животное определяется в соответствии с пунктом 9 Правил рационального использования пастбищ, утвержденных приказом Заместителем Премьер - Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 173 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15090).
Схемы доступа пастбищепользователей к водоисточникам
Приложение 5
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Узункольскому району
на 2018-2019 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища
Приложение 6
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Узункольскому району
на 2018-2019 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при селе, сельском округе
Приложение 7
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Узункольскому району
на 2018-2019 годы
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
Наименование сел и сельских округов
Количество загонов в 2018 го­ду
1 весенне-летне-осенний
2 летний
3 весенне-осенний
4 осенний
1
Бауманский
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
2
Ершовский
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
3
Карлмарксский
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
4
Киевский
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
5
Кировский
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
6
село Варваровка
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
7
Новопокровский
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
8
Петропавловский
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
9
Пресногорьковский
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
10
Российский
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
11
село Ряжское
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
12
Суворовский
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
13
Узункольский
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
14
Федоровский
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
15
Чапаевский
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
16
село Троебратское
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
Продолжение таблицы:
Наименование сел и сельских округов
Количество загонов в 2019 го­ду
1 весенне-летне-осенний
2 летний
3 весенне-осенний
4 осенний
1
Бауманский
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
2
Ершовский
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
3
Карлмарксский
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
4
Киевский
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
5
Кировский
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
6
село Варваровка
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
7
Новопокровский
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
8
Петропавловский
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
9
Пресногорьковский
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
10
Российский
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
11
село Ряжское
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
12
Суворовский
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
13
Узункольский
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
14
Федоровский
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
15
Чапаевский
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
16
село Троебратское
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон

2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 2-қосымша
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары
Ұзынкөл ауданы үшін қолайлы жайылымайналымдарының схемасы
Жылдар
1 қаша көктемгі-жазғы-күзгі
2 қаша жазғы
3 қаша көктемгі-күзгі
4 қаша күзгі
2018
көктемгі-жазғы мезгіл 1
жазғы мезгіл 2
күзгі мезгіл 3
демалатын қаша
2019
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл 1
жазғы мезгіл 2
күзгі мезгіл 3
Ескертпе: 1, 2, 3, 4 – жылына қашаны пайдалану кезегі.
Ұзынкөл ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 3-қосымша
Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Ұзынкөл ауданы бойынша маусымдық жайылымдардың алаңы 219831 гектарды құрайды.
Оның ішінде ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерде 109277 гектар, елді мекендердің жерлерінде 50570 гектар, орман қоры жерлерінде 5176 гектар, босалқы жерлерінде 54808 гектар.
Ұзынкөл ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 4-қосымша
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Ауыл шаруашылық жануарына су тұтынудың орташа тәуліктік нормасы Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі орынбасары - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылық министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 173 бұйрығымен бекітілген Жайылымдарды ұтымды пайдалану қағидаларының 9-тармағына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15090 болып тіркелген) анықталады.
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну қол жеткізу схемасы
Ұзынкөл ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 5-қосымша
Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Ұзынкөл ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 6-қосымша
Ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Ұзынкөл ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 7-қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Ауыл және ауылдық округтің атауы
2018 жылығы қашалар саны
1 көктемгі-жазғы-күзгі
2 жазғы
3 көктемгі-күзгі
4 күзгі
1
Бауман
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
2
Ершов
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
3
Карлмаркс
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
4
Киев
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
5
Киров
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
6
Варваровка ауылы
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
7
Новопокров
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
8
Петропавлов
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
9
Пресногорьков
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
10
Россия
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
11
Ряжское ауылы
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
12
Суворов
демалатын қаша
көктем­гі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
13
Ұзынкөл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
14
Федоров
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
15
Чапаев
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
16
Троебратское ауылы
демалатын қаша
көктем­гі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
Кестенің жалғасы:
Ауыл және ауылдық округтің атауы
2019 жылығы қашалар саны
1 көктемгі-жазғы-күзгі
2 жазғы
3 көктемгі-күзгі
4 күзгі
1
Бауман
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
2
Ершов
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
3
Карлмаркс
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
4
Киев
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
5
Киров
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
6
Варваровка ауылы
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
7
Новопокров
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
8
Петропавлов
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
9
Пресногорьков
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
10
Россия
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
11
Ряжское ауылы
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
12
Суворов
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
13
Ұзынкөл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
14
Федоров
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
15
Чапаев
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
16
Троебратское ауылы
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл