Об областном бюджете на 2018 - 2020 годы
Решение маслихата Павлодарской области от 14 декабря 2017 года № 175/18. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 15 декабря 2017 года № 5741
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 статьи 18 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" от 8 июля 2005 года Павлодарский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2018 - 2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 156048806 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 30109646 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 1209160 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала - 7313 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 124722687 тысяч тенге;
2) затраты – 155762179 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 6930999 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 9931462 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3000463 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1789552 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 2185710 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 396158 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -8433924 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 8433924 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Павлодарской области от 14.03.2018 № 214/21 (вводится в действие с 01.01.2018); от 14.06.2018 № 227/22 (вводится в действие с 01.01.2018); от 26.09.2018 № 253/24 (вводится в действие с 01.01.2018); от 21.11.2018 № 271/25 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Установить на 2018 год распределение общей суммы поступлений от налогов в районные (городов областного значения) бюджеты в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты:
Актогайскому, Баянаульскому, Железинскому, Иртышскому, Тереңкөл, Аққулы, Майскому, Павлодарскому, Успенскому, Щербактинскому районам, городу Аксу – 100 процентов, городу Павлодару – 50,4 процентов, городу Экибастузу – 83,5 процентов;
2) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты:
Актогайскому, Баянаульскому, Железинскому, Иртышскому, Тереңкөл, Аққулы, Майскому, Павлодарскому, Успенскому, Щербактинскому районам, городам Аксу, Павлодар, Экибастузу – 100 процентов;

2018 - 2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Павлодар облыстық мәслихатының 2017 жылғы 14 желтоқсандағы № 175/18 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 15 желтоқсанда № 5741 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1)-тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 18-бабы 4-тармағына сәйкес Павлодар облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018 - 2020 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2018 жылға арналған мына көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 156048806 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 30109646 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1209160 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7313 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 124722687 мың теңге;
2) шығындар – 155762179 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 6930999 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 9931462 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 3000463 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 1789552 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 2185710 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 396158 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -8433924 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 8433924 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облыстық мәслихатының 14.03.2018 № 214/21 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.06.2018 № 227/22 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.09.2018 № 253/24 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 21.11.2018 № 271/25 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Аудандар (облыстық маңызы бар қала) бюджеттеріне салықтан түскен түсімдердің жалпы сомасын 2018 жылға мына көлемдерде үлестіру бекітілсін:
1) төлем көзінен салық салынатын табыстардан жеке табыс салығы бойынша:
Ақтоғай, Баянауыл, Железин, Ертіс, Тереңкөл, Аққулы, Май, Павлодар, Успен, Шарбақты аудандарына, Ақсу қаласына – 100 пайыз, Павлодар қаласына – 50,4 пайыз, Екібастұз қаласына – 83,5 пайыз;
2) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан жеке табыс салығы бойынша:
Ақтоғай, Баянауыл, Железин, Ертіс, Тереңкөл, Аққулы, Май, Павлодар, Успен, Шарбақты аудандарына, Ақсу, Павлодар, Екібастұз қалаларына – 100 пайыз;

3) по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
Актогайскому, Баянаульскому, Железинскому, Иртышскому, Тереңкөл, Аққулы, Майскому, Павлодарскому, Успенскому, Щербактинскому районам, городу Аксу – 100 процентов, городу Павлодару – 50,4 процентов, городу Экибастузу – 83,5 процентов;
4) по социальному налогу:
Актогайскому, Баянаульскому, Железинскому, Иртышскому, Тереңкөл, Аққулы, Майскому, Павлодарскому, Успенскому, Щербактинскому районам, городу Аксу– 100 процентов, городу Павлодар – 50,4 процентов, городу Экибастузу – 83,5 процентов.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решениями маслихата Павлодарской области от 14.06.2018 № 227/22 (вводится в действие с 01.01.2018); от 26.09.2018 № 253/24 (вводится в действие с 01.01.2018); от 21.11.2018 № 271/25 (вводится в действие с 01.01.2018).
3. Установить на 2018 год распределение общей суммы поступлений от налогов в областной бюджет из городских бюджетов в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты и с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
из города Павлодара – 49,6 процентов, города Экибастуза – 16,5 процентов;
2) по социальному налогу:
из города Павлодара – 49,6 процентов, города Экибастуза – 16,5 процентов.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решениями маслихата Павлодарской области от 14.06.2018 № 227/22 (вводится в действие с 01.01.2018).; от 21.11.2018 № 271/25 (вводится в действие с 01.01.2018).
4. Предусмотреть в областном бюджете на 2018 год бюджетные изъятия в областной бюджет из городских бюджетов в общей сумме 26271060 тысяч тенге, в том числе:
Павлодара
22934016 тысяч тенге;
Экибастуза
3337044 тысяч тенге;
5. Предусмотреть в областном бюджете на 2018 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные (города областного значения) бюджеты, в общей сумме 27367549 тысяч тенге, в том числе:
Актогайский -
2727404 тысячи тенге;
Баянаульский -
3079614 тысяч тенге;
Железинский -
2697765 тысяч тенге;
Иртышский -
3024812 тысяч тенге;
Тереңкөл -
3206980 тысяч тенге;
Аққулы -
2482596 тысяч тенге;
Майский -
2070731 тысяча тенге;
Павлодарский -
2958452 тысячи тенге;
Успенский -
2179353 тысячи тенге;
Щербактинский -
2724041 тысяча тенге;
города Аксу -
215801 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решением маслихата Павлодарской области от 26.09.2018 № 253/24 (вводится в действие с 01.01.2018).
6. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2018 год, согласно приложению 4.

3) шетел азаматтарының төлем көзінен салық салынбайтын табыстарынан жеке табыс салығы бойынша:
Ақтоғай, Баянауыл, Железин, Ертіс, Тереңкөл, Аққулы, Май, Павлодар, Успен, Шарбақты аудандарына, Ақсу қаласына – 100 пайыз, Павлодар қаласына – 50,4 пайыз, Екібастұз қаласына – 83,5 пайыз;
4) әлеуметтік салық бойынша:
Ақтоғай, Баянауыл, Железин, Ертіс, Тереңкөл, Аққулы, Май, Павлодар, Успен, Шарбақты аудандарына, Ақсу қаласына – 100 пайыз, Павлодар қаласына – 50,4 пайыз, Екібастұз қаласына – 83,5 пайыз.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облыстық мәслихатының 14.06.2018 № 227/22 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.09.2018 № 253/24 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 21.11.2018 № 271/25 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
3. Облыстық маңызы бар қалалардың бюджеттерінен облыстық бюджетке салықтан түскен түсімдердің жалпы сомасын 2018 жылға мына көлемдерде үлестіру бекітілсін:
1) төлем көзінен салық салынатын табыстардан және шетел азаматтарының төлем көзінен салық салынбайтын табыстарынан жеке табыс салығы бойынша:
Павлодар қаласынан – 49,6 пайыз, Екібастұз қаласынан – 16,5 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша:
Павлодар қаласынан – 49,6 пайыз, Екібастұз қаласынан – 16,5 пайыз.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облыстық мәслихатының 14.06.2018 № 227/22 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 21.11.2018 № 271/25 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
4. 2018 жылға арналған облыстық бюджетте қалалық бюджеттерден облыстық бюджетке жалпы 26271060 мың теңге сомада бюджеттік алымдар ескерілсін, соның ішінде:
Павлодар
22934016 мың теңге;
Екібастұз
3337044 мың теңге;
5. 2018 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қала) бюджеттеріне облыстық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 27367549 мың теңге сомада ескерілсін, соның ішінде:
Ақтоғай -
2727404 мың теңге;
Баянауыл -
3079614 мың теңге;
Железин -
2697765 мың теңге;
Ертіс -
3024812 мың теңге;
Тереңкөл -
3206980 мың теңге;
Аққулы -
2482596 мың теңге;
Май -
2070731 мың теңге;
Павлодар -
2958452 мың теңге;
Успен -
2179353 мың теңге;
Шарбақты -
2724041 мың теңге;
Ақсу қаласы -
215801 мың теңге.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облыстық мәслихатының 26.09.2018 № 253/24 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2018 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылу үдерісінде секвестрге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

7. Учесть, что в областном бюджете на 2018 год предусмотрены целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам в следующих размерах:
113757 тысяч тенге – на приобретение служебного автотранспорта акимам сел, поселков, сельских округов в рамках внедрения четвертого уровня бюджета;
2076199 тысяч тенге – на расходы текущего и капитального характера в сфере образования;
207019 тысячи тенге – на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства;
16898 тысяч тенге – на капитальный ремонт систем теплоснабжения;
2474492 тысяч тенге – на проведение мероприятий по благоустройству и освещению населенных пунктов;
34936 тысяч тенге – на расходы текущего и капитального характера в сфере спорта;
100000 тысяч тенге – на подготовку и участие в спортивных соревнованиях по футболу;
357142 тысяч тенге – на расходы текущего и капитального характера в сфере культуры;
62437 тысяч тенге – на возмещение стоимости сельскохозяйственных животных, больных бруцеллезом, направляемых на санитарный убой;
771891 тысяч тенге – на приобретение жилья государственного коммунального фонда;
16000 тысяч тенге – на разработку схем развития и застройки сельских населенных пунктов;
3576804 тысяч тенге – на проведение капитального, среднего и текущего ремонта автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями маслихата Павлодарской области от 14.03.2018 № 214/21 (вводится в действие с 01.01.2018); от 14.06.2018 № 227/22 (вводится в действие с 01.01.2018); от 26.09.2018 № 253/24 (вводится в действие с 01.01.2018); от 21.11.2018 № 271/25 (вводится в действие с 01.01.2018).
8. Учесть, что в областном бюджете на 2018 год предусмотрены целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам в следующих размерах:
190004 тысячи тенге – на строительство и реконструкцию объектов начального, основного среднего и общего среднего образования;
2424140 тысяч тенге – на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
1884657 тысяч тенге – на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
2090168 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
605606 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения;
189777 тысяч тенге – на развитие коммунального хозяйства;
195915 тысячи тенге – на развитие благоустройства городов и сельских населенных пунктов;
2704162 тысяч тенге – на развитие теплоэнергетической системы;
257165 тысяч тенге – на развитие объектов культуры;
365778 тысяч тенге – на развитие объектов сельского хозяйства;
713674 тысяч тенге – на развитие объектов спорта;
397213 тысяч тенге – на строительство и реконструкцию объектов дополнительного образования;

7. 2018 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттеріне нысаналы ағымдағы трансферттер мына көлемдерде қарастырылғаны ескерілсін:
113757 мың теңге – ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдеріне бюджеттің төртінші деңгейін енгізу шеңберінде қызметтік автокөлік сатып алуға;
2076199 мың теңге – білім беру саласындағы ағымдағы және күрделі сипаттағы шығыстарға;
207019 мың теңге – Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға;
16898 мың теңге – жылумен жабдықтау жүйелерін күрделі жөндеуге;
2474492 мың теңге – елді мекендерді абаттандыру және жарықтандыру бойынша іс-шараларды жүргізуге;
34936 мың теңге – спорт саласындағы ағымдағы және күрделі сипаттағы шығыстарға;
100000 мың теңге – футболдан спорт жарыстарына дайындыққа және қатысуға;
357142 мың теңге – мәдениет саласындағы ағымдағы және күрделі сипаттағы шығыстарға;
62437 мың теңге – бруцеллез ауруына шалдыққан, санитариялық
союға жіберілетін ауыл шаруашылығы малдарының құнын өтеуге;
771891 мың теңге – мемлекеттік коммуналдық қордың тұрғын үйлерін сатып алуға;
16000 мың теңге – ауылдық елді мекендердің даму және құрылыс салу схемаларын әзірлеуге;
3576804 мың теңге – аудандық маңызы бар автомобиль жолдарына және елді мекендердің көшелеріне күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу жүргізуге.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облыстық мәслихатының 14.03.2018 № 214/21 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.06.2018 № 227/22 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.09.2018 № 253/24 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 21.11.2018 № 271/25 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8. 2018 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттері мына көлемдерде қарастырылғаны ескерілсін:
190004 мың теңге – бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға;
2424140 мың теңге - коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін салуға және (немесе) реконструкциялауға;
1884657 мың теңге - инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға;
2090168 мың теңге – ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға;
605606 мың теңге - сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға;
189777 мың теңге – коммуналдық шаруашылықты дамытуға;
195915 мың теңге – қалалар мен ауылдық елді мекендерді абаттандыруды дамытуға;
2704162 мың теңге – жылу энергетикалық жүйені дамытуға;
257165 мың теңге – мәдениет объектілерін дамытуға;
365778 мың теңге – ауыл шаруашылығы объектілерін дамытуға;
713674 мың теңге – спорт объектілерін дамытуға;
397213 мың теңге – қосымша білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға;

236697 тысяча тенге – на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020".
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями маслихата Павлодарской области от 14.03.2018 № 214/21 (вводится в действие с 01.01.2018); от 14.06.2018 № 227/22 (вводится в действие с 01.01.2018); от 26.09.2018 № 253/24 (вводится в действие с 01.01.2018); от 21.11.2018 № 271/25 (вводится в действие с 01.01.2018).
9. Установить на 2018 год объемы целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, передаваемых по областным программам районным (городов областного значения) бюджетам, в следующих размерах:
172822 тысяч тенге - на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам, и на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
116782 тысячи тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
106730 тысяч тенге – на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения;
4892 тысячи тенге – на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов;
838166 тысячи тенге – на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства;
259433 тысяч тенге – на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов;
203422 тысячи тенге – на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
1752611 тысяч тенге – на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов;
169301 тысячи тенге – на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования;
3716882 тысяч тенге - на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями маслихата Павлодарской области от 14.06.2018 № 227/22 (вводится в действие с 01.01.2018); от 21.11.2018 № 271/25 (вводится в действие с 01.01.2018).
10. Установить на 2018 год объемы целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета, передаваемых по областным программам районным (городов областного значения) бюджетам, в следующих размерах:
600000 тысяч тенге – на строительство и реконструкцию объектов начального, основного среднего и общего среднего образования;
1632640 тысяч тенге – на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
4912070 тысяч тенге – на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
13170361 тысяча тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
2737355 тысячи тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения;
4508635 тысяч тенге – на развитие теплоэнергетической системы.

236697 мың теңге – Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облыстық мәслихатының 14.03.2018 № 214/21 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.06.2018 № 227/22 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.09.2018 № 253/24 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 21.11.2018 № 271/25 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9. Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттеріне облыстық бағдарламалар бойынша берілетін республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі 2018 жылға мына мөлшерде белгіленсін:
172822 мың теңге – тілдік курстар өтілінен өткен мұғалімдерге үстемеақы төлеу үшін және оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге үстемеақы төлеу үшін;
116782 мың теңге – мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
106730 мың теңге – Халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге;
4892 мың теңге – мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға;
838166 мың теңге – Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға;
259433 мың теңге – Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға;
203422 мың теңге – үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
1752611 мың теңге – жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге;
169301 мың теңге – ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге;
3716882 мың теңге – көлік инфрақұрылымының басымдықты жобаларын қаржыландыруға.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облыстық мәслихатының 14.06.2018 № 227/22 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 21.11.2018 № 271/25 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
10. Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттеріне облыстық бағдарламалар бойынша берілетін республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттерінің көлемі 2018 жылға мына мөлшерде белгіленсін:
600000 мың теңге – бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға;
1632640 мың теңге – коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін салуға және (немесе) реконструкциялауға;
4912070 мың теңге – инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға;
13170361 мың теңге – ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
2737355 мың теңге – сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
4508635 мың теңге – жылу энергетикалық жүйені дамытуға.

Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решениями маслихата Павлодарской области от 14.06.2018 № 227/22 (вводится в действие с 01.01.2018); от 21.11.2018 № 271/25 (вводится в действие с 01.01.2018).
11. Предусмотреть в областном бюджете на 2018 год кредитование районным (городов областного значения) бюджетам в следующих размерах:
6110164 тысячи тенге – на проектирование и (или) строительство жилья;
844944 тысячи тенге – для реализации мер социальной поддержки специалистов;
764000 тысячи тенге – на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решениями маслихата Павлодарской области от 14.06.2018 № 227/22 (вводится в действие с 01.01.2018); от 26.09.2018 № 253/24 (вводится в действие с 01.01.2018).
12. Распределение указанных сумм целевых трансфертов районным (городов областного значения) бюджетам определяется на основании постановления акимата области.
13. Предусмотреть поступления трансфертов из районных (городов областного значения) бюджетов в областной бюджет на 2018 год в связи с:
переносом срока ввода обязательных пенсионных взносов работодателя с 2018 года на 2020 год в соответствии с Законом Республики Казахстан от 20 июня 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам социального обеспечения" – 1779258 тысяч тенге;
уменьшением ставок по отчислениям работодателей на обязательное социальное медицинское страхование в соответствии с Законом Республики Казахстан от 30 июня 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам здравоохранения" - 481060 тысяч тенге.
Поступления в областной бюджет указанных сумм трансфертов из районных (городов областного значения) бюджетов определяются на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными решениями маслихата Павлодарской области от 14.03.2018 № 214/21 (вводится в действие с 01.01.2018); от 14.06.2018 № 227/22 (вводится в действие с 01.01.2018).
14. Утвердить на 2018 год резерв местного исполнительного органа области в сумме 81470 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными решениями маслихата Павлодарской области от 14.06.2018 № 227/22 (вводится в действие с 01.01.2018); от 21.11.2018 № 271/25 (вводится в действие с 01.01.2018).

Ескерту. 10-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облыстық мәслихатының 14.06.2018 № 227/22 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 21.11.2018 № 271/25 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
11. 2018 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттеріне кредит беру мына мөлшерде көзделсін:
6110164 мың теңге – тұрғын үйлерді жобалауға және салуға.
844944 мың теңге – мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін;
764000 мың теңге - жылумен, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкциялауға және салуға.
Ескерту. 11-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облыстық мәслихатының 14.06.2018 № 227/22 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.09.2018 № 253/24 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
12. Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттеріне нысаналы трансферттердің көрсетілген сомасын үлестіру облыс әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.
13. Мыналарға байланысты 2018 жылға арналған облыстық бюджетке аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттерінен трансферттердің түсімдері ескерілсін:
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне әлеуметтік қамсыздандыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 20 маусымдағы Заңына сәйкес жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарын енгізу мерзімі 2018 жылдан 2020 жылға ауыстырылуына – 1779258 мың теңге;
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне денсаулық сақтау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 30 маусымдағы Заңына сәйкес жұмыс берушілердің міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдары бойынша мөлшерлемелердің азаюына - 481060 мың теңге.
Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттерінен трансферттердің көрсетілген сомаларының облыстық бюджетке түсімдері облыс әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.
Ескерту. 13-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облыстық мәслихатының 14.03.2018 № 214/21 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.06.2018 № 227/22 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
14. Облыстың жергілікті атқарушы органының 2018 жылға арналған резерві 81470 мың теңге сомада бекітілсін.
Ескерту. 14-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облыстық мәслихатының 14.06.2018 № 227/22 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 21.11.2018 № 271/25 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

15. Специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов, установить повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

15. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.

16. Контроль за выполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию областного маслихата по экономике и бюджету.
17. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии О. Крук
Секретарь областного маслихата В. Берковский
Приложение 1
к решению Павлодарского
областного маслихата
(XVIII сессия, VI созыв)
от 14 декабря 2017 года
№ 175/18
Областной бюджет на 2018 год
(с изменениями)

16. Осы шешімнің орындалуын бақылау облыстық мәслихаттың экономика және бюджет жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
17. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енеді.
Сессия төрағасы О. Крук
Облыстық мәслихат хатшысы В. Берковский
Павлодар облыстық
мәслихатының (VI сайланған
ХVIII cессиясы) 2017 жылғы
14 желтоқсандағы
№ 175/18 шешiмiне
1-қосымша
2018 жылға арналған облыстық бюджет
(өзгерiстермен)

928 331
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
208 420
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
142 594
049
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на выплату государственной адресной социальной помощи
116 782
056
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения
106 730
261
Управление образования области
940 766
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
895 352
037
Социальная реабилитация
45 414
2
Социальная помощь
256 835
256
Управление координации занятости и социальных программ области
256 835
003
Социальная поддержка инвалидов
251 943
055
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов
4 892
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1 976 014
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1 903 041
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
108 110
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
322
019
Реализация текущих мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
10 644
037
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
1 045 185
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
8 398
045
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 - 2018 годы

928 331
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
208 420
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
142 594
049
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
116 782
056
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
106 730
261
Облыстың білім басқармасы
940 766
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
895 352
037
Әлеуметтік сауықтандыру
45 414
2
Әлеуметтiк көмек
256 835
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
256 835
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
251 943
055
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
4 892
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 976 014
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 903 041
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
108 110
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
322
019
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, ағымдағы іс-шараларды іске асыру
10 644
037
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, іс-шараларын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 045 185
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
8 398
045
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

259 433
046
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 - 2018 годы
158 002
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
32 914
054
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
203 422
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
76 611
297
Управление труда области
72 973
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
63 856
003
Капитальные расходы государственного органа
9 117
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
33 004 812
1
Жилищное хозяйство
10 853 507
271
Управление строительства области
10 853 507
014
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
4 056 780
027
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
6 796 727
2
Коммунальное хозяйство
21 499 199
271
Управление строительства области
15 260 529
058
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
15 260 529
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
6 238 670
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
75 547
005
Капитальные расходы государственного органа
4 768
010
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие системы водоснабжения и водоотведения
3 342 961
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
122 013
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
2 491 390
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
201 991
3
Благоустройство населенных пунктов
652 106
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
652 106
041
Проведение профилактической дезинсекции и дератизации (за исключением дезинсекции и дератизации на территории природных очагов инфекционных и паразитарных заболеваний, а также в очагах инфекционных и паразитарных заболеваний)

259 433
046
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
158 002
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
32 914
054
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
203 422
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
76 611
297
Облыстың еңбек басқармасы
72 973
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
63 856
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9 117
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
33 004 812
1
Тұрғын үй шаруашылығы
10 853 507
271
Облыстың құрылыс басқармасы
10 853 507
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
4 056 780
027
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
6 796 727
2
Коммуналдық шаруашылық
21 499 199
271
Облыстың құрылыс басқармасы
15 260 529
058
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
15 260 529
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
6 238 670
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
75 547
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 768
010
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
3 342 961
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
122 013
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 491 390
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
201 991
3
Елді-мекендерді көркейту
652 106
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
652 106
041
Профилактикалық дезинсекция мен дератизация жүргізу (инфекциялық және паразиттік аурулардың табиғи ошақтарының аумағындағы, сондай-ақ инфекциялық және паразиттік аурулардың ошақтарындағы дезинсекция мен дератизацияны қоспағанда)

189 091
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
15 000
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
7 506 282
1
Топливо и энергетика
7 506 282
271
Управление строительства области
358 677
019
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие теплоэнергетической системы
358 677
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
6 854 120
011
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие теплоэнергетической системы
6 854 120
700
Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов области
293 485
081
Организация и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов
293 485
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
12 619 966
1
Сельское хозяйство
11 482 059
255
Управление сельского хозяйства области
11 308 824
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
105 603
002
Поддержка семеноводства
372 867
003
Капитальные расходы государственного органа
426
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
131 000
020
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
1 049 508
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
19 854
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
866 063
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
32 184
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
582 049
048
Возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте
8 540
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
3 519 018
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
3 402 069
054
Субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость

189 091
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
15 000
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
7 506 282
1
Отын және энергетика
7 506 282
271
Облыстың құрылыс басқармасы
358 677
019
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жылу-энергетикалық жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
358 677
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
6 854 120
011
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жылу-энергетикалық жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
6 854 120
700
Облыстың жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы
293 485
081
Елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу
293 485
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
12 619 966
1
Ауыл шаруашылығы
11 482 059
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
11 308 824
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
105 603
002
Тұқым шаруашылығын қолдау
372 867
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
426
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
131 000
020
Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды субсидиялау
1 049 508
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
19 854
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
866 063
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
32 184
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
582 049
048
Ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өсіру
8 540
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
3 519 018
053
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
3 402 069
054
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялау

17 159
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
2 026
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
817 733
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
284 700
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
32 000
071
Обучение предпринимательству в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
66 025
719
Управление ветеринарии области
173 235
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
49 636
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
1 965
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
34 197
040
Централизованный закуп средств индивидуальной защиты работников, приборов, инструментов, техники, оборудования и инвентаря, для материально-технического оснащения государственных ветеринарных организаций
25 000
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
62 437
3
Лесное хозяйство
301 501
700
Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов области
301 501
008
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
301 501
5
Охрана окружающей среды
529 963
700
Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов области
529 963
017
Мероприятия по охране окружающей среды
122 816
022
Развитие объектов охраны окружающей среды
407 147
6
Земельные отношения
106 443
251
Управление земельных отношений области
58 387
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории области
58 387
725
Управление по контролю за использованием и охраной земель области
48 056
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере контроля за использованием и охраной земель
46 055
003
Капитальные расходы государственного органа
2 001
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений

17 159
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
2 026
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
817 733
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
284 700
060
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
32 000
071
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлікке оқыту
66 025
719
Облыстың ветеринария басқармасы
173 235
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49 636
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
1 965
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
34 197
040
Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарды материалдық-техникалық жабдықтау үшін, қызметкелердің жеке қорғану заттарын, аспаптарды, құралдарды, техниканы, жабдықтарды және инвентарды орталықтандырып сатып алу
25 000
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
62 437
3
Орман шаруашылығы
301 501
700
Облыстың жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы
301 501
008
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсіру
301 501
5
Қоршаған ортаны қорғау
529 963
700
Облыстың жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы
529 963
017
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
122 816
022
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
407 147
6
Жер қатынастары
106 443
251
Облыстың жер қатынастары басқармасы
58 387
001
Облыс аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58 387
725
Облыстың жердің пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау басқармасы
48 056
001
Жергілікті деңгейде жердiң пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46 055
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 001
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер

001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
146 880
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
4 184
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
7 797
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
18 617
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
2 278 262
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 881 170
1
Социальное обеспечение
2 969 820
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1 968 737
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
568 098
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
113 712
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
961 597
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
188 935
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
136 395
261
Управление образования области
1 001 083
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
960 082
037
Социальная реабилитация
41 001
2
Социальная помощь
264 541
256
Управление координации занятости и социальных программ области
264 541
003
Социальная поддержка инвалидов
264 541
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
646 809
256
Управление координации занятости и социальных программ области
581 055
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
104 975
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат

001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
146 880
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
4 184
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
7 797
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
18 617
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
2 278 262
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 881 170
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
2 969 820
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 968 737
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
568 098
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
113 712
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
961 597
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
188 935
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
136 395
261
Облыстың білім басқармасы
1 001 083
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
960 082
037
Әлеуметтік сауықтандыру
41 001
2
Әлеуметтiк көмек
264 541
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
264 541
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
264 541
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
646 809
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
581 055
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
104 975
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

128 684
001
Услуги по реализации государственной внутренней политики на местном уровне
128 684
273
Управление культуры, архивов и документации области
84 100
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры и управления архивным делом
84 100
283
Управление по вопросам молодежной политики области
246 133
001
Услуги по реализации молодежной политики на местном уровне
31 763
005
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
214 370
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
7 625 305
1
Сельское хозяйство
7 147 153
255
Управление сельского хозяйства области
7 036 054
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
114 162
002
Поддержка семеноводства
413 282
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
175 000
020
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
1 250 901
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
25 236
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
950 500
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
32 184
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
640 000
048
Возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте
16 000
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
2 875 180
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
392 239
059
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов
4 098
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
126 945
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства

128 684
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік ішкі саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
128 684
273
Облыстың мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы
84 100
001
Жергiлiктi деңгейде мәдениет және архив ісін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
84 100
283
Облыстың жастар саясаты мәселелерi жөніндегі басқармасы
246 133
001
Жергілікті деңгейде жастар саясатын іске асыру жөніндегі қызметтер
31 763
005
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
214 370
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
7 625 305
1
Ауыл шаруашылығы
7 147 153
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
7 036 054
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
114 162
002
Тұқым шаруашылығын қолдау
413 282
014
Ауыл шаруашылығы таурларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
175 000
020
Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды субсидиялау
1 250 901
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
25 236
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
950 500
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
32 184
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
640 000
048
Ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өсіру
16 000
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
2 875 180
057
Ауыл шаруашылығы өнімін мал шаруашылығы саласындағы терең қайта өңдеу өнімдерінің өндірісі үшін қайта өңдеу кәсіпорындарының оны сатып алуға жұмсайтын шығындарын субсидиялау
392 239
059
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау
4 098
060
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағадарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
126 945
061
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағадарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау